Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 5. 19:26

Ági! Örülök, hogy betetted ezt a két fotót, legalább látok ilyet is. Nyugodtan írj annyit róla, amennyit
szeretnél. Szívesen elolvassuk, és ha valami okos is eszünkbe jutna, mi is megosztjuk veled. Ne
maradjon benned semmi.

Egyébként Dundinak sem ez volt az eredeti betegsége. Előtte petefészek daganattal műtötték. A műtét
után pár hónapig mintha kicserélték volna, aztán jöttek újra a gondok, csak most a két hátsó lábával.
Aztán meg már mind a néggyel.

Igaza van Gabinak. Pont jókor jön az újabb tanfolyam.

Dolores! De jó volt itt látni téged! Bár jó lenne már egy sori topikjában is, de még mindig nem vagyok
kellő hangulatban a fordításhoz. Annyira más dolgok érdekelnek mostanában.

Gabi! Egy kicsit én is fura vagyok magamnak, de tényleg. Olyan vagyok rajta, mintha nagyon fáradt lennék,
pedig nem voltam az.

Ma reggel fél hatkor ilyen köd volt alattunk:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 6. 7:39

Lányok, jó reggelt!A számítógépem úgy zúg mint egy traktor.A párom szétszedte, ezt házilag nem lehet megcsinálni.Ma elviszi a szervízbe,Fene tudja mikor lesz gépem!Üdv Mindenkinek.Ha minden jól megy, vasárnap megyünk a városi sétára,de megint esőt jósolnak.A kerítésünk 98%-ig kész van.Teszek be egy képet.A címe:IDEGENBEN ...................RITA MŰVÉSZI FOTÓJÁT CSODÁLOM!!!!GYÖNYÖRŰ!!!!
Kép
:flower1: :littlehearth: :flower1: Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 6. 8:23

sziasztok! Gabóci, milyen szép krizantén képet tettél ki, erre valahogy nem emlékszem..igen lassan jönnek a megemlékezés napjai, s milyen jó, ha az ember ki tudja írni, rajzolni, festeni, zenélni magából mindazt ami benne van. Ez a módszer is sebeket gyógyít. Idő kell a teljes elengedésig. :ymblushing:
Nem könnyű akár állatról akár emberről legyen szó. Vannak az emberiség életében viszont olyan dolgok amiket meg soha nem szabad elfelejteni vagy tagadni. :( .
Ágikám milyen jó lesz, hogy elkezdődik majd az őszi tanfolyam, az is sokat fog segíteni, a fájó űrt betölteni. Lehetséges, hogy pont ez az esemény fog egy löketet adni neked, hogy még jobban előjöjjön a tehetséged. Remélem sok örömöt fogsz találni benne. :ymhug: :x :littlehearth:

Ritám, hogy nálatok máris elkezdődött a ködös reggelek hada...gyönyörű a reggeli kép! mint egy hömpölygő folyó! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Paggykám, elkérhetném e a mesteretek telefonszámát? hátha fel tudnám használni....ajánlani másnak is! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Lehet hogy a gép csak nagytakarítást igényel...és nem kell újrarakni, csak frissíteni... #:-s :-o :ymhug: :flower1: :littlehearth:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2019. szeptember 6. 17:34

f.ági írta:Lányok, Ödön nincs többé!
Éjszaka hozzák a hamvait haza. Nem sirtunk, dicsértük, simogattuk mig elaltatták.
A szivem egy darabja odalett Arthur után vele is.
LEbénult a hátsó része. Ennyi volt.
én rosszul lettem, ahogy hazaértünk. Máris hiányzik, de nagyon.
Köszönöm mindenkinek, hogy meghallgattátok a hülyeségeim vele kapcsolatban. Még megugatta ma a postást ahogy kint feküdt a plédjén a tulipánfa alatt az árnyékban....
Az orvos nagyon rendes volt.
Majd jelentkezem, most egyenlőre el sem hiszem, hogy nincs már.

Részvétem. Nagyon sajnálom, de lehet, hogy jobb már neki. Szépen el is tudtatok búcsúzni tőle. Mindent megtettetek érte amit lehetett, ezt ő is tudta, szerintem. Sok szép közös emléketek van, ez mindig megmarad nektek.
@};-
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2019. szeptember 6. 17:39

Sziasztok lányok!
Bocsánat, hogy eltűntem. Nem sokat vagyok a gépnél, nem esik jól ülni sem. Folyamatosan kezelésekre járok, ez sok időt és energiát elvesz. Inkább csak nézegetem a képeket. Vigyázzatok magatokra.
Éva
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 6. 17:53

Paggy! nagyon sajnálom, ami a gépeddel történt! Nem is tudom mi lenne velem egy napig is a
laptopom nélkül. Telefonon nem olyan jó netezni, én meg már régóta függő vagyok. Remélem,
gyorsan meg tudják javítani.

