Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 10. 17:10

ÉS AZ ÉN VÁLASZTÁSOM:
Spoiler: mutasd
https://www.life.hu/trend/20120815-coco-chanel-divattervezo-stilusikon-elete-es-utja-a-sikerhez.html
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 10. 17:36

szia Paggy, az egyik cikknél ott felejtődtem, majd ezt is megnézem amit most raktál ki, de most megyek Nelli soriját megnézni, mert éppen most rakta ki! :ymhug: :flower1: :littlehearth:
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2019. május 11. 15:38

Sziasztok! Kicsit elvesztem,de most már van gépem is ,így hoztam pár képet a kertemről , ennél messzebbre még nem jutottam. Bár a méreteket kicsit igazítani lehetett volna, de bevallom erre lusta voltam.

Kép

Kép

Kép

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 11. 17:05

Szia MinGi!
Nagyon szép a kerted! Sok nagy fa, zöld minden. Tetszik.
A rózsák mellett mi az a másik növény? Nem tudtam rájönni. Azt is felvezeted, hogy fusson ?

Rita külön oldalon ismertette azt a képfeltöltő oldalt, amiről nem vesznek el a képek. Egy ideig fent van ennek az oldalnak is a képe, ahonnan ide töltötted, de utána törlődik.
Kár lenne a képekért.
- a társalgó részben találod meg-
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2019. május 11. 17:53

Ági! Ismerem az oldalt, amit Rita leírt, sőt használom is,de nem is tudom most miért ezt használtam :-? .Talán azért, mert ennek a könyvjelzője a másik felett van ;)
A rózsa melletti növény futóhortenzia, 5 éve kaptam,még nem virágzott,de a levelei szépek .
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 11. 18:00

sziasztok! De jó hogy kész a géped MinGi, olyan gyönyörű a kerted...az a virágos ládasor is nagyon tetszik. :x :ymhug: :-bd :littlehearth:
Ági! a mai hajtásnak vége van már? hogy álltok a kiállítással? ;) :ymhug: :x :littlehearth:
Hoztam egy kis felhőarzenált, a kertről most nem mert nem volt idő...szívességből vittek és hoztak, úgyhogy alkalmazkodnom kellett... ;)
Itt már hazaérve...
Kép
Kép
innentől tényleg futtában, a kocsiban hátul ülve...
Kép
Persze evidens, hogy éppen akkor került elő egy tábla... :D
Kép
vagy egy fasor.... :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

na elküldeni meg elfelejtem... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 18:52

Igazán szép a kerted MinGi!Nem baj,hogy nagyok a képek,mert így méginkább benne érzi magát az ember.Olyan mint az erdő és a ház mellett pedig a tisztás.Valódi menden.Nagyon tetszik.Megírhadnád a növényeid nevét!.Pld.a vöröslevelű az??????Légyszíves csinálj egy "tárlatvezetést"!Köszönöm,hogy feltetted és reményekkel nézek a jövőbe,miszerint hozol ilyen szép képeket. :flower1: :littlehearth:
:flower1:
KATA,hát ez fantasztikus!!!!Gyönyörű felhőket fotóztál.Mindegyiknek állatformája van.Madarak,halacskák,vadlibák úsznak az égen..Sőt a tábla is jelképes.Zsákutca.Ide ne menj be ,hanem nézz föl az égre,ott szárnyalhatsz képzeletben!De jó,hogy fotóztál a hátsó ülésről.A HÁTSÓ ÜLÉS NEM ELVESZETT HELY,HA ENNYI SZÉPET LEHET ONNAN LÁTNI!!! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Ágika!Hazaértél az egésznapos festésből?Majd,ha kipihened magad és összerakod a kollekciót,várom a bemutatót.Ne siess vele,majd ha kiválasztottad! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Lányok!Nem is köszöntem.Sziasztok!Rengeteg képet hoztam a biokertből és sok tudást.Csak 9 óra után tudom összeállítani,mert a párom most jön haza. Nem tudom 5 perc alatt megcsinálni,úgy hogy,csak pihenjetek , lehet, csak reggel lesz kész.Hulla fáradt vagyok.Nagyon jó nap volt.98% KÉSZ a tető!!!!Most megyek vacsorát adni:Üdv.Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 11. 20:28

Sziasztok!
Kicsit pihentem,mert hulla fáradt voltam, mikor hazaértem. Addig nem, bár a szemem amikor könnyezik az azt jelzi, az meg már egykor megtörtént.
Aludtam egy másfél órát, utána Ödönt intéztem, de végre tudok feltölteni képeket.
Négy képet vittem, ebből három lett kiválasztva. Az órai munkám egy kivételével szerintem csapnivaló volt. Nem is vittem oda a tanárnak, bár egyiknél nagyon gondolkoztam, de aztán ráhagytam.
Nagyon jó volt az egész nap. Volt egy órás szünet, amikor kcisit barangoltunk a Fűvészkertben. Jó idő is volt szerencsére.
Jövő héten 10-kor van a megnyitója a kiállitásnak. Jó volna ott lenni, de dolgozom. Mondjuk pontba oda lehetne érni, de majd meglátom.

