Van képem hozzá

Szilvia333

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 18. 18:00

Paggy írta:https://youtu.be/_-CUL45hbyU

Puszi,Puszi,és Nagyon Szépen Köszönöm !!!!! ^:)^ :-bd ^:)^ :-bd
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 18. 18:16

Szép estét mindenkinek!!

Bejöttem hogy gyorsan szét nézzek miről maradtam le,de a gyors visszaolvasásból képernyő előtt ragadás lett!! A szobám meg kezd hideg lenni,szóval most befűtök,aztán jövök vissza,de előtte még:

Ágikám,Gratulálok!! Oda voltam meg vissza,a szám meg fülig !! Gyorsan kérnem kell tőled autogramot mielőtt még megfizethetetlen befutott celeb leszel !! :-bd :-bd

Paggy kedves !! Nagyon várom a beszámolódat,viszont nem nagyon várom a Karácsonyt mert akkor már megint vége lesz egy évnek x_x x_x

MinGi Az a kép a Bazilikával,misztikusan szépséges !! A virágaid csodásak !! Én is Fokföldi ibolya,Amarillisz,valamint Citromfa érdekeltségű vagyok,de az én fácskáim saját nevelésűek,magról,ráadásul azt hiszem a nagyobbiknak a metszését nagyon eltoltam,a "tesó" az szép,de ő meg nem nagyon akar oldalsó ágakat növeszteni :-w :-w

Na akkor most el,aztán jövök én is a saját képeimmel,köztük a megígért "Mi kis falunk" képekkel,és egy kissé keserű csemegével a mai napról,amit nem mindennap látni,de inkább jobb nem látni x_x
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 18. 18:43

Vakond helyzet November elején a pázsitban :

Kép

Napsütéses időben,Dagikánk egy vödörben !! =)) =)) Ezt a pózt már nagyon régen megakartam örökíteni !! Nem tudom mennyire látszik,de rendesen neki támaszkodik testtel a tornác oszlopnak!! A vödörben amúgy vészhelyzeti homok van,egy csempével gondosan lefedve,amit édesapám minden télre kikészít,az esetleges síkos járda és lépcső leszórására.Valahogy úgy adódik,hogy ez a homokot takaró csempe fel tud melegedni ha ráesik a napsugár,Gombikám meg kihasználja a hőterápiát!! Mint mondottam már sokszor,nagy túlélő,és az öngyógyítás mestere !!
Kép

Péntek délután látogatóban voltunk a régi szomszédainknál,ott tudtam lencsevégre kapni ezt a triót :

Kép

A "Gyermekeim" Karácsony kaktusznak hiszik magukat !!

Kép
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 18. 19:36

Na akkor jöjjön az Én kis falum !!
Nem túl részletes,majd próbálok jobbakat csinálni,de ha én is el indulnék úgy ahogyan Paggy a Hősök terén,akkor félő hogy páran rögtön szaladnának az orvosiba,mondván hogy Manyikának a lánya meghibbant :o) :o) :o)
Kezdjük a főutca egy részletével ami a családunk számára igen csak szomorú dolog,mert úgy mentünk el mellette,és "bele" évtizedekig hogy tudtuk,azokat a telkeket a családunktól vették el,ott álltak az őseink háza,és a rendszerváltás után semmiféle kárpótlást nem kaptunk utánuk.
A helyi Rendőrőrs :
Kép

..és a Posta épülete ...

Kép

Ennyit a múltról ...Ez az épület volt a hajdani Tanács Háza,majd a későbbi Polgármesteri Hivatal.Pár éve még nem így nézett ki,de lett új Városháza épület,és a régmúlt átfejlődött kiadó irodákká,és Közösségi kávézóvá.Édesanyám innen ment anno nyugdíjba,ott szolgálta a közt,mint Gyámügyes,Anyakönyvvezető,és Irattáros:

Kép

Ez a legnagyobb csomópont a faluban !! Szép szellős !! Szélfúvásos napokon élmény ott közlekedni !! Valóságos Túlélő túra !!
Kép

Egy kis nagyításban,ez a helyi 2 darab patika közül az egyik,egyben a legrégebben üzemelő.A vezetője édesapám gyerekkori pajtásnője Lenke néni.Egy utcában laktak,egy osztályba jártak általánosban.A lánya Nóra pedig az én általános iskolai osztálytársam volt !! Lenke néni férje Lajos bácsi szintén apa osztálytársa volt,de ő már a gimiben.Nem meg lepő ugye hogy az egész család gyógyszerész ???
Kép

