Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 3. 15:26

Ma két édes krumpli és egy marék bébispenót került sorra a hűtőből. Ehhez felbontottam
a sós lében eltett főtt csicseriborsót. Már nagyon vártam ezt a pillanatot.

Csicseri curry héjában sült édesburgonyával

Hozzávalók 3 főre:

kb. 25 dkg főtt csicseriborsó
1 nagy marék bébispenót
1 fej hagyma
2-3 gerezd fokhagyma
kb. 2,5 dl növényi tejszín
kevés olaj

Kép

Fűszerek:

1 csapott teáskanál őrölt curry
1 csapott teáskanál kurkuma
1/2 teáskanál csilipehely (el is hagyható)

Kép

2 közepes édesburgonya (kb. 50-60 dkg)
só, bors
kevés olaj

A burgonyákat kefével alaposan megsikáltam, és a hibákat kivagdostam belőlük.

Kép

A negyedbe vágott krumplikat villával megszurkáltam, sóztam, borsoztam, és meglocsoltam
egy kevés olajjal.

Kép

200 fokos sütőben 30 perc alatt készre sütöttem. Sülés közben egyszer még megkentem őket
a tepsiben összegyűlt olajjal.

Kép

Miközben sül a batáta, elkészítjük a csicseri curryt. Az apróra vágott hagymát és fokhagymát
üvegesre pároljuk, majd ráöntjük a főtt csicseriborsót a fűszerekkel és jól összekeverjük.

Kép

Ezután jöhet a tejszín, és ha egyet rottyant, már le is vesszük a tűzről. Még forrón rádobjuk
a nagy marék bébispenótot és belekeverjük a mártásba. Már nem tesszük vissza a tűzhelyre.
A spenótok levele kissé össze fog esni a hőtől. Azonnal fogyasztható.

Kép

Ez lett az egyik legfinomabb főztöm:

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 3. 18:45

Szia Ritám! akkor pótolom az obis képeket... :D Nem hiszem el hova lettek a képek a facéról...grrrrrr
de még a többi kép sem látszik..sehol mi ez.....

na más...gyönyörű és guszta minden kaja ...szép sorban meg fogom csinálni...csak már legyen egy kis nyugalom körülöttem... :( :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 3. 19:05

Szia Kata! Én is küldtem hangüzenetet meg képet is a gyerekeknek, erre a képek nem látszanak,
a hangüzenetet meg nem tudják meghallgatni, úgyhogy telefon lett a vége.

Az ételeket később (jóval később) fel fogom majd pakolászni egy recepteknek nyitott topicba, addig
meg azért teszem ki ide, mert nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jól megy a főzés vegán módra, és
mert hátha talál valamelyikőtök olyat közte, amit szívesen elkészítene addig is, amíg egybegyűjtve
kiteszem őket. Ezek mind nagyon gyorsan összeállítható, könnyű kaják. Örülök, hogy te is találtál
köztük olyat, amit szívesen kipróbálnál.

Csíkos pajzsospoloskák:

