Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 18. 15:46

Sziasztok!HÚÚÚÚÚÚÚ,minden olyan klassz!Nincs időm,mert rohannom kell 20 perc múlva Lilláért.Csak hoztam egy szörnyűséget.leizzadtam,mert elfelejtettem,hogy lillának csöröge fánkot ígértem.FORRÓN ETTEM 3-t ,most rosszul vagyok!!Egy HÜLYE CSAJ VAGYOK,de jóga az egészségért ÉS UTÁNA A MÉREG/glutén-olaj-epe!!!! =)) /de finom volt!!!
Most itt várakozik becsomagolva.Rita!Ezerszer finomabb,amit feltettél.Az a besameles cucc!Majd megnézem.Nincs időm,de azt szeretném,hogy szörnyülködjetek a gyorsan elkészülő ,finom,ártós fánkon.Feléteszem és majd jövök. :-h :)) @};- Paggy
Ági SZUPER a kép,de majd rendesen megnézem.És majd írok a bátyámról.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 18. 15:49

Kép
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. február 18. 15:53

Paggy, kérek, vagyis szeretnék fánkot! :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 18. 19:17

Jó estét Lányok!megérkeztem.Túl vagyok a kutyasétáltatáson és pár perc sarkon állós kutyabarátos traccspartin,ahol "főztünk".Csirkebőrbe bugyolált aszaltszilvás töltött húst "ettünk" én meg a céklasalátát népszerűsítettem.Eddig mindenkinek ízlett. :))
Nézelődök és hoztam néhány "FÉNY!!!!!"-képet ma délutánról.
Először megyek nézelődni.-LUKRÉCIA itt dorombol az asztalomon. :ympray: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 18. 19:29

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 18. 19:45

Ági!Sajnos a fánk már elkelt :ymhug: /Lilla,Jucim/a lányom/és a vejem majd otthon/Majd legközelebb "többet"sütök. :)) :littlehearth:
Rita!visszamentem a gombás fasírthoz a hagymás sütőtökkel.Ez lesz szombaton az ebéd!!!!!!!!Annyira guszta!!!! \:D/ \:D/ \:D/
Kata!Nekem nem volt magyarul ráírva,hogy melyik program micsoda a mosógépen,így azután csak 4-t használtam.el kellett volna rendesen olvasni,de nekem elég volt a vízhőfok információ.kicsi irigylem Tőled!4 :))
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 18. 20:18

Ági!Nem értem,hogy miért írtad "BORZASZTÓ VIRÁGOKAT FESTÜNK"?Nagyon szépek a virágaid \:D/ \:D/ Légyszíves igyekezz a szignó kitalálásával,mert el szeretnék Veled dicsekedni!Kimásolnám és a falra tenném,ha megengeded.Kata cicaképe is sokáig ott volt,mindenki megnézte.
Rita!Nagyon finomnak néz ki a karfiolöntet.sajnos élesztőt nem ehetek,de a laktózmentes sajttal,vagy yoghurttal biztos finom.És a banánt is kipróbálom.A sültalmát imádom!!!!!!Persze csak savanykás közepesen nagy almából jó.Biztosan ez is finom lesz.KÖSZÖNÖM SZÉPEN.
A számítógépfüggőségről:
Korlátoztam magam,mert teljesen függő voltam.Most 2 sorozatot nézek hetente,amit lefordítanak azt megnézem.Néha ha rámtör a szomorúság előveszek egy régit és maratonozok lábelhalásig.Persze könnyű nekem,mert 1000 dolgom van nyugdíjasként,de azt gondolom mégis márt is kell csinálni még ha lakáshoz van kötve is az ember.Nekem anyukám,a dédi és Éva néni,akire vigyáztam a PÉLDA.
Spoiler: mutasd
Már nem tudott kimozdulni/Éva néni/,de mindig megnézte a francia adón a szakácsművcészeket /egyébként titkárnő volt az IRODALOMTUDOMÁNYI INTÉZETBEN/ és meghozatta velem az alapanyagokat és kipróbált új dolgokat.Szép kis jénai tálban tálalta,pedig még a szobában is nehezen járt.telefonált nekem,hogy siessek,mert kihűl az étel.Nagyon jófej néni volt.Sírtam is a temetésén. Annyira kedves volt a családja, a búcsúztatón megköszönték nekem,hogy jó társasága voltam.De lehetett is tőle tanulni!Képzeljétek,SOHA,de SOHA nem volt idős illat a szobájában.Maga mosakodott,sőt mosott is mosógéppel.Hetente 1x jött a takarítónő,2x én.Nagyon szerette a gyerekeit,ők is őt ,de mégsem költözött hozzájuk,mert ott akart élni,ahol a férjével élt 65 évet. ^:)^ :littlehearth: :flower1:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 18. 20:20

