Van képem hozzá

Kata58
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 26. 17:57

Elthan milyen kedves tőled, hogy viszed a lányodat mozizni..majd ha már sok idő el is telik, lehet marad a filmből hangulata, de a lényeg hogy emlékezetes marad az együttes mozizás. :D :D
az ember addig vállaljon be dolgokat míg megtehetjük! Sajnos Samunál ez nem működik, túl hangos és kiszalad a teremből./igaza is van
Remélem kellemes lesz a látogatás Ritának is, vajon most milyen idő van arra felétek? itt most végre csak felhős és nem esik, a szél meg változó.
A fermetálandó ötletek meg gyűlnek rendesen! ;) :D :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Kellemes estét mindenkinek!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 26. 17:59

Az egyik lényeg lemaradt!!!Rita!Jó volt látni újra,már a teljesebb esküvői képeket.Elegáns,szép,kedves helyszín.Gyönyörű menyasszony és igen csinos Rita!!!!!!Kár ,hogy nem teszel fel gyakrabban magadról 1-2 fotót!!Mindig meglepődöm,mert hiába láttalak már, bennem egész más kép van Rólad.
Köszönöm a képeket.
Kata!Örülök,hogy picit jobban vagy!!!!!!Gyógyulj meg teljesen!!!!!!
Ági!Ha ,aklarod,"megmutatom",hogy kell nem behorpadós piskótát sütni!Levideózom Neked.Gyönyörű a tortád!!!És örülök,hogy megnézeted a kiállítást.
Tudom,hogy nem sok embert érdekel,de én is tanulok olyan dolgokból is,ami nem az asztalom,mert a kedvetekért elolvasom,megnézem és mindig rájövök,hogy jó dolog!!!!IGAZÁBÓL KRISZTINEK CSINÁLTAM,MERT ÍRTA,VÁGYA MEGNÉZNI A SZÉPMŰVÉSZET MÚZEUMOT.Nem tudom látta-e a Román Csarnokot az AJÁNDÉK1-ben ?
A tegnapi sok ételtől elég vacak ok a "belső" dolgaim és holnap DÉDIHEZ kell menni káposztára.Fogalmam sincs ,hogy élem túl.Üdv MINDENKINEK:Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 26. 18:06

Ági, milyen remekül sikerült az a gyönyörű torta! Gratulálok! Biztosan nagyon finom lett, nem írtad le a krémet...majd pótlólagosan... :D
Milyen nagy fülei vannak Ramosnak, vagy lehet a felvétel szöge..de látszik hogy komolyan figyeli a készülődést! :)) .
Paggy, éppen egymás után írtunk, így most írok újra, nagyon örülök hogy ki tudtál mozdulni. A szomszéd hozott kenyeret, meg selyem kalácsot...kölcsönösen segítjük egymást. :D . Amúgy senki nem jött ide karácsony napjaiban, talán ha volt 4 telefonom a 3 nap alatt.
De letelik ez a nap is, és holnap már hétköznap. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 26. 18:09

Paggy, én sem írtam, de visszafelé én is már nagyrészt megnéztem a képeket és a videókat, de még van ami hátravan. Igaza van Áginak abban hogy hatalmas munka van benne, hogy ezt megosztottad velünk, különben az az egy két pillanat amit a Hiradóban lehetett látni róla nem sok mindent mond! Köszönöm a belefektetett rengeteg idődet és energiádat. Nagy zömmel tetszettek is a képek, egy két kivétel..mondjuk én sem szívesen hordanék "abroncsos dolgokat..maradok inkább egyszerű pór :)) :)) :)) :))
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 26. 18:15

