Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 10. 20:12

Nekem minden gyorsnak,KÁOSZOSNAK tűnik,de a gyerkőcök eligazodnak benne.Most megyek nézelődni. :) :littlehearth: :flower1: Paggy

Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=MnyZS5o_yEA
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 10. 20:48

Kedves Rita!Azzal kezdem,én is,hogy köszönöm a virtuális utazás lehetőségét.
Az Oliver Cromwell ház tégla és fa kombinációja tényleg időtálló,ha 400 év óta ott áll!Biztos kezelik valamivel a fát.Szívesen elmentem volna veled az étterembe kipróbálni az indiai ízeket.Nekem "bejön" az édes fűszeres íz.Vajon ,miért alapíz ez náluk?
Meghökkentett a sárguló pázsit.Egy ismerősöm állandó esőről panaszkodott tavasszal.Hová tűnik el a csapadék?Meg azt is mondta,hogy sok embernek fájnak az ízületei a nyirkosság miatt.A lányodék háza és környéke olyan "angolos",barna téglák,fehér ablakok.Mögötte pedig a nem túl magas ,csúcsos templom
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 10. 20:52

Rita!Ez olyan különleges kép:
Kép
Köszönöm szépen az összes eddigi fotót!Várom a folytatást.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 10. 21:04

Kedves Gabóci!nagyon-nagyon szeretem az ilyen hangulatos szép ünnepségeket.Ennyi díszruhába öltözött ember és mindenkin látszik,hogy szeret ott élni,mert olyan a város.Igazán köszönöm,hogy kinyitottad az ajtót és bekukucskálhattam.
Garfieldnek mielőbbi gyógyulást kívánok.Nyerje vissza a harci kedvét és NE HAGYD MAGAD CICUS!!!!
Éva!Nem tudom miért,d azt gondoltam anyukám háza közelében ÚJPALOTÁN laksz.Jó hallani,hogy azért ki tudsz mozdulni.régen írtál a madárkádról!!!!!Szívesen olvasom a beszámolód.
Katának,Szilvinek és Nellinek, valamint NEKTEK,jó éjszakát kívánok!Paggy
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 11. 8:19

Gabi! Én először láttam ilyen cicakávézót, de sejtettem, hogy divat lehet, mert a gyerekek mondták,
hogy Manchesterben is van. Olyan fura, hogy nálam Angliában tárul ki a világ, mert otthon leginkább
két falu közt ingázom, illetve itt a fórumban, a ti fotóitok által látok be más települések életébe, és a
fordításaim segítségével is utazom.

Köszi a fesztiválos képeket! A szomszéd faluban a szüreti fesztiválon szoktak hasonló lovaskocsikkal
felvonulni.

Paggy, még játszóházban sem voltam soha. Ehhez nekem is nagymamának kell lennem, mert ugyebár
régen nem voltak ilyenek. Jól kihasználnak minden négyzetcentimétert! Jót nevettem rajta, hogy Lilla
még itt is lovagol, de a kislabdákban "úszó" gyereknél kitört belőlem a röhögés (és még haladt is előre).

Hű! Zokniban mászni a mászófalon!! Még jó, hogy van rajtuk biztosítókötél.

Nincs zöld színű pázsit! Csak szalmasárga füvek vannak jelenleg. Jóval több beteg embert látok, mint
otthon, de ez azért is lehet, mert itt egy tolókocsis emberrel is el lehet indulni bármerre, mert minden
lehetőség adott az ő számukra is.

Ami feltűnő, hogy sokkal több a nagyon-nagyon kövér ember (főleg nő), mint otthon, pedig mi is
túlsúlyos nemzet vagyunk. Az évben elkezdték extra adókkal sújtani a hozzáadott cukrot tartalmazó
ételeket, és kampány is indult az egészségesebb étkezésért. Szóval elkezdődött valami.

Éva! Nem tudom, hogy itt mennyi ideig maradnak meg ezek a dolgok, de azt már régóta figyelem, hogy
ilyesmire, vagy például a fogyatékkal élőkre nagyon odafigyelnek.

A tenger csak fényképen szép, egyébként semmi csábító sincs benne. Koszosnak tűnik a barnás színe
miatt, de nem tudom, hogy koszos-e valójában, vagy csak ilyen. Azt hiszem az utóbbi. Anglia fent
van északon, ez már nem mediterrán vidék, itt zordabb a tenger is.

