Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 19:47

Sziasztok ,megjöttem én is.
Először is Ödön gyönyörű!Csak fáj a szívem,mert nekem is volt 3 évig egy németjuhászom,de a vége a történetnek nagyon ,nagyon szomorú.
Most viszont látni egy szép kutyát,akit nagyon szeretnek,az szívetmelengető.Másodszor,igazán rendesek vagytok szerintem is,DE TÉNYLEG ÍGY IS KELL .Sokszor nem hálálják meg a jóságot,de nem baj,majd visszakapod máshol.Örülök,hogy egy jó kis kalandotok volt és kaptatok lámpát is.NEM ZAVARÓ AZ A NAGY FÉNYESSÉG?A led is ilyen erősen világít?Ágika!Készülsz a kiállításra?????Vagy finomakat főzöl a családodnak?És a kuncsaftok is megnézik????Izgulok.Az egész nap nagyon jó lesz.Csak talán esni fog. :ymhug:
Kata!Kimozdultatok?Mindjárt elolvasom mégegyszer,hogy mit írtál.Úgy hiszem nem voltatok sehol.Nem baj,amíg nem jutsz ki,mi szórakoztatunk. :)
Gabóci!Ez olyan csodás,mint egy virágtorony.Egyáltalán hogy lehet ezt gondozni?Vízben áll?Kint élnek a lányodék Londonban?Biztosan most nagyon boldog vagy,hogy itthon vannak és még ráadásként ez a virág is!Gabóci!Azt hiszem Neked sokkal,de sokkal több ötleted van a fotózás közben.Láttam már néhány képed,mindegyik tetszett.Különösen a természeti képeid magávalragadók.
Kedves MinGi!Szép az esőtől csöpögő frézia.Remélem hamarosan Neked is lesznek ilyen fotóid.Jó ötlet Ödönt elküldeni vásárolni,nem tudom mit szólnának a boltban,
Lányok hoztam néhány nem túl fontos képet.Mindjárt felteszem.És írok is hozzá.Kis türelmet.Jaj,csak el ne felejtkezzek a halról.A héten már 2 lábost égettem szénné,miközben méláztam a gép előtt.szegény macskámra meg ráordítottam,amikor jött szólni,hogy menjek már ki.-Mi a fenét akarsz már megint?Ettél,ittál....Mire kimentem sűrű füst gomolygott .
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:23

Voltam a diétásnővérnél.Nem helyeselte a kihágásaimat és új fogadalmat kellett tegyek. :ympray:
Bejártam a budai oldalt,mert a telefonomat leejtettem,Eltörött az üvegvédő fólia,ezért a Flórián térre kellett utazni,hiszen a 4 éves telefon/használtan vettem/már öregnek számít,nem lehet mindenhol kapni hozzá .Visszafelé fotóztam a buszon.Tehát Lányok ,utazás a Margit hídtól a Batthyány térig buszon.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:25

Spoiler: mutasd
Kép
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2019. május 17. 20:29-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:28

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:31

Ilyen szép virágok nyílnak a Külügyminisztérium előtt:
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:35

Ez a Fő utca,ahol a katonai bíróság van.Mindjárt ott vagyunk a Batthyány téren.
[
url=https://postimg.cc/BLLMMkFn]Kép[/url]

Na megérkeztünk.Már ismeritek,de azért nézzünk körül:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:38

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:39

El kéne olvasni ,hogy miért ide állítottak egy Kölcsey szobrot?
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:41

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:42

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:43

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:44

:flower1:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:46

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:47

A többi spilerben jön:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:49

Kép

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:53

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:56

Utolsó 2 kép:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 20:57

Szt Anna templom:
Kép
Meg lehet majd mindjárt nézni belülről.Hozok máshonnan képeket a belsőről.Addig üdv.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 21:01

NAGYON SZÉP:NÉZZETEK KÖRÜL A LENTI LINK SEGÍT!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Fels%C5%9 ... urch_3.jpg
A Felsővízivárosi Szent Anna-plébánia Budapest I. kerületének egyik római katolikus plébániája. Temploma, a felsővízivárosi Szent Anna-plébániatemplom, gyakran használt rövid nevével Szent Anna-templom a Batthyány tér egyik legjelentősebb épülete, a budai Duna-part látképének jellegzetes eleme. Építése 1740-ben indult meg Hamon Kristóf építőmester tervei alapján, halála után Nöpauer Máté fejezte be az épületet, 1761-ben.

