Van képem hozzá

VidékiÉva

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 13. 15:05

Kata58 írta: Éva!Boldog vagyok, hogy végre jelentkeztél! És máris milyen jó képeket tettél fel! GRATULÁLOK a telód felavatásához! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd

Szia Kata!
Köszi. Olyan későn értem haza és nagyon fáradt voltam. Nem tudtam már este visszajönni. Picit vissza olvasok.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 13. 16:40

Gabóci5 írta:Sziasztok!
Tegnap este nagy sikerű ünnepi hangversenyen voltam a felújított és újra felszentelt Evangélikus Nagytemplomban. A Békéscsaba újratelepítésének 300. évfordulójához kötődő hangverseny címe "300 év 300 hang". Utána a templomra vetített fényfestéssel üdvözölték az eseményt.
Sajnos mostanában nem tudok a Youtoubra feltenni semmit (nem jöttem még rá, mi az oka), de a fb-on vannak videó részletek amit csináltam, vagy megosztottam.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Nem az én képem.Kép

Szia Gabóci. Itt tartok a vissza olvasásban. Csodaszép a templom. Biztosan tökéletes az akusztikája is. Picit lemaradva: Boldog névnapot!
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 13. 17:14

f.ági írta:Két kép még a férfi hangszeresekről

Kép

Ezeknél talán jobban látszik a sheng nevű hangszer. Érdekes hangja volt

Kép

Paggy!
A fiammal voltam, neki is nagyon tetszett. Az ecsetet igy kell használni, de ugye mi még csak bambuszokat festünk, azért kicsi különbség van, de a fogás az azonos. Volt egy gyönyörű bambuszos kép, csak azt odaadták valakinek már, mire észbekaptam, hogy lefényképezem. A mókusost is úgy sikerült csak, hogy a tanfolyamon mellettem levő csapott le rá.

Köszi a videókat. Neked már ennyi idő múlva remélem jólesik vissza emlékezni. A zene nekem zörgés, a koreai hagyományos zene is. Sajnos nincs hallásom. Viszont fantasztikus lehetett a tea bemutató, hihetetlen amit tud a pasi. A cukor művész is nagyon tetszett. A festést meg nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsasággal dolgoznak. Valóban annyira könnyedek a mozdulataik. Pedig nagyon nehéz lehet. Pont olyan vastagságú, ívű, színű vonalakat húzni. Nekik nincs előrajzolva semmi ceruzával. Minden azonnal élesben megy. Igen sok gyakorlás kell hozzá, de csodaszépek.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 13. 17:21

gyomar írta:Folytatás:
Spoiler: mutasd
Nem hiszem, hogy lehet más szó mint a csoda.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Itt pedig ebédeltünk.
Kép
Találó jelzú. Csoda. Nagyon tetszik. Még nem láttam. Az ebéd is nagy élvezet lehet ilyen környezetben.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 13. 17:23

Gabóci5 írta:Sétára csábító gyönyörű idő volt ma is. Persze csak a szokásos Körös partra mentem, nem unjátok? ;))

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

És egy kakukktojás!

Kép

Nem lehet megunni. Minden évszakban gyönyörű. Irigyellek ezért a látványért.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 13. 17:38

Rita írta:Kedves Kislánykák!

Próbálom azt a tizenvalahány oldat végignézni és végigolvasni, amit addig írtatok, amíg én nem
voltam jelen. Vannak képek, amik már megszűntek, azokat megpróbálom elképzelni.

Spoiler: mutasd
Nem voltam jelen, mert nem voltam a magam ura. Ha nem erőltettem volna a fordítást (Iron Ladies),
máshol sem lettem volna a fórumban. Bár nagyon tetszett a sorozat, nem volt kedvem (szinte fájt)
fordítani, és nem volt kedvem fórumozni sem.

Nyár vége óta éreztem, hogy bajom van, de tévesen azt hittem, hogy a "fordítókámmal" van gond,
egyébként minden rendben van. Erőltettem, de rosszul tettem, mert még jobban elment a kedvem tőle.
Nem is voltam képes a szokásos tempómban hozni a részeket, tulajdonképpen a heti egy rész is nagy
erőfeszítésembe került.

