Van képem hozzá

Kata58
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 2. 10:17

Rita, gyönyörű a színorgiád a pirossal...gyönyörű naplemente... :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 2. 10:47

Kép
Telehold ---köd és úton..
Kép
Kép
ezt a grimaszt nem lehet überelni... =))
Kép
Kép
Kép
Kép
Év végi naplemente...
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

:ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 2. 11:53

Kedves Lányok!Üdvözöllek Titeket az új év első munkanapján /és új életem szintén első napján/!
Ági és Gabóci!Fantasztikusan gusztusosak a kocsonyák.Mindből azonnal kóstolgatnék.Pici citrom,kis ecetes paprika/csípős / és egy darab friss kenyérke
kellene.Esetleg meleg citromos tea.Vagy mit lehet inni hozzá?-Egyébként, HOGY FOGYOTT NÁLATOK,azaz mennyi maradt belőlük?
Kedves Rita!Először is, bárhányadik lettél ,nekem mindenképp nyerő vagy! :littlehearth: :flower1: ^:)^
Ilyen gyönyörű rózsaszínű eget alig látni!/Gabócié is nagyon szép volt!/A videó arra jó,hogy jobban ott van az ember,ha nem tárgyakat vagy hangulatokat fényképez.Örülök a fogadalmadnak,ezek szerint, többet találkozhatunk veled.Legyen szép heted és köszönöm a képeket és videókat!
Kedves Kata!De jó,de jó,milyen aranyosak vagytok együtt!Főleg 2 fotó sikerült nagyon jól a közös sétáról:Samuka grimaszol és amelyiken tüsi hajas Te mögötte vagy.Tetszenek a holdas képek,mert az enyémre hasonlítanak /tegnap este én is fotózgattam a HOLDRÓL/Köszönöm szépen .
Lányok!Igazi új életet kezdek. Sokkal jobb háziasszony leszek,ami abban fog megnyilvánulni,hogy változatosabban főzök .Mi az oka?Tényleg le kell fogyjak 20kg-t./MOZGÁS/Ezzel azonban nem terhellek titeket,de ha csinálok valami szépet, beteszem a képét.A másik ,a fényképeim minőségét javítaniakarom.Ennyit a jövőmről.
A mai napon mutatom a bizonyítékát az elszánásomnak:kiírtam 3 receptet.A linket is ahonnan vettem.Szép hetet kívánok!Paggy
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. január 2. 12:11-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 2. 12:04

Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 2. 14:59

Kata! Vajon mire izgult rá ennyire Samuka? Jól elkaptad a pillanatot!

Paggy! Köszönöm szépen! A karfiolt nagyon szeretjük, a karfiolrizs receptjét
továbbküldtem a lányomnak is. Ki fogom próbálni. Nekem is van egy fincsi
karfiolköret receptem, pontosabban magam találtam ki, csak úgy. Ha elkészítem,
majd fotókkal illusztrálom.

Gabi és családja nagyon ügyesek a trükkös-tükrös fotózásban, mindig is szerettem
volna kipróbálni, de a nyári liverpooli próbálkozásomtól nem volt több. Most viszont...
Kimentem megetetni a madárkákat. Közben észrevettem, hogy az ablakomon milyen
szépen tükröződik a szomszédban vele szemben lévő romos kis ház, és a többi.
Gondoltam egyet, és lefotóztam. Tehát ezek a képek kívülről készültek, kicsit zoomolva.
A barna paca a szalonna. Hátul a templom torony.

Kép

Kicsit megemeltem a gépet, és akkor egy nagyon érdekes fotó született. Amit alul láttok
világos négyszöget, az a konyhám ablaka a diófa ágaival, és a fáskamrám tetejével,
ami a szobám nyitott ajtaján keresztül látszik. A feltartott gépem átlátott a házon!

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. január 2. 15:03

Sziasztok Kislányok! Ha most kinézek az ablakon nem látok mást csak szürkeséget. Nem is hiszem el, hogy égi festőnk tud olyan gyönyörű képeket is alkotni, mint Rita naplementéje. ;)

Rita! Kedvelem az újévi fogadalmadat, legyen hozzá sok időd, hogy örüljünk a szép képeidnek. :) :ymhug:

Paggy! Kívánom neked, hogy sikeres legyen a fogadalmad. Nekem általában nem sikerült megvalósítani őket, ezért már régen nem is fogadkozom.