Kép
Elthan

HozzászólásSzerző: Elthan » 2019. július 3. 23:40

Jó darabig nem néztem az oldalt egyéb elfoglaltság miatt. Pár napja nézem és a recepteket olvastam. Van amit mi is csináltunk itthon, vagy hasonlót. A műtéteim miatt a kenyér fogyasztását nem javasolta a doki, helyette különböző koreai, japán receptek alapján főleg különböző salátákat eszem. Néha csak olíva olajjal, de gyakran valamilyen halkonzervet keverek bele, vagy főtt, sült tojással, esetleg csípős piros aranyat nyomok bele. Mikor mi van otthon. Soha nem ettük a sörretket, vagy vajretket. Rengeteg ázsiai filmben láttam, hogy vágnak a salátákba. Egy alkalommal vettem egy csomóval. Ízlett, finom. Most ott tartunk, hogy előbb a feleségem, aztán a lányom, majd a fiam is rákapott. Mostani sláger a lencsesaláta. Batátát évek óta kedveljük, esszük és ugyanígy készítjük el, ahogy Rita. Újabban már termeljük a gyömbérrel együtt. Ezt a receptet amit elkészítettél, szerintem kifogjuk próbálni. Én szívesen olvasgatom ezeket és eszem is.
Ajánlanám a következő oldalt. Már két ételt kipróbáltunk. Nagyon finom. https://xiablog.blog.hu/2018/03/03/a_legfinomabb_koreai_salatak
Ez például szintén nagyon finom. https://xiablog.blog.hu/2017/03/12/omurice_avagy_omlettbe_rejtett_zoldseges_rizsdombocska
Vettünk xiaomi rizsfőzőt is, a rizst azzal főzzük.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 4. 6:01

Szia Elthan! De örülök hogy előkerültél, már nagyon hiányoltalak. :D :ymblushing: . Ezek szerint már a nehezén túl vagytok a legénykéddel együtt.
Köszi a linket...biztosan mi is kipróbálunk pár receptet..nálunk kenyér helyett zsemle fogy, nekem meg az orvosom azt mondta, hogy csak fehér kenyeret egyek...a többitől allergiát kapok, vagy legalábbis a tünetei kínoznak :(( Úgyhogy igaz a mondás, ami az egyiknek gyógyszer, a másiknak méreg....szép napot mindenkinek! :D :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. július 4. 11:44

Sziasztok! Megint van egy jó adag lemaradásom. Átnézve a képeket sok kedvemre valót láttam. Most sincs időm reagálni rájuk, csak néhány képet teszek fel.

Már egy hónapja készült, amikor a Yukka virágzott.

Kép

Tegnap este 21 órakkor.

Kép

Ma reggel 9 órakor.

Kép

Kép

Kép

.. és, hogy valami ehetőről is legyen fotó ( az uncsik csinálták vacsira)

Kép

Rita! Mindjárt itt a szombat, és indulsz! :!! Kép Jó utat kívánok, és várom a sok és gyönyörű fotót Angliából.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 4. 17:03

Szia Elthan! Biztosan olvastad, hogy még csak most csöppentem bele a vegánságba. Ez egy magyaros
konyhán felnőtt, és azt majd 40 évig gyakorló ember számára nagyon nagy kihívás. Azt hittem, hogy
soha nem fogom kiismerni magam az alapanyagok dzsungelében, de szerencsére nem így lett, bár még
rengeteg felfedezni való vár rám, például a magvak, olajos magvak, leveles zöldségek, gabonafélék...

Ha sokszor műtöttek, akkor nagyon oda kell figyelned, hogy mit ehetsz és mit nem, mi jó neked és
mi nem. Szerencsére nekem még nem volt sem az emésztésemmel, sem a gyomrommal vagy a beleimmel
problémám, ezért mertem belevágni valami újba. Lassabban szerettem volna, de elkapott a hév. :))

A retket nem szabad reggel enni. Igaz a mondás, hogy "reggel méreg, délben étek, este orvosság".
Olyan anyag van benne, amit nem jó üres gyomorra enni. Egyébként nagyon egészséges. Jól teszed, hogy
eszel nyers zöldségfélét is. Nálam is az a cél, hogy minden nap egyek valamennyi nyers zöld növényt is,
ha lehet egyre többet.

A felső linken található padlizsánsaláta videót már láttam, el is mentettem magamnak, mert nagyon
finomak ítéltem meg a látottak alapján. Most az utazásom miatt épp kieszem a hűtőmet, de ha újra
veszek padlizsánt, ki fogom próbálni. Maangchinak vannak még nagyon klassz receptjei.

Volt itt a fórumon egy társunk, Szilvia, akinek a családja szintén termesztett batátát. Már vettem gyömbért,
de arra még nem került rá a sor.

