Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 14. 21:19

Sziasztok!
Először Ági!Jó bőséged termésed volt fotókból.Mindet köszönöm szépen.Milyen jó így dúskálni a képekben.Már aggódtam .Hol lehetsz vajon?Ági, a sok jó közül választok néhány kedvencet a karácsonyi albumba.,ha megengeded.Nem árulom el melyikeket ,csak azt,hogy élőlényekkel, ételekkel valamint felfelé szálló gömb alakú tárggyal kapcsolatos fotókat zsákmányoltam.Várlak vissza!Üdv.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 14. 21:52

És megkezdeném a felkészülést a Szépművészeti Múzeum megnyitására/a magam módján/
Az első mondatom a WIKIPÉDIÁBÓL:
A CSENDÉLET festőien csoportosított tárgyak és/vagy állatok ábrázolása......
Ma esti "csendélet:
Kép

Kedves Lányok!Vérszemet kaptam a sok jó kép láttán.Ha van kedvetek,küldjetek nekem hasonló pillanatképet BÁRMIRŐL!Előre is köszönöm.Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. szeptember 14. 22:11

Paggy! Megnyugtattál!
Tehát ami nálam most van az asztalomon az nem kupi, hanem festőien elrendezett csendélet.:-) :-) Ezt tovább kell adnom a fiamnak, hogy ne izgassa magát, mikor letolom mi van a nappaliban az asztalon. Bár nem gondolnám, hogy a szivére vette eddig is. :-)

Kép

Képeket nyugodtan vidd, ha találsz hasznosithatót.

Kata! A cica zöld szeme , valamint ahogy le lett fényképezve, nagyon, de nagyon jó!! Apukád ott fent a tetőn, nem semmi!!

Marcsi! A fiam mondta, hogy a múzeum előtt kiállitott dinóknak, az egyiknek letörték a farkát, de azóta már megjavitották. Mivel nem tudnak szórakozni az emberek!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 15. 4:04

Már megint kukoréknak álltam,azaz 4 körül felébredtem , indul az élet.Gondoltam nézek egy kis Peppa Wutzot/Peppa malac rajzfilm németül/Vidámmá teszi a napom .SZÓVAL MEGÉRTE BEKAPCSOLNI A GÉPEM,mert kaptam egy rokon lélektől CSENDÉLETET.
Ági!Igen-igen ez egy VALÓDI CSENDÉLET!!!Köszönöm. \:D/ :littlehearth:
Megjöttek a bentlévő cicáim: GYERÜNK,ÉHESEK VAGYUNK! Üdv a FENTLÉVŐKNEK és további szép álmot,a SZUNDIZÓKNAK!Paggy
David Hockney Medence két alakkal című festménye rekordot dönthet novemberben, a Christie's aukciósház árverésén. A Christie's szerint ez a modern kor egyik legjobb alkotása, ezért nem is véletlen, hogy 80 millió dollárra értékelték. Ha pedig két hónap múlva el is viszik ennyiért, rekorder lehet a festmény, vagyis ez lesz/a cikk az Origón//:
Spoiler: mutasd
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. szeptember 15. 10:18

Sziasztok ide is betopp aztán rohanás mert még nem reggeliztünk, és irány a belváros...ha nem kiabálom el. Annyi mindent csináltam itt reggel óta, hogy most döbbenek rá hogy lassan dél lesz.
Ági, gratulálok asok képhez, a gyönyörű terméshez, és hogy Ödönkét sem hagytad ki! Jót nevetettem az íróasztali csendéleten is.! Nálam is hasonló a helyzet. Lesz majd a jövő héttől egy új mixelőm, és én is nekiállok turmixodat csinálni... nyers fügét még soha nem láttam, igencsak megkóstolnám....Na megyek is mert igencsak megéheztem.... :x :x :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. szeptember 15. 10:26

Sziasztok!
Mennyi sok kép és infó került fel.
Ági!Nem semmi, hogy milyen egyszerű dolog kell ahhoz valaki megjegyezzen valamit.A Te kutyád Ödön, és hogy Lechner Ödön az egyik legnagyobb épület tervező amikor elmegyek az Ő által tervezett ház előtt mindig eszembe jutsz Te és a kutyusod.
Paggy örömmel várom a beszámolót a Múzeum nyitással kapcsolatban.Az a festmény nem semmi maga kép sem az ára meg főleg.
Szép hétvégét kívánok
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 15. 13:20

