Van képem hozzá

f.ági

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. június 10. 6:31

Szilvia!
Boldog szülinapot!!!
Micsoda fergeteges napod lehetett!!
Gratula a tv beüzemeléséhez, szerencsére ezt nálunk a fiam szokta csinálni, igy nem kell törnöm a fejem rajta.
Tokaji eszencia: hát az nagyon finom lehet. Nem iszom ma már még annyit se mint régen, hogy beledugtam a finomságba a nyelvem, mert a torkomon nem ment le. Viszont elképzelem az izét. :-)
A ruha beszáradás és kimosás utáni örömöd szintén meg tudom érteni. Ebben az esős időben szinte napokig szárad a ruha nálam is kint. Ha meg elromlik a mosógép, na az egy káosz.
Gombóckának gyors gyógyulást!!

Rita! Szürke cica még mindig nagyon mutatós a tömör bundájában.
Végre újra eszembe juttattad, hogy miket is láttam én odakint nagyon sokat, hát a sásliliomot. Névmemóriám a régi, az istenért nem jut eszembe, hiába gondolkodom rajta.

Az utolsó nap beszámolója van még hátra a Láma templomból. Vendégeim lesznek ma, igyekszem feltenni még a maradék morzsát is.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. június 10. 9:06

Szilvia! Igaz, kicsit megkésve (4 nap), de annál nagyobb szeretettel...

Kívánok neked nagyon boldog születésnapot!

Kép

Egy igazi kaland lehetett az ajándékodat beüzemelni, gratulálok hozzá, én nem lettem volna rá képes . :( Minden műszaki dolog ellen be vagyok oltva.

Gombóckádnak gyógyulást, és további sérülés mentes nyarat! :ympray:
Megyek teregetni, hátha a délelőttöt megússzuk eső nélkül. ;)
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. június 10. 9:23

Kedves Szilvi!
Remélem nem kapok ki,hogy megtöröm a nem kommunikálok fogadalmam,de a születésnapod miatt muszáj.
Nagyon boldog születésnapot kívánok! :flower1: @};- :movingflower: Rendes virágok augusztus 18-tól jönnek pótlólag. :littlehearth:
Sok sikert és boldogságot a tv-hez!!!!!!Paggy
LÁNYOK! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Paggy
ÁGI! :ymapplause: :littlehearth: :flower1:
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 10. 15:24

Kata! Ide beteszem azt, amit egyszer valakinek írtam a betűk színezéséről, a szürke
háttértől, illetve a felirat szövegének megemeléséről, ha a hardsub miatt nem látszik:

Spoiler: mutasd
Beindítasz egy videót, majd megállítod. A legfelső sorban találsz egy olyan fület, hogy "Eszközök"
ráklikkelsz, majd a legördülő ablakban --> "Beállítások" -> "Feliratok és OSD". Ez kell nekünk!

A "Felirat pozíciójának kényszerítése"-nél lehet +- irányba mozgatni a feliratot, attól függően, hogy
a hardsub felé vagy alá akarod-e tenni. Ha 60 ponttal megemeled, az nagyjából jó is lesz.

Nekem sárga a betűszínem és szürke keretbe is van téve, hogy jobban lássam a szöveget.

A színt a "A szöveg alapértelmezett színe"-nél lehet állítani. Amelyik színre kattintsz, olyan lesz
a betűd.

A "Körvonal színe"-nél a feketét választottam. Az "Árnyék hozzáadása" és a "Háttér hozzáadása"
is ki van pipálva. Ettől lesz a szürke keret.

A beállítások után "Mentés", és a videó újraindítása.

Nekem így néz ki ez a beállítás:

Kép

Jó olvasást! Örülök, hogy eljutottál a könyvvásárra!
Gyönyörűek a mályvarózsák! A házak kétféle színe szuper hátteret biztosít nekik. Jól sikerültek!
Ma voltam az Aldiban, és pont nem volt édeskrumpli. De egyszer úgyis veszek és megkóstolom.

Ági! Micsoda aurája lehetett a palotának! Átsüt a képeken. A tó körüli üzletek is nagyon hangulatosak.
A fa és a vaskos kövek jól összeillenek az építészetükben. Minden figurát megvizsgáltam, a falfülkékben
lévőket is, de azok egyformáknak tűntek. És a kilátás!

