Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 17. 20:37

Nelli! Köszöntelek itt a mi kis fotósarkunkban is! Érezd jól magad!

Ha szétnéztél, láthattad, hogy attól függően, hogy hol élünk, mi az érdeklődési körünk,
és milyen lehetőségeink vannak, más-más témákban jeleskedünk. Pont ez benne a szép!

Gabi nélkül nem ismerném a Köröst, Paggy nélkül nem láttam volna tetőn lévő koripályát,
Kata nélkül nem ismerném Samukát, és a sok finomságot, amit készít neki az édesanyja,
Éva nélkül szegényebb lennék egy csomó érdekes információval, ami a madártartást illeti,
Ágitól ismertem meg a tisztított vaj készítését, és Ödönkét, Marcsitól a Tiszát, Évától
(Boszorkány) Belgiumot. Én a természetet szeretem a legjobban. Bogár, növény... minden
jöhet, ami nem ember. Magunkra nem vagyok kíváncsi.

A te verssel kombinált felhőképed fantasztikus ötlet! És újdonság! Ilyen még nem volt itt!
Nagyon tetszik!

Látom, te is szereted a közeliket! Én is!

Mindenre vevők vagyunk, csak bátran töltögess! Mi szívesen nézegetjük!

Magnólia az egyik udvarban:

Kép
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. április 17. 20:52

Köszönöm szépen. Örülök nektek. Magnólián nekem is van valahol... elő kellene keresni (mission imponsible)A közeli és a felhős képeket szeretem a legjobban, és az épületeket, de azokból is a közeli képeket. Majd rakok fel abból is párat.
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. április 17. 20:56

Nem is volt annyira lehetetlen küldetés a magnólia:
Kép
Kép
Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 17. 20:57

Éva, a falikút, a zománcozott lavórok, nagyanyámtól a majdnem szék alakú lavórtartó
voltak nagyon ismerősek. Városon, emeletes házban laktunk, amikor megszülettem, ott
már volt fürdőszobánk. Szénnel kellett felfűteni a bojlerben a vizet fürdés előtt.
Nagyanyámnál viszont nagyon sokáig lavórban mosdottunk. Akkora nagy volt neki, hogy
még ha álltunk benne sem csapódott ki belőle a víz, mikor öntöttük magunkra egy lemez
bögréből. Volt vagy fél literes. Mosdókesztyűt is nála láttam először.

Paggy! A párodnak nem kell nemet mondanod! Ki kell használni, hogy neki is kedve van
veled egy kicsit sétálgatni. Biztosan gyönyörűek lesznek a fotóid!

Gabi!Telt virágú gyümölcsfát én még nem láttam, díszfában sem. Csodaszép! Garfield
nagy kópé. Szürke mákvirágként jól mutat az árvácskák között!

Kata! Már nálunk is van minden, ami nálatok, kivéve a sárga boglárkacserjét, és a fák
levele még nincs akkora, mint a képeiden. Samuka végre nyáriasan! Élvezi ő is.

Primulák:

Kép
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. április 17. 21:00

És az "épületek":
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 18. 15:50

Sziasztok Lányok!Megjöttünk a sétából.Isteni volt,hoztam képeket videókat.A programom:Most rengeteg dolgom van itthon,mert délelőtt lógtunk .Fél 7-re jön a tanítványom és utána még 1/2 9-től Lilla,mert a vejemnek születésnapja van ma.DE!!!!!!!!Lillfelügyelete közben/alszik és én őrzöm/megnézem a fotóitokat ÉS!!!! éjjel felteszem a képeimet és videómat.Előre bocsájtom ,mert már megnéztem,sok de így együtt ad ki egy sétát,valamint BUTA TÖK VAGYOK,mert közben izgalmamban nem állítgattam élességet.Úgy örültem a szép tájnak.
Szeretettel köszöntöm az új tagunkat, Nellit, a "FÉNYKÉPÉSZETI RÉSZLEGEN" :movingflower: Még egy kis szöveg jön:A nemet mondás egy része ide is vonatkozik.Kevesebbet fogok fényképezni,csak ami igazán fontos.A FENÉBE,pedig m ost jönnek a klassz kis programok,de megtartom.!
Mindjárt teszek fel egy képet szívem csücske Lilláról/ha találok/Mentem mosogatni,teregetni,készülni az órámra.Üdv Mindenkinek:Paggy
Szívemcsücske Lilla kép is este jön
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 18. 20:49

Sziasztok lányok!

Kata olyan jó változatos az útvonalad, tele minden szépséggel. Aranyos az ellopott pillanat. Nekem a csíkos pólós, mikor éppen mond valamit, az is nagyon tetszik. Viszont tessék többet sétálni. Legalább 10 ezer lépés kéne naponta. Itt a jóidő. Minden nap kicsit többet rátenni. Már a lépésből.

Nelli jó a vers. Csodaszép a magnólia, mindegy hogy közeli vagy távoli a kép. Ki kellene jutni a Margit szigetre. Ott is sok van. Lehet, hogy a 4 napban a jövő héten kijutunk. Itt olyan jó felhőfotók szoktak lenni. Nekem mindig eszembe jut az Emlékmás film. Ott volt az ózon szennyezés miatt beborították a várost egy védőpajzzsal, így mindig narancssárga volt az ég. Amikor ezeket a csodaszép kék egeket nézem a ragyogó fehér felhőkkel, mindig úgy örülök, hogy nekünk még ilyen csodakék az egünk. Pláne a faágakkal még erősebb a kontraszt. Az a lépcsősor is irigylésre méltó. Nagyon sétára csábító, romantikus.