Lassan már hagyománynak mondható, hogy újévkor a gyerekek hozzák magukkal Garfieldet is köszönteni. Csak kölyökpezsgővel szoktunk koccintani. Andriska megkínálta a macskát is, de a virsli jobban ízlett neki. Végül találtunk neki egy dobozt, amiben otthonosan érezte magát. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 2. 16:25

Ma esti képek, hogy én se unatkozzak..csak kapkodtam a fejem a színektől... :-o ;) :D
ide jöhetne már a taxi
Kép
végre kész az ebéd...
Kép
itt még a sütőben!
Kép
kinéztem az ablakon...
Kép
közben tálaltam
Kép
Kép
Kép
van egy olyan funkció a telefonomban, hogy ételfotó...xdd
Kép
saját ujjlenyomat is sikerült közben =))
Kép
aztán lángba borult az ég
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 2. 16:56

folytatás következik!
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 2. 17:10

aztán hirtelen sötétedett
nem értem miért nem barna.
..Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

elfáradtam... x_x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 2. 17:20

Rita látom ilyen klassz lett a tükrös kép! Űgyes..itt meg felerősödött a szél, jól kifagytam..de annyira mozgékony volt a színkavalkád, hogy nem győztem a kattintgatást.. :ymblushing:
Gabóci, milyen jó hogy együtt ünnepeltetek..Garfridot meg nem kellett félteni, remekül kitalálja a kedvenc helyeket. A helyében én is a virslit választottam volna a pezsgő helyett..
Paggy, köszönöm a finom ételtippeket, biztosan fogok belőlük csinálni..! Na miközben befejezem itt a tevegelődésemet, jól be is sötétedett! és még csak fél 6 lesz. Újranézem a 9-1o részt... Puszi mindenkinek! :D :ymhug: :!! :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 2. 18:53

MITŐL NEM?---- Teszi fel a kérdést a csalódott hobbykertész.Mitől nem, mikor 100x és 1000x átböngészte a szakiradalmat,mérte a hőmérsékletet,locsol-ta időben,fújkálta este-reggel,óvta és védte.mitől nincs virága 103 fréziának,csak levelei?.Mitől nem virágzik a külföldről irreális áron ideszállított 10db virághagyma?Talán igaz az a mondás,hogy a vacakot adják el nekünk vagy a hybrid hagymások csak az első 3 évben virágoznak?
Mitől nem-nyögöm kárvalottan.Hiszen az első évben csodásak voltak,mindent úgy csináltam,ahogy írták....NEM ADOM FEL!!!!!!!!!!Még van egy icipici remény,hogy 1 esetleg 2 mintha....De hol van ez a 103-hoz?Februárban újra kezdem ISTENUGYSE!
HÁT EZ A HELYZET.Teli a szobám ronda ,dús, fűszerű levelekkel és ennyi.Szeretem a füvet is,de azért ennyit vacakolni vele?És miért kell gyep a szobámban?Nem gyepet akartam ,csak behurcoltam a gangról a fréziás cserepeket,hogy meg ne fázzanak.Velünk ünnepelték a karácsonyt.Ha csak ezt akarták,szólhattak volna,de....Elmarad a fréziavirágzás! :(( x_x
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 2. 18:58

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 2. 19:08

biztos nem lesz belőlük virág?! hátha...de azért ez disznóság...tényleg a selejt a mienk! Ó hogy a kánya csípje meg őket... :-?? :-q
Jó hogy nem adod fel, és juszt is megpróbálnék egy kettőt nyáron, hátha nyárivá váltak... :)) .
Puszim
:movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 2. 19:11

Kata, nagyon szép színes volt nálatok is az ég! De jó lesz, ha már nekem is lesz napkeltém!
Azt egy kicsit jobban szeretem, mint a napnyugtát, mert többet látok belőle.

Gabi! Garfieldet látva eszembe jutott K. Szürke Cica, és hogy milyen lehet a bundája. Hogy
mit esznek a cicák a dobozokon? Én is a virslit választottam volna.

Paggy! Részvétem! Elhiszem, hogy nagyon szomorú vagy! De az nem lehet véletlen, hogy
egy sem! Ott valami van a hagymával!

Miért tettél a virslibe vajat? A sajt elég zsíros.

Ági! Olyan jó volt olvasni, hogy Ödönkével már sétáltok! A nehezén már túl van!