Olyan szép színű nálad a konyhai világítás. Olyan selymes-narancsos. Mindent nagyon szépre
színez.

Kata! Akkor szokott a Sajó vonalában ilyen köd lenni, amikor hajnalban már hűvös van, napközben
viszont jó meleg az idő. Igazad van, ez a vaskos köd, úgy hömpölyög, mint a folyó. A lenti gifen
jól látható. Ez a tegnapinál még sokkal vastagabb ködrétegről készült, nagyon erősen zoomolva.
A hömpölygését a felette lévő kis vékonyka felhőhöz lehet viszonyítani. Az mintha mozdulatlanul
állna az égen a ködhöz képest.

Éva! Nem baj, ha csak nézegetni van időd, de ha mégis kedved van hozzászólni valamihez, tedd
meg. Jobbulást kívánok neked! remélem használni fognak a kezelések.

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 6. 18:28

A mai ebédem:

Humuszkrémes csicseriborsós aszalt paradicsomos tészta

Hozzávalók (2 főre):

kb. 25 dkg főtt csicseriborsó
kb. 6-7 darab olajban eltett szárított paradicsom
1-2 paradicsom
2 evőkanál hummusz
3 gerezd fokhagyma
1 marék bébispenót
1 kis csokor petrezselyemzöld
15 dkg tészta
fél csésze tésztafőzővíz

kevés olaj

Kép

A tésztát sós vízben feltesszük főni.

Az apróra vágott fokhagymát és a nagyobb darabokra szelt aszalt paradicsomot kevés olajon megfuttatjuk.

Kép

Ha kész, hozzáadjuk a csicseriborsót, a kimagozott, kockára vágott paradicsomokat, a nagyobb
darabokra aprított bébispenótot, az apróra vágott petrezselyemzöldet, a hummuszt, és a tészta
főzővizéből kb. egy fél csészényit, majd jól összekeverjük.

Kép

Épp csak annyira tesszük vissza a tűzre, hogy jól átforrósodjanak a hozzávalók, főzni már
nem kell.

Kép

A tésztát beleforgatjuk a kész mártásba, és azonnal tálaljuk.

Kép

A mártásba nem kellett sót tennem. Az aszalt paradicsomban, a konzerv csicseriborsóban és a
tésztafőzővízben lévő só elég volt.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 6. 19:45

szia Éva! De jó hogy bejelentkeztél...Ha csak egy egy szóra, akkor is. legalább tudjuk, hogy addig minden rendben, amíg valamilyen jelzés érkezik.
Remélem a kezelések majd enyhítenek idővel a problémádon...addig is jó nézegetést...olvasgatást. :x :ymhug: :littlehearth:

Na most meg én maradtam mobil nélkül. ugyanis visszavittem a szervizbe, mondtam hogy alig lehet rajta telefonálni vagy képet csinálni villámgyorsan beforrósodik. A barmok valami jogszabályra hivatkozva nem csináltak mentést, én meg már túl fáradt voltam ahhoz, hogy újra elmenjek az üzletbe hogy ők megcsinálják és újra visszajöjjek. s akkor még ráadásul 3 helyre kellett +-a menni.. :!! :-q :-w
Mondtam hogy nem érdekel már csak legyen valami a telefonnal mert ez nem állapot. Erre visszavették, hogy kb. két 3 hét mire a csereutalvány meglesz :-w :-w :-w :-w :-w :-w :-w :-w :-w :-w :-w :-q
A barátnőnek meg odaadtam a másik telómat, most kérjem vissza?! Nem kérem! Addig is aki akar elér a matávon vagy a gépemen...a többi meg nem érdekel...ma tele a hócipőm de nagyon. Már az első alkalommal ki kellett volna hogy cseréljék!!!! Na mindegy most már nem mérgelődök...csak annyira lefáradtam. #:-s 8-| este 6-ra lettem meg az ebéddel is..de nagyon finom lett csirkemáj főtt krumpli...Most jól el vagyunk telve...Úgy kiszámítottam, hogy most holnap már megint főzhetek..de nem baj, csak legyen nyugodt hétvégém! :-?? :-bd x_x :-bd

Ritám, megint olyan guszta kaját hoztál...még az előkészítési tálalás láttán is éhes lesz az ember gyereke :)) .mondom ezt ebéd után ami ugye inkább estebéddé avendzsálódott!

Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek, most amíg nem lesz telefon addig kép sem..bocsánat.. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd

Kép

Kép :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 7. 9:59

egy kis nosztalgiázás a filmek között :x :ymhug: :littlehearth:
esik az eső, nem megyünk sehova :-bd
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 7. 11:37

Az úgy kezdődött, hogy kiültem a lépcsőre szemöldököt szedni. :D Aztán letettem a lépcsőre a
tükröt, míg beszaladtam valamiért. Mikor kijöttem és fel akartam venni a tükröt, ezt láttam (a
szürke lépcsőre lefektetett tükörben a bejárat előterének sárgára festett mennyezete látszik):

Kép

Nagyon megtetszett ez a kontrasztos kép, és egyből eszembe is jutott egy ötlet. Itt láthatóak a
megvalósításának eredményei. A fotók azért ilyen vegyesek, mert kísérletezgettem. Telefonnal
és fényképezővel készültek. Van, ahol a fényképező nagy objektívjét, van, ahol a kicsit használtam,
és van, ahol nagyon, van, ahol kevésbé zoomoltam. Mindegyik tetszett valamiért, ezért ömlesztve
teszem fel őket:

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 7. 11:52

Kata! Én azt hittem, hogy már megoldódott a telefon gondod, de ahogy olvasom, mégsem. Remélem,
gyorsan visszakapod! Neked az nemcsak telefon, hanem fényképezőgép is. A felhős képeid is hiányoznának,
de a Samukáról készültek még jobban, és azt is jó látni, milyen szép városban laktok. :D :D

Nálunk még süt a nap, és 23 fok van. :)) :)) De ide is esőt jeleztek, mi sem fogjuk megúszni, azt
hiszem.

Csütörtökön reggel készült ez a kép. Mentem a buszmegállóba. A háttérben végighúzódó vaskos fehér köd
a Sajó és közvetlen környezete felett lebeg. A busszal én is keresztül megyek rajta, ugyanis a folyó másik
oldalán dolgozom. Ha benne vagy, novemberben érzed magad. Kicsi a látótávolság, és a napot például
egyáltalán nem látni, ami pedig ott ragyog az égen. Azért fotóztam le, mert az ott lakó kollégáim nem akarták
elhinni, hogy nálunk verőfényes napsütés és szélcsend van, amikor náluk köd, szürkeség, és fúj a szél (emiatt
burjánzik olyan gyorsan a köd).

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 7. 12:10

Szia Ritám! hát látod így megszívtam..azt mondták a szervizben, hogy két hét amíg csereutalványt kapok, de ne vegyek Y-at. mindegy hogy 8 vagy 9 én megszívtam. mit mondjak, naná hogy hiányzik a teló, tisztára, mintha nem lenne az ember teljesen felöltözve... :)) :(( :)) .

Nagyon klassz lett a hirtelen helyzetből adódott ötlet. mindegyik kép nagyon tetszik, szuper..olyan érdekes kontrasztok..na és a falusi ellenpólus is remekül el lett találva.
Milyen igaza van annak a szakembernek, aki villámárvizek kapcsán írta, ne kérdezd hol, mert nem mentettem el, de ő is elköltözött hegyesebb helyre, mert a gátak nem fogják egypár év múlva tartani az áradást..mivel hatalmas esők várhatóak majd...és annak van esélye, aki nem a folyók mellett pláne ártérbe építkeztek. A régi öregek nem véletlen ne építkeztek oda, de sajnos ez a trend már megszünt, pedig maga a rendelet nem szünt meg, csak találnak kiskapukat! Nem ijesztésként írtam, hanem lehetőségként...mint elkerülő manővert... Az időjárás kapcsán volt a cikk...
Kellemes vasárnapot ,mindenkinek... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Megyek tálalni, éppen elkészült az ebéd.. :) ~o)
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 7. 19:23

Sziasztok!
Először felteszem a képeim, utána nézelődök.

Nagyban lefoglalom magam, igy estére hulla fáradtan kerülök ágyba, gondolkodás nélkül elalszom. Eddig működött.
Most hogy vége a szőnyeg takaritásának, jönnek az ajtók, meg a szekrények, végre rendezem a dolgaim, ami eddig elmaradt, remélem utána is találok elfoglaltságot. Nagyon üres a ház, borzalmasan. A férjemnek minden napra van pár utalása, pl. az aknatetőt a helyére rakja, hiába öntjük még bele a szőnyegmosás vizét. Mindig vigyáztunk erre, nehogy Ödön beleessen. Borotválkozásnál bejelenti pl. hogy megy szőrt leszedni. Nem borotválkozni, mert Ödön azonnal tudja, és bújik be a szobámba a számitógép asztal alá. Lázmérőhöz most hozott a gyógyszertárból alkoholt, mert a múltkor benzint vett. Még jó, hogy észrevettem. Nem kell már, de vett.
Úgyhogy igy telik az életünk. Eszembe jut még mindig a nagy szeme, fehér körvonallal belül, ami szinte világitott. Úgy tudott nézni, mint egy bernáthegyi. A tulipánfa alatt még mindig nincs levél, valahogy kikerüli a hullás azt a részt, ahol egész nap feküdt a pléden, mig nem mentünk a dokihoz. Na, nem irok többet... :((