Nagyon-nagyon tetszett a kőfestéses videó! Bárcsak a néni hangszeres játékáról is lehetett volna
egy videót készíteni! Utána néztem, erhu a neve annak a hagyományos kínai hegedűnek.

Szilvia! Isten éltessen sokáig! Ha itt befejeztem az írást, akkor az Örömhírekben is felköszöntelek.
Tényleg bőség volt a szülinapodon, és a tortát még meg sem említetted. Apukádnak jó drukkolást
az új TV-n! Most nézem, hogy pár nap és kezdődik a VB.

Reggel lehúztam az ágyneműt, kimostam, és délben vissza is húzhattam. Már 10-kor 30 fokot mutatott
a hőmérő.

K. Szürke Cica már nem a régi, bár itt úgy látszik, de nem. Hirtelen megöregedett. Mondjuk nem fiatal
már, de most nagyon látszik rajta. Bundája kifakulva, és soványabb is a szokásosnál.

Paggy egyetértek a képeden lévő szöveggel. Én nagyon sokat vagyok magamban, de semmi problémám
sincs vele. Igaz, a nap felében emberek közt vagyok, és csak a másik felét töltöm egyedül, és egy héten
egyszer, néha kétszer hazaugranak a fiamék, és két-három naponta a kinti gyermekeimmel is beszélek,
szóval nem is olyan sokat vagyok egyedül, de szeretem a magányosan töltött óráimat is.

Egy rigócska:

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. június 10. 19:53

Sziasztok!

nagyon lefáradtam ma, gyors beteszem az utolsó nap képeit, aztán pihi.

Mivel kevés helyen jelzik a te tényleges állapotod, igy a Láma templomhoz keringtünk egy kicsit. Tudtuk hogy ott van, de nem találtuk a bejáratot.
Egy széles hutongon keresztül vezetett az út, ahol egyszercsak feltünt a bejáratfelé vezető út is. Itt bekukkantva az egyik ajtón ez tárult elénk.
Látszik hányan lakhatnak az udvari részben a villanydobozok számából.

Kép

Kép

És végre a bejárat

Kép

Elvileg vallásszabadság van Kinában. Jó pár vallásnak van temploma, ahol szabadon gyakorolhatja mindenki a hitét. Ott, és ennyi. Bár nekem ez fura volt a Dalai láma miatt. A vezetőnk se tudott rá mit mondani. Nagyon sokan gyújtottak füstölőt, imádkoztak, hol leborulva négy égtáj felé, hol meg csak meghajolva. Volt hogy a fiatal lány kisérte a nagyon öreg nagypapát. Türelmesen, látszott, hogy szeretettel.
Ami számomra érdekes volt, hogy nagyon sok volt az imádkozós fiatal.

Kép

A füstöt vágni lehetett, én aki nem szereti a szagát - nekem az -, majd rosszul lettem tőle.
Jól fel is füstölődtünk a repülőút előtt. Hajnal egykor indult a gép.
Kép

A Láma templom egy templom együttes, sok egymást követő épülettel. Mindegyikben budha hol nevetve, hol diszesen, szürkén, egyedül, többed magával.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

Ez volt a legszebb belső szerintem. Elkeritve azért lehetett mert talán használhatták? Ki tudja.

Ezt a budhát ami három emelet magas volt, egyetlen fából faragták ki. Magas volt, vastag volt. A sok budha után lehet nem értékeltem annyira, mint kellett volna.
Igazából a Láma templomot vártam nagyon és kicsit csalódás volt, mert azt hittem itt ténylegesen lehet szerzetesekkel találkozni. Hát nem igazán.

Kép

Ezek előtt is imádkoztak, hajlongtak, nem derült ki a feladatuk

Kép

Végre egy szerzetes:
Kép

Láttunk még egy bordó ruhásat is, meg ugyanilyen bordós kigyúrt nem igazán szerzetesi ruhába levő srác hordta a vizet, ő a képek elején látszik.
Kép

Imamalom:

Kép

szemetes :-)

Kép

Kép

Kép

Kép

Ez egy nagyon érdekes süti volt. Csoki ezerrel, réteslapszerűség tette kicsit keménnyé, de a tésztája felette puha volt, omlott, ha nem szépen etted - én szépen ettem :-) -, a megszokott nem ezerrel édes iz, összességében érdekesen finom volt.

