Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 15. 21:20

Kata!Nagyon különlegesek a felhőid.Belátunk a felhők birodalmába,sokat sejtetnek a képek,ha szabadjára elgedjük a fantáziánk.A telefonod Neked is még tanulnod kell,hogy teljesen éles képeket tudj csinálni. :flower1: :flower1: :flower1:
Ma a csarnokba mentem délelőtt a 34 fokban.Hoztam képeket hazafelé és itthon a kerti káoszról.Mindjárt felteszem.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 15. 21:27

%%- @};- :flower1:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 15. 21:28

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 15. 21:30

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 15. 21:32

Kép
Kép
[url=https://postimg.cc/WhnhpV58]Kép[/url)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 15. 21:36

Az udvar:
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 15. 21:39

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 15. 21:42

KOBAK ELÉM JÖTT ÉS FELTELEPEDETT A KOSZOS KERTI ASZTALRA A MEGGYEM MELLÉ:
Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 15. 21:46

Huh..átsüt a képen milyen forróság van, szinte üres a főváros..Sajnos az új készüléket nem lehet úgy állítgatni ahogy a másikat, és vagy befogja a képet és ottmarad, vagy pedig ahogy látod az eredményt, mire katt addigra mintha nem is azt akartam volna..hát ezért vagyok szomorú...mert az más, ha elmozdul a kezem..azt én is észreveszem...de amikor a fókusz gondol egyet és faképnél hagy ...grrr. na mindegy ez van...Köszönet az otthoni csendéletért is, egyszer csak elkészül majd minden.. :x mindenkinek és jó éjszakát.. i-) :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 15. 21:48

EZ AZ!!!!!
Kata! :-bd
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 15. 21:52

:x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 16. 6:46

Jó reggelt Lányok!
Kép
:-h :flower1:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 16. 6:54

Jó reggelt! Na, most már van kutya árnyékunk is! :))

Nagyon jó kép, de a cicás is fentebb.

A lányom küldte este, de én már aludtam. Reggeli meglepi lett:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 16. 6:55

Ez egy korábbi, május 2-án készült naplementéje:

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 16. 8:01

Szép vasárnapot mindenkinek! Hétágra süt a nap és egyetlen felhő sincs az égen, már 27 C° van, ma biztosan nem megyek sehova. ;)

Paggy! Olyan az udvarotok, mint tájkép csata után, vajon mennyi idő múlva lesz újra randben? Biztos nehéz kivárni a felújítás végét. Aranyos kobak a képeken, meg a kutyus is a reggeli napsütésben.

Rita! A Zsuzsi képei szépek, de a te napkelte/napnyugta képeidet is várom. :D

Még a pénteki képekből. Garfield fogadja az érkezőket.

Kép

A kertben körülnézve...

Kép

Kép

Kép

Valamiért beteg a ribizli...

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 16. 8:03

sziasztok szép reggelt mindenkinek! ;) :)
hoztam egy két reggeli képet. Rita, a két naplementés kép gyönyörűséges...milyen jó hogy elküldte a lányod..így egy kicsit mi is részesülünk ebben a csodában.. ;) :x :ymhug:
Paggy, igen mókás lett Fruzsi kutyád árnyéka, mindjárt hatalmasnak és félelmetesnek tűnik... :)) Macsekod testbeszéde meg maga a csúcs, hol a kajám, mit hoztál? addig nem ehetsz amíg nem kapok ám... :)) Édes egy kis pofa... ;) :D
Itt már kellemes hűvös van, délutánra van beígérve az eső viharral..nem szeretem a villámlást... :-o
Kép
Kép
Kép

Kép
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5D890CC5[/img]

Kép

Kép

A reggeli szitálásból nem sok látszik az aszfalton... ;)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 16. 8:27

Gabóci, de örülök, hoztál híreket...Garfildet meg külön üdvözlöm...Nem volt érkezésem írni a ballagási ünnap utáni ebédről, de olyan guszta és kedves volt a látvány, hogy a tortákra ránézve is ill. gondolva is azonnal elindult a pavlovi reflexem, megjegyzem reggeli után :)) . gyönyörű a kerted, a ribizlit én sem tudom de azért a termését meg lehet enni talán így is.. :)
remélem sokfelé elér majd egy egy frissítő zápor... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 16. 12:45

