Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 9. 11:11

Ilyen színű még nem.Ezért izgalmas minden évben.ÉS OLYAN ILLATUK VAN!!!!!!!Várom a többit is.Szép napot Nektek TÜNDÉRKÉK!!!!Itt csepereg.Megyek a piacra,mert nincs mit enni az állatoknak.Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 9. 15:20

Hát ha valamit sajnálok, hogy nem jönnek át a frézia illatai!Köszönöm egyébként az őszinte véleményeket.
Spoiler: mutasd
Tudom rengeteg ember szereti ezeket a könyveket, s remélni tudom csak, hogy nem szívja be annyira őket, hogy nem tudnak kijönni a bűvkörükből majd. És itt nem egy adott regény rajongásáról van szó! az előbb említett könyveket én is olvastam, sőt amit megfilmesítettek azokat ha lehetőségem volt meg is néztem..Emlékeztek még az Orionra? hol van már ahhoz képest ma már a filmtechnika! Egyszerre csodálatos és félelmetes is. :D
De Ági, azon ledöbbentem, már régebben, hogy egy adott regény kivonatát úgy adták el mintha az a regény lenne, vagyis az eredeti kb harmada volt a könyv mérete, hogy ne legyenek túlterhelve a gyerekek. De hogy még az olvasmány értelmezése, jellemzése is stb, hogy még elolvasni se kelljen fenn van a neten, hát most ledöbbentem.
Számomra a könyv is egyfajta narkotikum , ami elvonja a figyelmet a napi élet nehézségről, vagy egyszerűen csak kikapcsol, megnevettet, vagy elgondolkodtat, irányt mutat... :-bd . Legalábbis ezt kellene hogy tudja nyújtani. ;) Nagyon sajnálom a mai fiatalságot, mert nem tudja miről marad le szó szerint. a technika nem helyettesíti, csak kiegészíti, hozzáad ahhoz a szívünkben levő éhséghez, mellyel megszülettünk. És ez széles e világon mindenkire vonatkozik, függetlenül attól, hogy megadatott e neki az élethelyzetében, hogy olvasson, tanuljon.
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 9. 16:19

Kata, ez mind igaz, amit leirtál!
Sajnos a mai fiatalok többsége elfelejt olvasni, helyesen irni. Nemrég levelet kellett irnom, mert az illető élethelyzete megváltozott, ahova költözött semmi nincs, nemhogy net. Kétszer irtam át a levelet, hogy szép legyen. Teljesen hozzászokik az ember a kényelemhez és a technikához.
A kötelezők röviditett változatáról a neten akkor szereztem tudomást, mikor a fiam középiskolába járt és szóltak neki, hogy nem normális, hogy kiolvassa a könyvet, mert fent van a neten, de könyvben is meg lehet venni.
Más:
Sikerült a könyveket átadni a becsüsnek, vagy antikváriusnak? Nem tudom hol sikerült végül is elinditanod a folyamatot.
Itt foylamatos eső és szitálás van. Szerencsére kibirta addig, mig haza nem értem ma.
Ezerrel festek, gyakorlok.
Egyenlőre még javitásra szorul, de vagy négyszer megcsináltam már. A közepe nem jó, túl sok az egyenes

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 9. 16:51

szia Ági! Hát nem tudom hol a sok egyenes, de nekem nagyon tetszik ez a kép is amit most csináltál, elvégre a természetben sem 9o fokban állnak szél lengedezés, eső stb..mind változtat még akkor is ha szabad szemmel nem látható. ;) :D . A könyvessel remélem holnap találkozom, kétszer jön Győrbe, amúgy szombathelyi illetőségű. Úgy volt ma kimegyünk, de még csak nem rég állt el az eső, itt nagyon sokáig, kora délutánig zuhogott. :(
El is nyomott itthon az álom ebéd után, bő két órát aludtam. Várom a barátnőmet...Elvinné a két nagy pálmát tőlem, mert ide nem hozom vissza, nem bírja a panelt! :-o Itt majdnem elpusztult és apunál meg remekül érezte magát! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. május 9. 19:40