Paggy, sajnálom, hogy nem vagy jól.
Jó dolog a töltött káposzta, de az sem segit, ha csak a tölteléket eszed meg? Mondjuk én már nem savanyú káposztába tekerek, hanem simát párolok kicsit meg és csak a vágott a savanyú, mert nekem sem birja a gyomrom.
Viszont imádom, a franc bele :-)
Pár napja jártam úgy, hogy női szeszély szerűséget csináltam, aminek túrós volt a tésztája. Cukorral a tetején, meg a tésztát is, nem pedig mézzel ahogy szoktam. Hát én lettem olyan rosszul... A májam totál k.o. lett. Maradt egy rakat belőle, el is vittem másnap még egy pár étellel az egyik templomnál kiállitott szeretet ládába.
Élelmiszereket lehet beletenni rászorulóknak. Nagyon ritkán, de viszek bele.
A piskótát megköszönöm, bár lehet rájöttem a nyitjára, de ugye ennek a tortának nem normális alapja van, amit csináltam, mert étkezési keményitő, kevés liszt kell bele.
Ja, most pedig szemtelen leszek. IRtad, hogy még ha lesz kedved és időd mutatsz kiállitást. Ha lehet szavazni az egyiptomira szavazok. :-) Ugye milyen telhetetlen vagyok?

Ma ahogy otthon voltunk a fiam azt modnta nekem a kocsiba: Anya, nem kell mindig elmondani a véleményed! Nyiss egy blogot és ott leirhatod - =)) -
Nem váltod meg a világot, csak sértődés van belőle. Hát igaza van, tudom én, de ha kikivánkozik belőlem. :))
Szerencsére olyan jól kezeli ezeket a helyzeteket, mikor meg kell hallgatni a hülyeséget és szelektál, nem válaszol, csak finomit, vagy általánosságban. Én meg telibe- p..-ba adom a megmondandót. Persze, hogy utána jönnek a problémák :-)
De ma megdicsért, hogy nem hagytam magam belecsábitani ezekbe a dolgokba. Az egyiknél pl. az öcsém nagyfia és okos felesége aki elvetette magát, mert terhes lett tervezés nélkül, vagyis ő tervezte, na a lényeg, hogy szidták az Iphone-t. - Zoltánnak és nekem is az van- Zoltán meghallgatta, nekem mondta el a véleményét a kocsiban. Persze igazat adtam neki. Mondom is erre, hogy hát én is hallottam, de nem reagáltam rá. Erre a drága gyerekem: Anya, még jó, mert kitört volna a családi botrány, ha megszólalsz. :-) Imádom, mikor ilyen felnőtt és jól reagálja le a dolgokat.
Na ezt még hozzá kellett tennem a mai szülinapos otthonlétünkhöz.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 27. 9:14

szép napot lányok, ma jó sokáig aludtam fél 9 úgyhogy még csak a reggelin vagyunk túl. Olvasom a kaja körüli mizériát...hát lehet tartani kellene valamit a táskában ilyen extra esetekre. Mellesleg megértem, mert én is pl. allergiás lettem a mézre, teljes kiörlésű dolgokra stb. de inkább szedem az allergia gyógyszert, minthogy teljesen lemondjak róla. Egyedül a teljes kiörlésü és magos dolgoktól kell tartózkodjam. szerencsére már a mákot és a diót kicsit jobban bírom.de nem a számolhatatlanságig, pedig igencsak ennék még belőle.
[img]Ági%20remekül%20helytálltál,%20megúsztál%20egy%20családi%20botrányt%20a%20jelek%20szerint.%20A%20másik%20dolog%20miatt%20nálam%20borult%20volna%20a%20bili..Szörnyen%20kényelmesek%20és%20felelőtlenek%20az%20emberek.%20ezt%20a%20mesét%20bevenni%20hogy%20majd%20lesz%20másik..inkább%20ne%20legyen%20igazam.%20%20[/img]
Na megint szakad rólam a víz, megyek visszafekszem amíg végez a mosógép...ez is milyen nagy áldás hogy nem kell kézzel mosni... :D
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 27. 9:15

na hát ez meg mi ez a sok 2o % ... :-o
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 27. 10:16

Fahéjillatú bazsalikomos és fekete paradicsomos JÓ REGGELT kívánok!
Kép
Kép
Rendezgetem a jövő magjait és miután láttam,hogy Kata még mindig beteg,gyorsan csinálok neki egy hársfateát.Bár izzasztó hatású,de jó a meghűlésre.Mindjárt megyek ,csinálom és küldöm fénypostán.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 27. 10:24

Áginak a válaszom:
IGEN,csak még nem tudom ,hogy mikor.ÉS PERSZE örülnék,ha feljönnél megnézni,de ha nem,akkor örömmel. :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 27. 11:16

Hát Paggy, én is örülnék, bár az esély nem sok.
Micsoda kis paradicsomaid lettek! Ez mostani termés?