Ez a harmadik alkalom, hogy itt tengernél vagyok, és azt látom, hogy a lehetőségek kihasználása is teljesen
más, mint egy meleg parton. Itt, ha jó idő van, akkor, bár nem tömegesen, de belemennek a jéghideg
vízbe is, de inkább elfoglalják a visszahúzódott víz helyét, letelepednek és a gyerekek boldogan játszanak
a rendelkezésükre álló végtelen térben. Bemennek a vizes homokos részre és építenek, vagy pocsolnak a
visszamaradt vizekben, szóval náluk ezt jelenti a tengerpart. Az én képeimen azért nem látszanak ezek,
mert mi olyan helyre mentünk be, ahol én zavartalanul fotózhattam, de mi is nagyon élveztük a végtelen
homokban való mászkálást, nézelődést, és azt az érzést, hogy olyan helyen vagy, ahol nemsokára töméntelen
víz lesz majd.

A Mersey partján sétálgatva:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 11. 8:19

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 11. 8:20

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. július 11. 9:35

Rita! Először is jót nevettem, hogy végre Te is tudtál kacsás képeket csinálni. :)) Tetszenek a Mersey folyó környéki képek. Látszik a kajakosok és a madarak is nagyon otthon érzik magukat a folyónál.

Paggy! Ilyen óriási, mindennel felszerelt játszóházat még nem láttam. Itt aztán sokféleképpen kipróbálhatják magukat a gyerekek. Igazi gyerekparadicsom.
Kép
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 12. 20:18

Paggy írta:Nekem minden gyorsnak,KÁOSZOSNAK tűnik,de a gyerkőcök eligazodnak benne.Most megyek nézelődni. :) :littlehearth: :flower1: Paggy

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=MnyZS5o_yEA

Szia Paggy!
Én még azt a nagy trambulint próbálnám ki szívesen amihez a derekukra van erősítve kötél. Illetve a másikat is amiben csak ugrálnak. Kicsit hangzavar van, de hát sok a gyerek és élvezik. Lilla is nagyon jól érezte magát. Ez átjött a képeken is. Te kipróbáltál valamit vagy csak kíséret voltál?
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 12. 20:40

Szia Rita!
Nekem ezek a természeti képek a kedvenceim. De azért az régi épületeket is szívesen nézem. A folyóparti kép csodaszép megint, olyan poszter minőségű. El lehetne nézegetni naponta a falon is. A fekete lábú tollászkodó madár a képen az hattyú és a fiókája ugye? Én annak gondolom. Én 1x voltam csak tengerparton. Még a 80-as években Bulgáriában. Várnában. Ott tényleg szép tiszta és olyan kékes zöldes volt a víz. De az utolsó előtti napon viharos lett a tenger. Az idő szép napos volt, de amikor bementünk a bokáig érő vízbe jött a hullám és betakart. Pedig elég magas vagyok. Akkor már olyan koszosabbnak nézett ki a víz is. Valami medúzát nekem is sodort és tele lettem apró hólyagokkal. A házinénink magyarázta, hogy medúza lehetett. Már hazafelé a repülőn elkezdett hámlani a bőröm, de olyan szinten, mint amikor a kígyó vedlik. Nem egészben, de jó tenyérnyi darabokban jött le. De én azóta is szívesen mennék ki a tengerpartra. Mondjuk a napozást kihagynám, már nem bírnék órákig a napon feküdni. Kinőttem belőle. Csak sétálnék a tengerparton, ugyanis hajóra biztosan nem szálnék, idegenkedem attól a sok víztől ami alattam lenne. A mélységétől.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 12. 22:07

Paggy!
Nem tudom, hogy észre vetted-e, de írtam privit!
Most nincs nagyon mit írni a pipiről. Szokásosan viselkedik. Valahogy észrevétlenül abbahagyta a pléd csipkedését, kaparását. Mostanában nem csinálja érezhető mennyiégben. Megint vedlik, szórja el a nagyobb tollait is. Ezeket napi 1, de a kicsik az 10-15 is van naponta. Kevesebbet is eszik is ilyenkor, meg nem is mozog annyit, gondolom nehezebb ilyenkor repülni. De ez lehet a kora miatt is, talán nem olyan izgága. A napokban dinnyéztünk együtt. Ő a magokat a tányér szélére támaszkodva én meg a belét. Készítettem róla képet, de nem volt jó a minősége, így kitöröltem. Majd amikor világosban eszünk, akkor talán sikerülnek a képek. Mostanában megint elég válogatós. Barackot, ha elveszi is akkor is kiköpi, eldobja. Zöldségeket azért eszi. Nem tudom, hogy mi az összefüggés, de mióta tavaly kicseréltettük a redőnyt fémre azóta még nyáron is fél 8 körül kel. Előtte amikor világos lett már kelt. Pedig pont olyan ritkára szoktam leengedni, hogy azért jöjjön be a réseken levegő is. Talán a zajt jobban felfogja. Mindenesetre én örülök neki.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 13. 9:51

