Van képem hozzá

Kata58
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 16. 8:54

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_e ... 55797.html
Na jól is meg nem is kezdődik jól a napom. Képzeljétek, csak reggel vettem észre hogy a mosógép oldalán van egy kicsi horpadás, és alul egy pici felületen hiányzik a festék. Most csinálja meg az első 9o-es mosást, hogy a vegyszerek ki legyenek mosva belőle. Ráadásul mivel nem onlin vettem, mint utolsó darab, így nem is annyiért vettem ahogy hírdetve lett. + 2oe Ft volt a pluszgarancia, mert a két évet keveseltem így 5 évre van! még várnom kell egy órát, hogy felhívhassam őket, mert 1o-kor nyitnak. Bár tegnap nem vették fel a telefont.
Az Euronicsnál 9o ezer...és 1 év garanciával. A Médiamárknál meg hol ennyi hol annyi alapon lehet venni a gépet..kész vicc. Na mindegy majd kiderül.Rita majd hozza a rendes képet is ..
Közben meg itt volt a barátnőm, így egy kicsit megcsúsztam az írással, de most folytatom :D .

visszatérve a tegnapi képekhez ..Ági gyönyörűek a képek, és az jutott eszembe, hogy az az ecsetleesés a legjobb helyre sikeredett, mert olyan,mintha le esett volna egy szirom. Szóval szerintem senki nem nézne ki belőle egy balesetet! :D . Ramos igencsak iperedik, egyre jobban felveszi az alkalmazkodás minden pozitivumát...érzi milyen jó is bent a lakásban! Amúgy a belgáimat anno ha vihar volt mindet behoztam a lakásba! szűken voltunk, de nem baj, a lényeg mindenki élvezte, kivéve a dörgést és a villámlást! :ymblushing:
Apudnak meg sikeres harcot kívánok. Mostanában olvastam a Varga féle gyógygombákról, én is kipróbálom a süngombát, úgy döntöttem egy próbát megér, ha már így is benne áll a pénzem. igaz ezt most nem tőle, hanem a Dr.Krémtől vettem egy üveggel.
Paggy, sajnálom én is a paradicsom mizériádat, pedig én is kíváncsi lettem volna rá! Ja el is felejtettem, hogy én is akartam volna egy cserepes futó paradicsomot ide a szobába, majd később a kilépőre! De még alszom rá egyet, lévén, hogy akkor viszont állandóan nyitni kell az ajtót. Én meg csináltattam a kilincsre zárat, és be is van zárva, és azon végig leengedve a redőny , biztos ami biztos! :-bd
Egyébként tetszettek a videók, és a régi pesti emlékek, nem is gondoltam volna mennyi sok emléket hozott fel a videó. De legjobban az a tájkép kiállítás tetszett. Micsoda pillanatokat lehet elkapni. Csak gratulálni lehet élmény nézni.
Jót nevettem az óriások lettünk c. /saját elnevezés alapján/ képeken is, milyen érdekes tud lenni, ha kora reggel vagy késő délután a megfelelő szögben van a nap és éppen kint vagyunk. Remélem majd nekünk is lesznek még ilyen vicces pillanataink.
Remélem nem hagytam ki senkit sem. A fermentációt meg majd mindenképp megcsinálom. különösen a céklás dolog izgat, mert nagyon szeretem. Én most legutóbb céklaport vettem, és azzal fogom izesíteni a salátánkat! ..Szép vasárnapot! Dolgom mint a tenger...remélem mindennel végzek! Ui...! 4 sorozatom felirata érkezett meg tegnap és ma reggel, úgyhogy ha akarnék se tudnék unatkozni. :x :) :ymhug: :-bd
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 16. 10:04