Most jöjjenek a fotóim!Mindjárt.
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 18. 20:34

Kép
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 18. 20:38

Kép
Kép
Kép
Ezek nekem nagyon tetszenek,de meg kéne valahogy szerkeszteni,hogy a bak alsó sarokban és vagy a jobb alsóban a másik fa ne látsszon .
Ennyit mára.Szép estét Mindenkinek!Üdv:Pa @};- ggy
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 19. 5:43

Paggy! Én nagyon szeretem a színeket, akár a (másnak) vadakat is. A bátyád kiállítási fotóján
is az fogott meg, hogy mennyi szín van a képeken. Messze vannak a művei, a téma nem látszik,
de harsognak a színektől. Tetszik nagyon.

Jó ötlet a baráti zumbaóra. Jót nevettem rajta, hogy közös fellépést is szerveztek. Én magamban
szeretek tornázni, de a menőkénél nagyon jó volt, amikor a szomszédasszonyommal mehettem.
Nagyon szeretem, hasonlóak vagyunk, jó volt együtt császkálni a természetben, kár, hogy a lába
miatt abba kellett hagynia. Aztán egy kolléganőm csatlakozott hozzám, de ő hamar feladta. Úgyhogy
magam menetelek. Már megszoktam.

Imádtam és nagyon sokat sütöttem csörögét. Nem hármat, legalább ötöt megettem forrón sülés után.
Baracklekvárral ettük. De magában is kapós volt.

Ma már nem eszek ilyet, de soha nem mondanám más ételére, hogy ártós. Mindenki azt eszik, amit
szeret, ahogy szereti, ahogy jónak látja, amiben hisz. Ne becsméreld a saját főztödet.

A sörélesztő teljes neve: "inaktív sörélesztő pehely". Még azok is eszik, akik egyébként nem használnak
élesztőt, csak kovásszal dolgoznak. Nekem a sajtos ízt helyettesítette, de te nyugodtan reszelhetsz a
mártásba sajtot.

Örülök, ha megcsinálod a fasírtot, drukkolok, hogy ízeljen (hogy kell ezt írni?) mindenkinek. Azt
még gyorsan elmondom, hogy a vegán fasírtokban nincs tojás, de te tegyél bele legalább egyet, hogy
összefogja az egész masszát. ha nem teszel, sincs baj, de akkor azt fogod tapasztalni, hogy amikor
meg akarod őket forgatni a tepsiben, nem fog könnyen menni, mert túl lágy olyankor még a fasírt.
Mikor elkészültek, akkor is lágyak még, de az állás során tartást kapnak. Szerintem kell egy kis idő
a benne lévő zabpehelynek, mire megdagad. A lencsefasírt is így működik.