Kata! Úgy láttam, hogy ma már rendesen működött a fb, hozhatod az OBI-s virágokat. :))

Szia Gabi! Nálunk a yukka épp virágzik. Nem is olyan régen még csak bimbók voltak rajta. Hű, de szép
színe van az esti égnek! Viszont a reggeli felhők nálunk is ilyen érdekesen alakultak, mint nálatok.

Nagyon cuki az uncsik ötlete! Majdnem vegán! =)) Azon gondolkodtam, hogy én mit tennék a pálcikára
a mozzarella helyett.

Köszi a jókívánságokat! Biztos, hogy nagyon sokat fogok fotózni. Igyekszem rendszeresen kitenni őket,
nem akarok nagyon elcsúszni velük.

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 4. 18:18

Ma kipróbáltam a növényi tejfölt. Egészen olyan, mint az igazi, úgy is működik, csak sokkal drágább. :(

Egy csokor petrezselyem, egy csokor újhagyma - amiből ma csak két szálat használtam fel, a többit
meghagytam holnapra - és egy pohár vegánfölhöz kellett társakat találnom, hogy egy fincsi ebédet
és vacsorát összehozzak. Fagyasztott zöldségekre esett a választásom, amiket friss zöldekkel
egészítettem ki.

"Tejfölös" zöldségek tésztával

Hozzávalók 3 főre:

kb. 35 dkg mirelit zöldség (én brokkolit, karfiolt és zöldbabot használtam)
1 kápia paprika
1 fej hagyma
2 gerezd fokhagyma
2 db újhagyma
1 csokor petrezselyem
1 pohár vegánföl + kb. 2 dl víz
kevés olaj
kb. 20 dkg tojás nélküli tészta

Kép

só, bors
őrölt pirospaprika

Kép

A fagyasztott zöldségeket 25 perc alatt megpároltam. Nekem egy ilyen három emeletessé varázsolható
párolóm van. 11 éves, kifogástalanul működik. Nagyon szeretem!

Kép Kép

Míg párolódnak a zöldségek, felaprítom a hagymát, a fokhagymát és az újhagymáknak a fehér részét
(a szárakat félreteszem) és kevés olajon üvegesre párolom őket. Ha kész, beleteszem a pirospaprikát,
és lehúzom a tűzről.

Közben felkarikázom a kápia paprikát, az újhagymaszárakat és felaprítom a petrezselymet.

A megpárolódott zöldségeket és a kápia karikákat beleteszem a paprikás hagymába, sózom, borsozom,
ráöntöm a vegafölt és a kb. 2 dl vizet, jól összekeverem és visszateszem a tűzre. Csak egyet rottyan,
és máris vehetjük le.

Kép

Kép

Még melegen belekeverjük a petrezselymet és a hagymaszár karikákat. Már nem főzzük tovább. Rettentően
finom, akár tészta nélkül magában is!

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. július 5. 10:10

Szia Mindenki! Csak néhány képpel jöttem.

Sorozat egy tollászkodó fekete rigóról.

