Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 29. 18:22

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 29. 18:22

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 29. 18:23

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 29. 18:23

Az a sorház, aminek a kéményét látjátok bal szélen, annyira közel volt a falhoz, hogy számomra
az már élhetetlen lenne. Nem tudnám elviselni, hogy annyira közel mászkáljanak az ablakomhoz,
és hogy belássanak fentről a pici kis udvaromba. Egyébként az nem annyira pici, amennyi látszik
belőle. A fal botívei alatt folytatódnak. De akkor is...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Itt ért véget ez a falszakasz, lemegyünk az utcára, és pár lépés után ott is vagyunk a katedrálisnál:

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 29. 18:38

Holnap hozom a katedrálist kívülről belülről. Addig egy kis ez-az:

Bármerre jártunk, mindig belebotlottunk ebbe a három lányba. Az egyik egy hagyományos kínai szerkóban
volt, a másik kettő pedig őt fotózta, de nagyon sokáig. Szerintem több száz képet készítettek róla.

Kép

Kép

Kép

Aztán az egyikük beájult. Mindenki rajta nevetett. Amíg ő aludt a másik kettő elfoglalta magát a telefonjával:

Kép

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 29. 19:59

Sziasztok!

Ma is dög meleg volt.
Kata, ugye nem indultatok el? Nemsokára jön a lehülés, ami már egy kicsit üditőbb lesz a sétára.
Gabóci! Nem tudom kinézni Garfield hova, mi alá bújt. Szokott elmászkálni a háztól, vagy tudja, hogy nem szabad? Lehet volt már róla szó, nem emlékszem.
Andris várja az új iskolát?
Paggy! Boldog születésnapot a párodnak!
Nem lesz eső, igy biztos sokat tudtok majd sétálni.
Megnéztem a videókat, ksözönöm a bemutatást! Nagyon tetszett az éjszakai felvétel. 18 éves voltam, mikor a féjemmel ott voltam.
Rita, mindig elmaradt, hogy a tükrös képedről irjak, meg persze ami látszott belőled! Vagy irtam már, hogy mennyire hasonlit Zsuzsi Rád! Bár szerintem a fiúk is.
Annyira aranyosak Szilveszterék, hogy visznek majd magukkal, hogy lásd a magaslatot!
Tetszik a város amit most hoztál. Szeretem ezt az ódon légkört, amit a régi városrészek átadnak magukból.
A kinai lánynak milyen jó cipősarka volt! :-)

Ma annyira lusta voltam, hogy megint elnapoltam a borsmenta szüretet.
Ödön éjszakai makacssága mutatja,hogy már kicsit jobban van. Nem akart nálam aludni. :-)
A férjem vitte ki hajnal kettőkor, mert még fent volt, igy reggel hétkor ébredtem. Végre tudtam aludni majd két hét után.
Holnap és szombaton viszont most már muszáj mennem dolgozni. Ráadásul valahogy két csirkét nyolcig be kellene varázsolnia hűtőbe. Igy indulhatok ki a pasashoz, aki hozza és jöhetek vele haza, utána meg nyolcra dolgozni. Közbe n a reggeli dolgaim Ödönnel együtt elintézni. Még hajat kell mosnom, mert az már reggel nem fog beleférni.
Ó, de lusta vagyok!! :-)
Holnap még a dokit is fel kell hivni Makón.
Nem tudom mit szólna, ha a kinai szervórára hivatkoznék Ödönnél, akinek du. egytől- kb. négyig felmegy a hőmérséklete már második napja.
Itt jönnek be a gyógyszerek mellékhatásai. Csak az a baj, ahogy a szedésüket abbahagyom, akkor kezdhetem el azokat kezelni. Babonából utána fogom megrendelni Paggy cseppjeit is.

Jó éjt midnenkinek, megyek, mert még sok dolgom van az alvásig.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. augusztus 29. 21:06

Sziasztok! Csak egy percre benéztem.

Kép

..de jól tettem, mert Rita megint csodás képeket hoztál Yorkról. Nagyon klassz a városnéző séta képekben.

Paggy! A párodnak boldog születésnapot kívánok. Csinálj sok esti felvételt Bpestről, mert ez általában kimarad nekem. Sok szép képet/videót csináltál eddig is.

Ági! Sokat gondolok rátok, és továbbra is szurkolok Ödönnek.

