Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:39

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:42

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:43

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:45

Megyek tovább a teknősökkel:
Kép
Sajnos nem néztem meg mielőtt elindultam , a párom csak a kezembe adta a hordozót sietni kellett,hogy elérjem a busztés ,kissé koszos volt. :(( :(( :((

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:49

Többen megelőztek cicákkal a hordozóban.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:50

Megérkeztünk a betlen Gábor térre,ahol sok szép épület van:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:52

Jobbra a zsidó munkaszolgálatosok emlékhelye:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:54

Majd az Állatorvosi Egyetem kapujához értünk:
Kép
Irány a betegfelvétel:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:57

Kép
Kép
Az egzotikus állatok tanszékre/rendelőbe kellett menni:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:59

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 18:01

A faliújság:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 18:03

Egy kis ízelítő az egyetemi előadásból/2014-es/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 18:19

Végül a saját videó,mmegyek nézelődni:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 18:49

Visszamentem Gabóci vígszínházi videójához.KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!!!!!!!! ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ :flower1: :littlehearth: :flower1:
Lányok!Mindent megnéztem,majd írok,ha visszajöttem a kutyasétáltatásról.Elöre írom,HOGY CSODÁS KÉPEK SZUPER BÁTOR ÉS FITT RITA6IRRIGYLÉSRE MÉLTÓ/OKOS ÁGI!!!MÉG ANGOLUL IS ÉRT!!!!!!!KSZÉP KÉPEKET KÉSZÍTŐ KATA!!!Főleg az éjszakai szuper!!!!Köszönöm szépen.És én??M?
Alig tudtam felállni a székről a nagy.......miatt.Már györtöm magam!!!!!Megyek kutyázni.Paggy
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 19. 19:49

Sziasztok! Hazaértem Budapestről. Egy szuper főpróbát láttunk a Madách színházban: ONCE -Egyszer- zenés darabot, kellemes zenét, jó énekesekkel.

Kép
Kép
Kép

Azt hiszem a vonatozásból egy időre elegem van, most gyúrok a buszos kirándulásra! :)) =))

Megmutatom, hogy néz ki a gesztenyefa nálunk. Száraz levelek,megspékelve egy kis új hajtással és virággal.

Kép

Alatta ott szundikált egy sünike. Ha megmozdultam a zörgő avarban , összegömbölyödött, nem igazán tudtam lefotózni.

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 19. 19:57

Sziasztok! Jöttem beköszönni és megnézni az újabb néznivalót.! kedves Paggy, nagyon fiatalos és csinos vagy, olyan jól sikerült most ez a képed, 1o -15 évet te is nyugodtan letagadhatsz! :D :x :littlehearth: :-bd
Nagyon tetszett a kirándulás, sokat voltam a Keleti környékén, onnan indult a vonatom haza, ha hosszúhétvégét kaptunk, ami azt jelentette a klinikán. hogy nem kellett szombaton bemennünk, csak hétfőn. :D
Nagyon élveztem az állatorvosi ló videót, és a te kis teknőcödet, kár, hogy az nem lett felvéve, hogy mivel és hogyan is kell bánni a teknőccel ilyen területen. Remélem már meg is jöttél a kutyasétáltatásból, és jöhet neked is a megérdemelt pihenés!
Kellemes estét, és szép álmokat mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 19. 20:00

Nahát Gabóci gyorsan visszajöttem, mert láttam hogy írtál...Köszönöm az élménybeszámolót, biztosan élvezetes volt. majd meghallgatom a neten ha kint lesz.Kész királynői méltósággal állsz a kép előtt szerintem ez is egy szuper pillanat! :)) .
Sünike már menne aludni...és milyen érdekes a gesztenye aludni menne és kihajt...szerintem egy kicsit megzavarodott a hosszú nyárias időtől.
Neked is kellemes pihenést... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 19. 20:15

Gabi! Igen, régebben már lefotóztam a száraz hortenziámat.

Kata! Nagyon aranyosak vagytok a közös fotón!

Paggy! Tényleg érdekes a stílusa annak az épületnek a Bethlen Gábor és a Garay utca sarkán. Olyan olaszos.
Az egyik erkélyre Júliát is oda tudnám képzelni. De a kezét jól eltudnám verni annak, aki kitalálta, hogy
kékre festeti a Keleti horgászbolt kirakatait és felé zöld névtáblát biggyeszt. [-x

Az állatorvosi egyetemen készült videó nagyon érdekes volt. Elcsodálkoztam, hogy a dékán milyen nyugodtan
álldogál a ló hátuljánál és firkál az állat farára. Én azt hittem, hogy közvetlenül a ló mögé nem szabad állni,
mert megrúghat. Lehet, hogy nem így van, nem értek a lovakhoz.

Hogy egy teknősek milyen bajai lehetnek! Kellemes őszi színeket viselsz. Jó a szememnek.

