Van képem hozzá

Gabóci5

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. július 9. 9:48

Szia Rita! Nagyon vártam a képeidet, szeretem őket, legalább virtuálisan bejárhatom a világot. Az indiai ételeket még "rágnom" kell az ismeretlen nevük miatt, ha megkóstolni nincs is lehetőségem. A receptjeidet majd tanulmányozom, de elkészíteni nem fogom, a családom nem befogadó az új ízekre.
Most Angliában nem esik az eső, nálunk viszont annál több, napok óta egyfolytában. A hétvégén tartottuk Panna szülinapi buliját, (16 éves volt) és be kellett húzódnunk a teraszra a viharos szél, majd eső elől.

Kép

Garfieldünk ismét alul maradt a harcban, jól megharapták a lábát, kétszeresére dagadt, így szobafogságra lett itélve, csak sóvárogva nézett ki a társaságra.

Kép
Kép
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. július 9. 19:30

VidékiÉva írta: Mi először a kórház mögötti lakótelepen laktunk, de már 10 éve elköltöztünk és most a vele szembeni lakótelepen lakunk. Néha vizsgálatokra a kórházba kell mennem, de szerencsére nem túl sűrűn. Én mondjuk hetente eljárok erre, mert a régi lakásunk közelében nyílt egy aldi, oda járok vásárolni, ezen az úton.

Éva, én is abba az Aldiba járok vásárolni :D
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 9. 19:48

bearbear írta:
VidékiÉva írta: Mi először a kórház mögötti lakótelepen laktunk, de már 10 éve elköltöztünk és most a vele szembeni lakótelepen lakunk. Néha vizsgálatokra a kórházba kell mennem, de szerencsére nem túl sűrűn. Én mondjuk hetente eljárok erre, mert a régi lakásunk közelében nyílt egy aldi, oda járok vásárolni, ezen az úton.

Éva, én is abba az Aldiba járok vásárolni :D

Szia Nelli! Lehet, hogy már össze is futottunk? Éppen dél körül voltam ma ott. Ott dolgozol vagy laksz a környéken? Mi a Petneházy u. sarkán lévő 10 emeletesben laktunk, ami előtt a 32-es busz áll meg. Szerettünk ott lakni, csak kicsi volt. De már több mint 10 éve átköltöztünk a Róbert Károly másik oldalára. Több előnye van ennek a lakásnak, de valahogy mégis jobban szerettem a másikat.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 9. 19:53

Gabóczi! Nagyon sok boldog szülinapot a lányodnak. Csodaszép nagylány. Garfildnak jobbulást. Nekünk is volt egy nagy kandúrunk. 9kg volt amikor otthon volt. Udvarlási időszak alatt néha 4,5kg-ra lefogyott. Neki is elég sokszor megtépték a fülét.
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. július 9. 20:02

VidékiÉva írta:Szia Nelli! Lehet, hogy már össze is futottunk? Éppen dél körül voltam ma ott. Ott dolgozol vagy laksz a környéken? Mi a Petneházy u. sarkán lévő 10 emeletesben laktunk, ami előtt a 32-es busz áll meg. Szerettünk ott lakni, csak kicsi volt. De már több mint 10 éve átköltöztünk a Róbert Károly másik oldalára. Több előnye van ennek a lakásnak, de valahogy mégis jobban szerettem a másikat.

Itt lakom. A levéltárnál. :ymparty: Szombaton este voltam Aldiban, nyolc körül. Szerdán megyek majd legközelebb szerintem. Este. Ha minden igaz. Holnap vérvétel + este fogorvos, ha azt túlélem, akkor szerdám megyek :D ha nem, akkor szombaton vagy pénteken.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. július 9. 20:04

Éva! Köszönjük a jókívánságokat.:) :x
Kép
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. július 9. 20:05

Szívesen. Mindig rohanásban vagyok, emiatt ritkán nézem mi van itt felül sajnos. Utólag olvasok vissza.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 9. 20:15

bearbear írta:
VidékiÉva írta:Szia Nelli! Lehet, hogy már össze is futottunk? Éppen dél körül voltam ma ott. Ott dolgozol vagy laksz a környéken? Mi a Petneházy u. sarkán lévő 10 emeletesben laktunk, ami előtt a 32-es busz áll meg. Szerettünk ott lakni, csak kicsi volt. De már több mint 10 éve átköltöztünk a Róbert Károly másik oldalára. Több előnye van ennek a lakásnak, de valahogy mégis jobban szerettem a másikat.