Tartalomjegyzék
1 Története
2 A templom
3 Harangjai
3.1 Szent Anna-nagyharang
3.2 Magyarok Nagyasszonya-középharang
3.3 Szent István-kisharang (lélekharang)
3.4 Régi harangjai
3.5 Harangozási rend
4 A templom lorettói kápolnája
5 Plébánosai
5.1 Vízivárosi plébánosok
5.2 Felsővízivárosi plébánosok
6 Galéria
7 Forrás
8 Jegyzetek
9 További információk
Története
A plébániát 1390-ben alapították, de 1540-ben elpusztították a törökök. Újraalapítása 1687-ben történt meg, az anyakönyvezés pedig 1693-ban indult. Sinzendorf Vencel gróf 1626-ban az elpusztult plébánia alapfalaira emeletes házat építtetett, ezt 1720-ban Forstmayer Mátyás fakereskedő megvásárolta, majd kocsmát nyitott benne. 1724-ben Buda város tanácsa vette meg a telekkel együtt és Fiedler Henrik János kőművesmesterrel alakíttatta a házat toronnyal kápolnává és plébániává, amelynek szolgálatát a jezsuiták látták el, az egyre gyarapodó hívek számára 1740-ben kezdték meg a Szent Anna-templom építését. A tervezéssel és az építésvezetéssel Hamon Kristóf építőmestert bízták meg. 1746-ra készült el a szentély, amelyet ideiglenesen templomként használtak. 1748-ban Hamon meghalt, a templom építését egykori pallérja, később özvegyének férje, a brünni Nöpauer Máté folytatta, majd 1761-ben fejezte be. Az 1763. évi földrengés kárainak helyreállítását Kögl Ádám SJ és Hamon János, az építést megkezdő Hamon Kristóf fia végezte. Egyúttal a főhomlokzat dús szobordíszének elhelyezéséről is gondoskodott. 1773-ban a rend feloszlatása és a sűrű plébánosváltozás miatt a templomot elhanyagolták; helyreállítását Hikisch Kristóf építőmester végezte el, majd 1805. augusztus 4-én felszentelték a templomot. 1950 környékén a metróépítés közben felmerülő talajmunkálatokra hivatkozva a templomot le akarták bontani, ám 1954-ben elálltak a tervtől. 1978 és 1985 között teljes belső-, majd 1992 és 1997 között teljes külső felújítást végeztek az épületen.

A templom

A templom belseje

A templom éjszaka
A 21,5 méter széles és 55 méter magas kéttornyú homlokzatával északi irányba néző templomhoz a plébániaház kelet felől csatlakozik. A főhomlokzat síkjában a kosáríves főkapu a Hit, Remény és Szeretet szoborallegóriáival díszített, felette helyezkedik el a kórus nagy, kronosztikonnal ékesített ablaka. A második emeleten álló fülkében Máriát bemutató Szent Anna, fölötte a timpanonban Buda városának címere, legfelül Istenszem sugárzik, hódoló angyalok között. Ovális kupola fedi a templomhajó nyolcszög alapú terét, északi irányból csatlakozik a toronyalapoktól körülvett orgonakarzat alatti előcsarnok, dél felől pedig a diadalívvel nyíló, csehboltozatos szentély, amelynek Szentháromság-freskóját Vogl Gergely, a kupola Oltáriszentség-képét Kontuly Béla és Molnár C. Pál festették, 1938-ban. Az ovális kupolateret kompozit pilaszterek szegélyezik keleti és nyugati sarkai mögött lévő négy csigalépcsőn keresztül érhetők el az emeleti helyiségek. Délen találhatóak az oratóriumok, északon pedig az orgonakarzat. Hatalakos szoborcsoport látható a főoltárnak a jeruzsálemi nagytemplomot szimbolizáló építményében: a gyermek Máriát a templomban bemutató Szent Anna, Joachim, Zakariás pap és Erzsébet valamint Dávid király. A szoborcsoport 1771 és 1773 között készült, alkotója Bebo Károly, aki a szószéket is faragta. 1767–68-ban készítette a Szent kereszt- és Xavéri Szent Ferenc mellékoltárokat Eberhard Antal. A Lorettói kápolna gazdag vonalvezetésű, síkban tartott, szimmetrikus kompozíciójú záró kovácsoltvas rácsfala, mely 1752-ből származik, Pugl Ignác alkotása. A faragott sekrestyeszekrény Feldmayer Antal munkája. Az új főoltár Bagi István pp. ajándéka.