HÚÚÚ ÁGI!Megint és állandóan De főleg most NAGYON TETSZENEK A KÉPEK,SZÉPEK!!!!Mindkettő!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ Milyen sokat fejlődtél!Örömmel tölt el Téged is,amikor látod a képeid?Köszönöm ,hogy megmutattad.Ennek kapcsán lefényképeztem a lakásban található amatőr képeket.Majd a végén beteszem.
A személyes témákról:
Spoiler: mutasd
Biztosan a párom is írhatna rólam egy legalább ilyen őt idegesítő dolgokat,DE Ő EGY ÚRIEMBER!!!!!!ha piszkál is csak pár pillanatig tart és csípőből/pillanatnyi hangulatból/ teszi.Rögtön el is felejti.Hiába a nők a HÁRPIÁK!!! :)) :)) :))
Ági!Neked is kedves párod van!!!
Kedves Lányok!Szerintem szerencse kérdése is,hogy találkozik-e az ember egy viszonylag hozzáillő emberrel és rengeteg LEMONDÁS :)) :)) :)) :))

Ramos változatlanul figyelemre méltó kutya.Milyen "kis helyen is elfér" ott a szőnyegen,"PRAKTIKUS" =)) .vajon ő is öleb lesz? :)) Vagy már az? :))
Kata!Nekünk is ilyen mosógépünk volt.6 év után cseréltül le,de nem azért mert elromlott,hanem a rengeteg mosás megviselte és rozsdásodni kezdett az alja.Milyen ügyesek vagytok,hogy együtt megvettétek és hamar elintéztétek.Biztosan örömed lesz benne.MUTATÓS!!!
Kata!Várok egy szép csészés kávéképet,majd ha tudsz ilyent csinálni! :)) :littlehearth: ~O) ~O) ~O)
Lányok!Most jöjjenek az itthoni amatőr festményeket-rajzot.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 16. 10:07

A konyhai és az azt követő kép egy tehetséges kutyástársam munkája:
Kép
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 16. 10:12

A bátyám 50 éve amatőr festő .Hincz Gyulához járt .Az ő képe:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 16. 10:14

Lilla karácsonyi rajza. :littlehearth:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 16. 10:16

Sokszor az amatőr festők gyönyörű képeket festenek.LÁSD ÁGIKA!!!!!!!
Anyukám az AMATŐR FESTŐK KLUBJÁNAK könyvelt.Szépséges kiállításokat rendeztek.
Az első videóra gondoltam:
http://komlomedia.hu/videok/video/2013080504
A bátyámnak már több kiállítása volt:
Kép
Szép napot!Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 16. 13:38

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 16. 18:42

Kedves Paggy, olyan szép videókat hoztál, meg sok olvasnivalót hogy újra kell nézzem.Nagyon tetszett amit eddig láttam. :D :x :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 16. 21:44

Próba gif:
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 16. 22:53

Hú de szuper az a teknőc giff édes ... :D ;) .
Na csak azért léptem be egy percre, mert a fürdés még hátravan, csak jelezni akartam, hogy elkészültem a papírokkal, úgyhogy holnap mehetünk 1o-re a gyámügyis elszámolásra! az idén már okosabb leszek, nem fogom nem kibontani a borítékokat és máris teszem a számlákat a helyükre...mert eddig csak ahogy esett úgy puffant valamelyik íróasztal fiókban..vagy hónapokig cipeltem. Annyira nem bírok rájuk nézni. Nem a lustaság miatt.12 nap múlva lesz az évfordulónk.. :(( . A bevallási határidő előtti nap. Hogy én hogy utálom a február végét ...Na megyek pancsizni... :D
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 17. 6:13

Paggy! Ne sajnáld, ha mennie kellett, mennie kellett. Még soha nem találkoztam olyannal, aki évelőként
termesztett volna paradicsomot, csak azért lettem volna kíváncsi a részletekre. Sajnos nekem nincs rá
lehetőségem, nincs egy hűvösebb, de jó megvilágítású helyiségem, ahol kipróbálhatnám, ezért ragaszkodtam
annyira a te növénykédhez.

Akkor most arra leszek kíváncsi, hogy hogyan fognak működni a ledugott ágak. :D

A BTS egy koreai fiúcsapat, amely a legismertebb és legnépszerűbb ázsiai csapat külföldön.

Az almákat szerintem matricázták, és mivel ott nem érte őket napfény, a betűk helye sárga maradt.

