Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 15. 19:33

Angliában nagy hagyománya van az evezésnek, kajakozásnak. Ezen a rövid partszakaszon amit bejártunk,
sok "vizes" klubot láttunk, és olyan helyet is, ahol bérelni lehetett kajakokat. Szó szerint nagy forgalom volt
a folyón, én még ilyet nem is láttam. A part fotózása miatt le se tudtam mindenkit fényképezni:

Ez egy motorcsónak klub:

Kép

Ez egy high school (felső középiskola) klubja:

Kép

Ez a chesteri evezős klub:

Kép

Ez a The King School (gondolom középiskola) evezősklubja:

Kép

Ezek kiscserkészek a vezetőjük kalapja alapján:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 15. 19:33

Ezt a lányt egyáltalán nem érdekelte, hogy 19 fok van:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 15. 22:37

Sziasztok!Őrület Rita,mintha más világban élnének mint mi,de ez más világ az USA-hoz képest is,vagy mondjuk gondolj Mongóliára vagy Indiára,Bangladesre.ÉS EGY BOLYGÓN ÉLÜNK pár szátz vagy ezer km-re egymástól.az angliai élet nyugodtnak tűnik,van idő mániákra,hóbortokra,önkifejezésre.Valahogy ez közelebb áll az általam normálisnak tartott létezéshez,amit mi még nem tudunk megvalósítani.Nagyon barátságos helyet mutatnak a képeid.Jó,hogy nem mentél el az állatkertbe.Köszönöm a szép zöld kertek fotóit is.Üdv:Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 16. 9:05

Köszönöm kedves Rita az Úti beszámolót, nagyon tetszett -s milyen csodás világ tárult elénk! Nagyon élvezem a képeket, biztos hogy többször nézős. Annyira sajnálom nálunk is a Spartacus klubbot, csoda hogy az épülete nem omlik össze..annyira nem használják...legalábbis elég régőta még egyszer sem tudtam úgy lefotózni, hogy éppen lett volna ott valaki, vagy vízre szálltak volna.! :(( Én is imádtam evezni...apunak köszönhetően kellett abbahagynom.. :(( .Na mindegy..talán egyszer én is kifogom, hogy egy rövid hajósétát megtehessek manómmal...bár ott nem könnyű kiszállni, ha menekülni akarna.. ;) . Itt is kellemesen hűvösek az éjszakák és a koradélelőttök, de aztán mintha be kara pótolni valamit a nyári meglepetésekből egyre melegebb lesz. szépen haladnak az aratások itthon, öröm látni, hogy nem hiába volt a munka, és az idő is kedvez az aratásnak!
Nem tudom ma merre mozdulunk...de egy biztos hogy a városba igen...
Legyen mindenkinek szép napja! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 17. 13:06

Paggy, hétvégén, szombaton voltunk Chesterben, lehet, hogy ezért is volt annyi ember a vizen.
Az itteni városoknak is vannak csúnya részei, szégyenfoltjai, csak amikor emlékeket fotózok magamnak
és nektek megmutatni valót, akkor a szépséget igyekszem megörökíteni. Manchester szégyenfoltja például
a sok koldus. Mocsok és bűz lengi őket körül, és bizony a legtöbbjén látszik, hogy szenvedélybeteg,
alkoholista vagy kábítószeres, egyik sem nyomorék. Warrington például eléggé szemetes, de az egész
országra jellemző, ami nálunk is, hogy a nyilvános WC-k, vagy az áruházak, szupermarketek toalettjeinek
tisztaságára senki nem vigyáz. Szóval itt sem az a helyzet, mint Japánban.

Kata! Te is eveztél? Én még soha nem próbáltam ki, még a lehetőség közelébe se kerültem. A hajókázás a
legtöbb, amit eddig kipróbáltam, de az mégsem olyan. :)) :))

Itt most egyre jobb idő van. Szombat óta egyre többet süt a nap.

