Van képem hozzá

Kata58
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 6. 18:06

drága Rita, köszönöm a beszámolódat, akkor most még mindig pöröghettek ezerrel. Biztosan nagyon szép lesz a karácsonyi ünnepség is.
Milyen érdekes a kisebbségi önkormányzati mikulása, de valahogy a gyerekek olyan fagyottnak érzem, nem a meglepetés örömét látom rajtuk...Én nagyon örömnek tartottam volna, ha mindenki kaphatott volna a lábára való melegebb lábbelit. :ymblushing: :( .
Köszönöm hogy kitetted a cipőket, hát a Samué ugyancsak megjárja a hadak útját de ez van. Semmi se, akaródzik simán sikerülni...de nem adjuk fel! ;) :D ;;)
Kedves a kinti betlehemi Jászol..olyan óriás legós :D . De a lényeg átjön és ez a legfontosabb. :D :littlehearth:
Nálunk azóta sem volt sajnos hó, úgyhogy egy icipit irigyeltelek a újjávarázsolódott szőnyegekért, hiába a hónál nincs jobb! Amikor még mi is poroltuk a szőnyegeket, és utána lefektettük a hóba őket, igencsak meglepődtünk az eredményeken.
Madáretető..megint egy kedvenc, és hálás téma. Ráadásul egy röptézőt is elkaptál, illetve lekaptál..hát valami fantasztikus pillanat..külön gratulálok hozzá :D :-bd :littlehearth:
az ágyunkról annyit, hogy már aznap este azonnal elaludtunk és reggelig csak a szokásosra ébredtünk és aludtunk is vissza, most reggelre olyan nagyon hogy 8 után ébredtünk fel. Szóval jól jártunk a bútorcserével. :-bd :littlehearth: :-bd :littlehearth: :-bd
Gratulálok a új kis fordító társhoz, most egy kicsit befejezem az eddigi sorikat, aztán majd eldöntöm melyiket vállalom még be megnézendősnek... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Paggy egyszerre küldtük a hozzászólást, csak nyugodtan aki tud jön, aki nem majd jön később...elvégre nem tudjuk magunkat szétszakítani...néha Istennek szoktam viccesen mondani, hogy Istenem most nem ártana ha több kezem lehetne... :)) :)) :))
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 6. 18:18

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 6. 20:33

Megjöttem.
Kata!Sajnálom,hogy ennyi vacakolás van a cipővel,kár hogy Rita cipője nem tud repülni! :)) Nagyon jó kis ágyatok van,biztosan szépeket lehet álmodni benne,mert igazi fából van.A "fa álma" a Ti álmotokká válik és felrepít Titeket a magasba.Érezni fogjátok a szelet,ahogy hajladoztok ,a madarak súlyát,amint ráhuppannak az ágakra és még az elmúlt évek összes történése is bekúszik oda.Szép álmokat Nektek! :littlehearth: :flower1:
Gabóci!Igazán nagy és fényes a karácsonyi készülődés nálatok.Vajon van kedvenc üzleted , szoktál ott vásárolni?Itt Budapesten éttermeket is működtetnek bennük.Szinte egy kis város.VISZONT GHARFIELD MINDENNÉL ARANYOSABB.Már írtam,hogy mindenben szeretem a karakterest-CICÁBAN is,azt hiszem Ő OLYAN LEHET.Gabóci köszönöm a képeket. :flower1:
MinGi!Ez azután nem semmi!!!Így beöltöztetni a babákat!A mamák mit szóltak???Gondolom 1000 fotó készült! :flower1:
Ágika!Újabb szereplés,gratulálok!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ Várom a videót!
Rita!Először a gyönyörű madaras képekről:Olyan gyönyörű,tiszta fotók.Olyanok a képek,mint a táj és a madarak.Természetesen szépek.nincs is több mondanivalóm :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Köszönöm szépen az iskolai mikulásos fotókat is .Kedvesek.Úgy ülnek ott,hogy öröm nézni. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Lányok!Most megint rengeteg dolgom lesz,mert újabb nénikék jönnek Budapestre a szomszédba,akiknek segítek eligazodni és itthon is van munka.Na és még jönnek a barátok,tanítványok karácsonyozni."NYUSZI ÉS AZ ÜZLETFELEI" vagyok a Micimackóból.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 6. 20:38

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 7. 7:28

Kellemes hétvégét mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 7. 20:45

Sziasztok!

