Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 29. 20:23

Szia Ágika!Pihenj jól!Sül a hurka,fúj a szél,forralbort hozott be a párom.Nem szabad,csak 3 kortyot!!!HŰ,DE JÓ ILLATA VAN és PERSZE A HURKÁNAK!!! :(( :(( :(( A SZOBÁBAN,mindjárt szellőztetek. :-h :movingflower: :movingflower:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 29. 20:32

Hú, Paggy, micsoda éjszakai lakomát csaptok! :-)
Most vettem észre, hogy honnan jön a hideg nálunk. Kiszellőztettem a fiam szobáját, mert a barátnőjének olyan parfümje van, amit nem birok és most végre nincs itthon senki. Lefagyasztottam a szobáját. :-) Re mélem bemelegszik vssza, mire hazajön. :-)
Jó éjt!
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 30. 7:20

Ági! A te főztöd is nagyon guszta, biztosan fincsi is volt. Tudtam, hogy jönnek majd a gyerekek, így
nagyobb adagot készítettem az indiai fűszerezésű karfiolból. El is fogyott mind egy szálig. A fiam a
rizzsel, a menyem meg pici olajon mindkét oldalán megpirított tortillával ette.
Még nem vettem soha basmati rizst, de kíváncsi vagyok rá. Nagyon dicsérik. Amit lehet a mi kis pici
boltunkban kapni, azt ott veszem meg, hogy legalább azt ne kelljen cipelnem haza a városból, és ott
nincs választék, egy fajta rizs van.

Nálatok esett a hó?!! De jó lenne, ha lefotóznád az őszapót! Nekem csak egyszer volt szerencsém hozzá,
de csak láttam, és azt is kevés ideig, fénykép nem készült róla. Nagyon falnak a madarak, ebből látszik,
hogy jön a hideg. Olyan dulakodás megy az etető környékén, hogy az eszméletlen.

Nyáron, mikor az elutazásom előtt egyszerre, egy nap takarítottam ki a kombinált hűtőmet, és a nagy
fagyasztót, a tervezettnél jóval hamarabb készen lettem, hála a hajszárítónak. :)) :)) Hihetetlen volt!

Paggy! Jól tetted, hogy megbocsátottál a az 'ibolyás" hölgynek! Nem akart ő rosszat, csak nem kellett volna
mindenbe beavatni téged. De ha meg kegyes hazugsággal él, és utána véletlenül kiderül az igazság, az
jobb lett volna? Akkor meg az esik rosszul, hogy miért hazudott. Jó volt ez így. Az őszintesége annak a jele,
hogy bízott benne, hogy te ismered annyira, hogy nem fogsz megbántódni a tettén, és tudta, hogy úgy is
kárpótol majd téged. A virágodat meg odaadta egy olyannak, akit nem kedvel annyira, és nem bízik annyira,
mint benned.

A gyerekeink más generáció, és ezt a generációs különbséget érzi az ember. Szerintem ugyanezt érezhették
a mi szüleink is. Ezt mutatja az, hogy évszázadok óta nem tud kikopni ez a pár szó: "Bezzeg az én időmben!".
A mai fiatalok rohannak ész nélkül, ezt kényszeríti rájuk az élet, ami szintén felgyorsult. De nekik ez természetes,
nekünk viszont nem az.
Spoiler: mutasd
Én most, hogy kisbabát vár a lányom veszem észre, hogy néha türelmetlenebbül beszél velem, mint eddig.
Mindig megmondom neki, amikor ilyen történik, és azt is, hogy tudom, hogy a hormonok játéka miatt van
(ugyanaz, mint a serdülő gyerekek esetében), de nem esik nagyon jól. Csodálkozva néz rám ilyenkor, nem
érti, miről beszélek, mert ő belülről nem érzékeli ezt. Majd elmúlik ez is.

Nem szép látvány a kert. Csak kopár szürkeséget látni mindenütt. Havasan szebb lenne minden.