Paggy várom a vári videót.)))) Gyerekkoromban az egyik macskánk nekünk is hozta haza az egereket. Akkor még nem volt beépítve a gangunk Olyan széles küszöbünk volt. Mindig oda rakta le az egereket. Addig nem ette meg amíg meg nem dicsértük. De csak ez az egy macsek csinálta, a többi nem. Pedig sok volt.

Rita a nagynénémnél még mindig a fafűtéses bojler van. Nekünk is olyan nagy és mély lavórunk volt a fürdéshez. A sparhelton mindig volt meleg víz. Volt kicsi is a kézmosáshoz. Nem volt fürdőszobánk. Nagy konyhánk volt. Mindent ott csináltunk. Meleg volt amíg a sparhelton főztünk. A víz is mindig meleg volt rajta. Csak rakni kellett, hogy ne aludjon ki, maradjon víz a fürdéshez, meg ne hüljön ki, hogy meleg legyen. Fürdés után meg kinyitottuk az ajtót, hogy a szobába is menjen be a meleg. Amikor nem volt nagy hideg, akkor nem fűtöttük külön a szobát. Én biztosan amiatt nem szeretek kádban fürdeni. Nem szeretek ázni benne. Csak gyorsan lezuhanyozni.

A régi lakásunknál már rendesen ki van nyílva az orgona is. Tegnap meg is szaglásztam. Előtte mentem el, illetve úgy alakítottam az útvonalat, hogy ránézzek. Itt ég nem nyílik. Imádom az illatát.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 18. 21:03

Élmény beszámoló. Sajnos nem az enyém.))))
http://www.origo.hu/utazas/20180413-elm ... serol.html

Kis hasznos tudnivaló a csalánról. http://gasztrokertben.reblog.hu/a-sokre ... s-taplalja

Mi is permeteztünk csalánnal. Mármint a levével. Anyu vágott össze mindig a kacsáknak, tyúkoknak is. Volt egy hatalmas kése, egy farönkön volt a vágódeszkája és ott vágta. Amikor kicsik voltak akkor kukorica darával volt összekeverve. Ezt a kést csak erre használta. Ja és a tésztavágó kését én még mindig használom. Igaz, hogy csak metéltet tudok vágni. A káposztás és krumplis tésztának mindig gyúrok. Azzal a késsel vágom. Viszont kockatésztát nem tudok. Már rizstésztát is nyújtottam, káposztás tésztának. A krumplis kiesett. Nem ehet az uram sok krumplit. Sőt a múlt héten tojásos nokedli volt. Rizslisztből.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 18. 22:25

Jó estét!Mielőtt nézegetnék,hoztam egy linket.Lányom mindig születésnapjára cipőt választ ill.szandált.TESSÉK VÁLASZTANI,TÖBB OLDALNYI VAN!

https://www.glami.hu/noi-szandalok/?hig ... gLTUfD_BwE
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 18. 22:46

Máris jövök:
Gabóci!Szerintem ugyanazt fotóztuk le a Tóth Árpád-sétányon mint Te.csak rózsaszínben.Garfied egy nagy KÓPÉ.Bírom a kis "mindig mindenben a legjobb jusson nekem"fazonukat.Még a szeme sem áll jól a aranyosnak :littlehearth: :))
Kata!Sok gyönyörű zöld levél és üdítő képek.Samuka csókra álló szájjal nézelődőtt.Nagyon tetszenek a virágfotóid.Honnan lehet tudni,hogy 4000 lépést mentetek?Számolod?Biztosan lerogytál az ágyra,mikor hazaértetek.Samu ,hogy bírta?Tényleg ,neki mikor van a születésnapja?Köszönöm a képeket.
Mindjárt megnézem mit hozott Éva/linkek/Köszönöm Ritának és Nellinek a szép virágfotókat.Nemsokára hozom az enyémeket isÜdv:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 0:36

Itt vagyok:
Indulás a Clark Ádám térről:
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 0:37

Kép
Kép
A 16-os busszal megérkezünk a Dísz térre:
A budapesti Dísz tér főként egy- és kétemeletes régi lakóházak által határolt, észak-déli irányban elnyújtott terület az I. kerületben, a Várnegyed központi részén. A hajdani polgárváros déli végén, a várpalota épületegyüttesével határos Szent György tér szomszédságában helyezkedik el.

A tér déli végében, egymással szemközt volt egykor a budai vár két bejárata: a keleti Vízi (középkori nevén: Szent János-) kapu és a nyugati Fehérvári (a középkorban: Zsidó-) kapu. Erről az egyik ház falára erősített emléktábla tudósít. Napjainkban itt ér fel a várba keletről, a Duna felől a Hunyadi János út, nyugatról pedig a Palota út. Ugyanide torkollik a Sándor-palotát a polgárnegyeddel összekötő Színház utca is.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 0:40

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 0:41

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 0:42

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 0:44

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 0:47

Kép

Itt az egyik lépcső,amin fel lehet jönni a Várba.Ezt már tavaly mutattam.Vele szemben van az az utca,amin a Mátyás templomhoz jutunk
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 0:49

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 0:51

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 19. 0:52

Kép