Kép

Kép

Kép

Kép

Felhők tegnap 18 órakor

Kép

Egy kis színes a barátőm kertjéből

Kép
Elthan

HozzászólásSzerző: Elthan » 2019. július 5. 15:00

Sziasztok. Nem gondoltam volna Kata, hogy hiányolsz, de köszönöm. Dani fiam, most nyáron vár a másik térdének a műtétjére. Az első szépen rendeződött neki. Sikeres lett a műtét. Testnevelés alól fel volt mentve egész évben.
Rita nekem soha nem volt gond a gyomrommal, beleimmel. Csak sajnos a perforált vakbél miatt rengeteg tályog lett a hasüregben és kidarabolták, így mindenféléről letiltottak. 4 hónapig letiltottak a nyers zöldségek, gyümölcsök evéséről is. Én aki imádom a gyümölcsöket nagyon rosszul érintett, hogy július végétől fő gyümölcsérés időben nem ehettem. Magam oltom, szemzem a fáimat termelem magunknak a gyümölcsöket. Februárban meg a hashártyagyulladás miatt lett 4 sérvem, így behálóztak. Ettől még lett két másik helyen is problémám. Vérhígító miatt a fogtömésem alatt begyulladt a fog, előbb idegkezelések, majd foghúzás. A másik oldalon, meg aranyér műtét, pedig sose volt ilyen bajom. Egyszer megbontják az embert, aztán jön a baj csőstül. Most már ehetek elvileg majdnem mindent, de mértékkel. Egyszerre sokat nem lehet. Nem tudtam Rita, hogy vega lettél, de majd vissza olvasok. Na de ha jól emlékszem nem töltöttem fel képeket. Nem vagyok nagy fényképész. Pár idei kép.
Kora nyári nektarinom egyik szép példánya.Több mint 35 dkg.
Kép
Márciusban a sziklakertem. Virágokat és fűszernövényeket ültettem bele.
Kép
A kuvaszunk és a lányom szülinapi ajándéla egy kölyök palotapincsi.
Kép
Kép

Kata Győrben a Baross G útról nyílik az Arany J. u. van ott egy kis zöldséges stand. Néha veszek ott a sráctól, kissé fonnyadt, új hagymát, retket, egyebet. Salátába, vagy párolni tökéletes. Múltkor 500 Ft-ért adott 10 csomó újhagymát+10 csomó retket. Nyer rajta, mert pár nap múlva kidobhatja. Nekünk meg párolni jó. Nem rohadt, nem rossz, csak kissé fonnyadt a levele.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 5. 17:18

Kedves Mindenki!LÁTOM RETTENTŐEN ELFOGLALTAK VAGYUNK MINDNYÁJAN,ezért csak bekukkantunk ide,DE AZÉRT VAN ANNYI IDŐM,hogy itt is JÓ UTAT KÍVÁNJAK RITÁNAK !Ha már felhagytam is a fényképezéssel,biztos olvasód és képnézegető társad leszek az utazás során. :flower1: %%-
KÖSZÖNÖM A BETETT FÉNYKÉPEKET MINDENKINEK,TÜNDÉRIEK A KUTYÁK :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: .Üdv:Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 5. 18:24

sziasztok! Látom mindnyájunk :( nak kijut valamiből, vissza kellett vinnem a telefont, mert a softcsere nem volt elég, most alaplap csere lesz jövő hét csütörtökre kb. meg is lesz. Addig szerencsére megvan még a régi telóm, csak a mai kinti képek lemaradtak, mert nem küldtem fel a facera egyból. é a telefonon sincs már meg..még jó hogy az obis képek előkerülhetnek..azt hiszem azokat feltettem, ha nem ...bele sem gondolok.... :(

Elthan köszi a beszámolót, annál a srácnál ritkán de vásárolok...guszta a saját termésed. Azt a kényszerdiétát én is végigcsináltam...csak párolva és héja nélkül ehettem az almát és még a banán is tiltott listás volt a mézzel, meg mindennel együtt..ja és azóta is csak a zsemlét és a fehér kenyeret ehetem gond nélkül és persze mértékkel. Édesek a kutyusaid..nagyon kedves kisugárzása van a környezetednek. Legénykédre meg látom újabb megpróbáltatás vár. :-o .Remélem ez is sikerül. :-bd :ympray: :)

Ritám te meg lassan már startállapotba kerülsz, biztonságos utat és kellemes élményeket kívánok. Előre örülök a sok szépnek amit majd megosztasz velünk! :x :flower1: :littlehearth:
Gabóci milyen aranyos az a kis madár, szépek a képek a napról é a felhőkről. Ja és ma kétszer is volt áramszünet szerencsére nem sokáig...és nem este!
na megyek a facera, megkeresem a képeket, ha nincs meg akkor annyi...

na megvannak..
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép

Kép
fény játék árnyékai
Kép

Kép :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 5. 21:40

Szia Gabi! Nagyon aranyos feketerigót hoztál! Látszik a szemén, hogy tudatában volt annak,
hogy szemmel tartják.

