Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 12. 13:01

Kedves Szilvi!Amit Katának írtam,azt gondolom a dologról,nem türelmetlenkedem :-bd
Azért készítek az eseményeken képeket,hogy ne csak én lássam,hanem azok is,akik nem Budapesten laknak.Remélem tetszik 1-2 dolog!
Kedves Szilvi!Itt nálunk majdnem mindenki átesett epeműtéten.Általában nem vágnak,csak egy kis nyíláson eszközt vezetnek be és ott helyben összetörik,a kő nagyságától függ.Magam is kínlódok az epémmek,de nincs kövem.Van a közeletekben jó kórház?
A közösségi kertről:szó sem lehet vandálkodásról,mert kulccsal zárják/saját kulcsa van mindenkinek/Esetleg egérrágás lehet,de mostanában a macskák is látogatják,így esetleg ez a baj is elhárul.Senki nem veheti el a másik által termelt zöldséget.Működik a dolog.Kedves Szilvi szép napot! :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
És most hoztam kis meglepetésképet tegnap estéről.Üdv Mindenkinek.Paggy :movingflower: :movingflower:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 12. 13:02

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 12. 17:36

Pillanatra benéztem...nagyon szépek a pesti hidfények, pedig gondolom ez még nem a végleges, a karácsonyi még díszesebb lesz.
Az almás pitéd olyan guszta, hogy szerencsére nem én sütöttem mert a múltkori is akkor jutott eszembe, mikor már szinte azon forrón befaltuk! :)) .
Ma nem voltunk sehol, kivártam de szerencsére a tegnapi nap nem ismétlődött meg, holnap viszont déltől megyünk ha esik ha fúj... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 12. 21:36

Szép estét mindenkinek!
Gyors felteszem a képeim, mert törlöm a telefonról a felesleges dolgokat, holnapra kell a hely, ha videózni és fényképezni akarok.
Megigértem a padtársamnak, aki most a nyeremény úton van Kinában, hogy mindent megörökitek a kiállitás megnyitójáról.
Most végeztem a festéssel is, fáj a fejem is egész nap ezerrel, mert fúj a szél, nem szereti.
Valamelyik nap másik úton mentem dolgozni és kiszúrtam ezt a szépséget. Mivel a kaktuszok a gyengéim, ma megint arra mentem és lefényképeztem

Kép

Ma gyártottam a képeket, nem holnapra,hanem jövő hét szerdára, mert kritikán aluli volt, amit az előző órán műveltem.

Nap végén a káosz, festés után

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Amire ezeknél a képeknél figyelni kell, az a rendezetlenség virág szempontjából, leveleknél pedig az átmenet a sötét és a zöld között. Lótuszhoz hasonlit kicsit, bár annál valamivel könnyebbnek mondanám, mert legalább látjuk mit csinálunk.

Nagyon szeretem, mikor a körtefa levele elkezd szinesedni lehullás előtt. Reggel hét órás kép

Kép

Kép

Cinege az ablakban, mert a verebek és a galambok az etetőnél nagyon szemtelenek. Ramos szőre is ott van a kefébe, ha kellene nekik télire.

Kép

Ennyi volt lányok most csak, robogás fürdeni, meg törölni dolgokat a telefonról.

Paggy, nagoyn nagy munka amikor az ember egy csomó képet tesz fel. Van, hogy egy óra is elmegy, mire megszerkeszti az egészet úgy, ahogy szeretné. Ezért én mindenkinek csak köszönni tudom, amikor van mit nézni.
A kará csonyi képeket is várom, bár nem a szivem csücske az ilyen nagy kirakósdi olyankor.
Csak egyszer legyen már annyi időm, hogy végig nézzem azt a pár oldalt, amivel el vagyok maradva!
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 12. 22:32