Ági, én nem szoktam zenét hallgatni, nincs közöm a K-pophoz, de a sorozatos csoportokban sok
szó esik róluk, így rám is ragadt valami. Annyit tudok a BTS-ről, hogy ők a legnépszerűbb koreai
együttes Koreán kívül. Világhírűek...
még a mi cigány gyerekeinkhez is eljutott a hírük. A képeken azt akartam bemutatni, hogy egy igazi
rajongónak, ha nincs pénze, az nem akadály. Megoldja olcsón. :))

Ez a "pacsmagolás" is nagyon tetszik. Azért azt tudni, kell, hová pacsmagoljon az ember, hogy a kész
mű így nézzen ki. Ez is csodaszép lett.

Kata! Még mindig nem ettem thai kaját. Szerintem leghamarabb én magam készítek majd valamit.
Nézegettem már recepteket, de a legjobban az zavar, hogy a legtöbbjéhez kókusztejet, kókuszkrémet
használnak, amit én nagyon nem szeretek. na, majd keresek valami olyat, amihez nem társul kókusz
íz. Nem könnyű.

Samu annyira aranyos a fotón. Látszik, hogy nagyon jó kedvében van. Bár én a morcos képeit is
szeretem. Azokon is aranyos. Azt persze sejtem, hogy neked nehezebb vele olyankor.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 19. 6:00

A fermentált dolgaimat ritkán eszem kaja mellé, inkább magában szeretem fogyasztani őket.
Bár rengeteg savanyúságot eltettem annak idején, én szinte soha nem ettem belőlük, mert
nem voltam oda értük.

Minden nap eszek egy tálka fermentált valamit, legyen az retek vagy kápia paprika, vagy káposzta,
vagy cékla, karfiol.... Van hogy összekeverem őket, mindenből egy kicsi (persze csak az összeillőket
pakolom egybe).

Tegnap másfajta mixet csináltam: egy narancsot kockákra vágtam, és ezt kevertem össze pár
evőkanálnyi fermentál cékla-alma-banán kombóval. Na, most a céklás cucc is a kedvencem, a
narancsot is szeretem (jó édes volt), de hogy ez a kettő együtt mennyire finom volt! Csodásan
kiemelték egymás ízét, és egy szintet emeltek egymáson. Ma újrázok!

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 19. 6:25

Ági! Nálatok használtak ősrégi teáskészletet, vagy az Oh My Generalhoz vettek egy modernt? =))
A forma más, de a minta ugyanaz!

Kép

Kép

Peter Sheng meg az egyik teáscsészéhez öltözött! =)) =))

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 19. 8:46

Paggy, mióta anyósom elment, nem ettem csörögefánkot! Hát szívesen megkóstolnám. :D ;)
Bátyád képei nekem is nagyon tetszenek! Kellemes ránézni, mert jók a színek. Az utolsó előtti, amit próbáltál lehozni a legjobb. Sok mindent tanul az ember menet közben. Valahogy nekem sem igazán megy mindennek a rögzítése! Köszönöm a cicás képet, amit említettél, már el is felejtettem. De jó is lenne ha nekem is meglenne így nagyítva..már nem is tudom a fényképeim között megvan e még a gépen. szépek a kora reggeli képeid is, itt most igencsak borús, szürke felhős, az embernek elmegy a kedve ha kinéz. :( .
Tegnap rettenetesen elfáradtam - tunk mire végre végeztünk a papírmunkával meg a másik gép kiválasztásával. Remélem jót hoznak!
Ági csodaszép virágai is nagyon tetszenek, de még mindig a szilvafa virága a kedvencem. :D

Rita! Most már kiírom magamnak hogy mi az amit meg akarok csinálni..mert mindig elfelejtem ..de annyi ötletet adsz, hogy az ember csak győzze, és a képek olyan guszták, + ahogy elmondod hogyan, hogy még evés után is összefut az ember szájában a nyál. az a cékla, narancs kombó..kihagyhatatlan! :D :flower1: :littlehearth:

A teás csészéken jót derültem..ahogy a főszereplőnk szép ruháján...amit inkább el tudtam volna képzelni egy hölgyön... :)) :D :-bd
Ma csendes napot tartok magamnak...nem sok kedvem van kimozdulni se..
szép napot mindenkinek! :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 19. 10:37