Nagyon kedves nénikétől vettük a frissen csavart narancslét. Nem akart lehúzni bennünket, mosolygott, aranyos volt.

Kép

Ilyen automatáknál lehetett volna rátölteni a kártyánkra metró utazásunkkor, ha engedte volna.

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 11. 7:29

sziasztok lányok! Remélem mindenki jól van.Ma nem kell menjek bárhova is, de majd meglátom hogy milyen kedve lesz manómnak. :) .
Örömmel olvastam a sok Újdonságot, kezdve a sikeres tv beszerzéstől a beüzemelésen át a sikeres mosás teregetés, és a remek képdömping kapcsán Tuti hogy újranézem! Ritám, köszönöm az újra kirakott VLC-s infót is. Lenne még egy kérdésem hozzád, lehet e úgy beállítani, hogy egy sorozatot folyamatosan lejátsszon, mert pillanatnyilag minden egyes részt kilépéssel, a totalban úr rész megkeresés majd indítással lehet a sorit nézni. Pedig a teljesen kész sorozatot szeretem úgy nézni ja igen....maratonban-....majdnem nem jutott eszembe ez a szó!.Szilvia, tegnap nem voltam itt, így lemaradtam a szülinapi köszöntésedről, bocsi. Megyek is a másik oldalra, de azért itt is Isten Éltessen Sokáig! :movingflower: :flower1: :littlehearth: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Kép :x :x :x :x
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 11. 17:40

Ági! Az utolsó napotok a színek, a minták és a füst orgiájában telt. A világon mindenütt a templomok
a legszínesebb, legdíszesebb épületek, de itt még rátettek három lapáttal. Hihetetlen! Mindenhonnan
csüng valami kis-nagy színes-mintás-arannyal bevont dolog.
A ferdén nőtt fa szintén nagyon öregecske lehet. Hogy a csudában tudja megtartani magát!? Impozáns.
Tetszik, hogy még a szemetes is passzol stílusban a környezetéhez.

A te fotóid is arról győztek meg, hogy mennem kell nekem is Kínába! Bár én leginkább a Selyemúttal
kapcsolatos túrára mennék, és mellesleg pár várost is megnéznék.

Kata! Már kétszer is megkérdeztem a fiamtól, hogy hogy kell a folyamatos lejátszást beállítani, de még
mindig nem tudom. Most délutános, ilyenkor nem tudok vele beszélni, majd csak hétvégén.

Sárgagyűrűs álcsüngőlepke az erdei iszalagon:

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 11. 18:35

Nahát nem azért de hogy nem jutott volna ilyen lepkenév eszembe az tuti! xddd Dee szép nagyon , meg kell hagyni, főleg a sárga háttér miatt.
Kitettem a facera, hogy megjött a player frissités a HVG tette ki.sérülékeny a mostani játékvezérlő..
Na a másik hogy nem mutatja, hogy hányadék résznél tartok...csak akkor tudom mikor vége, kilépek, és akkor látom hol áll a kijelölés. Nem is emlékszem hogy mindig ilyen kacifántos volt a lejátszó a régi mintha jobb lett volna..és a Gomot azért szerettem, mert egymásután játszotta le, nem kellett lacafacázni a folytathatósággal. itt meg ha megnyomom a tovább gombot, előlről kezdi az éppen látott részt. mindenesetre érdekes.
;;) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. június 11. 19:51

Ági! Színpompásak a utolsó képeid, a füstöt ilyen mértékben én is kihagytam volna. A legdíszesebb templomon látszik, hogy használják. Nem tudom helyes e a megfogalmazás, hogy minden asztalon
lámpa és a lócán minden párna igen viseltes. Nem tudom itt mit csinálhatnak, tanulnak vagy meditálnak? Gyönyörűek ezek a templomok. A szemetes nekem is feltünt, mennyire passzol a környezethez.
Ja, a hutongokban jól látni ami Ázsiára jellemző, az a rengeteg vezeték a levegőben ösze vissza.
A sütemények guszták és ínycsiklandóak voltak, főleg, hogy nem voltak túl édesek, kedvemre való lett volna.