Én rájöttem, hogy nem a te ablakodban virítanak az orchideák. Olyan sok képet láttam már a te konyhaablakodból
készítve, hogy azonnal feltűnt, hogy a látvány is, és a magasság is más, mint nálad. :D

Kata! Egyetértek veled a megbocsátásban is, és a bocsánatkérésben is.
Amikor serdültek a gyerekeim, időnként csípőből olyanokat vágtak a képünkbe, hogy legszívesebben adtam
volna nekik egyet. Soha nem ütöttük a gyerekeinket, de ilyenkor bizony viszketett a tenyerem. Viszont ha
kiment belőlük a "hormonfröccs" hatása, mindig jöttek bocsánatot kérni. Láttuk rajtuk, hogy ők maguk se értették,
hogy hogyan jöttek ki belőlük a sértő szavak, nem tehettek róla. Ez a korszak ilyen.

Jót nevettem rajta, hogy Samu megette az ebédedet. Emlékszem rá, hogy régebben írtad, hogy néha, ha nem
figyeltél, a hűtőt is "kitakarította". :)) :)) Még jó, hogy szépen tartja a súlyát, nincs elhízva.

Thai ételt még soha nem ettem, de ki fogom próbálni. Egy thai fűszerkeverékem van itthon, de az nem olyan,
mintha autentikus kaját kóstolna az ember. Sokan szeretik, finom lehet.

Bocsánat! Nagy sietségemben nem figyeltem, hogy a képek összetartoznak, csak azt, hogy állók vagy fekvők-e,
aszerint csoportosítottam őket. :D Most hogy beleolvastam a szövegekbe, és a fotókat is megnéztem, eszembe
jutott a nagyon nagy kedvenc dokumentum sorozatom az Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben.
Az egyik részben, mégpedig abban, ahol a zarándokokról volt szó, mutatták Llhászát és a Potala palotát, ami
a zarándokok úticélja volt. A tevés képről meg a két mongol dokumentumfilmem (szintén nagy kedvenc) ugrott
be. Ott voltak a hideg miatt ilyen szép nagy gyapjúval megáldott tevék.

Dorina! Örülök, hogy ellátogattál a mi kis fotó és terefere sarkunkba!
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 30. 7:30

Minden nap fermentálok valamit. Tegnapelőtt kipróbáltam egy újabb technikát. Olyan dolgokat erjesztenek
íly módon, amit nem lehet száraz sózással eltenni. Ez a brine (brájn) vagy magyarul a 2%-os sós felöntőlével
való savanyítás. Azért írtam le az angol nevét is, mert a fermentálós oldalakon így említik a felöntőlevet.

Sült kápia paprika:

7 db sült meghámozott kápia paprika (10 is belefért volna az üvegbe)
kb. 2 dl 2%-os felöntőlé

A megmosott, kicsumázott paprikákat sütőben addig sütöttem, amíg nagy fekete foltok nem keletkeztek
a héján, amik fel is púposodtak. Mikor kihűlt mindnek lehúztam a héját, a belsejükből kikapartam az
esetleg ott maradt magokat, hosszában kettévágtam, és tiszta üvegekbe halmoztam őket.

Felforralt és visszahűtött vizet öntöttem az üvegben lévő paprikákra, amit aztán újra leöntöttem róluk,
hogy lássam, mennyi sót tegyek hozzá, hogy két százalékos legyen a felöntőlevem. Két deciliter volt, de
én fél literre bővítettem, mert így könnyebb volt kimérni a mennyiséget. Ha egy literhez egy csapott
evőkanál só kell, akkor fél literhez egy fél csapott evőkanállal teszek. A felesleges levet később kiöntöttem.

Mivel a sült paprika már nem élő zöldség, kellett egy starter, amivel beindítom a fermentálást. Céklalével
nem akartam, mert az megszínezte volna az üveg tartalmát, egy dolog maradt a kápiával eltett káposzta,
amit aznap bontottam fel. Annak a levéből tettem bele egy evőkanálnyit. Szépen be is indult, mára (2 napos)
jött is ki a levéből. Megkóstoltam, még a só dominált inkább, de már savanyú is volt, és tetszett az íze!

Egy karfiol levelének ereit tettem keresztbe az üveg tetején, hogy a paprikák ne úszhassanak a lé fölé.

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 30. 7:54

Tegnap csiperkét tettem el felöntőlével. Előre megpároltam, és amikor kihűlt halmoztam bele az
üvegbe. Erre jött a 2%-os felforralt és visszahűtött felöntőlé. Itt is a kápiás káposzta levét akartam
használni starternek, de mivel nagyon kevés volt rajta a lé, egy csapott evőkanálnyi káposzta is került
bele, ami egyáltalán nem probléma. Kápia paprikával zártam le a tetejét, majd rátettem a kupakot.

