Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. január 17. 5:24

Kedves Paggy, Kata, Marcsi, Gabi, Ági, Éva és Szilvia!

Olyan jó "olvasmány és nézmény" vagytok! Most megtudtam, milyen az, amikor azt írja valaki,
hogy "nem szoktam hozzászólni, de minden nap jövök, és olvasom, mit írnak a többiek".
Mondhatom, nagyon jó beleülni a készbe, és csak élvezkődni.

Én most kezdtem bele a ML 21. rézébe. Tegnap délután hívott a fiam, hogy kiugranak, na akkor
gyorsan elkezdtem főzni. Ugyan magamnak még volt kajám vasárnapról de az már nem lett volna
elég. Csak egy gyors krumplis tésztát csináltam, azt mindenki nagyon szereti. Aztán havat is
sepertem. Tök feleslegesen, ma minden ugyanúgy néz ki. Nem esett túlzásba, de ahhoz pont elég,
hogy minden szép fehér legyen. Itt most -4 fok van. Tegnapelőtti cicák:

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 17. 7:27

Hú RITA Ezeket a cicákat jól eltaláltad...fantasztikusan édesek és szépek! Köszönöm a látványt! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Itt nem esett csak 1 percig , viszont mint a pára esett egész nap ami csak arra volt jó hog lefagyjon, ha a szél nem szárítja fel. Brrr-
Küldhetnétek havas tájat mert itt csak a betont látom..hiányzik a szép fehér környezet ilyenkor télen! :( :ymhug: :ympray: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 17. 9:32

Sziasztok!
Rita! Ezek a cicák csudaszépek! Az a beállás és az elkapott pillanat róla, tökéletes.
Tegnap, vagyis már ma hajnalban, amikor sikerült ágyba bújni a munkámtól még normális idő volt nálunk. Reggel nyolckor - na ilyen is ritka, mint a fehér holló - arra ébredtem, hogy vagy jégeső, vagy nem is tudom mi veri kint a járdát. Olyan zuhé volt kint, hogy alig lehetett látni.
A hónak annyi lett, de ez az idő komolyan meg van kergülve.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 10:00

Sziasztok Lányok!Csak bekukkantottam és délután jövök,mert látom MICSODA SZUPI képek vannak fent -- Szilvi nagyon jó a spoiler alatti rím,remélem nem sértünk meg senkit :)) ---.Öröm reggel ilyen jókedvű társasággal találkozni.Hozok én is képet majd , a jövő hét végén pedig egy remélem különlegeset.Délutánig üdv a CSAPATNAK:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 13:42

Sziasztok megjöttem!Először is.....
Kicsit bedagadt a lábam/miért is ne mikor 30 kg-mal több vagyok mint kellene és napokat ültem az íróasztalomnál/elmentem hát a már múltkor említett doktoromhoz.Mindenféle vizsgálatra elküldött,hálisten sehol semmi.Még szívultrahangon is voltam.Egy tünde ,aranyos ötvenes ,igencsak elhízott doktornő vizsgált.
-Minek jött ide?Magának csak egy baja van,hogy "ENYHÉN" túlsúlyos.Tessék úszni és gyalogolni!-
Megfogadván a tanácsát heti 3x gyalog intézem a dolgaim.ebből a szerda a "távgyaloglás".6 megálló oda-és még nem,de később igen ,ugyanennyi vissza.
Ma kezdtem és mindjárt dokumentáltam is .Elég sok fényképet készítettem.Pár nap múlva nyugdíjas leszek és lesz olcsó bérletem,így nem mindig itthonról kezdem a gyaloglást.Néhány helyre el szeretnék jutni. Azt gondoltam ,hogy kb 2 hetente/hogy ne legyek túl sok a számotokra/,teszek fel valamennyi képet a "túráról".aki akarja majd megnézheti.A mai adagot MAJD 2 részletben postázoml.Egyiket a nézelődés és kutyaséta után ,a másikat este a babázást követőleg.Most nézem végig a képeket és a kommenteket,azután jövök!És élvezkedésként 3 korty /nem tudok lemondani róla/ capuccino.Paggy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. január 17. 13:44-kor.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. január 17. 13:44

Sziasztokk!
Rita szép csillogó szőrű cicusok. Nekünk is volt ilyen feketében pici barna cirmos macsekunk. Nagyon szerettem. Valami baja lehetett születésétől fogva, mert alig 2 évig élt és felnőtt korára is olyan kismacska méretű maradt. De nagyon szelíd volt. Mindig várt rám, hogy mikor érek haza és egyszer már nem tudta kivárni amíg hazaérek a munkából.

