Van képem hozzá

Kata58
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 11. 16:27

Kép
Kép
Kép

Kép
pocsékabb már nem is lehetne...
Kép
Kép
grrrr :(
ennyit tud az új teló?!?
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 11. 16:31

3D Gallery Budapest
Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum
Magyar Csillagászati Egyesület – Polaris Csillagvizsgáló
ezt a 3-at választottam...csak hogy gyors legyek és ne válasz nélküli...szép a kis fréziaszál...na és mindig tanulunk...elvégre az a jó... ;) :D :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 11. 17:18

Kata! Nem lettek azok a képek annyira rosszak, ne légy elégedetlen! A házas-felhős fotók némelyike
éles, némelyike nem. Vagyis tud jó képet csinálni a telefonod, csak néha a fotósnak bemozdul a keze. :))
Ne is törődj vele, ahogy írtam korábban, nekünk ez így is nagyon megfelel.

Gabi, köszi a dicséretet! A telefonon jobban tetszik ez a kép, így nagyban túl... túl... túl... nem tudom
milyen, talán mesterkélt, pedig egy újjal sem nyúltam hozzá. Fényképezőgéppel természetesebb lett
volna. Gyönyörű a te orbáncfüved is!

Paggy! A legfelső fréziád, mintha vízfestmény lenne. Nagyon tetszik. Nézd!

Kép

A Budapest ArtBrut Galériát a pszichés beteg alkotók miatt, a Budavári De la Motte – Beer-palotát a szépsége
miatt, és az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség – Keren Or Központ – Zsinagóga-t a zsinagógák miatt
választottam. Vonzódom a zsinagógákhoz. Különleges hangulatot árasztanak.

Reggeli buszmegállós árnyékom (csak hogy a fény-árnyéknál maradjunk) :)) :

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 11. 18:11

Szia Mindenki!

Piszok meleg van változatlanul és változatlanul ben t hűsölünk.
Holnap az utolsó festészet. Várom nagyon, mert annyi mindennel el vagyok maradva a sok gyakorlás miatt, de borzalmasan fog hiányozni nyáron. Nem baj, most rendeltük meg az igazi és használható rizspapirt az ebay-en, bár egy hónap, mig megjön.
Nézegetem a sok képet, és a fényhatásokat. Szuper mikor az ember el tud merülni a részletekben.
Kata, ne keseredj el, ez a telefon most ilyen lesz, mi igy is örülünk, ha teszed fela képeid.
Annak idején én sem vettem volna iphone-t, ha nem mentem volna Pekingbe. Bár nem mondok igazat, mert a férjem fizette. Nekem, mintha a fogam húzták volna amikor megrendeltem.
Nem irtad, hogy minden könyvet sikerült végül is átadni a kereskedőnek?
Sikerült bevásárolni menni, tejet meg egyebeket?
Istenien hangzott az a paradicsomszószos recept. Mentem majd ki a Ritáéval őket, és teszem a gyűjteménybe.Mit csináltál hozzá? Vagy Samuka csak simán megeszi?
Emlékszem régen natúr disznóhússal ettük, ami fokhagymán volt megsütve.

Rita, Jót mosoylogtam,hogy a fiad nem kap alternativát amikor mennek hozzád. :-)
Sajnos nálunk a fiúk hús nélkül megvesznének, igy most pár hete azt csinálom, hogy két, vagy háromfajtát főzök ebédre.
Pl. a férjemmel imádjuk ilyenkor a borsólevest. Frissen, nem lefagyasztva, friss újrépával, meg zöldséggel. Az utóbbi kettő frissen szedve hozzák nekem a céklás reggeli turmixoláshoz .
Még nem próbáltam a krumplit, de nagyon fenem rá a fogam.
A fiam holnap álamvizsgázik, igy az újdonságok maradnak későbbre.