Azonnal hozom a Chesterben készült többi fotót. Ezt most csak azért teszem ide, hogy lássátok, mi jellemzi
itt az emberek öltözködését. Nem tudom, hogy ki turista, és ki él itt hosszabb ideje a képen látható emberek
közül, egy biztos, hogy amikor készítettem a fotót, még hideg volt, rajtam volt a hosszú ujjú pulcsim, pedig
nem vagyok nagyon fázós. Szóval vastag pufidzseki (jobb szélen lévő lány), vékonyabb kabátka, rövid ujjú és
ujjatlan póló egyszerre, egy időben. Otthon nincs ekkora szórás. :D

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 17. 13:58

A három évvel ezelőtti fotók eltűntek ugyan, de a szövegek megmaradtak. Ide most csak a városról szóló
részt hozom át, de ahogy írtam a korábbi chesteres posztomat is fel fogom tölteni képekkel. Ez azért is
fontos nekem, mert csinálni szeretnék egy "barangolós" fórumot is, ahová én is, és bárki más is betehetné
a maga fotóit arról a városról, amit be szeretne mutatni.

Chester

"Először a rómaiak építettek itt katonai tábort 79-ben, hogy a Dee folyó körüli termékeny földeket megvédjék.
A várost akkoriban Devának nevezték. A rómaiak kivonulását követő évszázadok harcban teltek el, a szászok
a 7. században kiűzték a briteket, s csaknem teljesen lerombolták azt, ami a római városból megmaradt.
Harcoltak érte a különböző angolszász törzsek is, míg Ethelfleada, Mercia királynője el nem foglalta, és újjá
nem építette a 10. sz. első éveiben. A város sokáig ellenállt a normannoknak, s a normann hódítást követően
négy évszázadon keresztül háborúzott a walesiekkel. A Tudor korban felvirágzott a város, a jólétet az ipar és
a kereskedelem biztosította, de a polgárháború véget vetett a jólétnek, s újabb pusztítást hozott a városra.
Cromwell csapatai 1644-1646 között két évig ostromolták.

A sok pusztítás ellenére Chester római falaival, a 70-es években feltárt amfiteátrumával, egész Angliában
páratlan, feltehetőleg a 13. századból származó emeletes üzletházsoraival, gyönyörű katedrálisával, a normann
korból származó kolostorával, városának időtlen hangulatával, olyan, mint egy nagyszerű szabadtéri múzeum."

Forrás: https://www.londonanglia.hu/varos/chester

Természetesen ez az óra is Viktória királynő uralkodásának 60. évfordulójára készült. Mind a négy égtáj felé
mutatja az időt:

Kép

Kép

Fentről az utca:

Kép

Kép

Kép

Kép

Nem értek a zenéhez, de szerintem ez a fickó nagyon tehetséges volt. Latin zenét játszott:

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 17. 13:59

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Szemben a Chester katedrális látszik. Azt is hozom majd este:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 17. 13:59

Római kori amfiteátrum maradvány:

Kép

Kép

Egy Urbano32 nevű helyen ebédeltünk. Mindenki pizzát evett. Mi bent vagyunk a felszolgáló
van kint:

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 17. 16:58

Kedves Rita!NAGYON HÁLÁS VAGYOK A KÉPEKÉRT,MENNYIRE MÁS ÉPÍTÉSZETI STÍLUS!TALÁN A HOLLANDOKHOZ VAGY AZ ÉSZAK-NÉMETEKHEZ HASONLÍT/A HASAMRA ÜTVE ÍROM/MEGVÁROM A KATEDRÁLIST ESTE. KÍVÁNCSI VAGYOK RÁ.OLYAN JÓ ÍGY BARANGOLNI!!!
KÖSZÖNÖM A KÉPEKET. :flower1:
MA EGY TÖRTÉNETET HOZTAM.:
A HÁZ KÜLSŐ FALÁT VAKOLJÁK.FIATAL,EDDIG ISMERETLEN , SRÁCOK FÜTYÖRÉSZNEK ,viccelődnek.Áthallatszik az ablakon.Húzzák egymást,ÉNEKELNEK/ SZÉP CIGÁNY DALOKAT.kÖZBEN NÉHÁNY VAKOLÁSSAL KAPCSOLATOS SZAKSZÓ/SZERINTEM/ IS ELHANGZIK.EKKOR AZ EGYIK VALAMI SZEMÉLYES TÖRTÉNETBE KEZD ,S KÖZBEN KICSÚSZIK A SZÁJÁN NÉHÁNY NEM ÉPP "ILLENDŐ" KIFEJEZÉS,A TÖBBIEK HANGOSAN FELRÖHÖGNEK:
-EZ MOST EGY EZRES!!!MA MÁR HARMADSZOR KÁROMKODTÁL.HOGY IS ÁLLUNK?MENNYIT RAKTÁL BE A DOBOZBA?
-A FENÉBE!MÁR 4000-NÉL TARTOK ÉS TI?--mindenki bekiabálja az összeget.
-Jól van, akkor lesz a hónap végén bulira pénz,de az asszonyokat is visszük!!!Ja meg a tiszinek/tisztelednő/ is ígértem a perselybe,hiszen ő találta ki ezt az DOBOZ dolgot a MIATYÁNK HELYETT.Megérdemli ,a szegényeknek adja.
Lányok!Ez az igaszság.Mit szóltok?Majdnem kiszaladtam és megöleltem öket.

