Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 23:16

Spoiler: mutasd
https://www.facebook.com/budapest13kerulet/photos/a.312157972605090/925380434616171

https://www.facebook.com/budapest13kerulet/photos/a.312157972605090/920487648438783

https://www.facebook.com/budapest13kerulet/photos/a.312157972605090/913918399095708

https://www.facebook.com/budapest13kerulet/photos/a.312157972605090/903954496758765

https://www.facebook.com/budapest13kerulet/photos/a.312157972605090/892196131267935
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 23:24

Ennyit mára.Jó éjt!Paggy @};-
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 30. 5:57

Paggy írta:Ezt látnotok kell!!!!!!!!
https://vilagevo.hu/2020/02/23/orosz_cu ... arannikova

Na írtam is a blogba! Köszi az élményt, jó volt látni olvasni... ;) :D :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 30. 6:22

sziasztok! Jó korán van, de majd egy óra volt mire végig olvastalak benneteket, lesz amit újra fogok olvasni.
A Gyerekek videóját meg is osztottam a facen. :ymblushing: :movingflower:
Nagyon szép képeket hoztatok! Dorina, csodásak a növénykéid, a te linkedhez is vissza kell térnem.
A paprika nálam tönkrement, aztán fel is adtam a öntözést, most csontra száradt! A paradicsom is leérett!
Paggy, csodás a komposztod, ahogy a növénykéid is, szinte süt róluk, hogy mennyire jól érzik magukat.
A sok olvasnivalót és látnivalót is köszönöm, most egyenlőre gyorsolvasással olvastam, de nagyon tetszett Bécs metrómegoldása, a fékezés hőjének a felhasználása, s pl a gyerekek jövőképei, hogy milyennek képzelik el a városukat!
Egyébként nagyon sok függ a város lakóitól a városvezetéstől, az elképzelések kivitelezhetőségétől.
Nálunk ezen a téren haladás van, nem is kicsi!
Jövök majd, még szeretném kihasználni az időmet így reggel, mikor Samu visszaalszik egy kicsit..megint fent volt hajnalok hajnalán.
Megyek begyűjteni a feliratokat!
Tegnap pont kifogtam a nagy esőt amikor lementem a kicsiboltba kenyérért! :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 30. 6:24

Paggy írta:A hátsó udvaron-a teknősök használt vizével locsolva ilyen dús lesz:
Kép
Kép
Kép
Kép

Mire nem jó az ilyen víz is...fantasztikus látvány egyik másik az egyik kedvenc az az egészen talajszintről mintha egy elvarázsolt erdőbe tévedt volna az ember.. :)) :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 30. 6:34

Sziasztok!Idegességemben leültem a gép elé.Képzeljétek Kobak cicám behozott egy élő egeret a lakásba.Most az összes macska + én üldözzük szegényt.Nem szeretném ha megölnék!De ebben a zegzugos lakásban mindenhová elbújhat!!!még alszik a párom,aki nem tudom mit fog mondani,hogy mindenhol torlasz van.Kinyitottam a lépcsőház és az udvar felé vezető ajtót hátha kiszalad!De közben a macskák lesben állnak.Lizi pisilős rongya pedig az előszobában van.RETTENET!!!! :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 30. 6:59

Jajj Paggy! drukkolok ezerrel. Évekkel ezelőtt a fiúk a garázs felől pakolás közben nyitvahagyták az ajtót. Hova megy be az egér? Az én szobámba. Mikor? Mikor Szegeden egérinvázió van télen és sehol nem lehet egércsapdát kapni. Még a ruhásszekrényembe is bement, mert véletlenülnyitvamaradt az ajtaja. Arthurkánk volt még akkor. Kiszagolta, de lefeküdt a szekrény elé. Aztán nagy sikongatások között János fogta meg. Én visitottam, hogy hagyja életben, de azt mondta, visszajön, igy kinyúlt az egér.
sok sikert a kiüldözéshez. Amúgy tudod ám,hogy ez ajándék volt Neked! ?
Na rohanok dolgozni. Remélem jó hirek várnak, ha hazajövök! :-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 30. 8:19

Lányok visszajöttem, de nem tudom sírjak vagy nevessek! :)) Micsoda kalandok! Paggy, miért nem akarod hogy a macsekok elkapják? akkor egy humánus egérfogót kellene felállítani egy darabka sajttal vagy dióval. Mert ha elszaporodik hajaj..
Akárhogy nézed, nem tudod milyen fertőzött területről jött be. :-?? x_x :-q
De minden jót kívánok neked ahogy Ági is... :x #:-s :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 30. 8:20