Köszi a képeket, sokáig lehet még csemegézni belőlük. A gondolat bennem is motoszkál, hogy jó lenne személyesen megnézni Ázsiát; már addig eljutottam, hogy nézegettem is utakat, de valószínű marad gondolati szinten.

A lányomnak virágzik a kövirózsája, most először.

Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabóci5 2018. június 11. 20:31-kor.
Kép
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. június 11. 20:25

Drága lányok!!
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat!!
Ágikám!
Micsoda pazar képek újfent!!! Azt hiszem nem mondok valótlant ha azt mondom,most láthattam az általam ismert eddigi legszebb szemetest !! Ilyen helyszellemű kukát,eddig még csak egy helyen láttam,a Túristvándiba vezető úton,egy picike isten háta mögötti takaros településen,ott gyönyörű fából készült buszmegállók,és szép faragott tulipános köztéri szemetesek vannak,padokkal,meg mi egyéb)))
Gabóci!!
Éveken át voltak a temetőben egy ismerősünk sírján,Kövirózsák százai,(nem viccelek,körben kb fél méter szélesen ) de sosem láttuk hogy ilyen szépet nyitna!! Ha nyílott volna,mára tuti minden családtagunk nyughelyét beültette volna anyukám.
Paggy!!
Néha nekem is vannak olyan napjaim,hogy a tv sincs bekapcsolva nemhogy az internet,és csak egy könyv kell,sőt még azt is bedugott füllel olvasom!!
Ritám!!
Igen,részben ez is motiválta a tv vételt,mármint a foci vb,hiszen anyukám csak legyintett,és azt mondogatta,hogy akkor majd veszünk egyet teljes áron ha elromlik végleg a BEKO,aztán szó szerint egymásra licitáltak az okokkal,hogy akkor miért is vesszük meg most mégis a tv-t.Én meg mint ügyeletes családi villámhárító,csak ültem,bólogattam,hol apának,hol anyának adva igazat,és közben egy teriyakis csirke combot csócsáltam)))
Katám!
Neked is köszönöm szépen a csodás gerbera csokrot!!!
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. június 12. 17:45

Sziasztok!

Gabóci! Gyönyörű ez a kövirózsa!!
Szilvia! Ezzel a szemetessel a sztorim az, hogy mivel nem annak nézett ki, ami, igy szépen le kellett néznem a mélyébe, hogy tényleg szemetet lehet-e ide dobni. A hugom meg is jegyezte,hogy azt hitte kukázni akarok. :))

Összességében az út kellemes csalódás volt. Tisztaság mindenütt, még a régi negyedekben is. Bekamerázva mindenhol. Amit nem értettünk miért, és miért van az a sok ellenőrzés mindenhol. Ennek hasznát akkor vettük, mikor a velünk utazó egyik társunk az útlevél ellenőrzésnél az utolsó fázisnál elhagyta a kameráját a kis táskájával együtt. Mire észrevette, már majdnem kellett sorban állni a beszálláshoz. És lőn csoda: Megjelent egy egyenruhás, hozta a kamerát. Még a vezetőnk sem hitt a szemének. Na itt a kamerázás, ellenőrzések haszna, legalábbis számunkra. Viszont azért félelmetes. Utólag gondolkodtam, hogy remélem a wc-kbe nem volt kamera. :-)
Az emberek nem tülekednek az utcákon, metrón, nincs kiabálás, anyázás a forgalomba, mégha számunkra őrült módon is közlekednek.
Segitőkészek: ahogy én kaptam neylon zacsit egy ismeretlentől, vagy útbaigazitásnál bármi legyen is a téma...
Összességében szerintem maradtunk volna még.
Ahogy leszálltunk Budapesten, vártuk a fiúkat és egyszer csak arra lettünk figyelmesek, hogy nem egészen szép kifejezésekkel illetnek bennünket, mert három liba alkalmazott, aki tolt valamit és nem került ki bennünket úgy gondolta, hogy nekünk nem ott kellene állnunk.
Nem a tér közepén voltunk, hátul nincs az embernek szeme, de rájött a magyar valóságra, hogy na itthon vagyok, jön az emberi összeférhetetlenség a legapróbb probléma láttán is. Kicsit rosszul esett, de visszacsöppentem rögtön a valóságba. :-)