Felrakták végre a városi tévébe a rólunk készült anyagot. Nem tudom mikor fogom levetkőzni a vörösödést, mikor beszélek. Jól összevágott anyag szerintünk. Párszor benne is vagyok. Az elején az én kezem is látható az ecsettel :-)
Nem tudtam facebook nélkül betenni csak úgy, ha ráteszem a tv-re és onnan videózom. A mozgás amiatt van.
Aki először beszél az a padtársam, ő volt nemrég kint Kínában, a megnyert pályázattal.

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 27. 11:32

Ági!Megnéztem.HŰHA,de jó volt!Milyen kedves vagy a riportban,mint egy fiatal lányka,olyan a hangod.A melletted űlő társadnak, különlegesen szép szeme van.A LÁNG LÁNYA c.sorozatban a főszereplő török színésznőre hasonlít.Persze nem ez a lényeg,hanem az ahogyan az ecsetet fogtátok.Félnék tőle,mert remegne a kezem.Bizonyos belső nyugalmat feltételezhet pld.mielőtt abbahagyod a vonalat, picit mint ha fel kéne emelni és nem annyira nyomni az ecsetet.Köszönöm,hogy feltetted.Szép napot!Mi megyünk a DÉDIVEL találkozni.
A paradicsomot most szedtem.NAGYON-NAGYON FINOM.
Kati teáját a párom felhajtotta,amíg én a konyhában hagytam hűlni.Szóval főzhetek újat.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 27. 11:37

Jajj Paggy!
Megint vigyorognom kell a párodon. Szegénykém el tudom képzelni az arcát, mikor mondtad neki, hogy az nem neki lett csinálva :))
már nálam is megszokták, hogy előbb fényképezés, aztán lehet bármit csinálni. :-)
Köszönöm a dicséretet a videó kapcsán. :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 27. 11:53

Kata!Elkészült,megy.Nyisd az ablakot!Gyógyulj meg! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :movingflower:
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 27. 17:54

Sziasztok lányok! Meg is csodáltam első pillanatban a fekete paradicsomot, először nagy gombnak néztem mire kapcsoltam :)) :)) :)) .
A magok szortírozása is nem semmi kis meló. ;) de amikor kint úgyis jó 3o- 5o közötti szél van úgysem nagyon van mit csinálni..
De elhatároztam, hogy egy cserépre valót én is nevelek az idén magamnak a paradicsomból.
Nyitva az ablak, érkezhet a hársfatea! :x :)) :littlehearth: Amúgy megyek is készíteni magamnak mert annyit beszélünk róla hogy megkívántam. azt még hidegen is szeretem..vagyis ha elhűl sem zavar! Köszönöm a teát..egyébként én is jót vigyorogtam, ahogy elképzelem a párodat hogy nem neki készítetted! :)) .Amúgy meg neki is egészségére! ~o)
Ma már jobb, de az orrcsepp napi kétszer kell csak...reggel a mentholosat használom...egyszerű lencsefőzelék volt az ebéd meg még vannak a beiglikből az volt a desszert. De valamelyikük savat csinált nagy örömömre.nem mintha hiányzott volna bármelyikük is, de ez van. majd ez is elmúlik. Mivel elhatároztam hogy nem vagyok hajlandó semmi hivatalos dologgal foglalkozni újévig, így most több időm maradt a pihenésemre, bármi megnézésre, vagy egyszerűen csak lustálkodásra! Néha az is kell, ha már nem megyünk sehova. ;;) .
Nem látom értelmét hogy csak azért tömegbe menjek, hogy visszakapjak valamit mástól, vagy csak a látványtól költekezzek, vagy megfújjon a szél, itt most is közepesen erős, de holnapra 5o-es szélsebesség van beigérve. Hát nem rajongok érte!
Majd érkezik az elkészült hársfa tea..olyan illata van...
Ági, nagyon aranyosak vagytok a videóban...hát nem tudnék az ecsettel bánni, azt máris leszűrtem magamnak m úgyhogy részemről marad a gyönyörködés! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 28. 8:22

Elthan! Köszönöm! Augusztusban volt az esküvő, csak a hivatalos fotók lettek ilyen későn készen. Jó mozizást!