Itt lakom. A levéltárnál. :ymparty: Szombaton este voltam Aldiban, nyolc körül. Szerdán megyek majd legközelebb szerintem. Este. Ha minden igaz. Holnap vérvétel + este fogorvos, ha azt túlélem, akkor szerdám megyek :D ha nem, akkor szombaton vagy pénteken.

Akkor igazán közel vagy az aldihoz. Most ott is nyílt már étterem és kávézó. Az új építésűbe a teve utcában vagy a téglaházban? Arra jártam haza a metrótól. Én délelőttönként járok mindig, mindenhová. Ebéd után csak nagyon indokolt esetben megyek valahová. Mondjuk orvoshoz. Biztosan túléled. Majd drukkolok neked. Nagyon nem jó dolog a fogorvos. Maszek alapon, ha időre mész és nem kell várnod, akkor még elviselhető. A legjobbakat neked holnapra.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 9. 20:18

Gabóci5 írta:Éva! Köszönjük a jókívánságokat.:) :x

Nagyon szívesen. Véletlenül össze futottunk. Én is szinte mindig csak vissza olvasok.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 10. 10:15

Gabi! Isten éltesse Pankát!
Kisgyerekként ismertük meg, most meg már szép nagylány, lassan felnőtt.
Hihetetlenül megy az idő!

Szegény Garfield! Jobbulást neki!

Az indiai kaják neve engem sem nagyon érdekelne, ha nem fordítanám a recepteket. Sőt maguk az
ételek sem érdekelnének, de fordítás közben egyre többször jutott eszembe, hogy szívesen megkóstolnám
őket. Úgy nem akartam beruházni, hogy nem ettem még soha. Azt tudtam, hogy a lányom nagyon szereti,
ezért megbeszéltük, hogy ha kint leszek, elmegyünk, és teszünk egy próbát.

Tegnap Liverpoolban egy libanoni étteremben ettünk. Fincsi volt ez is:

Kép
Rita
Adminisztrátor

Tegnap New Brightonban voltunk. Nincs messze tőlünk, és már ott a tenger. Ebben a kánikulában
pont oda vágyik az ember. Érdekessége a kis városkának, hogy pont a Mersey foyó tölcsértorkolatánál
fekszik, vagyis szemtanúi lehetünk a nagy pillanatnak, amikor a folyó beleömlik a tengerbe.

A térképen a piros jel mutatja New Brightont. Jól látható, hogy milyen kis jelentéktelen itt nálunk
Warringtonban a Mersey (valójából egyáltalán nem az, akkora, mint a Sajó ott, ahol lakom), és mekkorára
nő Liverpoolnál, és a tölcsértorkolatnál. Nem értem, hogy tud 50 km alatt ekkorára duzzadni, de most
nem is ez az érdekes....
A Mersey Warringtonban:
Spoiler: mutasd
Kép

Kép

...hanem az, hogy a folyó ott volt, ahol kellett neki lennie, de a tenger nem. Apály volt, így a Mersey kb.
egy kilométerrel odébb tudott csak egyesülni a tengerrel. Hihetetlen látvány volt.

Megyünk a partra. Innen még úgy tűnt, minden rendben.

Kép

Közelebbről: víz sehol, a messzi világítótorony is száraz lábon áll, a hullámtörőket sem nyaldossa hullám.
A világítótorony mögötti keskeny kék sáv a folyó. Este, apálykor, itt már egyek lesznek:

Kép
Rita
Adminisztrátor

Még közelebbről: mohás-moszatos-hínáros zöld kövek, kagylók, medúzák:

Kép

Kép

Kép

Kép

Ez még nem a tenger, csak egy kis hátramaradt sekély vizecske, amiben nagyon jól érzik magukat a
sirályok:

Kép

Végre elértük a tengert:

Kép

Visszanézve a városra (erősen zoomolva):

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 10. 10:16

Maga a városka egyáltalán nem volt mutatós, de pár szép képet itt is lehetett készíteni:
Az építészete elütött a szokványostól, bár voltak hagyományos téglaépületek is:

Kép

Kép

Kép

Kép

Találós kérdés: Hol a busz a képen? :-o

Kép

Az egyik kávézóban a hőségre való tekintettel, tettek ki napozókrémet, napszemüvegeket, amit
bárki ingyen használhat. A kutyatál és a kutyakaja nem a hőség miatt van kitéve, hanem, hogy
ne a kávézó tányérjaiból etessék és itassák a kutyákat [-x :

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 10. 11:30

Ha már arra jártunk, nem hagytuk ki Liverpoolt, habár fogunk még oda menni. Mindannyiunk
kedvence a város. Jó érzés ott lenni. Megebédeltünk (délután 5-kor), sétáltunk egy kicsit, és
mentünk haza.