Garfield, amikor kivették a vízből ezt a fotel szerűséget, aminek hálós az alja, az alá bújt be., mert mindent ki kell próbálnia. 8-|

Kép

Jóéjszakát kívánok mindenkinek! :!! i-)

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 30. 6:15

FOTÓNŰVÉSZET/2002 Dulovits Jenő képe
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 30. 6:34

Kedves Rita!Nagyon érdekes és szép volt a yorki séta.Tetszik a sok zöld/Nyilván a sok eső,amit mi a kontinensen élők nem szeretünk,de a szép fű az kéne! :)) /A kis udvarokat irigylem a sok növénnyel,meg a tetőkertek!!!!Ódon hangulata van a városnak.Kíváncsi leszek a katedrálisra.......Tulajdonképpen EZ AZ,nem a lárvány,hanem ,ami átsugárzik rajta.Azokat a fotókat szeretem,ami megragadja a hely hangulatát.Ritkán sikerül ilyent csinálni.Mint pld.a FOTÓMŰVÉSZET újságból kiragadott kép.Hiába csináltam én is látványra hasonlót,de az csak látvány,míg a fenti kép alkotója többet ad,megmutatja az esti hangulatot....Rita!Köszönöm szépen a sétát és várom a következőket. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Ágika!Szörnyű mennyi dolgod van,VIGYÁZZ A VÉRNYOMÁSODDAL!!!!!!!Nem lehet kicsit kevesebbet????
Gabóci!NAGYON-NAGYON JÓFEJ GARFIELD!!!Szeretem a karakteres állatokat. :littlehearth: Szép a naplementés fotód.Köszönöm.
Most megyek teát főzni,mert jönnek az emberek kerítést csinálni.Jó messziről/aholRita lakik/Borsodbó, sazedte össze a mostani munkásokat a mester,hétközben nála laknak egy szép házban.
Kedves emberek.
Sziasztok,szép napot!Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 30. 8:46

sziasztok! Tegnap még a kenyérét is 5 után mentem le...még így is nagyon meleg volt.de csak ide a kisboltba. Ma viszont muszáj kimennem , mert ma jönnek a vizesek leolvasni apunál a vízórát ..legalább ezen is túl leszünk. ;;) . Elképzelni sem tudom mi vár ránk... :-o na mindegy csinálok képeket feltétlen.
Köszönöm a Yorki beszámolót képekkel, nagyon tetszik nekem is az ódonsága! Milyen jó hogy úgy vigyáznak rá hogy csak gyalog és biciklivel megközelíthető. :ymblushing: .
Paggykám szépek a te képeid, és igenis van hangulatuk..az említett képnek annyiból más, hogy éppen párás volt a levegő. :)
Gabóci, nagyon szép a naplementéd újfent megcsodáltam.. ;) :littlehearth: :flower1:
Ágikám, lassíts te is egy picit...és ha teheted dőlj le, még ha csak 2o percet is, mert az is sokat számít,kicsit sok volt ez a két hét nálad.. :x :littlehearth: :flower1:
Mindenkinek szép napot ma...és az iskolásoknak meg kellemes rástartolást a jövő heti iskolakezdésre! :ymhug: :flower1: :-bd :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 30. 10:12

SOS ÁGI!!!A CSEPP IMMUNERŐSÍTŐ,nem gyógyszer! :littlehearth:
Lányok!Ma először csalódtam és ráadásul nem nagy dolog.
A mi korunkban sajnos elmúlt az adott szó becsülete.Elvárom,de miért, azt nem tudom,mikor velem is előfordult már,hogy megszegtem,ha azt mondja a mester,aki a felújítást végzi,hogy 8-ra jönnek,akkor legyenek ott 7ó59-kor.Na ma ,a 3 napos szünet után ,úgy volt, hogy jönnek és eddig mindig megérkeztek 8-ig,de ma 9-kor telefonált a pasi,hogy nem tudnak jönni.Hülyeség,máskor és mással is előfordult,de ennek kapcsán gondolkodtam el azon,hogy mitől hiterles valaki vagy valami?Attól,hogy ha azt mondja jön,akkor jön és csak akkor nem jön,ha beteg lett,vagy karambolozott,vagy nem érkezett meg az áruszállítója.Belefér,ha 1x elkésik,de többször nem.Most biztos bolondnak tartotok.
Ismeritek azt az orvost,aki a 8-kor kezdődő rendelésre 1/2 9-kor libben be?Vagy az üzletben,ami 10-kor nyit,1/4 11-kor még nincs kiszolgálás,mert kávéznak?NEM SZIGORÚ VAGYOK,sőt általában toleráns,hanem ezt találom kiútnak az értékvesztett világból.Vagy csinálom vagy nem.Ha csinálom,akkor rendesen.És most jön a vizet prédikál....mert még nem javítottam ki a 2 nappal ezelőtti este írt szövegem Mindjárt megteszem.
Szép napot!Paggy
U.i.Mindnyájunknak van kifogása,hogy miért nem csinálja rendesen,amikor......ÁM TÖBBET AKARUNK/ÉN PLÁNE!!!!!! [-x /MINT AMIT ELBÍRUNK,VAGY AMI LEHETSÉGES. [-x :flower1: :littlehearth: :flower1: Ági jól írtad a múltkor,mindenáron mindenkinek nem lehet a kedvére tenni és hajnalban kelni ,rohanni,mert másnak akkor kell. [-x
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 30. 10:33

