Van képem hozzá

Kata58
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 9. 19:20

Gabócikám köszönöm az újabb képeket, nagyon fiatalos vagy, és gyönyörű környezetben.
szép lehetett a hajókirándulás és a kiállítás is. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 9. 19:58

Sziasztok Lányok!Lukrécia nincs jól.Ma 2x bent voltam nála az állatkórházban.Nagyon fáradt vagyok.Most nézegetek egy kicsit.Több részletben nézem meg az eddigieket.Mindenkinek köszönet a képekért.Most megyek nézgelődni.Paggy
Kata!Nagyon szépek az okt.5-i felfújt lufifelhők és az esti képek.
Ági!Megnéztem az Amerikában turnézó torokhangú énekesig.Hú,milyen nagyszabású eéőadás volt!!!!Nagyon tetszett az a szám ,ahol egy gyönyörű fekete ló volt a képen és torokhangon énekeltek.Köszönöm Mindkettőtöknek.Holnap feolytatom.Jó éjszakát!Üdv:Paggy :movingflower: :movingflower:
Már holnap van/csüt./Alig aludtam megint .
Kép
Ez egy kis terrier.Van gazdája,nem beteg.A kórházban dolgozó ápolójé és amikor itt van magával hozza,mert igencsak hangos kiskutya.Úgy visítozott,méltatlannak tartotta a helyzetét.Este viszik haza.A csaj 8 harci kutyát tart SPORTRA.VAJON MILYEN SPORT LEHET AZ?????
Ma is bemegyek Lukréciához.Reménykedem.Lillátol pedig megkaptam a torokfájást.A lányomtól soha semmit nem kaptam,az unokámtól mindent. :-h :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 10. 10:59

Paggykám jobbulást neked is...mi is benne vagyunk ebbe a virusos marhaságban...én legalábbis nagyon! :((
cicód is remélem hogy magára talál, de a DE sajnos az ő korukban is ott van...minden nap egy ajándék! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 10. 19:05

Szia Mindenki!

Gépelni képes állapotban vagyok, igy jöttem is nézelődni!
Hú, mennyi minden történt!
Először is Paggy! Nagyon szurkolok Lukréciának!! Szegeden nincs ilyen, hogy bentlakásos állatkórház. Műtét után legfeljebb pár órát marad az állatka, utána irány haza.
Elhiszem, hogy nagyon fáradt vagy. Valaki mondta régebben, hogy a gyerekektől olyan dolgokat lehet összeszedni, amit nem is gondolnánk.
Tegnap már majdnem elzavartak a festészetről a vége felé, mert azt mondták ilyen ramatyul nem láttak még és igazán ilyesztő vagyok. Hát a tükör is ezt mutatta. Azt hittem megpusztulok, ahogy hazaértem. Ráadásul az időjárás változással járó vérnyomás ingadozás is elért, úgyhogy azt hittem nem érem meg a reggelt. Sólámpa, gyógytea tömkelege, gőzölés, illóolajok éjszakára gőzölgőbe, a plusz elektromos fűtés még bekapcsolva a radiátor mellé éjszaka, mert rázott a hideg, bár lázam nem volt. Le is modntam a másnapi munkát még este.
Úgyhogy Paggy, gyógyulás Neked is, meg Lillának is!
Lukréciával kapcsolatban mit mond az orvos??

Rita, szürke cica mintha jobban nézne ki már, mint amikor először feltetted.
Elolvastam amit irtál a leánykáról és családjáról. Biztos egy idő után megtanulja az ember nem hazavinni ezt a sok gondot, amivel az iskolában találkozik, de nem lehet egyszerű.
TUdod hazsnositani a tanultakat? Engedik?
Nem emlékszem irtam-e a Sajóról feltett képeidről. Nagyon tetszenek. A ködös, párás is, meg a másik is. Ja, irtam, most jut eszembe, mert utána a grófkisasszonyos park volt. :-)
A sok macaron és fánk még mindig nem hoz izgalomba. Zoltán mondta valamelyik nap a macaronról, hogy anya, meg kellene kóstolni, mret annyira dicsérik, hogy jó és piszok édes. Na ettől tartok én! :-)
Nagyon guszták voltak az étkeid is. :-)

Gabóci! Nagyon jó hogy hozod a kirándulásaidról a képeket. Nem voltam még a Plitvicei tavaknál sosem. A fehér vár kerengője - azt hiszem igy hivják- nagyon tetszett, csak fura volt, hogy mellette pár méterrel meg ott volt a fal, nem lehetett jó messzire kilátni.
A hajótörténeti múzeumhoz való feljutáshoz gratulálok! Nem semmi teljesitmény volt ránézésre sem. Nem is csodálom, hogy lifttel jöttél le.
A piros mellényben a kecskeméti csárdánál nagyon jól néztél ki!