Paggy kedves!! Csak nyugodtan a képekkel,én vevő vagyok rá!! Mindíg is szerettem múzeumba járni,sajnos nem sokba jutottam el felnőttként,de gyerekként nagyon sokba!! Rokonaink élnek Dunántúlon,és közülük anno sokan a Herendi porcelán gyárban dolgoztak festőként.Jártam ott a múzeumban ahol sok sok darab ki volt(van?)állítva,valami csoda!! Aztán szintén gyerekként voltam osztálykirándulás során a Hollóházi porcelán múzeumban,ott is csak tátottam a számat !! Sőt mi több,a Zsolnay-t is majdnem,de az zárva volt,viszont láttam sok sok műemlék renováláskor vissza állított Zsolnay tetőcserepet,és kályhát.Na ná hogy azt is gyerekként !!Egyedüli újkori múzeum látogatási élményem mikor úgy 8 évvel ezelőtt a Szegedi múzeumban voltunk,ja,és Ópusztaszeren a Feszty körkép és a skanzen!! Onnan van pár képem most jut eszembe,a fő gépemen nem a laptopon,ja,és még pár darab a Hortobágyról,majd elő kotrom őket!!!
Hogy gyerekként hol mindenhol jártam,nagy hirtelen el sem tudom mondani,de mindet imádtam.Egyik nagy vágyam volt,hogy eljuthassak a Budapesti szépművészeti múzeumba.Gondolom sok sok szép kép van ott,de ez csak álom!4 Tudom hogy onnan nem hozhatsz képeket,a Szegedi-ben sem engedtek fotózni,elvégre milliós értékű remekművekről van szó. Szóval nekem jöhet minden ami kultúra!! ...Meg ami nem =)) =)) =))

Ágikám !! Ramazuri vagy sem,ezek a festmények gyönyörűek!!! Követelek majd sok sok fotót a kiállításról !!!
Legutóbb sajnos elfelejtettem apukádnak kitartást,és gyógyulást kívánni,csak akkor ugrott be mikor már kikapcsoltam a gépet !! Utólag is Sok szerencsét !! %%- %%- %%- %%- %%-

Vannak új fotóim,de majd hétvégén pakolom fel,most olyan vagyok mint egy zombi,épp csak be akartam köszönni aztán itt ragadtam kommentelni,pedig hajnal 1 óta nem alszom.Valami oknál fogva mostanában hajnalonként egyszer csak felpattan a szemem.Sajnos már tinédzser korom óta altatóval kell aludnom,majd priviben megírom az okát,de nem a fórumon,ahhoz az túl személyes,aki kéri annak megírom,nem egy egyszerű eset ... sajnos :( :( :(

Jó éjszakát mindenkinek !! :-h :-h :-h
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 13. 8:18

Sziasztok lányok itt kicsit ködös reggel van, Samu még alszik, és változatlanul a monitorral küszködöm.
Ágikám köszönöm a sok szép festészeti képet, gyönyörűek, szinte átjön a virágok illata is. Sok sok munkád van benne, biztosan nagy sikere lesz a kiállításnak! :flower1: :-bd :littlehearth:
apudnak meg sikeres, győzedelmes napokat , és gyógyulást kívánok! :ympray: :flower1: :littlehearth:
A kaktuszos felvételen meg jót derültem, ha valaki ott akarna bemászni :)) hát :)) :)) :)) .
Szilvia, nincs annál rosszabb mint mikor az ember nem tud elaludni, mert a szervezetnek szüksége van regenerálódásra. Mikor fiatalabb voltam minden gond nélkül fennmaradtam olvasni, akkor még nem volt internetem, de rájöttem hogy jóból is megárt a sok. Csak egy kis időre próbáltam az altatót, de mivel érzékeny vagyok rá inkább iszom egy kis meleg mézes tejet időnként bár a mézre is allergiás vagyok egy kicsit, de egy két csipkelődés még elmegy...de a nagy viszketést már nem vállalom be..fél l. tejhez egy kiskanál. max.
Gyerekként iskolával voltam én is egy két kiállításon, és mikor Pesten laktam egy rövid ideig akkor eljutottam a Szépművészetibe. Akkor nekem az úszás és a mozi meg a disco volt a favorit. Baráti körrel mentünk rendszeresen. :D
Mi újság az epeműtéttel? Van valami új sebkezelő centrum ott műtötték az egyik ismerőst, pici vágás és már jól is van. egykét sebkezelésre még vissza kell menjen.
Mindegy, sehogy sem lányálom..függetlenül a miértektől, én sem szeretnék menni, de van egy pont amikkor már muszáj. :-?? .
hú már reggeli idő van sziasztok, mert aztán megyünk az utunkra! :x :ymhug: :movingflower: :littlehearth: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 13. 22:03