Kata!Külön írok Neked,mert köszönöm,hogy észrevetted,amit én csak utólag.Tényleg van hangulata az esti képeimnek.Ez az ,amit írtak Rubens képeinek méltatásakor, a sötét és az éles fény enymásrahatása .MILYEN JÓ A KIS KOMMERSZNEK TŰNŐ FOTÓSKÖNYV!!!!Az ablakos fotódnak és Gabóciénak is nagyon örültem.A mostani feladatban is résztvehetnél:Személyes terek.
-Azt gondoltam ,én az íróasztalom környékét választom majd, kendőzés nélküli képek lesznek.Úgy,ahogy van.A feladat mégegyszer:
A vizuális szempontból legérdekesebb terek egyben a legbensőségesebbek is.Egy hétköznapi káoszba süllyedő otthon,vagy műhely,rengeteget elárul a tulajdonosa életéről.Amikor megörökítjük ezeket a helyszíneket,a nézőt egy másik ember világába invitáljuk.A belsőépítészeti magazinok tele vannak uniformizált házakkal,amelyek trendik,ridegekés gyakran szinte teljesen kihaltnak tűnnek.Egy LAKÁST A BENNE ÉLŐK TESZIK VALÓDI OTTHONNÁ.....s ez teszi a fotókat igazán érdekessé........
Az első feladat:
A nyitóképet olyan helyről/szögből/ készítsük,ahonnan a legjobban belátható az egész tér.......A dolgozószoba /vagy bármilyen más helység/ részlete-egy íróasztal,számítógép és néhány műalkotás/????/-----(vagy bármi!!!)---olyan kompozíció,amely szinte az egész tér történetét elmeséli...
NA EZ JÖN MAJD...Szívesen venném,ha van kedved ,KEDVETEK,hogy 1 fotót TE is esetleg Ti is készítenétek mondjuk a konyhasarokról,vagy az íróasztalról , az előszoba részletéről a ruhafogassal.Ne ijedjen meg senki,nem leskelődni szeretnék,csak egy kis részletet,mert így nem mindig tájat,kertet és állatokat fényképeznénk,AMIK PERSZE GYÖNYÖRŰK,hanem mást is.
Na most megyek javítani,azután pedig mosogatni és vásárolni.JÓ UTAT NEKTEK!!!!!!!! :littlehearth: :flower1: Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 30. 11:09

Szia Paggy, csak gyorsan irok most és csak a cseppek témában, mert ezerrel főzök.
Tudom, hogy immunerősitő a csepp, megnéztem, átolvastam róla amit irtak.
De most semmi mást nem adhatok neki, csak a gyógyszert, amit felirt. Még az izületére a kondroitin szulfát és tárasai tartalmú nem gyógyszert sem.
Hétfőn kell ismét visszamennünk, újra rákérdezek majd nála. Megbizok ebben a dokiban, mert a nagynevű szegediek után akik semmit sem értek ő volt az, aki nem egyszer megmentette az életét a szó szoros értelmében.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 30. 13:08