Harangjai
Három harangja van, mindhárom a nyugati (szemből nézve jobb oldali) toronyban lakik, a keleti, Duna felőli, szemből nézve bal oldali torony üres.

Szent Anna-nagyharang
A 710 kilogrammos, 110,5 centiméter alsó átmérőjű, e1 alaphangú nagyharangot Szlezák Ráfael öntötte Budapesten, 1947-ben. A második világháborúban elvitt második legnagyobb harangot pótolja. Felirata: „ÖRÜLÖK AZ ÖRVENDEZŐKKEL ÉS SÍROK A SÍRÓKKAL. ISTEN DICSŐSÉGÉRE ÉS SZENT ANNA TISZTELETÉRE ÖNTETTÉK A BUDAPEST-FELSŐVIZIVÁROSI PLÉBÁNIA HÍVEI 1947. ÖNTÖTTE SZLEZÁK RAFAEL RÁKOSPALOTÁN.” A másik oldalán Szent Anna képe látható.

Magyarok Nagyasszonya-középharang
A 325 kilogrammos, 85 centiméteres alsó átmérőjű, a1 alaphangú középharangot Gombos Miklós öntötte Őrbottyánban, 2005-ben. A második világháborúban elvitt harmadik legnagyobb (legközépső) harang helyére került. Felirata: „ISTEN DICSŐSÉGÉRE ÉS A MAGYAROK NAGYASSZONYA TISZTELETÉRE ÖNTETTE A BUDAPEST-FELSŐVÍZIVÁROSI SZT. ANNA PLÉBÁNIA HÍVŐ KÖZÖSSÉGE A TEMPLOM FÖLSZENTELÉSÉNEK 200. ÉVFORDULÓJÁN. ÖNTÖTTE GOMBOS MIKLÓS HARANGÖNTŐ MESTER ŐRBOTTYÁNBAN.” A másik oldalon a „VIGASZTALD MEG S MENTSD MEG NEMZETÜNK!” felirat olvasható (egy, a Magyarok Nagyasszonyát ábrázoló képpel).

Szent István-kisharang (lélekharang)
A 162 kilogrammos, 67,5 centiméter alsó átmérőjű, c2 alaphangú kisharangot úgyszintén Gombos Miklós öntötte Őrbottyánban, ugyancsak 2005-ben. A második világháborúban elvitt negyedik legnagyobb (második legkisebb) harang pótlására készült. Felirata: „ISTEN DICSŐSÉGÉRE, SZENT ISTVÁN KIRÁLY TISZTELETÉRE, HALOTTAINK EMLÉKÉRE ÖNTETTE A BUDAPEST-FELSŐVÍZIVÁROSI SZENT ANNA PLÉBÁNIA HÍVŐ KÖZÖSSÉGE A TEMPLOM FÖLSZENTELÉSÉNEK 200. ÉVFORDULÓJÁN. ÖNTÖTTE GOMBOS MIKLÓS HARANGÖNTŐ MESTER ŐRBOTTYÁNBAN.” A másik oldalon a „TE MIATTAD HITTÜNK KRISZTUSBAN, TE MIATTAD ÜDVÖZÜLÜNK IS KRISZTUSBAN” szöveg olvasható (Szent István király képével)

A két kisebb harang felszentelése és toronyba emelése 2005. július 31-én történt, a 11 órakor kezdődő szentmise keretében. Eredetileg a Duna felőli toronyba tervezték őket, de mindkettő a Dunától távolabbi toronyba került, ahol a korábbi hasonló méretű harangok is laktak.

Régi harangjai
A templomnak egykor 5 harangja volt; az 1600 kilogramm súlyú nagyharang (mely a Duna felőli, keleti toronyban lakott) társaival együtt elpusztult a második világháborúban. A nyugati toronyból a csengettyű méretű legkisebb harang hiányzik. A többi három harang is áldozatául esett a világháborúnak, de azo
Ennyit mára.Jó éjszakát!Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2019. május 17. 21:09-kor.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. május 17. 21:04

Úgy látszik a Minginek szánt válaszom valahol összeakadt Paggy sok szép a képével, mert nem találom. :(

Szóval, 60 cm-es ez a gyönyörű "Nobilee" bambusz orchidea.

