Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 7. 18:02

Néhány frézia kihajtott./2. virágoztatás/
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 8. 1:26-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 7. 19:08

Gabóci:Benyomások Gabóci 2.napi képeiről és utibejegyzéseiről:
Nagybánya:Telekiek-Teleki László politikus,aki az 1848-49-es forradalomban a Batthyány -kormány megbizottjaként francia nagykövet volt és egész életében a magyar önállóság ügyének élharcosa.Vajon ő is a család tagja volt?
-Teleki Blanka Gimnáziumban fejeztem be a gimnáziumot,ott érettségiztem az Ajtósi Dürer soron /XIV.ker/

Nagybánya-gyönyörű kisváros-sok-sok toronnyal,szép házakkal rajtuk különleges ablakok,stukkók,barátságos Főtérrel
Vásár ,teli finomsággal,emberarcú savanyúsággal.
Zazar folyó- az olasz Dolomitokból lefelé haladva lehet látni ilyent.
Máramaros-Petőfi A Tisza c.verse
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 8. 1:46-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 7. 19:24

Folyt.
Szapolca-Vidám temető-Érdekes lenne elolvasni a humoros sírfeliratokat!
AJAJ!!Giccses házak Avasújfaluban-De mit csináljanak szegények, nincsenek itthon,legalább ,mint egy emlékeztető ottmarad a nevük.Nem törlődnek az emlékezetből,van hova hazamenni és STÁTUSZSZIMBÓLUM IS LEHET a faluban.
Köszönöm a 2.napi képeket.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 7. 19:26

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 10. 6:26

Sziasztok!Gabóci !Jössz a hétvégén Bp-re? Ha igen,írok privávát üzenetet.Paggy
boszorkany

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. október 10. 10:36

gyomar írta:Kedves Évi!
Kérlek vigyázz magadra.
Kép
Marcsi :)

Kedves Marcsi,koszonom a soraidat es mindnyajatoknak a pozitiv energiat,ram gondolast.
Sajnos az eredeti vizsgalat,amiert behivtak elmaradt,de holnp vissza kell menni es megcsinaljak.Viszont vizsgaltak a szememet(cukor miatt)semmi gond nincsen vele,a szivem is tokeletes a 70 ev dacara. :) Vigyazzatok magatokra majd jvok meg.Eva
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. október 10. 11:07

Paggy írta:Sziasztok!Gabóci !Jössz a hétvégén Bp-re? Ha igen,írok privávát üzenetet.Paggy

Paggy! Ha nem jön közbe semmi, szeretnék menni. Találkozunk? :-h
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. október 10. 12:58

Szia Mindenki!

Csak bejelentkezek megosztani Veletek a nyári hébe-hóba eltünéseim okát.
Biztos van aki emlékszik, hogy Ödön betegsége miatt a vizsgáim fele nem sikerült, nem volt idő rá készülni.
Mivel részszakképesitést nem adnak ki csak pótvizsgával, igy rá is akartam hagyni, mert nem voltam hajlandó a 260 mellé még 50-et fizetni.
Namármost a család megszavazta, menjek, lesz ami lesz. Ha nem sikerül, ne hagyjam veszni az eddigieket, legalább a 2/3-ról lesz papirom.
Elmúlt héten irásbeli, ha sikerült mehetett az ember szóbelizni. - a csoport fele a második pótvizsgáját kezdte, amint mesélték- - én ugye erről lemaradtam Peking miatt -
Ma voltam szóbelizni, megvan a képesités, igaz, hogy beleőszültem, de pénzügyi-számviteli ügyintéző és projektmenedzser aszisztens bizonyitványt tehetek a többi mellé. :-)
Muszáj volt megosztanom Veletek!!! :-)

Most délután meg megyek kinai kalligráfia előadásra. Utána bambuszfestés tanfolyam indul, nagyon szeretnék menni, de majd kiderül. Amikor Pekingbe voltam, senkit nem érdekelt a Konfucius nem tudom én mi volt már a pontos neve - ben lévő festmények, kalligrafiák, nagyon fáradtak is voltunk utolsó nap, igy elmaradt. Igaz, a férjem azt kérdezte, és minek? De én úúúgy szeretném, na majd látom, mert azért Ödönt nem lehet órákra egyedül hagyni.

