Van képem hozzá

VidékiÉva

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. március 12. 22:02

Sziasztok lányok!
Paggy, nagyon tetszenek ezek a virágos táskák. A nagyobbat el is fogadnám. Amit jól meg lehet pakolni. Nem szeretem a kis táskákat. Nagyon ritkán járok az Alle felé. Nálunk is szép napsütés volt, de olyan erejű szél, hogy én is alig bírtam menni. Pár napi jóidőnk volt csak.
Gabóci a szerencse, hogy még nem nagyon volt mit elvernie ennek a jégnek. De azt olvastam, hogy fagykár miatt kevés és drága lesz a barack. Mondjuk ezt bármivel kapcsolatban tudják mondani.
Unni, nagyon szép képeket hoztál. Köszi. Az elsőn hirtelen nem is ismertem fel a jeget. Inkább puszta földnek tűnt, a színe miatt.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. március 13. 0:21

Unni! De jó, hogy tettél be jeges képeket. Még nem láttam igy a Balatont!
Gabóci, ma gondoltam Rád, ahogy láttam az interneten a jeget Csabán. Itt is nagy zuhé volt este hétkor, pont vittük Ödönt orvoshoz.
Paggy! Szurkolok a fréziáidnak! :-) Tényleg önzetlen anyóstárs. Még el is költözött, le a kalappal előtte. Értékelte a madárka az éneket? :-)
Holnap megyünk Érdre Ödönnel. Remélem találunk már megoldást a dolgokra, mert kezdem nagyon fáradtnak érezni magam.
Negyed egy, eddig tételeket tisztáztam, még meg kellene nézni a Walking Dead-ot, de pihenten is kellene ébredni reggel hatkor, hogy ne legyek mosott rongy holnap. Lehet nekem adnak majd gyógynövényeket, nem Ödönnek. :-)
Még valamit csinálni kellene, de az már nem jut eszembe. :-)
Jó éjt Mindnekinek, még ha már alszotok is. :-)
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. március 13. 13:23

Sziasztok lányok.
Egy kis játékot hoztam. SZeretjük a fákat, növényeket. Az a kérdés, hogy ismerjük-e őket eléggé. Itt egy kvíz. Én 9-et ismertem fel a 11-ből. De a 2. az nagyon távoli kép, ezért esélyem sem volt, hogy felismerjem.
http://kontentbanya.reblog.hu/itt-a-fan ... ed-a-fakat
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. március 13. 13:27

Nemrégen a probiotikumokról tettem be olvasni valót. Most is táplálkozással kapcsolatban hoztam.
http://www.travelo.hu/boresgasztro/2018 ... draga.html
A másik szintén: http://lovemylife.reblog.hu/szuperetele ... egeszseget
Vannak átfedések is benne. Nem hosszú cikkek, de érdekes.
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. március 13. 14:36

VidékiÉva írta:Sziasztok lányok.
Egy kis játékot hoztam. SZeretjük a fákat, növényeket. Az a kérdés, hogy ismerjük-e őket eléggé. Itt egy kvíz. Én 9-et ismertem fel a 11-ből. De a 2. az nagyon távoli kép, ezért esélyem sem volt, hogy felismerjem.
http://kontentbanya.reblog.hu/itt-a-fan ... ed-a-fakat

Szia Jó volt a játék, én 8-at találtam el, de bevallom volt,hogy tippeltem.
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. március 13. 19:15

Itt a tavasz!!!
Az egyik szomszédunknál már virítanak a krókuszok,és egy egy jácint is már ki van nyílva,lefényképezni persze elfelejtettem,talán be tudom pótolni,de nem biztos mert kissé zárkózottak.
Fagykár miatti gyümölcs drágulás?!?! .. Csak azt mondhatom,nem kell ám mindent elhinni!! Egy nem oly távoli településen fagykárt jelentettek tavaly,erre fel mind azzal dicsekedett mennyi alma pálinkája lett!! Akkor most mi is van?? Lehet rajta gondolkodni *-:) *-:)

Elnézést hogy mostanában távol vagyok,de a sorozatoknak megvan az a rossz szokása hogy nem nézi meg magát helyettem,nekem meg meg van az a rossz szokásom hogy álmomban nem tudok sorozatot nézni. Na de jövök én még,csak rám ne unjatok!! \m/ \m/ \m/
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 13. 20:44

A szomszéd Margitkával azt hittük, hogy a kis vörös cicatestvérek, akiket magához
fogadott, és az egyikük felmászott az orgonabokorra az etető mögé, még csak tinik,
erre az egyiknél megjelentek az udvarlók, míg a másik iránt senki sem érdeklődik,
pedig egy alomból valók. Az, amelyiknek udvarolnak, két napja hangosan virnyákol
is. Elvileg itt vannak a közelemben a fiúcicák, mégsem látok egyet sem, pedig
Margitka reggel sorolta, milyen szépek jöttek háztűznézőbe. Az elmondása alapján
ráismertem a csodás mélyvöröskére, Karakteres SZ. Cicára, és a szép hosszú szőrű,
oroszlánfejűre is.

