Van képem hozzá

Gabóci5

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. január 6. 16:51

f.ági írta:Sziasztok Lánykák!
Ma nagyon megörültem, mikor láttam, hogy megjöttek az utazáshoz rendelt könyveim. Az a baj, hogy 2008-as kiadásnál nincs frissebb.

Kép

Húú Ági! De jó lesz neked, örülök, hogy ilyen klassz útra mész. :)

Szegeden sütött ma a nap? :) Nálunk borus volt egész nap. Ezeket a képeket háromnegyed három és negyed négy között csináltam.

Kelet felé fordulva

Kép

Kép

Kép

Nyugaton sokkal komorabb minden.

Kép

Kép

Kép
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 7. 10:23

Sziasztok!
Gabóci! Nagyon szép az a napos képed, ahogy a felhőkön átsüt.
Az a kerek bizé nem tudom mi, nálunk kisebb méretben van itt a kerités után a tó partján. Nagyon sokáig azt hittem kutyakaki, mire rájöttem, hogy az a fáról esik le. :-)

Mai találós kérdés. Ki tudja mi ez?
Használják emberek is, kutyáknak is lehet adni . Én későn kapcsolva most őröltem le Ödönnek, mert nem kaphat csontosat és muszáj pótolni a kálciumot.
Szép rózsaszin szine van, bár ez attól függ honnan szerzi be az ember a daráláshoz. Én szerencsére háztól tudom már nagyon régóta.
A kép nem adja vissza ezt, de kicsit világosabb, mint a rózsaszin himalája só.

Kép
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2018. január 7. 10:53

f.ági írta:Mai találós kérdés. Ki tudja mi ez?

Szerintem tojáshéj.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 7. 10:58

Csak beugrottam Ági találós kérdése miatt, de ha elkészültem a Memory 14. részével,
újra jövök!

Szerintem kiszárított rákocskák ledarálva. Ne nevessetek! A rózsaszínről jutott eszembe.
Abból meg az, hogy a páncéljában lehet kalcium.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 7. 11:13

MinGi! Tied a hangszóró! :-)
A rákocskák is jók volnának, igaz jóval drágább lenne. :-) Két teákanál Ödön napi adagja, úgyhogy kapkodhatom a fejem, hogy elég legyen jó ideig.
Ma emiatt - és tanulás helyett - tésztagyúrás volt. Mondjuk az ebéd sem áll még sehogy. ..

Kép

Napfényes, szép, de mégis szürke idő van nálunk.

Kép

Kicsit nagyok a képek, de nem volt időm kicsinyiteni most.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. január 7. 12:11

f.ági írta:Sziasztok!
Gabóci! Nagyon szép az a napos képed, ahogy a felhőkön átsüt.
Az a kerek bizé nem tudom mi, nálunk kisebb méretben van itt a kerités után a tó partján. Nagyon sokáig azt hittem kutyakaki, mire rájöttem, hogy az a fáról esik le. :-)

Ági!
Mire ide találtam a találóskérdésedet már megfejtettétek. Azt a kerek bizét már mutattam, narancseperfa, vagy másnéven vadnarancs. Ahogy megyek a boltba, van egy régi temető, annak a kerítésénél sok ilyen fa van.
Nagyon jól néznek ki azok a száraztészták, ügyes vagy, te mindig csinálsz, van géped?

Kép

Garfield megint megtalálta a jó helyét. :)

Kép

Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 7. 17:22

Paggy! Köszönöm szépen!

Én egyáltalán nem szeretem a telet, még akkor sem, ha esik a hó. A tavaszt várom, főleg
az április környékét. Azt már kedvelem, egészen szeptember végéig jól elvagyok.

Zsike! Gyönyörűek azok a fotók! Jó, hogy láthattam!!

Gabi! Még nekem is van rózsám, tartja is magát, de már nagyon ki van fakulva. Le is fotóztam vagy
másfél hete, de nem találom, újra csinálok majd róla. Megtaláltam, még benne volt a gépemben:
Az alsó képen futórózsa van:

Kép
Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 7. 17:22

Ági! Amíg el nem indulsz, mi is veled készülődhetünk, ha megosztod velünk ha van valami fejlemény
az úttal kapcsolatban, mint például ez a két útikönyv! Máris közelebb érezlek téged az úthoz, és én is
nagyobb izgalommal várom, hogy útra kelj!