TEGNAP LILLÁVAL BARACKOS GOMBÓCOT CSINÁLTUNK,S MEGKÍNÁLTUK AZ ÖSSZES SZOMSZÉDOT,MERT NAGYON SOK LETT.MONDOM LILLÁNAK:
-LEMEGYÜNK ÉS TE AZT MONDOD A BÁCSIKNAK,FOGYASSZANAK BELŐLE, ÉN CSINÁLTAM/ÍGY IGAZ, CSAK SEGÍTETTEM NEKI/NA MOST SZEGÉNYKÉM A LÉPCSŐ ALJÁIG MONDOGATTA,HOGY MIT KELL MONDANI,DE MINDIG BELEGABALYODOTT/Én hülye ilyent találtam ki/Leértünk, ő meg csak állt ott , meg se tudott szólalni,s ekkor feltalálta magát:
-Tessék megenni, én főztem,finom!-Mindenki nagyon örült,főleg Lilla.
-Nagyi, nagyon szeretem,ha a FŐZTÖMBŐL!!!! =)) =)) =)) adhatok enni. :littlehearth: :littlehearth:
Velünk ez történt.Este jövök megnézni Rita csodálatos városát.
Üdv:Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 17. 17:14

sziasztok! Köszönöm a gyönyörű képes beszámolót, nekem meg Weimár Lipcse és Drezda hangulata jön be a képek láttán! De jó is így világot látni ...ráadásul személyes élményekkel megspécelve... :)) :D :x :littlehearth:

Paggy, egész meghatódtam Lillán hogy milyen aranyos volt, az is biztos, hogy sokáig emlékezni fog erre is többek között! Biztosan mindenkinek ízlett a gombóc... :x :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 17. 18:59

"A Chester székesegyház egy 958-ból származó normann templom és egy 1093-ban épült bencés apátság
helyén áll. A reformáció idején az apátságból katedrális lett, s ritka kivételképpen megmaradtak az
épületei, melyeket máshol csak romokban lehet megtalálni. A templomot a 13. században, gótikus
stílusban újjáépítették, így az eredeti normann épületből csak kevés maradt meg."

Először körbesétáltuk a katedrálist, mert a parkja is nagyon szép, gondozott. De van egy belső udvara
is, ami szintén gyönyörű.

Ezeknek a nefelejcseknek a megvásárlásával egy hocpice alapítványt lehetett támogatni:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 17. 19:00

A belső udvar békét, nyugalmat áraszt és gyönyörű:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 17. 19:01

A katedrális belsejébe természetesen egy ajándékbolton keresztül vezetett az út :))

Kép

Kép

És persze nem maradhatott el az étterem se. Amikor először benéztünk azt hittem, hogy
valamilyen rendezvény van, annyian ültek az asztaloknál, de nem volt, csak az éhes látogatók
voltak sokan. :)) :))

Kép

Kép

Kép

Éppen próba lehetett odabent, mert az énekesnő csak farmerben volt:

Kép

A folyosókon gyerekek és felnőttek környezettel kapcsolatos munkái voltak kitéve:

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 17. 19:02

Végül jöjjenek a "leheletkalapos" nők, akik a lóverseny kedvéért vették fel ezt a kis aranyos akármit.
A fotók nem a legjobbak, csak suttyomban mertem fotózni őket:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 17. 20:45

De szépek lettek a hölgyek, valahogy ők tudják hordani is, egy külön kis báj lengi őket körül...de örülök hogy ilyet is láthattam. :D
A katedrális is gyönyörű és felemelő hogy megmaradt annak ami... :D
Most csak egy két képet hoztam...
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép

Kép

ennyi felhőmese elég is volt azt hiszem két nap termése... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 17. 21:50

Mai ebédünkhöz hasonlót főztem már, de ma olyan zöldségekből készítettem el, amik itthon
voltak a hűtőben. Fel kellett használni őket, különben romlásnak indultak volna. Így egy nagyon
finom ebéd lett belőlük.

Mediterrán paradicsomos ragu

Hozzávalók:

2 kis cukkini (kb. 40 dkg)
25 dkg barna csiperke
20 dkg egész zöldbab
1 kápia paprika
2-3 újhagyma
1 fej hagyma
3 gerezd fokhagyma
kb. 2 dl bazsalikomos ízesítésű paradicsomszósz
só, bors
kevés olaj

Kép

Fűszerek:
morzsolt bazsalikom
morzsolt kakukkfű
morzsolt rozmaring

Kép

Az apróra vágott hagymát és fokhagymát az olajon üvegesre pároljuk. Félúton beletesszük a fenti
fűszereket és együtt pároljuk készre.

Kép

Ezután hozzáadjuk a zöldségeket, sózzuk, borsozzuk, és fedő alatt, gyakran megkeverve, majd fedő nélkül
a keletkezett levet elfőzve, készre pároljuk őket. Nem baj, ha marad egy kis lé alatta. Közben az újhagymákat
felkarikázzuk, de csak akkor adjuk a zöldségekhez, ha azok megpárolódtak (együtt is főzhető velük).

Kép

Ezután az egészet nyakon öntjük a paradicsomlével. Két pillanatra még visszatesszük a tűzre, hogy
összemelegedjenek, de nem főzzük már tovább.

Kép

Barnarizs tésztával és vegán sajttal tálaltam.

Kép

A barnarizs tésztát az itteni TESCO-ban vettük, saját termék, biztosan otthon is lehet kapni.

Kép

Ezt a vegán sajtot egy vegánoknak árusító üzletben vettem, de ugyanilyen van otthon is az Aldiban.

Kép

A múltkor panaszkodtam a Maggi bazsalikomos paradicsomöntetére, hogy túl édes. Ez a fajta nem volt
túlcukrozva. Beteszem, hátha ez is van az otthoni TESCO-ban. Szárított paradicsom, fokhagyma és
bazsalikom van benne.

Kép
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 17. 21:50

Rita, köszönöm a képeket!
Fantasztikusan szép ez a kisváros ahol most voltatok. A park totál lenyűgözött. Milyen jó is lehet itt bármikor üldögélni, mikor az embernek kedve szottyan egy kis nyugalomra. Nagyon szeretem ezt az épitészeti stilust.
A katedrális belsejében cukrászda volt?
Ugye Nálad láttunk egyszer egy olyat, mintha könyvtár lett volna benne?

Kérdezted mit csinálok csigatészta gyártás közben. Na azt, amit jó pár éve már nem. Tv-t nézek, Az elveszett világot, vagy a Csillagkapu varriációit, legutóbb még a Szellemírtók is teritékre került. :-) Tehát totál művelődöm. :-)
Spoiler: mutasd
Apunak köszönöm a jókivánságokat. Nem tudom mi lesz. Mindig kérdeztem az eredményeket, azt a választ kaptam, hogy jók. Most küldték el e-mailbe és én mint laikus már több mint egy évre visszamenőleg azt látom, hogy magas az érték? Kérdem én, aki azonnal keresi az interneten és értelmezi a laborleleteket, ezt csak én látom, más nem? Főleg az orvos?? Nem tudom mi lesz...Muszáj, hogy rendben legyen.