Azért pároltam meg előre, hogy később már ne kellejen főzni, mert akkor a jó bacik elpusztulnak, ugrott
a probiotikus hatás. Így vagy savanyúságként fogom felhasználni, de még az is lehet, hogy kipróbálom,
milyen ízű a savanyított gomba megfőzve. Az biztos, hogy mivel a fermentálás során előemésztődik
a gomba, utána már nem számít nehéz ételnek a tápcsatorna számára. Ez már önmagában nyereség.
A bacilusokat meg bejuttatom más savanyúsággal.

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 30. 8:04

A cékla nagy kedvencem. Volt még egy nagyobb darab, meg egy narancs is, ezért most ezeket
párosítottam össze. Előzőleg a lilakáposztába tettem narancsot és datolya szilvát, amiről még nem
tudom milyen lesz, de újra bizalmat szavaztam a narancsnak, és persze a lilahagymának és a reteknek
is, amiről már tudom, hogy milyen finom lesz fermentálva. Karfiol rózsákkal zártam le a tetejét.

Cékla-narancs-lilahagyma-vajretek:

1 nagy fel cékla
1 nagy fej lilahagyma
1 narancs
1 kisebb vajretek
2% só

Kép

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 30. 8:26

Sziasztok! Most csak röviden írok , mert elolvastalak benneteket, és kigyönyörködtem magam a képekben. ;) :D
tegnap vulkán szerepkörben találtam magam, de már sokkal jobban vagyok, leszámítva az alattomosan visszatérő fejfájást. :-o
Most néztem meg a naptárt, s még jó, mert így legalább tudom holnap menni kell le a kisboltba a zsemlékért! Most odafigyeltem és már előre megrendeltem. :D
Mindenkinek szép napot! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 30. 10:53

Kedves Lányok!Megint oltári kupi van a szobámban,mert 3 naponta lecserélem a felső takarókat az állatok miatt.Túrkálok jópofa színes cuccokat az ágyra fotelra,hogy ne tiszta új drága holmikat mossak ilyen gyakran.Egyébként sok szép dolgot találtam már ott.Tehát most éppen a földön landol a mosandó,amíg az összest lehúzom és a reggeli seprés,felmosás,porszívózás is hátra van,DE KÖZBEN ESZEMBE JUTOTT VALAMI és hoztam 3-4 képet a jeges-hideg utcán való kutyasétáról.Tennap megsült a hurka,tehát konyhailag szabad vagyok.Ennyi intimitás után jöjjön a lényeg!!!
ESTEFELÉ JÖVÖK NÉZEGETNI és OLVASNI :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: !!!!!!!!!És!!!!!!
Holnap szilveszter. %%- %%- %%- %%- Évek óta csak rádiót hallgatok egész nap ilyenkor,miközben néha rákukkantok a számítógépre.De azt találtam ki,hogy holnap este kb.9-re itthon vagyok a nászasszonyom+Lilla vendégségből/társasozni fogunk hárman/és lehuppanok ide NA MOST JÖN AZ ÖTLETEM!!! \:D/ \:D/ \:D/
Hoznék kedvenc zenéket.És ha van kedvetek gyertek és hozzatok kedvenc zenéket/you tube/!Biztos MINDNYÁJAN/??????/ a család mellett filmet fogtok nézni,milyen jó lenne megszakítani 1-2 jó felvétellel!Szóval gyertek ha van kedvetek és köszöntsük mi is egymást 1-2 jó számmal!Jó ,tudom van jobb dolga is az embernek,ÁM HA NEM!!!,itt kellemes pillanatok várhatnak zenehallgatás közben.Mi ketten leszünk a párommal +11 állat.Vettünk 2,5 dl-es pezsgőt.Ja, a párom már sokkal jobban van,már nem fertőz !!! \:D/ Mindenkinek szép napot,hetet kívánok!Este jövök és holnap este is.Mindjárt teszek be fotót.Üdv.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 30. 10:59

Befagyott tócsa:
Kép
Kép
Mindjárt hozok egy nyári képet,hogy ne csüggedjünk!!! :movingflower: @};- :flower1:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 30. 11:03

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 30. 12:49

Kedves fórumozók BÚÉK itt a fotósarokban! :x :ymhug: :ymparty: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 30. 17:11

Kata, holnap még én is megyek egy bevásárlókörútra. Örülök, hogy jobban vagy már! Igyál sok vizet,
fejfájásra sokszor az is jó megoldás.