Na lányok, remélem észreveszitek hogy már írok...az történt, hogy kimaradt a busz több mint 2o perc késéssel, én meg eluntam és elindultunk a Tescoba bevásárolni, és úgy haza...ugye mondanom sem kell a busz meg ott húzott el mellettünk...na mindegy..Csak a vizeseket sajnáltam, hogy potyaára mennek ki...de eddig még nem telefonáltak hogy ott lennének...remélem majd hívnak...mert a taxi kedvezménnyel 5ooo Ft. ennyit költöttem tescoba is...
A fényképötlet nem lenne rossz, de pillanatnyilag nálam még csak nem is a normál rendetlenség van, hanem sok minden más is..inkább vagyok most egy bútor és könyvraktár... de az is hajaj nem is akárhogyan. Majd ha egy picit lépéselőnybe jutok megcsinálom. Pl. most a tv-n van a mosandó paplan...amit várok hogy elvigyenek kimosni, mert az én gépembe nem fér bele...csak a nyári egyszemélyes paplanokat tudom... x_x :-bd . szóval ezt inkább kihagyom a mostani helyzetben.

Ágikám, a csepp az tényleg nagyon jó, de biztosan oka van a dokinak arra hogy még a másik kiegészítőt is mellőzni kell. Nehogy keresztreakció lépjen fel. Addig is szorítok, hogy minden rendben legyen mindenkinél..még nálam is idővel. Sógornőméknél meg érkezik az újabb unoka! :D

Paggykám, kérdezz rá a mesterre, hogy mikorra várhatóak, mi lett az akadálya a munka folytatásának, és hogy reméled nem baleset akadályozta őket... :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 30. 18:50

Paggy! Én is boldog szülinapot kívánok életed párjának!

Igaz, hogy egy művészi kép jobb minőségű és jobban megkomponált, mint a miénk, de semmi közöm
hozzá. Azt sem tudom, hogy ki készítette, és milyen ember az illető. Különben is van egy profi
felszerelése a tudása mellé. Mi viszont tudjuk, mennyi nehézség van például Kata utcai képei mögött.
Ezért nagyra értékeljük, és vele együtt örülünk, hogy ki tudtak mozdulni a lakásból. Azt is tudjátok,
hogy egy kis faluban élek, ahol nem sok látni való van, és már azokat is megörökítettem. Tudjátok, hogy
emiatt - és nem csak emiatt - a növények és az állatok (és újabban a kaják) a konstans témáim. És
azt is tudjátok, hogy akkor tudok hozni másféle témákat, ha a tantestülettel elmegyek kirándulni, vagy
az itteni fiamékkal kiugrunk a Magas-Tátrába vagy egy szép tóhoz, vagy Lillafüredre, vagy elutazom
Angliába. Ilyenkor együtt örültök velem, hogy én is kimozdulhattam valamerre a falun kívülre. Szóval
csak azt akartam mondani, hogy ezen a helyen, a te nem túl jól sikerült képed számomra sokkal többet
jelent, és szívesebben is nézem, mint egy tök idegen művészét.

Nagyon kevés építési vállalkozóról hallottam csupa jót. Sajnos az építőipar tele van - szépen fogalmazva -
kevésbé becsületes emberekkel. Nektek szerencsétek volt a házatok felújításánál. Nagyon remélem, nem
kell nagyon sokat csalódnod a kerítéses csapatban sem. Nem szabad előre pénzt adni nekik, az a lényeg.
Az se túl jó hír, hogy borsodból származnak a melósok.

Ági! Zsuzsiban sok van az apukájából is. Arcban van hasonlóság köztünk, aztán szinte semmiben, már
ami a külsőségeket illeti. Amikor hetedikben abba a gimnáziumba került, ahová én is jártam, bár a
vezetéknevünk nem egyezett (meg a keresztnevünk se), mégis a régi tanárok közül, akik engem is
tanítottak, három is megkérdezte, hogy véletlenül nem az én lányom-e. Érdekes, én nem láttam ennyire
hasonlónak kettőnket. :D

Spoiler: mutasd
A gyerekeim velem együtt élték át a házasságom nehéz időszakait. Az életünknek van egy több évig
tartó része - ami a válással végződött - amikor nagyon rossz anyagi körülmények között éltünk a volt
férjem miatt. Akkor nagyon megtanultuk, hogy mi mindenen lehet spórolni, hogy minden fillért meg
kell becsülni és be kell osztani. A csekkekre tettük félre legelőször a pénzt, utána a kosztra, és ami
maradt, abból jöhetett a többi. Megtanultak várni a sorukra, bármit kaptak, nagyon megbecsülték.
Én évekig hordtam ugyanazokat a holmikat, csak ha nagyon muszáj volt, vettem magamnak új dolgot.
Magamon spóroltam a legtöbbet. A gyerekek ezt pontosan tudják.
Ma mindegyik csodálatosan bánik a pénzzel. Nem szórják szét, mindig gyűjtenek valamire, bőséges
megtakarításuk van. Szeretnek kedveskedni, meglepni kisebb-nagyobb, néha túl nagy dolgokkal. Pedig
ma már én is sokkal, de sokkal több mindent megengedhetek magamnak. Nehezen fogadom el a
kényeztetésüket, de ilyenkor mindig megkérnek, hogy ne rontsam el az örömüket.