Ma megcsináltam a csicseriborsós kaját, de ebbe beleadtam apait, anyait. Indiai izvilág, a garam massala helyett gondolkodtam a tikka massalán, de aztán csak nem azt tettem. Az utóbbiba örölt pirospaprika van még.
FInom lett, de épp azon agyaltam, hogy ez még wrappal is szuper lenne. Meg is csinálom majd azzal. Én áztattam a csicseriborsót. Kicsit lehetett volna több időt is vizben, de éjfélkor jutott eszembe, igy csak 10 órát ázott. Legközelebb azt is növelem.

Kép

Amire irtad, hogy nem akarod zsirban sütni, miért nem teszed be csak simán sütőpapirra a sütőbe? Mi sokat csináltuk igy apunka a kezdetekkor a csirkét.

Paggy! Fantasztikus eza csapat! Jó volt olvasni! Létezik ma még ilyen " csoda " is, ebben a rohanó, egoista világban. Lilla pedig nagyon aranyos volt, ahogy leirtad a sztorit. :-)

Kata! Akkor a jelek szerint ki tudtatok mozdulni kicsit Samukával? Mindig nagyon jók a felhőképeid! Most is van ami különösen tetszik. Pl. a nagy háznál levő, vagy a fák feletti. Aztán van egy nagyon érdekes alakú is, meg a ferdék is nagyon jók! Ügyes vagy!

Ma végre volt időm festeni.
Ez a vége a dolognak este kilenckor:

Kép

Reggeli sztorim: Indulok dolgozni végre időben kész lettem mindennel, szép nyugiban tekerhettem volna. Volna, ha nem látok meg a mellettünk levő ház előtt egy kutyuskát, aki szimatolja ezerrel az árkot. Éhes volt. Már eltekertem amikor ezen morfondiroztam, de eszembe jutott még, hogy nem ittam meg a migrénre a borzalmas gyógyteát, igy visszatekertem, gyors tettem a kutyusnak Ödön nyulas gyógytápjából, meg vizet dobozkákba és kivittem neki. Már elment, de szerencsére nem messzire. Fütyültem neki és visszajött. Félt, - bár én is, hogy megesz. :-)
Odajött, letettem neki és először jött, hogy simogassam meg. Ha nem kellett volna rohannom dolgozni..., de kellett, francba. Gyors lefényképeztem, bezséltem kicsit hozzá. Nyakorve, plusz bolha nyakorve is volt, remélem hazatalál, vagy megtalálják. Hazafele nem láttam már, mert tettem volna fel a szegedi kutyás oldalra a gépnél, de ennyi idő elműltával már nem láttam értelmét.

Viszont valaki estére összeszedte a házunk előtt a két kis tálkát. Ugyan mit akart vele??

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 17. 22:01

Hú, Rita! Ez is nagyon finom lehet.
Nekem szerencsére van saját eltett paradicsomom, jó sűrű, mert csak egy bizonyos fajtából főzöm.
Most a barackot főztem meg lekvárnak, meg anyu ubiját raktam el. Ó, francba, most jutott eszembe, hogy van még négy őrült nagy tök a garázsban.Előre látom holnap sanyarú jövőmet.
Egyre nehezebben fogok neki ezeknek a dolgoknak, de mivel ragaszkodom az elveimhez, igy muszáj meg is csinálnom.

Kép

Kép

Tegnap kint vagyunk a teraszon, egyszercsak felállok, rohanok a fűbe le. Kérdezi a férjem, hogy Te mi a fenét csinálsz? :-)
Én: Hát felhőket fényképezek a csajoknak :))

Úgyhogy a szerzeményeim :

Kép

Kép

Kép

Aztán este még egy lufi is volt az égen, csak messzire kicsit.

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 17. 22:12

Tegnap kaptuk a Konfuciusz Intézetből az e-mailt, hogy önkénteseket keresnek a Füvészkertben megrendezésre kerülő Lótusznapokra, ahol kalligráfiát és festészetet is kell bemutatni, " oktatni " Ott a helyem. :-)
Szombaton a tanárunk is ott lesz, de vasárnap egyedül fogunk helyt állni. Na, ha sikerül hozok majd képeket. Azt mondják a tóban gyönyörűek a lótuszok.

