Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 18. 19:42

Sült zöldségek petrezselymes bulgurral (a hsz. alján csatoltam a képes receptet)

Hozzávalók 2-3 személyre:

A sült zöldséghez:

fél piros, zöld és sárga színű kaliforniai paprika
1 nagy kimagvalt paradicsom
kb. 30 dkg édes káposzta
1 nagy fej lila hagyma
3 gerezd fokhagyma
fajitas fűszerkeverék (de lehet bármi, ízlés szerint)
só, bors,
kevés olaj

Kép

A zöldségeket nagyon vékonyan felszeletelem, majd forró olajra dobom. Rányomom a fokhagymát,
és megszórom a fűszerekkel. Addig kevergetem, amíg a keletkezett lé elfő alóla.

Kép

A sült cukkinihez:

1 közepes cukkini
só, bors
kevés olaj

A cukkinit felkarikázom és egy tálba teszem. Kevés sót és borsot szórok rá, meglocsolom egy evőkanálnyi
olajjal és összekeverem. Ezután egy serpenyőben pirulásig sütöm őket.

Életem legjobb választása volt ez a kerámia bevonatú serpenyő. Egyszerűen semmi, de semmi nem ragad,
az aljára vagy a falára. Használat után egy papírtörlővel ki lehetne törölni. Imádom.

Kép

A petrezselymes bulgurhoz:

egy csésze nagyon apró szemű bulgur (átlagos, kb.2,5 dl-es)
két csésze forró víz
egy csokor petrezselyem

kevés olaj

Én apró szemű bulgurt vettem (teljesen tudatlanul, nem tudtam, hogy van másféle is), ebben az a jó,
hogy szinte nem is kell főzni. A két bögre forró vizet ráöntöttem a bulgurra - amit előtte átmostam -
hozzáadtam a sót, és lefedve rátettem a jó meleg, de már kikapcsolt állapotban lévő főzőlapra. Mire
az kihűlt, a bulgur is kész lett. Beletettem az apróra vágott petrezselyem zöldet, öntöttem rá egy
kevés olajat, és összekevertem.

Kép

Nekem ez az étel is nagyon ízlett!

Kép
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 18. 21:08

Sziasztok!

Kata, ugyanaz a felhős képed tetszik, mint amit Paggy is dicsért! Nagyon jól néz ki, de ugyanez mondható el Samuka hajáról. Az első képen meg ahogy maga elé mereng, igazi pasis kép! :-)
Csak ollóval vágod a haját? Türelmesen várja a végét?

Paggy! Néztem a galéria képeit, nagyon köszönöm a linket. Ott a kedvenc hajós kép is. :-)
A sütit, ha kapok holnap meggyet meg is csinálom. Nem főzök két és háromféleképpen, mindenki egyformát eszik holnap, mert nem lesz időm alkotni.
A fiúk ma ahogy ránéztek az ebédemre, az arcuk megért egy misét. :-) Viszont a férjem megkóstolta a wrapot, ami szerinte bodag, és a második kostolásnál már izeltt is neki. :-) Mondjuk a cukkinit hiába kináltam azt modnta,hogy ő szereti a rántott húst is ubisalátával. A fiamnak töltve volt sajttal, mindenhez rizs volt, mert Ödönnek is főztem, hogy rendben legyen az emésztése igy a fiúkank is az volt a köret. =))

RIta, guszta a mai ebéded is! A cukkinit még nem próbáltam igy sütni, de meg fogom csinálni. A wraphoz, mivel csészével méri az adagot - én ezt a méricskét nem szeretem, de működik- simán lehet kis mennyiséget is bekeverni. A kerámia serpenyőben szuperül ki lehet sütni. Sajnos egy idő után a bevonat lekopik róla, mondjuk én beteszem a mosogatógépbe úgy takaritom. Most kaptam egy olyan serpenyőt, amit úgy kell beavatni, hogy a sütőbe ki kell sütni. Ha elmegy a sikossága, újra be kell tenni. Az egyikkel igy jártam, de még nem volt időm fél órára berakni sülni :-)
A szöcskés mai kép nagyon jól sikerült! A csápjai meg mindene szuperül látszik. Összehasonlitva a múltkori vizcseppes szöcskécskével, az gyerek volt hozzá képest, ha a csápjai méretét nézem :-) Milyen nehéz teher lehetett a hátán az a nagy vizcsepp. :-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 18. 21:29