Már majdnem igazán ősz van.Most jöttem haza rengeteg cuccal a piacról.Jön a capuccino/bár tiltott ,de 3 kortyot engedélyezek magamnak/Kedves Lányok!Estére teszek fel pár képet EGY BIZONYOS TÉMAKÖRBEN és kerestem hozzá videót is.Ezt azonban majd csak az nézze,aki elmúlt már 16 éves!!!!!!!!!!MEGLEPETÉSNEK és PICIT!!!!!!!!!!!!MEGBOTRÁNKOZTATÓNAK szánom/.Nem kell megijedni!!!/egy szép napsütéses nap végére.Most megyek kutyát sétáltatni,főzni és egyebek.....Kb 8 után jövök.Paggy
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. szeptember 15. 19:26

Sziasztok!
Este emberemmel a Szegedi bortéren voltunk amely, (közismert nevén fogadalmi templom vagy szegedi dóm) előtti téren került megrendezésre.
Egy nagyon szép fotót sikerült készíteni.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 15. 20:13

Sziasztok és szia Marcsi!Tényleg szép,hangulatos a fotó.Még nem láttam a dómot belülről,csak kívülről mutatják.Borfesztivál volt ott?Ugye itt rendezik meg az ünnepi játékokat?Így nem néz ki nagynak a tér.Ittatok finom borocskát vagy csak sétáltatok?Egyáltalán Szegeden milyen bort illik inni?Homokit?Melyik is az?Műveletlen vagyok.Gondolom fehér bor,vagy nem?Köszönöm szépen a hangulatos fotót. :littlehearth: :-bd
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 15. 20:15

Marcsika szép képe után jöjjenek az én fotóim.
Az első 3 címe:MA DÉLELŐTT A PARKBAN
Kép

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 15. 20:18

Ezután jön az "intim zóna"
Lányok!Onnan az ötlet,hogy az Allaeban/bev.közp./megláttam az alábbi gusztusos melltartó képét:

L=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=717SAM_3286.jpg]Kép[/URL]
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 15. 20:22

Na nézzük mit lehet itt kapni!Ha nem az ALDIBAN vettem volna meg 2 hete 2 elég tűrhetőt 2500Ft/db akciósan,akkor most......Hozzá kell tennem nagyon szeretem a szép fehérnemÜket:
Kép

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 15. 20:25

No jól van,itt ez van,de mi a trendi mostanában/az elmúlt 2 évben/Lássuk csak!Jönnek a linkek.Az első 2 még csak-csak,de a második 2 HÁT ..........
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=4AMmWr7o6RM

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=4D5ehSUOVgc
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 15. 20:28

Hát ezek azok:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=aRWbTq0kfOY

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=cySMtNbXqmo

Ez már egészen BOLOND,de szépek a színek!
Ennyit mára.Hülyén hangzik,de nekem érdekes volt mind a 4 videó.Még sosem voltam ilyen bemutatón.CSAK a lányok túl soványak és a molett csajok meg jobb lett volna ,ha áttetsző fátyol alatt lettek volna,de azért tisztelet nekik. ^:)^ ,hogy felvállalták magukat.Üdv:Paggy
Lányok,most csak 2 hét múlva jövök fotóval.Gabóci jön Pestre és lehet,csinál fotókat a Koreai .Kult.Fesztiválról.Jó éjt!Paggy
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. szeptember 15. 22:18

Paggy!
Gyönyörű lett az dombos fotó, a játszóteres pedig azért tetszik,mert eszméletlen vagány és modern játszóterek épülnek mostanság.
A fehérneműs videók nem rosszak az egyik esetében valóban vékonyacskák, a másik pedig hát, ez is egy munka elkel valakinek végezni.
Borozni mentünk és több 100 pincészet van itt.Én egy egri vöröset ittam.
Maga tér egyébként hatalmas és igen itt van a szabadtéri játékok nyáron.
(Nem saját fotó)
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 16. 8:43

Ma (is) korán kivetett az ágy, és mivel tegnap sikerült behoznom a lemaradásomat az
Iron ladies topikjában (végre válaszoltam mindenkinek), gondoltam, hogy ma itt kezdek,
mert ha nem, akkor megint csak tolódik az egész.

