Van képem hozzá

f.ági

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 8. 22:27

Szilvia, ha lefényképezed a kiskacsáid meg a többieket, akkor már fel tudod ide tölteni!
Néha én is belegondolok, hogy az egész egészséges életmód csinálásommal tényleg nem vagyok normális. Sokkal hamarabb elfáradok már, pl. a függönyök mosását vasalását is szobánként egy napra korlátoztam. Rájöttem az is dila aki oylan függönyt vesz, amit vasalni kell. :-)
Túró gyártást már leadtam, de a tésztát még birom.
Megnéztem volna a malackátokat , mint házőrzőt. Bár ha fiú malac volt, akkor nem csodálom, ha nem mert bemenni senki. :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 9. 10:14

Sziasztok!kaptam egy ismerősömtől egy linkcímet.Ez a hölgy sikeres ÁLLATFOTÓS.Rita és Gabóci és Mindenki!Elküldöm,hátha nektek is tetszeni fog.Üdv:Paggy
https://www.flickr.com/photos/thelmagatuzzo/
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 9. 15:18

Köszönöm a linket gyönyörűek, most csak belestem... ;) :D :movingflower: :littlehearth:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. január 9. 16:45

Rita! Szegény szajkót micsoda trauma érhette, örülök, hogy magához tért. Felénk a buszmegállók üvegfalának repülnek neki a rigók, sokszor végzetesen.

Kép

Ági! Ödön már perfekt könyvelő, a költség és készletgazdálkodás a kisújjában van. Ezek után akasztófázásra adta a fejét? hihi :D

Kép

Bolond egy időjárás van. Tegnap napon 28 fok volt. Mentem is sétálni, fotózni, tavaszi kabátban. Már az éjszaka nagy köd lett, és nem is szállt fel csak 9 óra felé, ráadásul nagyon lehűlt az idő is.

Tegnapi fotók: rengeteg a hóvirág, sőt nyílik a téltemető is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Korán jön még mindig a napnyugta.

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 9. 18:40

Ági, látom Ödönke már szuperül, van, és segít a tanulásban :D ,Nagyon édes kis pofija van... :x
Gabóci látom te is hoztál igazi tavaszi virágokat, és máris a esti látképet...olyan hirtelen sötét lett, észre sem vettem. :)) . itt már koromsötét van, belülről nézve! Legyen szép estétek! :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd i-)
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. január 10. 17:54

Sziasztok. Nagyon sok szép képet tettetek fel. Mindenhol ilyen jó idő van, hogy nyílnak a virágok? Kata azok szerintem szarkafészkek a fán. Azok szoktak ilyen nagy fészket rakni. Amikor jártam úszni, a Dagályba és az elektromos uszodájában ott sok madár volt a nagy fák körül. Ott láttam egy dolmányos varjút aki csirkecomb darabot talált. Letotyogott a vízhez és megmosta. Csak utána kezdett neki enni. A medencéből néztem. Már évek óta nem járok úszni. A mostani építkezés, uszoda felújítás miatt nem tudom, hogy mi lett a madarakkal. Csak kívülről néztük meg amikor mentünk a Margit szigetre. Egyébként a varjak nagyon okosak. Óvodás gyerek értelmi szintjével rendelkeznek. Szoktam látni, hogy diót töretnek fel az autókkal. Ki kell figyelniük a lámpák váltását is, ha már fel van törve, meg ugye, ha sok autó keresztül megy a dión, akkor már nem marad semmi amit ehetnek. A troli megállóban szoktam figyelni őket. A fiam nagyon szerette a madarakat. Így mindig amikor mentünk valahová, akkor figyeltük őket. Már kinőtt abból a korból, de ez a szokásunk még megmaradt.
Köszi a képeket. További szép napot mindenkinek!
Éva
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 10. 21:31

szia Éva, képzeld úgy felcsigáztál a beszámolóddal hogy nagyon érik bennem egy messzelátó gondolata.. :)) :D . Olyan jó lenne többet látni mint amit szabad szemmel látok...
Örülök, hogy tetszetek a képek köszönöm :ymblushing: :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 11. 15:21

Sziasztok!
Gyorsan irok, mert aztán megint beájulok este az ágyba és elmarad.
Gabóci! Én fogom akasztófába hajtani nemsokára a fejem, nem Ödön . :-)
Ilyen téltemető virágot még nem is láttam, de nem is hallottam róla. Miylen jó,hogy feltetted!
Megint fagyokat mondanak, bár most szépen sütött még az előbb a nap.
Éva! Milyen érdekes amit irtál a varjakról!
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. január 11. 21:26