Szőnyegmosás vállalunk. 3,8 atmoszféra nyomással, fertőtlenitéssel, napon száritással. :-) A hintaágytól kezdve mindenhol szőnyeg száradt.

Kép

Tegnap az Agórában, ahova járok festészetre , nyilt napra voltam hivatalos tűzzománcot késziteni. A festészeti padtársam magas szinten műveli, szerettem volna a pesti Konfúciusz Intézet által meghirdetett pályázati munkáját megnézni. Első hely egy kinai út. Nagyon drukkolok neki, hogy sikerüljön.

tehát elmentünk , leültettek bennünket és nekiálltunk tűzzománc medált csinálni a fiammal. :-)

féloldalasan áll a kép, de nincs erőm megforditani. Ez egy kis állvány, amire rámegy a kész mű és irány a kemencébe.

Kép

Először meg kellett dörzspapirral csiszolni a réz lemezkét, kifúrta a tanár és lehetett rárakni a réteget, amire majd a gyöngyök kerültek.
Hááát... Totál tanácstalan voltam, mert nálam úgy működnek a dolgok,hogy látom előre amit csinálok. Nem merülök ebbe bele, aki érez ilyet, az tudja miről beszélek. A lényeg, halvány lila fogalmam sem volt mit csinálok. :-) Szinelmélet? Sehova nem tudtam tenni a tudásom.
Elkezdtem pakolgatni, a fiam is dolgozott közben bőszen.
Jöjjö n a kemence:

Kép

A kész mű. Hááát.... :-) A végén dörzskővel kellett a sorját leszedni , vagyis a kiálló szúrós izéket.
Sokféle technika létezik, nekem picit ilyesztően sok amiatt, mert tényleg nem látom mi sül ki belőle. Főleg, hogy a kemencében is módosul.

a kész medál

Kép

a hátulja

Kép

Az viszont nagyon pozitiv volt az egész ottlétben, hogy Marcsi is bent volt és pár mondat erejéig találkozhattunk! :-)
Jó volt látni megint! :-)

Aminek nagyon örülök, hogy most Ödön kapcsán derül ki, vannak még nagyszivű érző jó barátok, ismerősök. Sokan kérdezik, bátoritanak, jó szóval vigasztalnak. Jól esik nagyon.
Marcsi sem mulasztotta el élőben megtenni ezt! Puszi és köszönet!
Ma az egyik vendégem fiát hivtam, akitől vesszük az akácmézet. Tőle is jól esett, pedig nem közeli ismerős és nem mondtam neki mi történt. Kicsi ez a Szeged.

Más:

Ma halászlé fesztivál v olt Szegeden. A festészeti padtársam is kiment, nem akartam egyedül, de a fiam megigérte jön velem.
Kár lett volna kihagyni. Isteni finom hallevest ettünk. Bográcsba csinálták a kinai fiatalok.
Piros szinű volt, de igazán nem volt olyan sűrű alapleve, mint a szegedi halászlének, a halszeletek is mintha valahogy elő lettek volna kezelve. Fényes és csúszós volt. Valószinűleg kinai kel volt benne a fehér része nélkül. Piszok csipős volt forrón, aztán ahogy hűlt csökkent az is. Érződött rajta a kinai fűszer, de nem dominált annyira, hogy kellemetlen legyen a hal mellett., vagyis hogy elvegye a hal izét. Nagyon jó volt az összhatás.
Egy merőkanállal és egy szelet kenyérrel - én normál esetben nem eszek mellé-, totál tele lett a hasunk.

Közben a padtársamtól kaptam kölcsönbe egy fél adagot fényképezésre, mert az enyém már nagyon fogytán volt, mire észbekaptam, hogy hol marad a kép a lányoknak!