Rita, micsoda télapótok volt! :-) Irtad a múltkor is, hogy a lányok jobban átélik ezeket a dolgokat. Itt meg ugye a fiúk lettek lekapva. :-) Csomagot, vagy valami apróságot is szoktak kapni?
Legalább ilyenkor megünneplik ezek a gyerekek is az ilyen napokat.
Nem szoktam ilyet irni, de kicsit irigykedem a madárkáid fényképére. Na mindjárt el is szégyenlem magam, mert nem vagyok ilyen, de olyan gyönyörű képeket csinálsz róluk, amit én telefonnal sose fogok. Ráadásul szúnyogháló van az ablakon és még az is beárnyékol. Változatlanul galamb család a napi látogató, verebek tömkelege és a széncinegék. Múltkor úgy örültem az egyszem kék cinkének, azt hittem nem jól látok.
A menűbe szerepel búza a verebeknek és a galamboknak, köles és napraforgó, cinkegolyó., meg viz is van kitéve nekik. Teljes svédasztal. :-)

Kata, nagyon tetszenek a cipőjeitek. Majdcsak ideér már Samukáé is. Szép és gondolom kényelmes a te cipőd is. Tetszik a szine és bundabéléses. Azért jó, mert bármihez fel tudod venni, olyan az orr része.

Paggy, nagyon szuper volt ez a koreais videó. Olyan szájbarágós. :-) Tetszett :-)
A videót én is várom az utolsó óránkról, de még nem jött velem szemben a városi tv oldalán. Kiváncsi leszek mit hagytak benne, mert épp azt beszéltük, hogy igaz másfél órát forgattak, de felkészületlenül. Ott volt a tanárunk - az én kérésemre elhozott- pecsétjei, amik nagyon szépek voltak, volt köztük különleges is, és a riporter csaj félválról csak annyit mondott, ez nem volt benne a leirásban amit kiadtak nekik. Hát kikerekedett a szemünk. Aztán a végén a tanárunk meg akarta mutatni a festményeim, mert kint voltak az asztalon, de már mentek.

Gabóci, köszönöm a karácsonyi képeket, nekem is Garfield volt a favorit. :-)

MinGi, ezek a babák tüneményesek. Az osztály adta a ruhákat? Az anyukák szeme biztos nem maradt száraz, mikor meglátták őket. :-)
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 7. 21:10

Sziasztok!
Visszajöttem, mert véletlenül szembejött velem ez a videó.
Nem biztos, hogy mindenki élvezi ezt a fajta zenét, de a torokhang utánozhatatlanul szép szerintem. Lófejes hegedű is jelen van, sőt amit még nem láttam, hogy pata utánzattal keltenek hangot.
Nem egy néző csukott szemmel hallgatja. Megéri kipróbálni.

f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 7. 21:20

Más:
Festmények, csak teszek be ide is.
Az első kép azt hiszem nagyon tetszett a tanáromnak, mert nem tudott megszólalni :-) - élveztem a zöldeket kikeverni, összhangba hozni, ami nem volt könnyű dolog egyfajta zöld kinai vizfestékből-

Kép

Kép

Ez megint egy megosztó kép:

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 8. 7:09

Kata! Még a két egymás utáni szombati munkanap is rátesz a pörgésre. Aki ezt kitalálta, annak vagy
nincs gyereke, vagy már régen látott közelről iskolát. Semmi értelmük ezeknek a bedolgozásoknak.
Hagyjuk már úgy a napokat, ahogy vannak! 17 nap alatt két vasárnap jut csak osztályrészül a gyerekeknek!

Én is először "fejjel lefelé" fektetem a szőnyegeket a hóba, és jól kiporolom a seprűvel őket. Utána
visszafordítom, és szűz hóval tisztítom ki őket szintén a seprűvel.

