Van képem hozzá

f.ági

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 31. 10:54

Paggy! Jó utat, szép hétvégét kivánok Nektek!!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 31. 14:35

Juhéé Paggy, váratlan kirándulás de jó lesz...érezzétek jól magatokat! :x :ymhug:
Mivel tegan lemaradtam, így ma kimentünk..hát..............................nem volt szívderítő látvány..rögtön fel is hívtam a Gábort, hogy sos..mert ide hogy nem tudnak még a vizesek se bejönni az tuti...senki nem fog a csalántengeren keresztülverekedni magát.
Amúgy alig találtam szőlőt, körtét..valaki jól levadászott mindent. a diót meg fekete..van egy olyan érzésem hogy ez sem jó jel. :(( .
apu foroghat a havaival...ilyen terhet így rámhagyni..még a végén potom pénzért kell eladjam, hogy legalább a költségek ne nőjenek! Csak saját lakásunk nem lesz helyette az már most tuti sajnos. Azért csináltam egy két képet, mindjárt hozom is.
MinGi nem csak te vagy lemaradva, a kerek legutóbbi számtól vissza ;) felé legalább 4 oldallal. meg kell majd nézzem hol voltam utoljára... ;)
A lényeg ,, hogy nagyjából mindenki jól van, és és talán most Áginak és Ödönnek a legkeményebb a nyara, amiatt a fránya láz miatt. Egyébként én is észrevettem, hogy mindegyik lázmérő más..bezzeg az áruk egekben. :ympray: csak menjen le az a láz...a hőemelkedés nem gond, mert az meg a virusok ellen nagyon hasznos jelen pillanatban.Tényleg..egy kis fürdőzgetés nem használna nála? vagy nem olyan vízimádó mint a mi Tervuerenjeink voltak? A Labradorokról és a spánielekről már nem is beszélve.
Más..Teremy Alex videóit hallgatom illetve nézem és meg is vettem a fogyás beindító tudásanyag c. füzetet. A lényeg a 3 óránkénti evés és a leves fontossága!Most már ritkán nincs leves, mert újra rákaptam a készítésére! meg még vannak aputól amiket megeszünk, de nem fogok külön pénzt költeni rá..annyira nem nélkülözhetetlenek.

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 31. 19:19

Ági, másold át a hsz.-dat egy másik ablakba, vagy akár Wordbe, és akkor nem érhet baj.

Délelőtt utánanéztem ennek a sütőtökfélének. Azt írták több helyen is, hogy nagyon finom édes, ez a
sütőtökök királya. Na, majd meglátjuk holnap. Állítólag a héja is ehető.

Remélem Ödön jól bírta a fiaddal! Most jut eszembe, Zoltán nem csinálna nekünk pár fotót a SZIN-rőll? ;) :))

Zsike, emlékszel Angliában már kipróbáltam a kanadai tököt, így is, ahogy betetted, és hagymával meg
petrezselyemmel is. Mindkettő nagyon fincsi volt. Végül ebből leves lesz. Végtelenül egyszerű receptet találtam:

Sütőtök krémleves

Hozzávalók:
kb. 1,5 kg megtisztított sütőtök
1 teáskanál vaj
1 fej vöröshagyma
2 dl tejszín

frissen őrölt fekete bors

A vöröshagymát apróra vágom és vajon üvegesre dinsztelem. Felöntöm 1,5 liter vízzel és beleteszem a megtisztított,
kockára vágott sütőtököt. Sózom, borsozom és puhára főzöm a tököket. Beleöntöm a tejszínt és botmixerrel pürésítem.
Levesgyönggyel szeretjük a legjobban és a tányérban én még egy kis extra borsot is szoktam őrölni a tetejére.

Én olajjal és növényi tejszínnel fogom elkészíteni. Levesgyöngy helyett pirítok rá magvakat.

Paggy!
Jó utat nektek! Kíváncsi vagyok merre utaztatok. Ha hazajöttök, biztosan elmondod majd.

Kata! Sikerülni fog! Ne bosszankodj rajta! Apukád is szeretett volna beköltözni a városba, talán nem csak azért, mert
már sok volt neki a tanya, hanem azért is, hogy levegye a válladról a tanya eladásának terhét.