A fordítással együtt a fotózás iránt is elveszítettem az érdeklődésemet. Az sem érdekelt egy fikarcnyit
sem. Egy idő után elkezdtem gyanakodni, hogy nem csak fordítói válságban szenvedek, hanem más
nyavalya is kerülget. Sokat gondolkodtam, és nálam ez mindig sikerre vezet. Ehhez nagyban hozzájárul
a csend, amiben élek. Amióta magam vagyok, és még a televízió zaja sem veszi el a figyelmemet a
gondolataimról, azóta mindig megtalálom a választ a kérdéseimre. Az agyamból a legváratlanabb
pillanatban tudnak kipattanni a megoldások. Most is így volt. Szeretek gyorsan túl lenni a bajokon,
nem emésztgetem sokáig, nem dédelgetem őket. Nem szeretem ha sajnálnak, ezért én a magamban
feldolgozós fajta vagyok. Sokan azt mondják, hogy jobb kibeszélni a problémákat, én ezt el sem tudom
képzelni. Én kifordítottam magamból a bajaimat, és az is nagyon jól működött. Kivéve most, amikor
azt is megtámadta ez az új kórság.

Nem taglalom hosszan, mi is volt a bajom, mert már ügyesen túltettem magam rajta. De köze van
hozzá a magánynak, és a kinti gyermekeim hiányának is. Az soha nem zavart eddig, hogy magam vagyok.
Az itthoni fiamékat minden héten látom, és a kintiekről is mindent tudok, szinte napi rendszerességgel
beszélünk vagy írunk. A lányom életében bekövetkezett változás indította el a szívemben a lavinát.
Remélem hamarosan nagymama leszek. Ők ott, én itt...és nekem még van két és fél évem ebben a
pokolban, amiben dolgozom... és az sem vigasztal, hogy az itthoni fiaméknál is várható majd unoka.
Mellbe vágott, hogy amíg nyugdíjba nem megyek, addig alig tudok majd nagymamaként funkcionálni
a kinti unokám életében...
Szokták irigyelni a pedagógusokat a sok szabadság miatt. Mi is örülünk neki, de azt mindannyian utáljuk,
hogy nem akkor vehetjük ki, amikor mi szeretnénk. Egy nappal sem rendelkezünk mi. Ha úgy lenne, nem
csak nyáron utazhatnék ki Angliába hozzájuk.

Sok lehúzó kósza gondolat volt a fejemben, amiket azután tudtam helyretenni, miután összegyűjtöttem
őket. Ezek nyár vége óta emésztettek, és ehhez még hozzájött az iskolakezdés is, ami szintén nem egy
örömünnep az én esetemben... pedig valamikor az volt.

Mint mindig most is igyekeztem "lapozni", a kesergés soha nem volt a kenyerem. Az is nagyon jó volt,
hogy itt voltak a gyerekek. Most pedig fordítani valót keresgélek, szóval már (majdnem) a régi vagyok.

Na, megyek folytatom a nézelődést!

Csinálták az utat nálunk, két hétig nem jött fel busz a faluba, a lenti buszmegállóba/ból kellett gyalog
le/fel mennem. Minden reggel csodás narancssárga színben ragyogott a nap, amitől persze megbolondult
a fényképezőm:

Kép

Szia Rita!
Remélem azóta már jobban érzed magad! Biztosan nagyon nehéz dolog lesz ilyen távoli nagymamának lenni. Egyáltalán a gyerekektől ennyire távol élni. Tudom, hogy ott a skyp, láttam már olyan videót ahol a nagyszülők azon keresztül meséltek a gyereknek. A látvány megvan, de az érintések nagyon hiányoznának nekem.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 13. 18:03

Na mennem kell. Maradt még pár oldalam vissza. Nagyon szépek a képek, gusztusosak a kaják. Szívfájdító, hogy csak képről nézegethetem. További szép napot.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 13. 19:28

Semmi gond, előfordul velünk is, hogy van lemaradás...nálunk is volt pl. facebok szünet...mert egyszerűen azt vette észre az ember, hogy már órák óta ott ülök és reagálom a dolgokat...minden más meg fut. Úgyhogy egy kis lassítást vezettem be én is...akinek fontos vagyok meg meg tud csörgetni a telefonon is! :D :x :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. december 14. 22:30

Kedves Éva!Köszönöm szépen a felrakott képeid.Gratulálok a telefonodhoz és kívánom ,sok szép fotót készíts,legyen örömöd benne!Üdv.Paggy :flower1:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. december 15. 17:05

kisbetű,bal kézzel írom....
hó alatt jégpötty,a csuklóm darabokra tört,ülök a földön a hóban,apuka és kislánya at utcában laknak...elnézést nem tudok segítenim,mert sietünk az iskolába....20 perc a földön,egy kutyás barátom segített,kórház,ripityom,húzás-nyomás-reccsentés-kész -gipsz.
vigyázzatok a hó alatt jég lehet--paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 15. 17:27

