Van képem hozzá

bearbear
Fordító

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. április 19. 12:50

Nagyon jó képek. Hazavittétek és megosztottátok velünk a városok hangulatát. Budának azt a részét én is nagyon szeretem, sokszor járok arra. Általában kerülöm a tömeget, ezért főleg hétköznap, túristaszezonon kívül, de olyankor is nagyon jó. Valahol nekem i svan a várról képem, illetve a körülötte lévő utcákról, majd előkeresem. Igaz, az én képeimen leginkább egy kavics látható, de laglább a vár környékén készült :D =))
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. április 19. 15:08

Paggy! Köszönöm a várnegyedben tett idegenvezetős sétát. Nagyon szép képeket, videókat hoztál. :) Kedvet kaptam én is valamikor egy túrára. B-)

Kata! Gyönyörűek a közeli képeid. :) Samuka is láthatóan nagyon élvezte a jó időben a sétát. B-)
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 15:36

@};- %%-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. április 19. 16:44-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 15:40

Ráadás/2 Villamosozás.videó egy nyitott ablakból,amíg a párom észre nem vette,hogy egy kisbabára megy a huzat.
Spoiler: mutasd
https://youtu.be/FfHVDGqPCK8
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 15:42

KATA!SZERINTEM IS GYÖNYÖRŰEK A KÖZELIEK és SAMUKA IS!!!!Paggy És örülök,hogy tetszenek a képek,videók.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 19. 17:57

bearbear írta:Nagyon jó képek. Hazavittétek és megosztottátok velünk a városok hangulatát. Budának azt a részét én is nagyon szeretem, sokszor járok arra. Általában kerülöm a tömeget, ezért főleg hétköznap, túristaszezonon kívül, de olyankor is nagyon jó. Valahol nekem i svan a várról képem, illetve a körülötte lévő utcákról, majd előkeresem. Igaz, az én képeimen leginkább egy kavics látható, de laglább a vár környékén készült :D =))

Szia Nelli, valamikor én is nagy kavicsgyűjtő voltam..de a sok költözésben eltüntek...selejteztem, stb. szóval már nincsenek.De majd ha lejutok a Duna partra...vagy a Rábának arra a részére ami kavicsos...hozok én is kavicsokat... :)) :)) :)) :x
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 19. 17:59

Paggy írta:Ráadás/2 Villamosozás.videó egy nyitott ablakból,amíg a párom észre nem vette,hogy egy kisbabára megy a huzat.
Spoiler: mutasd
https://youtu.be/FfHVDGqPCK8

Jót mosolyogtam a diskurzuson, hogy szemrehányást tettek a nyitott ablak miatt.. :)
A huzatot nem bírom, de ha egy oldalon van nyitva nem zavar... :ymblushing: ;;) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 19. 19:05

Paggy és Kata köszönöm a képeket. Csodaszépek. Kata közeli virágosai gyönyörűek.
Paggy köszi a videókat is. Nagyon jó a géped, annyira tiszta felvételeket készít. Én dolgoztam egy darabig a várban. Úgyhogy voltak ismerős helyek. Viszont az egyik rokonom évtizedekig ott dolgozott, naponta többször megjárta a lépcsőket. Ugyanis ebédelni lejárt, valószínű abba a vendéglőbe amiben ti is ebédeltetek. Nagyon jól főztek. Az első napon engem is a lépcsőn vezetett fel. Na többször nem próbálkoztam vele. Nem bírta a tüdőm. Hát ő nem is volt elhízva. Mondjuk akkor még én sem. Azóta már máshol dolgozik helyileg. De nem emlékszem, hogy milyen busszal jártam fel. Régen volt és feledékeny is vagyok.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 19. 19:09

Paggy elfelejtettem mondani, hogy olyan fiatalos a hangod. Nagyon kellemes hallgatni. Már a múltkor is akartam mondani.
Köszi a cipős linket is. Én nem mernék próba nélkül vásárolni cipőt. Nekem a régiek is rendszeresen feltörik a lábam amikor szezon elején felveszem. A férjemnek soha. Ő vesz egyet és azután hordja, nem nyom, nem tör, kényelmes. Hát ezért olyan irigy vagyok rá.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 19. 19:13