Most olvasom, amit utólag írtál. Nagy gondban leszek, ha végre találok magamnak (és kedvem is lesz igazán
fordítani) egy jó sorozatot. Az a másfél-két óra, amit megyek minden nap sok időt elvesz a napból. Azt meg
nem tudnám elviselni, hogy lassan fordítsak, viszont a menetelést sem hagyom abba. Lehet, hogy azt fogom
csinálni, hogy csak akkor teszem ki a részeket, ha teljesen készen vagyok a fordítással. Na, majd kialakul.

Gabi! Képzeld, nálunk is több növénynek másodvirágzása van. Virít a bodza, a sárga sásliliom (tettem be róla
képet már), és az árnyliliom is. Mire az itteni gesztenyefák lekopaszodnak, a tieitek kilombozódnak. :)) :))

Örülök, hogy az előadás kárpótolt a hosszú vonatozásért.

Cica és kutyalábnyomos beton. =))

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 19. 20:23

Ma babos kinoa salátát ettem sültgombával.

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 20:59

Na,ismét itt vagyok.Átolvastam újra,majd kijavítom a gyorsan odavetett szövegemet.Előtte viszont:
Kedves Rita!Mindnyájan élen járunk valamiben/teljesen mindegy miben jó az ember,a lényeg,hogy elégedett legyen önmagával/Milyen sportos és fitt vagy!Persze az otthoni gyaloglás biztosan rásegített a túrázásra.Vajon Angliában milyen lehetőséged lesz?-----Tegnap a valamelyik rádióadón elmondták,hogy milyen jó a több 100000 forintért vásárolható futópad-NEM KELL KIMENNI A LAKÁSBÓL , MÉGIS EDZETT LEHETSZ, közben telefonálhatsz :)) ,tévézhetsz :)) ,hallgathatsz zenét és nevelheted a gyerekedet,mert nem szakadsz ki a családból =)) =)) =)) ..........ÉS MÉG MIT CSINÁLHATSZ A FUTÓPADON???????????........Gyönyörű volt az idő,szépek nagyon a fotók.A kék minden árnyalatával találkozhatunk,a kopár csúcs kicsit riasztó nekem.-----Megint eszembe jutott valami:
Ha lenne egy JÓTÜNDÉR ,AKI felajánlaná,hogy 1 kívánságodat teljesíti,Nem lehet családi,nagy világbékés ...kívánság, ',ami CSAK a TE VÁGYAD.Bármi lehet44Vajon Te mit kívánnál és vajon a TÖBBIEK/KATA,ÁGI,GABÓCI ,SZILVI,MARCSI,MINGI ÉS ....... mit kívánnának?-
-Nekem az utazgatás a világban,de nem az őserdőben,hanem mondjuk Ázsiában.DE!!+!!!! és most jön a DE!!!,ami összefügg a Lomnici-csúccsal,FÉLNÉK,HOGY ELVESZNÉK VALAHOL A NAGY KOPÁR HEGYEK KÖZÖTT,ELKALLÓDNÉK és NEM TALÁLNÁNK MEG.RÓLAD EZT EL SEM TUDNÁM KÉPZELNI.GRATULÁLOK A CSÚCSMÁSZÁSHOZ! :-bd :-bd :-bd :flower1:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 21:17

Ági!Kutya ügyben megértelek,de azért nem lesz könnyű!
Nem is tudtam,hogy értesz angolul.Beszélni is tudsz?Mekkora előny,ha ismersz egy világnyelvet!Jól befogtad Magad,sok éves programba kezdtél bele,DE MEGÉRI!!!-Most néztem egy kínai sorozatot,ami először elborzasztott,majd beszippantott:Bloody Romance.Nincs lefordítva csak 18 rész a 34-ből,de megnéztem eredeti nyelven.A végére már értettem az egészet fordítás nélkül is.De azért ,jobb lett volna ,ha tudtam volna mandarinul.nekem lehetetlen,MAJD TE!!!!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty: Remélem apukád jól van!Hol fog lakni?Diétáznia kell gondolom.Ágika!Vigyázz a vérnyomásodra,ne hajtsd túl Magad!!! :-h :flower1: :flower1:
Kedves Kata!Nem baj,hogy bevállaltál egy nagyobb csomagot,ha használni fogod!Nálunk lelassították direkt az internet hozzáférést,hogy vásárolj drágábbat.nagyon jó képeket csináltál apukád telefonjával.Nem is értem az új telefonos dolgot.Szerintem azonnal kötelező adni egy cserét.A rádióban mindig elmondják,hogy a fogyasztóvédelemhez kell fordulni.Mi lenne ,ha a munkádhoz kellene????Szörnyű!!!!!Köszönöm a sok szép éjszakai fotót. :flower1:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 21:22

Kedves Gabóci!Elfelejtettem írni,hogy megtaláltalak a vigszínházi videón.a 2. sorban ültetek középen balra.Így van?
Örülök,hogy mindkét kiruccanásod jól sikerült és csodállak a sok erődért.Jópofák a tükrös fotók.Köszönöm szépen az élménybeszámolót,különösen a vígszínházit. :flower1: :littlehearth: :flower1:
Lányok!Most már nem javíto,majd vasárnap est.Fáradt vagyok.Jó éjszakát!Paggy :-h :littlehearth: :flower1:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 20. 19:56

Szia Paggy! Még mindig csak megyek, megyek, de már nagyon szeretnék futni-menni-futni-menni is. :D :D
Valahogy nem akaródzik a falu szeme láttára futkosni. Csak át kéne lendülnöm ezen a témán, és elkezdeni...
Volt már időszak, amikor kocogtam is, de az olyankor volt, amikor azt gondoltam, hogy nem látnak.

