Van képem hozzá

VidékiÉva

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2019. január 16. 18:24

Sziasztok lányok!
Kata én még ilyen narancs allergiáról nem is hallottam. Mindig valami újdonságot tanulok. Bocsi nem a te károdon akartam tanulni. Ez mennyi idejig csipked evés után? Citrom, mandarin, grape fruit után is csipked vagy a narancs kivétel? Én pár évig nem ettem, mert én meg az ízeket nem érzem rendesen. Nagyon zavaró volt, hogy érzem a narancs vagy őszibarack illatát és egész más ízt érzek. De már szerintem hozzá szoktam. Valami gyömölcsöt meg muszály enni a vitaminok miatt. Remélem mihamarabb elmúlik.

Madaram valóban nagy kópé. Én néha látom, hogy valami huncutságon erősen töri a fejét. De nagyon jó, hogy van nekünk. Nem lehet unatkozni mellette. Még nincs feltöltve a gépre, de a napokban rácuppant a kapucnimra. Rájött, hogy szépen befészkelheti magát. Én meg félek, hogy a kedvenc dzsekim nehogy valahol kirágja. Eddig nem foglalkozott vele. Csináltam pár képet, majd felteszem.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2019. január 16. 18:39

Paggy írta:na mindegy,most nehezen megy a fényképezés és picit türelmetlen vagyok,de rengeteg jó dolog,hely van a könyvben.-A BARÁTAIM MONDTÁK,HOGY NÉHÁNY DOLGOT PRÓBÁLJUNK KI-na azért módjával,de 1-2-t biztos-szép esteét,üdv paggy
ÉS A NAP VÉGÉN EGY JÓTANÁCS/NEM TŐLEM/
https://napidoktor.hu/korkep/csupan-6-h ... -munkajat/

Paggy milyen jó és hasznos könyvet kaptál. Nemsokára leteszed azt a gipszet. Addig kis türelmet. Ha viszket az már jó jel, de megértelek tökéletesen. Én megőrülnék, hogy nem tudom megvakarni. Az anyu kötőtűvel nyúlt a gipsz alá.

Köszi a linket. Nem tudtam, hogy képes visszafordítani a demenciát. Azt régen olvastam, hogy napi 20 perc séta milyen jót tesz az agynak. Igyekszem is tartani. Ahogy a kezed és lábad ellentétesen mozog az összehangolja a 2 agyféltekét. Ezért jó nekünk. Ennyit fordítottam le magamnak. Mondjuk ehhez az kell, hogy mozgasd is a kezed, ne csak a lábad. Ezért igyekszem mindig válltáskát hordani, hogy mindkét kezem szabad legyen. Egy svéd orvos könyvében olvastam. Elismert kutató volt. A vitaminok ásványi anyagok fontosságáról is írt benne. Meg, hogy nem mindegy, hogy melyik vitaminokat szedjük együtt, mert van ami gátolja egymás felszívódását. Kisérletekkel bizonyították. Nekem az orvosom is mondta, hogy ne szedjek vitaminokat inkább természetes formában, mert azokat is túl lehet adagolni. Na ehhez próbálom tartani magam. Ezért nagyon sok ilyen témájú könyvet kölcsönöztem.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2019. január 16. 19:36

Kata az első képeken mintha lángolna a ház. Pont fölötte van a sárgás vöröses ragyogás. Nagyon szép színei vannak. Elfelejtettem az előbb. Leld sok örömöd az új monitorodban.
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. január 16. 19:57

Kedves Paggy!!
Előre is köszönök bármi tanácsot!! Ezt a karlógatást főleg,mert anyukámnak effélét nem mondtak.Neki is helyre rántották,nem kellett műteni,ennyi jó van az egészben,na meg még annyi hogy most át van adva nekem a konyha,én főzök,mosogatok,igaz főzésnél ott van a sarkamban és adja a tanácsokat,pedig higgyétek el tudok ám én főzni,nem is akárhogy!! Na de ha ez boldoggá teszi,hát legyen!! Sajnos nagyon rossz beteg!! Most hogy félkezes,úgy kell veszekedni vele hogy ebben abban segítsünk neki!! [-x [-x Ma például mikor este pucolni akartam neki egy kis mandarint,ő erősködött hogy ő fél kézzel is meghámozza,szóval még most csiszolódunk a teendők terén)) ... Nem éppen a legjobb szülinapi ajándék számára ez az időszak :( :(
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2019. január 16. 20:01