Elthan, egyetértek veled, ha egyszer beteszed a lábad egy orvoshoz vagy egy kórházba, onnan
már csak rosszabb állapotban kerülsz ki.

Míg nagy családom volt, én is nagyon sok mindent termesztettem, a kertből főztem, befőztem,
fagyasztottam, de amióta egyedül vagyok, már nem ültetek semmit, a gyümölcsöket meg ismerősök,
szomszédok szedik le. Persze én is eszem belőle, de már nem főzök be.

Csodás a nektarinod! A fűszernövények nekem is jól jönnének, de a drága szomszédasszonyom
nagyon szívesen ad a magáéból, ha szükségem van rá.

A kuvasz szó nélkül elfogadta az új jövevényt? Nagyon aranyos!

Paggy! Köszönöm szépen! Hozom majd a képeket! Már én is nagyon várom, hogy ne csak falusi
idillt fotózzak, hanem más érdekesség is akadjon horogra.

Miért tettél le a fotózásról? Nem is írtál róla, vagy csak én nem láttam?

Kata!
Igen, kicsit stresszes állapotba kerültem. Nem régen küldték az SMS-t, hogy nem 1:55-kor jönnek
értem, hanem 0:55-kor. Mondjuk nem gond, mert be vagyok pakolva, már csak zuhanyoznom kell, meg
felöltöznöm, és a ruhám is ki van készítve.

Remélem, minél hamarabb készen lesz a telefonod, de a jó hírt már Angliában fogom megtudni. :))

A virágok nagyon szépek, érdemes volt áthozni őket! Én is szívesen elmennék egy ilyen virágokkal teli
helyre. Jólesne. Samuka élvezte az autózást, látom! A sógornőd autókáztatott meg benneteket?

Pár napja telefonnal:

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 5. 21:56

Sziasztok!
Majdnem lekéstem RIta indulását!
Csak bekukkantani volt még mindig időm legutóbbi ittjártam óta is, de remélem már a holnapi diplomaosztó után végre lassacskán visszatér minden a régi "nemnormális" kerékvágásba. Bár Ödönt egyedül kell hagyni kb. két órára, hogy nyugodt nem leszek az is biztos.
Mentem majd Rita az étkeid. A tejszines, kapros cukkini többedszerre lett megcsinálva a wrappal együtt.
Nagyon jó utat, odaérkezést és viszontlátást kis családoddal!

Látom Samukát, a sok szép virágot, Gabóci is megjelent, sőt Elthan is hozott képeket. Szuper! Jövök majd és olvasok. Paggy vissza kell majd olvasnom hogy is áll az épitkezés, állatkák. Remélem mindenki és minden jól van, lassacskán vége a megpróbáltatásoknak.

Nagyon meleg van, vigyázzon mindenki magára.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 5. 22:04

Még gyorsan beteszem a mai hűtőtakarítási akcióm keretében készült kajámat. Nem szép,
de üde, friss, egészséges és finom. Wrapot készítettem belőle.

Avokádókrém

Hozzávalók (3 wrap lesz belőle)

1 avokádó
1 kisebb fej lilahagyma
1 gerezd fokhagyma
1 paradicsom
só, bors
(a képen citrom is van, de miután megkóstoltam a krémet, nem tettem bele citromlevet)

Kép

Az avokádót villával nem túl pépesre törjük, a lilahagymát felkockázzuk, a paradicsomot
kimagozzuk, hogy ne nedvesítse túl a krémet, és szintén felkockázzuk. Ezután egy tálba
öntjük a hozzávalókat, sózzuk, borsozzuk és lazán összeforgatjuk.