Mindenkinek olyan szép napot, mint amilyennek én ma érzem az enyémet!! :-)
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. október 10. 13:18

Ágikám! Gratulálok a sikeres vizsgádhoz és a kitartásodhoz. Ügyes vagy. :ymapplause: Menjél a tanfolyamokra és mesélj majd, sajnos én nem tudok menni. :(
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 10. 13:59

Sziasztok!ÁGI GRATULÁLOK!!!!!!!!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: És ,jaj,de jó,hogy mész a tanfolyamra!Várom az élményeket!!!!
Gabi!TALÁLKOZZUNK,nagyon örülök.Megírom az emalcímemet,ott tudunk "tárgyalni".Paggy
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2018. október 10. 15:44

Kedves Ági! GRATULÁLOK!
Te már elmondhatod magadról, hogy
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 10. 17:35

Ágikám, hipp-hipp hurrá! Látod, mondtam én anno, hogy sikerülnie kell! Boldog vagyok, hogy sikerrel vetted az akadályt! :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty:

Csak Álmodozz tovább, biztosan lesz ami megérleli gyümölcsét, és áldások özönét zúdítja Rád! Ha tudnád milyen boldog vagyok Istenem... \:D/ ^:)^ \:D/ ^:)^ :-bd :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 10. 17:49

Találtam Áginak két REFORM SÜTIT a VIZSGA MEGÜNNEPLÉSÉRE.Remélem ízlik majd! :)
Nagyon kedveljük a répatortát is, de ez még annál is finomabb, a cékla levével és egy kevés narancslével kikevert mázzal igazán különleges desszert. :-)Céklamázas torta
Kép
Vagy ezt? Velencei répatortaJó étvágyat és mégegyszer gratulálok!
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 10. 18:05

micsoda nyalánkság....Kép
Áginak.... :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 10. 18:16

Na hozom a tegnapi buszos képeket, és a mai kalács históriát...Ja indulás előtt frizurát csináltam neki.. :)) :)) :))
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

apué nem lett lekapva, pedig neki 3 rúddal csináltam.... x_x :) :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 10. 18:24

f.ági írta:Szia Mindenki!

Csak bejelentkezek megosztani Veletek a nyári hébe-hóba eltünéseim okát.
Biztos van aki emlékszik, hogy Ödön betegsége miatt a vizsgáim fele nem sikerült, nem volt idő rá készülni.
Mivel részszakképesitést nem adnak ki csak pótvizsgával, igy rá is akartam hagyni, mert nem voltam hajlandó a 260 mellé még 50-et fizetni.
Namármost a család megszavazta, menjek, lesz ami lesz. Ha nem sikerül, ne hagyjam veszni az eddigieket, legalább a 2/3-ról lesz papirom.
Elmúlt héten irásbeli, ha sikerült mehetett az ember szóbelizni. - a csoport fele a második pótvizsgáját kezdte, amint mesélték- - én ugye erről lemaradtam Peking miatt -
Ma voltam szóbelizni, megvan a képesités, igaz, hogy beleőszültem, de pénzügyi-számviteli ügyintéző és projektmenedzser aszisztens bizonyitványt tehetek a többi mellé. :-)
Muszáj volt megosztanom Veletek!!! :-)

Most délután meg megyek kinai kalligráfia előadásra. Utána bambuszfestés tanfolyam indul, nagyon szeretnék menni, de majd kiderül. Amikor Pekingbe voltam, senkit nem érdekelt a Konfucius nem tudom én mi volt már a pontos neve - ben lévő festmények, kalligrafiák, nagyon fáradtak is voltunk utolsó nap, igy elmaradt. Igaz, a férjem azt kérdezte, és minek? De én úúúgy szeretném, na majd látom, mert azért Ödönt nem lehet órákra egyedül hagyni.

Mindenkinek olyan szép napot, mint amilyennek én ma érzem az enyémet!! :-)

Szia Ági!
Én csak nagy nagy gratulációt küldök neked. Nagyon örülök, hogy sikerült a vizsgád. A lányok sokféle finomságot küldtek neked. Remélem Ödön jól van. :movingflower:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 10. 18:31

boszorkany írta:
gyomar írta:Kedves Évi!
Kérlek vigyázz magadra.
Kép
Marcsi :)

Kedves Marcsi,koszonom a soraidat es mindnyajatoknak a pozitiv energiat,ram gondolast.
Sajnos az eredeti vizsgalat,amiert behivtak elmaradt,de holnp vissza kell menni es megcsinaljak.Viszont vizsgaltak a szememet(cukor miatt)semmi gond nincsen vele,a szivem is tokeletes a 70 ev dacara. :) Vigyazzatok magatokra majd jvok meg.Eva

Szia boszorkány!
Nagyon szorítok neked, hogy holnap végre meg tudják csinálni a vizsgálatot. Gondolom, hogy mekkora csalódás volt, hogy nem csinálták meg a mondott időben. Viszont nagyon jó hír, hogy a szemed és szíved rendben van. Ennek örülök. Várjuk a holnapi jó híreket.
Éva
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 10. 18:51

Sziasztok lányok! Nem tudom, hogy mi van időnként a gépemmel. Tegnap is voltam, mert vissza akartam olvasni, de nagyon hamar kiléptem, mert nem láttam Paggy képeit. Ma szintén ez volt a helyzet. 3-4 oldalon keresztül a képek helyén csak egy fekete téglalapot láttam a közepén fehér x. Ez régebben is előfordult, hogy a korábban feltett képek helyén ez a fekete kocka volt. Nálatok előfordult már? Vagy csak ez az én gépem hibája? Ezért nagyon hamar végeztem a vissza olvasással. A tegnapi képeket viszont meg tudtam nézni.

