Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 19. 19:08

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 19. 19:08

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 19. 19:09

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 19. 19:10

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 19. 19:17

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 19. 19:25

A VIKING hajó:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 19. 19:26

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 19. 19:27

Kép
EKKORA NAGY DÖG!!!!!!!
Na most megyek kutyát sétáltatni.Üdv:Paggy :flower1: :-h
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 19. 20:05

Szia Mindenki!

Először is Gabóci!
Gyógyulj minél hamarabb!!!
Remélhetőleg használnak a kezelések majd és minél előbb régi önmagad lehetsz.

Paggy! Köszönöm a képeket és Rita városáról a történelmi bemutatót. A csarnok lépcsője nagyon tetszik. Most figyeltem fel rá, a hangulat meg csak ráadás volt. Sokkal szebben kinálják a portékákat, mint itt Szegeden. Na itt biztos, hogy a legalsó kellene mindenkinek, borulna a szépen elrendezett bármilyen zöldség.
Sajnálom az ismerősöd fiát, de Rita véleményéhez csatlakozom. Sajnos .
Nem tudom ott milyen idő van, nálunk kellemes, nem is liheg Ödön.

Kata, megkaptam a leveled, még reggel elolvastam. Ma kicsit mozgalmas napom volt, most szedtük még le a kajszit, holnap munka után főzhetem megint a lekvárt. A turmixom elromlott, le szoktam darálni úgy kezdem el főzni, úgyhogy most ez a művelet kimarad. Bár - és kapaszkodjatok meg, a mai világban nem igen van erre példa- felhivta az ember itthonról a webshopot ahonnan vettük, kért másik fejet hozzá, mert az modnta fela szolgálatot. Azt mondták már nem forgalmazzák, de van elfekvőben egy, és ingyen és bérmentve elküldik. Na, kiváncsi leszek rá, de nagyon.

Nagyon jól áll Samukának a sima arc. :-) Kaparóssal szoktad lehúzni, vagy villanyborotvával?
Remélem minél hamarabb vége a tortúrátoknak és nyugisabb lesz az élet otthon.

Rita! A wrappal én is úgy vagyok, hogy bármivel megenném.A tökkel kapcsolatban: Nekem szerencsém van az itteni piaccal és a kialakitott háztól szállitott csirkével, tojással, egyebekkel. Boltból, Lidlből, Tescoból nem veszek zöldséget, egyedül a nálunk nem kapható gyömbérrel, citrommal teszek kivételt. Azokkal meg az a bajom, hogy olcsóbb jóval, viszont a gyömbér most is pár nap után elkezdett penészesedni.
Irtam már régebben, hogy nagyon márkahű vagyok, magyar terméket vásárolok, figyelek az E szám mentességre, adalékokra. Van még pár heppem, de azt már nem irom :-)
El se tudjátok képzelni pl. hogy a tészták össszetevőiben mi nem található. Kezdetben, ez kb. hét éve volt, a férjem a fejét fogta mikor elmentünk vásárolni. Most már t udom mit vehetek nem is kell nézelődnöm. A cappuccinóról, teákról nagyon nagyon nehéz volt leszokni, de már nem hiányzik.
Pl. az édesitőt azért nem használom, mert a nyirfacukor olyan reakciót váltott ki a szervezetemnél, hogy lemeredtem. Azóta csak egy helyről jön az akácméz - abból is a nagyon világos, mert ami sötétebb, az már nem biztos, hogy tiszta akác. Ezen a helyen nem gyógyszerezik agyon a méheket és télire nem cukrot adnak nekik, hanem mézet hagynak bent. Zizzent vagyok, tudom, de hát igy szeretem magam. :))
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 19. 20:08

Kép
ez volt a finom ebédünk, saját fűszerezéssel, gondoltam kiszúrok egy kicsit a kajával, mert tettem bele egy kis lapos kiskanál kurkumát..hát olyan finom lett...eredetileg ez csilisbabos lett volna de variáltam... :D ;) kakukkfű, bazsalikom, tárkony, só pirospaprika,...
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 19. 20:13