Tegnap hallottam egy statisztikát, miszerint a 65 évesek 50%-a napi négy órát tölt a számítógép előtt ülve,
aminek a nagy része a fb-on való csüngés, de aktívan neteznek is. Igaz, ami igaz, be tudja szippantani
az embert. Én is függő vagyok. A telefonomon is van 10 giga mobilnet, holott annyit ki se használok, mert
itthon a laptopomat használom, de biztos, ami biztos, legyen csak rajta annyi. Nehogy már lefedettség
nélkül maradjak.... =)) =))

De ügyes bátyád van! Az a kiállítás, amiről képet tettél be, az övé volt?

Lilla családrajza így szemre, egy harmónikus családról árulkodik (nem vagyok szakértő, de ez jól kivehető).
A rajza bal felén hóesés látható?

Kata! nagyon örülök az új mosógépednek! használd ezt is egészséggel!
Ügyesen összekapcsolódtál a szomszéddal! =)) Így kell ezt csinálni. =))

Örülök, hogy azért a beszámolóddal is készen lettél. Legalább letudod, és nyugtod lesz egy ideig.

A képek, amiket küldtél:

Kép

Kép

Ági! Megint csak azt tudom mondani, amit máskor is szoktam, ha a képeidet nézegetem, hogy folyamatosan
látszik a fejlődés, pedig ebben az esetben már a kiinduló képek is csodálatosak voltak, azt hittem, az a tökély,
de nem. Nagyon szeretem az újabb színek és "dolgok" megjelenését is. A sárga és a kék, a porzók és a kis
pillangó is sokat ad a festményhez, pedig alig látszanak.

Már láttam, de még nem vettem pagoda karfiolt. Olyan az íze, mint a közönséges fehér virágúé? Olyan szép,
akár műtárgy s lehetne. :))

Ramos egyre többször be lesz engedve. :D Annyi melegséget árasztanak az állatok, hogy jó a közelükben lenni.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 17. 6:22

Tegnapi ebédem (kimásoltam a fb-ról, hogy ne kelljen újra leírnom):

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 17. 10:55

Halihó!Szép napot Lányok!
Kata!Rettentő ez az adminisztráció!Mit gondolnak,hogy hagyod a fiad éhen halni,vagy magadnak veszel ruhákat?Esetleg Malorcára utazol,magára hagyva a gyereket?Miért nem elég 3-4 évente?Jó persze,REND A LELKE MINDENNEK!!!!De esetleg az ilyen anyukáknak kiutalhatnának egy jó kis családi nyaralást teljes ellátással és személyzettel! :ymdaydream: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: Vigyázzatok magatokra az úton!Nincs rossz idő csak hideg van.
Rita!Gusztusos a fotón lévő étel .Sokkal,de sokkal több zöldséget eszek,mióta Te Vegán vagy. :-bd
A kiállításon a bátyám képei láthatók.Mostanában egyre jobb képeket fest,de a régiek közül is sok tetszik nekem.Lilla képén átlátszó halak úsznak az akváriumban.
A paradicsom miatt komoly lelkiismeret- :ymdaydream: furdalásom van.Már többször bocsánatot kértem tőle,már ha ez számít valamennyire.Talán meggyökeresednek a ledugott szárak!Mindenesetre 5 szem magot újra elvetek és a "mártír paradicsomom után nevet is kapnak"Ők lesznek a Mártír utáni 1.-2.-3.-4.-5. számúak.
Ma nagy nap lesz,mert beindultunk a kutyás barátommal a házi zumbával.Ma hozzá megyünk és Lilla szülinapjára és az ő unokájának meglepetésként nekik előadjuk majd,ha sikerül a "koreográfia".
Lányok!Ne gondoljátok,hogy mindig csak szórakozással foglalkozom,hanem mindig találok valami örömet.Borzasztó,hogy a korosztályom aranyos,dolgos tagjai,még olyanok,akiken már nincs nagy teher,soha nem vidámak.NEHÉZ AZ ÉLET,-tudom.Nekem csak gyerekkoromban volt részem egy rettentően nehézben és talán ezért törekszem,hogy magam körül jókedvet teremtsek.Még a kedves kutyás barátaim egyike is,akinek már nem volna szüksége a bánatra,az sem tudja elengedni magát.
A ma reggeli örömöm az volt,hogy amíg a cipőmet húztam ,az összes állat/a 4 lábúak/ körém gyűltek belebámultak az arcomba.Majdhogy meg nem szólaltak.Konstatálták,hogy cipőt húzok.Hát lehet az ember rosszkedvű???Most megyek a bankba,takarítok,főzök és du.zumbázok.Üdv mindenkinek!Paggy @};- @};- @};- @};- @};-
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 17. 11:00