Gabóci, nem baj, ha régi képeket teszel fel, legalább ismétlünk :-)
Annyiszor akartam már kérdezni. A kacsacsalád kacsája meglett? Olvastam valahol, hogy ellopták az egyiket.

Paggy, szép ez a lila frézia, a másik is, csak nekem a két szin üti egymást. A lila szin az nem az én szinem, de némelyik virágnál szeretem. Ilyen a frézia is.
Mindenkinek vannak rossz napjai, hetei, meg hónapjai.
Azt kellene bevezetni, hogy ilyenkor lejelentkezzen az illető, hogy itt voltam, de per pillanat csak ennyi volt. Igy tudjuk, hogy nem veszett el.

Hozom majd a képeim, csak gyors megnézem a kinálatot a múzeumok éjszakájából.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 11. 18:18

Paggy, megnéztem a kinálatot.

De la Motte – Beer-palotára kiváncsi lennék mennyire másabb, mint a noszvaji

Egyszer egy levéltárba is szeretnék eljutni, vagy a zsinagógát megnézni.
Ugyanigy vagyok a csillagvizsgálóval is.

Az én kiválasztottaim:

Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum

Mesemúzeum és Meseműhely - itt is furdalja az oldalam, hogy milyen lehet.

Voltál a sok programon, pl. a kertészkedésen, amiket legutóbb irtál?
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 11. 18:25

Sziasztok!
Köszi a válaszokat.Még Gabócira várok,vagy esetleg MinGire.
Jelenleg sírtam egy jót.
Spoiler: mutasd
:littlehearth: ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ :littlehearth: :flower1: Elvitték a Hableányt.A kisgyereket az édesanyja karjaiban találták meg a hajóban.
Erre nincs szó.
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 11. 18:28

A héten lesznek a programok Ági.Holnap a lányom születésnapja,szombaton kertészkedés,a többi a melegtől függ.
Lányok!Bocsánat,hogy most nem nézem meg tüzetesen a képeket.Örülök,hogy ilyen melegben is jól vagytok.Most megyek,még visszajövök az esetleseg másik 2 válaszért.üdv.Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 11. 18:34

Jöjjenek a képek:

Ez a mai gyors festés eredménye. Még tegnap kinéztem, szeretek pepecselni a virágokkal. A tanár a múltkor nagyon megdicsérte.
Örültem, mikor érvényesiteni tudtam a szinkeverési tudásom a virágnál. Ránézek a képre és tudom miből keverjem ki. :-) Pl. itt a lótusz narancs és citromsárga keveréke nagyon vizesen

Kép

Kép

Kép

Hát ennyit a lótuszokról. A fiamnak még mindig nem a kedvencei, bár már kezdem látni mit csinálok és ez nagy haladás. Páran voltunk úgy a legutóbbi órán, hogy felfedeztük a spanyolviaszt, hogy is lehet játszania szinekkel.... :))

Jöjjenek a vacsora képek . Nem vega, de finom lett.

Régen ettünk sima gombás, kukoricás, lilahagymás, erős paprikás pizzát. A tésztát is én csinálom, meg mozarella sajtot veszeka piacon a tejesnél, szépen elterül amikor sül.
Most jutott eszembe, hogy ezt is simán meg lehet cisnálni úgy, hogy paradicsomos alapra - nekem van saját paradicsomlém, azt kezdem el főzni és egy üvegből lesz annyi, hogy a nagy adag pizzára elég bazsalikommal, sóval, borssal.- paradicsomot még, paprikát, kukoricát, gombát, hagymát és tofut tenni és irány a sütőbe

Kép
Kép
Kép

A mai vacsi. Na ez néha a könyökömön jön ki mikor felmerül ötletnek, de ma már nem vacakolok vele, tömöm bele a hozzávalókat.
Nem sok maradt belőle mire észbekaptam, hogy nem fényképeztem le, mert a sáskák meglepték itthon. Három tepsi méretű kiflit csináltam meg, el is fogyott.