Szia Ágika!Sajnos nem javul a helyzet.Már beslisszant a szobámba.Kobak elment mert megunta a várakozást,Most Levendula őrzi.Mindjárt mennem kell orvoshoz és itt kell hagyjam a háborús állapotot./bepisilős kutya és egér a szobámban/.A párom fel sem fogja,mert olyan fáradt.Annyira tragikus a helyzet,Szeretném megmenteni a kisegeret vagy legalább lenne esélye a kertbe szaladni.Bolond vagyok!!!!!Tudom,hogy ajándékként hozta Kobak,de ilyen ajándékot,igaz kinyúlt állapotban,majdnem minden hajnalban kapok.Jól leordibáltam a fejét!De én vagyok a hibás,mert ha kurrog az ajtó előtt ,nem szabadna kinyitni.Remélem nem bővül a háziállataim száma az egérrel!Most megyek.Sziasztok! :(( :(( :(( :(( Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 30. 12:08

Szia Paggy!
Hát azt hittem meglesz egérkoma, mire hazaérek!
Ne foglalkozz most az udvaron szaladgálásával, kapd ela grabancát. Vagyis hagyd a cicmókokra!
Amikor a kis dög bejött a szobámba, még a sólámpa vezetékén is felfutott, rápisilve a kisazstalomra az ágy mellett. Na onnantól frászt kaptam, mi van, ha bejön az ágyamba. Rémálom a köbön!
Sül a sültkrumpli, hozott a párom süllőt a piacról - sültet természete3sen-, igy gyors tojásleves tárkonnyala kertből, aztán lehet is ebédelni.
Mondjuk cserébe tőlem meg kapott töpörtőt, sózott szalonnát, meg kolozsvárit. Jó üzlet :-)
Szerencsére majd dél fele is ott voltak még a termelők igy tudtam vásárolni.
Ma kipróbáltam munka közben az új maszkot. Hát sokkal jobb, mint a sima orvosi.
Ma kaptak a verebek búzát, mert ha nincs kisszemű, kikaparják a napraforgót. Mondjuk igy meg a talajetetést oldják meg a többieknek.
Ma megjött a vitamin adag is. Már csak azt nem tudom, hogy hogy fogom ezek mellett időkihagyással a gyógyteáim meginni.
Vacakol a vérnyomásom, de lehet megint a mostani meleg miatt. Holnap viszont az én időm jön. A hűvös! :-)
Na megyek nézem a kaját, mert képes vagyok odaégetni.
Hajrá Paggy!!!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 30. 15:25

Nahát..ezek szerint őkelme még mindig nincs meg..pedig rövid idő múlva olyan egérszag lesz a lakásban..brrrrr
Nálunk esik, nincs kedvem kimenni, pedig kenyér kellene. Meg akartam főzni egy kis sütőtököt, és a szemétben landolt. a héten vettem és már bepenészedett. a kánya csípje meg. Megint pénzkidobás!
hogy utálom az ilyen pazarlást!!!!!!
Na mindegy , ezen már nem lehet segíteni!
Ági, milyen jó hogy bevált a másik maszk, azért nem mindegy..majd egy képet kérünk szépen... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 30. 17:10

Sziasztok Lányok!Itt nyomor a köbön minden szempontból.Az egér még bent van valahol.Megint a fejemre koppintottak odafentről.Biztos valami disznóságot csináltam,mert akkor jönnek a + kellemetlenségek.
Ági!Végre akkor sikerült egy jó maszkot találnod!Gondolom egész nap maszkban dolgozni,bármilyen kiváló is ,szörnyű lehet.Nem viszket alatta?Mindegy,mert muszáj.Jó ha tudod mikor vacakol a vérnyomásod,mert fel tudsz rá készülni.Ilyenkor jön a mágnes,a sok vízivás és még?????Finom íze van a pisztrángnak?Nem nagyon szálkás? a szomszédom szerint igen.Azt hiszem soha nem leszek jó halsütő,de szívesen eszem,ha elkészítik nekem.Jamie Olivert láttam régebben,ő nagyon gusztán és egyszerűen készítette a halfogásokat.Persze,könnyű neki,van tengerük,így sokat esznek belőle!
Kata!Nálatok mindig előbb változik az időjárás.Ha elolvasom,mit írtál,mindig tudom,másnapra ideér.ma gondoltam Rád.SDopronban én rengeteg gesztenyét ettem.Ti is arra vagytok,hogy hogy nincs terítéken nálad a sültgesztenye?Ma vettem 25 dkg-ot.Holnap a piacon veszek többet,ha finomnak találom.Tavaly a MARONI is vacak volt.majd meglátjuk.
kedves Lányok!Ma nincs nagyon kedvem irkálni a zűrök miatt.Szerintem tegnap jól összeszedtem a SMART CITY konferenciáról a tudnivalókat.
Szép estét!Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 30. 18:32