Kata, ezt tényleg jól néz ki! A fűszerezés pedig totál egyedi. Mindegyik fűszert ismerem, használom, de együtt még nem találkoztak a fazékban nálam. :-) A kurkuma , curry szépen tudja a paprika szinét elvenni. Az ember azt hinné nem is tett bele. :-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 19. 20:35

sziasztok egy pillanatra még aztán teszem magam vizszintesbe, mert a lábamnak elege van...ott még tudok facebokozni, de megjött a Hetek újságom s már nagyon várom az olvasást. Egyébként nagyon ki vagyok akadva, újabb színészünk csinált ökörséget, erőszak témában. ne m is értem miért drogoznak ,nagyon sok szerepe van és volt mert a mostaniból azonnal kidobták. Kang Ji hawn..
Ritám köszönöm az új recepteket, a csodaszép árvácskákat..ilyen szinpompát még nem láttam belőlük..
Paggynak az izgalmas piaci képeket. és azt a nagy dög hajót legszívesebben felrobbantanám...

Ágikám mióta én is küzdök allergiával, nekem is nagyon meg kell gondolnom mit eszünk iszunk, de muszáj sajnos az ellengyógyszer. ez van pillanatnyilag. Na megyek aludni, sziasztok, azt hiszem most értem a tűrőképességem határához, irány az ágy...
:x :ymhug: #:-s i-) :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 19. 20:36

f.ági írta:Kata, ezt tényleg jól néz ki! A fűszerezés pedig totál egyedi. Mindegyik fűszert ismerem, használom, de együtt még nem találkoztak a fazékban nálam. :-) A kurkuma , curry szépen tudja a paprika szinét elvenni. Az ember azt hinné nem is tett bele. :-)

Köszi Ágikám és tényleg finom lett, még én is meglepődtem...édességnek ellensúlyként volt hozzá a kukorica... ;) :D :ymhug: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 19. 20:55

Kata, én is imádom a főtt kukoricát, de a belső berendezésem az már nem annyira.
Sok minden van amivel igy járok, ha megeszem, de egyenlőre a borsmentatea és a mágnes az hatásos rá. Most vettem ma máriatövismagolajat. Azt gyors elküldtem postán apunak, nekem meg holnap hozza a pasas a piacra. Göcseji.
Az a baj, hogy bűn rossz. Ritkán mondom ezt ilyen készitményekre, talán még a migrén tea ami üti a szintet.
Tegnap jött velem szembe a félretett dolgaimnál a füvesember rendezvényének jegye. Ezek szerint a parlagfüvet 6 éve szedem. Én is meglepődtem rajta.
Már elfáradtama holnapi lekvárfőzéstől. ÚÚÚgy utálom. Rita irásán jót mosolyogtam ahogy halogatja otthon a dolgokat. Kezdem én is művelni ezt a szép tevékenységet. :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 20. 9:33

Sziasztokm Lányok!Tegnap este TÖBB LÉNYEGES DOLOG KIMARADT A LEVELEMBŐl,mert annyira elidőztem Anglia középkori történelménél.Most pótolom:
Gabóci!Nem vettem észre,hogy írtál.Mielőbbi gyógyulást kívánok!Tudom,hogy nagyon fájdalmas az idegzsába. :flower1:
Kata!Csak "átfutottam"Samukán.Még akartam is írni,hogy milyen sokféle arca van.Köszönöm a fotóit.
Rita!Szépek a vadárvácskák,mennyi van belőlük!Szinte elég lenne csak vadárvácskát tartani,egy kertnyit,és mindig csodálhatnánk valamit.
Ági!Most van az a bizonyos hétvége?Ahogy olvasom,Te sem vagy egy egyszerű eset az allergiával.A vejemnek pld fű allerrgiája,sérvkezdeményei vannak./ÉS EGY "picit" még hypohonder,DE NEM BAJ ,mert nekünk-nekem is van milliónyi nyavajánk-mániánk/Elfogadjuk egymást,kivéve,ha kereszteződnek az ügyek-akkor picit mérgelődünk,de utána legyintünk :)) :)) :)) A párom azt mondja ,hogy nekem MAJORSÁGOM van a lakásban,én meg, hogy annyi faxni van a növényeivel,mint egy elkényeztett gyerekkel.......Vagy máskor,ha kupi van,megkérdezi,hogy ELVETETTEM-E A BŰTYÖKMAGOT A KONYHA FÖLDJÉBE,MERT LASSAL MEGTEREM NÁLUNK AZ IS?/Ha fel kéne mosni!!!/ :)) :))
Lányok!Nagyon klassz lett a fórum,mindnyájunk örömére.Most megyek a kispiacra bazsalikomért.Szép napot!Paggy :movingflower:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 20. 13:34