Kata!Itt van 1 a sok száz csörögerecept közül.NAGYON KÖNNYŰ ÉS GYORSAN ELKÉSZÜL!!Nekem tokkal vonóval 40 perc volt/a kezdéstől az evésig/Hajrá!!!!Meg lehet próbálni. :littlehearth: \:D/
Most nem érek rá ,csak benéztem.Üdv:Paggy
Majd elolvasok és megnézek mindent!!!!!!!!!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 19. 18:30

Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 19. 20:08

Kata, most olvasom, hogy új számítógéped is lesz. Remélem beválik majd. Azt is használd
egészséggel!

Annyira egyszerű megcsinálni a fermentált alma-banán-céklát. Leírom még egyszer, hátha
nekidurálod magad.
Egy egyszerű uborkás üveghez (kb.6,5-7 dl-es) adom meg a mennyiségeket:
1 meghámozott, kimagozott alma
1 meghámozott banán
2 közepes meghámozott cékla
Ennek a háromnak, így megpucolva kb. 70-75 dekának kell lennie.

Gyorsan lereszeljük őket (nagy lyukú almareszelő), majd ehhez a mennyiséghez, egy háromnegyed
csapott evőkanál nem jódozott sót teszünk (1 kilóhoz kéne egy csapott evőkanálnyi). Jól összekeverjük
az alapanyagokat, és pár percig hagyjuk állni, hogy legyen alatta egy kis lé. Kanalanként a befőttes
üvegbe tesszük a keveréket, közben gyakran megütögetve az üveg alját, hogy a benne lévők jól
tömörüljenek, kiszorítva a levegőt. Az üveg nyakáig tesszük a masszát, majd káposztalevéllel, vagy répa
szeletekkel, vagy karfiollal, vagy karalábédarabokkal leszorítjuk, és a maradék levet rákanalazzuk a tetejére.
Jól rácsavarjuk a tetejét, és a konyha egy sötétebb szegletében tartjuk négy-öt napig. Kis tálka kell alá,
mert a harmadik nap környékén fog kinyomni levet magából. Ezt a levet meg lehet inni, ebben már ott
vannak a tejsav bacik. A negyedik-ötödik napon meg lehet bontani. Innentől már a hűtőben kell tartani.
Nem fog megromlani. Nagyon sokáig eláll.

Délután én is csináltam megint egy üveggel (nem fogyhat ki :)) ) és egy különlegességet is kipróbálok.
Király Ágnes ötlete a banános savanyú káposzta. Ezt tettem most el. A maradék került a kicsi üvegekbe.
Hogy aztán milyen lesz...???

Kép

Ma mangóval kóstoltam meg a fermentált céklát. Finom volt, de a tegnapi narancsosat nem überelte.
Azért megtartom. :)) Hátul az eredeti színű mangó, elől a céklával festett:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 19. 20:15

Egy hétperces videó Király Ágnessel, aki fiatal kora ellenére, már nagy hírnévre tett szert a
fermentálás terén. Nagyon értelmes, de egy végtelenül szerény teremtés. A riport készültekor
még csak 12 ezer tagja volt a fb csoportjának, azóta már több, mint 16 ezren vagyunk.