Kata nagyon tetszenek a kirándulós, buszozós képek. Nem is emlékszem, hogy ennyi mosolygós képet láttam volna Samukáról. Örülök, hogy jól sikerült a kirándulás.

Gabóci! Nagyon szép helyeken jártatok. Gyönyörű Erdély. Picit irigykedek is, mert mi is jártunk ott 2x, de az már nagyon régen volt. Bármikor szivesen mennék újra. Köszönöm a képeket.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 10. 19:07

Paggy írta:Néhány frézia kihajtott./2. virágoztatás/
Kép

Szia Paggy!
Köszönöm a sok képet és ismertetőt, videót amit feltettél. Igaz, hogy a régebbieket nem tudtam megnézni, csak a tegnapiakat. Nem tudok rájönni, hogy miért. Legutóbb még az augusztusiakat nézegettem. Gratulálok a vitalitásodhoz, hogy annyi minden érdekel és mindennek utána is jársz tökéletesen. Ebből mi is rengeteget tanulunk, profitálunk. Rendkívüli, hogy még a nyelvtanulásba is bele fogtál. Csodállak érte, hogy ennyi mindenre jut időd. Maradj is meg még ilyen aktívnak még nagyon sokáig.
Éva
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 10. 19:09

Paggy!
Közben elfelejtettem kérdezni, hogy ebből az új hajtásokból mikorra lesz frézia?
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. október 10. 20:04

Sziasztok!

Jajj, de aranyosak vagytok! Ennyi finomság!! :-) Köszi Paggy! Köszi Kata! :-)
Nagyon köszönöm a gratulációitokat Gabóci, Paggy, MinGi, Kata, Éva!!

Éva! Jó újra itt látni Téged is!
Ma már nem hozom be a lemaradásom képeileg, mert Ödön fenekét kell lézerezni, ugyanis a kinai előadás előtt kivérzett, vagyis borzalmasan vérzett egy pukli, ami kifakadt. Akkor lemostuk, de meg kell lézereznem, elállitani a vérzést, mert nem hagyta abba, mire hazaértem negyed nyolckor.
Ami gyorsan elér még az agyamig:
Gabóci, nagyon szeretem nézegetni a képeid! Sok hozzáfűzést tettem itt magamban, le is fogom majd irni holnap! :-)
Paggy! Köszi a tortát! Először azt hittem a céklásról, hogy na ez tiszta cukor marcipános máz, hát jól megleptél! :-)
Répatortát sem ettem még életemben, én nem mertem sütni, nehogy a fiúk kiüldözzenek otthonról. :-)
Indul a frézia szezon!! Hajrá!!
Kata! Nagyon guszta a beiglid! Samuka pedig olyan aranyos a mosolygós képein. Jövök, majd a Tieid is nézem újra, mert ma csak az utolsó két oldalt futottam át.
Jajj, még Paggy Lillájáról! Mindig megállapitom,hogy nagyon szép vörös haja van! Mekkorát nőtt!
Boszorkány! Kivánom, hogy rendben legyen minden Veled!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára f.ági 2018. október 10. 20:35-kor.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. október 10. 20:26

Bambuszfestészet, kalligráfia:

Nem jegyzeteltem, már bánom, mert lehet a fele sem jut eszembe, sőt biztos.
Ami viszont igen:
- A kinai irásjegyek a koreai – ezt ugye tudjuk sorozatokból-, és a japán irásjegyek alapja volt, ebből alakult utána át.
- az arabok, perzsák, maják is irásjegyeket használnak, ezt ugye tudjuk. Amit én nem: az arabok főleg a valláshoz gyakorolják, a perzsák már pl. erotikus jegyzeteket is készitenek vele, a majáknál képirás, meg nem tudom még mivel együtt használták. – nem is csodálkozok,ennyi információt hallva, hogy elfelejtettem, pedig vonz a maja kúltúra is-
- Az iskolában a gyerekek rajz órán tanulják az ecsethasználatot és az ezzel való irást. Amúgy normálisan tolllal, ceruzával irnak, mint mi
- a régi időkben – ezt is tudjuk pl. Nelli sorozatából is- fokozat a művészi elismerésre: az alsó szinten az ecsetkezelés állt irásügyileg, utána jött a festészet, majd a költészet. Aki mindhármat művelte magas szinten, hatalmas elismerésnek örvendett.
- a gyerekek az iskolában kockában tanulják az irást, a kocka négy sarka össze van kötve és az oldalai is felezve vannak. A szótagok olvasása a jobb sarokból kezdődik balra, majd ugyaninnen lefelé.
- A létigét nem ismerik , ők odagondolják
- A festészetről: Itt hallottunk a lélekről, ami megnyilvánul a munkánkban. Ahogy festünk, a képről, de a képirásról is látszik miylen emberek vagyunk.
- Pl. volt Mao Ce Tung, aki tudjuk kb. milyen ember volt, az ecsettel való irása is kemény , karakteres, erőszakos volt.
- A tanfolyam a virág madár festészetet követi. Először a bambuszt festjük, majd következő tanfolyamon lesz szilvavirág, utána orchidea, majd madarak.
- Az ecsetfogás a festészetnél kicsit lejjebb van, mint ahogy én gondoltam. Kb. hasonlóan kell megfogni, mint amikor pálcikával eszünk, a kisujj mozgatja ha kell az ecsetet. Na erre csak a végén jöttem rá, hogy talán igy is működik.

A képekről a férjem azt mondta, hogy kukorica. Na ennyit a művészetről. =))
Közben nem enged feltölteni képet, gép kikapcs, újra indit és ismétlés. Elküldöm, mert ha elszáll, én is szállok vele együtt.

Na talán sikerül:

Kép

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. október 10. 21:35

Festészet folyt .köv.

Gyakorló ecsettel festettünk, ami kecskeszőrből készült. A nagyon vékony ecsetek mókusfarokszőrből, a vastag ecsetek lószőrből voltak.
Azt viszont elfelejtettem, de talán a vékony és a gyorsabb iráshoz szintén kecskeszőrből készült az ecset.
Tustintával festettünk rizspapirra. Beszélt a tanár az eperfából készült papirokról is. – erről is láttunk már sorozatot-
Van olyan tinta is, amiben kicsi viasz van, de azt elfelejtettem, hogy mikor is használják.
Volt egy egyetemista lány, aki szintén néz koreai,kinai sorozatokat, de a Sorozatbaráton. Mondtam neki, miért nem tölti le, de azt mondta lusta…
A követ amit az iráshoz szoktak dörzsölni fenyőfa égetésnél a kemence belsejében felrakódott hamuból nyerik.
Azt hiszem ezek jutottak még eszembe, míg Ödönt lézereztem.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 10. 22:51

Szia Ági, de jó hogy benéztem, mert közben Éva is írt pár szót magáról...még a végén kiderül, hogy pszihoszomatikus gondok okozzák nála is a tüneteket..mint egyik másikat nálam...de remélem a még hátralevó vizsgálattal is minden rendben lesz....az eddigi jó híreknek nagyon örülök..és sok sok ilyen kellene még.. :x :ymhug: :littlehearth:
Ági, olyan sok érdekességet írtál, bizony nem könnyű de mégis valahol gyönyörűséges is az ilyen túsírás...A trikeknél is mutatták hogy tanítják őket a kolostorban írni, hogy sírt az egyikük...azóta már nagyot nőttek...és ketten szemüvegesek lettek.
Ödönkének kijut szintén a próbákból, meg a gazdinak a hosszútűrésből...ilyenkor lehet gyakorolni, de azt hiszem ezen a téren te mérfőldekkel vezetsz előttem.
Paggy milyen csábító tortát tett fel újra, igencsak kíváncsi lennék rá, ja igen a Tchibó büféjében ettem répatortát és nagyon izlett! ~o) -is megengedtem magamnak akkor. :D A frézára igencsak kíváncsi vagyok, mikortól kell rá csákó? vagy lehet már keverem őket...bár nem is csoda, mert igencsak késő van...nemrég ért véget az istentisztelet, most egy kicsit elhúzódott de nagyon élveztem.! :littlehearth:
Éva, jut eszembe, hogy lehet, hogy csak újra kell indítani a gépet, és rendbe jön... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 11. 7:02

Jó reggelt!
Ha VALAKI így néz.akkor szerinted nem értelmes lény?Mai hír:indiai páncélos orrszarvú született a Nyíregyházi Állatparkban.VILÁGSZENZÁCIÓ!
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 11. 11:16-kor.

Vissza: “Társalgó”