Sziasztok!

Reggel csak úgy döntöttem, hogy mielőtt bemegyek dolgozni, gyors felteszem a barackot lekvárnak, nyerek vele két órát. Karcra pontosan beértem nyolcra, rábitzam a férjemre, hogy legalább kétszer kavarja meg. Mondjuk kicsit izgultam, de megúszta a lekvár. Ezért szeretem az AMC edényt, mert ott tudom hagyni ha beállitom. Kinyomkodás után - nyersen szoktam, héj nélkül megy lekvárnak- lett 6 kg. Kb öt üveg lesz belőle. Igy a kilenc üveg bőven elég addig, mig ismét terem a fa.
Most viszont lefekszem aludni remélem ezt is kibirja.
Paggy, jövő héten lesz a Lótusz napok a Füvészkertben. Ma volt az egyik ott dolgozó ismerős nálam, kicsit el is vette a kedvem az egész önkénteskedéstől. Azt mondta, már megint kezd fejetlenség lenni ezzel kapcsolatban, mert még semmi nincs letisztázva, nincs értelme egész nap, mert nem igazán vevők az emberek erre. Na, szépen vagyunk. Meg az intézet is kint lesz, hogy a frászban fogunk kint a szabadban egy kis sátor alatt festést tanitani? Aki szervezi jó pár napja érdeklődött ki tud menni, szinte azonnal irtam, azóta sincs semmi reagálás.
Kezd jó idő lenni felénk, redónyök lehúzva, hűsitve a szobák.
A ház ura mig dolgozóba voltam két órát megmetszette a cseresznyefát. Jelző nélkül dicsértem meg, nagyon rendes voltam. Kinek jut eszébe a legnagyobb meleg jövetelekor fát metszeni?
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 20. 14:49

Szia Ági!Benéztem én is,félkómában vagyok,majd mindjárt elmesélem miért.De most mi van?Nem érdekli az embereket a festés?Egyébként mi lesz a tartalma a Lótusz-napoknak?Rákeresek a NETEN.
https://www.programturizmus.hu/ajanlat- ... napok.html
Spoiler: mutasd
Az idén XII. alkalommal kerül megrendezésre a Lótusz napok, mellyel évről-évre a tóban megújuló indiai lótusz virágzását is ünnepeljük. Ezen a két napon távol-keleti hangulatot varázsolunk a Füvészkertbe, zenével, tánccal, ízekkel és illatokkal idézzük a kelet varázsát
.Ezt találtam.
Nagyon szép képeid vannak!!!Te vagy a felelős a tanításért????Ilyenkor el kell játszani az értetlent,visszakérdezni.-Mi az én feladatom?-fogalmazzák meg pontosan!Egyébként,mindegy hányan mennek oda,aki odamegy azt érdekli!!!Biztosan jó lesz,ha 2 ember,akkor 2 ember.
Nem sokat aludtam az éjszaka,mert a köművesek mondtak,hajnalban jönnek.Nekem nem esett le,mit jelent a hajnali kezdés:csörömpölés,gépzúgaás akkor,amikor mindenki alszik és nyitva vannak az ablakok.EZT NEM LEHET!!!!Viszont mire leesett ,már éjjel 1 volt /lekvárt főztem/.SMS-t nem írhatok,hogy később jöjjenek,felírtam egy papírra és kiakasztottam a kapura.Óránként felébredtem,hogy a szél el ne vigye és az eső ,ne áztassa.Persze nem jöttek csak 7-kor.Jót nevettek,mert csak vicceltek,hiszen FEJLÁMPÁVAL a fejen NEM LEHET JÓL KIKEVERNI A SZÍNT A FALHOZ.Tehát félkómás vagyok,miközben lenne dolgom.Megyek is.Üdv.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 20. 17:47

