Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 5. 13:54

Még gyorsan reagálok és mutatnék valamit.
Kata!Sajnálom,hogy ilyen erős gyógyszert szedsz.Azt,ha ételallergia,könnyen ki lehet mutatni és egyéb jelei is vannak/lásd toilette!!!/A felnőtt lakosság jó része /én is laktózérz/szenved tőle.Még boltban is lehet tesztet kapni hozzá,de az nem biztos.-------FELHŐK!!!!Igazán lehetnél te a FELHŐFOTÓS.Az utóbbiakon egy elnyúltfejű kutya nyargal.Csak a feje és a mellkasa látszik.Lehetne HANGULATFOTÓK,vagy FELHŐTENGER címmel először magadnak,majd másoknak albumba rendezni.Jó ajándék 1-2 színesen kinyomtatni és fel a falra.Sőt a szobádba!Nem dicsekedésként,hanem nézegetni.Már úgy megyek az utcán,hogy automatikusan meglátom a szépségeket.1 éve még lesnem kellett.Köszi a képeket.
A srácról jutott az eszembe ez a blog,ahol ismét valami valódi született.Azután pedig Ági , a természetes táplálkozásról..Ez a lány/?/az igazi Olaszországot mutatja,lehet kukucskálni .Ilyent szeretnék én is Budapestről,nem blogot,hanem igazi képeket.Sokat kell hozzá fényképezni,de megéri.Üdv.Paggy
http://kardamomblog.com/category/utazas/
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. február 5. 19:22

Rita írta:Ebben a pillanatban készült a szobám ablakából (6:45). Már tegnap is esett, de elolvadt.
Ez éjszakai termés:

Kép

Szia Rita!
Csodaszép ez a kép a kékes derengésben.
Nálunk péntek este és szombaton napközben szakadt a haveseső. Úgy kell elképzelni, hogy nagy lendülettel esőzött és vele egyidőben kicsit szállingózott a hó. Hóból persze semmi nem maradt meg. Ebben a szezonban alig láttunk havat.(((
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. február 5. 19:36

Kata megintcsak hozzád mentek ezek a gyönyörű felhők. Jobbulást neked. Én glutén érzékeny lettem, de a diétán kívül nem kell gyógyszerezni.
Paggy én biztosan nem leszek rovarevő. Már a gondolat is rosszul esik. Viszont úgy emlékszem, hogy láttam már bioboltban rovarlisztet. Sőt szerintem sütit is belőle. De én nagy ívben kikerültem.
Gyomar a madarakat sem lehet kényszeríteni semmire. Csak önként csinál valamit.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 5. 20:30

Csak kiteszek, később olvasok is!

Mai cuki kis fenyőpinty. Dörzsölöm a kezemet, mert a hó miatt többféle madárka
szorul az etetőre (a hó súlya alatt meghajlott az ág, amin az etető van, azért ferde):

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. február 5. 20:46

Rita írta:Csak kiteszek, később olvasok is!

Mai cuki kis fenyőpinty. Dörzsölöm a kezemet, mert a hó miatt többféle madárka
szorul az etetőre (a hó súlya alatt meghajlott az ág, amin az etető van, azért ferde):

édesek ezek a kis madárkák, nagyon élvezték hogy van kaja...a kis pinty meg milyen kis életrevaló! :D :))
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 5. 22:31

"Könyörgöm" nézzetek bele a fent említett blogba /kardamon/nagyon-nagyon közelről láthatjuk ITÁLIÁT Példaképet teszek fel /San Gimignano/ és a barátnőm küldtem a linket,amivel megnézheted mit néztél IDÁIG ÉLETED FOLYAMÁN A GOOGLEN.Nem semmi!!!