Nálunk ma újra három percre kisütött a nap, de csak annyira, hogy alig látszott az árnyékom.

Azt hallottam, hogy mi is ehetnénk az összetört tojáshéjat, de nem mélyedtem bele jobban.

Gabi! A két "beszélgető" veréb, szenzációs fotó, de nagyon tetszik a többi is! Garfield beájult!
Cuki!

Még a téli szünet kezdetén hatalmas nagy robajra pattantam fel az íróasztalom mellől. Tudtam, hogy
már megint nekirepült egy madár az ablaknak, de azt is sejtettem, hogy nagy testű lehetett, a hangból
ítélve. Kiszaladtam a konyhába, hát azt láttam, hogy egy "kómás" szajkó ácsorog a szúnyoghálós
ablakszem előtt. Mozdulatlan volt, kimeredt a szeme, és folyamatosan nyitva volt a csőre. Nyugodtan
fotózhattam, a szeme sem rebbent.

Kép

Később még mindig nem tudott mozdulni, de a csőrét összezárta, és már pislogni is képes volt.
Kb.20 percig állt mozdulatlanul, aztán eltűnt. Különben ez nálam minden napos. Az én szobám
ablaka állandóan maszatos, mert a verebek és a cinegék is örökké nekirepülnek.

Kép
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2018. január 7. 17:37

Rita írta:Azt hallottam, hogy mi is ehetnénk az összetört tojáshéjat, de nem mélyedtem bele jobban.

Elárulom nektek onnan tudtam,hogy Ági képén tojáshéj van ,mert ezelőtt kb. 30 évvel én is daráltam egy idős orvos javaslatára az édesapámnak amikor eltört a lába és nehezen gyógyult.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 7. 18:03

Sziasztok!Sajna gépem egy jó darabig nem lesz,de legalább nézelődhetek.
Gabóci!Gyönyörűek a sötét felhők és a faág ,ahogy benyúlik.Garfieldnél először megijedtem,ahogy elnyújtózva feküdt a kályha/?/ előtt,de azután rájöttem így szundikál.Nagyon jópofa,mint a rajzfilmekben!Aranyos .Köszönöm a képeket.
Ági!Milyen jó lesz neked!Ne felejtsd el leírni ,mit láttál,mert annyi élményed lesz,hogy nem fog elférni a kofferodban és ott ne hagyd!Most a TE szemeddel nézzük meg Kínát.Annyi gyönyörű kép van a NETEN róla.Hogy kell feltölteni ott a fényképezőgépet,Konetor,töltő,vagy telefonnal fogsz?
Remélem Ödön már jól van!Szívesen látnám őt többször képen!
Kedves Rita!Nagyon jó kis madárportrét sikerült készítened.Nem hisszük el,hogy az állatok is személyiségek és tessék ,itt áll előttünk egy igazi.Köszönöm a képeket.
Katát nem láttam a képeken.Hol lehet?

A fréziahagymák felszívódtak a földben,felélték magukat.Az elszáradtakat kihúztam és semmim nem volt alul.Megnéztem,kiborítottam a földet.Tehát a hagymás növények hybridjei max 2 évig ültethetők.
mifelénk arat a kaszás ,mert egy kedves kutyás ismerősöm uszkárja ma reggelre az égbe költözött.16 éves volt és szépen elaludt.Bőgtünk egy csomót,mind akik ismerték.
Most egy kis vidámabb:SENIORJÓGÁRA megyek.A mi kerületünkben nagyon támogatják a 60 fölöttieket.SOK_SOK kedvezményt kapunk egy kártya kiváltása után./uszodabérlet,jóga,torna és egybek/,ezért péntek délelőtt megkezdem.A szomszéd utcából is jár valaki és mikor elmeséltem,
a bajsza alatt somolygott.Megkérdeztem mire véljem,erre csak azt mondta:Felkészültél rá?Vajon mit akar ez jelenteni? :-??
Most elköszönök.Szép estét!Paggy
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. január 7. 19:29