Sziasztok!Most csak egy pillanatra jöttem.Éva ,nem tudom ,hogy kell elolvasni a privát üzenetet.HOLNAP ESTE MINDENT megnézek és elolvasok. :ymparty: : Dédi otthon van a kórházból és tűrhetően van.Mondtam,hogy ki kéne tenni egy "CSODA A KÓRHÁZBAN" fotót az épületre.Háttérben Erzsike és Julika lenne angyal szárnyakkal.Jó hétvégét MINDENKINEK!Paggy %%- :-h
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 13. 10:00

REGGEL/telefonnal készült!/:

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. július 14. 10:19

Szia Paggy! Örülök, hogy dédi már otthon van, és kicsit jobban a segítő angyaloknak köszönhetően. Remélhetőleg az otthoni környezetben tovább fog gyógyulni. :ympray:

Gyönyörű napos idő van...

Kép

még fekete fehéren is látszik.

Kép

Egy kis vitamin

Kép

Szép hétvégét mindenkinek! :-bd
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 14. 14:51

Kedves Lányok!Most jöttem egy picit nézelődni.Kedves Rita!Gyönyörűek a Mersey parti képek,főleg a gyűrűző víz a madárral.De a többi is ..
Köszönöm,hogy gondolsz ránk.Szívesen úszkálnék a csónakok és evezősök mellett.!!!
Éva!Ne habozz,ismételd meg a fotózást,mert elkelne még néhány jó kis papagájfotó!Alig van belőle.Elnézegetném itt.Sajnos a gyerekjátszóban, mi felnőttek,csak popsitmereszthetünk.KÁR!!!
Gabóci!Nagyon fincsinek kinéző gyümölcsöket hoztál.Mindjárt kimegyek a hűtőben körülnézni.Ennék málnát.Köszi a képeket.
Lányok!Most//20 perc múlva/ indulunk ""nyaralni " 5 nap a víz mellett\:D/ .Üdv Mindenkinek:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 14. 16:01

Még fél óra ,amíg elindulunk,mert defektünk van.Addig:
https://www.facebook.com/Vocativ/videos/2055313977814160/
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2018. július 14. 20:38

Lányok! Végre sikerült átnéznem több mint 1 hónapos lemaradásomat. Marcsiék esküvőjénél vesztem el, Ritáék esküvőjére értem ide. Hihetetlen mennyiségű kép készült, amin egyenlőre csak átszaladtam, olvasással Ági beszámolójáig jutottam el. Most csak egy-egy mondatban , kicsit összevissza:

Ági! Az utad hatalmas élmény lehetett, mert a képeken keresztül is élveztem az utazást ( itt a szobában nem volt meleg és nem kellett lépcsőt másznom)

Kata! Szépek a fotóid, de nálam Samuka arckifejezései mindet visznek!!

Paggy! Bizonyára nagy élmény volt a múzeumok éjszakája,a városi képeiden nagyon jó egy-egy helyet újra látni.

Gabóci! ez érvényes a Te képeidre is bár ott már többmint 10 éve jártam.

Szilvia! A tuja nyírása nagy feladat, na és a gyantája egy csapás, sajnos a tuja közelébe se tudok menni ( és ez igaz a fenyőre is)

Rita! Nagyon sok boldogságot kívánok a lányodnak, neked pedig gratulálok! Jövőre pedig a következő esküvőhöz fogok gratulálni. Köszönöm, hogy Te Angliába vittél el.

