Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 25. 9:20

Spoiler: mutasd
A lányom beleegyezett, hogy megmutassam őt menyasszonyként. Írtam tavaly, hogy ők egy nagyon egyszerű
esküvőt akartak, ahol csak a szűk család és egy-két barát van jelen.

Kép

És a helyszín: tradicionális angol étterem, tradicionális angol ételekkel:

Kép

Tavaly kívülről már láthattátok ezt az éttermet. Visszakerestem, ezt írtam róla:

És az étterem (a templomtól jobbra, a világos színű ablak nélküli épület), amelyet Cleveland hercege
építtetett nyári rezidenciának, az 1700-as évek végén. Az étterem a város legrégebbi, még üzemelő
épülete, műemlékvédelem alatt áll. Építése idején a Herceg valamilyen ellentétben állt a templom
akkori vezetőivel, ezért nem csináltatott ablakokat az utcafrontra, ne is lássa őket:

Kép

Kép

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 25. 9:27

Rita!
Olyan jó, hogy a családtagjaink engedik magukat megmutatni :-)
Helyesek a fiatalok, Zsuzsi ruhája a stólával, a hely ahol a nagy nap megrendezésre került nagyon tetszik!
Nem tudom hogy hivják hivatalosan ezeket a lebarnásitott képeket, de az ő esetükben is jó választás!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 25. 9:37

Rita!Természetes szépség a lányod.Van aki szereti a cicomat és úgy érzi jól magát,mások, meg akkor vannak jól,ha kevés hivalkodó van rajtuk.Anyukám idősen is citromsárga,piros ruhában járt.Mindenki másnál zavart volna,de az ő személyiségéhez illett.Megdöbbentő,hogy komoly ,tekintélyt sugárzó nő volt,mégis és talán ezzel ellensúlyozta a komolyságot,bizsukat használt.1x vett fel sötét ruhát,szörnyen nézett ki benne.Igaz mindig gyötört,hogy miért nem hordok sárgát,pirosat.régen nem,de ma már néha kevésbé rikító árnyalatban felveszem.TEHÁT ZSUZSI NAGYON SZÉP!!! :ymparty: És a hely is tetszik,az én stílusom is hasonló lenne.
Csak megjegyzem,hogy nálunk sárga a konyha,az a párom miatt van,mindenben anyura hasonlít/néha SAJNOS :(( :(( :(( :(( /
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2019. augusztus 25. 9:46

Kedves Rita!
Lányod nagyon szép menyasszony volt.Örülök, hogy láthattuk. A fénykép tökéletes. Az ilyen kis létszámú esküvőnek is megvan a varázsa.
Bár már voltam ilyen és olyan esküvőn is, nekem ez meghittebb.
Zsuzsit nézve ismét megállapítottam,mennyire hasonlít rád ( nem tudom miért, de róla is azt gondoltam, hogy szőke ).
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 25. 9:50

Kata, nagyon aranyos vagy a gyógyszerrel! Hozott tegnap a férjem azt a fajtát, Nodoryl Dolo a neve.
Először egy felet adtam be neki, aztán a teljes adagot, miután fél óra mulva semmi változás nem volt. Elvileg lehet adni neki annyit. A gondom az ezekkel a " helyettesitő " gyógyszerekkel, hogy a régi tapasztalatom az volt, nem igazán tudnak annyit, mint amit helyettesitenek.
Hát egy óra mulva Ödön elkezdett olyan szinten lihegni hasból, és ez tartott majd három órán keresztül - hajnal háromig-, hogy ott ültem mellette és beszéltem hozzá, hátha megnyugszik. Ment a ventillátor folyamatosan, amitől szinte azonnal normál esetben el kellett volna múlnia ennek. viszont ekkorra már lement majd normálisra a láza. Viszont két és fél óra múlva fél hatkor mérve megint 40 fölött volt. Kutyánál ez a láz. Most is fél 10 kor 40,5. Igy mondtam a férjemnek, irány a mágnes. Na programok lementek : gyulladás és életerő-vitalitás, hőmérséklet minuszba van négy tizeddel. El sem hiszem.

