Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 28. 10:00

https://www.life.hu/lifeutazas/20170525 ... emmel.html
Részletek a cikkből:
Világéletemben utáltam sétálni, túrázni meg pláne. Talán lustaságból, talán mert gyerekkoromban túl sok városnézős programon vettem részt, és már akkor is untam a bámészkodást, de tény, soha nem vonzott a gondolat, hogy a nyakamba vegyem a várost, és nézelődjek és gyalogoljak, céltalanul, amíg csak kedvem tartja bírom. Aztán valami átkattant a fejemben, és előre örülök azoknak a szabadnapoknak, amikor nincs semmi dolgom, felkaphatom a hátizsákomat, és budapesti turista lehetek.
Jó, először nem a fejemben kattant át, hanem a derekamban. Úgy másfél évvel ezelőtt siralmas állapotban voltam, a folyamatos laptop előtt üldögélés (és közben nassolás) és mozgásszegény életmód miatt a testem "azt mondta": eddig, és ne tovább. Tényleg, minden porcikám fájt, aztán kiderült, hogy csak egy lépés (illetve, nem lépés) választ el a gerincsérvtől. Elhatároztam, hogy vagy azonnal nyugdíjasnak nyilvánítom magam, vagy összeszedem minden akaraterőmet, és naponta legalább egy órát sétálok (vicces, de akkor ez is éppen elég nagy kihívásnak tűnt) - és beiktattam az életembe a rendszeres termi edzéseket és a diétát is. ..........
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 28. 16:02

sziasztok! Ma csak telefonos ügyintézésem volt és nemrég ébredtem fel, Samu hagyott elaludni, ő meg csendesen feküdt mellettem. :littlehearth:
annyira aranyos tud , lenni mikor érzi, látja hogy vagyok. Lényeg hogy most vettem be fájdalom csillapítót.Ilyenkor nagyon tudom utálni magamat, mert megint nem intéztem semmit, és még szemetet sem vittem le és a postaláda sem került ma ellenőrzésre! Ha végzek a levélírással le is viszem. Ma Apu féle konzervleves és sajtos tészta volt az ebéd, a csirkemell meg várja holnapra a kiolvadást! Vettem a múltkor két szörpöt az egyik levendula a másik bodza most kikapcsoltam a telefont és még nem kapcsoltam vissza, hogy csak egyre kelljen koncentrálni és hogy ne ébresszenek fel.
Ritám, gyönyörű képeket kaptunk, számomra még ismeretlen terület, távolban nagyon szép, lenézve szédítő mélység...lélegzetelállító szépség.Nem is csodálom hogy olyan jól érezték ott magukat a fiatalok! Öröm ilyenről olvasni. :flower1: :littlehearth: :-bd
az ételeid megint elcsábítóak még mindig vannak maradékok, azokból akarok kifogyni, és ami igazán finom azt felirom a telefon jegyzetére és akkor nem felejtem el hogy melyiket vegyem meg...Mondjuk a spárgás izlett, de a izlandi húsgombócleves..hát elment kategória... :-?? .
Ha már apu megvetette magának legalább ne a szemétben landoljon. Kicsit nehezen szántam rá magam hogy elkezdjem de mivel Samunak nincs tőle semmi baja..engem meg nem mindig csipked így lassan de fogy. :) .olyan fárasztó kinézni az ég felé itt ültömben, mert szinte káprázik a szemem ettől a fehéres micsodától. nem szeretem ha ilyen az ég..
Ágikám sok erőt Ödönhöz, az autoimmun betegség nagyon alattomos egy kicsit nekem is van...amire ráerősített az akkori kullancsfertőzés. :-q

Paggy, említetted a pszihológiát, Most hirtelen nem jut eszembe, Ő írt egy könyvet a zártosztályról is érdekes olvasmány volt Lehet kint van Örkényben anyu könyvei között mert még nem hordtam mindent haza. ÉÁÁ Aranyketrec---többször is olvastam . Nagyon magával ragadott ahogy kisérletezett a betegekkel, jó lenne ma is csinálni, így a kényszerbetegek le lennének kötve olyan dolgikkal ami örömöt és eredményt hoz nekik..persze amikor rossz passz van, akkor muszáj a gyógyszer de ő nem a feltétlen gyógyszerezés híve volt! hanem megtalálni a kiutat az alagútból egyénre szabva. Persze adódtak aztán könnyfakasztó dolgok hogy a sírástól hogy a nevetéstől, hiszen egész fiatalon olvastam, és mégis magával ragadott olyan lebilincselően írt.
Most csak ennyire futotta az időmből, de majd jövök...
Gabócikám, légyszi mesélj hogy csinálod a feliratozást...mert ha nem lennék a nevekkel annyira bajban már megcsináltam volna TIMET magamnak. :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 28. 18:25

