Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 10. 21:05

Nem régen küldött a lányom fotókat az első karfiol pizzájáról. Azt mondta, hogy rettentő
finom, és laktató.

Annyiban tért el a recepttől, hogy nem párolta meg a karfiolt, viszont majdnem liszt szerűvé
aprította fel. És miért neveztem a fentebbi hsz.-ban nemzetközinek a pizzáját? Mert a kukorica
mellett száraz kolbász és ananász is van rajta, vagyis magyaros-mediterrános lett.

Azt mondta, hogy hosszabb ideig sütötte, mint a megadott 15 perc, mert lágy volt még a tészta.
Amikor ilyen jó barna lett, akkor lett készen.

http://erezdmagadjol.hu/2014/02/dietas-karfiol-pizza/

A kész alap:

Kép

A készre sült karfiol pizza:

Kép

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. november 10. 21:20

Rita!

A kagylóról ez jutott eszembe. :-)

Kép

Ma már nem venném meg őket a környezetre figyelve, de huszon éve bele voltam betegedve, hogy nekem triton kürt kell.

Leánykád pizzája valami fenséges képről is, hátha még meg is lehetne kóstolni!
Érdekes összeállitás, de biztos nem hagynám ki, ha előttem lenne. :-)
Változatlanul nagyon szépek a repkedős képeid. A cicust hosszú távon hogy lehet távol tartani a szalonnától?
Ma ahogy hazaértem este a suliból, egy vöröske cicmic várt a rózsák alatt. Szóltam neki és odajött dörgölőzni, be akart jönni a kapun. Sajnáltam, de rá kellett szólnom, hogy elmenjen, mert ha Ödön meglátja, nem éli túl a találkozást. Nyakörve is volt, kölyök lehetett, remélem hazatalált éppségben.
Nektek köszönhetően már nem vagyok immunis a macsekokra. :-)

Gabóci! Nem láttam még ilyen ufószerű téli burkot. Nekem tetszik, kérdés milyen élőben.
Nagyon szépek a virágos képeid, legfőképp az utolsó tetszik a kis bolyhoskával együtt. :-)
Tényleg lehet, hogy a madárkádnak valami baja lehetett - ne legyen -, de általában azért nem engedik az embert közel magukhoz.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 10. 21:43

Sziasztok! Nem győzöm magam kigyönyörködni a reggelizőhelytől az ásványon keresztül a kis cinkék harcoskodásán át modellcicánk majdnem sikeres akciójáig! Hihetetlen! Az egészre a koronát a lekvárkészítés és a pizza tette fel, bizony nálam mindegyik kelendő lenne, még Samukánál is!
az ásványok is érdekesek, szempihentetőnek csodás..egyébként tényleg tisztítják a szemet. Most nem hoztam képeket. Holnap várom PSH filmjét este, és nagyon jól sikerült ez a sorozata is. Most hétről hétre azért izgulhatunk! Lintka remek fordítást csinál hozzá! :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Még sok tanulnivalóm lenne képfeltevés terén, hogy hogyan kell filmrészletet kifényképezve feltenni, tehát olyant, ami esetleg engem ragadott meg egy jelenetben.... Mennem kell nehogy Samu idő előtt megébredjen, hogy nem vagyok mellette! Ilyenkor már olvasni szoktam...csak mindenképp be akartam köszönni..Szép álmokat, kellemes hétvégét! :D :ymhug: i-) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. november 10. 22:08

Kata58 írta:hogy hogyan kell filmrészletet kifényképezve feltenni,

Szia Kata!

Spoiler: mutasd
Kép
Ez az első lépés, a másodikban beteszed egy könyvtárba. Lehet , hogy Neked nem a képeket adja automatikusan, hanem a letöltés, vagy bármit, akkor azt viszont ki tudod választani a rákattintásával, és oda kerül.
Kép
Onnan pedig tudod bárhova megosztani, vagy csak nézegeted. :-)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 11. 7:10

Ági! A macsek ádáz küzdelmet vívott a rózsa tüskéivel, és a támaszték vékony vasszerkezetén
is alig bírt megállni, nagyon kellett kapaszkodnia. Hogy még egyszer ne jusson a szalonna közelébe
magát a futórózsát hívtam segítségül. Minden elszabadult ágát jól odarögzítettem a vázhoz, így
egy jó kis természetes szúrós akadály keletkezett Modell Cica előtt. Azóta nem is próbálkozott.
Mikor jöttem haza tegnap, azt láttam, hogy sóvárogva ül a szalonna alatt, és nézi a madarakat,
de az izgató, nyálcsorgató látványtól nem jut több neki.

