Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 4. 16:18

A GELLÉRT SZÁLLÓ oldalról,ahonnan jövünk le a hegyről és a fürdő bejárata:
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 4. 16:21

LEÉRTÜNK.ITT A SÉTA VÉGE. :flower1: :littlehearth: :flower1: Paggy
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 4. 16:29

Ó, :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: BORZASZTÓ ÁGI NEM VETTEM ÉSZRE,HOGY ÍRTÁL!!!NEM TETTEM VOLNA FEL.BOCSÁNATOT KÉREK,Veled érzek. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 4. 16:40

Paggy, ne kérj bocsánatot! Nincs miért!!
Indulunk az orvoshoz. Próbálok erős lenni, bár már nagyon rosszul vagyok a sirástól. Francba.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 4. 16:56

KÉRLEK NE SÍRJ, MERT AZ IJESZTŐ A KUTYÁNAK.TARTSD MAGAD!!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 4. 17:32

Ágikám, nincs szó, ami vigasztalna egy ilyen hirtelen lerobbanás után...Sajnálom Ödönt, hogy így elfogytak a lehetőségei. Hiányozni fog nekünk is a beszámolók róla, de ha szépen elszenderítik még mindig a leghumánusabb megoldás. Nekem is volt két kutyám akit muszáj volt így elaltatni, mert a 3. gazdaváltás után már nem volt hajlandó senkit elfogadni csak engem...én meg sajnos akkor adtam el a sashegyi kertemet..és csak két kutyát tarthattam meg...És természetesen Flitter volt az egyik..az összesnek az anyja. Aki Hungária Championátust is nyert..anno..ahhoz kellet 3 CAC kiállítási eredmény meg a KI. munka vizsga . Nekem az orvos elvitte mindkettőt a kutyatemetőbe..
Egy dolog biztos sokáig fog hiányozni, de a szeretet amit adott és ti adtatok neki az nem megy veszendőbe, az örök érték marad! :littlehearth: :(( :littlehearth: :littlehearth: Ödönkém, azóta már biztosan egészségesen szaladgálsz te is az örök vadászmezőkön! :littlehearth: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 4. 18:33

Ági! Ilyenkor nagyon nehéz okosat, bölcset mondani. Nem is olyan helyzet ez, amit szavakkal el lehet intézni.
Ilyenkor az ember vigasztalhatatlan.

Ami mégis eszembe jut elsőként: ha már ennyire rossz állapotban van, talán megváltás lesz neki, ha elaltatják.
Titeket nem vigasztal, de neki jobb lesz így.

Spoiler: mutasd
Az én Dundim is pontosan így járt. Lesett a lábairól. Kapott egy injekciót, akkor tudott járni egy kis ideig, majd
újra csak feküdt, nem tudott felállni. Megint injekció, újra járt pár napot.... A negyedik injekciónál azt mondta az
orvos, ha a saját kutyája lenne, már elaltatta volna, én se kínozzam tovább. Akkor még egy ötödik injekciót kértem.
Azután már csak két napig tudott járni. Naponta többször kicipeltük a fiammal, hogy pisiljen, kakáljon. Amikor már
három napja nem volt széklete, kértem, az orvost, hogy altassa el.

Jaj, Istenem, de szomorú dolgok ezek! Együtt érzek veletek!
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 4. 19:56

Lányok, Ödön nincs többé!
Éjszaka hozzák a hamvait haza. Nem sirtunk, dicsértük, simogattuk mig elaltatták.
A szivem egy darabja odalett Arthur után vele is.
LEbénult a hátsó része. Ennyi volt.
én rosszul lettem, ahogy hazaértünk. Máris hiányzik, de nagyon.
Köszönöm mindenkinek, hogy meghallgattátok a hülyeségeim vele kapcsolatban. Még megugatta ma a postást ahogy kint feküdt a plédjén a tulipánfa alatt az árnyékban....
Az orvos nagyon rendes volt.
Majd jelentkezem, most egyenlőre el sem hiszem, hogy nincs már.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 4. 19:58

Paggy! Élvezetes volt nagyon a szülinapi kirándulásotok! Nagyon szép a kilátás, és maga a sétány is.
Olyan jó, hogy még ennyi zöldet láthatunk, de már nem sokáig. Október végéig még el vagyok, de a
november... aztán karácsony környékén ismét elvagyok, de a január meg a február...

Egyszóval gyönyörű a Gellért-hegy környéke. A Sziklatemplomról még nem hallottam, de utánanéztem
a neten, a belsejét is megbámultam. Nagyszerű ötletnek tartom a különböző hosszúságú, meredekségű,
kanyarulatú csúszdákat. Legalább a gyerkőcök is szívesebben mennek kirándulni a szülőkkel.