Kedves Lányok és főleg kedves Kata!Mindjárt jókedvetek lesz,ha elolvassátok itt mi újság vam.Pucéran szaladgáltam az előbb a szobámban,mert muszáj,hogy lehüljek,s a ventillátor ider-oda forog.Szóval ma harmadszopr megyek el itthonról mindjárt a 3 kutyasétán kívül.Megdöbbenve láttam magam a tükörben,amikor "ELLIBBENTEM" előtte,a LÉNYEG:NEM CSODA HOGY FÁJ A LÁBAM a harmadszori séta előtt./VAJON MIÉRT????? =)) =)) =)) /
Tehát este beteszem és holnap megnézhetitek miért megyek el 3 szor.A középsőt elárulom,Lilláért mentem,de a másik 2-t nem.Na ,azért egy kis "kapaszdodót" adok,köze van a reggel betett cikkhez.7-kor indulok és itt dög meleg van.DE SEBAJ!!!HOLNAP,HOLNAPUTÁN ÉS AZUTÁN ki se mozdulok itthonról.!!!!!!!!! [-x [-x [-x [-x Vasárnap igen.....Most megyek picit vizszintezni indulásig.
KATA nagyon sajnálom,hogy rosszul vagy!!!Csak azt tudom írni,hogy aggódunk érted és próbálj meg csendben pihenni.Még jó,hogy Samuka tekintettel tud Rád lenni.EZ NAGY SZÓ!!!!!!!--Az ARANYKETRECET ÉN IS OLVASTAM ANNO Benedek István írta,igazán jó volt.Most megyek picit pihenni,mert mindjárt indulnom kell.Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. augusztus 28. 18:36

Kata! Írtam privit. :)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 28. 19:07

Kedves Gabóci, nem látom...elvitte a cica? lehet Garfild garázdálkodott :))

Paggy, kiváncsi leszek az első és utolsó okra..addig is remélem már mindenki jól van...én is... :D :x :flower1: :littlehearth:
És tényleg Benedek István..na ennyit a memóriámról...xddd :flower1: :littlehearth:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. augusztus 28. 19:21

Kata58 írta:Kedves Gabóci, nem látom...elvitte a cica? lehet Garfild garázdálkodott :))

Jaj, azt nem írtam, hogy a fb. meszendzserbe írtam, nem itt a privibe Bocs. :( Fáradt vagyok. Gyalog jöttem haza a moziból a hőségben! NORMÁLIS?

Garfield önkéntes rabságban.

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 28. 20:55

Lányok, most csak életjelet adok magamról, nagyon fáradt vagyok, holnap jelentkezem.
Mindenkinek jó éjszakát!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 28. 21:12

Lányok!Megjöttem,de én is hulla vagyok,mégis felteszem,amit hoztam és utána szünet.VÉGE A NYÁRNAK LASSAN és jön a kellemesebb ősz.Most sokáig vacakolok vele azt hiszem.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 28. 21:39

Én is csak beköszönök! Már majdnem mindenkinek válaszoltam, amikor felhívott az egyik kollégám,
akivel fél órát beszéltünk, majd utána Zsuzsi, vele másfél órát, majd Szilveszter, akivel újabb fél óráig
tartott a beszélgetés.
Elmentettem piszkozatba az írásomat, holnap csak elő kell kapnom. Én is megyek az ágyikómba.

Jó éjszakát!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 28. 21:47

vÁLTOZOTT A PROGRAM A HÉTVÉGÉN ELUTAZUNK KIS IDŐRE,EZÉRT FELTESZEM:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 28. 21:51

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 28. 22:02

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 28. 22:06

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 28. 22:13

:-h
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 29. 6:35

Ági, Ödönke olyan most, mint egy kisgyerek, aki szobatiszta már ugyan, de betegen még becsurgathat,
elnézzük neki. Persze ha nekem kéne este alvás helyett takarítani a szőnyeget, én se beszélnék ilyen
könnyen. Csak lenne már tartósan jobban! Úgy drukkolok! Csak meglesz annak a hatalmas erőfeszítésnek
az eredménye, amit érte tesztek.

Én se értem, hogy hogyan tud beslisszanni minden ősszel egy-két egérke. Mindenütt a szúnyoghálós részét
nyitom ki az ablakoknak, a kis ablakokon is van háló, a bejárati ajtón nincs, de azt meg soha nem hagyom
nyitva. Az az érdekes, hogy igen pici, sötétszürkés színűek szoktak bekeveredni. A szaga számomra
elviselhetetlen.