Ági nekem is keverék kutyám volt a legkedvesebb. Nálunk született és én voltam az egyetlen gazdája. 17 évig élt velem. Mindenhová elkisért, de rajtam kívül senki nem foghatta meg. Idegenek nem símogathatták meg, mert elment, kitért. Amikor született és a szomszéd gyerekek játszani akartak vele és a testvérével, akkor elbújt a bódé legtávolabbi sarkába. De nagyon jószívű volt. Amikor testvérei születtek és tanultak enni, mindig megengedte nekik, hogy egyenek a kajájából. Az anyja kóbor kutyaként került hozzánk. Ő soha nem engedte a sajátjából enni a kölyköknek. Gondolom azért, mert sokat éhezett amikor kóbor volt. Viszont imádta a diót. A mostohám mindig dobálta neki az egész diókat, mert imádta nézni ahogy feltöri.))) Amikor megszületett a fiam akkor az én pici kutyám már 13 éves volt. Neki sem akarta engedni, hogy fogdossa, mindig menekült előle. Ezért amikor a fiam 1 éves lett akkor vettük a bernáthegyit. Az kifejezetten gyerekszerető kutya. Hát valóban mindent megengedett a fiamnak. Amikor a fiam sírt bent a szobában a kutya ugatott kint az udvarban. Még tőlem is óvni akarta a gyereket.

Kata! Hoztam egy kis havat neked. Itt aztán lehetne pihenni.
http://www.travelo.hu/medspa/20171127-l ... egyen.html
Szép napot!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 13:48

Éva,Éva!De jó,hogy feltetted,mindjárt nézem,de előtte asz ígért szuper blog:
http://travellina.hu/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 14:20

Kedves Éva!Olyan meghatóan beszélsz a kutyáidról!a szívemből szólsz.Nekem is nagy félelem,hogy majd nem lesznek................ #:-s
Hogy van a kis papagájod,miért nem látjuk soha?Légyszíves mutasd meg nekünk sokszor!Mióta betettél olyan jópofa linkeket a papagájokról,mindig hiányoznak.sajna nekünk a cicák tömkelege miatt nem lehet.Talán ,ha nagyon idős leszek és 4 lábúak nélkül maradok,kérek egyet a családomtól és Lillára ráhagyom.Ő ebben jobban hasonlít rám,mint a többi családtagom,mármint az állatszeretetben.Önzetlenül és boldogan segít minden állatgondozásban.-Nagyi tutibiztos,hogy lesznek állataim.2 kutya és 2 macska,azt hiszem csak így tudok majd boldog lenni,állatokkal-
Kata:Hűha,de különlegesek a felhőid.először mikor átgörgettem a képeket a feketén akaqdt meg a szemem,majd a tölcséres felhők tetszette és végül az arany fényben látszó vitte el a prímet.Köszönöm szépen.
Marcsi!Sok finomságot ettetek.elég csípősen főznek.Nem láttam még,hogy nyers salátát is mellékeltek volna a koreai étteremben.Biztos a mártásba kellet megfürdetni?Szép napotok lehetett a pároddal,köszi a képeket.
Ági!Macika aranyos.Olyan bernáthegyis pofácskája van.Micsoda légyottja lehetett a mamájának!Gyors tanulást és mielőbbi ittlétet kívánok!
Rita!Szépek a cicák.Biztosan szundikált az egyik és nyújtózkodott.Ilyen szép nekem nincs,de kicsit hasonló igen,csak sziámis feje van és IGEN ROSSZ TERMÉSZETE.Csak amit ő akar ,mert különben odakap.Amíg cirógatod dorombol,ha megunja megpofoz mindenkit.
Lányok!Most eltart egy ideig míg felpakolom az első adag képemet.Jövök hamarosan.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 15:06

A szemben lévő épülő házat becsomagolták.Indulás otthonról:Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. január 17. 17:26-kor.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 17. 17:01

Mert ezt ma megérdemeltem, persze csak miután megcsináltam. :-)

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 17:18

img]https://www.kephost.com/images/2018/01/17/kepatmeretezes_hu_SAM_6420-1.jpg[/img]
Kép
Kép
Kép Valami gond van .most rohanok.
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. január 17. 17:55

f.ági írta:Mert ezt ma megérdemeltem, persze csak miután megcsináltam. :-)

Kép

Ági! Ez túrós lepény?édes, sós?
Képzeld el mondtam emberemnek, hogy Ti pedig voltatok az Indiai étterembe, erre azt mondta, hogy mi is elmehetnénk már, mivel már Ő régóta elszeretne menni, de eddig nem jött össze.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 19:13

Sziasztok!Hazajöttem,mert ÚTKÖZBEN hívtak fel,hogy ne menjek.Nem délután,hanem 20 prccel azelőtt,hogy oda kell érjek!!FIATALOK és BOHÓK ?!!!!!
Rájöttem mi a baj a képekkel.nagy volt a méret.most beállítottam és így menni fog.Megyek kutyázni és még este azértis felteszem.Paggy
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. január 17. 19:14

Ci-ci-cicc !!! Túlontúl egyformák (kis tündibündik!) nem kizárt a vérrokonság ))) :x :x :x