Tehát a kifli tetejét hosszába és keresztbe bevágom. Most kicsit nagy volt a távolság, mert puha volt a kifli - bagett vastagságú-
A vágások aljába házi vaj, a kereszt irányűba házi krémsajt, ezután sonka mindenhova, erőspaprika, lilahagyma bedugdosva a lyukakba, mellé még csilis házi főzött sajt és a tetejére csomó reszelt sajt. Ez most a maradék mozarella volt, meg a sima trapista jellegű.
Szerencsére itt a piacon vannak iylen termékek. Először óvatosan vásároltam belőle, de ma már csak ezeket használom csak.
Ezt is forditani kellene, de most nem teszem, mert Ödön már éhes itt nyűglődik, ha viszont nem teszem fel kaja előtt nála a képeket megint elmarad ma.

Kép

Jajj, Paggy! Ezt most a spoilerre irtam. Nem jött még ma szembe velem a neten sehol sem ezzel kapcsolatban semmi.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 11. 19:02

Ági! Egy kárpátmedencényit kívánok a fiadnak holnapra! De enélkül is sikerülni fog!

Nekem annyiból van könnyű dolgom, hogy a fiam egy héten csak egyszer eszik nálam, így a többi napon
eheti a húst, de nálam már nem fog kapni. Cserében viszont igyekszem olyasmiket főzni, amiről tudom,
hogy szeretni fogja. Különben vittek haza a kész wrapból, és miután megették vacsorára, rám írt, hogy
"egyszerűen isteni ez a vegán akármi".

Vettem bulgurt a DM-ben, most néztem meg egy videót, hogy hogyan kell elkészíteni. Végtelenül egyszerű.
De jó, hogy már ezt is tudom. Lassan a recepted is sorra kerül. :D

Paggy, hamar felejtsd el a Hableány szörnyűségét. Inkább nézz vagy hallgass vidám dolgokat, már így is le
vagy hangolódva.

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 11. 19:17

Rita, de gyönyörűek ezek a rózsák!
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 11. 19:32

Jó ég, Ági! Mennyivel bátrabban vezeted az ecsetet, mint a korábban! Hirtelen nem is tudok választani
közülük. Az elsőn béke van, a másodikon vihar, de még a harmadikon is érződik az utóhatása. A virágok
szirma, és a porzók is annyira tetszenek, de még a kis pöttyöcskék is a szárukon. Látszik, hogy szorgosan
gyakorolsz.

Attól, hogy már nem szeretnék húst enni, még simán meg tudnám enni. A pizzából és a kifliből is be tudnék
falatozni. A pizza tésztájába nem kell se tojás, se tejtermék, és a feltét is lehet hús és tejtermékmentes.
Szerintem nem nehéz vegánná tenni. De guszta pirult lett a pizza teteje! Imádom a pirult, kicsit odakozmált
dolgokat. A sütőpapíron lévő jó barna sajtdarabkákkal kezdeném... :))

Holnap beugrok a Tescoba, veszek növényi joghurtot, tejfölt vagy tejszínt, és szójaszószt is szeretnék
még. Ja, meg a növényi sajtra is kíváncsi vagyok. De utána leállok, mert egy valag pénzt elköltöttem ma.

Ez a rózsa minden nap útba esik nekem. Kicsike és sok virága van, és a virágok ezerszínűek.

Paggy,isten éltesse a lányodat!

Ezt még séta közben készítettem a repcemezőről. Ma már elvirítottak:

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 11. 19:41

Paggy! A múzeumok éjszakáján a rengeteg látnivalóból talán a palotákat és zsinagógákat nézném meg, és a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeumot. Ha Pesten élnék se férne bele ennyi.
(De la Motte – Beer-palota, Erdős Renée és Ház, Ráth György-villa).

Paggy,isten éltesse a lányodat!