Beteszem már spoilerbe, mert nem akarlak vele terhelni benneteket.
Paggy által ajánlott termék is holnap reggel megrendelésre került, szóltam itthon róla. Mondjuk nekünk két hétre elég egy, mert Ödön 45 kiló a pehelysúlyával.
Most rohanok valamit főzni, mert kilencig ágyban voltam. Egyszerűen képtelen voltam felkelni.
Ja és nem fogjátok elhinni. Hajnalban már kinomban bekapcsoltam a kinai sorozatomat, mert valamit csinálnom kellett figyelés közben. Ödön jól reagált rá, fokozatosan megnyugodott. :-)

Na megyek alkotni a konyhába, csak még azt nem tudom mi legyen az ebéd. Valami egyszerű krémleves akár vasárnap van, akár nem. A párom már egy hete szárazbab főzeléket kér, de hogy mi a fiammal mit eszünk az még kérdéses.

Jajj majd elfelejtem a nénizést. :-)
Jót mosolyogtam Paggy a cikkeden. Miylen sok igazság van benne! :-)
Nálam a vendégeknél van aki pici kora óta a gyerekének Ági nénizik, meg is maradt nála is 20 évesen a megszólitás. Aztán van pl. egy fiatal srác felsős, aki viszont Ágizik. Aki Zoltán ismerősei közül magáz, annak szólok, hogy tessék tegezni, mégha öreg vagyok is. Ez megmarad bennük, mosolyognak aztán először félve, de megy a tegezés későbbiekben.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 25. 9:53

Rita, lemaradt, mert nagyon gyorsan irtam:

Zsuzsinál még azt tetszik, hogy simán megmaradt a természetes haja. Nincs feltűzve, semmi flanc. Megy a ruhához, ami olyaaaaan káááár, h ogy nem látszik végig, mert biztos nagoyn jól mutatott hosszún.
Köszönet neki, hogy megengedte, hogy láthassuk!!!
Abban a kék ruhájában, amit a múltkor feltettél látszik igazán jól az arca, hogy mennyire nemes arcéle van szerintem.
Helyes gyerekeid vannak, bár Kristófot még nem láttuk. :-)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 25. 10:02

Ági, az összes képet, amit a fotós csinált, háromféle stílusban küldte el a lányoméknak:
szépia, sztenderd (eredeti), vintage

szépia:

Kép

sztenderd:

Kép

vintage:

Kép

A tortájuknál látszik igazán a különbség a három stílus között:

Kép

Kép

Kép

Paggy, én is az egyszerűség híve vagyok. Még az esküvőmön se volt smink rajtam. Bár elfogadom, ha
valaki a pompát, a nagy felhajtást kedveli. A volt férjemmel egyszerűen csak el akartunk menni a két
tanúval az anyakönyvvezetőhöz és összeházasodni, de a szüleink nem engedték. Azt fújták, hogy ezt
nem tehetjük meg a rokonokkal (mintha a rokonoknak házasodna az ember). Az öcsémnél már nem volt
ekkora felháborodás, ő megtehette ugyanezt.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 25. 10:39

Ági, aki Zsuzsi mellett van a mobillal a kezében, ő Kristóf. Mindkét testvérének ő volt a tanúja. :D

Ugyanazon a kiránduláson fényképeztem:

Kép

Kép

Zsike, nálunk csak Kristóf lett szőkés hajú és kék szemű, mi többiek sötét barna hajúak és
sötét barna szeműek vagyunk. Zsuzsi hasonlít is rám, meg nem is. Arcra igen, alakra inkább
a férjem vonalához húz.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 25. 10:44

Rita, de jó, most már Kristófot is megismerhettük. :-)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 25. 10:47

Ági! Kapnék tőle, ha meglátná magát, de úgysem jön ide. :D
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 25. 10:50

Most olvasom csak, hogy Ödön még mindig nem stabil. Jaj, de kiakasztó ez az állapot!
Ugyanaz, mint a kisbabáknál, hogy nem tudja elmondni, hogy hol fáj, mit érez. A legrosszabb!