sziasztok!Gyorsan írok most, aztán alvás..tegnap sokáig olvastam... (-| Rita ételei most megint annyira szuperek, hogy alig bírom kivárni hogy betankolhassak, de lehet megcsinálom mirelit karfiollal az egyik verziót.
Köszönöm a dicséretet...az utolsó képnek én is nagyon örültem, mert most végre majdnem olyan színt mutat amilyen a valóságban is volt a felhő, bár még egy árnyalattal sötétebb volt. Az éppen kibúvó nap is sikerült, de csak mert éppen kinéztem és már ugrottam is a telóért! :))
Samuka..hát ma megért ő is egy misét...egyszer meg is markoltam a grabancát, ha sokat ficánkol és megvágom a kezem nagyon elverem jelszóval.
;) . mindenesetre vette a lapot, ami azt jelenti, hogy úgy 3-4 tincsenként nyugton volt. Általában géppel nyírom, de túl hosszú volt már a haja szegénykémnek, és gondoltam most megpróbálom egy kicsit másként csinálni neki.. :D ;;) Bezzeg a fényképeknél..az mindent elárul, ahogy egy pillanatra nem volt hajlandó úgy tartani a fejét, hogy az új frizut megmutathassam. látni a lendületet a kezével is..hát még én is megszédültem...pillanat alatt csináltam 12 fotót, ahogy lenyomva tartottam a gombot, abból választottam ki az érzékelhető két szélsőségeset meg a majdnem jót :)) Most este akart kimenni Őrkénybe, mondtam megyünk aludni... i-) Megyek is, ne kelljen ma sokat várni rám...úgy szeret elaludni hogy olvasok mellette..nem felolvasok neki, bár az is előfordul, csak maga a a tény hogy ott vagyok mellette sokat jelent. Azért nem bírtuk egyikünk sem a kollégiumot, bentlakást..anno. Jövök majd holnap ha megadatik.. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Rita, az újabb virágos bogaras képed meg megint csúcs lett... lassan kellene egy kiállítást csinálnod ezekkel is...profi munka! :x :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 9:42

Sziasztok!NAGY NAP a mai,megnyitják a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeumban a MADE IN ASIA kiállítást.A mózeum 100 éves lett.Megyek a megnyitóra ,ha lehetőségem lesz rá, fotózni fogok,hogy Ti is láthassátok./legalábbis minél többet belőle/.Itt ismét meleg van,s a munkások /szegények/ dolgoznak.Sok ember lenézi a fizikai munkát végzőket és dondolom fordítva is így lehet.MEG KÉNE EGYMÁST BECSÜLNI.Ma nagyon szégyelltem magam,mert bár általában 4-kor fent vagyok,ma 1/2 8 -kor ébredtem a csengetésre.Otthon felejtették a nekik adott kapukulcsot és már vagy 10 perce csöngettek,s senki sem nyitott ajtót.Ott várt a kapunk előtt 5 ember, én meg álmosen,kócosan,magamhoz alig térve,botorkáltam le.Jó,igaz,hogy már majdnem 64 éves vagyok,de ahogy látom,itt néhány korban jóval fiatalabb ember is idősnek néz ki.Gondolom a nehéz,munkás élettől.EZ VAN.
Próbálom én is megtenni a magamét,fene tudja,hasznos-e ez,vagy csak időtöltés?! :(
Most vidámabban.Szép napot kívánok,magamnak meg JÓ SZENCSÉT,hogy tudjak normális képeket csinálni!Üdv:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 9:50

Egy kép a LUMAS-ból:
Kép
Sabine Wild: VANCOUVER I. VETÜLET
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 19. 16:14

Sziasztok!

Ági! Én ha vettem serpenyőt, soha nem figyeltem a fehér bevonatúakat, csak a szürkéket
vagy a feketéket. Aztán az egyik üzletben csak fehér bevonatos volt a szükséges méretben.
Nem örültem neki, de megvettem, mert szaladnom kellett a buszhoz. Azóta is hálás vagyok
magamnak, hogy az utolsó percekre hagytam a vásárlást, és nem volt időm máshol is
szétnézni.