Na emberségből elégtelen az apuka! szép példát mutatott, bár jártam már én is így, nem tudtam felkelni..igaz én meg hanyatt zuhantam egy akkorát, csak az volt a szerencsém, hogy a hátiszák a sál és a vastag sapkaszél miatt nem törött be a fejem...de hogy nem jártam én sem vitustáncot az örömtől az tuti. :-q Drága Paggy, a baj soha nincs jókor, pontosítok mindig rosszkor van. De ünnepek előtt és télen aish...jobbulást, és gyors teljes helyreállást a kezednek. :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. december 15. 18:29

kedves kata visszamásztam picit,mert akartam valamit betenni az elmaradt mikulási tudósítás helyett-köszönöm a jókívánságot-fél-egy -kézzel még nem megy----1 fájdalomcsill hatása alatt legénykedem-----
tegnap megvolt az év utolsó filmklubja-kim nam gillel-1 day címmel-meg tudjátok nézni,mert van felirata-szerencsére még el tudtam menni,ugyanis ma kezdett esni .......
üdv mindenkinek,nem lesz semmilyen fotóm egy darabig.paggy
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. december 15. 21:22

Paggy! Sajnálattal olvasom, hogy eltörted a jobb csuklódat, ez soha nem jön jól, de most a legrosszabb időszakban történt,nagyon sajnállak. :( Biztos fájdalmas és hosszadalmas lesz a rehabilitáció, kívánok neked gyors gyógyulást !
Sajnos az eseted is bizonyítja, hogy kiveszett az emberek egy részéből az együttérzés, segítőkészség. Simán elmennek a rászorulók mellett.
Nálunk is leesett a hó, és folyamatosan esik, most még nincs hideg, de ha jön egy fagy rá, nem merek kimenni az utcára.

Reggeli képeim.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kellemes Adventi készülődést!

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 15. 21:39

Hú Gabóci nálatok mekkora már most a hó :-o Viszont olyan régen volt ilyen szép telünk, hogy minden fehér...itt még csak megmutatta, sajnos kezdett rá esni egy kis havas eső is. Ilyenkor én is félek mászkálni, bár Samukám megint tett róla, hogy még álmomba se jusson eszembe valahova is elindulni... :(( . Az adventi koszorúd is nagyon szép lett. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 16. 14:55

Paggy írta:kisbetű,bal kézzel írom....
hó alatt jégpötty,a csuklóm darabokra tört,ülök a földön a hóban,apuka és kislánya at utcában laknak...elnézést nem tudok segítenim,mert sietünk az iskolába....20 perc a földön,egy kutyás barátom segített,kórház,ripityom,húzás-nyomás-reccsentés-kész -gipsz.

Szia Paggy!
Köszönöm a telefonnal kapcsolatos jókívánságokat. Neked mielőbbi és teljes gyógyulást kívánok. Remélem mielőbb fogod tudni használni a kezed. Tragédia, hogy pont így az ünnepek előtt. Olyan borzasztó, hogy ilyen közömbösek az emberek.
Annyira hamar meg van a baj. A férjem is pár éve a munkahelyén dobott egy hátast. Éjszaka kellett átmenni a gyárudvaron és ahogy lelépett a járdáról pont egy ilyen behavazott jégpöttyre lépett. Még végig dolgozta az éjszakát, hazajött, lefeküdt, de már nem tudott felkelni. Én még dolgoztam akkor, a telefont sem érte el. Mentő, röntgen, kórház. Szerencsére nem volt törése. 1 hétig volt bent. De neki ez kínszenvedés volt. 6 éves kora óta csak látogatóban volt kórházban. Alig 1 hétig volt itthon amikor elkapott valami vírusos fertőzést. 2 hétig volt tüdőgyulladással a kórházba. Na akkor olyan 15 évet felszedett magára. Komolyan azóta hirtelen megöregedett és mindig van neki valami baja. Előtte fiatalos, örökmozgó duracellnyuszi volt, azóta öregember.((((
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 16. 15:09