Örömmel olvasom, hogy Ödön jobban van egy kicsikét. Izgatottan várom, hogy mit fog mondani az orvos.
Te is vigyázz magadra azért! Reméle, már nincs messze az az idő, amikor visszatér az életetek a régi
kerékvágásba.

Gabi! Ez még csak a városfal és a környéke volt. A belváros bemutatása majd a katedrális után jön.
Igazi középkori hangulatot árasztanak a szépen megmaradt 400-500-600 éves házak.

Tisztára azt hittem, hogy Garfield egy trambulin-féleség alatt kuksol. A vízi fotelről azonnal beugrott a
te szenzációs nyári fotód. Újra mosolyra húzódott tőle a szám. :D

De szép színű ez a naplemente!

Kata! De sajnállak a buszos kalandod miatt! Ki tudja, mikor fognak újabb időpontot adni a vizesek.

A katedrális minden módon megközelíthető, de magába a belvárosba, autóval képtelenség bejutni, ezért
a város határán kívül van egy hatalmas parkoló, és potom pénzért öt percenként induló és érkező buszok
hozzák-viszik a turistákat. gyalog minden bejárható, igaz, nem elég rá egy nap. Én még csak egy középkorból
fennmaradt falat, és az arról látható épületeket és parkokat mutattam be a tegnapi fotókkal.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 30. 19:03

Sziasztok Lányok!NA VÉGRE!-mondtam magamnak-NA VÉGRE! Ez így nem mehet tovább! És már 3. napja diétázok.4 hónapot tervezek 5 teástányér módszerrel.Nekem ez vált be a múltkor.5 étkezés,minden alkalommal más étel és 1-1 lapos teástányérnyit lehet megenni.---Kenyér helyett az a gluténmentes zöldséges lap/a pár nappal ezelőtti zsíroskenyéren kívül sikerült leszoknom a kenyérről/,vegán nem tudok lenni,mert állandóan húsos ételt ennék/azelőtt alig/,édesség csak a kávéba édesítőszer + gyümölcs.Na ehhez kell a kistányér,mert nagyon szeretem.Alkohol a kedvenc heti-2 heti nyári 1 doboz Kozel lefújva,úgy is vége a nyárnak,tészta-kistányérnyi rizstészta néha és
MEGSZERETTEM A BASMATI RIZST,ebből is fél kistányérnyi.No de mi lesz a finomság???-----Lillával szoktuk játszani,hogy megtanuljon lassan enni és mint a PALOTA ÉKKÖVÉBEN a szakácslányok, megismerje az ízeket, JÁTÉK:KI TUDJA BEHÚNYT SZEMMEL A LEGLASSABBAN MEGENNI A + FALAT ÉTELT?-utána nagyokat vitatkozunk ,hogy ki győzött és milyen íze volt amit ettünk :) :) :) Na ez kell most nekem is!!!!3 karika finom kolbász vagy 3 diónyi füstölt laktózmentes PARANYICA/jó drága!/!Remélem a szülinapomon már látszani fog./DEC.26./és nem betegségtől mennek le a kilók :)
Ma újraolvasom Rita receptjeit és megnézem melyiket főzöm majd meg.Holnap megyek csak a piacra,mert itt szörnyű,elájulós meleg volt.
Remélem Lányok túléltétek a mai napot.
Most megyek receptet nézni,de előbb én is ajánlok egy ételt.Még nem csináltam,de nagyon jónak tűnik.
MEDVE HAGYMÁS vagy snidlinges,esetleg újhagymazöldes!!! túrógombóc panko morzsában.Gondolom ez gluténmentes morzsa.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 30. 19:17