Én ma beléptem egy csíráztatós csopiba is. :D :D

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 20. 7:48

sziasztok! Köszönöm a recepteket, Paggynak Ritának! :ymhug: :D .
A Mosógép lesz kicserélve, mert elálltam a vásárlástól, mert nem vált be a centrifuga, majd a székről estem le meg két helyen horpadás stb. szóval vettem ugyanilyent, de egy fokkal komolyabbat, mert ezen az időt sem lehetett csökkenteni, és azért 4 meg 3 órás mosási intervellumok még nekem is sok volt. Utána meg a tankzajjal kísért centrifugálás 1ooo-el..brrr
9-15 óra között hozzák! :D
Viszont vettem a számítógéphez ez külső winyót 1 Terrásat, mert ez nem tűnt annyira soknak 2oe-ért!.
Amúgy meg csak lesek a sok Windosos frissítési bakin elképesztő.
Mielőtt a külső winót üzembe helyezném kell e valamit állítani rajta, vagy simán mehet rá a másolás? addig nem merem elindítani.
A kisszobai masinám szépen működik, oda majd a tv-t kell lecserélnem, de az az utolsó , mert van fontossági sorrend, pl. tavaszi lábbeli mindkettőnknek. Samunak meg ha jót találunk mindjárt 3 párat kell vegyek.
Na gyorsan kijegyzetelem a receptet..aztán elküldöm a szomszédot vásárolni... ;) :x :ymhug: :littlehearth: :-bd
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 21. 8:00

Halihó Lányok!Szép reggelt!
Egy itt fáj-ott fáj és a 3xki-be a bejárati ajtón a macskák éjszaka után,hoztam 2 meghökkentő fotót.Leírom még,hogy itt 6 fok van/Már megint elfelejtettem Ági tanácsát-hogy kell írni a Celsius fokot!/valamint,ma megyek a Kor.Kult Kp-ba kora este és hozok/reményeim szerint!/fotókat. Egyébként Lányok,Ti is megnézhetitek az ott bemutatandó filmeket.Menjetek rá a honlaplukra és a FILMKLUB címszó alatt megtaláljátok!
Jön a két fotó.Üdv.Paggy :-h @};- :)
Mire vár nagyon Kitty cica?
Kép
Vegán táplálkozásúaknak nem javasolt megnézni!!!!! :))
Kép
Csirkeszív a lábosban.Egyébként HÁLA A MAGASSÁGOSNAK nem nekem kell előállítani az "alapanyagot" ^:)^ ^:)^ ^:)^ :littlehearth: :flower1: az áldozatoknak
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 21. 14:06

Lányok!Picit leültem a maratoni főzés közben és hoztam néhány érdekességet:
https://www.moksha.hu/utazas/aludnal-eg ... lehetetlen
https://boltberendezo.blog.hu/2014/11/2 ... zalonokban
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 21. 14:21

Seine Musicale
Párizstól nyugatra, a Domaine National de Saint-Cloud lábánál fekszik az új kulturális központ, amely a Seine Musicale . Mint egy tornyosuló óceánjáró, az épület alakja tökéletesen tükrözi az Île Séguin lejjebb levő hegyének alakját , a szigetet, amelyen áll. A Shigeru Ban és Jean de Gastines híres duó tervezte , akiknek szintén tartozunk a Centre Pompidou - Metz-nek . Az épület tetejére egy ikonikus „tojás” teteje van, amelyben a nézőtér található. Ez a gömb, üveggel borított favázával, párosul egy „vitorlával”, amely több mint 1000 m² fényelektromos panelekből áll, és amely a nap helyzetétől függően elfordul.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 21. 14:39

Valami gond van nem tudom betenni a képet.
https://postimg.cc/xk7YdW13
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 21. 14:51

Akármilyen oldalon álltok a pártok szempontjából,kérlek nézzétek meg milyen előadások-események vannak a CEU-nBudapesten.!
https://events.ceu.edu/search/events
Remélem a Ti gépeteken is van autómatikus fordító,így el lehet olvasni a cimeket magyarul!
Most futok mosogatni,mert azután kutyaséta és indulás!Üdv:Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 21. 20:03

sziasztok! azta..mi jelenik meg egy teljes oldat php waning in filgeroot cetera...mi ez? :-t[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 494: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 494: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 494: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
csak pldnak hozom..ez van a fórum tetején
ja és fórumon belül mindenhol... :-ss

Vissza: “Társalgó”