Ezek mennek még a kiállitásra - régebbi órai munka-

Kép
Kép

Ez annak a képnek a varriációja, amire azt mondta, hogy túl szép, nem kinai.

Kép

A mai munka: a nehézség abban rejlett, hogy vizesen kellett dolgozni, előtte ennek megfelelően a szint kinyerni az adott tusból, akvarellből. Hát volt jajjgatás :-)
Ebből a lenti bal nem sikerült jól

Kép
ez nem vészes, még a tanár is azt mondta, bár én nem vagyok vele megelégedve. Cime: rákbuli. :-)

Kép

halacska
Kép

Madarak. Na itt mondtam magamban, hogy feladom. Ugyanis szünetben ránéztem a gemenci feketególyákra. Két gólya elpusztult ma reggelre. Hát nem voltam vidám tőle, ráült a lelkemre nagyon.

Kép

a bivalymajna, amivel Pekingben is találkoztunk, viszont tetszik, bár nem tökéletes

Kép

A helyes ecsettartást mutatja a tanárunk:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:04

Szép estét Lányok!Többször végignéztem a képeket Ági.Azonkívül,hogy rettentő ügyes és bátor vagy/nekifogtál egy ilyen feladatnak/még
szépeket is festesz.Kiemelnék hármat.Először a virágkép ,szerintem igaza volt a tanárnak.Ez a kép eröteljesebb ,a tus fekete mélységet is ad.A rákok és a halak pedig már művésziek.Szinte fogom a hal sikamlós testét,érzem,ahogy a kezem alatt tekereg.A rákok pedig meseszerűek.3 rák összegyűlt.vajon miről társalognak?Mindjárt.Megnéztem mit szimbolizál a rák,mindegyik kultúrában mást....Jó képek.Köszönöm Ági ,hogy megmutattad.SOK SIKERT A KIÁLLÍTÁSHOZ! \:D/ :flower1: :littlehearth: :flower1: Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:13

Lányok!A mai biokertész nap témái:
Ültetés,mulcsozás,permetezés biolevekkel,dugványozás.

Indulás előtti fréziahelyzet:
Kép
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 11. 21:19

Kata!
Ezek a felhők!!! Fantasztikusak!! Hiába, a felhővadász az felhővadász :-)
Mindegyik tetszik, különösen talán az amelyik kocsiból lett és fekete sáv van felette. Na jó, elkezdtem kigyűjteni a legjobban tetszőket, rájöttem, hogynem tudom, mert mindegyiket mondanám :-) Hiába, csak fáradt vagyok, a kijelentéseimen is látszik.
Ahogy a festészetre értem, venném elő a szemüvegem, kinyitom a tokot, hát a szemüveg a multis otthon maradt. A férjem hozta utánam. Mindezek után ahogy a tanár elkezdi a rákokat festeni, magyarázni, rájövök,hogy a rakott krumpli alatt nem zártam el a sütőt. Na gyors telefon, nem lehettem valami nagyon halk, mert mindenki rajtam röhögött. :-) Tehát valószinű, hogy a nagy izgalomban az egész napos rendezvény miatt, én már akkor fáradtan érkeztem. :-) Agyilag biztos :-)
Jó, hogy volt fuvarosotok, igy nem kellett buszoznotok. Jó idő volt arra is? Nálunk égetett a nap délután.

Paggy! Nagyon ki lehet merülni a fizikai munkában. Kiváncsi vagyok hgoy halad a kertetek.
Szuper, hogy nemsokára teljes tető lesz felettetek!
Fruzsinak adod a gyógyszert? Beveszi?

Jöjjenek a Füvészkertes képek. Ezeket most beteszem spoilerbe, mert nagyon sok.
Kép
Japán koi halak:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

A gyengéim, a kaktuszok:
Kép
Kép
Kép
Kép

A tó körül
Kép
Kép
Kép[/img]
Kép
hKép
Kép
Kép
Kép

Sziklakerteknél

Kép
Kép
Kép
Kép

fák:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

virágok:

Kép
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:19

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:23

Ági,feltesszük a képeket és holnap megnézzük \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ ,mert már nagyon fáradt vagyok.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:24

Reggel:

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 11. 21:25

Paggy, elhiszem. Én is majd másfél órát tettem fel az egészet. Kifoylik a szemem a helyéről :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:25

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:26

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:27

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:28

Szentendrén a Skanzenban,útban a kertünk felé:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:30

A kertben.
Kép
Kép

Gyomlálunk:
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:36

Előkészíjül a biolevet az öntözéshez és a permetezéshez.lE KELL SZŰRNI A CSALÁNLEVET/BODZALEVET/:
Kép
Kép
Kép

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:43

MEGJÖTT A SZÉNA A MULCSOZÁSHOZ:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:45

MEGKEZDJÜK A MULCSOZÁST,AZAZ TALAJTAKARÁST,AMINEK SOK FUNKCIÓJA VAN/TALAJNEDVESSÉG TARTÁS,HŐSZIGETELÉS,KÁRTEVŐ ÉS GYOM ELLENI VÉDELEM.../
Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 11. 21:47

Kép
Kép

kÖZBEN NÉHÁNY PARADICSOMPALÁNTÁT ELÜLTETÜNK

Vissza: “Társalgó”