Én nem vagyok nagy leveses. De néha szívesen megeszem. Amióta vegán módon főzök, még csak a lányom nagy
kedvencét, a paradicsomos lencselevest készítettem el, de azt hetente egyszer muszáj. Kezdetben nem imádtam
ennyire, mert túl paradicsomos volt nekem, de amióta az extra paradicsomot nem teszem bele, azóta mindig ezt
enném. Ja, és a csiliből is visszavettem.

Sajnos híre ment, hogy édesapád elhunyt, és ezt szemét emberek ki is használják. Nálunk apukám szomszédjánál
volt kulcs a házhoz, ő minden nap átment, felkapcsolta a lámpákat, máshogy engedte le avagy fel a redőnyöket,
ha hó esett elseperte, hogy a rossz szándékú emberek azt lássák, hogy mozgás van a portán.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 31. 20:19

"A város büszkesége a lenyűgöző szépségű katedrális. A Yorki székesegyház a legnagyobb gótikus templom Észak-Európában.
158 méter hosszú, és a kereszthajónál 76 méter széles katedrális dicsekedhet a legtöbb színes üvegablakkal egész Britanniában.
Neve ellenére a York Minster (a minster olyan templom, ahol szerzetesek szolgálnak) valójában sohasem volt „minster”.
Az itt épült első fakápolnában szentelték meg Edwint, Northumbria királyát 627-ben. A 11. századi normann templom helyén
1220-ban kezdték el a mai katedrális 250 évig tartó építését. Középső tornya 1407-ben beomlott. A déli kereszthajó teteje
1984 júliusában leégett, helyreállítása 2,25 millió fontba került. A mai katedrális világhírnevét jórészt páratlanul sok (111)
régi ólomüveg ablakának köszönheti. Egyébként yorki jellegzetesség, hogy a város 21 templomában több régi ólomrekeszes
üvegablak található, mint Anglia összes templomában együttvéve. Az ólomrekeszes ablakok közül nem egy a 12. század
végén készült.
A kripta a templom alatt helyezkedik el. Számos római és normann épületmaradvány is van a mélyben, ezekre akkor bukkantak,
amikor 1967-ben hatalmas műszaki erőfeszítésekkel megerősítették az omlással fenyegető tornyokat."

A katedrálisban minden négyzetcentimétert érdemes lett volna lefotózni. Nem fűzök a képekhez kommentárt, mert nem tudok,
amiről tudok valamit, azt a képeinél leírom. Sajnos épp felújították az orgonát.

Teljes képet nem lehet csinálni róla, a méretei miatt, ezért beteszek egy képet a netről, hogy legalább felülről
látható legyen teljes pompájában:

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 31. 20:19

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 31. 20:20

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 31. 20:21

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 31. 20:21

Lementünk a kriptába is, majd még lejjebb, a római kori maradványokig. A legutolsó képhez egy megjegyzés.
egy kivetítőn az látható, hogy a katedrális egy római kori kaszárnyára épült.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 31. 20:22

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 31. 20:22

Az orgona sípjai a legnagyobbaktól a kisebbekig:

Kép

Kép

Kép

Kép

Már nem perzselybe kell dobni az adományokat. Elég, ha a kártyádat hozzáérinted ehhez a szerkezethez,
máris levon tőled öt fontot (kb. 1800 forint).

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 31. 20:25

Holnap este York belvárosával érkezem.

Kép
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2019. augusztus 31. 20:32

Úgy látszik mindig akkor nézek be amikor a sütőtökről esik szó. Igen Rita emlékszem az angliai sütésre, elsősorban azért mert nem szoktam petrezselymet tenni hozzá, de egyszer ki fogom próbálni. Ugyancsak erröl az oldalról van a levesreceptem is, ebben nincs tejszín.
https://mit-ehetek.hu/sutotok-leves-489r?page=1

Ági! Remélem Ödön már jobban van, kíváncsi vagyok mit mond az orvos.

Kata! Bízom benne, hogy rövidesen sikerül eladni a tanyát. ( így volt a könyvekkel is )

Paggy! Mire ideértem, Ti már az utazás fáradalmait is kipihentétek.