Paggy, mivel én nem vagyok ékszeres, a lányom sem lett az. A szép gyűrűt szerettem, és a szép karkötőket
is valamikor, de ma már semmit sem hordok. Idővel azt vettem észre, hogy "csupaszodok" lefelé, de azt nem
tudom, hogy miért. Nem állt szándékos döntés a háttérben. Majd mondom még neki, hogy fotózzon, még nem
küldött egy képet sem. Szerk.: a telefonbeszélgetésünk alatt mondta, hogy hétvégén készít pár fotót. Ő mindig
csak fülbevalókat készít, mert csak azt hord, és gyűrűt. A sötét hajához nagyon jól illenek a szép fülönfüggők.

Ha Zsuzsi hallaná a sok dicséretet, zavarban lenne tőle. Köszönöm a nevében is!

Hamar ment a kerítés. Mindjárt készen vagytok!

Én hiszek a nagy tervekben, és a megvalósulásukon való álmodozásban. Nekem ez még mindig bejött. Két hete
láttam a yt-on egy futóversenyt, ahol csak a 100 évet betöltöttek vehettek részt. A bácsiknál is, és a néniknél
is világ rekordot futott a győztes. A néni 102, a bácsi 100 éves volt. Teljesen ledöbbentem attól, amit láttam.
Nem hittem volna, hogy ilyen létezik. Azóta letöltöttem a videót, minden nap megnézem, és eldöntöttem, hogy
én is fogok 102 évesen futni. (Nem teszem hozzá, hogy "ha megérem", mert azt is készpénznek veszem.) A néni
most 103 éves, és még mindig fut. Ja, az első három helyezett között alig volt különbség, és ahogy rohantak!!!!

Szerk.: reggel 6:27 van. Most néztem meg újra. Ismét elképzeltem, hogy én is így futok 102 évesen. :D :D
A bácsiknál a kis vékony zöld nadrágos bácsi a kedvencem. Ő nem fut gyorsan, de eddig azt sem tudtam volna
elképzelni, hogy egy 100 év feletti ember ilyen sebességgel tudjon kocogni. Elképesztő! Egyébként a nők sokkal
jobb formában vannak, mint a férfiak.

Megérte háromszor is elmenned otthonról. Csodásak lettek az esti Bp.-ről készült videók. Te vagy az esti képek
és videók felelőse. :D A párod is olyan, mint én. Közös élményt kér ajándékba. :))

Gabi! De jó, hogy benéztél! A fórum szolgáltatója, ahol a szerver van, a legnagyobb Magyarországon, és sajnos
nem mindig áll a helyzet magaslatán. Nem mondom, hogy egy vagyont kell fizetnem érte, mert a honlap és a
fórum éves díja kb. 26 ezer forint, de ezért a pénzért - ha már ennyit kérnek - nyújtsanak normális szolgáltatást.

Én, ha megírom a hozzászólásomat, egy újabb lapon újra belépek a Társalgóba, és átmásolom, és csak azután
küldöm el. Így ha elveszne, az eredeti irományom még mindig megvan.

Még egy ötletem van: mielőtt elküldenétek a hsz.-t, mentsétek el piszkozatba. Akkor onnan ismét be lehet
tölteni.

Szilveszterék majd péntek éjjel érkeznek haza. Én még nem voltam Olaszországban, így San Marinoban sem,
de azt mondta Szilveszter, hogy egy hosszú hétvége alkalmával el fognak oda vinni. Amikor a magasban álltak,
és gyönyörködtek a kilátásban, mindkettejüknek az jutott eszébe, hogy én is mennyire élvezném. :D :D
Szerk.: szombaton éjjel fognak érkezni, ráhúznak még egy napot, annyira jól érzik magukat. Ezt is az esti
beszélgetésünk alatt tudtam meg.

Most te is átéled azt, hogy milyen érzés fordítani, ahogy el tud benne veszni az ember. Olyankor csak arra
tudok én is koncentrálni. Hajt, hogy elkészüljek vele. Nem vagyok képes egy feliraton két hetet ülni.

Nagyon szeretem a garfieldos képeidet. Az a cica mindig kitalál valamit, amit érdemes megörökíteni. :))

Kata! Túl sokat fáj a fejed! Iszol elég folyadékot? Próbáld meg néha, hogy nem veszel be fájdalomcsillapítót,
csak akkor, ha nem tűröd a fájdalmat. Aranyos Samukától, hogy csendben fekszik melletted, amíg te jobban
leszel.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 29. 7:21

sziasztok! Új napra ébredtünk, és viszonylag kipihenten. Süt is a nap meg nem is! Paggykám köszönöm a videókat, déli pihenési program lesz, ha itthon leszünk.Vagy késő délután. Ma jön az újfajta német talpbetét! Jobban izgulok Samumért, vajon hogy fog tetszeni neki az abban járás? Mjd hozok róla képet. A másikat is szeretem amit vettem magamnak, csak ahhoz zárt orrú cipő kell hogy bent maradjon.