Nagyon örülök, hogy kényelmesen tudtok aludni az új ágyakon. Megérte a cserét akkor. :D

Paggy! Közelebb hoztam a madáretetőt az ablakomhoz. A szalonna és a cinege golyó helyére akasztottam,
így jobban tudom fotózni őket, igaz, ők is hamarabb észrevesznek, szóval összességében kevesebb képet
tudok róluk készíteni.

Fiatalon is nagyon aranyosak lehettek az állatkáid, és így öregecskén is azok. Olyanok, mint az ember, ha
megöregszik. Sokat kell velük foglalkozni, támogatni, segíteni, megérteni őket. Te ebben világbajnok vagy!

Ági! Jöttem ki az órámról, amikor megláttam "Papi bátyát" a tanári szoba előtt üldögélni ezekkel a gyerekekkel.
Amióta e-naplót használunk a telefonomat viszem magammal az órákra. Azonnal be tudom írni a hiányzókat,
és a jegyek is még órán bekerülnek a helyükre, így nincs az a veszély, hogy valamit elfelejtek, mire hazaérek.
Szóval nálam volt a telefon. Megkértem őket, hogy üljenek egymáshoz közelebb, és már fotóztam is. Minden
osztályt végigjártak a krampusszal, akinek szintén idejárnak a gyerekei. Minden gyerek kapott egy szerényebb
csomagot. Később, épp angol órám volt saját osztályomban (a táblán látszik, hogy állatok a téma :)) ), amikor
hozzánk is megérkeztek. Az ajtóban a takarítónő, Zsuzsa, csak bejött kíváncsiskodni. Mindhármójuknak az
összes gyermekét tanítom vagy tanítottam.

Az első padban ülő fiún nem azért van kabát, mert hideg van a teremben, pont ellenkezőleg. A pellet, és az
apríték, amivel (környezetbarátan) fűtjük az iskolát nagyon kellemes, finom meleget ad. Pusztán csak ez a
szokásuk. Van, akiről a kapucnit sem lehet egész nap leimádkozni.

Spoiler: mutasd
Kép

Milyen gyönyörű festményeket tettél be! Csoda, hogy mire képes egy értő által vezetett tanfolyam is. Ha nem
látom, nem hiszem el. Nagyszerű a mesteretek, de persze tudom, hogy ti érdeklődésetek, figyelmetek, rajongásotok,
szorgalmatok, odaadásotok is kell ehhez.
Most nem a táncoló szirmok vagy a szépen bókoló virágfejek varázsoltak el, hanem a levelek! Az, hogy hiányzik
a kontúr annyira légiessé teszi őket. Lehet, hogy nem is ez a jó szó rá. A színe is nagyon el van találva, és a
leveleken belüli árnyékolás is! A festmény egésze jól szerkesztett. Jó legeltetni rajtuk a szememet. Gratulálok!
Mi lesz még a tájképeknél!
A mikulásról:
Nem fog tetszeni, amit írok, de sajnos ez az igazság. Ezek a gyerekek már nagyon régóta ingyen kapnak mindent,
ezért nincs is semminek becsülete. A csomagokat lefitymálták, "miért csak ennyi?", "biztos a saját rokonaikéba
többet tettek", "Biztosan nem mindent tettek bele, eltették maguknak"... Ezt kellett hallgatnom egész nap. Ingyen
van az ebéd, a tízórai, azt is állandóan kritizálják. Nem engedünk semmit kivinni az ebédlőből, mert a kenyeret,
sajtot, főtt tojást, joghurtos poharakat széthajigálják, falra kenik, szétpocsolják, a vécécsészébe tömködik, egymást
hajigálják. Az ingyen gyümölcsöket órán kell megenniük szintén a fentebb felsoroltak miatt. Minden szünetben, a
nyáriban is, naponta főznek a gyerekeknek, amit melegen tartó akármikben vihetnek haza. Aztán meg állandóan
arról panaszkodnak, hogy penészes, meg romlott ebédet adnak nekik.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 8. 7:09

Kimaradt az előbb, hogy nagyon szeretem én is a torokhangon való éneklést, és a hozzá kapcsolódó
hagyományos népzenét is.

Ezt a két képet még novemberben készítettem. Pici köd még maradt a talaj közelében, pedig 12 óra
felé fotóztam.