Ez még hozzátartozott a beszámolóhoz. :-)

Rita! A macsek bundija tényleg még nem a legszebb, de biztos melege van szegénykének. Ödönnek is naponta kell kefélni a bundiját, mert hullik ezerrel a szőre. Hol jobban van a fenék rész, hol nem. Pl. tegnap élénkvörös vérfoltokkal hozta ránk a frászt. A fekélyes kis sebek kivülről produkálták. Gyors lekezelés, lézer és aurobin. Ma már sokkal jobb.
Annak a fekete repülő szerzeménynek el kellett a nevét kétszer is olvasnom. :-)

Kata! Remélem a masszázs jótt tett! Hatalmas viharokat irt az időkép arrafelé, remélem azért megúsztátok!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 13. 20:38

Holnap hozok képet, a facéra már kitettem, lecsapott itt is a mennykő, szerencsére nem jéggel, de igencsak csavarta a fákat, és fütölt annyira szakadt, de már ki tudtam nyitni bukóra az ablakot..
Jót vigyorogtam a beszámolókon, de most mennék vissza mert Istentisztelet van, és most jöttem rá hogy olyan fáradt vagyok, hogy nem tudok kétfelé figyelni. A masszázs nagyon jó volt, ahogy a gyógytorna is.... Ja és a kapszula amit kitettem egyik nap már érezni kezdem a jótékony hatását! Halleluja, már most is látszik, hogy nem volt kidobott pénz! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Gabóci, még én sem láttam soha virágzó kövirózsát csodálatos és gyönyörű :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. június 14. 8:51

Sziasztok.
Kata! Én lemaradtam a kapszulás dologról...

Tegnap du. találkoztam őkelmével. Nagyon nem akarta amit én, de csak sikerült valahogy lekapnom. Az egyik kis utcán sétált a járdán. Letámasztottam a bicajom, futnom kellett utána, hogy utolérjem úgy nekiiramodott. Jött egy autó is, szerintem azt hitték nem vagyok normális :-)

Kép
Kép

Ezt a fát már azóta akartam lefényképezni, ahogy hazajöttem. A vihar nagyon megtépázta, de talán látszik, hogy milyen virágai vannak. Fogalmam sincs mi lehet a neve.

Kép

Ma végre már hűvös van, mondhatni majdnem hideg is.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. június 14. 10:49

Ági! Gyönyörű ez a selyemakác, látszik van már pár éves. :movingflower: Bizony aki fotózik, gyakran találkozik csodálkozó tekintetekkel a szokatlan pózok miatt. Eljutottam már odáig, hogy egyáltalán nem izgat.
Sünike sem tudta, hogy miért szaladsz utána. :)
Szerda hajnalban szörnyű vihar volt nálunk is,mint máshol az országban, sok pusztítással. Andriskám csütörtökön ment 3 napos osztálykirándulásra Szegedre, remélem nincs túl rossz idejük. :(

Tavalyi képek: a lányoméknál eső után.

Kép

Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 14. 19:13

A tanév vége, és a holnapi ballagás(om) miatt nem tudtam jönni, még a legújabb filmemet
is több, mint egy hétig fordítottam. Hétvégére hazahozom a naplót, anyakönyvet, bizonyítványokat,
na meg a statisztikát. ha minden jól megy keddre elkészülök velük, és akkor első utam ide fog
vezetni.

Zengőlégyparádé... kár, hogy nem sütött a nap!

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. június 14. 19:18

Rita! Nagyszerű kép, jól elkaptad. :movingflower: Úgy nézem, örökzöld orbáncfű. :flower1:

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 14. 19:21

Ági, olyan jót nevettem a sünis kalandodon...aranyos lehettél nagyon...Magam elé képzelem..hogy rohansz a telóval, mint egy nyomozó a nagyítójával, ha szimatot kapott :)) :)) :)) :)) :))
Gazdagabb lettem egy tv álvánnyal, egy kisebb változatot csináltattam, majd át lesz hozva a nagyszobába, most oda terveztem...nem volt olcsó 25000.- de már annyira untam, hogy mindegyik oldalon leverem a lábam így most Samuka felől egy lábfejnyivel nagyobb hely van..tudom ez nem tűnik soknak, de legalább kényelmesebb...majd ha rend lesz a szobában, hozok róla képet...ami ott volt a szomszéd meg el is kérte..nem volt képem pénzt kérni érte...pedig egy 1o-es jó lett volna, így is kétszeresébe került anno. De legalább most ők is jól jártak! és mi is!