Igyekszem észrevenni őket, és képeket hozni róluk. Elkelne egy kis változatosság már
cicafronton is.

Ági! Tegnap a városban sétálgattunk-nézelődtünk-vásárolgattunk a gyerekekkel, és én
is bűnöztem, megettem két gombóc fagyit. Most így tavasszal nem éreztem olyan fincsinek.
Valahogy nem kapták el az ízét, vagy csak nyáron ízlik igazán, nem tudom.

Ödönke gyógyuljon már meg!!! Úgy sajnálom! Boldogan kéne odakint szaladgálnia!

Említetted már a tisztított vajat, de eddig nem érintett meg igazán a dolog. De most,
hogy látom is a menetét, és a cikket is elolvastam, már annyira jutottam, hogy az
Aldiban a 82%-os vajat vettem meg.
Tiszteletre méltó, hogy ilyesmire is áldozol időt és energiát!

Nem emlékszem, lehet, hogy átugrottam a szememmel, de még szóbeli vizsgád is lesz?

Spoiler: mutasd
Kép

Végre kinyíltak a nagyon-nagyon hányatott sorsú hóvirágaim. Az első méhecském!

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 13. 20:44

Kata! Pár napja a fb-on írtam a fotóidhoz, hogy mennyire irigy vagyok, hogy te látsz
napot, nálunk meg csak köd és sötétség van. Végre nálunk is változott a helyzet!!
Tegnap és ma 18-20 fok volt délután. A gyerekek arcát lekapta a nap. Kicsit pirosak.
Angliában elszokott a bőrük a folyamatos napsugárzástól.

Úgy örülök, hogy nem is olyan sokára jönnek a hajnali napfelkelték! Nagyon várom!

Éva! Sajnos sárgarigót és csonttollút még nem láttam nálunk (attól lehet, hogy van!),
őszapó elő szokott fordulni, de az idén nem találkoztam vele.

A papagájinvázió nagyon félelmetes látvány volt, főleg kukoricásban. Ahogy ették a
szemeket a szépen kibontott csövekről!

Tetszett a teszt! Kettőt csak úgy tudtam, hogy a három megadott válaszból könnyű volt
rájönni, de a többit felismertem. Élveztem!

Kép

Zsike! Én is láttam ezt a fotót, ki is tettem alá az én kis csoportomat:

Kép

Paggy! Milyen jó, hogy a hálátlan szomszédoknak hálás testvérük van! Kíváncsi leszek,
mit fogsz mondani, van-e különbség ezek és az eddigi hagymák között. Persze a
virágesőre vagyok a legkíváncsibb!

Nagy ötlet az árnyékfotó, és a színe is különleges!

A nászasszonyodról már sokat beszéltél. Eddig az jött le, hogy jól meg vagytok együtt.
Valóban nagyon rendes tőle, hogy magára hagyta a fiatalokat! Te meg megkaptad a madarat.

Nekem is tetszik a virágos táska, de én évábal ellentétben, nem a nagyot, hanem a
kisebbet, ami fel van aggatva, választanám... de mégsem, mert a fényképezőgépem a
fotós táskámban van jó helyen.

Karakteres Szürke Cica a parókia lepukkant kútján:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 13. 20:45

Unni! Én még soha nem voltam a Balatonnál télen, ezért nem is láthattam befagyva.
Jó, hogy hoztál képeket róla! Az egyik nap még milyen morcos, de a másik már sokkal
vidámabb. És az a rengeteg vadkacsa... réce...!

Gabi! Annyira meglepett, hogy nálatok jégeső volt! De nem is normális, hogy egyik héten
még mínusz 12 fok, a másikon meg plusz 18! Jó lenne, ha nálunk semmilyen csapadék nem
esne, mert a Sajó vízállása nagyon magas. Olvad a rengeteg hó Szlovákiában, meg persze
itt is sok volt, és eső is elégszer esett... A katasztrófavédelemtől és az ANTSZ-től (tudom,
hogy már nem így hívják)jött egy férfi és egy nő a suliba, hogy felmérjék, mennyi WC,
és mosdó van. Volt már párszor, hogy árvízkárosultakat helyeztek el a tornateremben.
Tartok tőle, hogy most is ez várható.