Paggy, elhiszem, hogy a micsodád tele mindennel. egérfogó a fel mellé, úgyhogy a cicmicek ne érjék el, ágy mögé pl. és meglesz az a kis betolakodó! Csak csukd az ajtód, szekrényeket, meg mindent, nehogy befészkelje magát. Gazdaboltban vettünk nagyon egyszerű egérfogót.
Megnéztem gyors a Bartók B. út 55-ben nyitva vannak szombaton is.

https://www.praktiker.hu/kert/allattart ... go-muanyag

Ez a fajta nálunk tökéletesen működik. Kinyúlik az egér, de rövid idő alatt megfogja. A száját befele állitom a falnak és elkapja, ha átmegy rajta.

Kitartást!!
A linkeket amit betettél nézem majd, csak ma végre pihenni akartam és filmezni, hát nem jött össze. Bevásároltam, aztán kiderült, hogy a töpörtő nem az igazi. A párom azt a régi fajta töpörtőt szereti, nem ezeket az agyonzsirosra hagyottakat. Bőre elrághatatlan és iztelen. Mondjuk én meg se kóstolom, mert a látványtól is rosszul vagyok.
Holnap két adagot vihetek a szeretetládába, pedig nem akartam már kimozdulni. Jövő héten meg megint hétvégén akarok dolgozni.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 30. 19:09

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 30. 19:10

Sziasztok lányok, megint csak így natúrban jelentkezem. Most vacsoráztunk, gyorsan csináltam egy babfőzeléket, mert ritkaság, de Samu nagyon nyafogott hogy éhes. Viszont megettük vele az utolsó morzsa kenyeret is. ;)
Lett volna még egy sarka, de az is bepenészedett! Mindegy ! Kicsit fáj a fejem, de majd alvás előtt beveszek egy fél algopirint nehogy belobbanjon a migrén! Kerülget mint macska a forró kását!
Ma megnéztem egy új sorozatot, igazából csak bele akartam nézni, hogy jó lesz e és mire észbe kaptam meg is néztem a 3 részt egybe! Ilyenkor tudnám fejbe kólintani magam hogy már megint nem volt önuralmam. Na mindegy, de legalább tudom, hogy ezt érdemes megnézni! Maiden Holmes
Megvett máris kilóra!

egérfronton itt szerencsére nyugalom van egyenlőre, de ha látnék egyet akkorát sikítanék hogy még a 1o.ről is lejönnének.
Pedig gyerekkoromban még tartottam is befőttesüvegben.
Csak aztán városi lettem, s ahogy lefelé léptem a lépcsőn pont ráléptem. azóta iszonyodom Igaz csak a farka volt de akkor is. Ilyenkor mindig megértem azokat, akiknek valamilyen formában fóbiájuk van.
Érdekes, a pocokkal, vakonddal semmi ilyen gondom nincs...de van még egy a patkányok! A rohadt dögök..mikor a nutriáknak cseréltük a vizet télvíz idején és azt hittem az egyik valahogy felment a tetőzetre! s ahogy szembetámadott akkor jöttem rá hogy ez patkány. Na azt a sikítást...azóta félek azoktól a dögöktől is.

Hát ez van. Én sem vagyok ám olyan hű de bátor, de inkább az iszonyat az ami megrémít és szinte lesokkol. Nagyon nem jó érzés, még írni sem róla, Úgyhogy brrrrr.