Sajnos-hála istennek, lapozgatás, képnézegetés közben megláttam Paggy videóját, amiben
Bányai Éva professzor asszony mesél a rákos betegségéről, és hogy a halálvárástól hogy
juttatta el magát addig, hogy a rákot az újrakezdés lehetőségeként kezdte felfogni. Már
láttam vele interjút, ezért belevetettem magam a videóba. Megkerestem, hogy hol kezd
a betegségéről beszélni, és onnantól már nem volt megállás. Csodálatos, ahogy kihozta
magát a betegségtudatból, és ezáltal meg is gyógyította magát. Potyogtak a könnyeim, de
ezek nem a fájdalom, a sajnálat, a szánalom, hanem a nem is tudom mi könnyei voltak.
Az biztos, hogy nagyon jóleső, lélektisztító, megkönnyebbülést hozó sírás volt.

Na, ezzel el is ment az idő, már csak a képek végignézegetésére futotta. Így most nekem
is csak bejelentkezés marad, mint Szilviának. Pár perc, és itt vannak a fiamék, megyünk
Tátralomnicra.

Majd jelentkezem! A lányomék tegnap érkeztek Rómába (nászút), már ő is küldött szép
fotókat, én is hozok a Tátrából, és a maradék angliai sincs elfelejtve.

Tegnap esett tíz szem eső, közben sütött a nap. Ez lett az eredmény. A kertemből erősen
zoomolva:

Kép

Csak egy kis falusi feeling:

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. szeptember 16. 9:05

Sziasztok!

Paggy, megnéztem a bemutatót.
Szintén szeretem a szép fehérneműket, igazán az utolsó video volt borzadály.
A mai gyantázós divatot ismerve a többivel mégcsak elvoltam.
Ami viszont feltünt: nem tudom észrevettétek-e,hogy a molett bemutatón mindenki mosolyog, élvezi. - egy szőke libát kivéve-
A " normál" manökenek viszont mintha karót nyeltek volna, fapofával, fenékriszálással vonultak végig.
Tudom,hogy a menés az igy történik, de fehérneműben nekem borzalmasan néz ki.
A másik észrevétel a gyantával kapcsolatos:
Hogy nem veszi észre a tervező, ha valaki le van barnulva bikinire, az NE vegyen fel olyan fehérneműt bemutatón, ahol majdem mindent mutatnak.
Ha már elvárás a tetoválás nélküliség - egy a sok közül -, akkor erre miért nem figyelnek?
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. szeptember 17. 16:05

Reök-palota
„Palotás városnak” Móra Ferenc nevezte először Szegedet. Ő még teljes pompájában láthatta az 1879-es nagy árvíz után újjáépült város gyönyörű palotasorait. Amit Móra láthatott, az alig változott, leszámítva persze a por, a kipufogógázok és a madárguanó okozta pusztítást. Ám a város jó gazdája örökségének, a folyamatos felújításoknak köszönhetően palotái többségében a régi fényükben csillognak. Ismerjük meg közülük a talán legszebb, legérdekesebbet.
Szeged legszebb háza, az európai szecesszió remekműve, az 1906-1907-ben épült Reök-palota. Kizárt dolog csak úgy elsétálni mellette, mert látványa minden emberfiának a képzeletét megmozgatja. Az épület tagolása Gaudi barcelonai lakóházaival mutat hasonlóságot, míg a homlokzat megmunkálása a Victor Horta tervezte brüsszeli házakra emlékeztet.
Magyar Ede az épület tervezője, az európai utazásai során megismert és magával hozott élményanyagot és formavilágot felhasználva tervezi meg legszebb alkotását. Különleges érzékkel álmodja formákba az építtető, Reök Iván vízügyi mérnök hivatását megjelenítő vízi- és növényvilágot. A homlokzat egy csendes vízpart meghitt nyugalmát árasztja magából. Virágok, a homlokzatba lágyan simuló levelek, indák fonják be az ablakokat, párkányzatokat. Az épületen kívülről látható virágmotívum a belső térben is folytatódik: a lépcsőház orsóterében rengeteg kinyílt virág látható, melyek Fekete Pál munkái.

A Reök-palota alaprajza a család igényeinek megfelelően lett kialakítva. A földszinti sarokrészen vendéglő nyílt, míg a többi helyiséget iparosok, kereskedők bérelték. A bejárat mellett balra két üzlethelyiségnyi alapterületen rendezte be Magyar Ede a tervezőirodáját. A többi lakást földbirtokosok, katonatisztek, egyetemi tanárok lakták. Itt lakott Kiss Ferenc is a „szegedi erdők atyja”, melyet emléktábla örökít meg az épülethomlokzatán.