Spoiler: mutasd
Kép

Subject:Fwd:Google adatbázis
//myactivity.google.com/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 5. 22:38

Kedves Rita!Ez a fenyőpinty nagyon kedves.Jó nekünk,hogy saját természetfotósunk,LESHELYÜNK van.Ez ugyanaz a hely,amit hajnalban fotóztál!Olyankor nincs madárcsicsergés?Nekünk van egy csicsergő bokrunk,de ott délután hangoskodnak.Köszönöm szépen a videót. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 6. 4:54

Paggy! Meg fogom nézni a blogot, de még nem olvastam az oldalt, most csak kipakolászok.
A madarak csivitelnek, hogyne, de én a dupla falú hőszigetelt ablakom mögül fotózom őket,
ezért csak a fényképező videó módjának a hangja hallatszik. Mivel videózás közben is teljes
mértékben, amennyire csak lehet zoomolok, még annak a hangja is hallatszik. Ugyanis ha
zoomolás közben mozgatom a gépet, ő mindig újra pozicionálja magát. Ugyanaz a hely, mint
hajnalban, csak ez az egy madáretetőm van.

Him és tojó fenyőpinty, csak a különbség miatt:

Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 7. 6:24

Paggy! A mellékelt Kardamom blogban, ezt a cikket már el is olvastam...

http://kardamomblog.com/a-toszkan-manhattan-nepszeru-fogasaban-is-kozremukodtek-a-magyarok/

Merthogy megláttam benne a "magyar" szót. Jó olvasmány volt, és egyébként is, ha Olaszországban
járnék, inkább erre, Toscána felé venném az irányt, mint Rómába, szóval szívesen nézelődtem a
cikkben... de újra felötlött bennem, ami az Asian Corridor in Heaven / Ázsiai ösvény a mennyben c.
dokumentum sorozat fordítása óta nem hagy nyugodni. Nekem a Himalája környékén van a keresni
valóm... oda kell eljutnom!

Nem tudom, hogy ennek a drága kék cinegének megsérült-e a másik lábacskája, vagy "hobbiból" áll
fél lábon (tegnap délutáni fotó):

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. február 7. 9:26

Sziasztok! szegény kis cinke, tuti sérült...így nem állhatna egy helyben :( .Lehet beletrafált egy tüskébe... :-o .szegényke, de olyan kis gyönyörűség... :littlehearth: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 7. 12:22

Kedves Rita!Örülök,hogy elolvastad a blogbejegyzést.Szerintem is nagyon tartalmas.
Rita!Szegényke,szép kis cinke,vajon mit lehet kezdeni 1 lábbal?Illetve,nem lehet,hogy csak behúzta,mert fáj,vagy a hideg miatt?Majd esetleg megjelenik megint félig leeresztett lábbal.Jó lenne! :-? :littlehearth:
Teszek be 1-2 képet.Sziasztok:Paggy 1 SZELET KENYÉR
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 7. 12:34

url=https://www.kephost.com/image/EX6k]Kép[/url]
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 7. 12:43

Egy nyomozás kezdete:
Nemrég /ősszel/ volt a környékünkön lomtalanítás.Hajnalban sétáltattam egy lakótelepi ház előtt a kutyáimat,amikor a levegőből elémhuppant valami.Hirtelen azt sem tudtam mi az.Láttam ,hogy egy ott parkoló teherautóról repült le.-Márcsak megnézem magamnak,mit vágtak hozzám!-gondoltam.-Hát ez volt az:
url=https://www.kephost.com/image/EX6G]Kép[/url]
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. február 7. 13:33-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 7. 12:53

url=https://www.kephost.com/image/EX6l]Kép[/url]
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 7. 13:02

A tárgy maga egy szemetes .A képek mit ábrázolnak?Egyáltalán kínai vagy japán festmény,esetleg metszet vagy tekercskép másolata egy papírtapétán?Melyik korból?/Az már mellékes ,hogy kié volt a kuka és hol vette?És miért vágták hozzám?/-----Na,ez a SORS KEZE!
Kutatni kezdtem,,de mivel nem akartam túl sok energiát fordítani rá,hát bementem a sarki kedves kínai vendéglős hölgyhöz megtudakolni, kínai vagy japán-e a kép?-NEM TUDTA.
A nagylánya megígérte,felteszi egy honlapra/kínai/hátha valamelyik boltos felismeri és tud róla valamit-
-De hát nem lehetek ilyen balfék,nézzek már utána az interneten!-----Többek közt ezt is találtam .
http://www.comuseum.com/painting/figure-painting/
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. február 7. 13:30-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 7. 13:20