Paggy! Jó, hogy ott törődnek az idősökkel. Menjél feltétlenül, biztosan nagyon jó lesz, sok kitartást hozzá! Most olvastam a neten, hogy az egyik barátnőm aki nemrégen költözött fel Pestre a gyerekeihez, SENIOR tánctanfolyamot indított. Csak ne lennék ilyen messze! :(

A fréziák emlékére ;) :movingflower:

Kép
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 7. 20:27

Gabóci!
Akkor ez nem vadnarancs ami itt van nálunk. Kisebb, barnább, valamint tényleg kaki kinézetű :-) .
A Tied viszont nagyon szép igy nagyban. Nem emlékeztem rá, de nem is találkoztam még vele élőben.
Garfield ebben a pózban fenomenális a kandallón. Gondolom a pléd sem véletlenül került oda neki. :-)
Tésztát már évek óta én csinálok magunknak, felváltottam anyuét, hogy kevesebb dolga legyen velünk. Gépem is van. Cérnametéltet, hosszú tésztát, csigatésztát, csőtésztákat, eperlevelet szoktam csinálni.

Rita! Szegény madárka! Lényeg, túlélte. Úgy emlékszem itt volt fotó egy pesti nagy épületről, bár lehet tévedek, amin madarak voltak felragasztva az ablakra, mert nem látták a repkedők , nekimentek és a többség nem is élte túl.
Nálunk szerencsére amióta itt lakunk tizennégy éve csak egyszer ment neki egy kis madárka a konyha teraszajtajának. Azon nyomban el is repült.
Ma megcsináltam a töltött virslit. A fiam azt mondta : zsir, ami leforditva jöhet legközelebb is. :-)

MinGi! A tojáshéjport én is olvastam, hogy nyugodtan lehet enni embernek is, de igy, hogy van aki használta már jó ajánló.
Ödön minden további nélkül befalja.

Paggy! De sajnálom a fréziáid! De igy legalább tudod, hogy két évig élnek. Kiváncsi leszek nagyon a jógára! Ödönünknek holnap lesz varratszedés. Ő még nem tudja, de én izgulok ezerrel. A múltkor a férjemnek ki kellett menni, mikor a kanült rakták be neki, mert a dokinő sose találja a vénáját, János meg majd elájult közben. A fiam mondja, mikor arrólt volt szó, hogy talán nem tudok ott lenni,hogy : anya én is elájulok. Na, kivagyok én velük!
Már levettük az úszógumit a fejéről, csak este tesszük rá, mert nem lehet megbizni benne.
Nálunk a szomszédban az előző német juhászunk szerelme Lilike költözött az örök vadászmezőkre tegnap. Mi is megsirattuk itthon. Menhelyi kutya volt, de annyi szeretet volt benne, és Arthurunk imádta. Szerintem 15 éves lehetett. Költöznek a szomszédék Dunaújvárosba nemsokára, lehet Lilike már nem akart velük menni...
Na most még Arthurt is megsirattam megint.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 8. 8:24

Kedves Lányok, végigolvastam a topikot, és kigyönyörködtem magam a képeiteken. Hát jutott mindenkinek hol jó, hol rossz. :) . Jövök majd a facen már fenn vannak a képek, ma délután már ki fogom ide tenni. Most megyek, keltem Samut, és megyünk az orvosához. Nekem meg az özvegyi nyugdíj miatt van futkosni valóm! Samuka jól bírja a gyűrődést. Írok majd bővebben, is. A bátyám anno mindig jól kifőzte a keménytojás héját pedig megszabadította az esetleges belső hártyától. jól kiszárította, és papírtörlők között összetörte egy sörösüveggel, majd ment a kávédarálóba. Onnan pedig a tartóba és ő is ette. soha nem is törött el semmije. Egyébként a gyógyszertárban is lehet ilyet kapni, és tuti hogy steril!Csak most nem jut eszembe a hivatalos neve. Na majd ma úgyis váltok ki receptet, majd leírom! Na mentem mert még tollasbáli ruhában vagyok.. :D .
:ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 8. 13:15