2007 augusztusában 100 éves jubileumát ünnepelve helyet kapott benne a Regionális Összművészeti Központ (REÖK), amelyben időszaki tárlatokat, irodalmi és zenei programokat, szobaszínházi előadásokat tartanak.
2018-ban Francia, kézműves cukrászda nyílt a Reök-palota aljában.

Régi tér
Kép
Új tér
Kép
Még újabb
Kép
Kép
Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 17. 19:23

Marcsi! Nincs szavam erre a gyönyörűségre! És mennyivel másabb a formavilág,
a stílus, a díszítőelemek, mint mifelénk. Ha nem tudnám, hogy egy szegedi épületet
látok, azt mondanám, hogy spanyol vagy portugál, de még azt is elhinném, ha azt
mondanák, hogy Kubában készült a fotó.

Nem tudom, mivel fotóztál, de nagyon szép éles a kép!

Mi nem jártunk tegnap szerencsével. Most ugyan nem mentünk fel a csúcsra, de a
gerincen (2210m) nagyon szerettünk volna újra nézelődni, élvezni a csodás csúcsok
látványát, de újra közbeszólt a természet. Egész nap felhőbe volt burkolózva a hegy.
A Kő-pataki-tó magasságában (1750m) tiszta volt az idő, de attól egy picit feljebb már
mozdulatlan felhőtömeg állta a szemünk útját.
Ha már ott voltunk és kifizettünk egy rahedli pénzt felmentünk a gerincre is, de csak
pár méter volt a látótávolság. Bár ritkán adódik olyan az ember életében, hogy egy
órát a felhők közt mászkálhat, most nem tudtuk átadni magunkat ennek az egyébként
fenséges érzésnek.

Ez volt tegnap...

Kép

Ezt láttuk másfél éve ugyanott:

Kép

Ezt láttuk tegnap a tónál...

Kép

Ezt láttuk másfél éve ugyanott:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 17. 19:24

Megyünk a gerincre...

Kép

Ott a nagy szürkeségben csodaszép hegycsúcsokat kellene látnunk:

Kép

Lefelé jövet, a felhőből kijutva, jól lehet látni, hogy odalent a faluban gyönyörűen
süt a nap. Egyébként végig az úton sütött, odafelé is, és hazafelé is. De minket ez
nem vigasztalt:

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. szeptember 17. 19:35

Szia Mindenki!

Marcsi! Szép a Dóm is, de a Reök Palota engem is mindig elvarázsol. Annyira szép, fenséges, kiemelkedik a környezetből. Jót mosolyogtam, hogy miről jut eszedbe Ödön neve. :-) Remélem ma nem csuklottál, mert emlegettelek, ahogy mentünk át a 3. hídon Makó felé.

RIta! Sajnálom, hogy nem jártatok sikerrel. A felvonón menni bele a ködbe, hát én kicsit betojnék, komolyan. :-) Lehet túl sok horror filmet néztem anno.
Igy is szépek letted a képeid, de persze ott a különbség, ha összehasonlitjuk az egy évvel előttiekkel.

Mi ma Makón voltunk Ödönnel ellenőrzésen.
Kaptunk gyógyszert a vakarózásra. Feladtam ugyanis az elveim, mert a gyógynövények nem hoztak hosszú idő óta jelentős, tartós javulást. A sipoly, fekély viszont a doki szerint megnyugtatóan szép.
A " normális " a fenéknél szitaszerű lyukakkal jár, a mienk s zerencsére nem olyan. Mondjuk dolgozok is rajta ezerrel.
Kapott Ödön pedikürt és manikürt is. :-). Életében először emiatt fél éve volt kutyakozmetikusnál, mert a sok bentlét sajnos megnövesztette a körmeit. Hát ég és föld volt a különbség az orvos javára, ahogy lekapta a hosszát. Most suhan, mint a szellő, nem halljuk a csattogását bent a kövön. :-)
Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 17. 19:47

Ági, annak idején az én Dundimnak, amikor levágták a körmeit, a végeit megégették
forrasztópisztoly szerűséggel. Az orvos csinálta így, nem kozmetikus. Akkor mondta is,
hogy miért kell ez, de már nem emlékszem.

