Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 12. 13:43

url=http://kephost.com/image/EEEh]Kép[/url]
Kép

Itt a vége.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 12. 15:07

És búcsúzóul:

Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. november 12. 15:35

Paggy! Látszik a különbség a vidék és a főváros között. Míg Budapest már a karácsonyra készülődik, az emberek bevásárlási hangulatban égnek, nálunk ilyenkor még minden csendes.

Vasárnap koradélután a kihalt főtéren.

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. november 12. 16:59

Tudjátok, hogy mindig kisérletezgetek valamivel. ;) Garfieldon csupán szórakozásból kipróbáltam különböző efekteket \:D/

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 12. 17:23

Sziasztok! Nagyon tetszenek a képek, nálunk nem tudom mélyen a belváros, mert mostanában nem voltunk kint. Remélem a jövő héten sikerül!
A tömeget nem szeretem újabban, pláne hogy nem egyedül vagyok és nem tudok zavartalanul nézegelődni! Samut nehéz ilyesmibe belevonni. Pedig már tavaly is ki akartam próbálni a gyerekpuncsot- Csak ahhoz sorba kellett volna állni. Az viszont nem mindig megy. :-o :) . véges a türelme szegénykémnek! :ymblushing:

A városi sétát köszönöm, és Gabóci nálatok akkora nyugalom van még, hogy hihetetlen! Garfrédon jót derültem, a kis kényelmes. De látszik, milyen csodaszép a bundája most is! :D
Paggyban meg egy örökjáró motor van elrejtve, hogy ennyit tud menni. tényleg egymás ellentétei vagyunk ezen a téren! A két "fiatalember azzal a járgánnyal nem semmi" Itt is vannak Győrben ilyen és hasonló járgányok, és a gyerekek azzal közlekednek! Úgy látszik már nem a gördeszka a divat
Így sem sokat mozognak, és akkor még ez is motoros vagy villanyos, nem is tudom hogy mi a működési elv. teljesen le vagyok maradva!

Kellemes estét mindenkinek! :ymhug: i-) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 12. 17:36

Gabóci!Barátságos ,csendes,napsütötte hely a FŐTÉR.Nem is baj,ha nincs rohanás.Túl vagyok spirálozva,a sok ingertől.Állandóan történik valami, s megérint.Biztos normálisabban éltek,mint mi.Szépek a földön fekvő leveles képek is.Garfieldnek meg más színű a szeme a kosárban,mint a szürke-fehér háttérrel.Utóbbinál,mint egy szobor.Igáazából csak az élőlények fontosak,nem a rohanás,tülekedés.Bár néha kell egy kis kavargás is,de nem ennyi.Biztosan erősen öregszem,mert ilyeneket gondolok.--Talán 2 hét még,amíg a fréziák virágozni kezdenek.Egyelőre ,köszönhetően a fokhagymás-zsurlós kétnaponta alkalmazott lespriccelésnek,/halkan "mondom"/,nincs atka.Holnaptól sok vendégem lesz, 1 hónapig maradnak,Németországból,ezért már most fáradt vagyok.Legyetek nagyon ügyesek és sok szép képet tegyetek fel!Üdv.Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 13. 8:22

Sziasztok! Kellemes hetet mindenkinek, sok sok fotóval és vidámsággal! :D
Paggy, virtuálisan köszöntöm a német vendégeidet, neked pedig sok erőt, kitartást, humort és egészséget a munkálkodáshoz! :D :) :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 15. 5:53

Sziasztok Kislányok! Madárfronton most nincs semmi érdekes. Esznek szépen a drágák,
de ezt már lefotóztam. Majd ha történik valami szokatlan, vagy olyan fotót sikerül
készítenem, amilyen még nincs, akkor hozok róluk pár új fotót. Egyébként a jelenlegi
állás, hogy a verebek sem hagyják magukat, egyre erőszakosabbak, de a cinegék még
így is jóval többen esznek. Míg a cinege a szárnya megemelésével próbálja a másik
cinegét elijeszteni, addig a veréb a csőrével egyszerűen megböki akit nem lát szívesen.
A közös bennük az, hogy a cinege is a cinegéket hajkurássza (verebet soha) és a veréb
is (verebet soha). Egyszóval a cinkék maguknak ártanak. Olyan is nagyon gyakran megesik,
hogy amíg két cinke veszekszik, addig nevető harmadikként befut egy veréb és boldog
lakmározásba kezd.

Jellemző eset (a képeket nagyon gyors egymásutánban készítettem):

Három cinke, egy veréb. A verebet nem izgatja a szalonna, a cinegéké az egész, de ez
nekik nem elég. A bal felső (még egy falatot sem evett) először a jobb felső társát szemeli
ki célpontul, és elkergeti (nem látszik jó, de megemeli a szárnyát, úgy királykodik):

Kép
Kép

Alig csíp kettőt a szalonnába, mert ő már kigondolta, hogy a másik, az alul lévő társát
is elzavarja, de ez nem sikerült neki. A verébre rá sem ránt:

Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 15. 6:01

Nevetséges, de cinege a verébbel tud a legbékésebben enni:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 15. 6:05

Szürke karakteres Cica karakteresebb, mint valaha: Szokásos helyén, a kerítésük előtti
sásliliom közt ücsörög:

Kép

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. november 15. 11:15

Rita! Nagyon jók ezek a képek, mindig örömmel nézegetem. :)
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 15. 17:33

Gabi! Szerintem a varjak behúzódnak a városokra, mert itt egy darabot sem látni. Az iskolánk udvarán
hatalmas fák vannak, amin nagy termetű dolmányos varjak szoktak fészkelni, és költeni, már azokat
sem látni.

