Van képem hozzá

Kata58
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 8. 21:32

sziasztok!Jöttem csak beköszönni...Rita, nekünk is meglepőre sikeredett itt az időjárás, olyannyira, hogy miután reggel lementem a kicsiboltba, nem is voltam hajlandó kimenni az utcára utána...és nem is sokan voltak kint..ami csak megerősített a döntésemben. Pedig titokban úgy terveztem, hogy a 9-es busszal kimegyünk Örkénybe..de sűrgősen lebeszéltem magam.Helyette viszont itthon értem magam utol egy kicsit. Nehezen viselem a nagy meleget és az erős szelet. Ez utóbbi csak a nagy esés óta van. :)
gyönyörű ez a japáncseresznye. :-bd . Éppen ma olvastam a növényi vakságról, ami abban merül ki, hogy az emberek 1. azt hiszik a növények értük van..2. nem ismerik még a legalapvetőbb növényeket sem. annyira elvárosiasodott a nép. Pedig növények nélkül nincs élet. és több büdöskét, kaprot stb kell ültetni, hogy a katicák a hasznosak megtelepedjenek a környezetünkben, mert megeszik a növényi tetveket....ŰAzt hiszem a köpönyeg időjárásánál láttam valamelyik blogjában...mindenesetre érdekes volt.
szép álmokat mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Jut eszembe, nem tudom miért, de mostanában sokat gondolok Etanra, remélem jól van és legénykéje is teljesen meggyógyult... :-h :-bd :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 8. 21:59

Pár kép:
A jóllakott óvodás. - visszanézve lehet ennyire nem kellett volna kinagyitani -

Kép

Tegnap elültettem a régi, majd kipusztult ubik mellé azokat, amiket anyukám nevelt a férjemnek. Meg is csináltam a felfuttatásához a madzagot, igaz, forditva tettem a földbe, mint az amatőr.

Kép

Nem nagy terület, de az éves borsmenta termés megvan, a parlagfűvel együtt, a bazsalikom, kakukkfű, tárkony, oregánó is megy télire a fagyóba. Citromfű az nem sok van, de ne panaszkodjak, ugyanigy vagyok a málnával és a piros büszkével is. nE felejtsem el a néha túró vakondot se.

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 9. 7:13

sziasztok! szép reggelt, itt hétszámra süt a nap, felhő sehol. :D
szia Ági, hát Ödön igencsak bepakolhatott az ennivalóból, mint aki azt mondja, ennyi, több nem fér belém :)) :)) . nagyon aranyos...akkor most a gazdi egy kis lélegzethez jut.. :)) . aranyos a minikerted, akármilyen kicsi van munka vele, de meg is van a gyümölcse... :D ;) :flower1: :littlehearth:
Remélem, hozol még majd képeket továbbra is... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 9. 19:02

Sziasztok Kislányok!

Hurrá! Elromlott a márciusban vásárolt mosógépem. Azt a hibaüzenetet írja ki, hogy tisztítsam ki
a szűrőjét, amit meg is tettem (semmi nem volt benne, egy hete tisztítottam ki). Újra elindítottam,
és újra ugyanazt íz üzenetet írta ki. Kedden intézkedek az ügyben. :(

Ági! Még csak nemrégen cseppentem bele ebbe a világba, egyelőre azzal küzdök, hogy elfelejtsem
mindazt, amit 40 éve gyakorlok a konyhában. Más technikák, más hozzávalók, más alapanyagok,
más fűszerek, más szemlélet és hozzáállás. Még csak most kezdek felállni, a wrap az első botladozó
lépésnek számít, de azt nagy örömmel tettem meg. Szóval a hummusszal még meg kell ismerkednem,
hogy magam is elkészíthessem. Egyelőre veszem az alapanyagokat, és a főzésre koncentrálok.
Bulgur, qinoa, köles, hajdina... ezekkel is most ismerkedem, még egyiket sem kóstoltam, de már
nagyon várom a találkozást. :))