Gabóci, este a telóról aztán én is észrevettem a helyzetet... :)) :)) :)) . Garfied csapdája édes ahogy kikukucskál belőle :)) :)) :)) .

Ritám milyen jó hogy az idősek ilyen példát is tudnak mutatni.. :D . Én egyenlőre már a gyaloglásnak is örülök! :D ;) A fejfájásom most részben az időnek részben az előttem álló gondok miatt fáj, és ezzel most nem tudok megbírkózni. Ha már látászavarom van muszáj a tabletta. Egyébként a fejfájás ambulancián azt mondták, hogy tudom mivel indul, ne várjam meg míg elkap, hanem már előre vegyem be...Örkény miatt vagyok nagyon zaklatott, hogy még nem hirdették meg..nagyon dühös vagyok most a sógornőmre.
Ma kimegyek a 9 órásival, megnézem mi a helyzet.. :(

Ágikám remélem már egy kicsit pihentebb vagy, s Javul Ödön..ez a majd óránkénti ébredés igencsak kimerítő tud lenni, jó lenne ha szép lassan megszünne ez a gond és normális időben kellene Ödönnek kimennie. :flower1:
Mennem is kell készülődni.. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 29. 8:39

Kata!Vigyázzatok Magatokra,ma is meleg lesz!!!!
A tegnapi fényképek és nem a videók ,nem nagyon sikerültek.Beteszek néhányat,amik valamennyire.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 29. 8:40

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 29. 8:42

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 29. 8:43

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 29. 8:44

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 29. 8:45

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 29. 8:48

Ez az utolsó tetszik,pedig nem éles.
Ma van a párom születésnapja/68 éves és úgy jön ki a z 5 év közöttünk,hogy én karácsonykor leszek csak 64!/Szép napot Mindenkinek!!!Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 29. 12:15

Paggykám, szépek lettek a videók is.! a képek is van, hogy nem az jön szembe az emberrel amit pillanatnyilag látott! :D
A szomszédasszonyom lebeszélt, hogy ma kimozduljak a tegnapi nap után...viszont egy csomó telefont sikerült lerendeznem ezek is hivatalosak voltak!

Párodnak Nagyon Boldog Születésnapot kívánok erőben egészségben... :x :D :ymhug: :flower1: :littlehearth: a szívecske a kitartásért és a szeretetért jár irányodba! :))
Kép gondoltam torta helyett ez olyan férfias :))
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 29. 18:22

"York városa Anglia északkeleti részén, egyben a régió egyik legrégebbi városa és Yorkshire grófság kulturális
és vallási és turisztikai központja. A város az Ouse és Foss folyók összefolyásánál helyezkedik el és hegyvidékek
veszik körül. Az ide látogatók szinte időutazáson is részt vesznek, a város egyedi hangulatát az is fokozza, hogy
központjában csak gyalogosan és biciklivel közlekedhetünk a látványosságok között.

York az anglikán egyház és a yorki egyházmegye központja, és a yorki érsek székhelye is egyben. A katedrálissal
együtt 33 anglikán templom működik a városban. York ezenkívül a katolikus Middlesbrough-i egyházmegye központja
is és 8 katolikus templom működésének színhelye. A kisebb keresztény felekezetek közül a kvékerek, metodisták
és unitáriusok játszanak jelentős szerepet a vallási életben, valamint egy mecset szolgálja a muszlim lakosok igényeit.

Csaknem egészében megmaradtak az országszerte ritkaságnak számító középkori falai és kapui, amely 4,8 km
hosszan húzódik az óváros körül."

Yorki sétánkat kezdjük az ezen a városfalon sétálva készült fotókkal. Hol jobbra, hol balra fényképeztem a falon.
Jobbra volt látható a katedrális. Olyan nagy, hogy nem tudta semmi eltakarni. A városfalnak csak egy kb. 1,5 km-es
szakaszát jártuk be. E séta után mentünk be a templomba.

Szerencsére nem esett az eső, mire odaértünk, de felhős volt az ég. Mire a fal egy bizonyos szakaszához értünk,
a nap is kisütött, onnantól klassz időnk volt.

Na, akkor menjünk fel a falra!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”