Nekem van futógépem és elliptikus trénerem is, de nem passzolunk egymáshoz. Azon kezdtem a gyaloglást,
de pár nap után egyre jobban fájt a külső talpélem. Azt hittem, hogy nem jó az edzőcipőm, vettem hát egy
futócipőt. De semmi nem változott, sőt a bal talpam boltozata is elkezdett fájni. Akkor mondtam a gyerekeknek,
hogy mit tapasztalok, és ők mondták, hogy nem mindenkinek jó a futógép. Három hétig pihentettem a lábam,
hogy múljon el a fájás a talpamban, mert akkorra már tényleg nagyon fájt. Mikor elmúlt visszamentem a
futógépre, és azonnal elkezdtem érezni a külső talpéleimet. Akkor beláttam végre, hogy a futógépet nem
nekem találták ki. Nyár elején elkérte a volt férjem, azóta is nála van.

Nekem itt a faluban csak a gyaloglásra, a kocogásra, a futásra, vagy a tornázásra van lehetőségem. Ha lenne
autóm és vezetnék, bejárhatnék a város konditermeibe különféle foglalkozásokra, ha vannak egyáltalán.

A fiam és a lányomék ugyanabba a konditerembe járnak. A lányom nem súlyt emelgetett, hanem Rubint Rékázott.
Azt mondták, hogy van jóga is. Be lehet rá fizetni. A mászófalas templomról is tudok, de hogy mi van még,
annak utána kell néznem. Jóga az nagyon jó lenne nekem. A séta, ami nem is séta valójában, hanem gyors járás,
meg fog maradni, mert nagyon jólesik.

Spoiler: mutasd
Egy nagy vágyam volt/van/lesz kicsi korom óta: jó anyának és feleségnek lenni. Egyszer már írtam, ha megengedhettem
volna magamnak, hogy ne dolgozzak, boldogan otthon maradtam volna, főhivatású anyaként. Persze nem biztos,
hogy kielégített volna, és lehet, hogy visszamentem volna dolgozni, de a vágy nagyon erősen megvolt bennem.
Egyébként tanítani is imádtam a régi szép időkben, szóval nem voltam csalódott, hogy nem teljesült ez a vágyam,
de az is biztos, hogy már alig várom, hogy nyugdíjba menjek, hogy újra csak anya és most már nagymama is lehessek.
Elég későn jön az első unokám, én pedig még a dédunokákat is látni szeretném, ezért terveztem el az életmód
váltásomat két évvel ezelőtt.

Nagyon szeretek utazni, de ritkán van benne részem, ezért örömünnep, ha valamerre elmehetek a gyerekekkel.
Ha te is vágyódsz rá, teljesülni fog. Ha már a párod sem fog dolgozni, pattanjatok be az autóba, és tegyetek a közelbe
csillagtúrákat. Hoznál képeket Leányfaluról vagy Szentendréről. :D :D Olyan régen jártam már ezen a két gyönyörű
helyen.

Ma kuktában főtt vegán minestrone leves volt az ebédem a tegnapi babos quinoa saláta és a gomba mellett.
Két tányérral faltam be belőle. Ezek vannak benne (a tészta lemaradt, de az is együtt főtt a kuktában a többi hozzávalóval:

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 21. 14:02

A minestrone leves mellé indiai ragdát, feltétnek pedig burgonya lepénykéket készítettem.
A ragdát minden esetben szárított zöldborsóból készítik (főzés előtt úgy áztatják, mint a babot vagy
a lencsét), de nekem csak fagyasztott borsóm volt itthon, és abból sem volt elég, ezért fagyasztott
karfiollal és brokkolival pótoltam a hiányt. Szóval az én kreálmányomat nem lehet nyugodt lélekkel
autentikus ragdának nevezni, de attól még nagyon finom volt. :D

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 21. 17:29

A múlt hétvégén a lányomék Whitbyben jártak. Két éve nyáron engem is elvittek, tettem is be róla
beszámolót. Gyönyörű szép középkori város északon. Sajnos a kephosttal tettem be a képeket
annak idején róla, így nincs értelme belinkelnem az oldalt, eltűntek a fotók. :( :(

Talán erről a képről eszetekbe jut majd. Ez a nagyon híres és nagyon régi katedrálismaradvány, ahol gyakran
forgatnak filmeket. Ezt én csináltam két éve, a többi a lányom műve.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”