Amikor egy idős ember panaszkodik, hogy egy gyereke sem nyitja rá az ajtót, mindig arra gondolok,
hogy mit tehetett velük gyerek korukban, ha örülnek, hogy megszabadultak tőle. Ha megengedhettem
volna magamnak, én otthon maradtam volna velük egészen addig, amíg ki nem repültek. Nagyon
imádtam volna még többet gondoskodni róluk. Ezt a késztetést sikerült átvenniük tőlem, és most
ők akarnak gondoskodni rólam, ha majd nyugdíjba megyek. Nem szeretnék, hogy utána is magam
legyek, és nekem is az lesz a jó, ha családban élhetek. Szükség is lesz rám, ahogy írtam, én pedig már
alig várom, hogy nagyiként funkcionáljak.

Ahogy te bánsz a kutyátokkal az azt mutatja, hogy nagyszerű ember, társ, barát és anya vagy. Soha
nem leszel mellőzött, abban biztos vagyok. Egyébként a gyerekeim mindenkori párjaival is nagyon
jó volt a kapcsolatom, és a jelenlegiekkel is az. Ez is fontos.

Olyan szép ez az Ödön, nem is látszik rajta, hogy nem teljesen egészséges. A te gondos kezeidet
dicséri, Ági. Nahát ez a kinyúlt béka pozíció...!

Emlékszem, hogy már tettél be képet a kis fűszeres-gyógynövényesedről. A citromfű szemtelen növény.
hol kipusztul, hol máshol bukkan fel, mint ahol kéne neki. Én mostanában egyre több kamillát
fedezek fel a környezetemben. Lehetetlen helyeken bukkan fel. De így vagyok most a sóskával is.
Épp felmagzanak, így a nagy fűben is jól látni hogy mennyi van. Mikor csak a leveleiket hozzák, nem
ennyire feltűnőek. A héten is fogok szedni autómentes helyen.

Kata! Én falun élek és tanítok, de már a falusi gyerek sem olyan, mint régen. Több köze van ugyan
a természethez, de megbecsülni nem tudja. Nekem a gyerekeim szenvednek a városban, ezért is
akarnak házat venni valahol kijjebb a város zajától. Angliában nagyon picike kertje van a sorházaknak,
de már az is elég ahhoz, hogy kicsit szabadabbnak érezzék magukat.

Mai fotó a fényképezőgépemmel. Hosszú idő után ez az első napfelkeltém:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 9. 19:12

Elöljáróban annyit, hogy a fiamnak és a mennyemnek nagyon ízlett a wrap. Nekik is megcsináltam
ma ebédre, mert a menyem is elhagyta a húst és nála is a vegánság a végső cél. Neki amúgy is van
egy kis tejcukor érzékenysége, szóval ő emiatt is csak módjával fogyaszthat tejtermékeket.

A fiam kérdezte, ha nem ízlene neki, akkor milyen alternatívát készítettem. Mondtam neki, hogy
semmit, mert biztos vagyok benne, hogy szeretni fogja. Belevágott, majd két perc múlva már a
második wrapot tömte magába.

A maradék kevéske káposztát nagyon apróra vágtam, és szintén apróra vágott almával kevés olajon
megpirítottam a leves után maradt fél citrom levét ráfacsartam, tettem rá sót, édesítőt, és egy pici
fahéjat. Volt itthon Norbi-féle leveles tészta, amit kettévágtam. Az egyik felére halmoztam a tölteléket,
a másikkal betakartam, és a széleit az ujjaimmal összenyomogattam. Mindenkinek ízlett:

Kép

Kép

Az almakrémlevesnek ez a receptje. Nekem a vaníliás puding miatt akadt meg rajta a szemem:

http://www.mindmegette.hu/fahejas-almakremleves.recept/

Nálam cukor és a gyömbér kimarad, és a tejszínnek is csak a felét (1dl) tettem bele. A második
fotó elég csúnya lett.