Dereskéket én is fotóztam ma megint, de töltenem kell a masinám aksiját, majd csak utána tudom
feltenni a gépemre a fotókat. Már annyira kíváncsi vagyok, hogy milyenek lettek.

Emlékszem a tavalyi ibolyádra. Mintha kandírozva lenne! A cica gyönyörű!

Sokkal kihaltabb a belvárosotok, mint vártam! Miskolcon elég nagy a nyüzsgés vasárnap is. Borzasztóan
megvannak dűlve a járda melletti fák! Mintha nem kedvelnék a szemben lévő sorban lévőket.

Garfield a krumplis dobozba ült bele? Mintha az lenne alatta.

Kata! Nálunk már kopaszak a vadgesztenyefák, de már most jó nagy rügyek vannak az ágak végén. Eddig
még soha nem figyeltem meg, gondolom máskor is így van.

Paggy! Az én gépemmel is lehet panoráma képet csinálni, már csak utána kéne néznem, hogy kell. Kedvet
kaptam tőled. Nagyon tetszik a te fotód!

Fórumból, fórumba úgy kell képet másolni, hogy ráklikkelsz a kiszemelt fotóra, jobb klikk, "Kép címének másolása",
és beilleszted oda, ahol szeretnéd megjeleníteni. Vigyázat! Csak a címet másolja, szóval ki kell jelölni, és
nyomni egy "Img"-t, hogy meg is jelenítődjön kép formájában.

Zsuzsi is küldött adventi képeket Manchesterből. Van köztük cipős kirakat, cukrászda helyett étterem, és
egy csupa üveg épület is. Jót nevettem, miközben mentettem le a fotókat, mert emlékeztettek a te képeidre.

Nincs semmi gond a városi élettel! Mindegyiknek van előnye, hátránya. Én sokáig városból jártam ki a falusi
iskolámba (abba, ahol most is tanítok). A tantestületnek a kisebbik része járt ki városról, a nagyobbik része
a faluban lakott vagy saját, vagy szolgálati családi házakban. Később azt az érdekes folyamatot vettük észre,
hogy a városi kollégák elkezdtek építkezni, vagy házat vettek a faluban, vagy a környék falvaiban (mint ahogy
én is a volt férjemmel, és a három pici gyermekemmel), míg a falusi kollégák közül egyre több költözött be
a városba. Mindenki esküdött, hogy a megváltozott élete sokkal jobb, mint az előző volt. Nagyokat nevettünk.
Egy kolléganőm van csak, aki kb. 10 év városi lét után visszaköltözött falura, mert nem tudta megszokni a
panellakást.

A manchesteri városháztér. Minden évben itt tartják a karácsonyi vásárt. A tavalyi fotók is hasonlóak voltak:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 15. 17:34

Itt hátulról, és szemből is látható, hogy néhol két szinten folyik a vásárlás. Azt mondta Zsuzsi, hogy
amerre nézett gépfegyveres katonák cirkáltak (nem merte őket lefotózni). Nyáron a manchesteri
repülőtéren is sokan voltak.

Kép

Kép

Nagy a tömeg:

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

A lányomnak nagyon tetszett ennek a cipőboltnak a kirakata és a belseje is. Meg akarta mutatni,
sajnos mi nem sokat látunk belőle:

Kép

A ládákon méhecskék láthatók. A dolgozó méh még az ipari forradalom alatt lett Manchester városának
szimbóluma. A keményen dolgozó kisembert, a munkát és a közösséget jelképezi.
Itt egy érdekes cikk erről a méhecskéről, és a májusi menchesteri terrortámadásról

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

Zsuzsi nagyon szereti kipróbálni a különféle népek konyháját. Nem is tudom megmondani, melyik a kedvence,
mert még soha nem hallottam tőle olyat, hogy ne ízlett volna neki, amit elé tettek a vendéglőkben. Ázsiai, arab,
európai, dél-amerikai jöhet minden.