A "Nobilee" bambusz orchidea (Dendrobium) egy pompásan virágzó orchidea. Az orchideák világos ablakpárkányokon nőnek és virágzanak a legjobban, ahol nem éri őket közvetlen déli napsütés. A sötét napokon a bimbóképződés kiegészítő mesterséges világítással segíthető elő. Nyáron nagy páratartalom és 22 fokC körüli nappali hőmérséklet esetén érzik legjobban magukat. Télen inkább a hideget szeretik, 5 fokC - 13 fokC az ideális ebben az időszakban. A fűtés miatt száraz levegő esetén és forró napokon reggelente permetezze be némi vízzel a léggyökereket. Általában elegendő a heti öntözés, de minél melegebb és világosabb helyen vannak, az orchideák annál több vizet igényelnek. A pangó víz elkerülése érdekében az öntözés után fél órával öntse ki a felesleges vizet a cserépből. Mindig olyankor merítse vízbe a bambusz orchideát, amikor a földlabda már kiszáradt. A talajt nem szabad teljesen kiszárítani, mivel ez elősegíti a bimbók képződését.
Négyhetente tápoldatozza a kereskedelmi forgalomban kapható orchidea-tápoldat gyenge koncentrációjával.

Paggy! A lányomék szerencsére itthon élnek, csak 10 napig voltak kint kikapcsolódni családostól. :)

Jót nevettem, mert ma én is sikeresen elégettem egy lábast. Megfeledkeztem róla, hogy feltettem a krumplit főzni, és elfőtte a vizét, csak a férjem jött szólni, hogy mit sütök, mert már füstöl.?
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 17. 21:07

Gabóci!Neked ugye sok szép orchideád van?Ha lesz kedved,küldjél légyszíves képet róluk! :flower1: :littlehearth: :flower1: Paggy
Elolvastam az ismertetőt,nekem nagyon tetszenek,de nem tudom miért nem foglalkozom velük.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 17. 21:15

Sziasztok!
Beállok én is a lábaségetésesek sorjába. :-)
Csak rápillantok a gépre és ettől varázsütésre sorozatban égetem a pörköltalapot oda, a gyógytea vizét - kb, 1,5 l- meg a krémleves alapot. Jó, húslevest még nem égettem oda sose. :))
Most viszont úgy fáj a fejem, hogy csak ennyit irok, bár még egy godnolat erejéig a holnapi napról.
Valamikor munka után ebéd előtt, vagy után - eza fiamtól függ-, irány a Füvészkert a kiállitás megnézése, meg jó volna még megnézni azokat a dolgokat, ami a múltkor lemaradt. Fűvet is kellene vágni, mert ma se azt nem csináltam, se nem festettem a migrén miatt.
Mindenkinek jó éjt, holnap jövök képeket nézegetni.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 18. 7:41

sziasztok! Ági nem semmi, ahogy a lámpahelyzet alakul nálatok :)) :)) :)) erre már igazán nem tudok mit mondani. ;;) :D . Ödön nem megy a gazdival? Megerősítésképpen... :)) .De azért remélem megoldódnak a gondok. :ymhug:
Gabóci, hogy milyen csodaszép gyönyörűséget kaptál...még én sem hallottam ilyen virágról, mert a bambusz oké, az orchidea oké...de a kettő együtt..a lényeg hogy csodálatos! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 18. 9:40

Mégegyszer a Szt Anna templom:
Kép
Kattints a képre!
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 18. 11:25

Köszönöm a virtuális utazást , nagyon szép az Anna templom. Lányok valószínűleg a hirtelen időjárás változás tett bennünket szórakozottá! Nekem tegnap akkorát sikerült hanyatt esni a lakásban, hogy a radiátort majdnem elvittem a helyéről. Hála istennek az érzékelőt nem tettem tönkre! :-* bár a vérnyomásom normális mégis szédülök, és szinte légüres térben érzem magam...vagyis nem megyünk ma sem sehova. Biztos ami biztos...pedig gyönyörű idő van itt ..Erről ábrándoztunk a napokban. Én már mindjárt tálalok Paradicsom mártás rizs főtt csirkemell. Most csak ennyire telik tőlem, :)
Nagyon várom majd a kiállítás, füvészkerti képeket. Remélem Ágikám a migréned már alább hagyott! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-h

Vissza: “Társalgó”