Paggy nem bontja a tapétát. Igaz a szobák festve vannak. Mosható bizonyos mértékig. Előszobában nincs olyan sokat, ott még tapéta van. De az ajtók tetején van inkább. 3 ajtója is van. Odabent meg vannak neki csipeszek, újságok, dobozok. Nyáron engedtük neki az egyik plédet is szétszedni, meg hát a nadrágomat, pólómat is mi tagadás néha csőrvégre tűzi. De a kalitban és a tetején lévő fákat is lehántotta. Lassan kell neki újakat hozni. A kalitban is van neki rágnivaló. Most jó már, mióta lecseréltük az erkély ablakokon a redőnyt, ott a középsőn van szúnyogháló. Így nyáron nyitva lehetett. De pont a legnagyobb melegben kezdték légkalapácsozni az iskola udvar betonját. Néhol fél méter vastag is volt. Ráadásul a felettünk lakók is éppen akkor felújítottak. Konyha fürdőszoba wc járólap és csempecsere, komplett fürdőszoba. 3 hétig reggel fél 8 és este 6-7 között egész nap a fúrás faragás ment. A végén már nagyon ki voltam idegileg. Az ablakok a légkalapács zajának nagyját kiszűrték, de a fúrót vésőt mintha a fülem mellett használták volna. Előtte 2 emelettel alattunk volt felújítás. Illetve ott ki volt írva, hogy novemberig fog tartani. De a végén már nem volt zajos. Nagyon kifogtuk ezt a nyarat ilyen szempontból. Ráadásul szegényeknek rosszul csinálták meg a kádnál meg a mozsdónál. Éppen hazaköltöztek a babával, karácsonyra beáztunk. Mondták, hogy a mozsdóhoz már visszahívták őket, most a kádhoz is. Szerencsére épp otthon voltak. Féltünk, hogy pont karácsonyra nem lesz vizünk, de valahogy megoldották. Ezek a panelélet szépségei.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2019. január 16. 20:04

Szilvia333 írta:Kedves Paggy!!
Előre is köszönök bármi tanácsot!! Ezt a karlógatást főleg,mert anyukámnak effélét nem mondtak.Neki is helyre rántották,nem kellett műteni,ennyi jó van az egészben,na meg még annyi hogy most át van adva nekem a konyha,én főzök,mosogatok,igaz főzésnél ott van a sarkamban és adja a tanácsokat,pedig higgyétek el tudok ám én főzni,nem is akárhogy!! Na de ha ez boldoggá teszi,hát legyen!! Sajnos nagyon rossz beteg!! Most hogy félkezes,úgy kell veszekedni vele hogy ebben abban segítsünk neki!! [-x [-x Ma például mikor este pucolni akartam neki egy kis mandarint,ő erősködött hogy ő fél kézzel is meghámozza,szóval még most csiszolódunk a teendők terén)) ... Nem éppen a legjobb szülinapi ajándék számára ez az időszak :( :(

Na ezért írtam a türelmet a napokban. Szia Szilvike! Azt nem írod, hogy veled mi van. Jól vagy? Mennyire nehéz a munka mellett még az ápolás? Hogy bírod?
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2019. január 16. 20:25

Szoktatok csíráztatni? Én igen. Ilyenkor amikor drágák a primőrök. De csak én eszem. A család nem nagyon akarja.
https://napidoktor.hu/egeszseges-otthon ... -videoval/
Paggy linkjénél találtam, de videót nem találtam hozzá. De éppen most gondolkodtam rajta, hogy kellene csíráztatni. Nekem leginkább a retek csírázik ki. Azt nagyon szeretem. Salátába, szendvicsbe szoktam szórni. Igaz most nem ehetek, de a búzacsíra édeskés és az savanyúkáposztával nagyon finom. Azt mindig úgy ettem. Tényleg nincs vele gond, csak napi 2x átmosni és a magokon kívül csak víz kell hozzá. Vöröskáposztával is próbálkoztam, de az sem csírázik rendesen. Az egyik ovónő tanított meg. Lassan 20 éve már.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2019. január 16. 20:26

Mennem kell. További szép napot mindenkinek!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. január 16. 21:04