Ebben a libanoni étteremben ettünk:

Kép

Utcaképek:

Kép

Kép

Kép

Cicakávézó: 6 fontért, fél óráig annyi kávéféleséget fogyaszthatsz, amennyi beléd fér, és mindezt
cicák társaságában:

Kép

Kép

Én még soha nem láttam ilyen barnás szőrű cicát. Gyönyörű volt, és büszkén pózolt az őket
fényképezőknek:

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. július 10. 13:52

Rita! Köszönök minden képet. Annyira sétára csábítanak, szívesen barangolok veled a interneten keresztül. :) ;)
Az ételek guszták, meg is kóstolnám őket szívesen, mindegyikből egy falatot.
Nagyon jópofa a macskás kávézó ötlete, egyre jobban elterjedt a világban, Budapesten is van. :))

Kép
Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. július 10. 14:22

A hétvégén ünnepelte városom a 300 éves fennállását. Ez alkalomból ünnepség volt a főtéren, amin sajnos nem tudtam részt venni az unokám szülinapi bulija miatt, de egy fotós ismerősöm képeiből hoztam nektek ízelítőt. Kora délután még jó idő volt, csak később mosta el az eső a szabadtéri programokat.

Kép

A szlovákok bejövetele! Háromszáz év után újra szlovák telepesek lepték el Békéscsaba főterét...

Spoiler: mutasd
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 10. 18:58

Kedves Éva,Rita,Gabóci ,Lányok!Hű mennyi érdekes kép!!!!!!! :-bd \:D/ :ymapplause: :)
Ma este mindet megnézem/DE JÓ LESZ!!! :-bd

ÉS ,még HOZOK, majd, VÉRNYOMÁSEMELŐ VIDEÓT,amit ma készítettem .Csak "Erős idegzettel" és csökkent hallással rendelkező társaim nézzék meg!Szerintem, ráhúzható jelképe Budapestnek,amit majd látni fogtok.
Kedves Gabóci!Pankának boldog születésnapot kívánok!Helyes,okos lány lehet , biztosan nem szemtelen.16 éves korban általában harcban áll az ember a felnőttekkel.Legalábbis én is és a lányom ötszörösen így volt:De Panka nem tűnik ilyennek.Neked pedig gratulálok hozzá!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 10. 19:47

Lányok jöttem nézegetni.DE mégis, felteszem először a videóimat.Utána nyugodtan nézelődők.Paggy
Ma játszóházban voltunk Lillával.Csak az nézze ,aki bírja a zajt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. július 10. 19:53-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 10. 19:49

VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 10. 19:57

Sziasztok lányok!

Rita köszi a képeket. Nekem nagyon tetszik a moszatos kép és a szélerőműves kép színei. A közeli világítótornyos is nagyon tetszik. De látni, hogy meddig szokott állni a vízben. El sem tudom képzelni mekkora vízmennyiség hiányzik onnan. Milyen figyelmesek a kávézósok. Nálunk mindent elvinnének. Ma voltam a piacon ott is panaszkodtak az árusok, hogy még a papírtörlőket is elviszik, ha kicsit messzebb van tőlük letéve. Az a busz olyan, mintha a kerítés egy darabja lenne. Észre sem vettem volta, ha nem hívod fel rá a figyelmet.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 10. 20:02

Szia Paggy!
Köszi a videót. Én még nem voltam ilyen játszóházba. Jó ezeknek a mai gyerekeknek. Filmeken láttam csak ilyet. A labdásat én is kipróbálnám. Ahol a sok apró labdában hemperegnek. Úgy gondolom egy régi gyárépület lett átalakítva. Hát itt egész napot el lehet tölteni. Gokárdoznék is. Azt a vidámparkban szerettem.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 10. 20:07

Szia Gabóczi! Nagyszabású rendezvény volt. Jó sokan voltak. Olyan jó látni ezeket a népviseleteket meg a lovaskocsikat. Olyan ritkán találkozni velük mostanában. A kiscsikó anyja olyan szép színű. Legalább képeken mi is kaptunk egy kis ízelítőt. Köszönöm.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 10. 20:08

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 10. 20:09

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 10. 20:10

Kép

A KÖRNYÉK:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. július 10. 20:13-kor.

Vissza: “Társalgó”