Van képem hozzá

f.ági

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. november 8. 22:29

Sziasztok!
Csak bekukkantottam, de annyi szépséget találtam, hogy jövök majd vissza reményeim szerint holnap és kicsit többet tudok itt tölteni, irok is majd, vagyis remélem igy alakul.
Hirtelenjében csak anynit, nem visszalapozva, hogy Gabóci őszi képei nagyon szépek. Külön öröm,hogy nagyban van kint.
Rita! A repülő madarad , hát az valami csoda ahogy elkaptad a pillanatot! A fekete cicus meg a ház falához dőlve nagyon aranyos.
Paggy! Nagyon örülök a természettudományos képeidnek!
Az orvosnál várakozásról jutott eszembe, hogy ma hivatalos dolog intézésből hazafelé tartva beugrottam tüdőszűrőre, ha már arra jártam.
Többszörös problémáim voltak az alatt a rövid idő alatt, bár lehet bennem van a hiba.
Bent a parányi öltözőben, ahova hármunkat hivtak be ki van irva, értékekért nem vállaljuk a felelősséget. Ha csak ketten lennénk ben, az egyikünket behivják, akkor úgy gondolták gondolom én, hogy az ember viszi magával az értékeit??
Tolakodás, mintha az élete múlna azon a pár percen az illetőnek, mig a felvételt csinálják a másikról. A csúcs pedig a végén az volt, hogy öltözés közben az egyik libuska előkapja a dezodorját, és úgy nyakonönti a hónalját valami borzadállyal, hogy azt hittem elájulok. JÓ, érzékeny az orrom, ez is az én hibám. :-) Na, menekültem is ki ezerrel félig felöltözve.
Mindenkinek szép estét! :-)
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. november 9. 15:48

Sziasztok! Nem adom fel, ezt mobillal csináltam, nem lett elég éles, de nekem tetszik, ezért tettem át fekete fehérbe.

Égbe nyúló karok.

Kép

Ma városban jártam.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Cukrászda téliesített terasza körbejárva.

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. november 9. 17:12

Szép estét mindenkinek!!

Minden fotózónak nagy puszi!!!Csoda szép képek!!!Utólagos engedelemmel lementettem párat jövőbeni háttérképeknek,elsősorban a madárkákból,majd a cicákból,és végül az anyatermészet kincseiből)) A csipkebogyó nagyon menő!! Szép is ez a 4 évszak,hiába panaszkodunk néha hol a nagy meleg,hol a hideg miatt !!!

Nálunk mára végérvényesen beszürkült az idő!! Köd,eső,szürkeség ... jöhet a hó !!!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 9. 17:39

Köszönet az újabb képekért! Gabóci, örülök nagyon a mobilos képeidnek is. A cukrászdás teraszon jót vigyorogtam, olyan mint méhkas... :D :)) .
Ma nem hoztam képeket, mert mint Szilviánál, itt is csak a szürke egyhangúság volt, pláne, így az ablakból! :( .

Remélem mindenki jól van, és tudja élvezni a koraesti hangulatot...bár én már megint olyan álmos vagyok hogy nem hiszem el! Azt hiszem az időeltolódástól mormota lettem. ;) Próbálom kihúzni estig, de már most is alig bírom...hogy ez milyen kellemetlen..aish... :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 9. 17:46

Sziasztok!Gabóci,.Miből van a terasz ,fémből?Nem mondom,hogy szép,de érdekes. Jó érzés látni a városod.Barátságos.Már ott is villanyt kell gyújtani ilyen időben.November van és megyünk a télbe.Jó lesz a mobilos fénykép is,ha nincs más.Mennyit csináltam én is,ha nincs velem a gépem.A fekete-fehérre áttett kép művészi,lino metszetnek tűnik.Köszönöm a képeket.
Szia Szilvi!Örülök,hogy visszajöttél.Hogy áll a kertetek?Ugye Te kézimunkázol?Készül valami?Ne hagyj fel a jelentkezéssel!Üdv:paggy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2017. november 9. 19:20-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 9. 17:51

Készül karácsonyra egy finomság:
url=http://kephost.com/image/E0Z4]Kép[/url]
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 9. 17:52

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 9. 17:59

rl=http://kephost.com/image/E0Zy]Kép[/url]
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 9. 18:00

url=http://kephost.com/image/E06J]Kép[/url]
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 9. 18:04

Kép
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 9. 19:16

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. november 9. 20:11

Paggy! Ez nem fémből, hanem felfújható plasztikból van. Valóban nem egy szépség, de talán praktikus.