A Duna, a hajók és a hidak szintén fantasztikus látványt nyújtottak. Szép videókat és képeket hoztál,
megérdemelted a kapucsínót! :)) :))

Tegnap készítette rólam egy kolléganőm, csak úgy:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 4. 20:00

Ági! Mindent érzek, amit ti! Együtt vagyok lélekben veletek!

Nyugodj békében Ödönke!
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2019. szeptember 4. 20:17

Ági! Együtt érezek veletek, ilyenkor az ember szinte nem is tud mit mondani.
Igaz az a mondás, hogy a kutyák csak életünk egy részén kísérnek el minket, de mi az ő egész életüket végigéljük.

Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van.
(Ben Hur Lampman)
dolores953

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2019. szeptember 4. 20:46

Rita írta:Tegnap készítette rólam egy kolléganőm, csak úgy:

Kép

Drága Ritám, nagyon örülök, hogy a neved mellé végre társíthatom az én
egyik kedvenc fordítómat. :littlehearth:

Gratulálok, hogy a lányod és a fiad megtalálták életük párját. :x
Akkor már csak Kristófnak kell valakit találni. ;)

:movingflower: :littlehearth: :movingflower: :littlehearth: :movingflower: :littlehearth:
" Ha van borod és pénzed, barátod is sok lesz. "

Kinai közmondás
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 4. 20:51

Ági!Nem tudok mit írni,csak hogy együtt érzek Veled.Nagyon szomorú,fájdalmas elveszíteni az állattársat.Csak azt tudom írni,hogy neki biztosan így jobb.Dömötör nálunk itthon van egy cserépkancsóban.Gyújtok egy gyertyát Ödönnek.Vigyázz Magadra! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 4. 20:52

Rita!Köszönöm a fényképed. :littlehearth: Paggy
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 4. 21:05

Jaj nekem Ági! Csak most néztem be, és megállt a szívem egy pillanatra. Nem is tudok mit mondani, átéltem én is. Most nagyon dobog a szívem.... és csak drukkolok, bár tudom ti mindent megtettetek, megtesztek érte, és azt is, mi lenne neki a jó, hogy ne szenvedjen,... mégis reménykedem. Már biztos haza jöttetek a dokitól....???

Csak ezuán léptem be a fb-ra, és láttam a szomorú tényt. Együtt érzek veled, és megnyugvást!!!
Légy boldog Ödön az örök vadász mezőkön.

Bocsi Paggy, de nem volt erőm a képeidet és videóidat megnézni, csak átpörgettem. Majd ha nyugodtabb leszek.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 4. 21:11

Gabi! Itt is írta Ági, egy kicsit fentebb.
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. szeptember 4. 21:12

[quote="f.ági"]Lányok, Ödön nincs többé!
Éjszaka hozzák a hamvait haza. Nem sirtunk, dicsértük, simogattuk mig elaltatták.
A szivem egy darabja odalett Arthur után vele is.
LEbénult a hátsó része. Ennyi volt.
én rosszul lettem, ahogy hazaértünk. Máris hiányzik, de nagyon.
Köszönöm mindenkinek, hogy meghallgattátok a hülyeségeim vele kapcsolatban. Még megugatta ma a postást ahogy kint feküdt a plédjén a tulipánfa alatt az árnyékban....
Az orvos nagyon rendes volt.
Majd jelentkezem, most egyenlőre el sem hiszem, hogy nincs már.[/quote

Fogadd őszinte részvétem. Nagyon sajnálom. Szép kutya volt és bátor.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 5. 7:07

Lányok!
Mindenkinek nagyon köszönöm a kedves szavakat! Nagyon sokat jelentett nekem.

Este 11.00-kor megkatuk a hamvakat, jött a srác vele. Egy nagyon emberséges, állatszerető, hatalmas szivvel rendelkező embert is mertünk meg benne. Mást ajánlottak, de én őt választottam, mert a kutyás oldalon nagyon szépeket ir, adakozik. Kiderült a hamvasztás 10 %-át ajánlja fel ilyen célra, pl műtét, ha egy nagoybb összeg megvan.
Megkérdezte látni akarjuk-e a képeket, amit mindig csinál dokumentálva a munkáját. Nem kértük. Csak hozott este hármat, ami nem olyan, hogy nem lehet megnézni. Mindezt azért tette, mert ilyennel nem találkozott még.

Kicsaptak a lángok a kéményből, ahogy működött nála közben. Hiába, Ödön még halálában is egy erős, és különleges kutya volt.
[spoiler]Kép

Kép

Nem irok többet róla, de ezt még betettem.[/spoiler]
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 5. 7:10

Paggy, remélem a többieket nem tántoriotta el az én irásom attól, hogy végigjárják Veled a túrát!!
Fogom én is kicsit később!