Nagyon remélem, hogy pár napon belül stabilizálódik az állapota. Legalább a láza menjen le
tartósan. Drukkolok!
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 25. 11:03

Rita írta:Ági! Kapnék tőle, ha meglátná magát, de úgysem jön ide. :D

:-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 25. 11:22

Sziasztok! először Rita...hálás köszönetem a gyönyörű képekért, extravagáns lett szerintem az egész benyomás a menyasszonyról, mondhatni nemesen egyszerű. Az egész egyénísége lenyűgöző. Sok boldogságot Újra,. :x :D :littlehearth:
Kristóf is nagyon fess, az adott pillanatban éppen nagyon komolyan figyel valamire, de a külön kép is nagyon klassz lett. Köszönöm a bizalmat én is, hogy végre láthattam a családodat! :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Az esküvői környezet is csodaszép, és újfent jót derültem a fordított építés miértjén! :)) :)) :)) .Mindenesetre az is maradandó alkotás lett! :))

A sorozat végre tökéletesen lejött, úgyhogy most aki akarja tudja is seedelni csak nekem most duplán foglalja a helyet...na mindegy.. :D
A másiknál nem tudom mi baja van, egy darabig úgy hagyom ahogy van. :( :-o

Nálunk az ebéd kurkuma leves , vajas galuskával, párolt pulykamell rizibizivel, és kovászos uborka... ~o) -t már meg is ittam, mondjuk azt kellett volna utoljára, de először a petárdázás miatt, majd a vihar miatt nem tudtam sokáig én sem aludni, + dinnye mellékhatás kétszer futás..úgyhogy nekem nem kell vízhajtó. :))

Ágikám remélem elmúlik a láz, és a gyógyszerek végre kifejtik a jó hatásukat is, nem csak feleslegesen terhelődik szegénykém gyomra.
mindenesetre tényleg olyanok, mintha egy kicsi lenne a lakásban, annyira teljes odafigyelést kívánnak. :)

Sikerrel jártam a kocsieladással, igaz fele annyiért, de jogosan mert kellett még költeniük rá..nem nekem..mert akkor meg mindenképp ragaszkodnom kellett volna az eredeti árhoz. Csak már a tanya menne el még a tél beállta előtt! :((

Mindenkinek jó étvágyat...és kellemes délutánt... :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 25. 14:35

Sziasztok Lányok!Most csak beugrottam egy "pótkávéra".El kell meséljem illtev meg kell gyónjam a bűnöm:
Ma ebédre 2 szelet húszsíros kenyeret ettem finom paradicsommal,S JÖJJÖN,AMINEK JÖNNIE KELL /viszketés/!!!NEM BÁNOM,JÓL ESETT és most még újabb 3 KORTY BŰN---- a kávé!!!!!NA EZ VAN....... :x
Lányok!Mivel a kosztpénzem igencsak megcsappant/saját pénzből fizetem a bádogkéményt,ha már az a mániám,hogy azt akarom a lichthof szellőzzön.Csak egy lyukacsos cseréppel akarta a ház bezárni,de én ragaszkodom a huzathoz,s mivel saját mánia, ki kell nyitni a bukszát./ fájó szívvel lemondtam a mai programról./Most beteszem hová mentem volna.Vegánok ne nézzétek!!!!
https://soletfesztival.hu/

2015-ös videó
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 25. 14:42

EZT A PASIT NAGYON BIROM.JÓL FŐZ!!!!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 25. 14:53