Kép

Mandarin lekvár. :) Ügyes vagy, nekem már nincs türelmem ilyesmihez, de a legfőbb oka az, hogy senki nem fogyasztaná el rajtam kívül, engem meg csak hízlalna. :(

Még nyílnak a Záporvirágok, (gazánia).

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 9. 21:05

Gabi! Hogy a te cicusaidnak mennyivel másabb a pofijuk, mint az enyéimnek! Talán csak a cirmos
emlékeztet a borsodi cicákra, a másik kettő egyáltalán nem.

A fekete-fehér fádra is azt mondanám, mint Kata felhőire, hogy drámai hatást kelt. Nagyon érdekes
lett!

Jól tetted, hogy a városodról is tettél be fotókat! Miskolcon is van Frei kávézó. Készülök kipróbálni.
A gyermekeim voltak már, jókat meséltek a kávékülönlegességekről.

Nekem tetszik a cukrászda terasza. Formabontó, és én azt szeretem.

Ido! A sok cicás fotóm közül, most nekem is épp ez a kedvencem. Az a cicafej, annyira kis aranyos,
és az is, ahogy nekidől a falnak, és néz a világba. Cuki!

Ági! Ezeket a pillanatokat teljesen öntudatlanul kapom el, részem nincs benne, csak szerencsém van.
A tüdőszűrő az egy külön ügy! Az idén egy hapsi annyira felidegesített, hogy majd felrobbantam.
A hátam mögött ált, de szorosan rám tapadva. Éreztem a szagát, lihegett a nyakamba... és ordítva
beszélt, ami meg amúgy is a halálom. Kiálltam a sorból egy kicsit oldalra, hogy lerázzam magamról.
Erre ő is félreállt, és újra szag... lihegés... üvöltés...

Vasárnaptól szerdáig elfogytak a cinkegolyók. Vettem szalonnát, de golyókat is teszek majd ki, mert
így elmaradtak a verebek. Újabb ÖP (öntudatlan pillanatfelvétel):

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 9. 21:05

Paggy! A Természettudományi Múzeumról elmondhatom, hogy legalább ötször voltam benne, persze
mindig iskolás gyerekekkel. Nagyon szeretek ténferegni benne. Az állatok és a növények érdekelnek
leginkább, de szeretem az ásványokat is, csak egyáltalán nem ismerem őket. Az emberek viszont
hidegen hagynak.

Köszi az ékkő ismertetőt! Érdekes olvasmány volt. Egy részéről hallottam már, de igazából nem kísérem
figyelemmel őket. Szép kis gyűrűvel lepted meg magad.

Verebeket szoktunk látni egy csomóban, amint szedegetik a földről a morzsákat, és egyik sem űzi a
másikat, míg cinkéket sosem látni együtt. Ők nem társas lények, talán a kajájukat is ezért féltik a
másiktól.

Narancslekvár az ablakkonyhában! Nálunk sem lenne senki, aki megenné. Nem tudom megmondani,
mikor használtam lekvárt utoljára. Talán akkor, amikor palacsintát sütöttem utoljára, kb. három éve.

Kata! Lehet, hogy vitamint kéne szedned. Az is oka lehet a fáradtság érzésnek.

Szilvia! Kedden még annyira szépen sütött a nap már reggel hét órától. De ami tegnap és ma is volt,
az már a nemszeretem idő. Sötét, szomorú, reménytelen...

Hiába a két szalonna, így is egymással foglalkoznak a cinkék ahelyett, hogy tömnék a hasukat. A két
kép között egy másodperc a különbség:

Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 9. 21:22

És én még a menyéttől féltettem a szalonnát! (Nem valami éles képek, mert siettem
megörökíteni a szemtelenjét, és az ablaküveg, ami köztünk volt, sem könnyítette
meg a dolgomat.)