Kedves Lányok!
ELőször is köszönöm apu felé küldött jókivánságaitokat!
Hat után lett vége a kiállitás megnyitójának. Nagyon jóra sikeredett szerintünk.
A nap fénypontja és mélypontja számomra a mindenhol ott levő, mindent megszervező, mindent tudó és elintéző hölgyemény kérdése számomra, miszerint ugye szeretem őt? Hát persze, mondom én. Na erre ő meg azt mondja nekem gyanútlan nézelődőnek: Na akkor menj oda - mutat egy pasira-, mert a tv-sek riportot akarnak veled csinálni?
Miiiiii??? Csak anynit tudtam kinyögni, hogy ne máár!
Lényeg: Riport kész lett, remélem ami nem tetszett nekik majd kivágják :-)
Még most is röhögök rajta, mert a pasi mondja nekem,ha kérdez valamit, kicsit bővebben fejtsem ki, ne csak egy két szóval. He-he, nem ismert ő engem :))
A másik poén ezzel kapcsolatban. Várom a fiam, persze, hogy nincs ott négyre. Elvonulunk riportozni, mire kész vagyok, rohanok vissza, hogy mindent vegyek kamerára a Kinában lévő padtársamnak. Erre jöna fiam és mutatja ezt a képet:

Kép

Nem voltunk közös nevezőn, mikor megbeszéltük hol találkozunk, igy sikerült a pillanatot megörökitenie, hogy engem pellengérre állitottak. :-)

A kiállitás maga, még akkor is, ha nem voltak sokan szerintem nagyon jól sikerült.
A tanárunk bemutatót tartott kalligráfiából, válaszolt a kérdésekre, utána pedig tárlatvezetést kaptunk tőle. Minden kiállitott témába betekintést nyert a hallgatóság, a végén ismét kérdésekre adott választ. Jó volt, mindenkinek ez volt a véleménye.
Ami viszont érzékenyen érintett,hogy a számomra várva várt tájkép festészetre még gyúrnunk kell. Előtte tó, viz, vizezés, utána fák, aztán emberek, meg még ki tudja mi, amiből aztán gazdálkodhatunk.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 13. 22:24

A kiállitás

Spoiler: mutasd
A kalligráfia rajta az enyém-

Kép

Kép

Kép

A felső fehér fűirásos az enyém

Kép

selyemre festett kalligráfia

Kép

Kép

Kép

bambusz:

a felső bambuszos kép az enyém

Kép

a jobb felső vizes kép az enyém

Kép

orchidea

Kép

Kép

Szilvafavirág

az én képemmel inditottak
- ezt csináltam meg vagy négyszer kb. Ez a kép négy órás munkát takar. Akkor fejeztem be, mikor a tv-ben leközölték a hirt, hogy ég a Notre Dame.

Kép

Kép

Jobb felső az enyém
Kép

Kép

Kép

Holnap folytatom a másik teremmel, de kezd a viszeres lábam borzalmasan fájni a gép előtt. Majdnem négy órája töltögetem fel a képeket, sok most már neki, muszáj vizszintbe mennem. Jó éjt Mindenkinek!
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 14. 8:13

Szép jó reggelt!