Nem hó, köd van. És nem kékség, hanem szürkeség van. Az utolsó fotóról lelopták a
templomtornyot! Elvitte a köd:

Kép

Kép

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 2. 19:16

Rita! Egyedi a tükrös képed! :-)

Gabóci! Garfield változatlanul igazi Garfield. :-) Hogy megtalálta a helyét a dobozban! :-)
Kata! Valami szuper kép lett a Samuka fintorosa!! Jól mutattok mindketten.
A vacsi is jól néz ki.
Paggyhoz hasonlóan én is szolidabbra vettem a figurát kajaügyileg. Nem drasztikusan, csak finoman, aztán jön majd a szigoritás egy-két hét után.
Sajnálom Paggy, hogy nem akarnak elindulni a hagymák! Mondjuk az valószinűsithető, hogy hozzánk nem az jön csomagban, mint mondjuk amit a franciáknak küldenek. Ez van az autóknál is.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 4. 5:54

Pár napja készült: komló. Néhány esőcsepp megfagyott, mielőtt lecseppenhetett volna:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 4. 6:11

Jó reggelt kedves Lányok!Egy kis nézelődésre hívlak Titeket.Tegnap este, mosogatás közben, rádiót hallgattam/általában ezt teszem/ . Felkeltette a érdeklődésem egy riport.A városban járva többször találkoztam vele ,szemodavonzónak tartottam és most többet megtudtam a következőről:SZÍNES VÁROS MOZGALOM
Spoiler: mutasd
KIK VAGYUNK?
A Színes Város Csoport Magyarország első tűzfal- és köztérszínesítő szervezete. A civil alapokon nyugvó projekt már a kezdetekkor mozgalommá alakult, ugyanis a köztérszínesítés legális formában ismeretlen volt hazánkban 2008 előtt, amikor útjára bocsátottuk az akkor még Színes Város Projektnek elnevezett kezdeményezést. Az alapgondolat Vásárhelyi Győző (Victor Vasarely) 1983-ben megjelent Színes Város koncepciójára épül, melynek lényege, hogy a művészet vonuljon ki az utcára, a közterekre, és az emberek ne csak a galériákban találkozhassanak képzőművészeti alkotásokkal.

Eddig 20.000 négyzetméter falfelületnél is több színesedett ki általunk, de a várost színesítő mozgalom hatására mostanra 40.000 négyzetméternél is több azon felületek száma, amelyek kezdeményezésünk nyomán kiszínesedtek.

PROBLÉMA BEMUTATÁSA , MEGOLDÁSI JAVASLATOK
A felvetett probléma, hogy a város, ahol élünk, számos pontján szürke és elidegenítő. A közterek elhanyagoltak, így nehéz szeretni, és óvni őket. Ez hosszútávon leépüléshez, elhasználódáshoz vezet. Ennek egyszerű következménye, hogy a tér elveszti közösségi funkcióját. Fenyegető problémának érezzük továbbá azt is, hogy a városban szinte kizárólag reklámok, reklámhordozók színesítik mindennapjaink környezetét. Szuggesztív, fogyasztásra sarkalló üzeneteik hálójában élünk. Azt szeretnénk, ha a fogyasztásra ösztönző hirdetések mellett olyan összefogás jönne létre, amellyel jól jár a városlakó, a város, és a versenyszféra érdekei is legalább annyira érvényesülhetnek, mint amennyire az általános, köztéri hirdetési csatornákon keresztül jelenleg.

Az általunk kiválasztott területek kiemelten reprezentálják a kifejtett problémákat. A város egy-egy elhanyagolt, nagy gyalogosforgalmú ütőerét keressük meg. Ilyen tereket kívánunk kiszínezni, kortárs, funkcionális művekkel a helyi közösség számára kedvesebbé, szebbé tenni.

A közterek elhanyagoltságán, elidegenítő közegén kívánunk változtatni, hogy éreztessük: a közösség által maradhatnak hosszútávon is szépek.
A művek kialakításakor irányadó szempontunk volt, hogy újrahasznosított anyagokat alkalmazzunk, és a fenntarthatóság elvét kövessük.

A graffiti fogalmával kapcsolatban kialakult torzképen is változtatni kívánunk valódi művészi értéket közvetítő festményekkel, melyek reflektálnak napjaink eseményeire, technikai lehetőségeire és színeikkel, mondanivalójukkal felvidítják a városképet. Programunk egyik sajátsága, hogy interaktív elemeket is tartalmaz, vagyis a látogatók alakíthatják a képet, üzenhetnek.