Még az angliai utazásom végére sem értem és itt az újabb út. Kicsit fárasztó a fotelturizmus is.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 31. 20:57

Köszönöm Rita a szép képeket, libabőr lettem arra a gondolatra, hogy ez a hatalmas orgona micsoda fenséges zúgással szólhat egy Istentiszteleten.
Jobb klikkel sikerült is mindegyiket megnézni, és kinagyítani, és az egyikről azt hittem ékírás mire kinagyítással kiderült az egész monostori környék Na már nem látom a pontot és a vesszőt,kissé kifáradtam. :)
Vannak ételek amik nagyon tetszenek, de nem akarnék vegán lenni, de ami jó és hasznos azt az ember szívesen beépíti a mindennapjaiba, ezzel is színesítve a választékot. Izgatottan várom a tök krémlevest, egyszer csináltam, és olyan finom lett 4 L-es hogy két napig azt ettük ketten. Nagyon meghálálja a főzőtejszint és a currit is, de azt inkább előbb kicsiben kell kipróbálni, hogy úgy is ízlene e :D
Na megyek is, mert kb annyi időt töltöttem a javítással mint az írással, ilyenkor kell abbahagyni.. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd i-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 31. 21:01

Jaj MInGi egy szerre írtunk,,,de jól meg nevettettél..hogy a foteltúrizmusban is el lehet fáradni :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) =))
A próféta szóljon belőletek a telekeladással kapcsolatban... nem minden könyvet vittek el, de az is nagy segítség volt nagyon kellett az a 1o ooo .- ft, volt helye, még jú hogy azon nem vesztek össze :)) :))
Na megyek puszim.... :)) :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 31. 21:31

Rita! Erre a katedrálisra nem jó szó a sima " gyönyörű"! Eszméletlenül szép mindene!
MinGi! Sajnos Ödön nem úgy javul ahogy kellene. Ma is hőemelkedés-láz-hőemelkedés. Még a vasárnapot birjuk ki Algopyrin nélkül és hétfőn irány a doki Makón. Félek, hogy azt modnják majd, nincs tovább...
Kata! TUdod, ha a gondolataidban benne van, hogy a háznak el kell mennie, kell a pénz másra, el fog menni!!!! Nagyon-nagyon szurkolok!!
Rita, én a sütőtökkrémlevest póréhagymával szoktam csinálni, meg kis húslevest is teszek bele - nem sokat-, és piritott tökmaggal esszük. Sajnos nálam a tejszin nem jön be a krémlevesekbe, helyette hármunkra egy jó nagy teáskanál tejföllel sűritem be.
Sikerült a tavalyi évben borzalmas tököket venni. Egyszerűen nem lehetett édeset kapni a piacon. A sorba kidobálás után eldöntöttem, hogy megoldom egy kis mézzel a levesbe a hiányosságot. Igy már ehető volt.
Kaptam a fiamtól képeket a SZIN-ről, nem az igaziak, de majd teszek fel holnap. Ma már totál lefáradtam ehhez és a netünk is olyan lassú, hogy megőszülök tőle. Még Zoltán se tudott vele mit kezdeni.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 1. 6:16

Sziasztok! Ma jó korán megébredtem..nem jókedvemben, de hagyjuk.Olyan az ég, hogy nem tudom felhős is meg nem is..mintha ki lenne feszítve egy palaszürke sötétebb árnyalata..ide vihart ígér..tegnap volt egy kis zápor de észre sem vettem mert aludtunk, csak mikor délután felébredtünk fél 5-kor akkor vettem észre hogy esett..de csak olyan porhintés volt az egész. Viszont reggel sem és délben sem mikor mentünk haza, nem látszott csak halványan Pannonhalma. Úgyhogy elvileg nagyobb esőnek kell jönnie. Mindenesetre a fejem nem tolerálja ezt a légköri feszültséget.
Ágikám, akkor még mindig ez a egyszer fent, egyszer lejjebb állapot van.. Szegény Ödönnek, milyen rossz, hogy nem tudja mondani hogy fáj valahol, remélem holnap a doki új gyógyszere majd csodát tesz... Együtt érzünk veled, veletek, mert ha nem lenne ilyen összetartó a család már nem is élne. De ti mindent..MINDENT megtesztek érte. És ő ezt nagy szeretettel tolerálja., viszonyozza is. Hajrá Ödön, győzd le azt a fránya lázat és gyulladást! :flower1: :littlehearth: :flower1:

Vigyázni kell már mindennel, hogy mit és hol veszünk, mert már olyan anyagokkal öntöznek, ami megnöveli a térfogatát az adott gyümölcsnek, ugyanakkor az emberre veszélyes. Milyen kedvesek egyesek. Azért nem szabad a repedt dinnyét sem megenni!
Milyen jó ötlet a méz, hogy azzal egy kicsit pótolni lehet az édességét a töknek.
nekem az új füszerkombóm a kakukkfű és fahéj, de nem sok, csak késhegynyi.. az utóbbiból, egyre bátrabban teszek húsokhoz. Nem tudom az idén lesz e egyszer bárány pörkölt, de abban kihagyhatatlan volt. Igazából onnan kaptam rá erre . :-bd

Legyen mindenkinek szép vasárnapja! :x :ymhug: :movingflower: :-bd
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 2. 6:39

Tegnap nem tudtam jönni, mert jöttek a gyerekek élménybeszámolni. Most csak annyit, írok,
hogy drukkolok nagyon Ödönnek! A többit este.

Szép napot mindannyiunknak!

Szombaton fotóztam az egyik rózsámról. Szerintem emlékeztet a lótuszvirágra:

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 2. 8:58

Rita! Ez a rózsa tényleg hasonlít a lótuszra..így elkapni ezt a pillanatot, megint csak rád vall. :D :x :littlehearth:

Mindenkinek sikeres szeptemberi kezdést, erőt, egészséget, és sok sok jókedvet egész tanévre! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Ágikám és is tiszta szívből kívánom, hogy jó híreket kapj a dokitól... :x :littlehearth: :ymhug:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 2. 17:32

Sziasztok!
Végre van időm leülni és irni.
Voltunk Makón. Új antibiotikum, végre szedjük a májvédőt. Lép megnagyobbodva a gyógyszerektől, izület hátul tropa szintén tőle, meg az autoimmun betegsége kezd hátul is a gerincénél jelentkezni, nemcsak a fej résznél. Immunerősitő szedése per pillanat nem javasolt.
Mágnesezést lehet, igy ma elkezdtük és már jobb a felállás. Már ott tartottunk, hogy halkan sirt.
Hőmérséklet a mágnes hatására nem emelkedett, ami nagyon jó hir a folytatáshoz. Az ő esetében megáll az orvostudomány. Ez van. Marad a mostani kiadott antibiotikum, ha nem hatna három nap múlva sem, akkor van másik receptünk, hogy ne kelljen menni érte.
Volt a rendelőben egy gyönyörű KÁJ - közép ázsiai juhász- . Mindenki úgy nézett rá, mint a mumusra, mert a pittbull mitosz keringi körül.
Viszont itt jön az, hogy a kutya oylan, mint a gazdája, valamint nevelés kérdése az egész. Ödönnel összenéztek és szépen ült , feküdt mindegyik a helyén tovább. Igaz, az egyik nő nem birta ki és belekötött, hogy vágott a füle...Én sem szeretem, de hát van aki mindent megtesz a küllemért.
Ezeket a kutyákat nyár őrzésére tartják Kirgizisztánban, Kazahsztánban. Láttam olyan cikket, ahol azon a környéken egy férfi nekik való nagy szöges - kifele- nyakörvet készit szép szövött nyakörvet. Ez nem engedi, hogy a medve, vagy farkas torokra menjen. Mondjuk azon a környéken kétszer akkorák a kutyák, mint nálunk.
Tehát megint élmény volt az orvos. Szerencsére Ödön szeret utazni.

Kata, még nem is hallottam a birkapörkölt fahéjjal izesitéséről. Érdekes a kakukkfű , fahéj kombó is. Mennyire más izvilágot tud a megszokottól csinálni, ha kicsit merészebb az ember.
Holnap már lehülés, hátha jobban ki tudtok mozdulni, nem lesz az a dög meleg.

Rita, örülök, hogy éppségben, jó kedvvel megkérkeztek a gyerekek!
Biztos tele élményekkel! :-)
A rózsa, pedig tényleg, mint a lótusz szirmai! :-)

Megyek, készitem a holnapi ebédet, mert délelőtt dolgozom, igy a család éhen halna, ha nem gondolkoznék előre.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 2. 18:13

Ági! Nagyon-nagyon örülök, hogy Ödön javul. :) Kicsit Te is megnyugodhatsz végre! \m/
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2019. szeptember 2. 18:24