Kedves Rita!Félreértetted,amit írtam.Mint ahogy Neked a vegán ételek és a fotóik,nekem nagy öröm, hogy új ismereteket szerezhetek a fényképezés tartalmi részéről.Boldog vagyok,ha megoszthatom.Amikor a Fórumra jöttem,főleg ahogy telt az idő,azt gondoltam,itt alkalom lesz egy jó kis eszmecserére .Nagyon egyszerű kis lélek vagyok,mégis szeretek fejlődni.Nézek egy képet,egy fotót és azt gondolom,DE SZÉP.Szépek a színek,a formák,a mondanivalója és végül az egész.Ági jár festéstanfolyamra,ott isminden vonal mögött egy egész világ húzódik.Gondoltam én ezt fedezem fel és osztom meg Veletek.Még nem tartok a tájképfényképezésnél.ettől függetlenül gyönyörködöm benne.Egyébként is ,emlékszel,mennyiszer örültem és írtam is,hogy milyen fontos,hogy kimozdulunk otthonról ?Szinte ez a legfontosabb,de utána......Kerítés-Az emberek ugyanabból a csapatból jöttek és nagyon rendesek.Most valami közbejött.Majd holnap elmondják.Szép estét!Paggy
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 30. 19:31

Paggy, én ezekre a mondataidra reflektáltam, és a képre, amit kitettél alá.

"Azokat a fotókat szeretem,ami megragadja a hely hangulatát.Ritkán sikerül ilyent csinálni.Mint pld.a FOTÓMŰVÉSZET
újságból kiragadott kép.Hiába csináltam én is látványra hasonlót,de az csak látvány,míg a fenti kép alkotója többet ad,
megmutatja az esti hangulatot...."

Ez a "Van képem hozzá" c. fórum a mi saját képeinknek lett létrehozva, hogy ki-ki kitehesse a jobb és rosszabb
fotóit. Ezekhez a fotókhoz alakult egy kis társaság, amely tagjai már nagyon jól ismerik egymást. Pont ezért mindent
tudunk és értünk, ami a társaink fotói mögött rejlik. Erre mondtam azt, hogy nekem a te nem túl jól sikerült esti
képed, többet jelent, mint egy számomra idegen művészé. A tiédhez van közöm (ismerem az előzményeket, azt, hogy
készültél rá, meg hogy a párod szülinapja is lesz...), a másikéhoz nincs. Csak ezt jelentette az írásom, semmi többet.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 30. 20:19

Sziasztok!

Jöttem egy kicsit feltöltődni.
Talán lehelletnyit hűvösebb van, ha 27 fokra ezt lehet mondani most, fújt is a szél, esett pár csepp eső is, aztán megállt odafönn a tudomány.

Kata, remélem kicsit jobban vagy már! A lakásban meg majd elpakolsz, ha eljön az ideje. Nagyon drukkolok, hogy apukád háza minél hamarabb elmenjen. Még ebben az évben! Te nem tudod meghirdetni?
Tudom,hogy nem tudod megtenni, de én a buszok menetrendje miatt járok biciklivel. Mondjuk az üzlethez gyalog is hamarabb ott lennék, mint tömegközlekedve. Mindig az orrom előtt ment el, vagy nem jól néztem az indulást. Annál bosszantóbb nincs, mint most a Te eseted. Lényeg viszont,hogy hazajutottatok igy is.