Ritáról sincs most hír, gondolom készülni kell majd a szünet utáni tanítási tanmenetre is!
Remélem mindenki egészséges amúgy . Szép estét, kellemes hétvégét. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 30. 19:14

Egyet nem értek...miért kell humánisnak lenni egy kártevővel?! amúgy nem rossz a videó, a találékonyság magasiskolája.
Na és persze ha valaki ennyire kreatív... de azzal együtt sem értem! Terjesztik a betegséget, tönkretesznek műszaki dolgokat, lisztet, gabonát stb...
:-o
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 30. 19:49

Ez jobb.

Kata,azért nem érted,mert nem vagy ilyen.Még a legyet is kitessékelem.Hát ez van. :-??
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 30. 20:29

Egész biztos,hogy előző életemben valami állatgyilkolászó lehettem,mert nem bírom látni,ha bántják az állatokat.Gondolkoztam rajta,hogy mennyire álszent dolog,mert megeszem a húst.Valószínűleg talán lelőni inkább tudnám,mint elvágni a torkukat.Az nem közvetlen.Még jó,rettentő szerencse ,hogy városi "lány" vagyok.A "piszkos munkát" elvégzik helyettem ^:)^ ^:)^ ^:)^
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 31. 6:13

:)) :)) :)) Jaj Paggy, megnevettettél :)) :)) még a könnyem is kicsordult :)) .
Én vettem egy elektromos bogár és kártevő riasztót, hogy ne kelljen közelharcot vívnom velük, de azért persze be be tévednek, egyedül a házilégy próbálja tartani magát, de nem sokáig, mert vagy kimenekül, vagy kihajtom én is vagy agyoncsapom!
A büdösbogárral most még nem találkoztam, de tény hogy csak sötétben szabad ablakot nyitni. Egyébként meg azt elfogom papirzsepivel és röviden lehúzom a wc-n hogy esélye se legyen visszajönni, a soha viszont nem látás reményében.
Szép napot mindenkinek! Megyek, mert megjött a Flower lányok felirata! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
https://topshophu.azureedge.net/pest-re ... os-riaszto
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 31. 12:49

Megvettem.
Kép
Felül vagy alul bemegy és nem tud kifelé jönni.A vejem szerint,ez nem igaz/saját tapasztalata,mert vagy 20 dkg sajtot megetetett az egérkéikkel/és próbálkozzak csokival.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 31. 15:37

Paggy, hol tart a projekt? :-)
Diót is tegyél neki!
Nagyon drukkolok,hogy meglegyen. Aztán elképzelem a bandát, hogy hogy fogják őrizni :-)
dorina

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. október 31. 15:50

Kedves Paggy!
Olvasd el, ha a érdekel a történetem.
EGÉRMESE
Mese, mese, de mégis igaz történet az én egeremről.
Elég régóta tartó kánikula egyik éjjelén kezdődött. Nehezen viselem a nagy meleget, ezen a napon is minden ablak és az erkélyajtó is nyitva volt éjszaka.
Másnap, főzés közben látom ám, – amerikai konyhás a lakótérnek nevezett lakrész – hogy egy egér fut végig a nappali parkettájának szegélyén.
Teljesen elhűltem, az első emeleten lakom, hogy az ördögbe kerül ide ez a kis nyavalyás rágcsáló? Kicsi, apró, szürke egérke volt.
Mit csináljak? Elkezdtem keresni, hová bujthatott el?
A fürdőszobában, a kádtakaró mögé lesve néztünk farkasszemet, az egér a helység sarkában, én a fürdőajtóban négykézláb.
Az első gondolat, majd rögtön a tett, gyorsan csukjak be minden ajtót, amit lehet, mint előbb írtam, a nappali nem zárható a lakáson belül.
Viszont az egér jól érezte magát a fürdő sarkában, kipiszkálni sem tudtam.

A barátaim tanácsára beszereztem egy egérfogót, volt benne egy kis csali.
Nos, úgy tűnt, az egérkét nem érdekli. Hanem a hangyák elkezdtek gyülekezni az ennivalóra!
No, mármost mit tegyek? Nem elég, hogy valahol bujkál egy egér, még hangyával is telegyűjtöm a lakást? A hangyás egérfogót gyorsan levittem a szemétbe,
a hangyák maradékát eltüntettem; idegeskedtem tovább, hová veszi be magát az egerem, és esetleg szaporodik?
Nem sokkal később látom, hogy iszkol az egér a nappali szegélyén kifele, szerencsére nyitva volt az erélyajtó, azon át távozott a lakásból.
Ajtó becsuk, keresgélés az erélyen. Nem találtam meg.
Este a számítógép előtt ülve, valami árnyékot vélek látni az ablak peremén, a szobából pont az erkélyre látok.
Jobban odapillantva, felfedezem a balról jobbra iszkoló egeret.
No, megállj csak! Most elcsíplek! – kiáltottam fel, persze csak magamban.
Azzal kisiettem, még láttam is, de elcsípni nem tudtam. Viszont, mivel kergettem, az egér a szomszéd erkélyre futott át.
Az erkélyek fallal szeparáltak, de a legszélén van egy keskeny csík, ahol egérke átfutott a szomszédba, nem láttam többé.