Sziasztok Lányok!Szó szerint az idegroham kerülget.35 fok van és nyomott idő,"Mindenki" liheg körülöttem és csípnek a szúnyogok.Vakarom magam ezerrel.Az izzadt testemen nagy piros viszkető foltok.A nyulakra is megy a ventillátor.Fruzsi bevonult egy nagy műcsonttal az ágy alá és mindenki gyanús neki ,aki arra megy.Neki is elege van.Remélem hamar jön az eső!!! :YMPRAY: :YMPRAY:
Gabóci Garfield nagyon kulturált cicának tűnik.Magának való vagy kell vele foglalkozni?Azt láttam,hogy mindenhová belebújik,de ettől még lehet magányt kedvelő.Csak azért kérdezem,mert nálunk a cicák természete naagyon különböző.Szép e kerted.RÉGÓTA VÁGYOM OLYAN LILIOMRA,mint amid van.Nem láttam ilyen gumót tavasszal, semelyik kertészeti boltban.
Kata!Köszönöm a meleg levegővel telített képeid! :)) :)) :)) Igyekszem a MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJÁN a választott helyek egyikére -másikára eljutni.Találtam társakat hozzá.izgi,de strapás lesz!!!!!! x_x x_x x_x
Csurog a hátamon a víz.Nem panaszkodom tovább,mert még azt hiszitek HISZTIS VAGYOK.Megnézek valamilyen filmet.Üdv és irigykedem RÁTOK,mert ott már 28 fok van.Paggy :flower1:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 16. 16:51

Sziasztok! Nálunk, most ebben a pillanatban 36 fok van árnyékban. Kata képein látom, hogy a
bárányok mellett egész vaskos felhők is vannak az égen, nálunk csak kis halvány foltocskák
vannak imitt-amott.

Kata! Ezek a képek most igazán jól sikerültek. A legelső teljesen hibátlan. Látod, nem is olyan
rossz az a telcsi csak gyakorolni kell.

Gabi! Paggy kérdezte, hogy milyen a jelleme Garfieldnek. Az eddigi fotók alapján egy úricica
képe rajzolódott ki előttem. Nem hiszem, hogy nagyon hízelkedő lenne, inkább visszafogott
gentlemannek képzelem. A képeken mintha azt mondaná, hogy "jól van, lefotózhatsz, de nem
mindig leszek ilyen engedékeny". :))

Nagyon szép a lányotok kertje, de ez minden képen látszott, amit eddig készítettél nálunk.
A ribizli a korábbi sok eső miatt lett beteg.

Paggy, ha látsz valakinek ilyen sárga sásliliomot, kérj belőle, hátha adnak. Tőosztással könnyen
szaporítható. Láttam a fb-on, hogy Pécs környékén már zuhog és jég is esett.

Még egy tavasszal készült kép a lányomtól. Semmi különös, de jó hangulata van:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 16. 17:18

Kétféle ebédet készítettem ma mire megérkeztek a fiamék. Az egyiket már kitettem ide,
a másikat ma főztem először. Azért ezt választottam, mert a gyerekek nagyon szeretik az
olaszos ízű spagettiket.

Vegán bolognai spagetti:

Hozzávalók:

25 dkg főtt lencse (az enyém vörös lencse volt)
2 fej hagyma
3 gerezd fokhagyma
2-3 dl paradicsomlé
egy evőkanál paradicsom sűrítmény
oregánó, majoranna, bazsalikom, kakukkfű
só, bors
olaj

A felkockázott hagymát olajon megpirítottam, majd beleöntöttem a paradicsomlét, a sűrített
paradicsomot és a fűszereket. Most itthon volt Margitka, úgyhogy lett élő kakukkfüvem. Az
oregánó is az övé, de kimászott a kerítése elé, így abból bármikor szedhetek.