Ági! Jó, hogy írtad, az Örömhírekbe betett Kata-féle videót! Nagyon megható volt, én is végigkönnyeztem.
Sok-sok gyerekkel nézetném meg érzékenyítés végett. Biztosan könnyebben menne a mássággal szembeni
elfogadás. Ez a mai világban hiánycikk.

Akkor van szaga a fermentált cuccoknak, amikor az első lé megjelenik alattuk, addig semmi. A natúr, csak
sóban eltett káposztának enyhén jellegzetes savanyú káposzta szaga volt, de csak akkor lehetett érezni, ha
az üveg közelében álltam. A negyedik napon felbontottam, utána már semmi szagot nem eresztett a hűtőben.
A többieknek nagyon fincsi rá jellemző savanyúság illata van, de csak addig, amíg a lé folyik belőlük. Utána
csak akkor érzem, ha nagyon közel hajolok az üveghez. Felbontás után mintha megszűnnének az illatok. Csak
akkor érezni, ha a megbontott üvegbe szagol az ember.

Fantasztikusan néz ki a tortád! És a díszítés....!!!! Én is imádtam így lecsorgatni a csokit az oldalán.

Nálam is mumus volt a piskóta fiatalabb koromban. Az egyik idősebb kolléganőm a vizes piskótát akarta
megtanítani nekem, mert ő abban nagyon profi volt, de soha nem sikerült úgy, ahogy neki. Abba is hagytam
a kísérletezést. Aztán egyszer egy "Fakanál" nevű szakácsújságban rátaláltam arra a receptre, ami elsőre
fantasztikusan sikerült. Ma már nem sütök, de a receptet ide teszem: ahány tojás, annyiszor 2,5 dkg liszt
és cukor+sütőpor. A cukor felét a tojássárgákkal, a másik felét a fehérjékkel kevertem jó habosra, majd
egymáshoz öntöttem őket, és a lisztet beleszitálva, óvatosan összekevertem az elegyet. Ha kakaós lapokat
akartam, akkor annyi lisztet ki kellett venni amennyi a kakaópor súlya. A kakaót egy olajban kellett
csomómentesre kikeverni, a habos masszához csurgatni, és úgy összekeverni. Így soha nem voltak benne
kakaó csomócskák. Az olaj egyáltalán nem érződött a végterméken.
Ha egy tortához három lap kellett, akkor három adagban sütöttem ki őket, és fejjel lefelé borítva hagytam
kihűlni egy konyharuhán. Így a keletkező puklik, egyenetlenségek szépen elmúltak, és mire kihűlt a lap,
mindenütt egyforma vastag volt.

Ramos fontossága teljes tudatában ül a szőnyegen. Sokat segíthetett :))

Mondom én, hogy híresség leszel! Megnéztem a videót. Ami elsőként feltűnt, hogy a csoport minden tagja
mennyire koncentrál amikor az ecset a kezében van, és mennyire mosolyog, amikor beszél a festészetről.
Ez mindent kifejez. Én is el tudom képzelni, hogy megszűnik a külvilág, amikor elkezditek a festést.
Nem lehet könnyű nyilatkozni úgy, hogy tudod, sokan fogják látni. Én még soha nem próbáltam, de ismerve
magam, nagyon zavarban lennék. Te viszont olyan nyugodtnak tűnsz ebben a helyzetben is. Gratulálok!