A projekt eredményeképpen létrejövő alkotások művészetet és színt vittek a városlakók életébe. A művészet funkcionális lehetőségei jelennek meg az alkotásokon keresztül, így közvetlen kapcsolatot építünk az egyszerű városlakó és a művészek között.
---Lányok!Ajánlom megkukkantásra a falrajzokat !Kíváncsi lennék rá ,tetszik-e nektek?Elhatároztam,hogy az általam kiválasztottak közü,l 2-3t megnézek.Tekintve ,hogy itt a tél,jó lesz egy kis színt vinni a hétköznapokba.Üdv:Paggy

http://www.szinesvaros.hu/hu/munkak
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. január 4. 6:30-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 4. 6:25

Kedves RitaElőször egy reggeli gratuláció:Nagyon örülök és gratulálok az ezüstérmedhez! :flower1:
Ezután:Szépek a szürke , ködös fotóid,az elszáradt virág.A színes nyár után ,most a szürke és fehér árnyalatai következnek.Aki a telet szereti a legjobban ,az csodát lát a fagyott ágakban.Nekem is tetszik,de azért a késő tavaszi bujaságot jobban kedvelem.Köszönöm szépen a képeket.Üdv:Paggy

Egy info annak,aki esetleg Bp-re jön.Szeretném leírni,hogy tudom,minden csodás vidéki városban,faluban történik vagy nem történik,de van ÉRDEKES,ÉRTÉKES dolog,ezért én is a saját személyes városomról tájékoztatlak titeket.Kérlek úgy vegyétek,ahogy írtam.Most az info:
https://www.btf.hu/program?id=95737
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2018. január 4. 16:51

Lányok!

Ezekről a képekről Rita víz- illetve harmatcseppes és bogaras képei jutottak eszembe, ezért ha a fényképezés mellett van kedvetek nézelődni ezt az oldalt nézzétek meg.
Egy kis ízelítő:
Kép

https://www.boredpanda.com/macro-photography-miki-asai/
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. január 4. 20:26

Zsike! Csodálatosak Miki képei. Köszi, hogy megörvendeztettél vele, jól esett nézni ebben a szürke egyhangú világban. :) Szeretném látni a technikáját is! ;)

Néhány nappal ezelőtti kép. :-?

Fagytábornok próbálkozott betörni.
Kép

Mai rózsáim legalább olyan szomorúak mint én ebben az időben. x_x :-q

Kép

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 5. 15:15

sziasztok Lányok, ide vissza kell jönnöm csemegézni,annyi néznivaló lett hirtelen! Szépek az őszitől a majdnem tavasziig képek, a vízcseppes meg valami fantasztikus...tuti ehhez különleges objektív szükségeltetik, na meg a jó időben jó helyen lenni!
A kiegészítéseket meg pótolom, de most muszáj ledőlnöm mert nagyon korán megébredtem és úgy látszik most tör ki rajtam..úgyhogy irány az ágy!
;) :ymhug: x_x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 5. 19:06

Sziasztok!

Szépséges téli képek!
Gabóci! Nálatok még nagyon szép állapotban vannak a rózsák!
Ahogy ma hazaértem ez a kép jött velem szemben az interneten. Hát visitottam ahogy elolvastam. :-) Épp hurka-kolbászt vacsiztam és a madártej is be volt már készitve nasinak.

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 6. 7:03

:)) :)) :)) :)) :)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :))
Ági!! Ilyen képpel beállítani...itt nyihogok a képernyő előtt jaj a szám és a hasam.... :)) :)) :)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 6. 10:47

Sziasztok!Hát igen,Ági én is vihogtam rajta.Nagyon köszi,mert jókedvem lett tőle,tekintve,hogy igencsak meg kell szorítanom magam az elején/FKúra/Mi újság Szegeden?
Gabóci!Szegény-szegény ,rózsák.Még ki sem nyíltak és ez történt.Így is szépségesekHogy van a Körös ?Vadkacsák?Gyönyörű képeket tettél be az elmúlt évben.El is mentettem belőlük háttérképnek.
Kedves Lányok!Az új,örökölt,gépem nem nyitja fel a "szemét,"nem nyílik az objektív.Orvoshoz kell vinnem. Megyek a piacra.Üdv:Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 6. 15:44

Sziasztok Lánykák!
Örülök, hogy jó kedvet tudtam fakasztani . :-)
Ma nagyon megörültem, mikor láttam, hogy megjöttek az utazáshoz rendelt könyveim. Az a baj, hogy 2008-as kiadásnál nincs frissebb.
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”