Kép

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 9. 19:17

Ági! Ödönről nagyon jó ez béka póz! Szép a kis védett fűszer-és konyhakerted. Elég is ennyit gondozni, ha minden megterem benne amire szükséged van. :)

Eddig az eső miatt nem mentem sehova, most meg, a hírtelen jött kánikula az oka. Azt hiszem a laptopomban a ventillátor is felmondja a szolgálatot, írgalmatlanul zúg. :ympray:

Nem voltam húsvét óta a Körös parton, most csúnya barna a vize és a kacsák is eltüntek, vajon miért?

Kép

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 9. 20:53

Sziasztok! Ma nem mentem sehova, a hirtelen jött nagyon meleg miatt.Így viszont szabadnapot adtam magamnak, nem volt főzés, mosás ..stb. csak filmezés...meg étkezés.. :D
Rita, valami csodaszép a napkeltéd...lélegzetelállító. az almakrémleves is finom lehetett.. a rétes is milyen guszta..ki fogom majd próbálni azt a verziót is..mi mostanában banán turmixozunk. igaz azt nem álltam meg hogy vanilia pudingot ne csináljak :)) :))
Gabóci, nem lehet hogy a hirtelen megnövekedett eső csinálta a sáros vizet? valahol mégis kiönthetett egy kicsit és a termőföldet bemosta? de tényleg milyen furcsa kacsák nélkül... :-o
Remélem mindenkinek kellemesen telt a napja..Jó éjszakát... :x :ymhug: i-) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 9. 21:54

Sziasztok!
Megint jó későn érek ide.
Dejavu fesztivál van Szegeden, tőlünk nem messze és élvezem még hajnal négykor is. Valószinűleg leizzadhattam a nagy kiskert rendezésben és megfújta a fülem a szél, elkezdett fájni éjszaka, igy nem nagyon hiányzott még a hangzavar is. Nem volt időm lámpázni csak amikor felkeltem, most melegitek rá sót, muszáj rendbejönnie, mert holnap dolgozom.
Egyedül voltunk ma itthon délután a fiammal és Ödönnel, ilyenkor béke és csend honol. Ő tanult, én festettem, Ödön lihegett. :-)
Ahogy hazaért a férjem, jött a : Mit egyek, hol van ez,hol van az, igy a festés befejezése nem igazán sikerült.
Mondjuk ez ma a második kép lett volna, de akkor is. Na mindegy.

RIta, sajnos nekem a fiam barátnőjével a mai napig nem sikerült megtalálni a közös hangot immár hat éve. Mást hoz otthonról, mint ami nálunk fontos, nem nézi jó szemmel, hogy én főzök, meg olyan a kapcsolatunk, amilyen neki sose lesz az anyjával. Igy ha ő marad véglegesen lesznek problémáim. Beszélgetni sem igazán beszélgetünk a kötelezőkön kivül ha ott van. De a férjem ugyanigy van vele.
A receptedet holnap jobban megszemlélem, mert nagyon fáradt vagyok már.
A Norbi féle tésztát nagyon régen próbáltam, és nekem nagyon nem jött be. Csicseriborsót még nem ettem, kölest, bulgurt igen.
A köles süteménybe kicsit száraz, " kemény" hatású. Ha pl. rizibizit csináltam belőle, az is kicsit száraz lett, de meg lehet szokni.
viszont a bulgurra nagyon jó zöldséges receptem van, holnap leirom. Az egyik ve ndégem sokat jár Olaszországba, onnan hozta az alap ötletet, én meg továbbfejlesztettem.
Sajnálom, hogy a mosógéped vacakol, remélhetőleg valami egyszerű baja van, csak bosszantó, mert megszokja az ember a technikát és nehéz nélküle.