FOlyt köv. a kiállitásról.

Spoiler: mutasd
Krizantém:

Jobb alsó az enyém.

Kép

Jobb oldali az enyém

Kép

Középső az enyém

Kép

A sokakat megosztó lótusz :-)

A jobb alsó az enyém

Kép

Kép

Bal felső az enyém

Kép

Az utolsó kép és a kedvencem a sok közül a bal felső, amit én csináltam

Kép

Madarak, halak, rákok

Kép

Kép

Kép

Kép

Ennyi volt a kiállitás maga.

Egy pár kép még:

A padtársam mesterművel, amivel kijutott Kinába. Per pillanat egy luxus hajón szeli át a Három szurdok gátat.
Fantasztikus képeket tesz fel a netre, bemutatója is lesz majd a Konfúciusz Intézetben Szegeden. Már nagyon várom. :-)

Kép

Nem a legjobb kép a szurdokról, de ezen nem látszik csak. Itt a papirpénz, amin a szurdok van.

Kép

Tanár úr készülődik a kalligráfiai bemutatóra

Kép

Fentről nézve az érdeklődők egy része

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 14. 10:33

Kedves Lányok és külön kedves Ági!Csak tényleg egy másodpercre jöttem,hogy megtudakoljam,hogy sikerült Ági kiállítása.MOST MÁR BIZTOS,hogy nagyon öregszem,mert elbőgtem magam örömömben.MILYEN JÓ,HOGY FELNŐTTKÉNT IS ÚJ DOLOGBA KEZDTÉL!Először is gyors ránézésre is fantasztikusak a képek,másodszor pedig öröm,hogy ennyire sikerült.Holnap érek rá,hogy tüzetesen megnézzem.KÖszönöm addig is,hogy feltetted. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1:
Kata!Sikerült kimozdulni?itt elég hűvös lett,de tiszta azidő.
Mindenkinek üdv és holnap jövök. :movingflower: :movingflower:
Dédink vasárnap 85 éves lesz.Megyünk egy menő ,rákospalotai/XV.ker./ vendéglőbe. :-h
Az étterem mottója:

Aki "nagymamáink" ízeit keresi, aki a mai ízeket keresi, aki jól akar lakni, akit nem érdekel a fúziós és molekuláris konyha, ők jöjjenek el hozzánk!
A TRAPVISORBAN megjelent 1 értékelés az étteremről:
Nem először tartottunk családi ünnepet a Víg Kalmár étteremben. Most sem csalódtunk, sőt. Az előkészítés remek volt és nagyon segítőkész, készséges, a kiszolgálás gyors és udvarias. Az ételek finomak és ízletesek, kérés szerint bármikor variálható.
Mindenkinek jó szívvel ajánlom az éttermet mind kisebb, mind nagyobb rendezvények megszervezésére, mert csodálatosan hangulatos, remek kisvendéglő. Köszönettel tartozunk a vendéglátásért.
https://vigkalmar.hu/kapcsolat/
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 14. 15:50

:D gratulálok Ágikám a sikeres kiállításhoz, még így is látszik mennyi munka van volt vele.Plusz. a beszámolód. Remélem ma már a megérdemelt pihenés és kényeztetés vár.
Mindenkinek kellemes délutánt
Yagamilight

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2019. november 14. 19:26

Sziasztok!

Hű, de lemaradtam egy pár dologról.

Gyönyörűek az esti képek.
És a KAKTUSZ!
Festmények is. Mind kell! ;) :D :D

Szép estét mindenkinek!