Ági! A lótuszaid nekem szépek, adjon örömet nyáron is a gyakorlásuk. :)

Kérdeztél a bronz kacsákról. Nem tudom mi lett a tettesek büntetése, mert szinte azonnal megtalálták a térfigyelő kamera segítségével. (Kivágták a kacsa mama lábát) Elképesztő, hogy a bíróság szeme előtt történt meg, dehát jó ára van a színesfémnek.

Eredeti alkotás

Kép

Megcsonkítás után a művész átdolgozta, és így már mintegy úszva ábrázolta őket. A lánc már azóta el lett távolítva.

Kép

Ja, és Zoltánnak egy nagy-nagy kalappal! %%- %%- %%-
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 11. 20:20

sziasztok! volt egy kis riadalom, de nem tartott sokáig, kb 1-2 óra..phű az egész házban és Ady városban elment az áram egy Ifjuság krt. -i trafó csinálta a bonyodalmat. Valaki itt a liftben ragadt éppen, én nem mentem megkeresni, még egyszer nem hagyom ilyen helyzetben itthon a csemetém...de most már van villany és jöttem is majdnem egyből. :D ;)

Nagyon drukkoltam az egész csapatnak, hogy sikerüljön a Hableány kiemelése..és a többi áldozat megtalálása. A kislány az édesanyjával, szív és torokszorító, ugyanakkor van benne valami felemelő is az anyai szeretet és óvás kapcsán még akkor is, ha mindketten elmentek. végtelenül sajnálom a hozzátartozókat, ismerőseiket, hiszen még talán a SEWOL-on sem tudtak 1oo% túl lenni. :ympray: Remélem a többi még hiányzó áldozat is megkerül, hogy mindenki megkaphassa a végső búcsút. A magyar hozzátartozóknak is igen nehéz most ezzel szembesülni. :(( De legalább ők is megvannak már, és mondhatjuk, hogy béke poraikra. :flower1:

Paggy,ám, inkább most hallgass vidámabb témákat, vagy olvass, azt hiszem mi magyarok is megtettük a magunk módján amit lehetett. Na tessék, most néztem meg a dátumot, és apumnak is mostanában lett volna a születésnapja.. :flower1: . De az élet megy tovább , mert akik élnek azoknak itt a földön van tennivalójuk. :littlehearth: :-bd

Sok sikert az Államvizsgához, biztosan szuperül helytáll majd Zoltán. Olvasom közben a bronzkacsa históriát...egek hogy mik vannak! Remélem elrettentő büntetést fog kapni aki csinálta.!
Guszták nagyon az ételek, nem is tudom melyiket választanám. Egyébként a szomszéd éppen most kért tőlem bulgurt. :)) .Valami húsos
ételhez.
Ágikám, már lassan professzonálisan csinálod a képeket, egyre több mindent kihozol a festésből. Nincs az ősök között ilyen vénával megáldott valaki??
Rita, éppen csak az illata nem jön át ezeknek a rózsáknak...nagyon szeretem őket, olyan illatözönt tudnak adni hogy ihaj... :movingflower:
Mennem kell most, mert elteszem a manómat holnapra, de adok neki egy kis langyos :D meleg tusolást, a hideget egyikünk sem bírja... :D :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 12. 9:12