Közelebbről megnézve: Modell Cica!!! A második fotó után kinyitottam az ablakot, és
elzavartam, mert már a finisben volt:

Kép

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. november 9. 22:07

Paggy! A Természettudományi Múzeumban tett sétádról elfelejtettem írni, én még nem jártam ott, de nagyon érdekes lehetett, szívesen megnézném én is, a képeid felkeltették az érdeklődésemet. Az ásványokat is szeretem, bár nem ismerem.

Rita! a miskolci Frey kávézóban én is voltam, hangulatos hely és tényleg nagyon finom kávékat adnak.

Erdei pinty sétált az úton, és a kedvenc fáján ahol legtöbbször láttam.

Kép

Ezzel a kis (talán énekes) rigó fiókával a járdán találkoztam, nagyon szelíd volt, közel engedett magához. Időre siettem, nem tudtam megvizsgálni, hogy volt-e valami baja. :(

Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 10. 6:53

Nekem tegnap csak egy szarkám és egy barátcinegém volt, de sajnos mindkettő hátulról
és messziről:

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 10. 14:37

A kávézás, az ebéd, a vacsorázás mind olyan dolog, ami kompatibilis a mindenkori Budapesttel, a reggelizés viszont egy furcsa, sehonnan előbukkanó izé, újkori hóbort, sznob milliárdosok úri passziója. Kevéssé van előzménye, a szépirodalmunk tele van velős csontot majszoló arisztokratákkal és ipari mennyiségű vacsorába belehaló parasztokkal, a reggelik viszont valahogy kimaradtak irodalmilag.

Ezzel éles ellentétben Párizsban például minden étterem dugig van hétköznaponként reggel héttől a melóstól a bankigazgatóig mindenki beugrik egy kávéra és egy croissant-ra, ráérősebb napokon egy croque madamme-ra. Párizshoz úgy hozzátartozik az étteremben reggelizés, mint itthon egy parízeres zsömle elfogyasztása az ABC előtti lépcsősoron.

Szóval most új sorozatot indítunk: keressük Budapest legfranciásabb reggelizőhelyeit.

Igen, ilyesmiből egy csomó akad, nyilván a tulajdonosok is észrevették a két város reggelizőkultúrája közti szakadékot, amit úgy kívántak áthidalni, hogy elhozták nekünk Párizst: kis szigetek ezek, amikben minden francia, hogy ne érezd magad hülyén, ha reggel nemcsak egy mackósajtot dobsz be munkába rohanás közben.

Az első helyszín az Ambers a Fővám téren. Idén nyílt ez a hely és rögtön megpróbálták kimaxolni a franciás hangulatot. Oké, a név még lehetne mondjuk Amelie vagy Charles-Hubert, ezt leszámítva viszont mindenben a francia fővárosra utalnak, néha talán túl is tolják a szellemidézést: hangosan szóknak bent a sanzonok, minden süti nagyon franciás, a terasz és a beltér is lehetne Párizsban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2017. november 10. 14:50-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 10. 14:37

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 10. 14:38

rl=http://kephost.com/image/E0ia]Kép[/url]
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 10. 14:39

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 10. 14:40

Kép
Kép

Ma itt volt órám.FINOM,de BORZASZTÓ DRÁGAÜdv.Paggy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2017. november 10. 14:57-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 10. 14:52

f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. november 10. 19:22

Sziasztok!
Paggy kristályain felbuzdulva, feltöltök az enyémeim közül egy párat.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 10. 20:53

Paggy! Tetszett a "reggeli" túra! Csak azt nem értem, hogy miért franciás ízeket, stílust, módit keresnek,
miért nem magyarost? (Vagy nemzetközit, mint a lányom, de erről majd a következő hozzászólásban.)

Ági! Egy ásványt biztosan felismertem, a fekete "Távirányító" nevűt! Viccet félretéve. Ezek kimaradtak
az én életemből, pedig nagyon szépek, főleg ékszerként.

Szerdán nagyon hideg volt reggel. Ezt a levelet csak azért örökítettem meg, mert olyan szép kagylóra
emlékeztető formája van:

Kép

Vissza: “Társalgó”