Kép
Kép

Na és most jön, hogy elment az eszem:
Beiratkoztam egy ingyenes két hetes kinai nyelvi kurzusra, amit kinai egyetemista tanár leányzó fog tartani, aki magyarul semmit nem tud, angolul is csak kicsit. Ott vihorásztunk, hogy kb. a mi angol tudásunk is elég lesz hozzá, de majd kézzel, lábbal mutogatunk.
Hogy ebből mi fog kisülni..... :-)
Hétfőn kezdődik este hatkor.
Vasárnap jön apu ismét Szegedre, mert pénteken hiába jött a megbeszélt időben a klinikára, nem volt ágy, igy hazaküldték, jöjjön vasárnap.
Szerdán kezdődik a festészet, akkor is utána rohanás kinai órára, valamint pénteken. Következő héten ugyanez festészet nélkül.
Mindezek után az ember eldöntheti akar - e tovább normális tanfolyamon tanulni és vizsgázni belőle. He-he, na erre kiváncsi leszek.
A szuper kalligráfia tanárunk azt mondta, hogy van egy idő - 20 egynéhány év-, ami után ha elkezdi az ember a tanulást, borzalmasan nehezen megy.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 7. 20:02

Kata! Telefon ügyben drukkolok, hogy végre pozitívan rendeződjön, mert tényleg úgy hozzánk nőtt, hogy már nem nagyon tudunk meglenni nélküle.

Rita! Jó ötletet adtál ezzel a trükkös, tükrös kísérletezéssel. Tetszenek a képek.

Ági! Jól lefoglalod magad gondolat elterelés miatt. Gondolom, hogy van is mit bepótolni a ház körül, de jesszusom, nem vállalsz be megint túl sokat? Magadra is kéne vigyáznod!
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 7. 20:09

Paggy kirándulásánál hagytam abba, akkor jött Ödön dolga és nem nézelődtem azóta.
Köszönöm a kirándulást, a videókat. Változatlanul birom a párod, aki nem ellenzi a nekünk készitett képeket, videókat és szuper partner benne.
A sziklatemplomban nem voltam még, csak a másik oldalról láttam, hogy ott van valami. Szégyen, de nem is tudtam, hogy létezik. A kőkeresztnél nagyon szuper kilátás nyilik lefelé.
Paggy, ha kész a kerités képet ne felejts el késziteni!

Gabóci, Emma Dömötörre, Dundival és a többiekkel már a társaság tagjai voltak. Igy szerintem mi sem felejtjük el őket.
a krizantém tanfolyamot nagyon várom. Nem lesz könnyű, ahogy néztem a képet amit betettek a tájékoztatóba.

Kép

Ezt irják a virágról:
A kilencedik (九 jiŭ) hónapban kinyiló színpompás „aranyvirág” – a régi, tartós jelentésű (久 jiŭ) szó hangzáshasonlósága okán – a kitartás és a hosszú élet jelképe.

Andris hogy kezdte a sulit? Első benyomások?

Kata, sajnálom a kálváriád a telefonnal. Nagyon remélem,hogy minél hamarabb ott lesz nálad.

Rita! Valami fantasztikus amit készitettél a tükörrel!!
Álmomban nem gondoltam volna, hogy iylen technika képes erre. Azt hittem valami számitógépes nagyguru lettél és elénk varázsolod ezeket a képeket. Nagyon,nagyon tetszenek!
A köd és nálatok a napfény kicsit olyan, mintha egy filmből jönne elő. Jó kis fantázia filmből. :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 7. 21:04

Halihó!Ma estére megkaptam a gépem,valami tápegységet kellett cserélni.Sajnos csak bekukkantok,mert nem számítottam a gépre és egy kis munkám akadt még ma estére.Nagyon örülök a CSAPATNAK/Nektek/ és a körülöttem fekvő ezernyi nyivákolónak,ESIK UGYANIS,s EZ ELÉG,hogy:
-NA NE!!DEHOGY MEGYEK MA EGERÉSZNI!Jó lesz nekem ez a tiszta törülköző,amit a gazdasszony/ =)) /most vett le a szárítóról.Hű ,de kényelmes ,ketten is elférünk a vizes bundánkkal . :)) :)) :))
Képzelhetitek ZUHOG és HOLNAP van a SÉTA A VÁROSBAN.Majd jövök holnap,ADDIG IS NAGYON KÖSZÖNÖM A KÉPEKET és MINDENT.....Üdv:P :flower1: :flower1: Paggy
Kata,Gabóci,Rita,Éva és Ágika! :-h :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 7. 21:10

Paggy, örülök,hogy meggyógyult a géped! A cicmiceknek meg egészségükre a pihe-puha törölközőt! :-)
Évát is kihagytam az irásból, mert az agyam az nem működött kellőképpen emlékezet terén!
Örülök Éva, hogy irtál pár szót. Köszönöm az Ödönről irtat.
Vigyázz magadra, gyógyulj! Néha azért gyere!