Gabóci, nem csodálom, hogy ki se mozdultál ebben a hőségben. Nálunk is, ahogy fordult a nap csukva voltak az ablakok, igy azért szépen meg lehet a hűvöst őrzizni. A hangyák viszont a nagy esőre még a lakásban is feljöttek. Azt kiirtottam már, de kivül a ház falán a szárnyas hangyák egy rakattal vannak. Nem tudom kinézni, hogy azok a sárga virágok mik lehetnek a vizben...

Jó éjt mindenkinek!
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 10. 9:41

Sziasztok! :-h
Azt hiszem ma sem fogok sehova menni, már hőség van. Főznöm sem kell, tegnap megfőztem előre, és sütöttem is egy gyümölcskrémest, mert a fiúk reklamáltak, hogy még az idén nem volt. Elég volt egész délelőtt a konyhában táncolni. Ma pihi van. :)

Ági! A sárga virág a tavirózsák egyik fajtája, a vizitök.

Kép

Ezeket a képeket egy éve csináltam, tetszett a fény-árnyék játék.

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 10. 10:43

Gabi! Nálunk akkor ilyen sáros-zavaros a Sajó vize, ha készül kiönteni. Az idén talán két hete volt
ilyen, írtam is róla, azt hiszem. Ha akkor még egy napot esett volna az eső, ki is áradt volna.

Lehet, hogy a kacsáknál költési időszak van?

Most látom, hogy ismét tettél fel képeket. Nálad is megy a fény-árnyék. :D Nagyon jók lettek.
Szabad szemmel is jólesik nézni, és a fényképeken is. Én is teszek ki hasonlóakat.

Ma okosabb voltam, nyolckor indultam neki gyalogolni, de olyan meleg volt már akkor is, hogy
inkább visszajöttem.

Kata! Az almaleves nagyon gyors és finom. A pudingot és a turmixokat én is nagyon szeretem.
Ma nekem is csak főznöm kell, aztán én se fogok semmi lényegeset csinálni. :))

Ági! Én is rettentően érzékeny vagyok a huzatra. Remélem, jót tett a fülednek a só.
Szomorúan olvasom, amit a fiad barátnőjéről és a vele való kapcsolatról írtál.
Spoiler: mutasd
Szerinted a fiad szereti ezt a lányt? Úgy értem, tiszta szívből szereti? El tudja képzelni vele az életét?
Ha ennyire különbözik tőletek, nem biztos, hogy problémamentes lesz az együttélésük. De nehéz
dolgok ezek! :(

Várom a zöldséges bulgur receptedet! Nálam is megjelentek a hangyák. Tegnap pakoltam el a cipőket,
és kettő alatt is ott voltak. Sárga dobozos Chemotox por van itthon, kiszórtam egy keveset a
környékre, azóta egyet sem láttam.

Fény-árnyék (fényképezővel):

Kép

Kép

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 10. 12:58

Csak úgy egy kis színes montázs a régebbi képekből, mert mostanában nem megyek ki fotózni.

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 10. 15:21

Ha már nagyobb tapasztalatom lesz a vegán ételek és hozzávalók körében, szeretnék nyitni itt
a Társalgóban egy vegán receptes oldalt, ahová bárki szabadon feltölthetné a receptjeit. Ez még
sokára lesz, de addig is dokumentálom a saját főzéseimet, hogy ne felejtsem el addigra. De ha
már dokumentálom, akkor ide is kiteszem, hátha valamelyikőtök kedvet kap hozzájuk. Nektek
amúgy is előjogotok van! :x (a karalábé főzelék nem fog ott szerepelni a tejföl miatt)

Ma kipróbálhattam a másik két indiai fűszeremet is, az őrölt curryt és a garam masalát, ami
tulajdonképpen egy több fűszerből álló keverék.

Tegnap Fatimánál láttam egy videót, amibe ezt a két fűszert is beletette, azonnal el is döntöttem,
hogy ma elkészítem a videóban szereplő ételt. Az ő receptjéből kihagytam az édesburgonyát és a
padlizsánt, mert nekem ezek nem voltak itthon. Viszont ő nem tett TV paprikát az övébe, én meg
igen. Amit még kihagytam az az oregánó, mert az indiai fűszerek ízét szerettem volna érezni az
elkészült ételben.