Sziasztok! Nem volt időm végig olvasni mindent, de amit láttam az gyönyörű. Legelőször Lillácskát Isten éltesse sokáig. Nagyon ötletes a papír lovacskája. Paggy! A tetőd remek, mert bírja ezt a barátságtalan időt. Szinte állandóan esik. A fréziáid csudaszépek. Ági az orchideád nekem teszik, csak az számít, hogy neked is tessék!
A lemaradásomért most én vagyok a bűnös! Fel akartam tenni a kirándulás képeit a fb-ra, de egy "elegáns" mozdulattal valahogy letöröltem. Szerencsére a nagyját vissza tudtam állítani, de újra kellett válogatni, albumokba rendezni, feltölteni. Más elfoglaltságaim mellett majdnem egy hétig tartott, de legalább újra éltem az élményeket.
A lábam meglepően jól bírta a túrát. Emelkedőn a több kilométert a kilátókhoz, vagy ezt a 171 lépcsőt Lánzsér várában, de a látvány megérte.

Kép

Kép

A Szulejmán kilátónál a barátnőmmel.

Kép

Végre láttam élőben kínai tulipánfát, sajnos csak júniusban fog virágozni.

Kép

Kedvenc fotóm, és kicsit közelebbről!

Kép

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 9. 19:44

Hatalmas nagy a készülődés a szombati workshopra néhányunknál. Fest a banda ezerrel. Nagyon sok kép kerül kiállitásra. Szerencsére az újabban jöttek sem voltak szivbajosak, az órákon készült képek közül tudott a tanár választani, igy nem csak a régiektől vannak festmények.
Nekem még ez a kép várat magára, hogy mit szól hozzá:

Kép

Ehelyett készült, mert erre azt mondta, hogy nagyon szép, de nem kinai. :-) Járt az agya mi legyen, de utána csak azt mondta, hogy nem. - hallottuk, hogy zakatolnak a kerekek :-) -
Kép

A kedvenc képeim vittem, amik ki is lettek választva:

Kép
Kép
Kép
Ezt újonan festettem, ez is megy: - bár a második képen is nagyon gondolkodott, de azt mondta az első jobb

Kép

Kép

Ezeket a képeimet órán csináltam, nem akartam elvinni, de sokan vittek ilyet is, rápróbálok, mert órán megdicsérte és én is szeretem őket:
Kép
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 9. 19:47

Gabóci!
Örülök,hogy itt vagy! A facebook megviccelt a képeiddel. Láttam, hogy feltöltötted - az előző adagot-, akkor nem volt időm megnézni, csak nemsokkal utána. Akartam. De nem találtam. Igy legalább tudom, hogy miért . Sajnálom,hogy törlődött, mikor annyit dolgozik az ember vele, hogy fent legyen.
Ezek a mostaniak is nagyon jók! Az a fa!!. Élőben még szebb lehetett. Nem is tudtam,hgoy van kinai tulipánfa.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. május 9. 19:49

Húúú Ági! Csak tátom a számat, olyan szépek. Ügyes vagy, de ez nem újság!!! ;)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 9. 20:05

De jó hogy egy pillanatra visszaléptem, és élmények, gyönyörűségek halmaza vár az oldalon! ;) :D @};-
Gabóci, köszönöm a beszámolót, a kínai tulipánfát én sem tudtam...atyaég, 171 lépcsőfok...na majd kiszámolom hány emelet is az .. :)) már fáradt vagyok, nem megy a matek... :-o :))
Ágí, mindig gyönyörűségeket alkotsz, de kíváncsi vagyok, vajon észrevették e mások a szitakötőt? szorítok nagyon a sikeres bemutatóért! :D ;) :x :ymhug: :movingflower: :littlehearth: :-bd
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 9. 21:03

Ági!Nagyon szépek a képek.Rámába kerülnek vagy csak egy lapra kifeszítik?HOLNAP DŐL EL MINDEN? MIND JÓ,de nyilván mindenkinek minden képét nem lehet beválasztani.Majd csinálsz nekünk egy tárlatvezetést,ha a nagy izgalom lement?Lesz vendégkönyv?Érdekes lenne!Drukkolok!!!!! \:D/
Gabóci!Köszönet ismét a képekért.Nagyon különleges a fa:Anya gyermekével :flower1: :littlehearth: :flower1:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 9. 21:10