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 11. 8:11

f.ági írta:
Kata58 írta:hogy hogyan kell filmrészletet kifényképezve feltenni,

Szia Kata!

Spoiler: mutasd
Kép
Ez az első lépés, a másodikban beteszed egy könyvtárba. Lehet , hogy Neked nem a képeket adja automatikusan, hanem a letöltés, vagy bármit, akkor azt viszont ki tudod választani a rákattintásával, és oda kerül.
Kép
Onnan pedig tudod bárhova megosztani, vagy csak nézegeted. :-)

Köszönöm Ági, mindenképp megpróbálom, mert szeretnék én is megosztani néha olyan pillanatokat, ami megfog egy sorozat vagy történet kapcsán!
:D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 11. 8:28

szia Rita! micsoda környezetbarát cicariasztót találtál ki! :)) . de modellcica tekintetét figyelve úgy látszik hatásos lett! :))
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 11. 8:33

Kata! Ide tettem fel neked neked egy fényképes útmutatót arról, hogy a VLC-vel hogyan lehet fényképet
készíteni, és egy lejátszótól független módot is leírtam.

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=41&t=82&p=18578#p18578

Ha olyan filmeket vagy sorozatokat szeretnél másoknak ajánlani, amit nem én fordítottam, akkor azt a
Csevegőben, vagy a Filmek és Sorozatok ajánlásában tedd meg, légy szíves. De nagyon szívesen várok
majd fotókat az én fordításaimhoz is, azt már a saját topikjában természetesen.

Ez is a szerdai hidegben készült. Kerek repkény:

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 11. 8:49

Drága vagy Rita, köszönöm! Kép
goromba szél van, elvitte a felhőt amit le akartam kapni!... ;)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 11. 11:24

Na, kit láttak szemeim a szúnyogháló előtt? Modell cica beült az ablakba, de túl messze volt neki
a sok csemege (madár+szalonna), hi-hi! A biztonság kedvéért elzavartam.

Kép

És még kit láttak a szemeim? Szarka pajtást. Akkora vehemenciával evett, hogy majd leszakította
a szalonnát:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 11. 12:40

phű micsoda jó közelképek! annyira el volt foglalva a csemegézéssel, hogy rá se rántott hogy éppen fotózod őket! Rita Fantasztikus vagy!
Még soha nem láttam ilyen közelről szarkát! Modellcicánk meg úgy látszik nem mondott le a szalonnáról! Nahát micsoda kitartás! :)) =))
:ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 11. 14:32

KATA,RITA!CSODÁS KÉPEK!Mekkora találmány ez az etető!CSAK CSODÁLOM AZ EGÉSZET:KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!
Kedves Ági!Nagyon jó,hogy lefotóztad a kristályaidat és felraktad.MI MICSODA,MÁRMINT TUDOD A NEVÜKET?Tipp:sókristály,szilit,ametiszt
Az is ,jó,hogy végre fényképezel.Köszönöm szépen.Paggy
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 11. 15:23

Szerintem is nagy találmány! Butaság volt attól tartanom, hogy az ablak üvegén keresztül
nem fogom tudni őket fényképezni. Abban az esetben valóban igaz, hogy ha szemből süt
a nap. Akkor minden kis porszem, meg maszat meglátszik rajta, és nem mindig jól fókuszál
ezek miatt a gépem.

Most (10 perce) kitettem a tavaly vásárolt madáretetőt is. Hatalmas sikere van. Hogy ezek
a madarak milyen kíváncsiak. És már nem is nagyon tartanak tőlem. Végig a közelben várták,
hogy mikor megyek már végre el.