Yagamilight
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 14. 19:45

Egy csodás előadás fényképei.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 14. 23:15

Megint éjszaka van, mire idejutok!
Legtöbben már az igazak álmát alusszátok, igy szép álmokat! :-)

Aranyosak vagytok a dicséretekkel, köszönöm szépen!
Paggy, hatalmas ölelést küldök! :-)
Azóta is forr az internet a bennfentes körökben a kiállitással kapcsolatban. Pihenni még nem volt időm igazán, mert ma a fiamnak a TDK előadásán voltunk az egyetemen, este festés, most meg megint hulla fáradtan itt ülök.
Gyors megosztok egy videót, amit a netről vettem fel, mert úgy nem tudtam megosztani.
Itt a riport velem. Hát kicsit olyan nagyképűnek tünik nekem, bár tényleg nem annak szántam, de legalább látom magam, ahogy beszélek a festészetről és az élményeimről milyen vagyok. :)) Jó tokás, az már biztos. Isten bizony élőben nem ennyire =))
megkérdeztem a fiam, hogy nem cikis-e a videó, azt mondta nem cikis, hanem cukis.
Igy mertem feltölteni Nektek is. :-)

Viszont ahogy megnézitek ezt a csoportképet, mindenki ragyog rajta. Ilyenek vagyunk mind, ha a festészetről van szó :-) Nem egy rendezett kép, de tükröz bennünket

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 15. 11:45

Lányok ideértem!Mielőtt visszanézném a 2 nappal ezelőtt feltett képeket és hozzászólásokat,mégegyszer őszintén gratulálok Neked ági!Egyáltalán nem nagyképű a riportban elhangzó beszéded,inkább olyan kedves FIATAL LÁNYOS a hangod. :) :) :) \:D/ :flower1: A csoportkép nagyon barátságos közösséget mutat és egyben örömöt áraszt. :) :) :) :flower1:
Megyek nézelődni.
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2019. november 15. 12:05

Hosszú kihagyás után ismét itt vagyok és hoztam pár képet is ( végre kész a fényképezőgépem)
Pár kép a barátnőmtől ,tőlem a szobanövények és a lassan beérő citrom.

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Köszönöm nektek a rengeteg látnivalót, az utolsó pár oldalt már megnéztem.
Paggy! A KKK bejárásnál, mintha ott lettem volna ( valószínűleg egyhamar nem jutok el oda)
Ági! Nagyon jó lett a kiállítás, a képeket nézve egy kivételével felismertem az alkotásaid is. A videón látszik mennyire szereted csinálni és nem látszott, hogy izgultál volna. Igaza volt a fiadnak róla, az első gondolatom nekem is az volt.A lányok az utolsó képen nagyon aranyosak ahogyan felszabadultan örülnek
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 15. 19:23

Kedves Lányok!A déli nézgelődés óta bejártam a világot,majd megértitek,ha mutatomMost kegelőször,megint megnéztem du is Ági kiállítási képeit."Irigykedem" rá.Szépek,finomak,kínaiak.Megmondom őszintén nekem a virágzó ágak és a lótuszok tetszenek a legjobban.Jó érzés lehet ecsettel írni ,kicsit megérinthet az a kultúra.Bár ,amikor a Kor.Kult.Kp.megnyitásán voltunk és láttul a Goblin Party c.előadást,akkor azt éreztem,bár szeretem ezt ,DE NAGYON MÁS MINDEN MINT EURÓPÁBAN.Ennyi év film-és sorozatnézése után először éreztem,hogy mennyire más!!!!Most Ági tanára mutatta az ecsetfogást,s ugyanezt éreztem.Teljesen más kéz-ujj-csukló mozgás.Hülyeség lehet ,amit írok,de mást kapcsol be az agyban.Emlékszem a második nagy kedvenc kínai sorozatnál,s azt hiszem erről mr írtam,míg csodás porcelán csészében virágteát iszogattak a szereplők,/a történetben/,addig a háttérben egy szolgáló büntetése a forró üstben való megfőzése volt.Szépség és durvaság együtt.Mert szépségesek ezek a képek,a finom ecsetvonások,az elképzelt kép,amit mögötte látok,izgalmas,elgondolgottató,de picit idegen is egyszerre.Kedves Ági köszönöm szépen. ^:)^ ^:)^ :littlehearth: :movingflower:
Kedves MinGi!Te csináltad ezeket a különleges fotókat?/VALÓDI A BAZILIKA A HÁTTÉRBEN????/Mert,ha igen,akkor miért nem jössz többet????Különösen tetszik az ablakon beáramló napfényben sugárzó amarillisz képe.ÜGYES VAGY!!!!Köszönöm a képeket.
Kedves Lányok,most elárulom hol jártam.
Jószerencsémre nagyon-nagyon-nagyon kedvezményes jegyet /összesen 1 db volt/sikerült szereznem holnapra valamire.A VALAMI EREDMÉNYÉT KARÁCSONY MÁSNAPJÁN ADOM KÖZRE,de az oda vezető utat megmutatom.kicsit várni kell rá mert a you tube-ra teszem fel.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 15. 19:49