A gyümölcsfás dzsumbuj. Nem metszettük, nem permeteztük őket, igy a közlekedés a fák alatt kicsit körülményes.

Kép

A s zomszéd kertje mindig zöldebb:
- a kaptároknak nagyon örültem, főleg, hgoy Ödönnek már bedagadt egyszer a torka, szájzárat is kapott, mikor benyelt egy méhecskét. Ezért volt a félig nyitott garázsba betéve a vize, amikor a diplomaosztón voltunk, mert meglepik az edényét ezerrel.

Kép

Elfáradtam, igyekszem a kis utcán városnézős képeket is majd felrakni egyszercsak.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 17. 22:18

Paggy, Ági, Kata! Holnap reggel mindannyiótokra reagálok, most csak nézegetek,
utána húzok az ágyba.

Jó éjt!

Ezt a pünkösdi rózsát vasárnap fotóztam Walesben. Nálunk már rég elvirított.

Kép
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2019. július 18. 7:53

Hosszú kihagyás után itt vagyok és hoztam egy képet a tegnapi holdfogyatkozásról, nagyon jó (csak sajnos nem az enyém ;) )

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 18. 8:08

Ágikám, te ezerrel pörögsz, mindenben utoléred magad, az eltett dolgok nagyon guszták és szépek, szívmelengetőek. Milyen jó is lesz majd a nyár ízeit elővenni a téli hidegben... :D :littlehearth:
az a kiskutyakaland nem semmi..lehet valamelyik másik gazdi vitte el a kistálakat sajátnak :)) .
a festésedbe is mennyi munkát fektettél, s milyen szép lett megint. :D :-bd ..Fásilag nálunk is ugyanez a helyzet de a szőlővel és mindennel, Napok óta nem mozdultunk ki Örkénybe... :( Itthon őrzöm a postást hogy hozza az ajánlott küldeményt! Legkésőbb jövő héten, mert azonnal aláírom és viszem is be...nem vacakolok a postai feladással! Csak egyenlőre duplán fogy a pénzem, mert apu helyén is mindent ki kell fizetni...ez van.
Ágikám, nem tudom mi lett magas apudnál, de az biztos, hogy a vitaminok nagyon kellenek, főleg a D:E cink, C A...éppen olvasom, hogy amik helyrehozzák a cukrot is minimum ez kell. És sokkal több D és E kell mint amit írnak hogy mennyi a normál..éppen e zért is van sok cukorbeteg... És minél több zöldturmix...naponta legalább egy pohárral ...bébispenót, cukkini, avokádó petrezselyem...stb. bár biztosan tudod te is...
gyors javulást édesapádnak!
köszönöm a klassz kis felhőket, olyan szép kék az ég körülötte..itt küldöm a mai igen korai felhőket..még 6 óra sem volt, ma hosszú lesz a napom.
Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

Kép

Ritám az ételeid megint megfogtak... :x :movingflower: :flower1: :-bd
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 18. 8:10

MinGi írta:Hosszú kihagyás után itt vagyok és hoztam egy képet a tegnapi holdfogyatkozásról, nagyon jó (csak sajnos nem az enyém ;) )

Kép

Nem számít, a lényeg, hogy hoztad, és megosztottad velünk ezt a csodás pillanatrészt! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 18. 17:50

Ági!A park is a katedrálishoz tartozik. Most látom, hogy nem tettem ki azokat a képeket, ahol a
fűre kiültek az emberek, családok. Pedig akartam, na majd pótolom. Már írtam korábban, hogy itt
ahol fű van, azt birtokba vehetik a népek. Nálunk hol engednék meg, hogy egy templom udvarára egy
család, kis gyerekekkel órákra letelepedjen? De az is igaz, hogy én még nem hallottam a parkokban
heverésző embereket hangoskodni. A gyerekek csivitelnek, de nem üvöltöznek. Nem mennek a
virágágyások közé, nem rongálnak.

A liverpooli katedrálisban is van ajándékbolt, kávézó és étterem is. Abból tettem be korábban képeket.
Jól emlékszel, volt könyvtár is, de azt Manchesterben fotóztam. :D :D

Spoiler: mutasd
Én is azt mondom, amit te, muszáj, hogy rendben legyen édesapád, ezért nagyon bízom benne, és
szorítok, hogy úgy legyen.