Paggy, annak is nagyon örülök, hogy a te párod lábal kifelé a betegségből. Remélem, innentől már gyorsan
helyre fog jönni.

Őszintén megmondom, én soha nem szoktam zenét hallgatni. Mindig nagy csönd vesz körül. Így szoktam
meg. Az iskolában olyan hangosság van 300 gyerektől (a mieink meg amúgy is csak ordítva tudnak
beszélni), hogy ha hazajövök, csak csendre vágyom. Ha nem csendben vagyok, a yt-on nézek olyan videókat,
amik érdekelnek vagy olvasok. Mostanában a fermentálás és még továbbra is a veganizmus az a téma,
ami nagyon izgat, és falom a tudnivalókat velük kapcsolatban. A fermentálás akkora téma, hogy hihetetlen.
Hiába nem eszem kenyeret, de nagyon érdekelnek a kovászok. Sokféle van, sok mindenre használják,
most erről olvasok a legtöbbet. Aztán belevetem magam a csíráztatásba. De ahogy mondani szoktam, nem
akarom a szervezetemet túl sűrűn sokkolni, ezért minimum félévet várok az újabb "reformjaimmal".
Tavaly májustól nem eszem állati eredetű dolgokat, most elkezdtem a fermentált ételek fogyasztását.
Kb. őszre tervezem a csírák bevezetését az étrendembe. Addig mindent meg akarok tudni róluk.

De jó zöldet és színeket látni a konyhaablakos fotódon!
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 30. 17:37

Egyre több a teli befőttesüvegem, de nem tudok leállni, mert mindig eszembe jut egy ötlet,
amit ki kell próbálnom. Ennyit már nem tudok a hűtőbe tenni, de nem gond, van jó hideg
kamrám, oda telepítem át azokat, amiknek már nem kell tovább érniük. Most csak a két
felbontott és végét járó cékla-alma-retek-lilahagyma, és a káposzta-kápia paprika van a
hűtőben.

A cékla-alma-retek-lilahagyma nagyon nekem való volt, viszont a káposzta-kápia paprika
nem ízlett annyira, mint a sima káposzta minden nélkül ( a legelső fermentálásom). Nem
volt rossz, el is fogy hamar, de nem erősítették fel egymás finom ízét, vagy inkább úgy
mondanám, hogy nem adtak, hanem inkább elvettek egymástól.

A négy napja készült cékla-alma-banán látszatra nem csinált semmit. Nem eresztette a levét
(pedig mennyire vártam, hogy megkóstolhassam), nem sziszegett, csak állt némán a tálkában.
Ebből lett egy 2 dl-es üveggel is, azt azért felbontottam reggel, mert már rettentően tudni
akartam, mivé érett ez a három együtt. Mikor megbontottam az üveget, halk sziszegő
hangot adott, ami arra utalt, hogy mégis csak dolgozott a drágám. Annyira finom volt, hogy
egyben benyomtam a kis üveg tartalmát. Savanyú volt, de nem nagyon, és az édes íz is
jelen volt, amin nagyon elcsodálkoztam. Talán hamar bontottam-e fel az üveget? Nem tudom,
ezért azt találtam ki, hogy a nagy üveget majd csak újabb négy nap után bontom meg.
Hű, de várom már!

Ma vettem szilvát. Először magában akartam savanyítani, de aztán megláttam a birsalmát.
Na, gondoltam, még azt is hozzáteszem. De később egy gránátalmát is betettem a kosaramba.
Ha lúd, hát legyen kövér! Úgysem kóstoltam még soha. Vékony répaszeletekkel szorítottam le.

Szilva-birs-gránátalma-fahéj:

szilva
1 kisebb birsalma
fél gránátalma kibelezve
egy mokkáskanál fahéj
2%-os sós felöntőlé

Kép

Kép

A szilvából és a gránátalmából még maradt, de kevés lett volna az üvegbe, ezért egy jó nagy
narancsot is tettem hozzá, meghámozva. Ebbe nem tettem fahéjat, hogy lássam, mennyit számít,
ha van az üvegben.