Kedves Lányok!Majd egy vicces dolog következik,de előbb lezárom a témámat.
Tehát,azt hiszem rendben vagyok.a végén megmutatom mi segített a végén "pontot tenni az i-re"
Megviselt a koreai baleset,mint Rita is írta.Nerm azért mert nincs jobb dolgom,hanem,mert az eddig igen szeretett Dunám hirtelen idegenné ,veszélyessé és "gonosszá" vált.Sajnáltam nagyon,nagyon ,hogy idegen országban ilyen emberi hiba miatt koreai embereknek kellett /de bármely más nemzet tagjainak/kellett meghalni.Nem értettem miért engedték el a szállodahajót olyan hirtelen.Megint valami aljas ügy,valakinek a valakiéé a flotta,ezért kimenekítik,s a köznép meg csak hulljon,MIT SZÁMÍT????Nemsokára kiderül minden.Ma reggel hallottam:
NINCS GAZDÁJA A KÖZLEKEDÉSNEK,mindenki kap engedélyt mindenre,egy ilyen szállodahajó,nem városnéző hajó és főleg nem este.Meg kell halni ennyi embernek,hogy változás történjen.AZ UTOLSÓ
RETTENTŐEN BOLDOG VAGYOK ,HOGY NEKÜNK MÁR A BALESETET KÖVETÖEN SIKERÜLT MÉCSEST ELHELYEZNI ÉS MEGEMLÉKEZNI.Köszönöm,hogy velem tartottatok .

A másik:túl sok ember van körülöttem,ezért nem volt időm a saját dolgaimra figyelni.Elmaradtam lényeges dolgokkal,ettől fájt a fejem.
A lányomék túl nagy feladatot vállalta,mert alig van idejük és egy ilyen nagy ház+kert.Nekiálltak kiirtani a bambuszt a kert végén és sziszifuszi dolgot hirtelen akarnak megoldani.mindent azonnal és gyorsan.Persze nem hallgatnak meg,mint ahogy én sem az anyámat anno.Az ios igaz,hogy nincs megoldásom egy nagy kertet hogyan kéne AZONNAL saját képre formálni és NEM IS TARTOM HELYESNEK.Ez is idegesített.Rájöttem ,mindenkinek meg kell tanulni a saját kárán,hogy mit bir és mit nem.
A harmadik,hogy néha enyhén depressziós vagyok.No nem jódolgomban,hanem csak úgy.ALAPVETŐEN VIDÁM TERMÉSZETEM VAN.
Utolsó:Ágival egy cipőben járunk.Mindennap félek,hogy a nagyon öreg kutyáim jól legyenk.Tudom ezt az érzést mindnyájan ismeritek.
A végén több éjszakán át tanakodtam.Elfogadtam mindent,Most valamit változtatnom kell,de renben vagyok
.Most jön a vicc:
BÚCSÚZÓUL MEGITTAM AZ UTOLSÓ 3 az 1-ben cappucinómat és megettem 1 kanál saját bazsalikomos eperlekváros kis kenyeret.Mindjárt mutatom.
KépEz segített!!! =)) =)) =))
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 12. 9:23

Lányok!Sajnos Rita és Ági vegetáriussá válásához nem tudok hozzászólni.Évekkel ezelőtt sokáig én is kipróbáltam.SZERETEM az állatokat nagyon!!!!!!!,mégis bizonyos idő után, úgy kívántam a húst,mint valami vércse.Abbahagytam.Nem mindenki jár így.Sok sikert!. :-bd :littlehearth:
Kata!Az én új telefonom sem tökéletes sokszor életlen képet csinálok,máskor jó közeliket.Meg kell tanulni.Biztos van rajta MENÜ,vagy beállítás.Próbálkozz komolyan!Megmutatom a jót.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 12. 9:38

Ágika!Sok szerencsét a fiadnak!!!! %%- %%- %%-
Gabóci!Sokkal szebbek voltak a bronzkacsák lábbal.A fene egye meg ,hogy tönkretették :(( :(( ,de lehet,hogy ennivalóra kellett a pénz,vagy egyszerűen azaz ember ott tart,hogy minden kell neki bármi áron.
Mindenkinek köszönöm a kedvességét . :littlehearth:
Ma megyünk szülinapozni.SZÖRNYŰ HŐSÉG VAN :(( :(( :(( Lányok!Lehet,hogy csalódást okozok,de valószínű,nem megyek el a biokerttész napra,.33 fok lesz szombaton. x(
Szegény munkások még a tűzfalon dolgoznak.Most megyek vásárolni.szép napot!Paggy :flower1:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 12. 16:53

sziasztok lányok, mi is megvagyunk, csak beugrottunk a városba és szinte azonmód vissza. Ma délután sikerült egy kicsit aludni, dacára a falfúrásnak. Mert persze ezt is most fogtuk ki, de mindegy. Megveszekedett ez a hőség komolyan. mindegy még pár nap, és 1o fokkal hűvösebb lesz végre...csak addig éljük túl! :x :ymhug: :-bd :littlehearth:
Lányodnak boldog születésnapot!
Kép :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 12. 19:05