Lányok!Még gyorsan leírom,hogy nagyon finom pogácsákat tudok sütni.A múlt héten mindenkinek osztogattam belőle,ne hogy eszegessem.És a héten megyek a KOr.Kult.Kp-ba filmklubba/pénteken/aznap rengeteget akarok fotózni a városban. :-h
Siralmas látvány a gangom/MOST!!!/
Kép
Ez volt 3 napja:
Kép
:(( :(( :((
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 17. 11:58

Lányok! Sziasztok! Köszönöm az élvezetes olvasnivalókat. Ritának a képkitevést is és a finom kajás képet. :D
sikerült a beszámoló most megyek ebédet adni és enni..aztán irány a Árkádba! Jövök majd vissza ....addig is :ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. február 17. 17:14

Sziasztok!

Rita, nagyon guszta az étel amit megint feltettél!
A BTS-nek utána néztem, ahogy a képen megláttam a monogrammot. Hát valahogy a KPOP engem mai napig nem tudott magával ragadni. Ez a fajta stilus meg egyáltalán nem, amit a srácok képviselnek.
A pagoda karfiolnak sokkal krémesebb ize van. Finom, én szeretem. Csak jóval drágább, mint a normál, meg ez szerintem kapásból nem magyar, mert az csak szeptember végén kapható egy ideig.

Paggy, aranyos a banda ahogy készül az indulásra. El tudom képzelni a figyelmet a cipő felvevésnél. Ramosnál is ez van, mikor kint az ajtó előtt veszem fel a kinti cipőm, nem bent. Ha lehajolok menthetetlen a kutyapuszi. Kiváncsian várom megfogja-e a paradicsomod. Nagyon remélem, igen.
Ebben az évben akarok magról vetni ubit. Nem mintha hatalmas termés lett volna tavaly, de élmény volt leszedni amikor megnőtt, és az ize meg páratlan volt.
Nézem a bátyád festményét. Hát nekem komolyan kimaradt ez, hogy ő is alkot. Nekem ez a fajta túl modern, viszont nézem a formát, a szineket és tényleg élvezettel tettem. _tudom milyen ráfesteni egy másik szint, mellé, hogy ne menjen át, a szineket az ő esetében megválasztani, hogy mutasson is. Valamint ne m csak a szineket, hanem a formát is.
Ezért tetszett pl. a videón a leányzónak a csendéletes képe. Tetszett bátyádnak a kiállitása is, szép szines, szellős volt. Van idő és hely nézelődni, nem nyomják el a képek egymást.
Amikor festem a képeim, utána ha kész kivasalom - :-) -, és lefényképezem. Megnézem és jobban látom a hibákat. Olyankor jön az újratervezés. :-)
A mostaniak közül a világos kéke-ciklámenes tetszik a legjobban a szinei miatt, a virágok miatt. Borzalmas virágokat kell festenünk, nem vagyok kibékülve velük.
Majd elfeljtem a többi képet is a lakásodban... Nem is tudom melyik tetszik jobban, a napraforgó, vagy a női kép... Figyeltem az elsőnél hogy vannak rárakva a szirmok egymásra, a másiknál pedig ahogy az arc görbületeit festette, ahogy az árnyalatokkal játszik..., szép, mindkettő.