Szilva-narancs-gránátalma

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 30. 18:40

Halihó!Sziasztok!Olvastam Rita hozzászólását és megnéztem a gyönyörű képeket.Ismét csak gratulálok,mert igazán csodálatosak.
Kedves Rita!Írtad,hogy sohasem hallgatsz zenét.Mindnyájan mások vagyunk,de ugyanaz az építőkövünk.Akkor a holnapi hangoskodás helyett,ma beteszek egy jó kis "mulatozást",így csendesebben várhatjuk holnap az éjfélt.Mindenkinek B.Ú.É.K! :littlehearth: -telPaggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 30. 18:52

És még egy kis egészséges holnapra,talán el lehet készíteni :
https://vegavarazs.hu/mentaszorp-es-citromfuszorp/
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 30. 19:25

Sziasztok!
Micsoda képek, Rita! Olyan jó lenne megkóstolni bármelyiket! Tudom, csináljuk meg. :))
Érik a dolog nálam is nagyon. :-) Csak össze kell szednem a gondolataim :-) Meg persze magam is :-)
Őszapót igyekszem lekapni, bár az a baj, hogy a szúnyogháló miatt szinte lehetetlen normális képet csinálni. Ma nem láttam, bár nem is voltam annyit gép előtt, mert dolgoztam. Szeretem nézni őket, ahogy eszegetik a kitett eleséget. Ma viszont a galambok ültek a fán és gyengéden egymás nyakát kurkászták. Utána néztem, mert izgatta a fantáziám tegnap óta, de remélem nem tetvesek, ahogy a net irta.

Kb ennyi látszik az ablakomból, mikor ülök a gép előtt. Három etető, egy vizes tálka, három cinkegolyó a felhozatal. Őszapó a cinkegolyóra bukott.

Kép

Azt hiszem szerencsém van a fiammal visszaszólás miatt. Nem volt rá jellemző sose, de pl. kicsinek a miért-es korszak sem jött el hozzánk. Kamaszkori agymenésre sem panaszkodhatok.
Viszont, hogy lássátok, ő sem hibátaln: Az egója néha sirba kerget. Azt hiszem ez a helyes kifejezés rá :-)

Beteszem a készülő kovászt, lassan lehet belőle kenyeret sütni. Két kanál cserpes joghurt, kenyérliszt és tisztitott viz az inditó. Hét nap után már lehet vele sütni. Teszem be a hűtőbe a maradékot és akár két hónap múlva is újra lehet éleszteni.

Kép

Kata örülök, hogy ki tudtok mozdulni holnap, remélem nem lesz nagy szél és normálisnak mondható idő lesz felétek.

Paggy, nem irtál dédinél tett látogatásodról. Kiváncsian és reményekkel teli megyek a holnap napnak. Nem akarom elkiabálni, de lehet Ramos végig alussza az éjszakát, mert ha bemegy a házába megszünik a világ.
Ahogy irtad a nagymosást a banda után, megjelent lelki szemeim előtt Ödön és a sok fertőtleniteni való. Olyan, mintha igaz se lett volna.
Jó hir, hogy jobban van a párod. :-)

Pár éve bevezettük a fiammal a karácsonyi nagy lazulások alkalmával, hogy olyan filmeket nézünk, amik vagy trilógiák, vagy számunka van jelentősége. Most a Star Wars volt soron. Tavaly a Gyűrűk Ura.
Három részen vagyunk túl, holnap folyt. köv.

Kép

Pár kép az utcánk ugatóbajnokáról :-)

Régi labda, utána pedig a karácsonyi ajándék. :-)

Kép

Kép

Egyre szebben viselkedik bent. Jó, csak a konyhába és az előszobába jöhet be, a többi hely szigorúan tabu. Hullik a szőre, igy takarithatok utána.

Kép

Mai vacsi: pizza. mondjuk fejjel lefelé van, de már nem volt kedvem megforditani.
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 31. 8:09

Paggy, azért akartam előre jelezni, hogy nem vagyok egy nagy zenehallgatós, hogy ne essen rosszul,
ha nem veszek részt a játékban. Mielőtt írtam volna, gondolkodtam, hogy ha zenével nem is, mi
mással járulhatnék hozzá a közös mókához, de nem jutott semmi értelmes, de mégis vicces, vidám
dolog az eszembe. Aztán még azt sem tudom, hogy mit fogok csinálni este 9 után. Lehet, hogy a
gyerekekkel csevegek, vagy az öcsémékkel, vagy...