Kata, aranyos képeitek vannak Samukával!
Ez az átszaglás a s zomszédoktól nem valami kellemes.

Szilvia! Köszönöm, hogy jelentkeztél! Ez a kutyus annyira szépséges!
A temetésről nem irok, mert elég az átélni, megélni ott.

Lányok, vigyázzon magára mindenki, legyetek egészségesek!!

Képeket majd hozok, de most erőm nincs hozzá, megyek gőzölni, hajat is kellene mosni, de semmi kedvem hozzá.
Viszont azt még gyors leirom, képet később, hogy hatalmas meglepetés ért a festészet végén. Láttam én,hogy velem szembena tanárunk mögött egy kis mosolygós smile-s kis táskában van valami. Álmomban nem gondoltam volna, hogy az enyém.
Marcsi Ramos ajándéka volt.:-) :-)
Ma meg is kóstoltattam őkelmével. :-)

Délután esett az eső nálunk. Remélem holnap már nem fog, mert most nem hiányozna nekem.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 10. 20:06

Nem felejtettem el jönni, de értekezletünk lesz majd és kaptunk átnézni való anyagot,
amit véleményeznünk kell, illetve ha valami nem tetszik benne, javasolni kell mást...

Ezzel bíbelődtem eddig, miután megfőztem. Holnap reggel itt kezdek.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 10. 20:06

Ágikám neked is teljes gyógyulást! Nálam meg a mérleg megint 3 + mutatott, hát eszméletlen ennél nem lehet kevesebbet enni, meg nem is kívánom annyira, kivéve a gyümölcsöt, főleg az édesebb szőlőt. na meg a banánturmixot. Éppen olvastam egy blogban, hogy a 2.8 vagy még annál zsírosabb tejben van egy anyag, ami valóban fogyasztó hatással bír, az 1. 9 vagy hányas már nem fog az agyam az hiányzik...lehet azért is tudunk annyit tejet inni, mert éhesek maradunk utána, mert nem telít el. De azért elgondolkodtató! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 10. 20:19

Kata, nem csodálom a plusz kilókat az édes szőlő, meg a banán után. :-)
Nálam tiltólista van belőlük. Hosszú hónapok óta ma ettem először banánt. Megtiltottam a férjemnek, hogy hozzon haza. Egyedül az a gyümölcs az, amiből bármennyit meg tudnék enni. :-)
Mi házi tejet iszunk, de nem is hallottam még ilyenről, amiről irtál.

Rita, a bejelentkezéssel kapcsolatban:
A név, jelszó rész üres, ahogy jövök az oldalra. Ha rákattintok betölti, utána erre kattintva be tudok jelentkezni. Hiába irom be az emlékezzen rá, ezt el kell játszani.
Eddig rögtön beirta magától, rákattintva tudtam az oldalra jönni.
Mondjuk megszoktam már, csak elsőzör kaptam frászt, hogy nem tudok belépni.

Megyek fürdés gőzölés után. Most itt ülök egy törölközővel a fejemen, mellettem a nagy tornázós tükröm. Hát mit ne mondjak, elég érdekesen nézek ki. Sajnos ha van egy megfázásom, ami nagyon ritka, akkor hiába múlik el, a köhögés megmarad hetekig. Most ezzel fogok szórakozni.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 10. 20:44

egy órás izzadás után hozom a képeket..leszaladtam kenyérért!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
na ez 1o perc alatt csak lestem .. :x :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 11. 6:39

Ági, Kata! A fiam azt mondta, hogy a böngésző hibája az a jelenség, ami nálatok előfordul
bejelentkezéskor, nem a fórumé.

Egyébként tegnap egy nagy frissítést végzett nálam a Windows, és ugyanezt éltem át az
AvistaZra való belépéskor. Hiába jegyeztettem meg vele újra a jelszavamat, mikor új filmre
léptem, kiléptetett, és újra be kellett jelentkeznem, és újra bejelölni, hogy jegyezzen meg.
Azóta bent vagyok szerencsére.

Gabi! Így is kell! Csakazértis felmászni, ahová lehet. Kellenek a kihívások, mert olyan boldogító
érzés teljesíteni őket, jólesik büszkének lenni magunkra.