Kép

Kép

Míg a mártás rottyant egyet, összetörtem a főtt lencsét, de úgy, hogy maradjanak benne nagyobb
darabok is:

Kép

Hozzáadtam a mártáshoz, jól összekevertem, és elzártam a lángot.

Ciroktésztával tálaltam. Ha még mindig naponta öt embernek kéne főznöm, nem vennék se Norbi
se másmilyen reform tésztát, mert borsos az áruk, de így, hogy szinte csak magamnak főzök,
megengedem magamnak. Kíváncsi voltam nagyon rá, és csupa jókat olvastam róla. Az ételnek
akkora sikere volt, hogy egy csepp sem maradt belőle. Egy pici mártás maradt magában, majd
kitalálok hozzá valamit.

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 16. 17:36

Rita! megint micsoda kaja...itt eszem a pudingot, de szívesen ennék a tiedből is! :D Nálunk a múltkori paradicsommártás volt párolt karajjal, de olyan gyorsan rájártunk, hogy már mikor minden elfogyott jutott eszembe hogy kép meg nincs. :))
Na majd a következő.
Csak kérdezem, hogy ehhez a remek mártáshoz, a burgur vagy valami hasonló nem jó tészta helyett.,
Egyébként én is biztosan megcsinálom, mert a lencsét nagyon szeretjük, bár még a mustáros szilveszterit még semmi nem tudta lekörözni! :littlehearth:
Felerősödött a szél, hüvösödött is, úgyhogy nyitott ablaknál élvezkedem...szép késő délutánt, mindenesetre jégmenteset... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 16. 17:49

Kata! Nálunk még mindig 34 fok van, de már nem süt a nap. Érződik, hogy készülőben van
valami.

De, biztosan jó bulgurral is. Én azrt csináltam spagetti tésztával, mert nagyon szeretik. Már
kitaláltam, hogy mit fogok csinálni a maradék mártással. Sült padlizsán szeletekkel fogom
rétegezni a lasagnehoz hasonlóan.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 16. 18:09

Sziasztok!Borzasztó ez a vacak billentyűzetem,beírok valamit,más betűt jelenít meg,majd fene tudja miért, elszáll amit írtam...Tehát:
Rita!Nagyon gustusos a mai ételed/a többi is/meg fogom csinálni.Sajnos annyi mindennel kéne foglalkozzak,hogy csak kapkodok .Tanultam valahol,hogy rajzold le a legnagyobb problémádat,Mindegy,hogy pálcikarajz vagy művészi kép,lényeg,hogy lerajzold.Tegnap megtettem.Már értem mi a baj,de még mindig töröm a fejem a megoldáson.Mindjárt mutatom.ki mit lát bele?Nem árulom el a megfejtést,de jó módszer,hogy dűlőre juss előbb-utóbb.
Spoiler: mutasd
Kép

Szép estét!Paggy
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 16. 21:02

Lánykák! Van ahol már átvonult a vihar, ott egy kicsit lehűtötte a levegőt? Nálunk most enyhült, mert közeleg a vihar, nagyon fúj a szél, már dörög és villámlik.

Hat óra óta figyeltem a felhőket.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 16. 21:52

Paggy! A rajzodból én azt olvastam ki, hogy rengeteg terhet viszel a hátadon, és egyre csak palolod a további gondokat, közben az agyad állandóan jár, hogy máshol kéne lenned, az unokáddal, stb... Nem könnyű a változásra megtalálni a megoldást, egy sima elhatározás nem elég. Nekem legalábbis nem sikerült. :(

Kérdeztétek milyen cica Garfield. :-* Napközben amíg a lányomék dolgoznak kinnt van, de amint meghallja az autó hangját egyből ott van. Szereti és keresi a társaságot, mindenkit kedvel, de leginkább Andrist. Sokszor olyan mint egy rongy baba, azt csinálhatnak vele amit akarnak. Egyébként jó vadász, megfogja és felhordja az ajtó elé a zsákmányait; egeret, madarat. :))

A gazdiékra várva
Kép

Lustaság, fél egészség
Kép

Mosdás utáni "pihenés"
Kép

Vissza: “Társalgó”