Kata, szuper, hogy sikerült beadni a dolgaid. Igaza van Paggynak abban amit irt. Mia frászt képzelnek ezek? Akkor hűltem el egyszer, amikor egy ismerősöm mesélte mivel jár az, hogy valakinek a gyermeke mellett otthon kell lenni.
Kijöttek hozzájuk, látták, hogy a srác - már 26 éves- fel tud öltözni egyedül, igy majdnem visszadobták a papirokat. Persze, mert az anyja meg apja megtanitotta rá, hogy legalább azt meg tudja csinálni. Az, hogy egy kenyeret nem tud megkenni a z már nem számitott.
tetszik a mosógépben, hogy tudod állitani a centrifugát, miután kikapcsolod. Nekem AEG-jeim vannak, ez és az Electrolux egy társaságba tartozik.
A mostanim nem kikapcsolós centrifugás, igy a szineseket csak 1000 fordulaton centrifugázza normál esetben. Amúgy meg kikapcsolnám és én állitom magasabbra, már ha van a rendszerben. Ezzel a technikával nem kellett kétszer centrifugázni.
Én szeretem ezt a funkcióját, jó tudni, hogy az Electroluxban is van ilyen.
Siekrült-e valamit intézni a horpadás ügyében? Igazán, ha nem érint belső " szervet " szerintem nem lesz annak semmi baja hosszútávon.
Ha sűrűn mosol, szinte naponta, akkor pedig nagyon jó a plusz garancia rá.
Van rajta gyorsmosás is, azt is szeretem, sőt mivel mi nem doglozunk egész nap ugyanabban a ruhában sokáit, igy sűrűn használom azt a programot. Na arra kellene a plusz centrifuga, mert az ott nem viszi túlzásba.
Apu esetére rátérve, megkérdeztük a gombát nála, de nem javasolták - Varga gomba-

Mentem alkotni. :-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 17. 18:23

Na megint elkalandoztam, pedig hozni akarom a képeket!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
ebben hoztuk haza, de a mérete megtévesztő, ugyanis ketten jóllaktunk vele. És a teák nagyon finomak Samu is megitta a magáét mindet! :D :-bd :littlehearth:
Sajnos kongott most az ürességtől..nagyon meg vannak az emberek ijedve... :-q
Kép
Az én teám is nagyon finom lett...egyébként ők főzik és frissen töltik az üvegekbe! :littlehearth:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5EB9B46A
Kép
Kép
:flower1: :littlehearth: :-bd

Ági! Most próbálok egy másik programot..aztán majd meglátjuk... :-bd
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. február 17. 18:32

Kata, Samuka olyan jól néz itt ki a képen! :-)
A kaják meg fantasztikusak lehettek. A fiam görög vacsit hozott, de nem fült a fogam hozzá, nem esett jól. A Tied simán megettem volna, meg a jázmin teát is megkóstoltam volna. Itthon van, de a Tietek másként néz ki. A mienk zöld teával van keverve. Finom aromája van.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 17. 20:20

Sziasztok!Kata!Samuka "baromi" jól néz ki ezen a képen.SAMU A NAGY VAGÁNY!!!!!!! :)) :littlehearth:
A képen üvegtészta van?Mivel?A teát én is megkóstolnám.Felezünk Ágival. :))
Ági!A bátyám nem csak festi,hanem ez a belsőből jön neki.Nekem ez egy picit magas,de tetszenek a színek és az összhatás is.Mutatok egy képet,ami szintén absztrakt,de mégis jó.Mindjárt.
Kép
ÚÚÚÚ!Ez így nem jó,mindjárt felmászok érte az ágyra,mert az ágyam fölött van.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 17. 20:36

Az a címe,hogy VÍZPART és a bátyám csinálta.Többször fényképeztem,hátha valamelyik visszaadja az eredeti színét.
Kép
Ez sem jó.
Kép
Hát nem megy.Mindegy,a képen
erősebb színeket használ
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 17. 20:51

Akkor most megyek a konyhába,mert jó sok időt elzumbáztunk.Vicces,hogy milyen nehezen tanulunk már,viszont jókat vigyorogtunk magunkon.
Szép álmokat ,Áginak még jó munkát! \:D/ \:D/ \:D/ Üdv:Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. február 17. 21:43

Paggy, ez a kép nagyon-nagyon tetszik!!!
Komolyan kiváncsi lennék mennyire elvarázsolt ember a bátyád. :-) Ezt arra értem, hogy belsőből jön neki mindez. - tudom miről beszélsz :-) - A szinek, az összefolyás, a formák egymásra helyezése.... Szuper!
Mivel fest? Akvarel? Vizfesték? Olajfesték? Vizfestékkel ezeket a " folyós" szineket nagyon jól meg lehet csinálni.
Ma alkottam.: hát nem adja vissza teljesen. Nem a szineket, hanem az összhatást.