Sziasztok!Hogy én is rakjak ki valamit,erről a pasiról egy régebbi újságban olvastam,most nem tudom lefotózni,de megtaláltam a linkjét.Beteszem.
Utazás és bátorság kell hozzá. http://www.blikk.hu/aktualis/vilag-titk ... fi/cq1nmgt

Valamint ,megcsinálta a lányom a fényképezőgépem.szerinte:
-Mama,nem a tojástartók között kell cipelned a táskádban,ez egy műszer! [-x -Na most nem ott vittem,de igaza van, rengeteg cucc között volt.Ezentúl gondosabb leszek. És, csináltam egy kis videót az állatkereskedésben,talán,ha sikerül a telefonomról letölteni,este kiteszem.
KATA!Örülök,hogy hallok rólad. :movingflower:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 8. 13:37

Ígéretemhez híven itt vagyok, nem rég értünk haza, és amíg elkészül az ebéd /már csak meg kell főnie/, addig kiteszem a képeket is. :D
Ja igaz is, megkérdeztem ezt a tojáshéjdolgot és TOVITA néven kapható. és van D vitaminos változata is!193o és 233o-es áron tablettaként...6o db-os és3x1-et kell belőle bevenni.

annyi írnivalóm van, hogy most név szerint lehet hogy rosszul írom...de nekiállok! a mérleges képet ellopiztam ma és kitettem a facéra, azt hiszem ezt Áginak köszönhetjük..ilyen komor időben ami itt ma van Győrben elkel a vidámság! :)) :)) :)) .

Ráadásul nagyon tetszik a házi tészta...én csak a keskenyebb szélesmetéltet szoktam csinálni...de már azt is nagyon régen készítettem! Anyósomnak volt anno aranykeze hozzá! :)
A kínai utadhoz szorítok, hogy sikerrel járj minden területen. Amúgy mikor vizsgázol? ~o) %%- @};- küldök egy kis frissítőt.. ;) :D
Gabóci, macsekod a kényelem magasiskolája amit művel, de ilyen klassz helyen azt hiszem időnként szívesen helyet cserélnénk. ;) :D
A beszélgetős verebek, és a felhők is az áttörő napsugárral izgalmasra sikeredtek!

Paggy, izgalmas dologba vág bele, remélem van otthon izomláz elleni kenőcs! :D
Én majd gyógytornára, masszázsra, elektrokezelésre megyek el. Kell majd csináljak táblázatot, nehogy kimaradjon valami. :-bd
MinGi, olyan jó találós kérdést tettél fel, hogy nem tudtam még tippelni sem! :-o :D . Űgyes...
Na akkor jöjjenek a képek tegnapelőtt készültek, szinte nyáriasan szép volt az idő, csak azért hogy másnapra totál elromoljon.. :) .

Kép
a virágok maiak..

Kép

Kép

kórházban voltunk...
Kép

Kép

Kép

fény és árnyék
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

délelőtt
Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kata58 2018. január 8. 13:54-kor.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 8. 13:50

Kép
Kép
apu villámlátogatása...
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 8. 17:35

Sziasztok!
Kata! Jó sok képed gyűlt össze!
Milyen szépek a kis virágok, szinte mintha nem is igaziak volnának igy januárban. Ezek kintiek? Vagy teraszos virágok?
Jó, hogy apukád gondol egyet , kocsiba ül és már ott is van nálatok.
Köszi a tojáshéj gyógyszertári nevét. Ha megszorulok majd az itthoni kész lettel, akkor veszek majd. Ha nincs itthon legalább 70 tojás úgy érzem jön a világ vége. :-)
A füvesember irta, hogy a belső hártyát a tojásból nem kell kivenni, mert az még jobban növeli a hatását.
Ödön fiúval túl vagyunk a varratszedésen. Remegett, mint a nyárfalevél, vissza is akart fordulni az ajtóból. Bár lehet én idegesebb voltam, de azt mondták nagyon s zép a fenekén is a seb, csak még a belső vágásnak gyógyulni kell. Szövettan jövő hét eleje.
Vizsgám is jövő hét végén van kettő, ezek belépők a márciusira, de ezek lesznek eddig a legkeményebbek-

Ödön mágnesezik, én tanulnék...