Tárcsán sütöttünk már így cukkinit, sejtettem, hogy a serpenyős változat is finom lesz. Csak
só és bors került rá. Üde, friss íze van. Mára is maradt belőle, melegítve is ízlett, de frissen
a legfincsibb.

Jót nevettem a "fiaidon". Ilyenek ezek a férfiak! Sokkal rugalmatlanabbak, mint a nők. Mondjuk
mi neveljük ilyenné őket. Az itthoni fiam is először megnézi, hogy mit szól a menyem a kajához,
és csak utána vág bele.

Kata, szóval az alsó képeken nem magyaráz valamit, hanem hadakozik. Nem lehetett könnyű
de a vége happy end lett. Jól kitalálta, hogy este keljetek útra. :)) Végül szó nélkül lefeküdt?

Paggy! Visszatérve a tegnapi témára, attól függetlenül, hogy mi az, amit szeretek fotózni és
mi az, amit kevésbé, érdekelnek a mások által készített fotók, bármi legyen is a téma. De itt
is igaz, hogy van, ami jobban izgat, és van, ami kevésbé.

Én nagyon kedvelem az egyszerű, őszinte, mosolygós embereket. Itt a faluban is nagyon szívesen
traccsolok velük. A kis gonoszkákat, nagyhangúakat, pletykásokat viszont messzire elkerülöm.

Reggeli képem (fényképezővel). Számomra ez egy gyönyörűséges fotó. Rettentő jó hatással
van rám a látványa.:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 19. 16:22

Most ez a háttérképem:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 20:57

HALIHÓ Lányok!Megjöttem.Jó sok mindent hoztam,nem lesz egyszerű felrakni .Kezdésnek a nap végéről,a hazafelé útról, beteszek egy ESTI ,PESTI VIDEÓT ,majd elkezdem. IDŐ KELL HOZZÁ,úgy hogy ,aki korán fekszik,az majd holnap tudja megnézni. :flower
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 22:04

Made in Asia. Százéves a Hopp Múzeum
A Múzeumok éjszakáján a Hopp Múzeumban a Made in Asia. Százéves a Hopp Múzeum című kiállítás látogatható.
A Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum 2019-ben ünnepli alapításának 100. évfordulóját. Ennek alkalmából a Made in Asia. Százéves a Hopp Múzeum című tárlaton az elmúlt több mint száz évben gyűjtött tárgyak legjavát, a múzeum nagy korszakait, változatos (kínai, japán, koreai, indiai, tibeti-mongol, délkelet-ázsiai, valamint közel-keleti) gyűjteményeit állítjuk a középpontba.
A kiállítás több mint ötszáz műtárgyat vonultat fel. A különböző korszakok, lehetőségek és gyűjteményezési szempontok alapján létrejött tárgyanyag legreprezentatívabb darabjait és tárgycsoportjait mutatjuk be a markánsabb múzeumtörténeti periódusok mentén vizsgálva.
A tárlaton megidézzük a múzeum történetének jellegzetes alakjait is: a huszadik századi magyar (és világ)történelmi tragédiák sújtotta korszakokban a múzeum működését, gyűjteményezésének irányát jelentősen meghatározó igazgatókat és munkatársakat. Közelebb hozzuk a kvalitásos és gyakran kalandos sorsú műtárgyak történetét – egyedi lehetőséget teremtve a látogatónak, hogy a huszadik század történelmét egy magyar múzeum ázsiai műtárgyainak összefüggésrendszerében gondolhassa újra.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 22:06

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 22:08

Kép
KépHopp Ferenc és családja látható az első képen.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 22:10

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 22:12

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 22:14

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 22:18

És akkor elkezdődött a megnyitó:
[url=https://postimages.org/]Kép[/urlDr Fajcsák Györgyi a kiállítás kurátora:
Az idén száz esztendeje elhunyt világutazó optikus, a Fulnekről származó, magát büszkén magyarnak valló Hopp Ferenc 1919-ben a magyar államra hagyományozta 4000 darabos műgyűjteményét, valamint Andrássy úti villáját, hogy az a későbbiekben az ország első ázsiai közgyűjteményeként szolgálja az eljövendő nemzedékek épülését. A múzeum megalakulását követő években Hopp tárgyai mellé a hazai közgyűjtemények keleti tárgyai (Xántus János, gróf Zichy Jenő, gróf Vay Péter gyűjtése), továbbá jelentős műgyűjtők (Schwaiger Imre, Delmár Emil, Fettick Ottó, Ágai Béla stb.) szerzeményei is bekerültek.