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 8. 8:32

Sziasztok!Pongyolás ,monitor előtt hajladozó csaj lettem.Belehallgattam Ági videójába és 51 perc után HÚ,DE JÓ SZÁMOKAT TALÁLTAM!!!
Minden szépséges,amit feltettetek.Délután visszajövök,mert a párommal menni kell az ügyeletre.Tele lett a teste hólyagos piros foltokkal és fáj.Csak nem valami gyerekbetegség kapta el?Vagy esetleg övsömör?Most megyünk.Sziasztok. :-h :movingflower: :movingflower:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 8. 16:00

Na sziasztok!Megjöttem ,van néhány szabad percem,miközben sül a sütemény.Közben kirohangálok a konyhába.Most megyek nézelődni.
Ági!Tévéfelvétel:
Rettenetes és borzasztó,hogy nincs tisztelet az emberekben.Ha neki jó,hogy riportalanya leszel és dolgozhat,amiért pénzt kap,itt még csak számításba sem veszem a szép munkád dícséretét,akkor tiszteljen meg azzal,hogy felkészül,tájékoztat és megköszöni.A múlt héten erről akartam írni.Kimostam ugyanis az egyik kedves kutyástársamtól kapott igazolványtartót.Csak úgy meglepett vele,pedig nem is vagyunk ajándékozó kapcsolatban.évekkel ezelőtt kaptam,de még mindig hálás vagyok érte,ha ránézek:
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 8. 16:09

Folytatom a nézelődést.
Ági!nagyon szépek a festmények a legszebb nekem a felülről a 2. \:D/ :littlehearth:
Kedves Rita!
Olvastam mindent,amit írtál a gyerekekről.Elkeserítő lehet.Tényleg nem állunk egyforma szinten.Szeretném leírni a saját tapasztalatomat.Nem találok olyan értelmes embert ,aki BOLDOG HA KÉRAGATNI KELL,HA MÁSOK ADJÁK ÖSSZA az ennivalóra.mÉRGES VAGYOK ÉN IS,SŐT MÁR CSÚNYÁT IS MONDTAM,ám azt gondolom bár nagyonis szabályozni kell a dolgokat,MÉGIS 1-2 GYEREK TALÁN KI TUD EMELKEDNI.őSZINTÉN MONDOM RENGETEGET PRÓBÁLTAM ADNI,SEGÍTENI NÁLAM NEHEZEBB HELYZETBEN ÉLŐ EMBEREKEN,soha NEM VOLTAK MÉG ANNYIRA SEM HÁLÁSAK,HOGY MEGKÖSZÖNTÉK VOLNA,DE A VISZONZÁST MÁSTÓL KAPOM,NEM IS VISZONZÁST,HANEM IGAZI AJÁNDÉKOT PLD.TŐLED,BIRIRŐL BRIGITŐL ÉS A SOK KEDVES ÖNZETLEN FORDÍTÓTÓL.VAN OLYAN HELYZET,HOGY AZ EMBER CSAK KAPNI TUD ÉS ADNI NEM
.
Ismét gyönyörűek a ködös képek.Köszönöm szépen. :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Megyek megnézem a sütit.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 8. 17:03

Sziasztok!
Lemondta mára az állapotfelmérés ismétlését az illető. Hál istennek. Megúszott arra a kérdésére, hogy volt-e javulás egy nemleges választ tőlem. Meg egy oylat, hogy nekem az aszkorbinsavra, citromsavra úgy fája gyomrom,hogy ihajj. Pedig mondtam is nekik, mégis benne volt az aloe vera gélben. Na, mindegy. Igy legalább van időm elalvás előtt irni.
Köszönöm lányok a dicséretet.
Paggy, különben én a saját festéseimnél nem tudom eldönteni melyik tetszik igazán. Mindegyikből valami. Élőben kicsit másak, ami itt nem látszik. Pl. a levelek. Szakmailag talán könnyebb dolgom van a kikeveréseknél, mint a többieknek. " lelki szemeim " előtt látom milyen szineket kell összetenni. Az első képnél pl. gondoltátok volna, hogy a zöldbe és a fekete tusba még barnát kell tenni, hogy az a z érdekes zöld szin kijöjjön jobb oldalt? Vagy az égszinkékbe jó vizesen a fekete tust, úgy lesz halvány szürkéskék - eza bal oldal. A közepén meg zöld és fekete tus van.