Paggy! Nagyon szépek voltak a családra, családi melegre, egymás odafigyelésére vonatkozó gondolataid.
Falun talán még jobban odafigyelnek egymásra az emberek, egy ilyen picikébe, mint az enyém biztos, hogy
így van. Augusztusban történt, hogy egy későn született hatéves kislánynak meghalt az apukája, de mire
az anyukája elintézte az árvaellátást, két nap múlva ő is meghalt. Azonnal volt három ember, a környezetéből,
aki magához vette volna. Szerencsére itt él a faluban az egyik nagynéni, aki a hivatalos gyámja lett. Minden
reggel találkozunk. Ők akkor indulnak az óvodába, amikor én úton vagyok a buszmegálló felé. A kislány kis
vidám, boldog, látszik rajta, hogy jó kezekben van. Egy ilyen pici helyen azonnal kiderülne, ha nem jól bánnának
vele.

Mindig én fotózok, azért nincsenek képek rólam. De nem is szeretem magam visszalátni. Kevés olyan fotó van,
amin nem érzem idegennek magam.

Én a videókat megnéztem, de a hosszú leírásokat nincs türelmem elolvasni. De ez ne legyen gond. Én is
tudom, hogy az én "marhaságaim" se sok mindenkit érdekelnek, de nekem most a vegánság mellett ez az új
szenvedélyem, ezt tudom megmutatni. Illetve a lányom által küldött fotókkal tudok még előállni. A londoniakat
még ki se tettem...

A vékonybél dolgokon segít a fermentált étel, azért, mert jó bacikkal látja el a tápcsatornát, és elősegíti a gyomorsav
termelődését, ami nagyon fontos az emésztés szempontjából. Korunk betegsége, az áteresztő bél, és a gyér
gyomorsav termelődés. Rengeteg betegségnek ez az alapja. A fermentálás során ráadásul előemésztődik az étel,
ami szintén nagy könnyebbség a gyomornak. De semmi esetre sem szeretnélek rábeszélni.
Olvasom Ágit is, Katát is, hogy rosszul létet okoz nála is ez meg az. Szerencsésnek érzem magam, hogy nekem
még soha, de soha nem fájtak a "belsőségeim". A vasszöget is megehetném.

Akkor az a két barna paradicsom válasz a kérdésemre, hogy érnek-e még be paradicsomok? Hát ez fantasztikus!
A csajos egérkéd, hogy beolvad a virágmagok közé! :)) :)) Most olvasom, hogy frissen szedted őket! De jó!!!!

Kata! Nálunk két napja bejött a hideg. Nincsenek nagy mínuszok, de ahhoz képest, ami előtte volt, jelentősnek
tűnik a lehűlés. Jobban fogy a tűzifám is. Szél egyáltalán nincs, de nem is emlékszem rá, hogy mikor fújt utoljára.
Nagyon régen, talán ősszel vagy nyáron... Viszont az sok eső hatására az ünnepek alatt újra kiöntött Sajó. De jó,
hogy a szünet miatt ez most nem érint engem.

Visszajöttem: adtam a madárkáimnak enni, és bizony, most fúj a szél. Nem nagyon, de fújdogál.

Most olvasom, hogy a szomszéddal kölcsönösen segítitek egymást. Nagyszerű dolog! Mi is így vagyunk Margitkával
olyannyira, hogy ha futár hoz nekem valamit, nála teszi le. Volt, hogy nyári szünet volt, itthon voltam, de ő
automatikusan a szomszédba csöngetett be. Évek óta tudják, a postás is, hogy mindent nála lehet hagyni, ha én
nem vagyok itthon. Az ajánlott leveleimet, vagy régebben pénzt is átvett helyettem. Ha Angliában vagyok, adok
neki egy lakáskulcsot is, biztos, ami biztos.

Gyógyulj meg minél hamarabb!
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 28. 8:58

Tegnap este felbontottam a négy napos cékla-alma-vajretek-fokhagyma savanyúmat. Nagyon-nagyon
meg vagyok vele elégedve. Legyen annyi elég, hogy már csak félig van az üveg. :))
Ez volt az első üveg, amelyben a nyersanyagok reszelve voltak, a négyoldalú reszelő nagy lyukú részén.
Mostantól mindig így fogom csinálni. Jobban tetszik az állaga a készterméknek. Szerintem az ízek is
jobban összeértek és a szájban is még kellemesebb az összhatás. Nem bántam meg, hogy retket is
tettem bele. Friss roppanós maradt, érdekes ellenpontot jelentve a nem roppanós, de nem is szétmállott
céklához és a krémessé érett almához képest. A cékla mindent megfestett, de ha figyelmesen ízlelünk,
minden alkotórészt kiérezni. Nagyon fincsi!