A Balaton tisztára úgy nézett ki, mint ha nyáron készült volna a fotó. A Múzeum belső udvara
nagyon hasonlít néhány magyar váréra, például a sárospatakiéra.

A varazsdi vár, igazi várszerkezetű. Kívül zárt, belül nyitottabb. Nehezen tudott az ellenség behatolni.

Nagyon szép képeket hoztál. Jó, hogy vállalkoztál erre a nagy útra.

Szilvia! Mikor Tátralomnicon vagyunk, mindig ugyanezeket mondja a fiam. A hegygerinc, amin
mászkálgatunk volt a régi magyar határ. Amiket a gerincről látunk csúcsokat, az már Lengyelországhoz
tartozik. Tehát mögöttem már a Magas-Tátra lengyel része látható. Nem messze van ide Zakopane, ahonnan
meg a szlovák csúcsokat fotóztuk le.

Kép

Őszinte részvétem. Szép kort megért édesapád nagynénikéje. Nyugodjon békében.

Paggy! Neked is jobbulást! Remélem a cicád már túl van a krízisen, és hazaviheted. Otthon mindenki
gyorsabban gyógyul.

Ezt a sport és harcikutya dolgot én sem értem. Én már akkor kiakadtam, amikor a volt férjem
hazaállított Dundival, aki ugye rottweiler volt. Csak úgy mentem bele, hogy megtartsuk, hogy benti
kutya lett belőle (aki akkor volt kint, amikor akart, de a lakásban volt a székhelye), aki minden
percben velünk van, együtt nő fel a gyerekekkel és elviseli a sok idegen gyereket is, aki hozzánk
járt. Imádta is a gyerekeket, és jámbor jószág lett belőle.

Ági! Legalább te már alakulgatsz! Ez az első jó hír a sok rossz között.

Sajnos a tanulóink alulteljesítése miatt állandóan benne vagyunk mindenféle pályázatban, ahol a mi
fejünket tágítják, holott én tudnék ugyanolyan színvonalon tanítani, mint régen, csak hogy most
teljesen más a gyerekanyag. Nekem már nem kéne továbbképzésekre járnom, mert 55 év felett
nem kötelező, de mivel az oktatási hivatal kötelez bennünket a pályázatokban való részvételre, így
az azokon javasolt továbbképzésekre is kötelező elmenni. Nekem szerencsém volt, mert szerdánként
kellett járnom, de az egyik kolléganőm egy pénteken és két szombaton volt, egy kollégám meg
három szombaton fog menni. A tréningvezetők sok esetben maguk is tanárok, akik csak a szabadidejükben
tudják megtartani a képzéseiket.

Még mindig nem vettem macaroont, pedig felírtam, de siettem a vásárlással, ezért nem keresgéltem
a sok polc között. A cukrászda meg nem esett útba, pedig most már azért is megkóstolom. :))

Mostanában nem kreálok új kajákat, hanem a régebbieket főzöm meg, hogy azok elkészítése, és a
hozzávalók is rögzüljenek.

Marcsitól nagyon aranyos, hogy gondolt Ramosra. Valami nyalánkság volt az ajándékcsomagban?

Nálunk csodás idő volt tegnap. Sütött a nap, majdnem 20 fokot mutatott a hőmérő délután.

Szaladok, mert még nem reggeliztem, és mindjárt indulnom kell.

Innen folytatom, ha hazajöttem.

Szép napot mindannyiunknak!
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 11. 19:53

Sziasztok!

Gyors leszek, mint a villám, mert készülődök ezerrel. Holnap munka után valószinűleg irány a Német Juhászkutya Fajtamentés Gombai állatotthona, viszünk két kiselejtezett kutyaházat, mert Ramosnak holnap kész a csilivili bélelt kutyaháza.
A lényeg viszont! Vettem macaront lányok!!! :-)
És finom!!!