A szőnyeg takaritásról jutott eszembe, hogy amikor Ödön után takaritottam, kiporoltam a garázs felöli előtér szegett padlószőnyegét. Felesleges volt, annyi por maradt még másnap is benne, hogy ismét látszott a kövön. Ezután bevágtam a mosógépbe. Mondjuk nagyon logisztikázni kellett, hogy beférjen, de kimosta. Ezt a havas takaritást csak tőletek hallottam, lehet ha lesz hó ki is próbálom.

Paggy, nálam ugyanez volt a helyzet segités terén. Ma már óvatosabb duhaj vagyok ilyen téren.
Remélem a párodnál kiderült mi okozta a hólyagokat és nem komoly, mint az övsömör. Az hogy fáj neki, hát sajnálom, komolyan. Szegény szenvedhet vele jócskán.

Rita, akinek nem kell megdolgozni a pénzért, hanem csak kap dolgokat, az sosem fogja megbecsülni úgy, mintha saját maga teremtette volna elő. Sajnos ezt tanulják a gyerekek is nálatok. Rossz az ilyet olvasni, de tenni ellene mit is lehetne? Jól csináljátok, hogy az étel nem mehet ki az ebédlőből.

Ma iskolába voltunk Ramosszal. Most volt egy édi-bédi csau-csau - tudom nem igy kell irni :-) -, aki a kutyákhoz való hozzászoktatást volt segiteni.
Hát kellett azért az oktató, hogy a hisztit kivegye belőle és munkába fogható legyen őkelme.
ELég jól vette utána az akadályokat.
Műtik az oktató térdét, úgyhogy lehet abbahagyjuk egy időre és otton megy majd a gyakorlás.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 8. 17:13

Ágika!A páromnak 15magasan a derekán körbeérő herpesze van.Most fekszik,kapott gyógyszert ,de nem akar semmit enni. :(( :(( :(( Fáj neki.Nem engedi magát ápolni ,csak senyved-szenved.Ez rosszabb ,mint ha kívánságai lennének állandóan.Most megyek és MINDENKINEK EZER ÜDV:Paggy :movingflower: :movingflower:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 8. 17:20

Úristen, Paggy! Hogy a bánatba szedte össze??
Remélhetőleg minél hamarabb hatnak a gyógyzserek és legalább a fájdalom csökken rövid időn belül nála!

ha most Szegeden lennétek eljönnétek és lézerezném neki, nagyon gyors javulás van tőle.

Lányok, nézzétek meg ezt a videót, haláliak a kis kölkök, mint mindig. SIG jó apa :-)
Nagyon tetszett pl. a katonás jelenet a közepe felé....