Gabóci remélem Andriskának jó idő lesz, ha nem is teljesen, de kelet felé meg y a front, itt már kidühöngte magát. De szinte hihetetlen balesetek is voltak az úton...csak kapkodtam a fejem...nem csak a fák hanem a sofőrök miatt is....Itt most csak szitál...de azt is már igazán abbahagyhatná.
Mindenkinek szép estét, nem tudom láttátok e a meccset, én egy kicsit silláztam...de aztán néztem, úgyhogy csak egy gólról maradtam le, de az 5 gól az hatalmas volt, szinte csak beszállította...fantasztikus volt! 5:O nem semmi...oroszok javára! Megérdemelten! :-h :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 14. 19:24

Kitartás Rita, már csak egy kevés az év végéig, aztán jöhet a megérdemelt pihenés! Gyönyörű az a sárga virág a méhekkel, micsoda pillanatot tudtál elcsípni...ehhez is olyan nagy szerencse kell!!! :x ;) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. június 15. 19:29

Sziasztok!Letelt a táborom és a fogadalmam első része.Nehéz leszokni az internetről. :(( 4x elbuktam,de haladok.Nem lehet teljesen,MEG MINEK?
Csak pár mondatot írok:Csodás utazásod volt Ági!!!Ma este mindent megnézek.Nagyon köszönöm ,hogy résztvehetek Veled virtuálisan.
Gabóci!Sok-sok szép virágot fotóztál.Átüt a képernyőn keresztül a liliom illata.
Kata!Jaj de jó,hogy gyakran itt vagy!Samukát üdvözlöm.
Ritának kitartást a bizonyítványíráshoz!NÉZEM MINDJÁRT A FOTÓKAT. KÖSZÖNÖM A CSÍKOS CICÁT!!!!Mindenkinek üdv és megyek vissza .
Ja , el ne felejtsem,azért elmegyek a MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJÁNAK 2 érdekes programjára,mert 1 x van egy évben , csinálok fotókat és videót.Paggy
:littlehearth: :movingflower: :flower1: :-h
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. június 15. 20:27

Nagyon jó képeket csináltatok. Kínát megnezem még párszor.oda mindenképpen el kellene jutni egyszer.
Boldog születésnapot Szilvia.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. június 16. 17:50

Sziasztok!

Hát a változatosság kedvééért megint szakad az eső. Tiszta Anglia.

Gabóci! Remélem Andriska megúszta megfázás nélkül a szegedi kirándulást. Végig vacak idő volt esővel, szemerkéléssel. A nap igaz néha kisütött, de utána megint szakadt. Érdekes, mert a város egyik végében ha szakad, a másik végében nem biztos... Igy lehet mégsem áztak annyit.

Kata! aZ a kis hely is nagyon sokat számit, ami lett az új állvány kipaterolásával. Lehet szemtelen vagyok, de ha jól jött volna, kérhettél volna ám érte pénzt. Ha használtan vesz az ember dolgokat, akkor is fizetni kell érte sajnos. A másik oldala viszont, ha örül az ember, hogy más örül, az is egy pozitiv dolog...
Ha Krisztina nem irta volna a foci vb-t, lemaradtunk volna róla, bár most hallottam a tv-ben ami néha van máshova kapcsolva, mint a természetfilmek, ha egyáltalán be van kapcsolva és ott vagyok.

Rita!
A zümmögős összejövetel a sárga virágon fantasztikusan jó időben elkapott pillanat!!

Ma kaptam egy csomó levendulát, érdemes volt bemenni dolgozni. :-)

Itthon felével beteritettem a házat, másik felét leszedegettem, hogy megszáritom. Utána jött az isteni szikra, hogy levendula limonádé.