Ági! Amíg csak olvasgattam a fb csoportban a hsz.-kat, addig engem is az érdekelt a legjobban, hogy
milyen íze lehet a savanyítmányoknak, mert a tagok hihetetlen nyálcsorgató módon tudtak beszélni az
ízélményeikről. Alig vártam, hogy eljussak arra a tudásszintre, hogy én is bátran bele merjek vágni
a fermentálásba, legalábbis a savanyítás részébe. Tulajdonképpen még én is csak két káposztás és
három céklás élményen vagyok túl, a gyümölcsös, a sült paprikás, a gombás még csak ezután jön.
Ja, még volt a cukkini-zeller-karalábé és a kölesgombócos élmény is.

Eddig azt mondhatom, hogy nagyon fincsi volt mindegyik. Amitől a legjobban féltem, hogy nagyon
savanyúak lesznek a dolgok, de ez a félelmem nem igazolódott be. Nem tudom, hogy azért-e, mert
közvetlenül a forrás befejezése után felbontom az üvegeket, vagy ha nem is bontom fel, hűvösre
teszem, megszakítva a fermentálódást... Ezért azt találtam ki, hogy csinálok megint egy sima
savanyú káposztát - mint a legelső volt - és miután kisziszegte magát, átrakom a spejzba, és felé
se nézek vagy egy hónapig. Utána fogom csak felbontani. Nagyon kíváncsi leszek! Amúgy a hidegben
is dolgoznak a bacik, csak sokkal lassabban, mint szobahőmérsékleten. Azért jó hidegben lenniük,
mert így lelassulva tovább élnek. Ha gyorsan falatozhatnának kedvükre, akkor hamar elfogyna
számukra az ennivaló az üvegben (szénhidrát, keményítő...) és elpusztulnának, ami azt jelenti, hogy
nem lenne tovább élő a savanyúság. Finom, ehető, de nem élő. Szóval nem érdemes sok-sok hónapig
tartogatni őket.

A céklák közül az almás banános volt a legeslegfinomabb, de ez nem jelent semmit, a többit is
készítem továbbra is, hiszen, ahány összetevő, annyiféle vitamin, ásványi anyag, és enzim kerül a
szervezetbe.

Ma feketeretket akarok venni, meg karfiolt. Egyébként sokan imádják a magában fermentált karalábét.
Azt is kipróbálom majd.

Hű, de jó, hogy kovászt készítesz! Legalább el fogod tudni mondani a tapasztalataidat. Ezt a fajtát is
kell naponta "etetni"? Úgy örülök! Várom nagyon a kenyérsütést!

A pizzás képet megfordítottam! Megint nagyon ínycsiklandó lett a vacsitok!

Szoktam néha nézni a Polgárnet vlogjait. Nekik is németjuhászuk van, és az a kutyus is labdát kapott.
Ugyanúgy mint te levideózták a régi megviselt focilabdával, és az újjal is. Zeusznak hívják egyébként.
Rajta is látszott és ramoson is, mennyire boldog az új szerzeménnyel.

Én tegnap ismét lencsefasirtot készítettem. Nagyon szeretem. Nem fotóztam le, mert erről már tettem
be képeket. Ez a képet tegnap a lányom kedvéért csináltam (végre kaptam szilikon "sütőpapírt" az Aldiban):

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 31. 8:41

Sziasztok!

Rita, a lencsefasirtból tettem be a fagyóba, mikor megcsináltam. Még nem vettem ki, de lassan meg kellene nézni, hogy birja igy a kiképzést.
Tegnap elfelejtettem megkérdezni,hogy a hajszáritós módszer hogy is működött a leolvasztásnál? Nem forró vizet tettél a szekrénybe, hanem melegitetted?
Nagyon régóta készitem már a kovászt a kenyérhez. Sokfélét próbáltam, ez vált be igazán.
Itt találtam:
http://nemvagyokmesterszakacs.blogspot.com/
Ez volt az első, amiről képet is tudtam késziteni, mert nagyon jól sikerült. Persze a hozzávalókat is változtattam, lehet ez még nem a krumpliskenyér változat, hanem a sima. Kétféle kovászt csináltam. Sima kenyérlisztből és tönkölyből. A férjem egy idő után megunata a tönkölyöset, magamnak meg nagyon sok egy, igy maradt a sima, utána meg a krumplis, tejfölös, vajas változat. Amikor kihül felszeletelem és megy be a fagyóba.
Köszönöm, hogy a pizzát megforditottad. Lusta voltam már tegnap megtenni.