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 9. 22:00

sziasztok lányok, most csak beköszönök, kicsit zűrös volt a nap és úgy elfáradtam hogy leültem ide délután és hatig fel sem álltam akkor meg már az üléstől voltam fáradt... :)) :(( :)) .
Na mindegy ..elő kell keressem a határozatot, hogy én vagyok a Samu gyámja kizárólagosan. gondolhatjátok még velegondolva is..á az a sok mindenféle papir mindenben van valami ami valamikor sorba és témába volt rendszerezve..de hol van már az a rend...ajaj.
Megspécelve apu dolgaival, + félig készen az éves beszámolóval a gyámügyre..a hátam közepére az egész. Szóval az egész hülyeség a személyigazolvány miatt szakadt a nyakamba...éppen most karácsony előtt, mintha nem lenne jobb dolgom. DE erre fel egész nap a A The Minglang töltöttem le 73 rész ...+ a harmad felirattal. Meg megtudtam hogy az utolsó rész a Miss Hammurabiból nincs már csak lefordítva, de mivel köszönő viszonyban sem volt a Smallencodos letöltséssel azt is újra kellett letöltenem a vikiről. phűűűűűűűűűűűűűűűű........................... Meg sem merem nézni hogy mennyit fogyasztottam a tárhelyből. Na most meg egykét órája a lámpám pislog, be akarja mondani az unalmast...elő kell készítenem az új égőt bele..az is már csak holnap. :-o ;;)
Ágikám gyönyörűek a festményeid, látszik, hogy átéled amit festesz, magadból is sokat adsz bele. Nagyon tetszik. A kis lurkók videója is nagyon tetszik. Öröm volt látni őket is Ramoshoz meg gratula, nagyon jó lesz ha otthon is gyakoroltok, hogy ne essen ki a gyakorlatból.
Paggykám, hát nem irigyellek, ilyenkor nehéz segíteni, de majd a gyógyszerek, már ha jól reagál, hamar segíteni fognak. A kenőcs is fontos lenne. Majd talán engedi legalább alvás előtt. Gyönyörű igazolványtartót kaptál , ilyen szép kézimunkát tényleg meg kell becsülni.
Az előadás meghökkentett, felét láttam majd folytatom, mert aztán tetszett, csak az ilyesmire is rá kell hangolódni... ;;) :D .
Ritám, hát nem tudom mit mondjak, sajnos a szülők is valószínüleg hálátlan típusok, mert a gyerekek azt hozzák amit otthon látnak. S tudod itt mások a gyerekek, még azok is akik sok családos helyről származnak...mindent megköszönnek.És hálásak a cukorkáért és a gyümölcsért is, sajnos a szemetelés nálunk is mindig megy. Nem is értem..de a felnőttek is ám, nem csak a gyerekek. Náha úgy tudnék egykét embert seggbe rúgni. hogy leguruljon a lépcsőn....leejti a papirzsepit vagy mást ,de hogy felvegye..ááááááááááá
majd ha piros hó esik. :-q . Természetesen tisztelet a kivételnek! A takarító néni majdnem pont úgy néz ki mint nálunk a házmesterünk...bár maga a fogalom már nem létezik, de ő takarítja a lépcsőházat. Úgy meglepődtem hogy azt mondtam hogy jééé.
:)) :)) :)) . a képeid megint valami csodaszépek, egyszerűen úgy kínálja magát ott az a táj. Ja akartam mondani, hogy ha kiteszed az etetőt, mindig űlj e gy kis időt az ablakhoz, és idővel hamar megszokják hogy ott vagy és te vagy az aki eteti őket..és nem fognak nagyon elröppenni...nagyon várom a további képeidet is.

Szilviát most még nem olvastam vissza, remélem ott is minden rendben van, majd holnap úgyis hozom majd a mai képeket. Szép álmokat mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd i-)

a
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 10. 6:49

Sziasztok Lányok!Kata!Olvastam a TE NAGY ÉVES FELADATODAt,utálnám.Miért kell bebizonyítani,hogy anyjaként,rá költöd a pénzt?Ez csak úgy, nem jár Samuka után?Még az a jó,hogy ellenőröket nem küldenek ki!!!!!CSAK LÉGY NYUGODT és NE IDEGESKEDJ!!!A rádióban hallottam egy hirdetésben:
AKI A VÁLTOZÁSBAN NEM A PROBLÉMÁT,HANEM A LEHETŐSÉGET LÁTJA,AZ LESZ SIKERES.Tehát Kata,a sok feladatot tekintsd lehetőségnek! :))
Most én is benne vagyok a kakiban,mert a párom herpesze fertőző,mint a bárányhimlő.Tehát ugrott a karácsony itthon a gyerekekkel.Szülinapom a cukrászdában lesz.Majd meg kell nézzem,hogy nyitva van-e.Ja és borzasztó,mert "70 fokra" állítja a fűtést,mert ugyan nem lázas.de fázik szegény.NA ÉN MEGFULLADOK A MELEGBEN.Sutyiban szellőztetek az én szobámban.Ha meglátja,azt mondja,azért fázik,mert szellőztetek.Lizikét meg úgy kell lecsalogatni az esős időben.De lássuk,mi ebben a lehetőség!!! :(( :))
Ági!Egyébként szerintem azért kapta meg,mert 70 éves korban nem kéne 12 órázni 3 nap egymás után.DE HIÁBA MONDOM-Egy férfi attól férfi,hogy bírja a munkát!!!- :((
Sok minden lesz karácsonyig.Lillával levegőillatosítót gyártunk/fahéjrúd,szegfűszeg,szárított narancskarika,erdei fenyőolaj egy kis befőttes üvegben/ajándék lesz.És sok egyéb.....Na megyek és becsukom az erkélyajtót.Mindjárt csinálok egy képet is.Jól esett hogy Ritának is tetszenek az almafotóim.Sziasztok.Szép napot és jó készülődést!
Ja és ma megyek a városba hozok 1-2 képet,de rendesen csak karácsonykor jövök. :-h
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 10. 7:16