Ui:. Visszajöttem, mert eszembe jutott, hogy ebben a céklában egy fej lilahagyma is van karikára vágva.
Lehet, hogy nem is a vajretek, hanem ez maradt roppanós? Nem tudom, de nem is érdekes. Úgy jó, ahogy
van!

Tegnap nagyon merész dolgot műveltem. Fogalmam sincs, mi lesz belőle. Most nem vagyok optimista,
mert nyersen nem ízlett annyira. Lehet, hogy a narancs nem kellett volna bele. Na, majd meglátjuk.

Lilakáposzta-narancs-datolyaszilva:

A lilakápi a domináns, csak egy kisebb narancsot és egy datolyaszilvát tettem bele. A narancsot lehártyáztam.
A káposztát és a datolyaszilvát lereszeltem, a narancsot csak kisebb darabokra cincáltam. Sóztam és üvegbe
nyomkodtam. Káposztalevelekkel zártam le.

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 28. 9:34

Régen hoztam már kajafotót, most is csak azért, hogy bemutassam, mivel eszem a savanyúimat,
jelen esetben a céklámat, ha nem magában falom éppen. Imádom a céklát!

Tegnapelőtt gombát készítettem. Nem bonyolítottam, fokhagyma, só, bors és thai fűszerkeverék
került csak bele, ja, meg egy evőkanálnyi szójaszósz. Két napig ettem, de az egyik kedvencem,
szóval ez nem a véletlen műve.

Babsalátát (paradicsom és petrezselyem van benne), pár csepp szezámolajon megpirított füstölt
tofut, és a céklát ettem hozzá. A céklán kívül minden meleg volt. Ez volt az ebédem a karfiol leves
mellett.

Kép

Még szintén tegnapelőtt vacsorára ettem a következőt:

Gomba, cékla, bébispenót, retek, paradicsom, hummusz, és tortilla. Csak a tortilla és a gomba
volt meleg.

Kép

A tegnapi vacsorám pedig wrap volt, amit hummusszal kentem meg, arra került a jégsaláta, a cékla
és a gomba. Itt is csak a tortilla és a gomba volt megmelegítve.

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 28. 12:55

Tényleg régen volt már kajás hozzászólásom, ezért a mai ebédemet is közszemlére teszem.

Indiai karfiol

egy kis fej karfiol
kb. 20 dkg mexikói zöldségkeverék (az enyém fagyasztott volt)
egy konzerv paradicsom (az enyémben hámozott egész paradicsomok voltak)
egy kis fej lilahagyma
3 gerezd fokhagyma
egy csapott kiskanál őrölt római kömény
egy csapott kiskanál garam masala
egy scapott kiskanál őrölt kurkuma
egy csapott kiskanál őrölt pirospaprika
egy csomó petrezselyem
só, bors
kevés olaj

A megtisztított és felszeletelt hagymát és fokhagymát összeturmixoltam a konzerv paradicsommal.

A kuktába olajat tettem, és a forró olajban kicsit megpirítottam a fűszereket, majd felengedtem
a fenti paradicsom turmixszal. Ezután beletettem a rózsáira szedett karfiolt és a fagyasztott mexikói
keveréket. Az egészet megsóztam, jól összekevertem, majd rátettem a kuktára a fedelét és nyomás
alá helyezve 3 perc alatt készre főztem. Mikor kész lett, belekevertem az apróra vágott petrezselymet.
Natúr rizzsel fogyasztottam.

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 28. 13:37

Rita, szuperek a most feltett ételeid! Egy rakat karfiolom van, meg is fogom csinálni. Mondjuk ezt csak magamnak, mert a fiúk nem eszik meg.
Ma currys csirkét csináltam tojásos basmati rizzsel. Finom lett.