Süti !!!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Ezt a fajtát ismerem,szokott csinálni anyukám,és valahogy hipp-hopp elfogy))) :-o :-o

Valamelyik nap készülök lefotózni Gombóckámat,ugyanis ha itthon van a fiatalúr (ha itthon van) rendre úgy szokott fogadni hogy a körmeit meresztgeti nyújtott mancsokkal,feltolja a kis popóját,a farkincája rezeg mint a kocsonya,és a lábtörlő bolyhait cincálja a 10 körmével!!
Sajnos az elmúlt napok időjárása ebben meg akadályozott.Tegnap a szembe hófúvástól örültem ha beesek az ajtón,ma meg a földig érő köd vette el az alkotó kedvem,de holnap remélem már észnél leszek. A hó már csak foltokban van jelen,délben ugyanis egy órás eső esett,és mínuszból újra plusz lett. ~o) ~o) ~o) ~o)
Az indiai éttermekben az édesség kihagyhatatlan!! Lokmát minden körülmények között rendeljetek!!
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 17. 19:41

Éva!
Paggynak igaza van, jó volna látni a papagájodat! Régen irtál róla, már akkor rájöttem milyen keveset tudok róluk. Igazán ilyenkor ismeri meg őket az ember jobban, ha testközelből hall róluk.
Paggy!
Hát ezeken a lábakon jót mosolyogtam itt magamban. Igy úgy néznek ki, mintha cipő is lenne rajtuk.
Marcsi!
Ez alj nélküli túrós lepény, édes. A másik fajtát sósan, kaprosan ettem, csináltam is már, de mi inkább édesszájúak vagyunk.
Az indiai étteremből elég sűrűn szoktunk házhoz rendelni. Nálunk a currys csirke tojásos rizzsel a menű olyankor, mikor a férjem nincs itthon és végre ehetünk ilyet a fiammal, mert a ház ura még a szagát sem birja. :-)))
Mindig megfogadjuk,hogy rendelünk mást is - - igy nekünk kényelmesebb nap közben hazarendelni délben, mint elmenni - , de annyira finom, hogy rácsábulunk mindig. Néha van hozzá rendleve lencseleves. Kicsit sűrűbb, másabb izű, de finom, mint a mienk. Ettünk már tandariban sült lepényt is, az is jó, valamivel volt töltve.
A koreia étteremben nem irtad, hogy a salátába kellett tenni a húsos ételt, és azok szószok voltak, mártogatni kellett, amik még a tálcán voltak?
Szilvia!
Nekem mamám sütött mindig ilyen sütit, másabb is volt mint az enyém. Emlékszem a nagy fekete tepsire, meg a fatüzelésű kályha sütőjébe tette be, hát másként is sült meg, mint igy. De én nagyon szeretem, nálunk is elfogy.
Ez olyan kuriózum, mint a túróval töltött lángos. Itt Szegeden nem is igazán hallott róla senki az ismerettségi körömben. A fiamnak van egy haverja Orosházáról. Én is oda jártam anno gimibe. Sütöttem a lángost neki, és ott áradozott, és ő az egyedüli, aki tudta mi a töltött lángos. :-)
Gyors ránéztem az itteni indiai étterem süti kinálatára, de sajnos nincs amit irtál.

Lányok, olyan jó, hogy ide " hazajön " az ember. Most hogy kifolyik a szemem a monitor előtt atanulástól, meg egyebektől ez a pihi, hogy jövök nézelődni. :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára f.ági 2018. január 17. 21:38-kor.
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. január 17. 20:11

Szia Ági!
Bocsi igazad van, nem válaszoltam. Ez sima saláta levél volt, simán minden lé, öntet nélkül megettük.Most hogy írod eszembe se jutott, hogy tekergessem, valahogy látom magam ahogy emberem szájába tömködöm a salátába tekert húst. =)) =)) =))
Szója szósz volt én a töltött húst (Mandu)mártottam bele.
A Facebook oldalukon van árlap fotókkal együtt.Fényképek között találod meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyomar 2018. január 17. 20:25-kor.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 17. 20:18

Jajj Marcsi! Ezen most oylan jót nevettem. Mert ugye eszembe jutottak a koreai sorozatok, mikor a nő telerakja a salátát és azt mondja a férfinak,hogy: Á ! - vagyis nyisd ki a szád, hagy tegyem bele a finomságot- :-)
Hát jól megéheztem most , az is biztos :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 20:18

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 20:20

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 20:21

Spoiler: mutasd
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 20:23

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 20:32

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 20:35

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 20:38

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 17. 20:42

Ez az utolsó kép.Sokkal többet nem tudtam feltenni,de ennyi is elég.A csirka meg a sonka a telefonomról.Olcsók és nagyon finomak a szerzeményeim.Főleg a sonka.Üdv:Paggy
Kép

Vissza: “Társalgó”