Most nincs mit fényképezni itthon,ezért hoztam egy linket:
https://welovebudapest.com/2019/12/09/k ... os-felett/
EMLÉKEZTEK, ITT MÁR MI IS VOLTUNK?
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. december 10. 16:23

Szép estét !!

Sajnos kicsit még váratok magamra a munkahelyi dolgok miatt,egész nap Mepár-ozok,meg az exel táblázat,a szemem már azt sem tudja mikor van éjszaka és mikor nappal.A képeket szépen gyűjtögetem,már van is vagy 37-40,de közben azért a sorozatokkal is akarok haladni,de mivel nem tudom huzamosabb ideig nyitva tartani,így jókat hallgatózom,és alszom a tévén B-) B-) B-)
Fél szemmel kifigyeltem hogy lesznek majd fincsi állatka fotók,és Mikulás prezentációk,és persze Ágikánk ismételten csodás fotói,- még most kérnék egy autogramot ,a jövőben még kaszálhatok vele!! -meg hogy Katáéknál bejött az ágy,Ritám spojlerje a suli Mikulásról - nálunk dettó ugyan ez a helyzet a város széli sulival,mert ami szemben van az irodával a biz egyházi,ott kemény pénzeket kell a szülőknek kipengettni!!
...Szóval majd jövök !!! Pusszancs mindenkinek !!!
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 10. 16:39

Sziasztok Lánykák!
De jó,hogy itt van mindenki! :-)
Ó, Paggy, sajnálom a párod, majdcsak vége és mehet minden a régi kerékvágásban.
Megismertem a fotót, ott voltatok egyszer a barátnőd lányaival, amikor cukrászdát választhattunk. Csodás kilátás van onnan fentről.
Nálunk is esik, Ramos már alszik, én meg készülök festeni. Előtte megtörölgettem a viztől és sártól, hogy a szalma ne legyen olyan és jót tudjon aludni :-)
Most csaptam be egy nagy adag sült tököt. Kidurranok...

Kata, ez a hercehurca borzadály. Van ismerős, aki ugyanezt csinálja végig a hivataloknál a fiával. Két évvel fiatalabb, mint az én Zoltánom.
Megjött már Samukának a cipő?

Szilvia, de jó, hogy látlak! Jót vigyorogtam, mert én már lassan nem is hallgatom a sorozatokat éjszaka, csak alszok rajtuk az első öt perc után. Igy viszont elég sokáig tart egy rész. :-) Bár amióta ráfeküdtema szemüvegemre próbálom óvatosan művelni és kikapcsolni a tv-t, de általában hamarabb elnyom az álom.

Megyek alkotni, jó éjt mindenkinek, bár még nincs is oylan este. :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 10. 18:01

Sziasztok!Egy percre jöttem és rohanok tovább.Bedöglött a mosógépünk.ÉS a párom azonnal elrohant ,betegen,herpeszesen,mosógépet venni .Remélem "túléli"!Üdv:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 10. 23:37