A gyűjtemény hozzáértő rendszerezése és osztályozása, a szakszerű muzeológiai munka és az igazgatók külföldi kapcsolatai is nagyban hozzájárultak, hogy a múzeum 30 000 darabos gyűjteményébe ma olyan ritkaságok tartoznak, mint a legutóbb a 2016-os Nágák, elefántok, madarak című kiállításunkon látható sziámi buddhista tekercsek vagy a Felvinczi Takács Zoltán által vásárolt 7. századi ülő démonfigura.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 22:31

Kedves Mindenki!Először felteszem a magyarázó szöveget,majd néhány képet, végül a videómat.Elsősorban koreai és kínai tárgyakat filmeztem,de néhámy indiai is felbukkan.Nagyon rosszul lehetett látni a műalkotások nevét és származási helyét,korát,mert tükröződött az üvegfelület. A minimális tájékoztató szövegek pici betűkkel,sokszor a bokánk magasságában ,lettek kitéve.
A kiállítás:
A múzeumba belépve jobb felé láthatjuk Kisfaludy Strobl Zsigmond márványból készült mellszobrát,valamint az 1.számú műtárgyat a STRUCCTOJÁST,melyet Hopp vásárolt első világ körüli útján.
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 22:35

Majd a gyűjteményt hagyományozó végrendelet szövegét:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 22:38

Felmegyünk a lépcsőn.
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 22:45

Belépünk :
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 23:04

Jobbra a 4. terem,A buddhista művészet tárgyai láthatók .-A buddhizmus Ázsia közös szellemi kincse-mondta egy japán művészetteoretikus.Az évtizedeken keresztül mellőzött szakrális anyag feldolgozásA és bemutatása az1988-BAN A MÚZEUM ÉLÉRE KERÜLT SINOLÓGUS FERENCZY MÁRIA IGAZGATÁSA ALATT INDULT MEG.
3. TEREM:ÁLLAMI AJÁNDÉKOZÁSOK TERME.Érdekes megfigyelni,hogy az ajándékozó országok ,milyen képet akarnak magukról bemutatni.
Kína,a forradalom korának emberét,tárgyait,szobrait,/öltözet a 20. századból,baba,kis szobrok/.Korea és Vietnám inkább a régmúlt hagyományaiból kiindulva,öltözeteket,ivó-és íróeszközöket hozott..Itt található a híres tekercsképsorozat több darabja. 2.Terem
Kerámiák Kínából,Koreából/kis vitrinben őszibarac formájú/ és Japánból/ezen csak átsiklottam-hosszú tároló a falon/ 1. terem japán festészeti anyag,kínai házioltár,jáde és bronztárgyak/alig láthatók a tükrözödés miatt,ezért nem időztem a bemutatáskor,ugyanez érvényes a kardokra,pipaszurkáló-szerű.fene tudja micsodákra,mert nem tudtam elolvasni mik voltak. Itt kaptott helyet a színpompás wayang golek bábegyüttes.Erről a végén teszek be ismertetőt!!!
Nézzétek a videót!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 23:06

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 23:07

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 23:20

Hogy őszinte legyek, sokkal többet vártam.30000 kiállítási tárgy helyett 500.Nem lehetett rendesen látni a tárgyakat,nemcsak a videóban,hanem ott is sötétben voltak és tükröződött az üveg,olvasni pláne nem!!!Természetesen tudom,hogy minden tárgy megszerzése,megőrzése és bemutatása micsoda munka, pénz,önzetlen adkozásDe mint laikus mondom,talán lehetett volna jobban bemutatni.Ennek ellenére köszönöm a lehetőséget a kiállítás szervezőinek.Ennyit mára.a fényképeim nagy része vacak lett a tükröződés miatt.Most még mutatok néhány képet,azután jó éjszakát!Paggy
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 19. 23:25

:-h
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 20. 5:06

Ki volt Hopp Ferenc?
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”