Szakad az eső. A szomszédba még nem tették fel az ereszlevezető csöveket. Ömlik a viz, hangja mint a Niagara.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 7. 21:38

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 8. 7:18

sziasztok! tegnap még be akartam köszönni, de aztán nem volt található az oldal. Csak abban reménykedtem, hogy reggelre minden oké lesz :D .
Hurrá Paggy, de jó, hogy soron kívül kész lett a géped..majdnem el is találtam, mert tényleg csak egy apró hiba volt, s most gondolom halkan vagy szinte hangtalanul duruzsol a drága. Maradjon is így! Cicókáid aztán jól megtréfáltak! :)) . Mondjuk nekem égnek állt volna a hajam :)) , de amíg másnál vannak ezek a remek akció addig csak jó vigyorgunk rajta :)) :))
A mesteremberekről meg csinálj légyszíves egy csoportképet, mert megérdemlik! A telefonszámot se felejtsd el elkérni...Mármint hogy jelezni, hogy elkértem. Ki tudja, hátha elkerülök olyan helyre ahol kellene a mesterember...Tetőfedő, ács stb.
Mert az tuti ha úgy lenne pénzem ahogy most nincs azonnal levetetném a háztetőt és normálisat tennék tetetnék fel. :)
A betett linket lekezdtem olvasni, meg a hozzászólásokat...érdekes minden szempontból. DE nem tudnék úgy élni. Más egy nyaralás mint egy életmód. ;)
Mindjár jövök manócikám éhes..most kaptam egy hatalmas ölelést...célzottan :)) ~o) :))

Ágikám, de örülök, hogy találkoztál Marcsikával, még ha csak rövid időre is! :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: a halászlés fesztivál nagyon jól sikerült, és külön örülök legényednek, hogy végre együtt látlak benneteket.Igazán bevállalós vagy , a tűzzománchoz külön gratulálok! A kínai nyelvtanulás nem könnyű, de ha az ember odakészül, azért nem árt a legalapvetőbb kifejezéseket megtanulni....apropó..megvette már valaki azt a nyelvfordítós kütyüt amit annyira reklámoznak munkához, stb...olyan mint egy fülhallgató vezeték nélkül...most nem jut eszembe a hivatalos neve...
Hanem a szőnyegtisztitás.. megint egy nagy meló! Azért vigyázz magadra, ne ess a ló túlsó oldalára! :ymblushing: ;) :D :D.

Lenne egy kérésem ideírnátok, hogy kinek milyen telója van, és ugyanazt venné e...vagy mást!..utána néznék a neten
azt mondta asrác, hogy vagy H.prot vegyek vagy Mattot... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 8. 9:25

Kata! Bizony minket nem érint, ha kiönt a Sajó. Régen egy évben egyszer-kétszer kilépett a medréből, de
2010-ben 13-szor öntött ki. Egyszerűen nem értettük, hogy mi az oka, hogy ennyire megbolondult a folyó.
Olyan falvakat is elöntött, amiket eddig még soha, de soha, az évszázadok alatt. Minket annyiból érintett,
hogy a nagy útlezárások miatt, a mi közlekedésünk is nagyon megnehezedett. Ilyenkor csak nagy kerülővel
jutottam el a munkahelyemig, ami miatt napi két órával megnőtt a buszon töltött időm, és örök izgalom
volt, hogy jön-e egyáltalán a busz és mivel/mikor fogok hazaérni. Ez mindig így van, ha kiönt a Sajó, de
akkor minden hónapban ez ment. Mint mondtam, senki nem értette, miért van ez a nagy áradási hullám.
Ahogy írtam, a végén már olyan településeket is elöntött, amiket még soha az életben. Hatalmas károkat
okozott a lakosságnak. Aztán egyszer csak gépek jelentek meg a Sajóban és elkezdték kikotorni az alját.
Mint kiderült, ezt korábban mindig megtették, aztán elhanyagolták, és a sok üledék miatt a meder nem
bírt elvinni annyi vizet, mint korábban, ha egy kicsivel több esett a szokásosnál, máris megvolt a baj.
De ahhoz, hogy az illetékesek fejükhöz kapjanak, egy évig kellett szenvedni a Sajó mentén élőknek. Volt,
akinek a háza is összedőlt, nem is egy. Nem bírták a falak az állandó felázást. Hatalmas probléma volt az
is, hogy a kiömlött vizet nem tudta elnyelni a talaj, szóval hiába húzódott vissza a folyó, a földeken (nem
csak a szántóföldeken, hanem a kertekben is) tavak alakultak ki a belvízből. Rengeteg szúnyog, és béka
volt a jutalmunk. Volt, hogy csak úgy tudtam a kertbe kimenni, hogy a seprűvel hajtottam el magam elől a
picike ugrabugráló békákat. Az úton ezerszámra voltak, az autók ki se tudták kerülni őket. Az öregek azt
rebesgették, hogy az esővel estek le. A belvízben villámgyorsan megjelentek a vízi növények, és a vízi
állatok is. Ez még érdekes is lehetett volna, de ezeken a területeken szántóföldek voltak, amiket a gazdáik
nem tudtak beültetni. A kotrás óta, vagyis 2010. óta visszaállt a rend, van olyan év, például az idei is, hogy
nem volt árvíz, de ha van is, az sem hatalmas méretű, nem tart sokáig, és nem marad utána belvíz.