Újból itt vagyok.A régmúlt korokból visszajőve/CHESTER/,lássunk ízelítőt saját korunkból!Találtam egy másik, LUMAS-hoz hasonló galériát.Neve:YELLOWKORNER.Itt pedig egy mai fotós városi képei:
https://www.yellowkorner.com/en/artists ... g-537.html
Andy Yeung
Hong Kongban született Andy Yeung egy fiatal művész, aki számos díjat nyert, és művészeti fókuszát elsősorban az építészetre, a tájképekre és az utazási fotózásra összpontosítja. Ez a fotós, akinek mottója mindig felnézni, fáradhatatlanul megragadta a modern épületeket és építményeket, miután 2005-ben megszerezte első kameráját. Nagyon gyorsan megszerzett szilárd alapokat a fényképezés technikájához, és Hongkong megalopolisától, ahol él, egészben utazik a világot, inspirációt keresve. Munkája nemzetközi elismerésnek örvend a PX3 verseny győztesének és 2015-ös nemzetközi fotó-díjainak (IPA) jelölésének köszönhetően. Kiállítása Hong Kongban és Los Angelesben. Képeit a médiában is említik: Lonely Planet, Daily Mail, Business Insider, CNN és ​​The South China Morning Post.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 20. 18:13

Sziasztok!
KÉSZ VAGYOK!!!! :-) Mármint a lekvárral. 10 órás munka volt. Még jó,hogy reggel elkezdtem, mert úgy jártam volna Paggy, mint Te. Hajnalig itt kutyulhattam volna.
Ha friss lekvár, ahhoz csinálni kellett fánkot, igy a banda megvacsizva, nasiztatva piheg a szobában. Én nem, mert úgy fájnak a lábaim, hogy csillagokat látok.

Kép

Paggy, fantasztikus városfotói vannak ennek az illetőnek! Drónnal, vagy fentről házból csinálhatja?

A Lótusznapokról leirás:

https://www.lotusznapok.hu/hu/?fbclid=I ... V6O6lyIwWo

Jól megvicceltek a munkások. Milyen lekvárt főztél? Barackot?
Milyen sűrűn mész a csarnokba? Gondolom azért nem naponta? Most jutott eszembe, hogy még csirkét kell darabolnom. Ó, de hiányzik most még az is. Ma hozták a piacra Csengeléről, reggel ment kia férjem érte, de még nem jutottam oda, hogy meg is csináljam.

Beteszek egy riportot a tanárunkkal festészettel kapcsolatban. Birom nagyon ezt a pasast mikor beszél. :-)

f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 20. 20:42

Ma ahogy a Lótusznapokról beszélgettünk az ott dolgozó ismerősömmel, átküldte nekem ezt a két videót.
Érdekesek.