Kép

Vegánfölös salátaöntet:

1 doboz (1,5 dl) vegánföl
2 újhagyma
1 gerezd fokhagyma
mediterrán fűszerkeverék
só, bors

Az újhagymát felkarikázzuk, a fokhagymát összenyomjuk és a sóval, borssal és a fűszerekkel
összekeverjük.

Kép

Salátakeveréket tettem az avokádókrém alá. Nagyon finom lett ez az étel is!

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 5. 22:16

Szia Ági! Köszönöm szépen! Remélem, nem fog késni a gép, mert mostanában ez a sláger,
és nem csak a Ryanair esetében, hanem más légitársaságnál is.

Még egyszer nagy gratula a "kisfiadnak"! Jó lenne, ha légkondicionált teremben élvezhetnétek
a diplomakiosztót.

Nagyon örülök, hogy ennyire ízlett nektek a cukkini és a wrap. Alig várom, hogy a kinti gyermekeimnek
is bemutathassam a főzőtudományomat. A lányom imádni fogja, attól nem félek, de abban is biztos
vagyok, hogy Kristóf épp úgy alternatíva után fog érdeklődni, mint a nagyfiam. :)) =))

Szerintem lesz az utóbbi receptjeim közt még kedvenced. Nekem tényleg mind nagyon ízlett, de volt
egy-kettő, ami nagyon betalált "ízileg".

Na, megyek zuhanyozni.

Nem lehet megunni:

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 6. 7:35

szia Ritám, gondolom azóta már javában a repülőtéren vagy, s talán már lassan a beszálláson is túl vagy. Nem emlékszem hogy olvastam volna, hogyha minden jól megy kb mikorra érsz oda. Remélem minden különösebb cirkusz nélkül mennek a dolgok . :)
A kajáid mindet meg tudom majd csinálni, mert mirelitben minden van itthon, kivéve az avokádót, de nekem annyira izlett a karalábé főzelék is, hogy azóta is összefut a nyál a számban ha csak rágondolok. :ymblushing: :x :-bd :flower1: :littlehearth:

szia Ágikám, de jó hogy te is bejelentkeztél, ezek szerint minden rendben van, csak időileg kicsit nálatok is tótágast áll a világ. :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Itt is húha helyzet van, de nem tudok kétfelé lenni egyszerre.Így aztán úgy döntöttem, hogy ahogy esik úgy puffan, nem érdekel. Ahova és amikor odaérek intézem a dolgokat, tennivalókat, és ha úgy érzem muszáj lefeküdnöm mert eddig bírtam akkor lefekszem. Elvileg magas vérnyomásom van, de tegnap szinte ájulásig lezuhant a vérnyomásom, de már rendben voltam estére ... ;)

Mindenkinek kellemes hétvégét. ide délutánra sőt van ahol egész estig zivatart ígér. Nekünk meg menni kell több helyre.! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 7. 8:54

Megérkeztem!
0:55-kor hajszálpontosan megérkezett a transzfer (mindig az Agora Transz társaságot választom mert még
nem csalódtam bennük). Négy óra környékén érkeztünk meg a reptérre (több helyről is vettünk fel utasokat),
becsekkoltam, és valami kaja után néztem, vettem vizet is.

Mondtam korábban, hogy nem könnyű - és ezért nem is akarok - szigorúan vegánnak lenni, mert ma még nem
mindenütt lehet kapni olyan ételeket, amik teljes mértékben mentesek az állati eredetű dolgoktól. Én sem
találtam, ezért tojáskrémes szendvicset vettem. Azoknak nyilván nehezebb, akik lelkiismereti okokból lettek
vegánok, ők nem tesznek engedményeket, ezért ők mindenhová viszik a saját maguk készítette kaját.