Azt még hozzátenném, hogy amikor rájöttem, hogy nem a természet packázott velünk, hanem az illetékesek
nem végezték el rendesen a munkájukat, és miattuk kellett emberek ezreinek szenvedniük, vagyonkáikat
elveszíteniük, azt hittem felrobbanok. Tehetetlen düh járta át a szívemet. Mit képzelnek ezek? Egy teljes
évig magukra hagyták az borsodiakat, és csak akkor tettek lépéseket, amikor olyan falvakat is elárasztott
a víz, ahol addig soha nem láttak árvizet. Hihetetlen, hogy ilyen létezik! Megbocsáthatatlan!

Ez egy cikk abból az időből született:
Spoiler: mutasd
"Rövid összefoglaló:
- Kedd reggeli állás szerint 5050 embernek kellett elhagynia az otthonát. A legrosszabb a helyzet Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, ahol a kitelepítettek száma 4500-ra nőtt.
- Borsodban körülbelül kilencven ház összedőlt. Sólyom László hétfőn a helyszínen felszólított arra, hogy rendezni kell az árvízi védekezési rendszert.
- Országszerte 20 ezren vesznek részt a védekezési munkákban, ebből 18 ezren Borsod-Abaúj-Zemplén megyében.
- A vonatközlekedés hétfőről keddre nem javult, bár Észak-Magyarországon a korlátozások hétfőn enyhültek, még mindig sok helyen vonatpótló buszok közlekednek."

Ez a kép Miskolc határában készült, de az én falum aljában is ugyanilyen volt a helyzet. A házak mellett
folyik a Sajó, messzebb pedig a tóvá alakult belvíz:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 8. 9:25

Ági! Mi csak a kimosott szőnyegeket látjuk, ami önmagában is elég, hogy lefáradjunk, de ehhez még a
bútorokat is el kellett mozgatnotok a helyükről, hogy kivihessétek őket, tehát odabent még felfordulás
is van. Jajjj!
Mikor anyukámról kiderült, hogy nem lehet rajta segíteni, és két hét múlva meghalt (épp nyári szünet volt,
nem dolgoztam, én ápoltam otthon a haláláig. Mikor meghalt, én mosdattam, én öltöztettem fel a nagynéném
segítségével). Vigasztalhatatlan voltam, még csak 50 éves volt, én meg csak 26. Annyira fájt, azt éreztem,
hogy ezt nem lehet sokáig bírni. Akkor arra kényszerítettem magam erőszakkal, hogy figyeljem csak meg,
hogy minden nappal egyre kevésbé fogom érezni ezt a hatalmas fájdalmat a szívemben. Így kell lennie, hiszen
más is átélt már ilyet, és túlélték valahogy. Emlékszem, hogy még vagy három napig nem éreztem, hogy
jobb lett volna, de aztán végre az a pillanat is eljött. Beletörődtem, elengedtem, kibírtam...
Dundi kutyámnál is ezzel vigasztaltam magam. Hátha neked is segít.

Sokáig képtelenek voltunk anyukám dolgait elajándékozni vagy kidobni a szekrényekből, Dundi játékai is még
évekig megvoltak egy dobozban. Sokáig megmaradnak a reflexek is. Nálunk semmiféle ételt nem lehetett az ő
magasságában hagyni, mert az az ő feneketlen gyomrában végezte. Minden jó magasra, illetve a konyhapulton
a falhoz volt tolva, ha két lábra emelkedik se érje el. A bal mellső lába volt a "kotró" láb. Halála után még jó
sokáig dugdostuk az ételt, mire eszünkbe jutott, hogy már nem kell. Mindig ott volt, ahol én, ezért megszoktam,
hogy "nagy ajtóval" járok, vagyis, nemcsak nekem, hanem az árnyékomnak is ki kell férnie rajta. Mielőtt
becsuktam volna az ajtót mindig hátranéztem, hogy nehogy odazárjam valamijét. Erről is hónapok alatt szoktam le.