Ritának és még akik etették a madarakat.
http://365.reblog.hu/ha-a-hidegben-etet ... -madarakat
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 19. 19:15

Ez pedig állatkerti program. A föld napja alkalmából. Mától vasárnapig.
http://www.travelo.hu/csaladbarat/20180 ... ammal.html
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 19. 20:51

VidékiÉva írta:Ritának és még akik etették a madarakat.
http://365.reblog.hu/ha-a-hidegben-etet ... -madarakat

Remek ez a tipp, apu is hasznosítja a régi tálcát..mindig itatja a madárkákat is! :D
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. április 20. 13:06

Sziasztok!
Régen jártam erre. Remélem mindenki jól van és egészséges.
A reggeli Tisza jobbra és balra. A magas vízállást szerettem volna megmutatni, de hál Istennek húzódik szépen vissza a víz.
A legmagasabb 04.13.-án 582 cm,ma reggel 556 cm
Szép hétvégét kívánok mindenkinek.Marcsi :)
Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 20. 14:04

Szia Marcsikám! Köszönöm a Tisza képeket..jó is hogy már a csökkenő vízállásról van képed, bizony senkinek sem kívánom a magas vízállást, csak amennyire éppen szükség van! Kellemes hétvégét mindenkinek. Most nem csináltam képeket...full fáradtan jöttünk haza. Éppen csak a kezelésen voltunk! :x :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 20. 16:44

Nelli! Mindig csak a természetben keresem a közeli felvételek lehetőségét. Egy szép virág,
egy rovar közelről olyan izgalmas. De most te megmutattad, hogy egy kovácsoltvas darab
is lehet érdekes. Mostantól ilyesmikre is figyelni fogok. Gyönyörű ívei vannak a magnóliának
közelről.

Paggy! Rettentő sok szandált tudnék választani a linkről! Köszi a virtuális sétát, képen és
videón is! Szerintem nagyon jó ötlet volt, hogy a párodat is hallhattuk. Nagyon nevettem
a kirakatos a videón, ahol a táskák voltak. Te mondtad, hogy milyen jól néznek ki, ő meg
hogy tök rondák. Tetszett, hogy ő is szerepelt! Szerintem jó humora lehet.

Éva! Még nem mindegyik linket néztem meg, de bepótolom majd! Igyekeznék, mert sehol
nem tartok a fordítással, és holnap is dolgozni fogunk.
A szöulost, a madáritatóst már végigolvastam, az állatkertesnek csak a képeit néztem meg.
Apropó állatkert! Nagyon tetszett Nánásiék utazós vlogjából a Nektek Szöul 6. része. A szöuli
Everlandben voltak. Ez az állatkert sem a kedvencem, de azt nagyon jó ötletnek tartom, hogy
az embert teszik be egy "kertecbe" (busz) és őket viszik az állatok közé.
Amikor Chesterben a világ egyik legnagyobb állatkertjében voltam, egy csomó állatot nem
is láttunk, mert akkora területük volt - szerencsére - hogy jó messzire el tudtak menekülni
az ember elől. Ott is ezt a módszert kellett volna választani.

Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 20. 17:01

Kata! A legutolsó képeid az épületekről, Samukáról és a virágzó díszfáról olyan jók lettek,
mint még soha. Lehet, hogy azért, mert sütött a nap? Samuka jó hangulatban volt, az is
látszik.

Marcsi! Jó magasan van az a víz! Nálunk is a Sajó visszament a medrébe, de mintha
ugrásra készen állna, hogy egy kiadós esőnél újra kiöntsön. Szépek a képek!

Mindannyiunk fotói tavaszi hangulatúak, naposak, színesek, zöldek... Drága sógornőm
küldött ma reggeli képeket Homerból. Ez a kisváros New York államban van, fent a kanadai
határnál, az Öt-tó közekében. Ott mindig jóval hidegebb van, mint nálunk.