A szomszédaim, az erkélyszomszéd is rendes ember, jó viszonyban vagyunk.
Ráadásul az erkélyszomszéd természetet kedvelő, állatot szerető ember, de nem tart a lakásában semmilyen élőlényt önmagán kívül.
Viszont, ha nem látom, nem tudok kapcsolatba kerülni vele, legalábbis akkor még nem tudtam. Látni, meg nem láttam.
Néhány nap múlva, amikor kint voltam a balkonon, éppen közeledik.
Felköszön, azt mondja, tudom-e, hogy van egy egerünk?
Felelek, sajnos igen, és elmesélem a megelőző történéseket, mire elneveti magát, és most ő mesél.
Az erkélyen találkoztam az egérrel – mondja – talán a falon futhatott fel, a mezei egerek néha képesek erre. Nem akartam méreggel irtani, gondoltam, lesöpröm a partvissal. Úgy tűnik, csak átsöpörtem.
Most már muszáj lesz mérget használni, ha bevackol és lefial, akkor nagy bajban leszünk.
Egyetértettünk.
A történet itt ért véget, mi lett az egérrel, nem tudom. Szerencsére, azóta nem találkoztam sem mezei egérrel, sem házi egérrel.
dorina

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. október 31. 15:53

Őszi képek, hogy ne lógjak ki a sorból.
Kép
Kép
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 31. 17:13

Kedves Dorina!Az egértörténet engem megvigasztalt.Ha csak egyedül volna az egérke,ellennék vele,de ha szaporodik,az szörnyű lenne!Mondjuk a macskáim előbb utóbb biztosan megtalálják,de semmiképp nem szeretnék látni egy életéért menekülő lényt,vagy kerülném a vérfürdő látványát.A párom pont olyan bolond mint én.évekkel ezelőtt nyáron egy darázs beköltözött az íróasztala fölötti polc egy szögletébe.Nyitva volt az ablaka éjjel-nappal,tekintve hogy a másodikon lakunk.Mondtam neki,hogy ebből baj lesz,de erősködött,hogy hagyjam.karácsonyra készülve takarítottunk és megmozgatta a régi iratokat és legalább 100 dühös darázs zúgott kifele.Muszáj volt sprayvel megölni őket.Pár napig lelkibeteg voltam,mert persze nekem kellett.Azóta tudom,hogy egy problémát,ha lehet,azonnal meg kell próbálni megoldani.
Ági!Még nincs meg az egér.Ma éjszaka kipakolom a csapdát és ha sikerül megfognom elviszem a vasúti töltés melletti bozótosba.Nagyon felizgat minden,amiben állatokkal szemben kell intézkednem.Ez talán majd rendeződik/????/
Köszönöm a képeket,amit hoztál.A környékeden lévő házak?Üdv.Paggy @};-
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 31. 20:12

Dorina! Szép, nyugis helyen laksz! :-)
Paggy, remélem minél hamarabb rendeződik otthon minden és visszatér a normál kerékvágásba az élet.
Gyors pár kép

Ennyi füge van még a fán, vagyis ekkora némelyik. Ami puha, érett, sajnos már az sem az az igazi édes, de ilyenkorra már meg szoktam metszeni a fát.

Kép

Nemrég sült ki a kifli, csináltam hozzá fűszeres vajat. - házi vaj, belereszelve a frissen szedett kakukkfű és tárkony, kis himalája só és kevés reszelt fokhagyma-

Kép

Akinek ásvány karkötői, nyakláncai vannak, ma kell tölteni. Telihold van. Mielőtt azt mondanátok totálisan megbuggyantam- működik a dolog, ha használja őket az ember. Most nem töltöm a totál készletet, mert csak ennyit használtam az utóbbi időben.

Kép

Vissza: “Társalgó”