Paggy! Egész életemre jellemző volt a pontosság, időbeosztás. Ha mégis kések, hát én vagyok legjobban mérges magamra. Viszont! Ahogy telik az idő és egyre kevésbé birom azt a megfeszitett tempót, amit régen diktáltam magamnak kicsit jobban megértem a normál késést az embereknél. Rohanó világban élünk, egyre több bolondság van ami akadályt állit elénk. Itt a normál dolgokról beszélek, nem a felelőtlen nemtörődöm, majd lesz valami úgyis megvár későkről. Attól felmegy az agyvizem még ma is.
Sajnos a jó mestereket nagyon meg kell becsülni. Nem mondom, hogy nézd azt az oldalát, hogy felhivott, de hány magas ivben le..-ja és nem foglalkozik az értesitéssel. Úgy van vele a megrendelő rá van utalva.
Azt szoktam mondani: utálom, mikor más gazdálkodik az én időmmel. Ellopott az életemből x időt a késéssel, vagy a nem jövéssel.
Sok sikert a kistányéros akciódhoz.
Nekem is jó volna, de egyszerűen most erőm nincs ilyesmihez.
Ma kellett a dokit hivnom, hétfőn újra kell menni, új antibiotikum, mert erre szépen reagált. Igen ám, de ma valahogy a megszokott délutáni hőmérséklet emelkedés nem akar lemenni. Holnap szombat. Dolgozom, a páromat elengedtem egy kártyaversenyre, a fiam a SZIN-en. Ilyenkor olyan tanácstalan vagyok mi a frászt is csináljak, hogy volna jó. Szerintem a doki azért nem akarta párhuzamban a többi kiegészitőt adatni a gyógyszerei mellé, mert nem látja a tényleges reagálást a szerekre. Nagyon remélem, hogy mihamarabb el tudom majd kezdeni nála, meg plusz még a májvédőt, meg az izületvédőt, meg a mágnest, mert ezeket szokta meg,nem a mellékhatásoktól hemzsegő gyógyszereket.
Tudtátok, hogy a lázmérők mindegyik mást mér? Én még ilyet nem láttam. Már három van otthon, ma du. hozta a fiam a legújabbat, mert 39,7 volt a mért hőmérséklet max. 39 helyett, és mindegyik mást mér. A párom utána olvasott kiderült, hogy a mérési hibaszázalékuk is különböző.
Na most legyek okos.

Rita! A spoilerbe betett rész totál rám is illett amikor elváltam. Egy bugyit nem vettem magamnak - mondjuk triumphot használok, az meg nem olcsó-, de a számlák mindig ki voltak fizetve és a megszokott étel minőség volt az asztalon. úgy emlékszem, hogy az új munkahelyemen - mert az üzletet ott hagytam- mondták menjek el segélyt kérni. Na én fogtam magam, megirtam a kérvényt, munka után elindultam volna. A lányok kérdezték, hogy ebben a ruhában akarok elmenni? Nem értettem. Aztán felhomályositottak, hogy ha igy meglátnak még a papirt sem fogják elvenni tőlem. :)) Nem is kaptam segélyt. =)) Most röhögök rajta, de akkor totál fel voltam háborodva. :-) Tehettem én arról, hogy olyan ruháim voltak válás előtt?
Most mikor pár éve az egér beslisszant a szekrényembe és mindent ki kellett mosni, akkor mondtam, hogy nem vagyok én noormális ennyi gönccel. Ugyanis nem emlékeztem, hogy mindkét szekrény nyitva volt-e. :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 30. 20:48

Kedves Kata!Már először is láttam,hogy írtál,csak közben Ritát is elolvastam és előbb arra reagáltam.Kata!nagyon örülök minden fotódnak,azért írtam Neked,hogy ha van kedved csinálj képet az íróasztalról vagy bármiről,hogy hátha jó az ötlet Neked is.Természetesen ilyen szörnyű melegben és ennyi kaland után valamint ha az embernek nincs kedve ne csináljon hiába való dolgokat.Sajnálom,hogy ennyi bosszúság ért!Nincs meg a telefonszámuk???Igaz holnap már szombat van,de esetleg ügyelet nincs?Hátha utánanéznek ,volt-e kint valaki.Szép estét és jó pihenést!Paggy
Ági!Ennyi minden!!!!!Szörnyű,hogy mennyi dolgod-gondod van.állandóan gondolok én is Ödönre és nagyon drukkolok. :ympray: :flower1: :littlehearth: :flower1: Köszönöm ,hogy nyugtatni akarsz.Nem vagyok mérges,hiszen szuper rendes csapat.Türelmetlen sem vagyok,csak a házban ellendrukkerek vannak.Jóban vagyunk,de a fiatalok,mindig az orromhoz dörgölik,hogy miattam került ennyibe a ház,mert ragaszkodtam az ácsmester csapatához és nem engedtem ,hogy "MEGVERSENYEZTESSÜK" a nemlétező építési vállalkozókat.Már feljöttek kérdezni,hogy NA HOL VANNAK,NEM AZT MONDTÁK,HOGY MA JÖNNEK?-s kicsit ingerült lettem,mikorn 1 órával később telefonáltak.Tudom milyen szerencsénk van. %%- %%- %%-
Rita!Megértettem,amit írtál.Ráadásul én később kerültem be és akkor már egy kialakult csapat volt.
Mindenkinek szép estét!Paggy
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 30. 20:50

Paggy, még nem reagáltam a kistányéros módszerre. Jó ötlet az is, hogy egyszerre keveset eszel, és az is,
hogy ezt többször megismétled. Így szinte soha nem leszel éhes. Nem szabad éhezni, mert akkor a
szervezet elkezd raktározni. Megijed attól, hogy nem kap elég ennivalót. Ha így folytatod még négy
hónapig, annak meg kell látszódnia karácsonyra.