Paggy! Csak én szeretnék vegánná válni. Különben én sem gondoltam, hogy ilyen nagy sebességre
kapcsolok, még két héttel ezelőtt sem. Szép lassan akartam átalakulni. A hús után a tejtermékeket,
majd a tojást elhagyni, de valahogy felgyorsultak az események. Elkapott a gépszíj. :D

Biztosan lesznek majd elvetemült receptjeim amihez különleges alkotóelemek kellenek, de szerintem,
amiket eddig kitettem, hússal is ehetők lennének, a wrap is, és a sült lecsós krumpli is. Az utóbbihoz
én gombát ettem, de lehetne husit is.

Nem szeretnék senkit rábeszélni arra, hogy váljon vegánná, csak magam számára is dokumentálom
az átváltozásomat a receptek közreadásával. Húsevők is kedvet kaphatnak a kipróbálásukra, ahogy
Ági is tette. De lesz ezeknek a recepteknek egy gyűjtőhelye is a Társalgó egy másik fórumában, ahová
más is felteheti a magáéit.

Ma egy végtelenül egyszerű, gyorsan elkészíthető ételt készítettem, olyan összetevőkből, amik közül
eddig csak a tésztát ismertem, a többit nem, de máris kis kedvenceimmé váltak.

Avokádós-paradicsomos tészta:

Hozzávalók (2-3 főre):

20 dkg tojás nélküli tészta
1 avokádó
10 db olajban eltett aszalt paradicsom
kb 5-6 teáskanál bazsalikomos pesto
reszelt növényi sajt

A tésztát sós vízben kifőzzük és lecsepegtetjük. Közben az avokádó húsát kis kockákra, az aszalt
paradicsomot vékony csíkokra felvágjuk, majd a lecsepegtetett tésztára halmozzuk. Rátesszük a
pestot is és pici olajjal vagy az aszalt paradicsom olajával meglocsoljuk. Sajtot reszelünk rá, és
már fogyasztható is.

Az enyémen nincs sajt, mert még nem sikerült beszereznem, de így is nagyon finom volt.

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 12. 19:13

Angliában már pár napja újra befűtöttek a gyerekek. 13 fok van, és ömlik az eső. Még ott is túlzás
ez az idő.

Az itthoni fiam ma utazott Brüsszelbe a munkájából kifolyólag. Ott is hideg van, és esik. (úgy látszik,
Brüsszel a végzetünk :)) )

Kép

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 12. 21:11

Sziasztok!

Muszáj elújságolnom a legelső mondatomban, hogy a fiam megszerezte a 3. diplomáját, 5,5,4-es eredménnyel.
Szerinte jól szórakozott. Hát én is, mig vártam az eredményre. :-)
Most jön a mesterképzés ebből is, de közben dolgozik, meg ezeregy dolgot csinál.

Gabóci! Hát ezek a szerencsétlen, de szépséges kacsák tényleg sokkal szebbek voltak lábbal. Nem tudta az alkotó megoldani, hogy ismét lába legyen kacsamamának? Még ha oda is kell biggyeszteni a testhez valahogy? Na mindegy, lényeg, hogy elkapták az elvetemültet.