Azt mondja, ebben a libanoni vendéglőben is evett finomat:

Kép

Ez egy thai vendéglőnek a terasza. A "kerítés biciklik" miatt fotózta le. Mellette áll egy "tuk tuk", ami egy
Thaiföldön használatos három kerekű nyitott motoros jármű, két-három utas szállítására alkalmas:

Kép

Kép

És egy másik thai kifőzde, ahová be is ültek. Nekem a kaja nem volt szimpatikus első látásra, de nekik nagyon
ízlett. Amit megjegyeztem: ropogós csirke falatok, párolt zöldségek, ananász, kesudió volt a tányéron osztriga
szósszal nyakon öntve. Azt mondta Zsuzsi, hogy a szósszal átitatott kesudió nagyon-nagyon finom volt:

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 16. 7:43

Köszönöm a képeket! Még most is összeszorul a szívem és a torkom, ha a merényletre gondolok, és milyen jó, hogy éppen akkor nem volt arrafelé egy családtag sem.!
Spoiler: mutasd
Pedig a karácsony ünnepe miatt biztosan készülnek valamire, de nem legyen igazam !

Nem tudom itthon mia újság a városba, pedig olyan jó lenne bemenni, könyvvásár is van nálunk! :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 16. 13:04

Kedves Lányok!
Pici időm van és állandóan cikáznak a fejemben az ötletek.Házimunka közben hallgatva a rádiót,felfigyeltem egy könyvajánlóra.a címe Boldogságkönyv.A szerző azt nyilatkozta,azért írta a könyvet,mert a mai világban mindig csak képeket posztolunk magunkról,de azt nem írjuk meg,mi tesz minket boldoggá.Erről szól a könyv.Ismert ,nem celeb,emberek vallanak magukról.Ennek kapcsán jutott az eszembe ,hogy megosztom Veletek a születésnapi, nem tárgyi, ajándékomat.1 órát kérek a családomtól a születésnapomon,ami csak rólam szól.Minden évben elmesélhetem,bemutathatom a hobbym "termékeit".Mindig aktív ember voltam,s mivel gyemekkorom zűrössége miatt csak későn tudtam kipróbálni magam,sok mindent csináltam.
Természetesen az év elsősorban a családomról szól,így nagy öröm ez a saját óra.Volt már mézeskalács,kosárfonás,korongozás,vagy bármi más.Idén szeretném megmutatni a legjobb fotóimat.Alig fejlődtem a fényképezés technikájában.Szerintem viszont sok érdekes fotót /témájában/ készítettem.MOST JÖN A KÉRÉS és ÖTLET.Van kedvetek kiválasztani a saját fotóitokból a 10 legjobbat?Nem a legművészibbet,hanem nektek a legjobban tetszőt?Gondoltam, összeállíthatnék egy galériát kedves, virtuális barátaim képeiből,bemutatva ezzel ,hogy milyen fantasztikus lehetősége van a mi korosztályunknak is az örömködésre.Esetleg ,arra is kérnék ötletet ,ha majd ,szintén esetleg benne lesztek a dologban,milyen módon történjen ez?Nekem a SLYDERSHOW van letöltve.Ehhez ki lehet választani zenét.Ilyen volt a fréziás fényképalbum.Azért írom most,mert karácsony előtt mindenkinek sok dolga van,így ilyenre biztosan nem lenne idő.MIT SZÓLTOK HOZZÁ?Mint tudjátok, nem vagyok valami profi a fényképezésben és szerintem soha sem érem el Rita csodás közelijeinek színvonalát/amit nagyon szeretek/,de nem szégyenkezem,mert ez vagyok én.
VÁROM VÁLASZOTOKAT!.RÁÉR,mert most nincs időm megcsinálni,csak ha benne vagytok,ne felejtsétek el!CÍM:2017 LEGJOBB KÉPEI/-m/Üdv:Paggy
Hétvégén jövök nézelődni és hozok néhány képet.
Kedves Rita!Kíváncsi lennék egy panorámaképedre.Gy.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 16. 18:14

Hú de jó ötlet Paggy, már én is gondoltam rá! :D Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

a kakukktojás...mára elegem is van megint
Kép
ennyi fért be mára...valamitől allergiás kiütést kaptam, sikerült elmennem taxival gyógyszertárba, már jobb egy kicsit... :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. november 16. 18:39

Kedves Kata!!
Jobbulást!! Tapasztalatból tudom milyen allergiásnak lenni.Remélem hamar rendbe jössz!!
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 16. 19:10

Kata! Látszik, hogy ott többször is el voltál már áztatva. Mi a jó eget csinálnak épp ott a
feletted lakók?
Gyors jobbulást kívánok!

Nálunk -4 fok volt reggelre. Egy fokkal melegebb volt, mint tegnap, de én hidegebbet éreztem.
Megfagyott harmatcseppek:

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 17. 5:40

Még egy pár kép tegnap reggelről:

Kép

Kép

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 17. 9:51

Sziasztok, szép reggelt, bár már inkább délelőtt van. Kirámolta Samu szekrényét, és pihenésképpen benéztem! ;)
A claritinnek és az ecet combónak köszönhetően már jól vagyok! Köszönöm a jókívánságokat. Brrrr...álmomba se jöjjön elő! viszont ki kell próbáljam, mi váltotta ki...brrrr
gyönyörűek a fagyott képek, olyan mintha a természet ki lenne csipkézve, és kandírozva. :-bd
További szép napot nektek! :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 17. 17:09

Elköltöztek a lányomék a szomszédból:
rl=http://kephost.com/image/ET59]Kép[/url]
Kép
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 17. 17:12