Ági! Ma többször is benéztem,mit mondott az orvos. Reméljük, hogy a mágnes és valamelyik antibiotikum javít még a helyzeten. Ödön nem fiatal már,idő kell a gyógyulásához, de oda apró léptekkel lehet eljutni. Te is pihenj, mert ez az időszak (izgalom) nem tesz jót az ember egészségének,most már lehet egy kicsit lazítani.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 2. 18:28

Ági! De jó! Csak még jó sokáig maradjon is ilyen az állapota. El kell fogadni, hogy az orvostudomány
jelen állapotában nem tudja meggyógyítani, de ha annyit segítenek a gyógyszerek, és a ti gondoskodásotok,
hogy lassabban hanyatlik az állapota, már az is nagy-nagy öröm. Azt kívánom Ödönkének, hogy még sokáig
kutyushoz méltó életet tudjon élni! %%- O:-) %%- :ympray: %%-

Ági, Zsike! A tökleves nem lett rossz, de nem is lett annyira jó, mint amit vártam tőle. Nem birtam magammal
és tettem bele őrölt szerecsendiót és fahéjat!!! is. De hogy honnan jött ez a fahéjas ötlet???? Úgy gondoltam,
hogy illik majd a sütőtökhöz. Nem kellett volna. Legközelebb csak a hagyma és a bors meg a só lesz az egyetlen
fűszer benne. De lehet, hogy a fokhagymával is megpróbálkozom. Nekem hiányzott belőle.
A póréhagyma nem rossz ötlet! Lehet, hogy előre megpirítom, és úgy fogom a tetejére halmozni. Most pirított
magvakat (dió, mogyoró, kesu és mandula- az Aldiban vettem a keveréket) szórtam a tetejére, és mondhatom,
nagyot emelt az ízélményen. A tök és a pirított magvak nagyszerű párost alkottak. Ja, a tejszínből csak csorgattam
rá egy kicsit, nem tettem bele az egész levesbe.

Kata, Ági! Amikor még csak ezeket a hatalmas szürke héjú magyar sütőtököket lehetett kapni a piacon, néha
nagyon ízetlenek voltak. Akkor anyukám mindig úgy sütötte meg, hogy mielőtt teljesen készen lett volna, a
szeleteket megkente mézzel, és úgy sütötte készre.

Még ma sem jövök a megígért képekkel, mert hoztam haza munkát, de a sütőtök leves képét beteszem, meg
egy pár rózsát még.

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 2. 18:46

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 2. 18:59

sziasztok!! na végre valami jó hír is érkezik! Ágikám, örülök a jó hírnek, még ha halvány reménysugár, akkor is van még tovább, aztán hátha az idő is rásegít majd Ödön állapotára. Osztom a többiek véleményét, most már te magadra is gondolj egy kicsit, sok volt ez a nyár ezekkel a gondokkal. x_x \m/ . Milyen előrelátó ez a doki, hogy biztos ami biztos még egy másik antibiotikumot is kipróbál...és nem kell azért külön lemenni.
Hogy sikerült a tanévnyitó? Jó volt találkozni a volt munkatársakkal? Milyen az új osztály? Biztos sok ilyenkor az adminisztráció.
Barátnőm kisfia kezdte az első évet máris hiányzással, 4o fokos lázzal,..mandula gyulladás..újra visszanőtt neki. Nem könnyű a nagymamák sorsa sem.
Mindenkinek jó tanévkezdést! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd

Közben meg Ritával kereszteztük egymást, nagyon szépek a rózsák, olyan hálásak mindegy milyen irányból fényképezi őket az ember, gyönyörűek!
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 3. 8:27

Sziasztok!Csak beköszönök.Nem tudtunk elutazni ,mert Lizi kutyám sincs túl jól,így kimentünk a lányomékhoz. A hétvégén a nagy meleg miatt nem akart felébredni.Csak kinyitotta a szemét és visszaaludt napközben.Estére kicsit megélénkült és reggel is sikerült lemennünk.Sopronba mentünk volna,de elmaradt.Nagyon örülök,hogy Ödön állapota bizakodásra ad okot! \:D/ :littlehearth:
Majd jövök, beindult az iskola LILLÁNAK.A hét végén lesz, az eső miatt elmaradt,VADLESEN AZ ERZSÉBETVÁROSBAN séta,DE AHOGY LÁTOM, most is esni fog.Fogalmam sincs ,hogy oldják megf.MAJD MEGLÁTJUK!Most megyek tovább.Üdv.Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:

Vissza: “Társalgó”