Aragami, 2003, japán film, online + mega

bearbear
Fordító

Aragami, 2003, japán film, online + mega

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. május 16. 22:49

Aragami

Kép

Rendezte: Ryuhei Kitamura
Írta: Ryuichi Takatsu, Ryuhei Kitamura
Kiadás dátuma: 2003
Nyelv: Japanese
Ország: Japan

Osawa Takao
Kato Masaya
Sakaguchi Tak
Hideo Sakaki

Egy férfi és egy nő él az erdő mélyén a hegyen egy templomban. Az éjszaka közepén váratlan látogatók érkeznek hozzájuk. Természetesen gondos házigazdaként egyikük életét megmentik. Meghívják vacsorára is. Azonban valami nagyon furcsa... Hová tűnt a másik sebesült, és miért gyógyult meg olyan gyorsan a másik? Mi lehet annak a hátterében, hogy a súlyosabban megsebesült marad életben. Számtalan kérdést felvet ez a film. Nem szűkölködik a groteszkkel, sem sem a humorral, de ugyanígy megtalálható benne az akció, a harcművészet, a misztikum is.

Felirat:

Mega link:

Online:
f.ági

Re: Aragami, 2003, japán film, online + mega

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. május 17. 21:21

Szia Nelli!
Tegnap nem birtam ki, belenézegettem, de csak annyira, hogy a titok nagyja megmaradjon akkorra amikor nézem.
A részletekben rejlenek a titkok, kiváncsi is vagyok rá, csak az a baj, most annyira sokasodik minden körülöttem, hogy este tiz mire odajutok a filmek elé, a vége pedig az, hogy el is alszok, mert borzalmasan fáradt vagyok.
bearbear
Fordító

Re: Aragami, 2003, japán film, online + mega

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. május 18. 20:21

Ezek szerint úgy filmezel, mint én szoktam :D
Nekem egyébként tetszett, nem az a nagyon pörgős film, meg nincs is sok szereplő benne (három van végig, egy megjelenik csak az elején). Gyakorlatilag letudták az egész film forgatását egy szobában, de a párbeszéd nagyon jó. Mondhatnám azt is, hogy tanúi lehetünk egy ember átalakulásának és egy másik életnek, ami bár végtelen, és ezzel együtt az örök élet bőségét hordozza magában, mégis ennek az árnyoldala, a magány is megjelenik. Néha nem tudtam sírjak vagy nevessek egyazon mondaton, ezért is mertem bevezetni a groteszk és a fekete humor fogalmát.

Vissza: “Japán”