Szerencséje Ödönnek, hogy ilyen gondos gazdája van, mint te! Az én kutyusomnak sem
ment szépen az ivás.

Páfrányfenyő:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 17. 21:38

Igen boldog vagyok,mert az esti csendben,kellemes lámpafény háttérrel, szép képeket nézegethetek.
Marcsi!Szépséges ez a Reök Palota.Nekem is Barcelona jutott az eszembe.Nagyon-nagyon érdekes az ismertető.Mindjárt megnézem mégegyszer a homlokzatot.Vajon most kik laknak ott?Szép,tágas lakások lehetnek,nagy belmagassággal.A földesurak helyét vajon először társbérletekké alakították?Mi mindent tudtak azok az építészek!Nekem jobban tetszett a tér virágokkal,mint az idióta térkövezés,ami most mindenhol divatos.Jó,igaz,hogy nem volt pad ,"csak "rózsák,de egészséges kompromisszum jöhetett volna.ÉS MILYEN A FRANCIA CUKRÁSZDA A SARKON?Kérek majd /hogy is hívják azokat az embereket,akik vendéglőket látogatnak és kritikát írnak?/egy jó kis helyzetjelentést/HA LEHET/ a FRANCIA CUKRÁSZDA finomságairól.Nagyon jó lett a kép,nyálcsorgató.KÖSZÖNÖM :littlehearth: \:D/
Rita!SAJNÁLOM,hogy így kiszúrt Veled az időjárás.Nagyon mérges lettem volna,hiszen nem teljesítménytúrára mentetek,hanem ámulni és bámulni.Elképzeltem így is ,de a tavalyi képek jobbak voltak.Nagyon szép a páfrányfenyő átsütő nap.Köszönöm a fotókat. :littlehearth: :flower1:
És kedves Ági!Csak nem egy madeira terítőn szundikál a kis "csöppség" a levágott karmaival? :)) :littlehearth: Örülök,hogy sikerült a fenékkezelés is.Ha valaki olyan olvassa,akinek nincs állata,az hiszi nem vagyunk normálisak,DE MI TUDJUK,HOGY DE IGEN! :-bd
Lányok!Évával mi lehet?Más fórumon hallottatok róla?Olyan régen nem jelentkezett.ÉVI!Ha olvasod,légyszíves küldj egy szmájlit,hogy tudjuk, jól vagy!
Ma BÜDÖSKÉKET MENTETTEM.a HÁZAK KÖZÖTT KÖRALAKÚ MAGASÁGYÁSOK VANNAK.Minden évszakban cserélik a virágokat bennük.Hiába néhány még élni szeretne,kidobják őket .A telefonommal készítettem egy képet.Félkézzel készült és rajtavagyok mint a mentősnővér.hazavittem vázába és a gyökereseknek adtam még pár hetet.Most csak 1 képet teszek fel,mert azt ígértem 2 hét múlva hozok képet.Remélem egy kis csalást megbocsájtotok.Jó éjt!Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 17. 21:45

Vigyorgok a napfényben,mint a VADALMA.
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. szeptember 17. 22:04

Rita! Megfejtettük a férjemmel itthon a köröm égetés rejtélyét. Azt mondta a férfiember, hogy a szarut egyenesre lehet igy a hő hatására simitani. Amikor levágják van hogy betöredezik, egyenletlen. Igy viszont szép sima lesz.
Közben jót vihorásztunk, hogy na Ödönnek aztán biztos nem csináltak volna ilyet. Öten nem tudtuk volna lefogni, ha közelitett volna felé a műszerrel. :-)

Paggy! He-he, madeira csipke. Hát szégyenszemre ez csak egy puritán papirtörlő volt, de mentségére legyen szólva, hogy három rétegű. :))
- nálam szentirás, hogy a törlőkendő 3 rétegű legyen, a wc papir 4, szinre fehér és illatmentes. Mire ezek lelőhelyét megtaláltam....:-) -

Közben lemaradt Rita virágos-méhecskés képéről az észrevétel, miszerint a szín és a méhecske is nagyon tetszett.
Lusta vagyok kikeresni ki is tette be az őszirózsákat, de azok is nagyon tetszettek.

Mentem filmezni, mert ma kicsit kemény nap volt, le kell vezetni valahogy.

Vissza: “Társalgó”