Ez a videó a selyemhernyók selyméről szól

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 21. 9:28

Kedves Lányok és elsősorban kedves Ági!Köszönöm szépen a lehetőséget,hogy végighallgathattam Horváth Janisz előadását. :movingflower: MINDENKÉPPEN AJÁNLOM MEGHALLGATÁSRA! :movingflower: Érdekes összehasonlítani a nyugati és a kínai ember vizualitását az írással kapcsolatban.Elmélyülést kívánó feladat a keleti írás megtanulása.Ági!Kívánok Neked türelmet és kitartást hozzá,mert más minőséggé válik majd minden írás amit kiadsz a kezedből.Mégegyszer köszönöm. :littlehearth: :flower1:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 21. 9:30

Picit elfáradtam,a videókat délután megnézem mindenképpen.
Válaszolok a kérégebbi kérdésére.
Az éles képek a tónál fényképezőgéppel készültek.
Áginak:
Baracklekvárt főztem ,de nem úgy ahogy Te.Nekem van benne némi cukor és 30 perc alatt elkészül,semmi konzerváló anyag,lefordítom az üveget 10 percre,majd szárazdunsztba megy.
Hetente 1 x megyek a csarnokba.És
NAGYON GUSZTA A FÁNKOD,kérek egyet belőle!!!!
Most teszek be 2-3 képet.Délután visszajövök.Szép napot kívánok!ÖRÖM VOLT MEGHALLGATNI ÁGI RÁDIÓRIPORTJÁT.Paggy :flower1: :flower1: :flower1:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 21. 9:41

Érik a paradicsomom:
Kép
Kép
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 21. 9:47

A teknőseim/Teknő és Felfedező/:
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 21. 9:58

Paggy!
Nagyon guszták a paradicsomaid! Mekkorára felfuttattad!
Hogy a csudába csinálod, hogy semmi nincs a lekvárban, mármint zselésitő vagy hasonló és harminc perc alatt kész?
Nekem a mostani 5 üvegbe kellettkb kb 60 dkg méz.

A jövő heti rendezvényen a tanitást már nem tettem idézőjelbe, csak az oktatást. Ami lehet kicsit túlzás, mert ugye nem órákat fog egy illető ott tölteni, de valahogy csak jellemezni kell amit csinálunk. :-)
Kiváncsi leszek mi lesz majd belőle. Mondjuk én biztos lefoglalom ott magam, ha nincs senki akkor festek :-)
A baj az, hogy tényleg semmit nem tudunk és nekem Ödön miatt is szüksgem lenne azért infóra. Meg másnak is, mert szórakozás igaz, de én szerettem volna mindkét nap ott lenni. Ráadásul a lótuszokat is megvizslatnám, hogy végre lássam már mi a bánatot festünk :-)
A lótuszos képeket sem gyűjtötték be, a bambuszos és szilvafavirágos képek vannak ott, pedig kb. négyünknek a tanár átnézte a munkáját és értékelte. A többiek meg tudják melyikre mondta rá, hogy szép. Simán lehetett volna egy egész gyűjteményt összeállitani. Na de nem az én reszortom, csak sajnálom, mert a lótuszfestészet tényleg nagyon nehéz és a végén születtek jó képek sokunknál.
Frissités:
Azóta megjött a program is az interneten kiirva:

https://www.lotusznapok.hu/hu/programok/szombat.html
https://www.lotusznapok.hu/hu/programok/vasarnap.html
https://www.lotusznapok.hu/hu/programok ... ramok.html

Na fel kell kötni a gatyamadzagot, mert össze-vissza van, ami tetszik.

Tegnap megtudtam, hogy Japánban az egyik ásatáson találtak 1000 éves lótusz magokat, amit elvetettek és kettő növényből egy életképes is maradt. Micsoda eredmény!!
Ősszel levágják a vizben azt a zuhanyrózsaszerű izéjeit, ami a virágból marad, abban vannak a magok. Azzal is lehet szaporitani, de a tőosztás eredményesebb. A videóban meg az volt, hogy mi mindent készitenek, vagy lehet késziteni magából a lótuszból.

Most látom a teknóckéket! Jujj, de aranyosak!! És a nevük! Hát fergeteges! :-) Ráadásul nagyok is! :-) Mennyire más a mintázatuk a hátukon is, meg a lábukon is.

Vissza: “Társalgó”