Ez az a bolt,ahová település szerte a legtöbben járnak,pedig van rajta kívül még 3 darab :
Kép

És a keserű különlegesség!! Ma délelőtt,arra figyeltünk fel az irodában,hogy valami különös erős zaj hallatszik,és a falevelek őrülten kavarogva táncolnak a levegőben.Természetesen kirajzott mindenki a környékről,mert egy Mentő helikopter szállt le a Református iskola udvarára !! Az én régi általános iskolámból ugyanis Református iskola lett,valamint leválasztva az udvart,ami nem látszik,de majd pótolom,Óvoda !!
Kép
A pilóta nagyon gyakorlott lehetett,egy igazi hős,hogy letudta tenni a gépet,majd csont nélkül fel is szállt.Sajnos valóban beteghez jött :ympray:

Hölgyeim,lánykáim,mára ennyi.Mindenkinek további kellemes szép estét kívánok!!
Hétvégén arany idő volt,ami a takarítás és mosás jegyében telt el,és képzeljétek,A kiterített ruhák MEGSZÁRADTAK !!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 19. 18:54

Kedves Szilvia de jó volt egy kicsit bejárni a faludat...Nálunk meg Tsz iroda lett a házból amit apu felépíttetett, és nekünk kiszúrták a szemünket egy 56 négyzetméter panellel...úgyhogy átérzem milyen mikor arra jársz, ahogy én Csanakon. Ez van.
Cicód képe, és a triumvirátusos is aranyosak, és igen néha észre kell venni a macskák kedvenc helyeit, egyébként lehet oda egy kis pad kellene üldögélni, mert olyan a hely kisugárzása! Jövök még majd de visszafelé mert megint lemaradtam.
Most butornézésben voltunk a héten és múlthéten és full kimerültek vagyunk mert nem tudok dönteni, nehéz megoldani a helyzetet egy bizonyos kereten belül. a lényeg hogy viszont a L alakú kanapé a szomszédban szemben landolt. Annak a helyére kell megoldást találnom. meg a fekhelyünket...szóval fő a fejem ezerrel ...Mert számításba kell vegyek Samus gondokat is. Ugyanis megint elkezdődött nála, még jó hogy az új bútorok megúszták... :)) :(( :)) de a busz már nem... :(( .
ráz a hideg és fáradt vagyok, most csak ennyire futotta.... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 19. 19:10

Paggykám, köszönöm a videókat, nekem tetszettek, és jó hogy ilyen eleven és fürge vagy, még ha mi nem is tudunk ott lenni de mégis
részesülünk a sok élményben...várom majd a tárlatvezetést is. Az jutott eszembe, hogy ha esetleg találnál egy nagyon szép prospektust, abból hozhatsz nekünk egy kis ízelítőt. :x :D :ymhug: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 19. 19:56

Kedves Szilvi és Kata!Nemrég értem haza és lehuppantam ide nézelődni.Először is leírom:
Fél -és egészfüllel hallgattam a rádióban a jövőkutatásról szóló rádióműsort,Sok izgalmas és félelmetes dolgot mondanak,DE AMIT LESZŰRTEM BELŐLE,AMIT TENNI TUDUNK a szelektív hullagyűjtésen,a takarékosságon kívül,hogy emberi életet élünk,segítünk egymásnak,kooperálunk.NA EZ AZ!!!!! :)) :)) :)) MI IS KOOPERÁLUNK ITT,TEHÁT JÓ ÚTON JÁRUNK!!! :)) :)) :))
Örülök,hogy Szilvi Tőled ennyi jó kép és hír érkezett érkezett.Mindjárt megnézem .MINDEN TETSZIK,de átfutom mégegyszer.Jövök vissza.
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 19. 20:05

Kata !! Adtál egy ötletet !!! Pár éve voltunk Ópusztaszeren,és természetesen megvettem a Feszty körkép kicsinyített változatát.
Nem tudom ki volt már ott közületek,de aki netalántán még nem volt,annak készítek fotókat,csak nem tudom szabadna e itt publikálni ?? :-?? :-??
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 19. 20:07