Kép

Csütörtökön ahogy este majd éjfél felé jöttünk haza a Star Warsról az egyik autószalonnál volt kirakva. Szép volt a sötétben.

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 28. 14:35

:flower1: ~o) :flower1: :-h
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 28. 18:37

Lányok nem elég hogy visszahíztam de még ráadás + 2 hogy fogom én ezt leadni?! Pedig tényleg nem ettem sokat, viszont sajnos több beiglit mint kellett volna. Jövőre nem veszek!Na mindegy majd az ünnepek után. Most ettünk nem rég, kaptunk ajándékba pár szelet házi beiglit, persze hogy megettük a diósat a Samu a mákosat én!
De Rita guszta képeitől megint éhes vagyok :(( :(( :(( :(( . És ég a gyomrom--ha dohányoznék még a számban is magától lángra gyúlna.
Ma nagyon ronda szeles idő volt. még szerencse, hogy reggelre lementem zsemléért, mert utána már nem mertem volna még a lakásból sem kilépni.!
Na megyek...keresek valamit a gyomromra...bár már vettem be gyógyszert délben. :ymhug: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 28. 18:45

Paggy! Nálam úgy jön le amiről irtál,
Spoiler: mutasd
ha nem reagálok rá az én értékrendem szerint, megbetegitem magam.
Amióta apu beteg, átértékeltem a dolgokat amiben apu anyukájának testvére segitett. Ő nagy istenhivő, bár én nem gyakorlok semmilyen vallást, elfogadom, ha értelmét látom. Viszont vannak dolgok, amiket nem nyelek le és muszáj lereagálnom, mert ha sorozatban jön a hülyeség az idővel megfekszi az ember gyomrát. Az arcom és a szemem úgyis elárul. :-)
Aztán van az az eset, mikor bármit modnhatsz úgyis tudod nem fogadják meg, igy már kezdetben feladod. Viszont ha valami nem jó, arra nem tudom azt mondani, hogy jó. Ebből nem engedtem és nem is fogok.
Irtam már régebben, hogy anno. nagyon sokat segitettem másokon. Aztán sorban jöttek tőlük a fenékberugások. Ma már nagyon, nagyon megválogatom kinek mit mondok és kinek segitek. Nem várok semmit érte, félre ne értsd, de legalább ne jöjjön cserébe negativ dolog.
Sok éve mondta az egyik vendégem, hogy engem lehet szeretni és nem szeretni, de köztes megoldás nincs. Akkor nagyon meglepődtem ezen, de tényleg igaza van :-)
Amit leirtál nekem nagyon rosszul esett volna. A fontossági sorrend ami kiderült, bántó. Ha velem történik meg, ez lett volna az utolsó ajándékozás. Természetesen ez én vagyok. Na akkor most döntse el az ember, hogy mi a bántó és mi nem. Mikor bántó és mikor nem, és kitől.
Mindenki más, mindenki másként veszi a dolgokat. Az is lehet, hogy más önzőségnek gondolja amiről én irok, mivel megmondom a véleményem bizonyos helyzetekben. Nekem pl. igy tiszta, ezt diktálja a lelkiismeretem. Persze csak számomra fontosnak gondolt dolgoknál, ami idézőjelben nem érdekel, azt hanyagolom. Beszéljenek, gondoljanak amit akarnak, oldják meg ahogy akarják, legyen az ő problémájuk, ha elbaltázzák. Nincs tévedhetetlen ember, bár sokat tapasztalt igen. Vissza se olvasom, csak irtam amit gondoltam...
Remélem nem bántok meg vele senkit!