Kép

Ez úúúgy történt, hogy a férjemre rájött, kabátot akar az adidas boltból. Az eladó leányzó közölte, mivel glamour napok vannak, ha veszünk kupont, akkor elég sokat takaritunk meg. Na elmentünk a Spar-ba, vettünk is, boldogan mutatjuk a boltban.
Most kapaszkodjatok meg! Joy napokra vettünk kupont és nem glamour napokra. Mindenki fogta a fejét, a vége a történetnek az lett megkaptuk a kedvezményt kupon nélkül. Szerintem órákat röhögtek rajtunk utána. :-)
Ezután úgy gondoltam, megérdemlek egy macaront. Az első szuper cukrászda menűje nem tetszett, irány volt az a cuki, amit Marcsinál már leteszteltem és nagyon bevált.
Egy kis mütyür 300 Ft volt. Hát mit ne mondjak....
viszont a meglepetés azonnal megvotl, ahogy beleharaptam. Házi sárgabarack lekvárral töltött - ezt meg lehet érezni, amúgy ők főzik jutott később eszembe-, puha, nem agyoncukrozott 3 cm-es macaront kóstoltam.
A fiam véleménye ugyanez volt, de nem irom le, mert kicsit rácifrázott a tetszés indexére. :-)

Ezután várom a tesztelőket ki mit tapasztalt!! :-)

Most rohanás a fürdőszobába, mert hajfestés van, a kutyákhoz nem lehet csak úgy fél centis tővel elindulni :-)

Remélem mindenki jól van Lukréciával egyetemben!

Nálam sokat javitott az alkalmazott gyógymód. Na muszáj mennem, mert az előbb már az összes gyógytea főzővizét elpárologtattam a tűzhelyen, a mostanival is igy járok. Igy szoktam a levest is leégetni. :-)
Ma már a teljesitményem megvolt, mikor feltettem a csirke háját kisütni és kimentem Ramoshoz. A füsttől nem lehetett látni a konyhában. Aztán bejöttek a legyek szellőztetésnél meg a poloskák...., nem ecsetelem, hogy szidtam a hüyleségem.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 11. 21:08

Sziasztok!Megjöttem és gyorsan elolvastam Ági hozzászólását.A füst és leégetés ügyben hasonló vagyok.
Leírom a "MENETRENDEMET" s azután megyek folytatom a nézelődést.Most képet nem hoztam MAJD!!!
Szóval:
Ma hajnali 3 Kobak nyávog az ajtó előtt 2 db patkányt fogott.Hálisten már nem éltek-MEGDÍCSÉRTEM---etetés-3ó15pő mennék vissza lefeküdni,ÁM Fruzsi vízhajtója,amit én későn adtam be ,kezdett hatni-hálóingben le az utcára pisiltetni-FEL AZ EMELETRE
Juhhé a párom teát főz,mert mindjárt indul-ekkor már nem voltam álmos- megérkeztek a többiek a szobai polcokról és a párnámról/macskák/,hogyéhesek 4ó15pMACSKAETETÉS-rádió bekapcsolás4ó30
Na jó,most visszafekszem,semmi álmosság-elmosogatok 5óMegyek aludni-Fruzsinak pisilni kell másodszor hálóingbe le az utcára-közben jön egy korán kelő és nagyot kezicsókolomozik-a hajam szénakazal,a hálóingem fenék aljáig érő,mire felfogom a helyzetet,már elhalad mellettem--MIÉRT IS UTÁLTAM ANYU FÜRDŐKÖPENY-PONGYOLA SZOKÁSÁT??????Most ,ha lenne,nem látnák kora reggel ahátsómat---Mindegy már fel az emeletre!
5 óra elmúlt-Jesszus a macskakaja odaégett a tűzhelyern-5ó5perckor sűrű füst-szellőztetés-Most érkezik haza az éjszakás albérlő srác és jót vihog rajtam-mert állok a füstös konyhában egy téningruha-hálóing kombinációban-szól a rádió És ekkor Lizike előtámolyog a szobából és a bejárati ajtó elé pisil---Ennél rosszabb már nem lehet -gondolom-Hypós felmosás,már hiába próbálnám Lizit levinni,azt sem tudja hol van-vígan horkol a fotelben.
Szellőztetés-kereszthuzat.6óra "KEDVES HALLGATÓINK SZÉP JÓ REGGELT!-szól a rádió.Várni kell a lefekvéssel,mert még szellőzni kell.6ó 15.hideg van-büdös,de becsukom.Lefekszem elalszom 3/4 8ig ,amikor dörömbölés-Ki a fene lehet?-a szomszédasszony,nem tud kimennbi a kapunn,mert az új zár beragadt.Hálóingf melegítő-lerohanás,mert a laborba oda kelL érjen.a 2 nő kínlódik a zárral-végre sikerül-tusolok-kutyaséta-Indulás Lukréciához-kicsit jobban van,ekkor megszólal a telefon-a lányom-mindjárt hozzák Lillát,mert ma még itthon maradt a betegsége miatt-Hol vagyok?-Rohanás haza.
A mindjárt hozzák az 2 óra múlva,addig nem tudtam elmenni vásárolni-A vejem egy tündér,de PATÓPÁLÚR-elhozta Lillát fésülködés nélkül otthoni tréningben.-mindegy el kell menni legalább a közértbe valami kaját venni és BURGERKING-gyorsan együnk valamit,mert Lilla éhen hal.1 szendvics egy vagyon.és gyorsan meg kell tanulnunk egy verset,mert reggel nem tanultak az apjával és a mama/a lányom azt mondta,hogy mire hazajön tanulják meg-sokat kellm pótolni.A burgerkinges szendvics közben tanuljuk,többen mondták velünk,akik sorban álltak,Petőfi Sándor:Itt van az ősz......című versét...A lényeg,hogy mire végeztünk MI ÉS A BURGERKINGES VÁSÁRLÓK 3 versszakot tudtak-nyomás haza kutyátsétáltatni!Lizikét letuszkoltuk Lillával az emeletről,s ekkor telefon-NE MENJÜNK MESSZIRE,MERT MINDJÁRT JÖNNEK LILLÁÉRT!!!!30 perc a mindjárt,addig az udvaron és a ház előtt múlattuk az időt.Képzelhetitek a kutyák nem értették,hogy mi van-Végre elvitték Lillát elindultam kutyát sétáltatni-haza-CSAk 5 PERCET SZERETNÉK ALUDNI-FELHÚZTAM AZ ÓRÁT,MERT 1/2 5-KOR INMDULNI KELL lUKRÉCIÁHOZ ÉS VALAMI KAJÁT KELL CSINÁLNI ESTÉRE MIRE A PÁŰROM HAZAJÖN-fUTÁS BUSZOZÁS ERTETÉS-már kicsit többet evett-A NYAKÁTÓL A PFARKÁIG FELVÁGVA BEVARRVA-ROHANÁS HAZA DE ELŐTTE A KIS TERRIER NAGYON SÍRT A KETRECBEN A SZÍVEM MEGSZAKADT-EGY KIS TONHALAT ODANYOMTAM NEKI-VÉGRE HAZAÉRTEM-nincs villany-nincs főzés-GYORSAN LE VALAMI HIDEGET VENNI-OKÉ RENDBEN-KUTYASÉTA-VACSORÁZTATÁS-fáradt vagyok.most megyek nézelődni.sziasztok :-h pAGGY :movingflower: :movingflower: :movingflower:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 11. 21:33