Nagyon sok oldalt végignéztem.Nem találtam meg.Ha valakinek van kedve és ideje, szívesen veszem ,ha beszáll a keresésbe.Gondoltam,ha minden kötél szakad ,elmegyek a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Múzeumba. Csinálok onnan majd egy csomó fotót,ha ÉRDEKEL TITEKET ez a múzeum.Egyelőre itt tartok.A múzeumi látogatás csak március elején lenne,HÁTHA ADDIG VALAKI MEGFEJTI HOGY HONNAN VAN A KÉP.Üdv.Paggy

A festményeket megnézheti az ember/virtuális túra/.

Az Egyesült Államokban gyűjtemények, a hagyományos kínai festmények különösen erős a Metropolitan Museum of Art , a Cleveland Museum of Art , a Freer Galéria , a Szépművészeti Múzeum, Boston és a Nelson-Atkins Museum of Art in Kansas Város. Kínában a pekingi és a tajpei palotai múzeumok , valamint a sanghaji múzeumpéldásak.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 7. 19:18

Paggy! 100%-ig biztos vagyok benne, hogy kínai a minta a szemetesen. A legelső képen lévő barnás
kerítés szerűség mintája annyira jellegzetes! Minden kínai sorozatban, még a modernben is látni
hasonló mintájú valamit, leginkább térelválasztót, kerítést, korlátot. De a ruhák is kínaiak:

Kép
Kép
Kép

Ma reggel készítettem ezt a videót, miközben mentem a buszmegállóba. Csak azért, hogy megmutassam,
milyen csend van az én kis falumban. A legnagyobb hangja magának a fényképezőgépnek van. Ami út először
látszik, arra tartok, ami utána következik, arról jövök.

VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. február 7. 20:56

Sziasztok lányok!

Paggy már kaptál is választ, én is kínaira tippeltem volna. Az oldalt elmentettem. Nagyon szép képek vannak benne, de most nem volt időm olvasgatni. Receptekre is kíváncsi vagyok.

Rita az a cinke valószínű, hogy alváshoz készülődik. Az egészséges madarak az egyik lábukat felhúzzák és a fejüket hátrafordítva a csőrüket a szárnyak közé dugják. Legalábbis a többség. Köszi a videót. Nagyon szép takaros kis falu, nagyon jó végre havat látni. Nálunk ma végre rendesen esett a hó, szép nagy pelyhekben és sűrűn. Sajna estére megint elolvadt. Az ablakon kinézve még mutatóba sem maradt meg.

Kép
Itt kezd tollászkodni.
Kép
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. február 7. 21:05

Még pár kép a tollászkodásról:
Kép
Kép
Kép
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. február 7. 21:07

Ezeket nem tartottam olyan közel a kamerához, nem lett olyan éles. Ha megmozdulok, akkor abbahagyja a tollászkodást.

Jó éjszakát mindenkinek: Éva
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 7. 21:30

Szia Éva! Még nagyban folyt az etetés-evés, fél négy volt, amikor lefotóztam a kis drágát. És nem magas
ágon ült, hanem nagyon is alacsonyan, jóval az etető alatt. Ott pedig nem alhatott volna.
Bemásolom, mit írtam a fb-ra, mert hogy oda is kitettem a képeket:

"Az egyik kolléganőm - aki mindig falun élt, és gyerekkorától mindent megfigyelt, ami a természettel kapcsolatos
- mondta, hogy behúzta, mert fázik neki, majd cserélgetni fogja. Ő már látott ilyet, én még nem, de hiszek neki,
mert fantasztikus tudás van a fejében, amit nem a könyvekből szerzett, hanem megtapasztalt."