Paggy írta:Kedves Szilvi és Kata!Nemrég értem haza és lehuppantam ide nézelődni.Először is leírom:
Fél -és egészfüllel hallgattam a rádióban a jövőkutatásról szóló rádióműsort,Sok izgalmas és félelmetes dolgot mondanak,DE AMIT LESZŰRTEM BELŐLE,AMIT TENNI TUDUNK a szelektív hullagyűjtésen,a takarékosságon kívül,hogy emberi életet élünk,segítünk egymásnak,kooperálunk.NA EZ AZ!!!!! :)) :)) :)) MI IS KOOPERÁLUNK ITT,TEHÁT JÓ ÚTON JÁRUNK!!! :)) :)) :))
Örülök,hogy Szilvi Tőled ennyi jó kép és hír érkezett érkezett.Mindjárt megnézem .MINDEN TETSZIK,de átfutom mégegyszer.Jövök vissza.

Ahogyan azt Hofi Géza mondotta,:-Gondolkodom,tehát eszem !!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 19. 20:20

Drága Szilvi!Olyan jót vigyorogtam és úgy melegszik a szívem,amikor leírtad a gyógyszerész familiához való viszonyotokat.Szilvi!Minden ugyanígy lenne Pestem is,csak itt nagyobbak a léptékek...........Nálunk is az egész utca ismeri egymást,Itt is történik mindig valami,csak nem látunk mélyen bele egymás magánéletébe.Köszönünk,kukát húzunk ki,szólunk 1-2 szót.PERSZE ITT IS ÉN VAGYOK A MINDEN LÉBEN KANÁL ÉS A KÜLÖNC.Nem azért,mert annyira jófej vagyok,hanem mert nem adok annyit a konvencióra.Húztam az öreg kutyát összetákolt kocsikán,fenékre ültem a jégen és kiabáltam,hogy jöjjön már valaki segíteni/nemm azért mert nekem segítsenek,hanem asegítsenek bárkinek,aki elesik/Na persze mások sokkal rendezettebbek nálam.....
Szóval Szilvi !Örülök Lenke néninek és Lajos bácsinak.A vödörbe miért került a homok tetejére csempe?CSAK NEM A CICAKAKI MIATT?/Magamból indulok ki :)) /Nagyon aranyos Gombócka!!!!Szeretem a karakteres macskákat.Vicces a szélfútta kereszteződés és a POSTA valahonnan ismerős nekem!!!!
Mondd Szilvi!a boltban mindent lehet kapni annak ellenére,hogy van nagyobb üzlet is?Pld bugyit,papucsot,kapát,traktort hol vesz az ember?
A gyerekeid bírják a meleget?Nálunk az ibolykák a hűvöst és a kevés vizet kedvelik.Szilvi,Lukrécia cicám itt hasal a számítógép mellett.Hogy bírod,hogy nem jöhet be a lakásba Gombócka?-HŰ EZ A HELIKOPTERES PILÓTA EGY ZSENI,nemn sodorta le a fák tetejét?,,Szilvike!Köszönöm szépen a vidám bejelentkezésed. :-bd :littlehearth: :movingflower:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 19. 20:39

Kedves Kata!Végre jelentkeztél!Milyen jó,lesz új bútodod!!!Valami nagyon jópofát és persze jót válassz!!! :)) Kedves Kata!Bocsánat a párhuzamért,de nálunk lizi kutyámmal vannak hasonló dolgok,mint samukánál.Csak vele egyszerűbb a dolog.Az előszobában kő van és a földön naponta többször váltjuk a felmosó rongyot,amit azonnal ha valami nedvességet látunk rajta cseréljük.Lizi kb 2x jön le,de van úgy hogy ha nem vagyok itthon ,akkor "bent megy ki",mármint az előszoba kövére.Ez van.NAGYON-nagyon szeretenm őt.Jókedvű és kicsit együgyű lett :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: ,ahogy megöregedett, :(( /MINT ÉN!!!!/
Kata!Teljesen felvillanyozott a Szépművészeti Múzeum !!Már a fél Budapestnek elmesaéltem és mondtam menjenek el.Nektek,meg majd megmutatom!!!Karácsonykor szeretném feltenni.
A héten még megyek egy kicsit a városba a barátnőm lányaival esti sétára.Igyekszem fényképezni.Azután mézestészta gyúrás,nénikézés,ablakmosás,Lilla kosármeccs.......Tehát kATA,sZILVI ,lÁNYOK!mINDEGY ,HOGY BUDAPEST VAGY BÁRMELYIK CSODÁS VÁROS,FALU,a LÉNYEG AZ EMBER,a kedves cicók,kutyók,a sarki bokor,Ági biciklije a boltja előtt,Kata esti képei,Rita madarai,akik kopognak az ablakon ...NO ÉS PERSZE AZ ÉN ALMÁSPITÉM!!!!
Apropó,hamarosan csinálom a MINDENKI KEDVENCE MÉREGDRÁGA MOSZKAUER nevű teasütit.Muszáj karácsionyra csinálnom ajándékba,mert ezt kérik.
Most megyek 3 korty forraltbort inni.ész lett./a párom valami vacak vörösbort vett magának,így felforraltuk szegfűszeggel,most itt gőzölög a konyhában.Megyek ki.majd utólag javítom a leírtakat. :-h :movingflower: :littlehearth: :movingflower: Paggy
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 19. 20:43