Becsekkolás után felmentem az emeletre, ott nagyobb a választék ételekből:

Kép

4:25 van, egy óra múlva indul a gépem Manchesterbe:

Kép

Az égen a fehér csíkok a benti neoncsövek tükröződései :)) :

Kép

A bővítették a repteret, időbe tellett, míg megtaláltam és eljutottam a C9-es kapuhoz. Mindig veszek
elsőbbségi jegyet, így felvihetem a kézipoggyászomat a gépre. Ahogy a fenti sárga táblákról leolvasható,
nekem külön sorba kell állnom emiatt

Kép
Rita
Adminisztrátor

Busszal vittek a géphez:

Kép

Hű társam a kis pöttyösöm :)) :

Kép

Ugyanilyen lesz az én gépem is:

Kép

Beszállás - így látszik, mennyire kicsik az ablakok:

Kép

Pár perc és indulunk:

Kép

Megérkeztem... no comment :)) =))

Kép
Rita
Adminisztrátor

Tudtam, hogy 16 fokra és felhős időre érkezem - írtam nektek is többször - így nem ért meglepetésként.
Az eső már csak csöpörgött, és reméltem, hogy egy óra felé kisüt a nap is, mert ezt olvastam ki az
előrejelzésből.

Írtam nektek, hogy el szeretnék dicsekedni a gyerekeknek a vegán kreálmányaimmal, úgyhogy hazafelé
jövet beugrottunk a TESCO-ba, és meg is vettük az első főztöm hozzávalóit. Az eddigi receptjeimet
akarom újra főzni, legalább gyakorlok. A legtöbbjét ugyanis még csak egyszer készítettem el.

A TESCO mellett van az a kis templom, aminek mászófalak vannak a belsejében. Korábban már tettem be
képeket róla.

Kép

A csicseriborsós-spenótos-tejszínes curryt csináltam meg héjában sült édeskrumplival. Nem tudom, hogy
miért, de a fiam sütője nem akarta megpirítani a krumplik tetejét, de így is fincsik lettek. A hátsó kisebb
adag a lányom párjáé. Nem szereti a spenótot, ezért neki tépősalátafélét tettem a curryjébe. A fiam
csinált magának marhahúsból burgerbe való hatalmas pogácsákat. :)) =)) Minden elfogyott!!

Kép

Kép

Kép

Aztán elmentünk sétálni. Addigra már gyönyörűen sütött a nap. Nem volt kánikula, de kellemes meleg volt.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 7. 8:55

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 7. 10:19

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ma Liverpoolba megyünk vásárolni. A fiam szeretne magának venni egy-két dolgot, és mivel tudja,
mennyire szeretem ezt a várost, megvárt a vásárlással. :D

Akartam büdöskét fotózni, de eddig még nem találkoztam vele. Viszont rengeteg kisvirágú árvácskát
látni mindenfelé, amiket szorgosan le is fényképeztem. Majd hozom őket is, de most öltözöm, mert
lassan indulunk. Egy-két óra körül már jobb idő lesz, és szerencsére esőt sem jósolnak.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 7. 11:18

szia Rita! Örülök hogy már megérkeztél és épségben! :D Köszönöm az értékes beszámolót, milyen jó hogy így is kaphattunk úti beszámolót. Án majd 4o éve utaztam repülővel, azóta sokat változott minden. Kellemes időtöltést a gyerekekkel, sok sok érdekes látnivalóval, és élményekkel. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 7. 12:48

Kedves Rita!Mintha ott lennék,olyan klassz az útibeszámoló!
Egyáltalán, hogy tudtál reggel 4-re Töletek a reptérre érni?
És lehetett ételt felvinni a repülőre?
Biztosan izgalmas az utazás,én még csak egyszer repúltem.HJA A KLAUSZTROFÓBIÁM!!!
A templomi mászófalra emlékszem,olyan meghitt fényben színes volt.Az egész város otthonos.vajon mennyire nyitottaka az emberek a kévézókban,vagy csak a turisták üldögélnek ott?Hogy érzik a lányodék magukat,befogadták őket,Milyen a közösségi élet,most nem a bevándorlóka gondolok?
Rita!Izgatottan várom én is a beszámolót!Üdv:Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 7. 14:42

Szia Rita!