Hű, ez a tűzzománc nekem is zavaros. Nagy gyakorlat kell hozzá, hogy el tudd képzelni, mit fogsz látni, ha kész
a mű, és hogy a cél eléréséig mit kell csinálni... Még nem volt lehetőségem kipróbálni, de akkor ezt nem is bánom.

Marcsival egyre többet találkoztok. Nagyon örülök neki!

Ahogy írtam a fb-on, még nem hallottam kínai hallevesről, de miért pont az ne lenne náluk. A mosolygós Zoltán
tiszta anyja, a komoly (diplomaosztó) Zoltán tiszta apja. Komolyan! :D :D

Nyelvtanfolyam is???!!! Jó ég, Ági! Eddig is irigyeltelek, de most még jobban! Annyi mindent megtudtunk általad
a kínai festészetről, és most még a nyelvről is! Támogatlak! Menj csak! Tanulj! Aztán mesélj! Hagyományos kínai
zenét nem lehet tanulni? Az is érdekelne, főleg a hangszerek. :)) :))

Gabi! Én is sok ötletet köszönhetek neked. Én csak a természetben alkalmaztam, mert az volt "kéznél", de városban
is érdekes lehet a végtermék, illetve belső térben is. Mondjuk városban feltűnő jelenség lennék a tükrömmel... :)) :))

Paggy!
Jó gyorsan visszakaptad a gépedet! Annak idején Gabinak heteket kellett várnia, ha szervizbe került a
laptopja.

Nálunk tegnap csak jelentéktelen eső esett. Most reggel nem esik, de nem derűs az idő. Hátha nálatok sem fog esni,
és el tudsz menni a rendezvényre.

Egyébként nem csak a cicák olyanok, hogy mindenre rátelepednek, nálunk Dundi is ilyen volt. Ha a lányom leterítette
a plédet, mert napozni akart, ő elsőként feküdt be a közepére. Volt, hogy a szél lefújt valamit a szárítóról, ő arra
is ráfeküdt. :)) :))

Angliában a lányom párjának a munkahelyén is, de itthon a nagyobbik fiam, és a menyem munkahelyén is van arra
lehetőség, hogy otthonról dolgozzanak. Érdekes, hogy nincs rá még magyar szó, itthon is "home office"-nak hívják.
Nem tudom, milyen gyakran engedhetik meg maguknak és mennyi ideig (majd megkérdezem), de csak be kell szólniuk,
hogy nem mennek be, "home office"-on vannak. A munkahelyi laptopjuk (amin a fiam még késő este is dolgozik)
össze van kötve a munkahely rendszerével, és bármikor, bárhonnan, több ezer kilométer távolságból is fel tudnak lépni.

Sajnos sem Ági, sem én nem tudunk élni ezzel a lehetőséggel. =)) Bár a sógornőm mondta, hogy a nagyobbik unokaöcsém
finn barátnője, úgy jár az orvosi egyetemre (Finnországban), hogy az elméleti tárgyakat online oktatják nekik. Mivel
ilyenkor nem kell bejárnia az egyetemre, nyugodtan elutazhatott Andrishoz Amerikába iskola időben. Ha van internet,
bárhol tud tanulni. Nekem ez nagyon tetszik. Én is élnék vele.

Csütörtök 6. óra, osztályfőnöki óra. A hajam enyhén szólva festésre szorul már. Az esküvő előtt voltam utoljára
fodrásznál. 20 fős az osztályom egyébként.

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 9:35

Kedves Lányok!remélem nem kiabálom el :ympray: ,most nem esik.3/4 10-kor indulok.
Kedves Kata!Sajnos rossz hírem van,mire befejeződik a munka nálunk,hétfőn du,addigra a 20 emberből csak 4 maradt.Nem bírták ezt a megfeszített munkát,pedig igenjól meg lettek fizetve.A mester fia csinált egy betonelemgyíártó vállalkozást,elvitt 5 embert.Nagyon sokan kérték,hogy menjenek hozzájuk tetőt csinálni,nem tudom így ,hogy fogja folytatni.Minden hónapban lemegy vidékre embert toborozni.Megkérdezem tőle,mennének-e vidékre,de nem hiszem,mert itt is rengeteg a munka.Nagyon szívesen ajánlottam volna és ő is rettentő rendes,de gondolom ,egy ideig nem ér rá.AZÉRT MEGKÉRDEZEM.
Ja,a séta után még DÉDIHEZ is kimegyünk.Csak este érek rá.Üdv:Paggy :littlehearth: :flower1:

Vissza: “Társalgó”