Ez Fatima videója:

Ez pedig az én verzióm:

Csőben sült fűszeres lecsó:
(ebből a mennyiségből három adag lesz)

4 darab közepes krumpli
2 darab közepes paradicsom
1 nagy fej lilahagyma (vöröshagyma is lehet)
1 nagy darab TV paprika

Fűszerek:

2-3 gerezd zúzott fokhagyma
2 csapott teáskanál garam masala
1 csapott teáskanál őrölt curry
1 csapott teáskanál kurkuma
1 csapott teáskanál őrölt bors
1 csapott teáskanál tört piros csili (ki is hagyható)
1teáskanál só (a sótól is függ a mennyiség)

1-2 evőkanálnyi olaj

Kép

A megtisztított, hámozott zöldségeket nagyon vékonyan felszeleteljük és egy nagyobb tálba halmozzuk.

Kép

Ráöntjük az olajat és az összes fűszert, majd jól összekeverjük. Én kézzel csináltam, de jól is tettem,
mert az összetapadó krumpliszeleteket jól szét tudtam választani.

Kép

Az egészet egy közepes tepsibe öntöttem, és 200 fokon (légkeveréssel) 25 perc alatt készre sütöttem.
Nagyon-nagyon finom lett!

Kép

Sült gombát ettem hozzá, amit csak sóval és borssal fűszereztem.

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 10. 15:37

Szia Rita!

Nagyon jó ötlet a receptes oldal.

Mivel ma dolgoztam, próbáltam pihenni, netalántán aludni egy kicsit, de a szomszédra most jött rá a fűnyirás. Kb. 10 nm területet minimum egy órát nyir a század elejei fűnyirójával, igy feladtam és goyrsan leirom a bulguros receptet.
Tejföl, vagyis fehérmártás kell a tetejére, igy ez sem lesz a vegán receptek között, nem is tudom igy hirtelen mivel lehetne lecserélni. Talán vékony krumpliszeleteket rárakni, mert az nem engedi meg a bulgur megpirulását?

Bulguros zöldséges rakott

Hozzávalók

Cukkini - annál finomabb, minél szaftosabb, igy legalább két közepes, vagy nagy cukkini is mehet hozzá
Lilahagyma - ha nincs jó a fehér is
Fokhagyma
Fehér és piros paprika- ha nincs piros, jó a fehér is.
Bulgur

tarkabors - ha nincs, jó a sima is, fekete, vagy fehér.
Fehér mártáshoz- vaj, étkezési keményitő- ha nem használsz fehér lisztet, vagy fehér teljes kiörlésű liszt- , tejföl

A szinek azért fontosak, mert szebb lesz összességében. :-)

Olivaolajon fedő alatt megpárolom a meghámozott, magtalan cukkinit, amit hosszú kb kicsit vastagabb ujjnyi darabokra vágok.
A bulgurt megfőzöm vizben, amibe sót teszek.
Olivaolajban megpárolom a hagymát, fokhagymát, paprikákat. Jó sokat. Sózom, borsozom
Amikor kész, összekeverem a bulgurral.
Rétegesen rakom egy jénaiba le.
Először a cukkini, úgy hogy inkább vastagabban legyen, minthogy ne jusson mindenhova, erre rá az összekevert bulguros zöldés, majd ismét cukkini és bulgur.
A tetejére én a fehér mártást teszem, de ha van jobb ötleted, akkor azt rakd rá, hogy ne száritsa kia sütő.
Sima sütésnél akkor van kész, ha a fehérmártás megsül. Kb. 20 perc szerintem, mintha rakott dolgot csinálnál a saját sütődben, kb. annyi kell neki.