Szia Paggy!!
Hogy az egyik falugazdász asszonyunkat idézzem mikor telefonál és kérdezik most hol van,azt feleli:-Itt vagyok Nagyecsed világvárosában !!
Ő Nyírparasznyai,irtó jó humora van !! És így van,nálunk mindent kapni !! Még
Spoiler: mutasd
drogot is
!!!
A város "fő erét" a "halálkanyart" majd azt is hozom !! Még Albán pékségünk is van !!
Gombóckámra visszatérve,persze hogy szeretném ha itt somfordálna a szobámban,de ez számomra lehetetlen,Drága szüleim ennyire azért nem engedékenyek.Talán ha még életemben egyszer véletlenül férjhez mennék,na akkor tuti egy szoba macsekkal indítanék !!
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 19. 20:47

Paggy!!
Abba a forralt borba csak cukrot,és borsot tegyél,a szegfűszegtől égni fog a gyomrod!!! ...Vagy nem .. :-??
Kellemes piálást!! Én ma Teqila koktélt ittam :D :D
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 20. 7:37

na én is jót vigyorogtam.. :D ..egyébként én a forralt borba kicsi fahéjat is szoktam tenni A szegfüszegből elég egy szem. Már régen ittam..mert amennyiért a vásáron árulják abból már veszek 1 l vörösbort! :D Persze én aki 4-5 db konyakmeggytől már kész vagyok :))
Na megyek visszafekszem, mert 5 óta fenn vagyok, az túl sok nekem..este 11.ig Ugyanis szerda este Istentisztelet.! :littlehearth:
Nagyon várom a szerdai alkalmakat! \:D/
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 20. 7:50

Sziasztok!

Hú, mennyi minden történt megint, mig nem voltam.
Ma csak, vagyis most csak bekukkantottam, mert hajfestés, főzés és egyebek. Hogy Ramosról és a cinegékről már ne is beszéljek. Délután festészet, kedden jött haza a padtársam Kinából, igy nagyon várom már a mai napot, mert borzalmasan kiváncsi vagyok miként élte meg azt a 11 napot.
Esőt mond mára, ráadásul Ramos kapott tegnap ajándékba egy b--i nagy szalmát. Végre sárga szalma, nem lucerna, ami porol ezerrel.
Ma még megvárom, hogy az esőtől hátha vizes lesz a házban neki a régi, holnap meg takaritás és csere. Meg hát frissen festett hajjal nem bújunk be a kutyaházba :-)
Jövök majd, mert ahogy beleolvastam a hozzászólásokba fülig fog érni a szám néha.

Mindenkinek szép napot.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 20. 11:23

Ágikám, mi is várjuk majd a barátnőd bejelentkezését képek formájában..Ramosról is valami frisset...na és az új hajszín,? :D ;) :x :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 20. 12:06

Jajj, Kata, muszáj irnom, mert vihogtam - jó, röhögtem - egy hatalmasat. Azért gyors megnéztem a hajam, hogy szőke maradt-e, mert már két órája ügyködök, de még midnig nem sikerült megszáritanom.
Jövök majd egyszercsak, nagyon igyekszem. :-)
Képeket megpróbálok majd olyat, amin nem látsziik, várom nagyon az élménybeszámolóját. Ramos pedig jól van, minden nap van valami újdonság, mint a gyerekeknél. De rohanok, mert nem leszek kész háromra, mikor indulnom kell.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 20. 16:42

Ági! :)) :)) :)) remélem sikerült elkészülnöd 3-ra! :)) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 20. 20:43

sziasztok!