De jó, hogy megérkeztél!
Köszönöm a képeket! A mászófalra én is emlékszem.
Ma jött velem szembe a facebookon ez a recept. Biztos kipróbálom rizs helyett bulgurral.

https://streetkitchen.hu/vegetarianus-e ... SHmovjWBo8

Kiváncsian várom a képeket is, de az élményeidet főzés terén is. A bolti kinálat megfelelő ilyen téren? Meg lehet mindent vásárolni egy helyen?

tegnap annyira elfáradtunk a diplomaátadón, hogy pihegett az egész banda miután hazaértünk és leeresztettünk.
Szegény Ödön bent várt a lépcső tetején az ajtó előtt bennünket és ahoy meglátott kelt volna fel le is esett volna, ha a fiam oda nem rohan, hogy elkapja. Szerencsére a sebe nem lett rosszabb, bár nagyon sok időt elvoltunk. Három órát.
Amikor a BME-n voltunk a diplomaosztóin, ezt a szervezettséget sosem tapasztaltuk, mint itt a szegedi egyetemen. Ülőhelyek, klima, jegyek. A beszéd sem volt az a nagyon magasztos, tudományos, sőt mondhatnám élveztük is. Főleg a végén a rektor helyettes, ahogy elfelejtette hogy is kell helyesen mondani angolul, hogy bezárja a rendezvényt. :-)
Nagyon sok képet csináltunk, több, mint 200 lett, de igazán egyiket sem találtam magamról megfelelőnek.
A fiam szerint, anya, ha nem vagy fotogén, én arról nem tehetek. :-) Hát igen, valahogy igy. Ha az egyikünk jó volt a képen, biztos, hogy a másiknál volt valami bibi.
Ki lettem okitva - mondjuk nem először-, hogy hogy kell beállni. Csak hogy tudjátok, ha épp eszetekbe jut a megfelelő pillanatban: Nem szembe, hanem kicsit féloldalasan, úgy kihúzva magunkat, mintha lefejelni készülnénk valakit. Egyik lábunkat előrébb, másikat hátrébb. Természetesen nem úgy mozogva, mint a férjem és én, hanem mozdulatlanul, az sem hátrány, ha mosolygunk. - ugyanis ahogy visszanéztük a képeket, a sorozatoknál a fiam és a barátnője mozdulatlanul állt, mi meg az apjával jobbra-balra forogtunk. Fogtam is a fejem. Ezek után már csak hab volt a tortán, amikor közli az én drága fiam, hogy anya ha eszedbe jut miután kihőztad magad, és féloldalasan állsz, kicsit még kinyomhatod a feneked, mert az jól mutat.
Na erre közöltem, hogy lehet, hogy a fiatal lányoknak jól áll, de ha én kinyomom a fenekem, akkor azt a kép ötszörösére felnagyitja.

Spoiler: mutasd
Az egyik " szuper " kép, amin a férjemnek nyitva a szája - meggyanúsitottuk, hogy úgy néz ki nincs is foga-, én oldalra nézek és isten bizony vékonyabb vagyok, de a képeken mindig rajtam van min. plusz 10 kiló. :-) Zoltán meg a szokásos formáját adja. :-)
Kép

Az egyi k kedvenc képem a barátaival, akik ugyanolyan lükék, mint az én gyerekem, ha arról van szó. Nagyon aranyosak viszont, bár nem találkozom velük sűrűn.

Kép

Paggy, berakom amit régebben igértem és szintén régen kérdezted mik azok az üdvözlő szobrok Szegeden a Kárász utcán.
na itt vannak őkelmék:

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”