Sziasztok.
Nagyon szeretjük a természetfilmeket. Régen nagyon sokat néztünk. Mindig elámultunk, hogy a természet mindenre talált megoldást. De már annyira beleavatkoztunk a természet rendjébe, mi emberek, hogy már nem nagyon tudja helyrehozni magát, sajnos.(((
Varjak okosságával kapcsolatban:
http://www.origo.hu/tudomany/20171116-a ... darak.html
https://444.hu/2015/10/05/a-varjak-tanu ... -halalabol
Itt a videóban pedig csúszkál a háztetőn, szórakozásból, játékból: https://444.hu/2013/11/28/a-varjak-inte ... -vetekszik
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 12. 6:20

Köszönöm a tippeket, Samukával megnézzük! szép napot mindenkinek! ;) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd ~o)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 12. 13:53

Sziasztok!Még mindig nincs fgépem.ma megyek érte és este későn jövök nézelődni,de ezt muszáj leírnom.EGY VÁROSI LEGENDA SZÜLETÉSE
A sarkon több mint 40 éve készülő ház építkezése meglódult,többen /én is/ megálltunk és néztük a serénykedő munkásokat/!!!!/.Megkérdeztem az építésvezetőtől,hogy mikor lesznek eladók a lakások,erre ő:-Soha,mert valaki megvette az egészet és ki fogja adni.-A körülöttem álló"nép" közül valaki megszólalt:-Megvette a MÉSZÁROS LŐRINC,ki másnak van ennyi pénze?-NO COMMENT-
Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. január 12. 14:12

Azt hittem Paggy, hogy egy másik legendáról akarsz beszélni. Már az is legendának számít, hogy régen még voltak telek. Köztünk biztosan vannak akik emlékeznek rá, de az ifjuságnak csak legenda. Egy 31 évvel ezelőtti Tv híradó szerint:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 12. 22:15

Szisztok!Most őrzöm az unokámat és tőlük írok.Nem tudom el tudom-e küldeni.
Gabóci!Először is milyen szép éles virágképeket tettél fel/nekem az éles kép is maga a csoda/.A hóvirágok elég erőteljes személyiségek,talán kibírják a beígért fagyokat hó nélkül..Sajnálom a kis téltemetőket,hová fognak bújni.Igaz viszont,ha arra gondolok,milyen lenne ,ha már nem lenne az évszak végéig hideg,hát megijednék/felmelegedés/,meg a kártevők is életben maradnának.Hiába írjátok ,hogy hamar sötétedik,de már nem annyira.Nemrég még amikor az óvodába mentem Lilláért sötét volt fél 5-kor,most meg nem.---Emlékszem a 87-es hóra.Érden laktunk és 2m magasan állt az udvaron.---Képzeld,megvolt az első SENIOR JÓGA ÓRÁM.Gyakoroltuk a lótuszülést.Lerajzoltam,hogy sikerült nekem.Majd beteszem a képet.Van egy titka,miként kell a "molett"!!!!! nőknek úgy ülni,hogy az majdnem lótusz legyen,Majd ,ha hazaérek megmutatom/rajz/nevetni fogtok.Innen nem tudok fényképet küldeni,mert azt írja ki a lányom gépe,hogy le vagyok tiltva.KÖSZÖNÖM a sok szép fotót,
Kedves Éva!Köszi a varjakról betett linket.Elolvastam és elgondolkodtam ,pontosabban, leesett a tantusz.A kutyáim után libasorban 4 varjú sétálgat velünk.Sokan megkérdezték,"ők" is hozzám tartoznak?Hát persze,rájöttem miért követnek. Kilesték, a kapunk előtt mindig teszek ki a cicánknak ennivalót , követnek hazáig a csemege reményében.Micsoda fazonok!!!!De jó!
A szobám egyébként úgy néz ki a sárguló frézialevelektől,mint egy őszi mező,csak nem olyan szép.
Most befejezem,esetleg még majd küldök egy fotót.Jó éjt mindenkinek!Paggy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. január 13. 0:56-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 13. 0:45

Hazaértem.
Lényeg,hogy olyan ember is próbálkozhat lótuszülésben ülni,akinek a csípője már eléggé berozsdásodott.A megoldás:3 párnán kell ülni így nem a kemény talajon.Miinek a lótuszülés?A megfelelő testtartás a pihenéshez.És a "kép a próbálkozásomról:
Spoiler: mutasd
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 13. 5:55

Paggy, kedves fantasztikus vagy! jót somolyogtam a rajzon, nem tudom én hogyan néztem volna ki, főleg, ha begörcsölne a lábam közben. :)) :))
A varjukon jót mosolyogtam, és egy picit irigyeltelek is, nem semmi társaság vagytok és látvány is, ahogy libasorban haladtok egymás után madarakkal zárva a sort! Édes kis csapat vagytok! :D ;;) :ymhug: :movingflower: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 13. 16:13

Sziasztok!