A tapasztalat szempontjából hasonlít rád meg a fiadra.

Az a tollászkodás valami művészi! És a színe is nagyon szép! Még a háttérben a kis szekrényen is van madarad,
ha porcelánból is!

Tegnap reggeli fotó az egyik jázminbokorról:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 8. 16:14

A lányomék négy napot töltenek Londonban. Első dolguk volt... bemenni egy koreai üzletbe,
és enni egy kimbapot. Jót nevettem rajtuk:

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. február 8. 17:28

Hú lányok olvasom a komenteket, nézegetem a képeket...a kis falu olyan csendes, mintha csak te lennél mg csak ébren Rita! viszont a látvány gyönyörű, az ember csak sóhajtozik. ;) :D .
Paggy, micsoda kalandod volt, hihetetlen micsoda emberek vannak! Jó hogy nem sérültél meg! ;;) :ymhug:
Éva a madárkád eszméletlen szép így tollászkodás közben, meg még mintha a tollainak színe is élénkebb lenne! :D
Rita, milyen kár, hogy az illatok nem jönnek át a képen! De örülök a lányod örömének, hogy oda is eljutottak! Remélem lesz még kép! :D
Izgultam a kis madárkád miatt, hogy olyan alacsonyan volt, de szerencsésre sikeredett akkor a pihenő, nem lett belőle macskaeledel! :-bd .

Most nagy öröm ért, végre elkészült Lintka a sorozatának fordításával. iszonyú hosszú a szövege..nehéz nagyon fordítani. Elfeljtettem hogy hova is írtad ki, hogy hogyan kell filmrészletet kitenni. sajnos nincs nyomtatóm, pedig nagy segítség lenne időnként! Annyira szeretnék ott is segíteni Lintkának az adott fordított részből egy egy filmkockával... :) :-bd :ympray: .

Jövök majd még olvasni, de ma még nem voltam a facen sem, de lehet oda is majd csak holnap tudok benézni... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 8. 17:37

Kata! Van új fotó! A koreai üzlet belseje, és a londoni Frei kávézó:

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 8. 17:49

Sziasztok Lányok!
Rita és Éva !Köszönöm a valószínűleg helytálló megfejtést.A szemetes további "története",majd következik,ha eljutottam a festőhöz,aki festette a képet.
Kedves Éva!Olyan jó,hogy teszel be képeket és olyan jó,hogy betekintést nyerhetek egy papagáj hétköznapjaiba.Nekem nagyon színpatikus madár!!! :-bd
Rita!Gyönyörű a bokor fotója és 3x meghallgattam a falusi csönd videót.Egyrészt milyen jó lehet ott élni,másrészt erről már írtam,frászt kapnék ha a örök nyüzsgés nem lenne körülöttem.Bár tudom,hogy a belső csend az ÚT.PRÓBÁLOM IS .Vicces lesz amit írok,meg kell szabjam magamnak,hogy a 3 "KI NEM MOZDULOK és TAKARÍTOK" napon,még a rádió se szóljon.Elég nehéz,de muszáj.Köszönöm a londoni képet.
Kedves Lányok!Úgy elkapott az influenza,hogy még a gép elé ülnöm is gondot okoz.Fáj a bőröm,az izmaim,a fejem nagyon,köhögök........Eddig sikerült megúsznom,de Lilla és a párom 2-2 heti betegsége után ,feladta a szervezetem.A párom egyébként még most is köhög,Lilla pedig újra lázas.EZ A NAGYVÁROS-ráragasztjuk egymásra a betegséget.
Na de nem kell a nehézség,mert az mindenkinek van!Mindjárt keresek valami jókedvű képet.Mindenkinek szép napokat kívánok!Paggy
Kép

Vissza: “Társalgó”