Képzeljétek Fruzsi már megint csamcsogni kezdett és a mancsaival a fogát piszkálja.Hát majdnem elájultam amikor belekotortam a szájába.MEGTALÁLTAM A GOMBOT az első 3-4 foga között a foghúsába belevájva.A múltkor senki nem találta.Állatorvos holnap.ÚJRAIZGALOM-TAXI vagy autó-PÉNZ.Remélem éjszaka nem fullad meg!Bár annyira befeszült oda.DE biztos altatni kell,hogy ki tudják szedni.Ránk jár a rúd.Jó éjszakát kívánok! :flower1: :littlehearth: :flower1: Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 9. 21:19

Paggy, én azt hittem megtalálták a gombot a multkor! Szegényke, hogy fájhat neki.
Ilyenkor csak bóditják, sokkal kevesebb altató megy neki, ha mégsem, akkor kérdezz rá, hogy nem-e lehetne csak igy. Már nem emlékszem,hogy Ödönnek mit csináltak igy, vagy Arthurnak?
Nem lesz semmi baj. Kiveszik pikk-pakk, lehet kap rá gyógyszert is, ha be van gyulladva, aztán hamar rendbejön az.
De hogy hogy a bánatba tudta leszerelni a gombot! Tetszett neki a szine??
Irj, ha végeztetek a dokinál, hogy mi volt.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 9. 21:26

Ági!Köszi.Nem találták a múltkor.ÉN SEM.Most az a fontos,hogy ne egyen reggelig.Kis idióta mióta öregszik,mert nyugtalanságból mindent rág.TACSKÓ-JACK RUSSEL keverék.
MOST NE VELEM FOGLALKOZZ,hanem ÖRÜLJ és MÉRSÉKELTEN IZGULJ!Drukkolok. :flower1: :littlehearth: :flower1:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 9. 21:29

Paggy! A szombati workshopon - ami egész napos festészet-, lesz kiválasztva még mindenkinél véglegesen mit ad oda az utána héten megrendezésre kerülő Füvészkerti rendezvényre. Ott lesznek kiállitva a festmények.
Fruzsit pedig tényleg izgat, hogy mi lesz vele, igy továbbra is drukkolok nektek!!
Ja! A fajtája megmagyaráz akkor mindent, de ugye nem jogositaná fel, hogy minden izét megegyen, megkóstoljon. Épp ma mondtam itthon, hogy úgy látszik Ödönön az öregség már.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 9. 21:31

:) :flower1: :littlehearth: :flower1: Paggy
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. május 9. 23:23

Paggy remélhetőleg a helyén marad a gomb amíg a dokihoz értek. Utána ahogy Ági mondta, minden rendben lesz. Egyre több az izgalom ahogy öregszünk/öregszenek a társaink. :(

Ági! Rögtön megnéztem a jövő szombati programot. Megpróbálok elmenni, remélem sikerül. Úgy néz ki, hogy mostanában minden héten megyek valahova. Most vasárnap Debrecenbe megyek, ott lesz koreai nap.

http://www.fuveszkert.u-szeged.hu/hu/re ... nyek-napja
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 10. 5:41

Sziasztok! Szép reggelt. Olvasom a sok izgulni valót! Pro Kontra.. Szegény Fruzsi...biztosan csontcsemegének érezte a gombot. A doki biztosan rendbe hozza, de nem irigylésre méltó egyikük helyzete sem. :( .Terrier vér mindent megmagyaráz. Csak nehogy majd a növények következzenek mint csábító alternatíva...
Ági, drukk neked is, hogy minden jól alakuljon. Azért izgalmas maga a készülődés is. Ödönnek meg kitartást, hogy semmi gond ne legyen míg a gazdi ennyire le van terhelve.. :) ;;) .
Gabóci, milyen szép is lesz és izgalmas a szegedi nap is. A gyerekeket is milyen remekül be lehet vonni a természet megszerettetésébe! :D
Jó lenne ha láthatnád Ági bemutatkozását, persze a többiekre is kíváncsiak vagyunk, de legfőképp Ágiéra! :D ;) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 10. 10:18