Úristen Paggy!
Ezt még olvasni is borzalom. Bocsánat!
Nagyon remélem, hogy a közeljövőben kicsit nyugisabb lesz körülötted minden, mert ez nem egyemberes feladat amit megcsinálsz!
Annak örülök, hogy Lilla is és Lukrécia is javult már.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 12. 9:41

Sziasztok!Mindent elolvastam és megnéztem az este.Nem tudok írni,mert rohannom kell és megint nem sokat aludtam.Mindenkinek /RITA,KATA,GABÓCI,ÁGI SZILVI..../köszönöm a fotókat.Sziasztok. :-h :movingflower: :movingflower: :movingflower: Paggy
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 12. 11:18

Még Katának akartam írni tegnap, hogy a győri képeken nagyon tetszenek a finom részletek, amiket
lefotózott az épületeken. Stukkók, ablakok, bejárat...
A babán és a szőlő valóban hizlal, de ha lemozogjátok, akkor nincs baj, illetve nem szabad sokat enni
belőlük, inkább minden nap egy keveset.

Ági! Győztél a macaroonnal, de ami késik, nem múlik.

Nagyon röhögtem a glamouros-joyos történeten, pedig én is képes lennék ilyet produkálni. Olyan
távol állnak tőlem ezek az akciók, hogy még soha nem voltam egy ilyenen se. Nem bírom a tömeget,
és hogy őszinte legyek a vásárlást se nagyon.

Úristen poloskák! A buszmegállóban találnak meg mindig, meg a darazsak is. Többen panaszkodnak,
hogy húzódnak be a lakásba, mint pár éve a katicák. Szerencsére én még csak egyet találtam szúnyoghálón
belül. El sem tudom képzelni, hogy jött be. Nagyon gyorsan kipateroltam.