Kép

A fákon az egyik varjúnál van egy diónak kinéző valami. Mekkora fészkek vannak a nyárfán!
A tortát mos úúúgy megkóstolnám ám!!

Paggy! Bocs, de olyan jót vigyorogtam, hogy a szerkentyűdet a tojástartók között tartottad.
Kiváncsian várom a videót! :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 8. 18:25

Sziasztok!sikerült a telefonomról áttölteni a gépre.Mindjárt felteszem a you tubera. és azután nézelődöm.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 8. 18:27

Az első:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 8. 18:29

A második:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. január 8. 18:35-kor.
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. január 8. 18:34

Szép estét mindenkinek!!
Olvasom mi minden történt:
Ági! Előre is jó utat!! Nekem van rokonom aki évente fél évet kint dolgozik,tőle tudok ezt azt,mint például hogy az éttermek nagyon drágák,még az ott élők is csak sátoroz ünnepeken járnak étterembe,de az utcai kajáldákat nagyon dicsérte,csak szerinte kissé kockázatos,ennek ellenére 2-3 alkalommal bevállalta, :ympray: :ympray: de inkább otthon kotyvasztott magának ezt azt))
Ügyes vagy!! Valamikor én sem jártam hosszú éveken át a boltba ha száraztésztára volt szükségem!! Nem látszik,de igen csak idő és erő igényes vállalkozás,még úgy is ha van tésztamasinád)) %%-
Ági! A megfejtés tojás héj.Amíg állattartók voltunk,rendszeresen daráltam,és adagoltam,a malackáknak meg a "termelőknek" hogy meglegyen a mész a szervezetükbe és ne kannibalizálódjanak )) [-x Ödön kutyusnak jobbulást !!! :littlehearth: :littlehearth:
...kutya...: egy helyi vállalkozónak elveszett a bishon polonéze kutyája,fél milla a megtalálónak,azóta kereső osztagok alakultak ... 4 településről vannak csapatok!!!
Gabóci! Gárfild cica aztán tud élni!!! Az én Gombócom meg már megkezdte a tavaszi "szezonját",ezt onnan tudom,hogy a jobb füléről már hiányzik a bőr!! De csak ez hiányozzon,más ne !! :-ss :-ss
Ritám!! Ez a kis szajkó fotó nagyon aranyos!! Ilyen közelről látni egy példányt,igazi élmény!! Igaz is .. Hogy vannak a kerti kosztosaid???
Ma reggel nálunk már ezerrel búgott a vadgalamb,igaz a ködtől csak 3 méter volt a látótávolság,aztán délben már ezerrel sütött a nap.
Kata kedves,remélem már ezerrel pihened kis a napi izgalmakat,és Samuka is jól van!! Szépek a primula fotók!! A hóvirág nálunk már bimbóban van,remélem tudok majd hozni róla fotókat,de most az irodából mint egy hulla úgy vetődök haza szóval nem a fotózáson jár az eszem.
Ha már tojáshéjnál járunk,elmondom hogy anyukám múlt hét óta a kovaföldet kínálgatja,de csak én lettem partner benne,apukám véleményét inkább nem kommentálnám .. Na jó :-.. akkor már olcsóbb ha egy kanál friss vakondtúrást oldok fel vízben és azt nyelem le))) :-q :-q
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 8. 18:44

Paggy!
Ahogy néztem a videókat azon gondolkoztam mennyivel másként tudja az bemutatni az állatkákat, aki tart is olyat.