Halihó!Megjöttünk,MINDEN RENDBEN.Nem kellett altatni a kis "DÖGÖT".A dokktornő egy horgas csipesszel 1 mp alatt kiszedte.Ajánlott nekünk egy öreg kutya /és gazdi/szellemi frissességfokozó vitamint.Vettem egyet.Mikor hazaértünk bevonult az ágy alá egy hatalmas szárazkenyér serclivel /ezt ajánlotta a doktornő rágicsálásra/Köszönetek következnek,mont az Oscar-díj átadás után:
Köszönöm Nektek,hogy velem izgultatok :flower1: :littlehearth: :flower1: ,köszönöm a páromnak ,hogy a nyugdíj előtt kibővítette a kosztpénzemet :)) ,a lányomnak ,hogy időben hozta az autót @};- :littlehearth: @};- és még 2 szendvicset is tett a kesztyűtartóba/1 kutyának valót és 1 nekem valót/,ha a vizsgálat után "éhenhalnánk" =)) és végül Lizi kutyának is jár a köszönet,hogy nem pisilt be ,amíg hazaértünk :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: ,mert reggel nem tudtam levinni/aludt/.
Most pedig fréziahelyzet ÉS MA MÁR CSEREPEZIK A TETŐT!!!!! \:D/ Este jövök:Paggy
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 10. 10:26

Ági és Gabóci!Kata is írta,MILYEN IZGALMAS NAPOK LESZNEK!!!!Elolvastam a programot,hú de lemennék megnézni!!
Gabóci!Te pedig holnap Debrecenbe mész.Anyukámmal voltunk ott kb 12 éve.Bementünk kávézni az ARANYBIKA Szállóba.Vártuk vártuk a kávét és persze csak egy picike csészényit kaptunk,mert az espresso volt.Jó kirándulást ,szép időt kívánok!
Katának sikeres könyveladást!MINDENKINEK, aki olvassa szép napot ÉS GYERTEK !
Holnap Áginak egésznapos festés,nekem meg biokertnap/lehet,hogy csónakázni fogunk az eső után a kertben/Üdv.Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
https://www.meinlcoffee.com/hu/kave/rec ... sszikusok/
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 10. 10:42

Most csak annyit, hogy Paggy, ezek fantasztikus hirek. Rohanok Ödönnel sétálni, jövök majd.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 10. 11:48

WOw! Úgy látszik minden rendben! Csak nekem nem jött össze a könyves formátum. Ilyen megbízhatatlan emberrel még nem volt dolgom!
Mindenkinek szép délutánt, és hétvégét, de azért még majd be be nézegetek... :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 10. 12:42

Szia Kata!
El sem ment, fel sem hivott? Nincs más könyvkereskedő, vagy antikváriumos akinél tudnál még érdeklődni? Ezek szerint nem muszáj, hogy ott lakjon, elmennek ezek bárhova.
Paggy!
Olyan jókat mosolyogtam az irásodon.
Először is nagyon örülök, hogy az öregecske "átokfajzat" - bocs Fruzsi :-) - jól van és hamar elhárult a probléma.
Mit adott a dokinő, ami univerzális gazdi-kutya vitamin?
Az oscar utáni dijátadó fergeteges, már csak a vörös szőnyeg hiányzik és a felvonulás :-) Nagyon aranyos a családod!
Szuper hir a cserepezés, a két frézia egymás mellett annyira szép, hogy csak na! A sárgás mennyit világosodott, de jól áll neki! :-)
Gabóci! Azt modnja a vendégem, meg az igazgató ott, hogy iylenkor már kezd nagoyn szép lenni a Füvészkert. A pillangóházra nagyon kiváncsi lennék, meg mindenre. Szégyenszemre egyszer sem voltam kint náluk, mert ugye nem igazán mozdulok ki, örülök, ha nyugi van körülöttem.
Dolgozok aznap, el is felejtettem, hogy jövő hét szombaton van a kiállitás. Mondjuk lehet menni délután is. Ha jössz, azért irj, jó?
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 10. 13:02