Kép

Az alap megvolt, csak a pacsmagolás kellett rá.
Kinéztem még egy nagyon nehéz képet, de ma fáradt voltam hozzá. Mondjuk ezt is kétszer csináltam meg.
Szerencsére Ramos úgy néz ki totál jól van. Ma be se akart jönni már, amikor kinyitottam vacsi előtt a terasz ajtót neki.
Paggy, benne vagyok az itóka felezésébe! Csak küldje Kata!! :))
Na, irány tusolni, mert holnap munka és még filmet is kell néznem.
Arra hosszú idő után sem tudok rájönni, lehet be kellene kamerázni a szobám, hogy a bánatba kerül le a szemüveg rólam, mikor elalszom. Persze a a normál párnám már nincs kicserélve az anatómiaira, igy el is vagyok gémberedve hajnalban, amikor felébredek, hogy elaludtam.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 18. 6:42

Most csak a tegnapi kajámat teszem be, később fogok majd reagálni. Ma fodrászhoz is megyek délután,
szóval lehet, hogy csak holnap lesz az a reagálás.

A vasárnapi gombafasírthoz, a szombati köretet (hagymás-petrezselymes sütőtök) fogyasztottam, viszont
az el is fogyott, úgyhogy a maradék fasírthoz tegnap új körítést kellett csinálnom. Nem a saját ötletem,
láttam az egyik vegán kajás fb oldalon, de már akkor tudtam, hogy jó barátok leszünk. :))

Nem tudom minek nevezzem. Hamis besamell vagy krumplimártás...??

Vettem pagoda karfiolt tegnap, azzal próbáltam ki. Először a rózsáira szedett karfiolt pároltam meg a kuktában,
majd a kis kockákra vágott krumpli és répa következett. Mivel mindegyiknek elég volt, hogy 3 percre állítottam
az időzítőt, így legközelebb együtt fogom őket párolni.

Mártás:

A megpárolódott krumplit és répát megsóztam, növényi tejjel (nekem mindig zabtej van itthon) és három
evőkanál sörélesztőpehellyel (vegánok ezt használják a sajtos íz elérésére, de egyébként a nem vegánoknak
is ajánlott a fogyasztása, mert nagyon egészséges, magában is lehet enni, szerintem nagyon fincsi.
https://www.vegital.hu/sorelesztopehely) botmixerrel krumplipüréhez hasonló állagúra dzsamáltam,
majd rákentem a karfiolra.

Sütőben addig sütöttem az egészet, amíg pirult színe nem lett. Három személynek elég adag lett belőle.
Saját fermentálású gombát és karfiolt ettem mellé. A színes kaliforniai paprikák nyersek voltak.

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 18. 6:49

Ha épp megy a sütő, és banán is van itthon, bedobok egyet az éppen sülő kaja mellé. Ez sem a saját
ötletem, de az első kóstolás után rászoktam. :)) :)) Isteni desszert!

A sült almakarikáknak is teljesen más íze van, mint a nyersnek, így van ez a banánnál is. Az ok a
gyümölcsben lévő cukor karamellizálódásában keresendő.

Félbevágom a banánt (héjastól), majd jól meglocsolom (szószerin értendő, nem kell sajnálni) citromlével.
Én rendes citromot használtam, nem tudom milyen lehet üveges citromlével. Ezután megszórom fahéjjal
(ezt sem kell sajnálni :)) ), és bedugom 15 percre a forró sütőbe.
Ne forrón kóstoljátok meg, mert úgy nem érződik a csoda. Várjátok meg, hogy (majdnem) kihűljön.
Csak ki kell kanalazni a héjából és élvezkedni. :D :D

Ez már a kész sült banán:

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 18. 13:41

Hú Rita, ezek az ételkészítmények... :-bd :-bd :-bd :littlehearth: :x :ymhug:

Vissza: “Társalgó”