Paggy! Tegnap egy fiatal anyuka vlogját néztem a youtube-on, aki azért nagyon népszerű, mert nem
szépít semmit a mindennapjain, ezáltal a kismamák és anyukák tudnak vele azonosulni, nem érzik
magukat bűnösnek, ha a kialvatlanságtól nem mindig látják csoda szépnek egy kisbabával az életet.
Ezután olvastam el, amit fentebb írtál, és azonnal megállapítottam, hogy több kisállattal élni, ugyanolyan,
mint kisgyerekekkel. Jó nagy rohanásban volt részed egész nap, és bár viccesen írtad le, és mosolyogtam
is olvasás közben, azért nem irigyeltelek. Én is örülök nagyon, hogy Lilla is és Lukrécia is jobban vannak.

Pénteken az első órám lyukas, hideg volt, de szépen sütött a nap. Jó hosszú árnyékok vannak még reggel,
lehetett játszadozni. Először egy tulipánfával, aztán egy szilfával barátkozom, és lett egy újabb glóriás
képem is. Ezeken a fotókon jól látszik, hogy nadrágos vagyok, ami ugye nálam rendkívüli dolognak
számít. Legalább harmincöt éve nem hordtam nadrágot. :))

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 12. 15:23

JUHHÉ/1. Lányok!Most szóltak,hogy ne 1/2 5-kor menjek macskát etetni,hanem hazavihetem/83500ft/kórház/Lukréciát.Oda minden tervezésem a délutáni éés holnap reggeli takarításról,mert a szobám sarkában el kell kerítenem egy részt,ahová teszem.Felugrania sehová sem szabad,majd,ha tud,mert akkora bőrt kellett összehúzni,hogy kiszakadhat.Na szóval, műanyag szárító oldalára fordítva, összekötve a rossz hűtőből kivett ráccsal,állvány+ minden egyéb=KETREC.A szobában még kupi van,de a ketrec már készen áll.Dugipénz lenullázva az állatorvos miatt és BŐSZ REMÉNYKEDÉSSEL mindjárt indulok érte.A párom még mindig nem ment orvoshoz.BOCSÁNAT A KIFEJEZÉSÉRT DE EGY HÜ....E,mert "Ő MINT A TEREMTÉS KORONÁJA CSAK NEM FOG 3 ÓRÁT AZ ÜGYELETEN ÜLNI EGY BUCIRA DAGADT,gennyes UJJAL.Ja és elkísérni sem lehet,mert megsérül az önbecsülése.Nagyon rendes egy manus,de sajnos LÖKÖTT,KONOK,FAFEJ :(( :(( :(( :((
Lányok!Vágyom egy kis nyugalomra,s akkor itt leszek.De azért hoztam 3 képet kutyasáta közben készült.Mindwenkinek szép hétvégét.Mindjárt indulok.Paggy :movingflower: :movingflower:
Kép
Kép
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 12. 22:32

Rita!
Nagyon tetszik az első képed. Éles az eleje, ködös a hátulja. Olyan festőinek tünik , szép!
A nadrágokban jól érzed azért magad, vagy kellemetlen a viselete? Ezt nem irtad még.
Rajtam, a kerek fenekemen mutat borzalmasan a szoknya, igy nem is kisérletezem vele.
Érdekesek ezek az árnyékos képek. A vidámpark elvarázsolt kastélya jut róla eszembe. :-)

Paggy, nagyon örülök, hogy Lukrécia hazakerült. Sikerült jól elszeparálni végül? Be is tartja, hogy nem ugrál? Állandó felügyelet emiatt?
Lizike és Fruzsi olyan jól mutatnak az őszi szinek között.
Kivánom Neked, hogy minél hamarabb, vagyis amilyen gyorsan csak engedi a természet, jöjjenek rendbe a betegeid és legyen egy kicsit időd aludni is. A párodról...., hát az enyém ugyanez. Valamelyik nap eljátszotta a hattyú halálát, mert megfázott. Bezzeg mikor én is a sünis kaland után az a kutyát nem érdekelte. Bár lehet Ramost azért egy kicsit :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 13. 7:22

Sziasztok,jó reggelt!Kedves Ági és kedves Mindenki!Túl vagyunk az első éjszakán.Sikerült jól elszeparálni és a tölcsér is a fején volt.Bevallom őszintén ittam egy citromfű teát,hogy végre aludjak egy kicsit.Sikerült is 1/2 7-ig.Akkor felébredtem,mert kaparászást hallottam.Lukrécia próbált pisilni tölcsérreé a fején az alomba.Gondoltam segítek és leveszem a tölcsért.Sikerült is,közben megjelentek a kosztosaim.Amíg kimentem a többiekhez ő átugrott a ketrecen és az íróasztalra pattant és ott dorombol azóta is.Leültem a kupi közepén ide a géphez és most édesdeden horkol a bal karomra téve a fejét.Érdekes lesz. :)) 10 éve már egyszer ezt eljátszottuk.Elütötte az autó .Az orvos összecsavarozta a combcsontját.10 nappal azután kiszökött a párom !!!!! lába között és felment egy fára.Na ilyen cica ő:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 13. 7:28