Fények.
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 11. 17:36

sziasztok lányok, látom megy a verkli mindenkinél. Ritát megkértem, hogy legyen szíves a képeket kitenni, mert nem mindegyiket teszem ki a facéra és akarom hogy lássa mindenki...Így is nagy az öröm nálunk, mert a cipőt nem tudtunk ugyanazt elhozni, de legalább levásárolva viszont lett egy szupi kiscsizmája, nekem meg + még kettő...úgy látszik most pótlódik a lemaradásom...4o év alatt nem volt 3 cipőm, vagy pláne csizmám egyszerre! Legfeljebb gumicsizma a fóliákhoz :-? anno. Most viszont olyan szépek , kényelmesek, hogy legszívesebben ebben járnék itthon is ha nem lenne ez túlzás :)) . bár mondjuk bejáratni azért nem lenne rossz.
Na mindegy...
Ma egyszerű ebéd volt, tojásleves és túrós tészta..most indulok a konyhába szendvicset csinálni, mert belapátoltunk legalább fél kiló mandarint..és úgy látszik nem dÍjazza a szervezetem maradéktalanul, úgyhogy viharsebesen be kell vegyem az esti allergia gyógyszert.
De amúgy elég vegyes, mert van amelyik olyan mintha citromba haraptál volna. Samu itt van a hátam mögött, várja hogy észrevegyem.. :D :)) Kérdésemre hogy uzsonna? fülig érő szájjal közli hogy anya éhes, ami pontosítva hogy ő éhes... :)) hamarosan jövök.. :x
Kép
ez nem saját kép...belvárosi adventi..
Kép
karácsonyi vásár Franciaországban :((
Kép
annyira finom volt ez a leves, hogy érdemes kipróbálni...Nagyon kedves volt a kiszolgáló fiatalember... :D ;)
Kép
ezt a lábbelit még magamnak is megszavaztam volna, de már nem volt kapható a méretemben...
Kép
azt hiszem a hét legjobb vicce ez a kép rólunk... :)) :)) :))
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 11. 18:38

Sziasztok!

Hát én se maradok le tőletek a jóból.

Paggy, tegnap olvastam a kicsit hoszzabb leirásod a mosógép vásárlásról. Nálunk ugyanez a helyzet. Azonnal és fejetlenül. Bezzeg, ha a locsolórendszert kell nyáron elzárni, amivel áraszt már, mert elfelejtkezett róla, na az nem megy azonnal. :-)

Kata, Nem volt ugyanolyan szép cipő? Nem arról volt szó, hogy még valahol találtak?

Ma nálunk meg az utcán elvágták a házhoz bejövő földkábelt: Komolyan mondom ezt a fejetlenséget!
Hónapokkal ezelőtt kivágták végre a balesetveszélyes nagy fát fél év várakozás után. Ezután megint hónapok jöttek, és a csonkot egyszer szombaton mikor nem voltunk itthon széttrimbolták, ott is hagyták. Termsézetesen a határozatban előirt időre nem jöttek fát ültetni.
Ma megjöttek a tárcsás izével és mint a..... bele a földbe, bazi nagy lyukat ásni vele, hogy majd abba ültetik most a fát. Ennek az lett az eredméyne, hogy elvágták a vezetéket a földben. Majd ők beszólnak, mondták. Vezeték földben szétvágva, áram a három fázisból egy nélkül, de van a házban. A fagyasztók nem működtek, internetbe leheltünk áramot , ugyanigy a fagyókba is - három van , gondolhatjátok mennyit logisztikáztam-, hosszabbitók sorozatával, ami ugye nem igazán szerencsés.
Beszóltunk, hogy életveszélyes az ott maradt szabadon levő kábel, igy nagyon rendesek voltak, két óra alatt meg is csinálták. Mondták, hogy ne tudjuk meg mi megy ilyen téren a városban. Ráadásul a környezetgazdálkodástól nem is szóltak nekik. Mindez három órakor volt, tehát a munkaidejükbe még belefért volna a telefon....
Lényeg, megoldották, holnap addig nem lesz áram, mig csinálják. Kérdés, hol van elszakadva, bontani kell-e a nemrég új aszfaltot kapott utcánkat, vagy pedig befele van szakadás és nálunk kell a leaszfaltozott, vagy betonozott részt bontani, vagy épp a fügefát kidobni.
Megőszülök, komolyan.

Ma amig mindezt csinálták összefutottam a második szomszédunkkal, akinek a kutyáját mindkét előző kutyánk nagyon szerette. Tacsi, és 15 éves. Ivartalanitás ott sem volt, mint Ödönünknél, lett is gond, daganat a heréjén. Akkora, hogy már nem műtik. Ugyanaz a dokinő, aki Ödön műtétjét elbaltázta, az altatást 17 ezerért vállalná. Hát ki voltam akadva.

Még estére hivatalos vagyok az albérlő lánykákhoz, aztán remélem már utána nyugalmas éjszaka jön.

Vissza: “Társalgó”