Kata, ugyanazt élem meg, mint Te :-)
Nem beiglivel, de más süteménnyel igen.
A mérlegre nem merek ráállni, de valamit azért vacsizni is kellene még :-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 28. 19:32

Ági! sok mindenben igazad van, és igen nem lehet mindenkinek mindenkor minden körülmények között megfelelni. Nekem most olyan amilyen karácsonyom lett, ezt sem lehet felülírni, csak átélni megélni és legfőképpen túlélni. Ha az ember nem szűk látókörű, és a jót hajlandó befogadni / nem biztos hogy a másiknak is ugyanolyan jó az a dolog ami nekünk, ugye az antibiotikum is van akinek jó van aki allergiás valamely összetevőjére, tehát nem jó..az általánosításokkal is óvatosan kell bánni./ .
Mindenesetre meg az is előfordul, hogy az ember akaratlanul bánt meg valakit, s abból meg sértődés van. ez is két fél hozzáállásán múlik, mi történik utána. Mert lehet nem is bántani akar, egyszerűen egy rossz megfogalmazás boríthatja a képet. Persze a direkte csinált dolog az más. Az olyasmit velem is max kétszer háromszor lehet eljátszani, de utána bár megbocsátok, de tartom a 3 lépés távolságot..elvégre ki akar megsérülni. :ymblushing:
Itt van pl. okáért a gyerekek busztragédiája. Bár a sofőrt ártatlannak találták a szülők karácsony napján a háza elé kereszteket tettek, mondván neki se legyen jobb karácsonya mint nekik.
1 Ő maga is megsérült a balesetben, testileg lelkileg tönkre ment . Még ha valahol felelős is, akkor is a legfőképpen azok, akik külön benzintartályt tettek a busz alá aminek ott semmi keresnivalója nem volt.
2- megbocsátás..még a legfájdalmasabb dolgokat is csak úgy lehet elengedni, ha az ember megbocsát saját magának és utána a vétkesnek. Ez hosszú folyamat..nem megy egyik napról a másikra.
3. Teljesen kiforgatják azok a fájdalmukat és műsort csinálnak belőle, akik erre vetemednek. Mert pl az iskola egy megfelelő hely lett volna a megemlékezésnek, de azt sem úgy hogy rengeteg embernek elveszik a karácsony örömét.
4. A szülőknek nem kellett volna spórolni az éjszakai szálláson, és a sorőrök sem lettek volna kimerülve.
Mindig elitélem a gyerekek éjszakai utaztatását. Nem mintha nappal nem történnének balesetek, de talán nagyobb esély adódik annak elkerülésére. Mindenesetre fájdalmas dolog ez is. De ott van a Sawoy hajótragédiája, vagy most itthon a Dunai hajótragédia..
Szóval egy idő múlva el kell engedni ezeket a dolgokat és a helyén kezelni és a valódi felelősöket megkeresni és megbüntetni, akár elrettentő célzattal.
a karácsony a megbékélés szeretet, remény ünnepek, a sötétség legyőzésének végleges üzenete. Persze van akinek ez nem jelent semmit, de ez akkor sem von le Jézus Krisztus világrajövetelének ünnepléséről. és valóságáról. A többi meg hit kérdése.
eljön majd az a csodálatos időszak is, amit mi keresztények várunk az elragadtatást, feltámadást, és a szeretteinkkel való találkozást. De legeslegfontosabb Jézussal való személyes találkozás! Ebben a reménységben élve bármilyen szenvedés is ér bennünket ezen a földön mindennapokban, Kívánok mindenkinek hogy megtalálja ezt az utat. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 28. 19:34

Ritám, elküldtem egy két képet ...a fotók albumba vagy hova..elküldöm még egyszer emailba... :x
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 28. 19:50

Kata, látod azt elfelejtettem leirni, mert még hozzátartozik a monológomhoz, hogy megbocsátani, de megtartani a három lépés távolságot.
A mai világ a rohanásával, az én előre helyezésével megkergült teljesen. Viszont egyre többen ismerik fel a szeretet erejét. Amit én látok, hogy többségében az utóbbiak sérülnek valamennyire, mert sokkal érzékenyebbek a külső ingerekre, mint az, aki erre nem fogékony.
Szerencsére a buszbaleset most kimaradt az életemből, csak a férjem szobájából átszűrődött részleteket hallottam.
A következő karácsonyotok majd jobb lesz, szépen kilábaltok a bajokból sorjában és ez a lényeg.
Nagyon hideg van nálunk, pedig nincs is minusz. Délután négy fok volt, nagyon hideg s zéllel, majd megfagytam, ahogy kint voltam Ramosnál.

Vissza: “Társalgó”