Tegnap előtt fákat ültettek a házunk előtti felnőtt játszótérre.
[IMG-20181214-112651.jpg](https://postimg.cc/K3MNKRCC)
[IMG-20181214-112804.jpg](https://postimg.cc/jLRwnWVN)
Kíváncsi vagyok egyébként, hogy mennyi fog elpusztulni belőlük. Olyan 30 cm lyukakat ástak ki. Abba ültették el a földlabdás facsemetéket. Az utca másik oldalán is sokat. 2-3 méterenként. Nem értem, hogy miért éppen télen kell nekik fásítani. Fagyhatár durván 80cm vagy 1m. Férjem szerint, hogy jövőre megint kelljen venni és cserélni a csemetéket. (((
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 16. 15:13

Bocsi, megint rosszat linkeltem:
Kép
Kép
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 16. 15:20

Tegnapi képek:
Kép
Kép
Ekkora hó esett. Egészen estig tartott a havazás, de közben olvadt is. Tehát estésre sem lett nagyobb a hó. Olyan 4-5 cm vastag.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. december 16. 15:35

Gabóci5 írta:Paggy! Sajnálattal olvasom, hogy eltörted a jobb csuklódat, ez soha nem jön jól, de most a legrosszabb időszakban történt,nagyon sajnállak. :( Biztos fájdalmas és hosszadalmas lesz a rehabilitáció, kívánok neked gyors gyógyulást !
Sajnos az eseted is bizonyítja, hogy kiveszett az emberek egy részéből az együttérzés, segítőkészség. Simán elmennek a rászorulók mellett.
Nálunk is leesett a hó, és folyamatosan esik, most még nincs hideg, de ha jön egy fagy rá, nem merek kimenni az utcára.

Reggeli képeim.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kellemes Adventi készülődést!

Kép

Szia Gabóci. Megint annyira csodásak ezek a havas képek. Mindegyik nagyon hangulatos, de a pados a legszebb. Nálunk olyan rendszertelenül van takarítva. Ahol le van taposva, ott nagyon csúszik. Nagyon veszélyes közlekedni. Sajnos elég sok helyen nincs eltakarítva. Muszáj pedig a boltba menni. Itt nincs akkora hely tárolásra.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 17. 7:45

sziasztok! Nálunk is ez a helyzet, mindig vannak az épületek között olyan senki földjei, aztán esik akkorát az ember, hogy nyugodtan filmre lehetne venni mint kaszkadőri szereplő... :)) :(( csak az alanynak fáj ha elesik...De ez van.
Tegnap kurkumás tojáslevest csináltam, hát fenségesre sikeredett!
Kép
Kép
Kép

:D :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: (~~)
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. december 17. 12:35

Szia Kedves Paggy!
Nagyon sajnálom ami veled történt.Kérlek szépen gyógyulj gyorsan és fájdalom mentesen.
Marcsi :)
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. december 17. 18:39

kedves mindnyájan.köszönöm szépen paggy :flower1:
Elthan

HozzászólásSzerző: Elthan » 2018. december 18. 13:44

Kedves Paggy sajnálom a balesetet. Gyógyulj mielőbb. Nálunk sajnos szintén megtörtént a baj, így a kisebbik fiam bal térdét holnap műtik. Vittük a kórházba egyik orvostól a másikig, ma aneszteziológusnál és laboron. Holnap reggel 6.30 a baleseti sebészeti osztályon kell lennie. Tele van a kórház itt is, rengeteg baleset volt.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. december 18. 15:38

jaj,jaj kedves elthan-nagyon sajnálom,hogy a gyerekeddel ez történt---holnap reggel szorítok nektek %%- %%- %%- biztosan jól fog menni a műtét és sikerül minden :flower1: :ympray: együttérzek veled .paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. december 18. 15:54

fő a kőleves-kedves kata-olyan guszta a kurkumás tojásleves-megkívántam -és szép a kép-KÖSZÖNÖM-a zöld tányér és a sárga leves ÉLMÉNY---tehát kell nekem is egy kis fincsi meleg leves-de hogy lehet vágni,zöldséget pucolni-a titok forróvizes mosás-tiszta konyharuhával balkezes dörzsölés-minden egyben a fazékban puhára fő-botmixer-FINOM-KÖSZI KATA!!!!!!!!
kedvas gabóci-csodásak a képek--nagyon-nagyon!!!!!!!köszönöm
ujjaim mint szafaládék-addig nem körkörösítik,míg le nem lohad
utolsó-ambulancia-tegnap kuedukált wc-bal kézzel própálom a nadrágom felrángatni-kicsit nyögtem mert fájt a karom-beszól egy borízű hang a másik fülkéből,ne tessék márjajgatni,mert nem tudok pisilni-ó bocsánat-köszönöm-egyébként segítsek valamit kérdezte- :)) paggy

-

Vissza: “Társalgó”