Én nagyon szeretem, a fiúk ezt sem eszik, igy simán marad másnapra is amikor csinálom. Ez is az a rájárós étel. :-)
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 10. 15:43

Rita!

Hú, ez a krumplis kaja isteni lehet.
Mindenem van hozzá, ezt szerintem még a fiam is megeszi. Bár már holnapra be van tervezve a cukkini, de lehet lecserélem.
Tényleg jó volna egy főzös oldal, mert akkor ezek egyszerre lennének ott, aztán lehet csinálni vega, meg húsmentes ételek csoportját.
Megyek pizzát sütni, mert ma az a rendelés, meg festeni, mert a tegnapi nem tökéletes munka bántja a csőröm.

Nagyon meleg van nálunk, de gondolom mindenhol.

Gabóci, hűsölj csak, egy hetet irnak, hogy ilyen meleg lesz, aztán majd csak lejjebb megy kcisit a hőmérséklet.
Kapálni kellene az árkot a ház előtt, de kapáljon akinek muszáj most.
ELmúlt héten a környezetgazdálkodás emberei a 30 centis vizzel teri árokban fűkaszával vágták előttünk a kiálló pittypangok leveleit. azt hittem nem jól látok, mikor kimentem. Szórt is a szemem szikrákat, mert az egész ott rohadt utána a vizben,meg a melegben a békák nagy örömére, akik beköltöztek a vizbe és éjszaka ott kuruttyoltak az ablakom előtt.
Köszönöm a vizitök magyarázatát. :-)
Nézem a fény-árnyék hatást Nálad és RItánál. Mennyivel másabb szemmel nézem most, ahogy a lótuszt festem. Annál a külseje világos, a belseje sötét. Ki gondolná! Aztán ahogy hajlik a levele, ember legyen a talpán aki visszaadja az élményt.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 10. 17:28

Ági! Köszönöm szépen a receptet, már le is mentettem a megjegyzéseiddel együtt. Ha megismerem
a bulgur ízét, akkor könnyebben ki tudom majd találni, hogy mivel helyettesítsem a mártást. A fehér
liszt nem akadály, kis mennyiségben, például egy rántás vagy habarás erejéig nem zavar, de ahogy
elnézem a vegán recepteket, azokban a rántást és a habarást nem sűrűn használják. Vannak növényi
tejek, majd szétnézek. Holnap a DM-ben kezdem az ismerkedést a különféle termékekkel. :D

Nekem a vegán jutott az eszembe, de nincs akadálya egy húsmentes fórumnak sem. :)

Jó festegetést és fény-árnékolást (mindenkinek ez jutott a hétre :)) :)))! Ha meg leszel a művel
elégedve, mutasd meg nekünk is!

Telcsivel készült:

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 10. 17:54

Rita, gyönyörű ez a fehér virág!
A bulgur ize azt hiszem talán kicsit " barnább " iz, mint a rizsé. Nem tudom jobban megfogalmazni. Szerintem hasonlit hozzá, anyu pl. rizibizit is szokott belőle csinálni. Ha jól megfőzi az ember a rizst, lehet " mászkos". Úgy gondolom a bulgur nem, az csak talán puhább lehet, vagy jól szétfő. Na ezt is megfogalmaztam ám. :-)
A köles már más tészta. Szárazabb, fujtósabb, de ha szaftos zöldségköretet teszel hozzá, akkor biztos jobban csúszik.
Kiváncsi leszek mi lesz a véleményed, ha egyszer kipróbálod.
A fiamnak már elővetitettem,hogy a krumplis garam masalás, currys dolgot kipróbáljuk.

A fülem köszöni szépen jobban van, de ma még kap egy kis sót. Bajban voltam, mert csak himalája só van itthon, az is megkezdett, aztán szerencsére találtam nagyszermű tengeri sót még a régi időkből.