Éva varjainál hagytam abba! Érdekes dolgokról irtál, meg is néztem a linkeket. Valahogy nekem csak a holló ugrott be eddig, hogy inteligens fekete madár. Jó, hogy mindig valamivel bőrül a tudásunk.

Paggy! Úgy megnéznélek Benneteket séta közben, most már a kibővült varjaiddal. :-)
A lótusz ülést olvastam már reggel, próbáltam is kivenni 3 óra alvás után, hogy akkor most hol is a lábad, de azt hiszem megnézek egy videót róla és akkor képben leszek. :-) Amúgy meg hajrá!! Élménybeszámolókat várunk ezután is. :-)
Itt esik az eső, hó nincs vele, valahogy én most várom.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 14. 8:13

Sziasztok,jó reggelt!Nem akartam bunkó lenni,ezért itt leírom:nagyon kedvesek vagytok az ÖRÖMHÍREK rovatban és ezentúl én is figyelni fogom,hogy kinek van szülinapja,mert jól esik az embernek,így ezúton kérek elnézést azoktól,akiket eddig nem köszöntöttem. ^:)^
A másik,egy kérés:a kephost nem mindig működik nálam és így a képkezelőre szorulok.Ott viszont nem tudom lekicsinyíteni a képeket.Esetleg tudna valaki segíteni,hogy kell?
Harmadik:nehogy úgy vegyétek,ha kérhetem,ha hozzászólásokat írok és egyes szám első személyben történnek a dolgok,hogy magamról akarok írni,de annyi humoros dolog történik a környezetemben,legalábbis én így tudom felfogni,hogy szószátyár leszek.Üdv MINDENKINEK és szép havas napot!Mindjárt teszek be egy ablaki fotót és egyet tegnapról, egy igazi varánuszról,aki sztárfotóskodott.Paggy
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. január 14. 8:24-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 14. 8:20

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 14. 8:22

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 14. 9:29

Ígéretet tettem, hogy többet jövök, de nem tudom betartani, bármennyire szeretném. Jó lenne,
ha 30 órából állna a nap. Olyan izgalmas a Memory, hogy fordítanom kell. Márciusban látogatóba
jönnek a gyerekek, addigra be kell fejeznem. Ez is hajt.

Csak a havas etetőt, és a kajaosztás utáni extázis akartam megörökíteni. Több videót is csináltam,
és az egyik úgy ér véget, hogy minden madár, aki az etető körül mozgolódott, egyszerre elrepült.
Ilyenkor vagy macska vagy nagyobb madár bukkan fel (vagy én az ablak közelében, vagy az udvaron).
Kikapcsoltam a fényképezőgépet, de még jó, hogy az ablak közelében maradtam, mert jött az újabb
király, a meggyvágó. Alig merték a verebek és a cinegék megközelíteni az etetőt. Aztán jól látszik a
felvételen, hogy a háttérben közelít egy másik meggyvágó. Emez el akarja kergetni, de a új jövevény
legyőzi. Onnantól ő az új király:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 14. 9:47

Paggy! Írj ki mindnet magadból, ami kikívánkozik! Ne szabadkozz! Itt mindent lehet, ami jólesik!

Én így szoktam átméretezni:

Microsoft Office-ban megnyitom a képet. A fenti sávban rámegyek arra, hogy "Képek szerkesztése",
majd a jobb oldalt felugró ablakban ráklikkelek az "Átméretezésre". Aztán kijelölöm az "Előre beállított
szélesség X magasság"-ot. Az alatta lévő ablakban lévők közül általában
a "Dokumentum kicsi", és a "Web nagy" szokott az ideális méret lenni ide a fórumba. Ezután az "OK"
gombot megnyomva látszani fog az új méret. Ha jó, akkor elmentjük a képet, és tehetjük is ki a fórumba.

Így néz ki a fenti kép lekicsinyítés nélkül, majd "Web nagy" és "Web kicsi" méretben:

Kép
Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 14. 9:52

http://www.kepatmeretezes.hu/

Amikor feltöltöd a képet, akkor a nagy ablak mellett a kis ablakban is megjelenik,
és ha a Szerkesztésre mész, akkor nagyon könnyen az egérrel méretezheted. Ha az
Aránytartást bepipálod, akkor már tényleg gyerekjáték az egész.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 14. 12:57

Kép
Rita!Nagyon szépen köszönöm a segítséget.Paggy

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 14. 18:29

Rita, köszönöm a madársereg videót! Nahát az a meggyvágó nem semmi, tényleg ő lett most a király..
Itt nyoma sincs már sem az esőnek sem a hónak minden eltünt
:ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 14. 18:31

Paggy írta:Kép
Rita!Nagyon szépen köszönöm a segítséget.Paggy

Kép

Paggy. milyen szép a havas táj előtt az orchidea...látod ez maradhatna nagyban... ;) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”