Kép

Nagyon régen vettem csirákat itt nálunk a piacon. Olyan beteg voltam, majd megpusztultam, igy az elmaradt az életemből.

Paggy, remélem itt tudok lenni majd estére és nem kell Ramost őriznünk, mert megijed a petárdázástól. Eddig jól működik a dolog. De éjfélkor, mintha a világháború jönne el, akkora a zaj.
Emlékszem,mikor elváltam és beköltöztem a panelba, akkor volt utána a háború Szerbiában. Fölöttünk húztak el a gépek, lehetett hallani, hogy lőnek. Borzalmas volt és nagyon ijesztő.
Lilla mikor választja ki mit akar megnézni a múzeumban?
A falka otthon nem fél a tüzijátékos időszaktól?

Kata, jobban vagy már fejfájásilag? Jön megint a meleg valamikor. Azt modnják legalábbis. Nekem a hidegre a törött bokám dagad be, de már tudom, hogy csak időjós szerepet játszik.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 31. 9:35

sziasztok! Már jobban vagyok hála Istennek, de nincs kedvem sehova menni. Érdekes módon most nagy a csend nálunk. MÁrmint a környékünkön. Leszaladtam zsemléért, ma csak lazsálok, lehet csinálok egy gyorsmosást! Ebédre most virsli lesz mustárral.
Csináltam két szép képet, küldöm is Ritának mindjárt , ezzel szeretnék itt a fotósarokban mindenkinek Békés, sikeres új évet kívánni. :) .
:D :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 31. 10:51

Kedves Lányok!Elmesélném,hogy miért jutott az eszembe az esti "Bár".MINDAZ,AMIT LEÍROK CSAK RÁM ÉRVÉNYES
Nálam sokszor "nyitva az ajtó",úgy is nem a szorosan összezárt kör tartja össze a családot,hanem az érzés.Tanultam az elhúnyt nagycsaládos barátnőmtől,ahol elfért a barát,aszomszéd az ünnepi asztalnál,legalábbis 1jó teára,vagy 1 pohár éjfélköszöntöre.És a szomszéd néninek,a szegény családnak is jutott az ÜNNEPI ÉTELBŐL 1 tányérral.Tehát várom az estét,jó zenéket keresek magamnak,mert nekem a zene felvidítja a lelkem ÉS HA NEM JÖN SENKI,AZ SE BAJ,mert mindenki úgy ünnepel ,ahogy kedve tartja.És egyébként lehet az ember rossz kedvű ennyi állat mellett??? :))
Ági!Lilla még nem tudja "mi vár rá",de én már választottam,mert az EGYIPTOMI BÖRÖND a legizgalmasabb.DE ÁGIKA!Kitaláltam valami igen jót.Megmutatom.Tehát most vasárnap csak körülnézek és majd!!!!!!!isteni dolgokat hozok.Leht csak tavaszra áll össze .Beteszem,hogy mi közül lehet válogatni,ami kiegészíti a kiállítást.Nézd meg és írd meg Te melyiket választanád!Azt szeretném,hogy tartalmas legyen majd.De MAJD!!!--Persze,hogy ne vegyétek invitálásnak.Nyitva lesz a "BÁR" és egyáltalán nem muszáj az édesbús vagy vidám,esetleg túl hangos számokat hallgatni!!!CSAK EGY ESTÉRE :ymparty: :x :)) :movingflower: @};- %%- %%- %%- @};- :flower1: HA JÖTTÖK,LESZTEK,HA HOZTOK,ESZTEK :)) :)) :)) Üdv:Paggy
Ági beteszem mindjárt az előbb említett dolgokat.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 31. 11:36

Egy kis kedvcsináló.VALÓDI!!!!!
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2019. december 31. 11:51

Kép
Pár év még kell, hogy nekem is így menjen ;)
https://www.youtube.com/watch?v=hjHnWz3EyHs
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 31. 12:19

Paggy, milyen aranyos volt az a kicsi lány.... :D ;) :x
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 31. 12:41

Lányok, jövök majd, csak a fiamnak sütök a házibuliba, meg nekünk foszlós kalácsot vacsira.

Vissza: “Társalgó”