A festést hozom majd, de még meg kell csinálni. Ödönt etetem mindjárt, aztán egészségügyi gyors séta a kertben, mert még mindig nagyon meleg van, utána tudok hozzákezdeni.
Valamelyik nap fürdetés volt, le is fényképeztem gyors az ázott verebet, ahogy áll a tusba. A férjem telefonján van, majd kicsit később tudom átpakolni az én gépemre róla.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 10. 18:07

Közben jövök Ödön képeivel

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 10. 21:11

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Gyorsan hoztam a képeket..talán egy árnyalattal jobb lett, mire feltettem addigra el is tüntek a fátyolfelhők, mert már lassan bár de sötétedik.
végigolvastalak, néztelek benneteket..és az jutott eszembe, hogy milyen jó hogy ugyanazt az ételt tájegységenként másként csinálhatjuk..mondok egy példát.Ma paradicsom mártást csináltam, de még soha nem tettem bele fahéjat, szegfüszeget, gyömbért...mézet. De hogy milyen isteni ize lett, fantasztikus. megettük a két napra készült ebédet egy ültünkben... :)) A vidék ízeinél volt leírva...azt a változatot próbáltam ki.
Jaj Ági olyan jót nevettem az ázott kis ürgéden...szegény Ödön teljesen úgy nézett ki...hogy milyen alázatosan tud nézni :)) :)) :)) :)) :)) .
Flitterem anno mindig gyorsan megrázta magát, úgyhogy igencsak kapkodnom kellett, ha nem akartam beterítődni a bundarázással :))

Nem mozdultunk ki ma sem...de holnap reggel muszáj lesz mert a héten a csúcs 35 fok lesz és nem lesz elég a kenyér és a banán sem. Ja meg a TEJ legalább 15 litert kell vennem. csak azért nem többet, mert nem tudnám még elhúzni sem. És nem szentírás hogy a lift akkor is jó amikor hazaérek!
Gabóci, nem baj, ha régebbi képeket hozol, a lényeg hogy van anyag amit szívesen megoszt az ember. És az is, hogy hallunk rólatok!
Ágikám a festés megvár, de azért pihenj is valamikor...
Rita ilyen hőgutás időben szerintem egy kicsit napolhatod a sétát, ilyenkor inkább lábfürdő, limonádé és legyező egy újságból :D
Remélem holnap megoldódik a problémád, és csak valami banális hiba adódik semmi komoly..vagy adjanak újat! :D

szép estét mindenkinek :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 11. 5:55

Szép reggelt Mindannyiunknak!

Ági! Köszönöm a leírást! Már a számban érzem az ízeket. Én is nagyon várom, hogy kipróbálhassam
ezeket az ételeket. A lányom még a hajdinát emlegette. Azt mondja, hogy az ottani lengyel boltban
olyat szokott venni, ami sötétbarnára meg van pörkölve, és azt úgy készíti el, mint a tarhonyát.
Ma még a tegnapi kaját eszem, de holnapra szeretnék megint egy újdonságot elkészíteni. Attól is
függ, mit találok a beszerzőutamon.

Én is ezzel fogom meglepni a fiamékat, csak nem gombát kínálok majd mellé, hanem tofut. Ha lúd,
legyen kövér. A menyem sokkal bevállalósabb, a fiam gyanakvó, de érzem, hogy megint meg lesz
győzve. Most sem fogok alternatívát készíteni neki. :)) =))

Ázott veréb Ödönke vValahogy nem tűnik nagyon boldognak. Az én Dundim utálta a fürdést, egy
ember nem is boldogult vele. Kellett egy fogó és egy fürdető ember. Ő akkor volt nagyon boldog, ha
végre szabadult. Rótta a köröket a lakásban. Ödön engedelmesebb és türelmesebb. Aranyos kutyuska.

Kata! Nálunk már hetedmagával süt a nap. Ma már nem lehet megtenni, hogy nem mozdulok ki.
Menni kell dolgozni. Pénteken ballagás lesz nálunk, aztán már csak mi járunk be dolgozni, a
gyerekeknek elkezdődik a szünet.