Úgy örülök, hogy jól sikerült a spenótos csicseriborsó!!! Biztos, hogy jó wrapban is. Már két maradékkal
is kipróbáltam, hogy wrapban ettem meg őket (egy kis salátával, miegymással megágyazva nekik) és
igazán nagyon finom volt.

A hagyma bhajinál írtam, hogy olyan verziót kerestem, amit nem kell bő olajban kisütni. Abban a videóban,
amit ide kitettem, nagyon kevés olajon pirítják meg. Ki is próbáltam ma. Mindenkinek nagyon ízlett,
majd hozom a receptjét.

Gondoltad volna valaha is, hogy egyszer ennyire szeretni fogsz festeni? Vagy hogy egyáltalán festeni fogsz,
ráadásul kínai módra? És hogy még "oktatni" is fogod? Bekereteztetsz majd párat? Kiteszed őket a falra?
És mit lehet még a festészetben megtanulni? Arra is beiratkozol majd? Ennyi minden jutott eszembe a
festőasztalod látványától. Irigyellek ezekért a tanfolyamokért. De jó lenne, ha tudnál pár fotót készíteni a
hétvégi eseményről!

A gyümölcsfáid jól mutatják, miért lenne, fontos, hogy minél több fát ültessünk. Árnyékot ad, nem szárad
ki olyan könnyen alatta a talaj. És még ezer más is van, csak ez épp jól látszik a képen.

Kutyuska nem nézett ki rosszul, remélem, hogy csak kilógott, és ment is haza a nyulas tápos kaland után.
Hátha csak a szél fújta el a tálkákat. Vagy valaki szemétnek gondolta, összeszedte és kidobta a szemetesbe.
Na, jó, ez utóbbit én sem tartom valószínűnek, csak vicceltem. :))

Sokat szorgoskodsz a befőzéssel. Csodásak az uborkák is, és a lekvárok is. Csinálj csak úgy mindent, ahogy
jó a lelkednek.

Mintha a tujáid csak arra várnának, hogy a felhők lejjebb ereszkedjenek, és jól fenéken szúrják őket. :)) :))
Mennyire egyformák!

Még egy szép fotó Chesterből:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 18. 17:51

Kata! A felhők téged szeretnek a legjobban. Tudják, hogy neked sokszor csak ők maradnak fotóalanynak,
ezért a legszebb arcukat mutatják neked. :)) Nagyon jók lettek megint a ferde képek. Nekem nem sikerülnek,
pedig próbálkozom. De most rájöttem, hogy miért nem! Nem döntöm el bátran a gépet fotózás közben.
Emiatt úgy tűnnek a dőlt fotóim, mintha elrontottam volna őket. Az is nagyon érdekes, ami a nagy emeletes
ház tetején van. Olyan, mint egy szellem vagy mint egy denevér. :-o Ja, és az alatta lévő fotón nem a
ház emeletes, hanem a felhők. =)) Nagyon jó kép! A napsugaras-esőfelhős az meg telitalálat! Én is akarok
egy ilyet, de majd csak akkor, ha hazamentem! Itt nem kell most az eső.

Nem akarlak idegesíteni, de amíg nem tudod eladni a házat, addig lesz fizetnivaló utána. Ha más nem,
hát a fűnyírás.

Paggy, igen, ez az építészeti stílus, vagy legalábbis hasonló, jelen van a tőlünk északabbra élő népeknél.
Hallottam már én is ilyen káromkodós-fizetős dologról, de hogy mihez kezdtek a pénzzel, azt nem tudom.
A te munkásaid okosan költik el, az már biztos! :D
Látom, Lillából sem lesz olyan háziasszony, aki a kész ételeket keresi majd az üzletek polcain. Jól kivágta
magát, és ő is azt érzi, amit én is éreztem, amikor azt láttam, hogy jóízűen falatozik a családom. Én is
imádok etetni, valószínűleg ezért szeretek főzni is.

Zsike! Csodaszép fotót hoztál!

Egy cuki templom szintén Chesterből:

Kép

Vissza: “Társalgó”