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 15. 19:59

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 15. 20:00

https://hu.wikipedia.org/wiki/Millenniu ... A9km%C5%B1
Most megyek mosogatni és főzni holnapra.Korán kelek majd a sok dolog miatt.Szép estét kívánok!Paggy :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 15. 21:23

Sziasztok!

MinGi! Nagyon jó képeket tettél fel! Csodás a bazilika ködben, ha az ember nem tudná, hogy igazi az épület azt hinné, hogy fotoshop.
Az ilyen citrom nevelésről mindig csak álmodoztam. Nagyon ügyes vagy! Anyunak volt régen ilyen amarillisze. Nagyon szép!

Paggy! Teljesen igazad van a más látásmóddal és a többivel. Ezért van gondom a kalligráfia értelmezésével. Az életbe nem jegyezném meg amiből összetevődik egy irásjegy. Van köztünk olyan, akinek ehhez van érzéke a festészethez kevésbé.
Nekem a szivemhez a szilvafavirág - vörös-, a bambusz, krizantém áll közel. Talán még az orcidea is, mert nagyon finoman kell a leveleit festeni, hogy élethűek legyenek.

Megnéztem a videókat, köszönöm szépen, kiváncsian várom majd a tárlatvezetést is.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 16. 19:05

Lányok csak egy szóra jöttem illetve többre:
Nagyszerű,lenyűgöző,szemkápráztató kiállítást láttam!!!!!!!!!!!!!!!!! ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
https://www.szepmuveszeti.hu/kiallitaso ... -fenykora/
Kedves Lányok!Itt még jó idő van,elég egy kis dzseki.Menjetek ki a szabadba,ha tudtok !Szép estét!Paggy :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Kedves MinGi!Szeretném felvenni Veled a kapcsolatot,írok emailt.FONTOS LENNE!Üdv:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 16. 20:32

Kép
Folyt .köv.KARÁCSONYKOR!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 16. 23:27

Paggy, olyan jót mosolyogtam itt magamban a videót hallgatva. :-)
Totál a hatása alatt voltál és a félreszólások úgy jöttek, mint nekem a melléütések a billentyűzeten, mikor nagyon fáradt vagyok :-)
Ez most dicséret volt ám! :-)
Legjobban a forradalom tetszett, és hogy utána feladtad :-)
Lényeg, nagy kedvet csináltál a jövőbeni megnézéséhez :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 18. 10:28

Sziasztok!Ágika !Levettem a videót,mert nagyon idétlen volt.Amióta láttam a kiállítást, azóta zsong a fejem,mégpedig azért,hogy miként kéne feltenni ide a képeket és a magyarázó szöveget.Jó volna visszadni az élményt!........Élmény ide-oda,MOST FUTNOM KELL AZ ESŐBEN a bankba,majd vásárolni,hurkát sütni.Du 5-kor pedig dolgom van.MEGYEK IS. :-h :movingflower: :movingflower: Paggy
Azért hoztam egy aranyos fotót a We Love Budapest oldalról.
Kép

Vissza: “Társalgó”