Ági, már megint / még mindig ez a hülye láz! Istenem! Legyen már vége! Már én is szenvedek tőle, hát
még ti!

Nálunk melegebb volt, mint tegnap, pedig akkor is hőség volt. És ez így marad keddig. Utána jön enyhülés.

Igazad volt a múltkor. Nálunk az Aldiban még csak most kezdenek megjelenni a sütőtökök. Vettem is
egy hokkaido tököt (csak ez az egy fajta van még), le volt akciózva, 249Ft/kg. Holnap este érnek haza
Szilveszterék, vasárnap jönnek majd hozzám, meg fogom sütni a sütőben fűszeresen, úgy, mint a kanadait
Angliában. Kíváncsi leszek az ízére. Még soha nem vettem ilyet.

Kicsikéket lehetett kapni. A méret miatt tettem mellé egy csicseriborsó konzervet:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 30. 20:52

Paggy, erre nem is emlékszem már, hogy te később kerültél ide a "Van képem hozzá"-ba. :-o
Már olyan régen együtt vagyunk, hogy az a kis késés (ha volt egyáltalán) eltörpül mellette.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 30. 21:00

Vacakol a net. Ha most el fog szállni az irásom nagyon morci leszek.

Lányok, jó kis csapat vagyunk mi, történjen bármi, süssön a nap, essen az eső. Lényeg, érezzük jól magunkat és jelentkezzünk néha, mert azért nekem kicsit hiányoztok már, mikor nem tudok jönni egy nap :-)

Paggy, ne foglalkozz a dilikkel. Olyan, hogy mindenkinek jó legyen az életbe nem lesz. A versenyeztetésről meg mondjuk megvan a saját magam véleménye...
RIta! Micsoda mütyürke tök! Kiváncsi leszek az izére. Tényleg! Mindjárt itt a tök szezon. Nekem meg még ott a krémlevesnek való rengeteg felkockázott tök a fagyóba.

ÚÚÚgy szeretnék cserekereskedelemben élni!! Akkor most nem mennék dolgozni holnap, hanem mondjuk száritanám végre a borsmentát amit ma sem szedtem le. Mondjuk szerencsére nagyon kedves vendégeim jönnek holnap, igy el fog repülni az idő. Csak Zoltán kitartson Ödönnel mig hazaérek.
Reggel akkor fog hazaérni a SZIN-ről, mikor mi megyünk el. Totál nyugodt fogok lenni. :))
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2019. augusztus 31. 7:22

Rita írta:Igazad volt a múltkor. Nálunk az Aldiban még csak most kezdenek megjelenni a sütőtökök. Vettem is
egy hokkaido tököt (csak ez az egy fajta van még), le volt akciózva, 249Ft/kg. Holnap este érnek haza
Szilveszterék, vasárnap jönnek majd hozzám, meg fogom sütni a sütőben fűszeresen, úgy, mint a kanadait
Angliában. Kíváncsi leszek az ízére. Még soha nem vettem ilyet.

Kicsikéket lehetett kapni. A méret miatt tettem mellé egy csicseriborsó konzervet:

Benéztem , hogy mennyi elmaradásom van, hát.. rengeteg!
Mit látok vettél egy hokkaido tököt, bár kicsi, de nagyon jó az íze.A héten takarítottam a számítógépemen és találtam egy receptet, ami ide illik.
https://mit-ehetek.hu/fuszeres-japan-sutotok-2854r
A kép a receptből van, annak idején eszembe se jutott, hogy lefényképezzem, ma megtenném. :)
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 31. 10:25

Kedves Lányok!Mint írtam egy lábjegyzetben,változott a program ,az öreg állatokkal és a párommal elutazunk egy időre.A fiatalabbakat a lányom tartja majd karban.Mindenkinek minden jót kívánok,a Fórumnak pedig sikeres működést!Üdv.Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
Áginak külön sok-sok-sok szerencsét! %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- :flower1: :littlehearth: :flower1:

Vissza: “Társalgó”