SZIASZTOK LÁNYOK!ELŐSZÖR SZILVINEK ÍROK,MERT SÜRGŐS-szóval ERŐSZAKSZERVEZET DOKTOR ÚR RÁMFÖRMEDT ,AMIKOR AZ ELSŐ HÉT UTÁN ,KONTROLLRA MENTEM,HOGY NE MERJEM FELKÖTNI A KAROM, A VÉRKERINGÉS FENNTARTÁSA MIATT, PRÓBÁLJAM TARTANI ,VAGY TEGYEM A FEJEM TETEJÉRE, VAGY TARTSAM A MÁSIKKAL . CSINÁLJAK VÁLLKÖRZÉSEKET , MOZGASSAM AZ UIJJAM.mondanom sem kell ,az első időben, majd be to......tam a fájdalomtól.néha felkötöttem,ha elfáradt a vállam és a felkarom,amit fekete nadálytővel kentem.a sötétkék ég világos volt a csuklómból, fene tudja hogyan, "felszivárgó"könyököm és felkarom feketéskékjéhez képest . 4 NAP ALATT A FNADÁLYTŐ TELJESEN ELTÜNTETTE,-SZÓVAL ,MÁSFÉL HÉT KÍNLÓDÁS UTÁN NEM FÁJT,TUDTAM VALAMENNYIRE TARTANI,KIS SZÜNETEKKEL.de erőt kifejteni még nem tudok .csicsás 6500ft-os gipszem vanÍ/könnyűÍ,/nagy néha felkötöm fél órára.már majdnem jól vagyok,csak most kezd alatta viszketni.kínai evőpálcával vakarom.még 10 nap van a 6 hétből,egy vékony könyvet már elbírok,de a söprés még nem megy.JA, írt fel csonterősítőt ,14 ezerért/nem váltottam ki/, diót ettem és főleg magnéziumot +B vitamint. ennyit rólam- 1 kézzel ágyaztam,tusoltam,kutyát sétáltattam,főztem,csak vágni nem tudtam.a hagymát a nagykéssel fejbecsaptam,felrepült a polcra,leverte a vázát a virággal,a víz a kézitáskámban lévő könyvelésre ömlött és elmosódott egy nagy összegű számlán a tinta,majd átáztatta a jogosítványom papírtokját-ÉS OTT MEGÁLLT, ALATTA, EGY OLDALZSEBBEN,MINT EGY PARÁNYI TÓBAN - NEM VICC!!!!!-ITT VOLT A KEDVENC CSOKIS KARAMELLÁM/1 szem dugi/.na neki nem lett semmi baja,mérgemben megettem :((
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. január 16. 21:18

KEDVES ÉVA-hát nem mindennapi,amin átmentél! NAGYON-NAGYON TOLERÁNS VAGY,mert nem kiabáltál a szomszédokkal.ELHISZEM,HOGY AZ IDEGEIDRE MENTEK.van úgy,összejön az embernek-PROBLÉMAGÓCOK-NÉZEM A KÍNAI SOROZATOK IDILLISZTIKUS KÉPEIT,AMIK MINDIG HATALMAS ÉLETHALÁLHARCOK UTÁN LÁTHATÓK/PRINCESS AGGENS és a többi/mi is így vagyunk,TÚLÉLJÜK,S EGYSZER MAJD NEM,DE REMÉLJÜK ,AZ ODÉBB LESZ! ;)) -
JÓ VOLT BEPILLANTANI EGY "MADARAS CSALÁD" ÉLETÉBE.vidám,izgalmas és zűrös állatokkal lakni.A LÉNYEG KIMARADT:
SZERETETTELJES ÉLET :littlehearth: KÖSZÖNÖM SZÉPEN A BESZÁMOLÓT.
KEDVES KATA!GYÖNYÖRŰ AZ ÉGBOLT!!!!ÖRÜLÖK,HOGY SIKERREL JÁRTÁL ÉS SAMUKA IS JÓL VOLT.Pihend ki magad!!!!A csizmaügyben osztom a véleményed,érdemes jót venni,mert az még kopottan is hasznosabb,mint a csicsás vacak. :flower1: :littlehearth: Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. január 16. 21:27

:flower1: %%- ~o)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. január 16. 23:02