Szilvia!
Hát apukád bemondásán jót vihogtam itt magamban. Mennyire igaza van. :-)
Mi ittuk a kovaföldet kúraszerűen, vagyis a párom immel-ámmal, de kénytelen volt. :-)
A perui fehér dobozos kovaföld a legjobb. Próbáltam már másfajtát is, a legutóbbi kritikán aluli volt, nem éreztem semmit, vagyis inkább rosszabbul lettem tőle. - zacsis volt -
Vigyázni kell, ha kavarja az ember ne szipákolja be a porát.
Szegény Gombóckád, túl korán érzi még a tavaszt. Jövő héten jön a fagy, hátha elmegy a kedve a virgonckodástól. :-)
Ödön köszöni a jókivánságot, most sziesztázik gallér nélkül, nem tudja még, hogy éjszakára visszakerül, mert fő a bizalom.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 8. 19:08

Kedves Kata!Nagyon szépek a primulák.Szabadföldiek,ilyenkor?Jók a fákról készült fotók/fény és árnyék/Nagyon érdekesek.Többször végignéztem őket.Közelről az ágak és a varjak tömkelege a fákon,csőrükben valami?Nálunk a varjak városi madarakká váltak,együtt szemezgetnek a galambokkal.
Örülök,hogy apukád csak úgy be tud "szaladni" hozzátok!Hozott is valami finomat? És éhes disznó makkal álmodik módon,naná ,hogy tetszik az oroszkrémtorta képe.A buláta maradhat ott ,ahol van.Köszi mindet!!!!!!
Ági!Jaj,de jó Ödönt látni közelről.Gyönyörű kutya!!!!!!!!És mi az a mágnesezés?Velünk is előfordul,hogy a kutyáim átmennek szánhúzóba/különben szófogadók,de ilyenkor pórázzal megyünk/,ha az orvosi rendelőbe érünk.
a lányom talán holnap áthozza a fényképezőgépem.remélem tetszenek a kis pici teknősök!S
Szilvi!Még benézek ma ,csak most kutyát kell sétáltatnom /itt vannak értem a kutyás barátok.Jövök és olvasom amit írtál.Örülök ,hogy újra itt vagy.Üdv:Paggy

Kukuccs,hol a teknős?
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 8. 20:26

Jaj Szilvi,milyen vicces,amit apukád mondott a kovaföldről.El tudom képzelni,mit gondolt hozzá!Szegény Te,ennyit kell dolgoznod?Ez időszakos vagy állandóan?A sok munka mellett biztos volt szép része is az állatokkal foglalatoskodni.Azt mondják a malackák nagyon okosak,igaz ez?Csak Mazsolát ismerem Bálint Ágnes meséjéből,de Ő nagy kedvencem./Egyébként ,ha akartok édeset olvasni,akkor vegyétek meg könyvben.sokkal humorosabb és szívmelengetőbb,mint a bábfilm volt/Jó pihenést kívánok neked és kikapcsolódásként látogass el ide!Üdv:Paggy
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. január 8. 22:11

A mára kitűzött terv sikeresen befejeződött,vagyis a Viki-ről kiszedtem a Queen Insoo részeket 50-ig.Sajna ha videót "lopok" akkor a gépem sebessége a bányász béka alatt van))
Kérdésedre válaszolva Paggy,igen az irodán keményebb lett az élet az új őstermelői kiadás,módosítás miatt.Hogy pontos legyek,ami eddig 2 lépés volt,az most 6 lett.Ha eddig a 2 darab falugazdászunk egy nap megcsinált fejenként 10-10 darabot,az most már leredukálódott fejenként 4 -re.Ketten vagyunk "kézilányok",én loholok a papírokkal,meg szkennelek,szóval kell az állóképesség.
Igen,imádtam az állatainkat.A kiskacsákról egész albumok vannak,sajnos nem digitális képek pedig nagyon szeretném megmutatni milyen tündérek voltak!! Igen,a disznók nagyon okosak!! Pepi malac egy ideig házőrzőnek hitte magát,aztán .... jaj de finom volt a drága!!!
Lovakat,teheneket,tyúkokat,és kacsákat,többek közt vadkacsákat is tartottunk.A túró,és tésztagyártás számomra heti elfoglaltság volt,Szerettem csinálni,de ma már nem bírnám.Jó dolog visszaemlékezni,de mára nekem is hihetetlennek tűnik hogy a fenébe bírtam. :ymhug:
Kint esik az eső ... Újdonságot mondtam?? Nekem már nem az.Szilveszter napján is esett))) :-??

Vissza: “Társalgó”