Rita, örülök, hogy látlak! Végre! Tetszik a kép! :-)
Szegény Dundi is a végén! Teljesen átéreztem ahogy olvastam. Mit meg nem tesz az ember, az utolsó pillanatig.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 5. 7:29

Drága Ágikám késő éjjel a telefonról írtam neked, most itt is. Együtt érzek veled én is, és bár nehezek voltak ezek az utolsó pillanatok, elengedni egy általunk szeretett lényt, de neki így volt a legjobb. Most már az örök vadászmezőkön rohangál. Ez adjon megnyugvást, bár még nagyon friss az elválás. Remélem lassan megnyugszol és tudod, hogy mindent sőt sokkal többet is megtettetek Ödönért és egymásért is. Mert kevés ennyire odaadó család vagytok, mint ti! Harcoltatok a végsőkig. :movingflower:
Idővel talán lesz majd egy másik kutyus, aki az örökébe léphet, és így is feledteti majd veletek a gyászt. Még most is szorít a szívem, és nagyon kedves gesztus volt ettől a fiatal embertől, ahogy hozzátok állt. Itt köszönöm meg neki, mert nem írtad hogy hol olvashatók az ő munkái.
Az biztos, hogy nagy empátiával rendelkezik. :movingflower:

Remélem hamarosan már nem csak könnyekkel, hanem mosollyal tudtok majd emlékezni RÁ. :flower1: :littlehearth:
Szeretettel ölellek és puszillak! :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 5. 7:33

Kedves Paggy, egykét képet és videót megnéztem, és tetszenének is de nekem sajnos nagyon rossz emlékeim vannak így nem tudok pártatlan lenni az élménnyel kapcsolatban. DE annak azért örülök, hogy sikerült ez a kirándulás, és szép napot fogtatok ki! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Ritám, boldog vagyok hogy végre én is társíthatom a neved egy képpel, így sokkal személyesebb! szuper jó lett ez a villámkép! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 5. 10:57

Kedves Ági!
Mi elmentünk Dömötörrel a hamvasztóhoz.A Duna mellett bérel egy nem működő gyárban egy kis udvart.Betettem a tepsibe a sálamba burkolva , megvártuk míg elfüstölt, a felhőbe költözött.Cserépben kaptuk meg.Az utolsó meghalt cicám is itthon van.Azért nem szórtam még szét,mert az utcára ,egy bokor alá ,akarom temetni őket,csak még mindenhol építkeznek ,útfelújítás van MAJD odaszórom .Ha esetleg egyszer elköltözöm,legalább az utcán vissza tudok járni hozzájuk..Egyébként, ahol hamvasztották, az közel van dédihez.Mikor megyek, mindig mondom Dömötörnek,hogy nem tudom hol van,de örökké a szívemben lakozik.Ágika!Vigyázz Magadra!A TIBETI HALOTTASKÖNYV szerint a lélek 49 napig még nem tud elszakadni az itteni léttől.Anyukámnak,a cicámnak és Dömötörnek is sokáig égettem mécsest a konyhaablakban.Még aranyos is volt,hogy amikor a 3 tenor római hangversenyét ismételték a rádióban,kinyitottam a konyhaablakot és anyukámnak mondtam,hogy hallgassa ő is.Erre a lányg nagyon erősen imbolyogni kezdett.Örültem.Nem mentem bele tovább a témába és nem őrültem meg,de megnyugtatott , tudom,hogy akit szeretünk, az nem hagy el minket.Ezüst vagy arany szállal kapcsolatban maradunk.Ma találkoztam azzal az asszonnyal,akinek a gyereke öngyilkos lett/?/Majd erről egyszer mesélek.Mindjárt hozok neked egy szép virágot. :-h Paggy

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 5. 11:10

Sziasztok egy reggeli kép telefonnal:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 5. 11:16

Kata!Csak olyant csinálj,ami kedvedre van!Már én is ezt az elvet vallom és élem. :flower1: :littlehearth: :flower1:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 5. 14:04

Paggy! Végignéztem ezt a kellemes kirándulásnak is beillő sétát a Gellért hegyen. Jó időt fogtatok ki, és sétáltatok végig. Szép képeket és videót csináltál, köszönöm. Az óriás csúzdánál készült képek egy aradi játszótérre emlékeztetnek a Maros partján. Ott csodáltam meg először ilyet. B-)

Rita! Örömmel láttam a fényképedet, ami mostanában készült. Kicsit másmilyen kép élt bennem, dehát minidig változunk.

Ági! Eszembe juttok még állandóan, és ezzel együtt a mi Emmánk eltávozása is. Úgy gondolom, hogy a jövő héten kezdődő krizantém festészet alkalmat ad az érzelmeid kifejezésére. Ez a virág az emlékezést, a magányt fejezi ki, mindent ami a szívünkben él.

Kép

Vissza: “Társalgó”