Paggy! Boldog szülinapot a lányodnak!
Rita megválaszolta már az én vegetáriánusságomat . :-) Nagoyn szeretem a zöldségeket, de a húst egyenlőre nem tudom leadni, viszont ha sokat eszek belőle érzem,hogy na ezt nem kellett volna.
Ebben a hőségben totál megértem, ha otthon maradsz szombaton a kertészkedős napon.
A fiam barátnője elájult a trolin valamelyik nap vizsgára menet. Sajnáltam lszegényt. Kérdezték tőle, hogy hivjanak-e mentőt, de mondta, hogy neki muszáj vizsgázni mennie.
Az ember gyerekeiről annyit, hogy muszáj, hogy saját maguk tapasztalják meg a lükeséget, ha nem hallgatnak a jó szóra. Az enyém is jobban tudja a dolgokat néha, aztán meg jön, hogy anya igazad volt.

Rita, ilyen aprószemű rózsa nálam is az üzlet elé van ültetve. Nem is gondotlam volna, hogy az a fajta, annyira szép a felvétel. Az enyém mély bordó-vörös. Szeretem, mikor egy szál egy csokor, ha levágja az ember. Mondjuk akkor vágom le, ha elnyiltak.
Ha felteszed a receptjeit én biztos, hogy mindig átrágom magam rajta. Nem mindegyik fog tetszeni szerintem, vagy vadnak találom, de örülök neki, hogy élvezettel teszed ezt az életmód váltást.
Mennyi idő is van még a suliból? Mikorra szól a repülőjegy?

Kata! Mamám testvére volt megáldva művészi vénával. Verseket irt - én is régen-. Hogy festett-e azt nem tudom, de nagyon szép volt a kézirása.
Pár éve halt meg 88 évesen. Magának való volt nagyon borzalmas természettel, de én szerettem és azt hiszem ez kölcsönös volt. Beteszem az egyik versét, amit a fiamnak irt, bár nem a legjobb a kép

Kép

Ma volt az utolsó kalligráfia és festészet. Épp beszéltük a mellettem ülő lánnyal, aki azért jóval fiatalabb nálam szerintem, hogy venni kellett volna a tanárnak valamit. Nincs a banda annyira együtt, igy elmaradt, de szeptemberben folytatódik és akkor viszont karácsony előtt biztos fel fogom vetni, mert megérdemli.
A Konfúciusz Intézettől kaptunk egy ceruzát és egy ötletes vonalzót az intézet logójával. Apró,kedves figyelmesség.
Megmutattam a képeim és mindet elfogadta a tanár jónak, mondta, hogy kiállitásra valók. nagyon örültem neki.
Ma két képet csináltam, de nem lettek kész, mert ha nem szárad meg akkor csak összefolyik a szin egymásba. Majd itthon befejezem.
A lótuszom a virág viszont kész volt, azt beteszem.

Kép

Valamint fogalmazó irást ( fűírást ) gyakoroltunk kalligráfián.
Érdekes volt. Ezt a császári korban a gyorsabb irás alkalmával használták először.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 12. 21:18

Lányok!Megjöttem a szülinapról.hoztam képeket.Mindjárt teszek fel és utána nézelőd9öm.ÖRÜLTEN MELEG VAN ITT!!!!!!
:(
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 12. 21:33

Kert:
Kép

Ház:
[
url=https://postimg.cc/cghfCPSp]Kép[/url]

Kert elöl:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 12. 21:43

A borzalmasan töménx,saját/vejem/ gyártású robbanós cukros,gyömbéres,keserűcsokis torta,málna belsővel:
Kép
Úgy néz ki rajta a saját gyártású csoki,mintha kövek lennének.Ja és fahéj is van benne.BRRRRR!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 12. 21:47

Vietnámi vacsora.Pho leves,kacsa rizzsel és valamilyen narancsos szósszal:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 12. 21:51

Lilla egyik meglepetés ugróiskolája.nyakatekert helyzeteket kellett felvenniie annak ,aki végigjárta:
Kép

Vissza: “Társalgó”