Kép

Kép
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. április 20. 17:18

Elég magasan van a Tisza. Szeretem a napfény városát, 1999 ott néztem a napfogyatkozást. Akkor vendéghallgatóként fél évet töltöttem a városban, nagyon szerettem ott élni. Pécs után a legkedvesebb városom. A harmadik helyen Veszprém áll, és a negyedik Budapest. Sopront is nagyon szeretem.
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. április 20. 17:58

Ez egy nagyon különleges kilincs, a kölesdi kismegyeháza ajtajának kilincse.
Kép

Még, hogy véletlenül se legyen a két felrakott kép között harmónia, egyezés, ez a kép Vácott készült, igaz nem sok mindent mutat meg a városból :D

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 20. 20:32

sziasztok! Nelli, nagyon megnevettettél a desszert szalonon :)) :)) :)) . De a kovácsoltvas kilincs igazi kuriózum . Tényleg ritkaság! :-bd
Rita, én már annyira vártam a tavaszt, hogy a téli képekbe beleborzongtam, pedig az előbb még majdnem melegem volt. Nincsenek akkor könnyű helyzetben az ott lakók, bár az még nem is igazi nagy hó. Ott mikorra tavaszodik?
Amerikában egyébként még a napokban volt olyan hely délen, ahol ismeretlen a hó, és most 6o cm-es esett. Nem tudom a pálmafák meg a narancsok vajon túlélik e.?
67oo-zat mentünk ma...pedig éppen csak volt egy kis kitérő, és nem is jutottunk el oda ahova szerettem volna de semmi baj, talán holnap. Jó éjszakát mindenkinek! :ymhug: i-) :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
dolores953

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2018. április 20. 20:56

bearbear írta: ... ez a kép Vácott készült, igaz nem sok mindent mutat meg a városból :D

Kép

Hát ez az alkotás tényleg nem sokat mutat.
De talán ez igen:

Kép

A közelben lakom, úgyhogy mindennap megnézhetem Mária Terézia tiszteletére emelt Diadalívet.
A váci köznyelv csak Kőkapunak becézi.
" Az élet nagyon drága, de az árban benne van
évente egy, Nap körüli utazás. "

Számomra ismeretlen szerző
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 21. 6:42

Nelli! Mindkét kép nagyon tetszik, mindegyik másért. Kíváncsi lennék a desszertszalon
koncepciójára.

Kata! Erre ébredtek tegnap reggel az öcsémék. Nem mintha nem lett volna elég hó télen.
Látható, hogy ott még semmi nem zöldellik. De az előrejelzések szerint, hamarosan oda
is megérkezik a tavasz. Már ők is nagyon várják.

Tegnapi gyöngyvessző:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 21. 7:00

Magnólia, egy nyírfa függönyén keresztül:

Kép

Csipkebokor, a virágzó barackfám függönyén keresztül:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 21. 7:02

Csendesen pihen a télen oly forgalmas madáretető. Jól áll neki az orgona koszorú:

Kép
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. április 22. 7:20

bearbear írta:Elég magasan van a Tisza. Szeretem a napfény városát, 1999 ott néztem a napfogyatkozást. Akkor vendéghallgatóként fél évet töltöttem a városban, nagyon szerettem ott élni. Pécs után a legkedvesebb városom. A harmadik helyen Veszprém áll, és a negyedik Budapest. Sopront is nagyon szeretem.

Kedves Bearbear!
Örömmel olvastam, hogy kedveled Szegedet, igen egyetértek veled, Szeged egy csoda.
Marcsi :)
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. április 22. 7:37

Szép jó reggelt kívánok mindenkinek!
Pár darab fotó.
Ablakban lévő orchideáim.
Kép
Az udvaron lévő kb 20. éves tulipánfa (mellékeltem egy locsolókannát a méret miatt)
Kép

Vissza: “Társalgó”