Tegnap nálunk még fátyolfelhő sem volt. Akadálytalanul ontotta melegét a nap. Most fél hat van,
de már 26 fokot mutat a hőmérő úgy, hogy árnyékban van, soha nem süt rá a nap.

Itthon azért tornáztam egy 45 percet, mert nem szerettem volna mozgás nélkül maradni, ha már
becsülettel csináltam eddig. Nem volt nagy kedvem hozzá, de le/meggyőztem magam. Utána már
örültem, hogy szófogadó voltam.

Én még nem vettem soha igazi gyömbért, de fogok, csak kaját kell találnom hozzá. A sütőtökös
sütibe kellett őrölt gyömbért tenni, de másra még soha nem használtam. Ahogy leírtad, el tudom
képzelni, hogy fincsi lehetett paradicsom mártás. Keleties ízűnek képzelem el.

Telefonnal:

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 11. 13:13

Húúúúúúúúúú....csak ennyit tudok kinyögni erre a képre! Komolyan még fényképezővel sem lehetne ilyen szuper képet csinálni. Egyébként nem volt hajlandó a szerviz bevenni a telefont, mondván hogy ennyit tud a fényképrésze! Felháborító! tényleg úgy érzem át lettem vágva, de rendesen.
Kép

Kép
nagyon elégedetlen vagyok az eredménnyel :ymdaydream: :-?? :ymhug: :flower1: :littlehearth: :x
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 11. 13:34

Rita! Ez a kép szuper a köbön, festeni sem lehetne szebbet!!! Gratulálok! :ymapplause:
Mai fotó boltba menet, kutyafuttában. :) :))

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 11. 15:25

Sziasztok!Gyorsan bekukkantottam.MINDEN NAGYON SZÉP ITT!HŰ meg HA!!!!! :)) :flower1: :littlehearth: :flower1:
Lányok!Tulajdonképpen azért jöttem,hogyí elmondjam ,ha akartok valamit látni a MŰZEUMOK ÉJSZAKÁJÁN,gyorsan soroljatok minimum 3-t.mert lekések a regisztrációró!l.
Kata!Bocsánat,tudom ,hogy írtál a bibliakiállításról,de az nem nagyon érdekel.Keress mást légyszíves! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Rita!Talán februárban volt,hogy hoztam videókat/saját/ a FLYING BIRD TEAHÁZRól..Az Újpesti Lepkemúzeumot az anyóstársamék alapították az akkori párjával.Sajnos, az a zseniális férfi meghalt és 15 év után a nászasszonyomnak el kellett hagyni a házat,ami a múzeum is volt egyben.Most az örökösök tulajdona.Nem nagy örömmel jött el onnan, így nincs kedvem mégegyszer elmenni. Gyönyörű a múzeum!!!.EZ VOLT A NEGATÍV rész,most hozzátok az ötleteket! :flower1: :littlehearth: :flower1: \:D/
Jelenleg nem vagyok a TOPON,de nem csak a felújítás miatt.Kicsit leeresztettem.Majd elmúlik!!!
Gondoltam benézek .Nagyon örülök a felserkent fórumnak és gratulálok a sok szép képhez!!!!Nálam Samuka és Ödön MINDIG MINDENT VISZ,mint fotótéma,de megcsodálom a gyönyörű bogaras,virágos,felhős és "kajás" képeket is. :-bd :-bd :-bd Jövök a válaszotokért.Üdv: :flower1: Paggy
ITT A LINK kattints rá a múzeumra a programhoz!
https://muzej.hu/hu/museums/b
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 11. 15:34

Friss kép:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 11. 15:35

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 11. 15:41

Kép
Ebben a képben az a rossz,hogy bár szerettem volna,ha a kezem is világos ,a virágnak hangsúlyosabbnak kellett volna lennie.1 kézzel csináltam a képet.Mindegy most tanulom a megvilágítást.

Vissza: “Társalgó”