Most pár percig még maradok és nézelődök,s azután indul a nap.
Kedves Kata!Visszanéztem a fotókat.Teljesen igaza van Ritának,nagyon jók a városi fotóid!!!!! :-bd :flower1: Kiemelném a következőket:
Isteni kép a régi városfalról/elfogadnám !!!/,a kapu felette 2 ablak,szűk utca!!!!!!szuper,Samuka vagány zöld dzsekiben :littlehearth: :-bd :flower1: ,nagyon jó a barokk hotel,tetszik az ijesztően sötét felhős kép.Köszönöm a családi fotókat és az IGAZÁN TÜNDÉRI FIATAL SAMUKÁT ,AHOGY NEVET!!! :littlehearth: :flower1:
Gabóci!Hát gyönyörű az a hely/Plitvicai-tavak/Micsoda kékeszöld víz!!!!Elhiszem,mert már volt benne részem,hogy lefelé is nehéz menni.Rettenetesen fárasztó lehetett az a hosszú túra!.Jó volt,hogy betetted a CsÁKTORNYAI VÁRAT és írtál Zrínyiről.Mi anyukámmal Szigetváron voltunk és adóztunk emlékének.HŰ DE KLASSZ A VARASDI VÁR./////////Ne vedd dicsekvésnek,amit írok és amivel összehasonlítom,mert a "'kirándulásunk" után kitagadtak a nagyszüleim,.Szóval a varasdi vár távolabbi képe a francia SHAMBOURD-hoz hasonlít.Majd megnézem hogy kell írni.18 évesden odaadták a jómodú nagyszüleim a családi ezüstöt/renda kanalak és villák.../na mi eladtuk a férjemmel és elmentünk belőle 1 hónapra,sátorral Franciaországba.Bejártuk és eljutottunk Shambourd-ba a Loire- menti kastélyok egyikéhez.Távolról hasonlít a Te varadsi nagyon szép váradhoz.//////Szép a formája,a belső udvar milyen szűk!!!Nem emlékszem mit írtál,hogy kié volt?Majd megnézem.Szép kék a balaton és nagyszerű időtök volt/ %%- %%- %%- /A csávodi csárdába szívesen elmennék mondjuk marhagulyásra+ túroscsuszára.Persze mindenből csak kicsit!!!!!NAGYON KÖSZÖNÖM A KÉPEKET. :flower1: :flower1:
Kedves Rita!Irtó jók az árnyékfotók!!!!!!!!!!!!!! :-bd
Ágika puszi Neked és Ramosznak.Most mennem kell.Azt sem tudom hol kezdjem a takarítást+szavazni is kell menni.Most bűnöztem megettem 2 kocka csokit a nagy ijedelemre.Üdv Mindenkinek:Paggy :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 13. 8:02

Ági! Mindegyik nadrág sztreccses, nyúlnak velem,így nem érzem magam gúzsba kötve.
Az elején furcsa volt, hogy nem látom a lábamat, de már megszoktam. Most még hordok
ruhákat is, de ha hidegebb lesz már nem nagyon fogok.

Paggy! Jaj, de szörnyű látvány szegény Lukrécia sebe! De jobban van már és ez a lényeg.
Aztán ha kiveszik a varratokat, már nem fog ennyire feszülni a bőre. Utána tényleg időt
kell szakítanod arra is, hogy pihenni tudj.

Kiteszem a tegnapi ebédem fotóját. A gomba sóval, borssal, reszelt fokhagymával és kb.
két evőkanálnyi szójaszósszal készült. A szójaszósz nem érződik nagyon, viszont meglepő
módon kihangsúlyozta, karakteressé tette a gomba ízét. Megtartom ezt az ötletet! A gomba
egyébként kb. 40 deka lehetett.

Babsalátát és lencsesalátát is készítettem már, de most összetettem őket. Kimagozott
paradicsommal, egy gerezd reszelt fokhagymával, sóval, borssal, petrezselyemmel ízesítettem.
Kevéske olajat öntöttem alá, és jól összemelegítettem őket fogyasztás előtt.