Lányok! nem tudtam sírjak vagy nevessek..ahogy egy szuszra elolvastalak benneteket. :D
Szilvia...vannak szülők, akik semmilyen körülmények között nem mondanának le arról hogy ők az idősebbek...és nekik csakis igazuk lehet..mint nálam apuval, néha úgy lecsesz, mint ha kamasz lennék :(( :-o . Időnként emlékeztetem hogy már felnőttem... :)) .
Éva...hát a csipkedésről hosszabb ideig tart, és ugyanigy vagyok a mandarinnal, a savanyúkáposztával..az idén még nem ettem húsos káposztát :(( pedig vödörszám tudnám enni. Néha a kávé is, de inkább beveszem a gyógyszert és juszt is.... :-w :ympray: .Ami persze néha visszaüt. olyankor ahol tudom magam és körbeérem...egyre kisebb helyen persze..de hagyjuk. ha úgy fogynék ahogy csipked.. :)) :)) :)) befeküdnék a csalánba is... :))
Paggy, édes a kis Lilla, még jó hogy a jelek szerint éppen időben kukkantottam be ide. Nálam még a fürdő és az előszoba ázik egy picit, de az most nem érdekel. A szoba rendben. remélem jó sokáig. Utólag majd megnézem a lemaradt linkeket, azt hiszem kettővel vagyok lemaradva...aztán majd jövök...Szép estét, szép álmokat mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. január 17. 7:22

LÁNYOK!most reggel átnéztem az esti írásomat,így most ,a kávéivás alatt, itt vagyok.FONTOSNAK tartom a következő hírt,ezért beteszem a linkjét:
https://player.hu/tech-3/egy-napot-elt- ... n-termett/
SZÉP NAPOT,hétvégén jövök.ÜDV:PAGGY
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. január 17. 8:35

Sziasztok, szép reggelt. Itt hét ágra süt a nap. Azért nem szeretnék a holdon élni...jobb nekem az édes anyaföld ;) :D :)) .-170 fok?! huh...még a 1o is nehezen bírom...brrr.. ;) :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. január 17. 15:53

18 fok van
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. január 18. 10:12

LÁNYOK-ITT A LEHETŐSÉG!!!----NEMZETKÖZI DOKUMENTUMFILM FESZTIVÁL-2 FILMET VÁLASZTHATTOK ,MERT SZERETNÉK ELMENNI/MÉG NEM VOLTAM,BÁR A MÚLT ÉVBEN IS AJÁNLOTTAM---iGYEKEZZETEK,SOKAN AKARJÁK LÁTNI,HOGY KAPJAK JEGYET!!!!---VASÁRNAP ESTIG SZAVAZZATOK!-a programra kattintva látjátok a filmeket--üdv:paggy
https://bidf.hu/hu/nyitolap/

VASÁRNAP ESTE JÖVÖK :-h :flower1:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. január 18. 10:22

Paggy, több is van, de az angyali üzlet talán a legérdekesebb... ;)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. január 18. 18:06

Kép
Kép
szép Estét mindenkinek! :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. január 20. 6:38

JÓ REGGELT!
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. január 20. 6:40

ITT ESIK.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. január 20. 6:45

NAGYON KÖSZÖNÖM KATA A HANGULATOS ESTI KÉPEKET.FŐLEG AZ ELSŐ TETSZIK. :flower1: :littlehearth:
ESTE megírom melyik filmre megyek , hozok képeket is.SZÉP REGGELT NEKED és MINDENKINEK,aki megfordul itt a FÓRUMON!
Ja és nekem nagyon tetszik az órás képem,csak még az ujjamat kellett volna elvinni onnan,de nem tudtam még tartani. :)) Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. január 20. 9:15

sziasztok! most keltem fel nemrég, jól elaludtam, gondoltam ébresztőnek jövök ide a fórumba..olvasom Paggy óráját, visszaforgatom...és keresem az ujjadat, nézem nézem, mondom magamnak nem találom..mire meglátom a 12- és egy óra tájékán..szóval ennyit az ébrenlétről =)) =)) =)) =)) .
Túl sokáig filmeztem és utána olvastam. s reggel aztán meg is van a bőjtje.! Itt nem volt hó most, de hideg van. Jó szórakozást a filmhez, kíváncsi leszek a választásodra... :ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. január 20. 21:26

sziasztok-most értem haza-20 perc múlva hozok jónéhány dolgot.paggy
ESTI FÉNYEK:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. január 20. 21:51

Kép
Paggy