Totál kifacsarva megérkeztem a festészetről.
Hireim sorrendben:
- ma kaptam a padtársamtól egy vizes papirt, amin a kalligráfiát lehet gyakorolni. Vizes ecsettel az irt karakterek meglátszódnak rajta és utána el is tünnek. - azt hiszem én kaptam a legnagyobb ajándékot- Óra végén pedig egy Iphone töltőt adott, amin Beijing felirat van. :-)
- A tanár úr a festészet elején mondta, hogy szerinte van aki meg szeretné mutatni mit csinált amig nem találkoztunk.- hát rám célzott- Ezt ő találta ki :-)
Lényeg: azt mondta, hogy azon gondolkodik az ötösre hány csillagot tegyen. :-)
- Meghivtak Bennünket az utolsó dec. 6.-ai óra után két héttel egy közös forró csoki iszogatásra a Konfúciusz Intézettől. Tanárunk is jelen lesz.
-Az utolsó órára jön a városi tv.

Hazaérve hulla fáradtan és farkas éhesen a drága egyszer gyermekem nem megette a kettőnknek szánt vacsorát? Mert ő azt hitte, hogy az az övé. Most itt ülök éhesen és fáradtan és nagyon sajnálom magam :-)
Ki is nyitom az ablakot, ha valaki megszánna és küldene valami különlegességet. Jó, akarom mondani bármi jó, csak kaja legyen :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 20. 20:49

Szia Ágika!Küldöm a fasirtot ,a krokettet és a szerelmeslevél nevű süteményt.Van kovászos uborka,frissen turmixolt almalé,hársfatea.Küldöm!!!!!!Válassz belőle!!!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 20. 20:52

Nagyon jó,hogy ennyi minden történt Veled!!!Tényleg befutott keleti festö leszel. :-bd Gratulálok! @};- @};- @};- @};- @};-
Valami finomság biztosan van a spajzodban.Nincs egy kínai leves?
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 20. 20:58

Paggy, jajj de drága vagy!
Igen, ilyen sorrendben kérem mindet ! :))
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 21. 10:57

Halihó Lányok!Itt átdereng a nap a felhőkön.Állok a vasalóállvány mellett és közben merengek.Ma rengeteg undok dolgot kell csináljak,ezért megvigasztalom magam 10 perc szünettel.Nézzük minek lehet örülni!?
-Itt szundikálnak a kutyák -cicák.Mindjárt csinálok képet.-Végre elviszik a ház előtt felhalmozott szemetet./kép/
-Sokat üldögélek a gép előtt és rengeteg festményt néztem át ahhoz,hogy igazán jó kis tárlatvezetést csináljak majd,-
-Holnap késő délután a barátnőm lányaival megyünk a városba sétálni.Át- gyalog- a Lánchídon!!!!!!!- :)) :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :-bd
Most csináltam 1 "csendéletet" a kupis konyhaasztalról.Folytatni fogom a könyv szerinti fényképezést. ÉS!!!!!!!!!!!!!Voltam a CEU épületében egy rövid előadáson.erről majd később.Szóval, teszek be képeket és csinálom tovább a dolgom.
Lányok!Mindenkit üdvözlök ,menjetek a szabadba,ha tudtok,ha nem ,akkor fényképezzetek otthon pld.egy jó kis csendéletet a kupis konyhaasztalról vagy ugyanilyen kis eldugott sarokról a lakásban! :-h @};- :littlehearth: :movingflower: Paggy
Szól a rádió! \:D/ \:D/ \:D/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 21. 11:15

Egy kis bosszankodás,de majd elmúlik:Ennyi ideig tartott míg a telefonomat aktív állapotba hoztam :(( :(( :((
Kép
Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 21. 19:54

Lányok full fáradtak vagyunk, most csak beköszönök. Hétfőn megjön az új garnitúra, és a hálószobába az új fekhelyek. egyenlőre ennyi. felhozzák és össze is szerelik. Kicsit mindegyik egy kicsit magasabb lesz, mint az eddigiek, de sajnos muszáj váltanom ezen a téren ha fel akarok állni miután leültem. Minden bútornak lesz új gazdája, tehát kárba nem vész semmi. Fiatalabbnak és könnyebbnek jó lesz.
Spoiler: mutasd
Kép
Kép
Kép
:-bd :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Most csak ennyire telik az energiámból... :-o i-) :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”