Még párszor átnézem a képeket, mert mindig találok olyat amit még nem láttam, illetve nem néztem meg alaposabban.
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. július 15. 13:59

Sziasztok!
Rita,Gabi, Kata, Ági, Paggy, Évi, Szilvi, Nelli és MInGi!
Járok néha erre, de nem volt időm "csak csupán" szétnézni.Ma értem végére a több oldalnyi fotónak és történésnek.
Az egyik legfontosabb, hogy dédi otthon van. :-bd
Mostanra Rita Zsuzsi lánykája is asszony lett.Gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok. :ymapplause:
Gabóci unokájának a 16 szülinapjára sok boldogságot kívánok. :movingflower:
Milyen kicsi a világ, Évi és Nelli szinte egy utca kövét koptatják, pont úgy mint mi Ágival.
Kata! Ti jól vagytok? Samu hogy viseli a meleget?
Mindenkinek kívánom, hogy legyen további szép vasárnapja.Vigyázzatok magatokra és legyetek egészségesek.
Marcsi :)
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. július 15. 21:07

Sziasztok! A lányomnál kinyílt a mocsári hibiszkusz, Garfield vigyáz rá.

Kép

Kép

Felhőnk 6 órakkor.

Kép

Két órával később.

Kép
Kép
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 16. 18:49

Sziasztok lányok.
Köszi a képeket. Nálunk ma már elkezdődött a kánikula. Nekem jobban tetszett a múlt heti idő, de hát nem válogathatok.))) A nyaralóknak viszont pont ideális ez az idő. Mindenkinek jó nyaralást.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 16. 18:59

Paggy írta:Sziasztok!Most csak egy pillanatra jöttem.Éva ,nem tudom ,hogy kell elolvasni a privát üzenetet.HOLNAP ESTE MINDENT megnézek és elolvasok. :ymparty: : Dédi otthon van a kórházból és tűrhetően van.Mondtam,hogy ki kéne tenni egy "CSODA A KÓRHÁZBAN" fotót az épületre.Háttérben Erzsike és Julika lenne angyal szárnyakkal.Jó hétvégét MINDENKINEK!Paggy %%- :-h

Szia Paggy!
Nagyon egyszerű. Amikor be vagy jelentkezve akkor a vörös sáv vagy csík jobb oldalánál van 5 kis ikon. Kérdőjel, bábú ami jelzi, hogy be vagy jelentkezve és pont középen vagyis a 3. a kis boríték az a privát üzenetek. Ha fölé mész a kurzorral, egérrel akkor ki fogja írni, hogy privát üzeneted van. Ha rákattintassz már mutatja is. A válasz meg ugyanúgy működik mint a fórumban a hozzászólás. A különbség csak annyi, hogy ezt csak a 2 címzett látja, olvassa. Más fórumoknál így működik, biztos vagyok benne, hogy itt is.

Jó nyaralást nektek!
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 16. 19:01

Mindenki szereti a macskákat. Sőt tulajdonosok is vannak. Papírdobozt nekik, hogy jól érezzék magukat. Itt írják:
http://www.origo.hu/tudomany/20180714-e ... rlete.html
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 16. 19:06

Paggy írta:Még fél óra ,amíg elindulunk,mert defektünk van.Addig:
https://www.facebook.com/Vocativ/videos/2055313977814160/

Ötletes és olcsó megoldás. Viszont a wc-t elég nehéz lehet benne használni.))) Meg ugye ilyen fiatal csinos nőkön jól mutat. Az én kicsit terebélyes alakomon már nem igazán. Mondjuk olyan 20-30 éve vagy 20-30 kilóval kevesebbel talán.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 17. 16:51

Sziasztok lányok! Ma különleges fákat hoztam: https://www.nlcafe.hu/horoszkop/2018071 ... ges-kepek/
Mindig lenyűgöz a természet sokszínűsége. Hihetetlenül sokat átélhettek ezek a fák.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. július 17. 21:05

Szia Mindenki!
Most már muszáj bejelentkeznem, mert magam is azt fogom hinni,hogy elvesztem.
Nagyon összetornyosultak a dolgaim - meg lefoglalt a thai barlangban rekedt gyerekek nyomonkövetése az ottani tv-ben, meg két kinti hirforrásnál -, de már látom az alagút végét, csak a hétvégi ittalvós vendégem menjen hétfőn haza és akkor teljes lesz a komfort érzetem is.
Pár oldallal le is vagyok maradva, de pótolom igérem.
Addig is: Éva, örülök, hogy újra itt vagy! Gabóci, Garfield változatlanul szépséges, de a nagy tölcsérű virág is, legalább tudom már a nevét is. :-)
Paggy! Örülök dédi hazatértének, majd irsz mi újság vele. Rita! Nagyon várom a beszámolót és a képeid! A többiről később....

Vissza: “Társalgó”