Sziasztok!
Kata ne keseredj el!Talán valamilyen újságban rendes emberek is jelentkeznek,akik kimennek.Itt Pesten SAJNOS alig vesznek át könyvet.
Évekkel ezelőtt MICSODA ÉRTÉKE VOLT!!!Meg nekünk is becses egy-egy könyv.Próbálkozni kell türelmesen.Esetleg meghírdetni?
Ági!A doktornő szerint ez a gyógyszer,CARSIVAN olyan mint az embernek a CAVINGTON...Lehet,hogy nem tudsz elmenni a kiállításra?Nem látod a sok szép képed a falon?Nem lehet a kuncsaftokat is odarendelni? :))
Most mennem kell.Este még benézek.Lesz egy érdekesség.hajnalban félkómában hallgattam a rádiót.Ismételtek egy tegnapi műsort.
a címe:Y GENERÁCIÓ.a mai fiatalokat segít megérteni.Sok olyan dolot bemutat,elmagyaráz,betekintést nyújt,ami nekünk már magas.
Most állásinterjúzó HR-seket kérdezett.Gyorsan leírok 3 kérdést,hátha estig Nektek is eszetekbe jut valami.Félálomban én is "agyaltam rajta"
Mivel sokféle feladatra keresnek embert és fontos,hogy az illető majd bele tudja élni magát más helyzetébe,ezért kacifántos feledatokat adnak:
-Hogy magyarázná el az italautómata működését annak,aki még nem találkozott vele?
a MÁSIK KÉRDÉS,ALAPMŰVELTSÉG FELMÉRÉSE:
-Mi Kanada fővárosa? és ezt már magamnak tettem fel-Milyen országok vannak Dél-AMERIKÁBAN/fővárossal/ illetve Afrikában?
a harmadik kérdés a kreativitásra vonatkozik:
-Milyen történelmi személyiséggel találkozna szívesen és miért?-A nagyon ismerteket hagyja ki pld.JÉZUS,LENIN....-
Na ehhez mit szóltok?Most megyek,majd este jövök.Kata,mégegyszer ne szomorkodj? És tudjátok a választ a kérdésekre?
Ma Kávéházak Éjszakája mégse megyünk,mert túl sűrű lenne és itthon rengeteg dolgom van,holnap meg tanfolyam a 7 órási villamossal indulok.Üdv estig!Paggy :flower1: :flower1:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 10. 16:55

Megfejtések.
http://azatlasz.hu/katalogus/del_amerika_orszagai_es_fovarosai

http://azatlasz.hu/2014/08/afrika_terkep_fovarosokkal

https://utazom.com/cikk/kanada-fovarosa ... dekessegek
Kép
Télen sem szürkül el a város élete - ilyenkor a befagyott Rideau-csatornán korcsolyával járnak dolgozni az itt lakók, a parkokban pedig gyerekhadak élvezik a tekintélyes havazások után maradt hóréteg örömeit
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 10. 16:57

sziasztok ! Antikvárium is beveszi, ha listázva van cím és író és az ami nekik kell. Hát majd meglátom. Samuel most ébredt fel, aludt vagy két órát! Meg sem mertem mellet mozdulni, mert ilyen nagyot azért nem szokott és azt is ritkán. :D Én meg élvezettel olvastam a Hetek című heti újságomat. A múlt hetivel még csak most végeztem. Két filmre is felhívják a figyelmet ...a Nem kívánt -ra, ami egy abortuszpárti életfordulójáról szól. a Másik pedig egy Interjú Istennel. Izgalmasnak ígérkezik. És van egy hatalmas cikk Ázsia Ázsiója címmel, ami pedig Kínáról, gazdaságról, magyar kínai kapcsolatokról és sok minden másról is szó van! :D

Paggy, örülök hogy végre elkezdték a cserepezést, milyen szép látvány is lesz a kész tető! :-bd :movingflower: . Ugye néha milyen kár, hogy nem tudunk két lovat megülni...az ember ide is menne oda is...de hát már nem vagyunk fiatalok, én is az utóbbira tippelnék. Kíváncsi leszek mennyit nőttek a növények! ;) :D
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
ui..Már én sem tudnám minden ország minden fővárost felsorolni... :D
azon apropóból sem, hogy azóta változtak országnevek és fővárosi helyek is, és van ami elsüllyedt már a történelem süllyesztőjében! :-bd

Vissza: “Társalgó”