Szilvia! Már annyira várom, hogy közelről lássak virágot odakint! Aranyeső - ami aranycserje -
japánbirs, bőrlevél... mind jó fotóalany lesz!

Nézd csak a sorozatokat! Majd jössz, ha lesz valami jó mutatni, vagy mondanivalód.
Remélem Gombócod lenyugodott már, és összeszedte magát!

A mai lyukasórámban:

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. március 13. 21:05

Ma kevés napsütéssel csendes idő volt, és fél hatkor ilyen volt a naplemente. :) Vágyom már az igazi tavaszra, hogy mehessek a szabadba fotózni. B-)

Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 14. 6:14

Gabi! De jó, hogy már tudsz naplementét fotózni! Én még nem látom a domboktól,
és a napfelkeltét sem ugyanezen okokból. Nálunk tegnap is ragyogó idő volt. El sem
akarom hinni, hogy megint jön a hideg és a hó!!!

Tegnapi szarka:

A szajkó és a szarka a leggyakoribb nagyobb testű madár itt nálunk. Télen-nyáron itt
vannak és egész nap hangoskodnak. Ez a példány folyamatosan figyelt engem, de
kedves volt, nem repült el. Nehéz lencsevégre kapni őket. Itt csak mondja a magáét,
méltatlankodik, ettől sokkal durvább hangokat szoktak kiadni.

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. március 14. 14:12

:movingflower:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. március 14. 16:38-kor.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. március 14. 15:44

Sziasztok lányok.
Paggy én is nagyon szeretem a lovakat. Sőt irigykedem az unokádra, hogy tud lovagolni. A madarakat viszont nem szabad már kör alakú kalitban tartani. Nem tesz jót nekik.
http://www.diszmadartenyesztok.fw.hu/gy ... dozasa.htm

Rita csodaszép a kék ég és a fa a képen. A felhőtől még kékebbnek tűnik. Itt előttünk az iskola udvarában és a másik oldalon is a parkban nagyon sok a szarka. Rengeteg rigó is volt, de az egyik hatalmas vihar rengeteg madarat megölt és azóta már nincs annyi. Cinegék a lámpa oszlop vascsövébe fészkelnek előttünk. A fiam szobájából pont rálátni.

Gabóci gyönyörű színei vannak az alkonyodnak.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. március 14. 15:46

Megint csak videót hoztam. Nézzétek meg, érdemes:
https://www.nlcafe.hu/eletmod/20180313/ ... sen-video/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. március 14. 16:36

Kedves Éva!Sajna pld.ez is egy dolog,amiben nem értek egyet a nászasszonyommal.Sokat harcoltam a madárért. Már felrepülni sem tud,csak toporog a rúdon.Annyit tudok érte tenni,hogy ha néha odamegyekmbeszélek hozzá és énekelünk neki.Nem engednek nekem semmit a madárral kapcsolatban.Mi az unokámmal nagy állatbarátok vagyunk.Talán le is veszem a fotót,mert nem akarom a kis öreg állatkát sajnáltatni.Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. március 14. 18:27

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
megérkeztek az ígért reggeli képek :D ;) :))

Csodás képeket hoztatok ti is, nagyon tetszik a fa a kék éggel és a felhővel, az ember legszívesebben beleharapna...

A videós szarka is jó volt ilyen közelről látni. :D
A hóvirág is csodaszép lett! szinte élvezte hogy itt a tavasz, olyan jó lenne, ha nem lenne igaz az előrejelzés a hideg téllel hétvégére! :-o

Éva, te meg megint elcsábítottál...de már a facen levelezve eszembe jutott a mosógép, így még időben elindÍtottam :D :)) :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 14. 18:48

Éva! Keleti Ágnest megkönnyeztem. Össze van töpörödve, de még mindig milyen hajlékony, és aktív.
A fás képeket - az utolsó kivételével - lyukasórámban fotóztam tegnap délelőtt, az iskolám mögötti parkban.
Az utolsót a buszmegállóban állva.

Kata! Végre nekem is van felhőfotóm!
Ebben a három napos napban gyönyörű felhők voltak láthatóak az égen. Volt köztük habos, tejszínszerű,
fátyolhoz hasonló, fehér, szürkés és feketés is (ma délután).... aztán estefelé piros és narancssárga.
Végre az elkaptam ez év első színes naplementéjét! Megérte legeltetni a szemem a Gabién...
bevonzottam!