A hagymát kevés olajon sóval, borssal megpároltam, majd amikor majdnem készen volt
nyakon öntöttem kb. egy evőkanálnyi balzsamecettel. Addig kavargattam még a tűzön, amíg
a balzsamecet szúrós szaga teljesen el nem illant. Ezt az ötletet is megtartom.

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 13. 8:09

Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 13. 8:46

Tegnap az itthoni fiam egy barátjával Tátralomnicon járt. A faluból gyalog indultak neki meghódítani
a 2190 méteren lévő Lomnici-nyerget (ahonnan a múltkori fotókat hoztam és ahová három felvonóval
szoktunk feljutni).
Nem nagy a távolság, hiszen a falu eleve a tengerszint felett 800 méteren található. A nehézséget a
meredekség és a köveken való járás okozza. Nagyon fárasztó, hogy mindig alaposan meg kell figyelni,
hogy hová lépsz, mert könnyen kifordulhat a bokád. Ráadásul nyílegyenesen nem lehet feljutni, csak
cikkcakkban haladva, mintha szerpentinen mennél, ezért a megtett út jóval hosszabb, mint légvonalban.
Visszafelé is gyalog jöttek!!! 7200 kalóriát égettek el! :-o

Az első pár száz méterről videót küldött, azt pedig meggifesítettem. Látható a falu a távolban, ahonnan
elindultak, és az is, hogy azon a szinten még dús a növényzet, vannak fák, és látható a felvonó is (ja, és
Laci, a fiam barátja is):

Kép

Kép

Felértek az 1760 méter magasan lévő Kő-pataki-tóhoz. Gyönyörű idő volt ott is. Szemben a
Magas-Tátra legmagasabb és leglátogatottabb csúcsa a Lomnici-csúcs (2634 m).

Kép

Kép

Mennek tovább. A tó felett egyre alacsonyabbra nőnek a kúszófenyők, aztán el is tűnnek:

Kép

Kép

Kép

Ilyen az "út":

Kép

Felértek a nyeregre! Nincs sok idő örülni, indulni kell vissza.

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 13. 10:35

Sziasztok!

Paggy! Lukrécia nem semmi csaj, de azért vigyázz rá ne partizánkodjon sokat!
Tudom,hogy elrettentő a varrat, de nagyon szépen meg van csinálva. Jól látom,hogy szürke amivel fertőtlenitették?

Rita, változatlanul nagyon guszta az ebéded, amit felraktál.
A túra képeknél totál elhűltem az út minőségén. Na én azonnal feladtam volna a törött bokámmal. Nagyon szép hely, csodás kilátással!
Szerencsére jó időt fogtak kia fiadék.

Jövök majd valamikor, mert vannak élményeim a festészetről, meg Ramosszal ma iskolába voltunk arról is. Szavazni is megyünk, igy gyors a fagyasztott marhapörkölthöz csinálok galuskát, salátát, meg piritott tészta levest, mert arra van idő, addig a férjem megszereli a kennelt ami tegnap szét lett szedve az új ház miatt.

Szerencsére az idővel nincs gond, süt a nap. Fákat is kellene metszeni...., rossz még rá is gondolni.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 13. 14:35

Sziasztok Lányok!Visszakukkantottam.Ellógtuk a párommal a délelőttöt.Kutyaséta/én/,szavazás+séta+kávézás,kutyaséta és most etettem a macskákat,rettentő kupi van,de mindjárt hozzákezdek.Lukrécia is evett,itt fekszik az íróasztalon tölcséresen.Hoztam képeket és videót ÉS AZUTÁN NINCS MESE KÉSŐ ESTIG MUNKA.Tudom más rendes ember vasárnap pihen,de ekkora "majorságnál" akkor kell csinálni,amikor lehet.Szóval mindjárt bekapcsolom a rádiót és GYERÜNK TAKARÍTANI!!!!Porszívózás holnap délelőtt,a többi meg csukott ablaknál nem zavar senkit.Előbb felteszem a képeket és a videót.Nézegetni vagy éjszaka ,vagy holnap reggel fogok.LÁTOM VAN MIT!!!!!!! :-bd :-bd :-bd Sok szép kép és videó Rita fia jóvoltából.Most teszem fel és megyek tovább.Sziasztok!!!!!! :-h :movingflower: :littlehearth: :movingflower: Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 13. 14:59

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 13. 15:01

Kép
Kép
Spoiler: mutasd
Kép

Mint egy bagoly ,úgy nézek ki. =)) =)) =))

Vissza: “Társalgó”