Jelentem a sok cinege, verebet győzött. Hiába a golyó, amit a verebek is szeretnek, a sok
cinegét nem tudják elriasztani onnan. Pedig próbálkoznak. Nagy lendülettel repülnek el a
golyón csüngő cinkék mellett, de azok rájuk sem hederítenek. Mondom, hogy nem szabad
beleszólnia természet dolgába!

Kép

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. november 11. 15:37

Ági! Szépek az ásványaid, ezek szerint egy időben gyűjtötted őket, és terápiás céllal használtad is?

Húú Rita, de klasszak ezek a madáretetős képek.

Ma délelőtt szépidőben csináltam ezeket a képeket.

Kép

Rita a fb-on írtad, hogy nem láttál még ilyen színű gesztenyefa levelet. Megjegyzem, hogy ez az egy fa mindig kilóg a sorból, különbözik a többitől, általában azok már ledobták a leveleiket. ;;)

Kép

A környékünkön először láttam én is szarkát, de mire lefotóztam volna, elrepült. :( A varjak jobb fotóalanyok. :)

Kép

Kép

Rita, napra pontosan egy éve nálunk is olyan hideg volt, mint szerdán nálatok.

Kép

Kép

Akkor láttam először novemberben ibolyát, azóta már többször.

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 11. 18:07

Rita, Gabóci köszönöm az újabb képeket...a gesztenyefák nálunk még nem teljesen kopaszak, de elég gyorsan bebarnultak! Varjakat már láttam itt is, de mire felkaptam volna a telómat már hűlt helyük is lett! nagyon sörét van már kint, nem is kívánkozik az ember ilyenkor már sehova! Megnéztem a várt sorimat, és nagyon várom Rita másik sorozatát, hogy majd bekapcsolódhassak oda is! Kellemes estét, kellemes vasárnapot! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 12. 7:45

Jó reggel a reggeli fotóval.Délután jövök nézegetni és egy városi sétával.Paggy

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. november 12. 10:14

Szép, pihentető vasárnapot kívánok mindenkinek!

Varjút mostanában bármikor látok, ha kinézek, de ilyen szép cicát ritkábban. :)

Kép

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 12. 12:14

Sziasztok!Hogy kell innen ide fényképet másolni?Rita,az ablakon befelé kukucskálót szarkát szerettem volna idetenni."BAROMI" jó kép.----Egyébként tudtok panorámaképet csinálni/mint ,amit betettem az előzőben/?Most ismertem csak meg,hogy az új,örökölt,gépemmel lehet.Jópofa dolog.---
Gabóci!Szép a gesztenyefa.Nem szelíd véletlenül?Nagyon jók a közeli képek.Az ibolya feletti tetszik a legjobban.CICUSKÁNAK biztos nemes ősei lehettek.Vagy esetleg ő is az?Nekünk volt egy gyönyörű sziámink.Szabadon kószálása közben össszeszűrte a levet a szomszéd cicákkal.Amikor kiderült,hogy vemhes,vártuk a gyönyörű kevert,DE BIZTOS SZIÁMI FAZONÚ cicákat.Hát képzeljétek,6 egyforma kerekképű,fekete, falusi cicát hozott a világra.Se kék szem,se nyúlánk testalkat,szigorúan robosztus,"kockacicák" születtek.Nem volt baj,de minden ismerősömnek ajánlottam előre,mint különlegességet.HÁT NEHÉZ VOLT ELAJÁNDÉKOZNI a cicákat.Bár fájt a szívünk,csak 1-t tartottunk meg a 4 macska mellé.Köszönöm szépen MINDNYÁJATOKNAK a sok ,élménytadó fotót.Paggy
Fél óra múlva teszem fel az enyémet.További szép vasárnapot!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 12. 13:38

url=http://kephost.com/image/EEBM]Kép[/url]
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 12. 13:39

rl=http://kephost.com/image/EEBr]Kép[/url]
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 12. 13:40

img]http://kephost.com/images/2017/11/12/SAM_5069.jpg[/img)

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 12. 13:41

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. november 12. 13:41

rl=http://kephost.com/image/EEE0]Kép[/url]
Kép
Paggy