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 14. 18:49

Kép

Kép

Kép
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. március 14. 19:04

Paggy írta:Kedves Éva!Sajna pld.ez is egy dolog,amiben nem értek egyet a nászasszonyommal.Sokat harcoltam a madárért. Már felrepülni sem tud,csak toporog a rúdon.Annyit tudok érte tenni,hogy ha néha odamegyekmbeszélek hozzá és énekelünk neki.Nem engednek nekem semmit a madárral kapcsolatban.Mi az unokámmal nagy állatbarátok vagyunk.Talán le is veszem a fotót,mert nem akarom a kis öreg állatkát sajnáltatni.Paggy

Ne izgasd magad. Ha szóltál a madár érdekében akkor sajnos mást nem tehetsz. Ha nem szokta kiengedni, akkor biztosan ki sem merne jönni és repülni sem tudna már. Vannak akik nem értik meg, hogy az állatoknak is ugyanolyan joguk van a minőségi életre. A gazda felelőssége. Mi azt tanultuk otthon, hogy az állatokat kell ellátni először. Igaz, hogy haszonállatok voltak. Régen nem nagyon tartottak hobbiból állatokat. Azok ellátásán a család jóléte múlott. A nászasszonyod úgy látszik nem ezt hozta otthonról. Viszont a családját nagyon is a szívén viseli. AZ azért fontosabb.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. március 14. 19:12

Rita nagyon szépek a ezek a fáid. A naplemente meg egyenesen pazar. Köszi.
Keleti Ágnes hihetetlen, ennyi idősen. Azért tettem fel, hogy mindenki láthassa.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. március 14. 21:03

sziasztok! visszajöttem még gyönyörködni, de Samu már a hátam mögött követeli magának hogy menjünk aludni. Éva, az én szívem is összeszorul, mikor valaki gyönyörű sportos, stb, és így összemegy, de életvidám, kedves és még mindig milyen hajlékony.!
Rita, csodaszép a naplementéd, és a többi fotó is, viszont elég erős szél lehetett nálatok is! Holnap még viszonylag jó idő lesz, de nem megyünk , nem készülünk sehova!
Mentem, tényleg én is nagyon elfáradtam. A teregetés már elvégezve...egyszer megfeledkeztem róla...gondolhatjátok mi várt rám másnap B-) :)) :ymhug: #:-s i-) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. március 14. 22:42

Kedves Lányok!Tudom ,hogy messze van és tudom,hogy van fontosabb dolog,de azért felhívom a figyelmetek a BUDAPEST 100 Programra Május 5-6-án lesz.Minden évben tavasszal tartják ,előre regisztrálni kell néhány helyre,mert pld egy lakásba nem mehet be korlátlan mennyiségű ember.Igyekszem elmenni és tudósítani TITEKET.Már elindult a szervezése,de még nem lehet regisztrálni.Beteszem a linkeket:
A Budapest100 rendezvény egy civil városi ünnep, amelynek célja, hogy felhívja a budapestiek figyelmét a körülöttünk lévő város mindennapi értékeire. 2011-ben azzal a szándékkal indult az OSA Archívum és a KÉK - Kortárs Építészeti Központ kezdeményezésére, hogy legyen egy olyan hétvége, amikor mindenki megismerheti és megszeretheti a minket körülvevő várost, épületeivel és lakóival együtt. A rendezvény célja az is, hogy már a szervezés előkészítő fázisában közelebb hozza egymáshoz a városlakókat, a szomszédokat, a generációkat.

http://budapest100.hu/2017-esemenyfotok/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. március 14. 23:00

Kedves Rita,Kata ,Gabóci,Éva!Köszönöm szépen a fotókat.Némelyik olyan gyönyörű,hogy eláll a szavam.Örülök,hogy Katának módja volt végre fotózni.Külön köszönet neki és Évának a sok érdekes olvasnivalóért.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. március 15. 8:31

Lányok! Jó reggelt!Hajnalban felmostam a lépcsőházat,a kutyák aludtak és addig tettem egy kört a városban.videóztam.Az első itt van a többi később,mert már felébredtek és kutyát sétáltatok,de kb 10-kor jön a többi.Paggy BÉKEMENETEK-ELLENBÉKEMENETEK KORMÁNYBESZÉD A FÉL ORSZÁGNAK-ELLENZÉKI SZÓNOKLATOK A MÁSIK FÉL ORSZÁGNAK éS Hol az ország?????A MILLIÁRDOSOK ZSEBÉBEN!!!!!!!!!/minden oldalról/----SZÉCHENYI KERESTETIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!--
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. március 15. 11:27-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. március 15. 9:51

Vissza: “Társalgó”