Eredmény fantasztikus lett! Bár a férjem azt mondta, hogy ő nem akar felfordulni, igy nem iszik belőle, de ez legyen az ő baja. :-)

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 17. 7:42

Hú Ági nyitom az ablakot, kérek én is levendula limonádét :D ;) . Éppen tegnap olvastam a neten, hogy mennyi mindenre is jó a levendula ...nem csak a molyok és fejfájás ellen.
:D
Na hozom a képeket, csak meg :D kell nézzem mit tettem fel utoljára.... ;) folyt.:
Elmúlt napok felhőarzenálja...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép

Kép
Ennyi volt a mese mára már ami a lemaradásomat illeti...Kellemes vasárnapot mindenkinek! :x :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. június 17. 16:26

Sziasztok!

Én is csak beugrottam képeket feltenni, aztán valahogy a lakást kellene a mai nap után emberi használatba alakitani.
Két fiú, meg még Ödön, hajajj....

Kata! ALulról kezdtem nézegetni a képeid. Hát jó kis feketeség van a képeiden! Az ablakos vizcseppes képek is nagyon tetszenek. Na nem amit átélt az ember közben, mig szakadt, hanem a végeredmény, amit sikerült lekapnod.

Nálam a mai nap termése:

Kaptam még egy rakat levendulát, és leszüreteltem a gyógynövényeim

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 17. 17:10

Gabi! A kövirózsa a tartójával együtt nagyon harmonizál! Ez kifejezetten kövirózsáknak való?
Vagy csak úgy összehoztátok őket? Klassz ötlet volt! Mindig tanul valamit az ember.

Szilvia! Látom magam előtt, ahogy ide-oda bólogatsz a szüleid előtt, miközben dobverőt majszolsz!
Örül apukád a jó minőségű focinak? Na, ez 2:1-ben volt! A kép is minőségi és a foci is. Végül is
nincsenek ott a magyarok.

Ági! Még egyszer köszi az útibeszámolódat! Itt a faluban lakik egy tanár házaspár (nem kollégáim,
másik iskolában dolgoznak). Ők voltak három éve Kínában, egy családtagjuk meghívására, de ők csak
Sanghajban voltak. A te beszámolód érdekesebb volt, mivel képeken is láthattuk, merre jártál.

Sünike cuki! Az én falumban megszokták már, hogy mindig nyakamban a fényképezőgéppel látnak.
Néha ajánlgatnak nekem fotótémákat, amiket udvariasan elhárítok, de néha élek is vele, de csak
nagyon néha.

A levendula nem a kedvenc illatom, de azt a szép színű italt, amit készítettél megkóstolnám szívesen.

Már megdicsértelek, hogy azon ritka nők közé tartozol akik még tésztát gyúrnak! Anyukám még csinálta,
anyósom is, viszont velem megszakadt ez a vonal.

Kata! örülök, hogy végre jó híreket is olvasok tőled az egészségeddel kapcsolatban! Ahogy mondtam
a múltkor, közülünk te engedheted meg legkevésbé magadnak, hogy bajod legyen.
Nem tudom, mi van nálunk, de a fotós szemem nagy változásokat vesz észre. Nincsenek olyan felhők,
napkelték, mint ezelőtt. Pedig korán kelek, de vagy köd van, vagy sűrű felhő, vagy nincs felhő, ami
szintén baj, mert azok teszik látványossá a napkeltéket. napközben sem olyanok a felhők, amiket
érdemes lenne lefotózni. Megüt a guta! Mind hozzátok megy?

Gabi! Ági! Mindkettőtök fája selyem akác, vagy valami hasonló, nem? Most nincs időm a neten utánanézni.

Paggy! Én nem fogok soha leszokni a netről, meg sem próbálkozom vele, úgy sem sikerülne. Függő vagyok,
de nagyon! Jó múzeumozást!

Megyek vissza az íróasztalomhoz, már nem sok van hátra a mára tervezett munkából! Mivel nekem
most nincsenek saját fotóim (napokig be volt borulva és esett) ezért egy kedves ismerősöm fotóival
fogok ékeskedni. A Kanári-szigeteken készültek:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 17. 17:14

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”