Rita!Kristóf nagyon fess/ahogy a dédikém mondaná/.De jó Neked,hogy ennyi gyereked van!Nekem nem jött össze és
sajnos a lányomék is régóta próbálkoznak a másodikkal.
Nagyon szép a torta,vajon milyen töltelékkel készült?
Kata!Először is küldjél a finom ebédból némi maradékot a fénypostádon.Nyitva az ablak a konyhában!!!!Gratulálok a kocsi eladásához.Egyre nehezebb lesz,ha bejönnek az elektromos autók.Igaz ,ma reggel az egyik rádióműsorban ajánlgatták,hogy 7,5 millióért /kormány hozzájárulással/meg lehet kapni!!! =)) =)) =)) Egyébként ,itt a városban nem is kell,annyira szuper a tömegközlekedés.Nyugdíjas bérlet 3350ft/hó és 65 év után meg nem kell fizetni.Tehát Kata,örülj hogy sikerült eladni!
Lányok! Dög meleg van,fő a töltött paprika,megyek is , túl hosszúra nyúlt a bekukkantás. :-h :flower1: :flower1: Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 25. 15:55

Paggy, meg kellett néznem mi az a lichthof. Ugyanis szégyenszemre én még nem találkoztam ezzel a kifejezéssel.
Viszont igy már teljesen egyet is értek veled. Sólet fesztivál meg lesz jövőre is, vagy főzöl otthon egyet, ha ismét nagyobb lesz a kiadásra szánt összeg.
A kémény igy örök élet, a cseré az meg csak egy cserép. Más amikor tetőre rakják fel szellőzésre, meg más, mikor egy ilyen udvarra.
Itt az ablakokat is ki lehet nyitni erre a részre? Ne mosolyogj meg,tényleg nem tudom. Az volna a jó, ha igen.

Kata, nagyon örülök a kocsi eladásodnak. Drukkolok ezerrel a tanya miatt is! Látod megy ez, csak nem rögtön. A könyveket is milyen szépen el tudtad adni utána egybe.

Nem igazán voltam még kint ma. Most nézve a hőmérőt kint árnéykban az ablaknál 32,2 van.

Kata, sose ettem még kurkuma levest! Ugyanúgy nem ettem pl. Paggy által leirt fahéjas rizst sem.
Múltkor a Rita tejszines cukkiniját jobb hiján bulgurral ettem, de úgy is finom volt. Nálam most ez a gyors kaja.
A férjem nagyszemű száraz bab főzeléke nagyon jól siekrült ma. Mondjuk nem mertem csak kicsit bűnözni belőle. Bár a mit mi ettünk az sem volt sokkal kimélőbb.Francba, tudtam, hogy valamit kifelejtek belőle. He-he. Most jutott eszembe nem tettem bele bazsalikomot.
Az egyik ismerősöm sokat jár Olaszba, ő ajánlotta az olivaolajon párolt fokhagymás bazsalikomos hidegtésztát. Mondjuk a pármai sonka helyett az általunk használt volt benne, meg sajtot reszelünk rá és nem hidegen esszük, de mi igy is szeretjük.

RIta, mindig elmaradt annak a sütinek a dicsérete, ami olyan zselés, több szinű süti volt.
Nálunk anyukám ezt úgy csinálta, hogy volt sárga, barna és fehér szinű tészta, a tetején kiwi és úgy rá a zselé még. Nagyon szerettem. Aszpikos hűtős sütemény volt a neve, mert minden egyes tésztarészt a hűtőben kellett kihűteni.
A kávék közül a Tied választottam volna. Most is még itt van még az a kávé, amit kaptunk a Füvészkertben az igazgatótól megköszönve a Lótusz napokon nyújtott teljesitményünket. Valakinek oda kellene adni, de azért izgatja a fantáziám milyen lehet, mert valami csoda kávéról beszéltek a többiek.
Amióta leadtam az E-s dolgokat, ebbe a kávé is belekerült a vérnyomásom, szivem miatt. Nagyon szeretem az illatát, de azonnal megérzem amint megittam, hogy nem kellett volna.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 25. 16:50

Fél egy óta válogatom és pakolom különböző témák szerint csoportokba a yorki fotóimat.
Most jutottam ehhez a képhez. Ideteszem, mert illik a ma felpakolt képeimhez. Ezen én
is rajta vagyok, annak ellenére, hogy én fényképeztem. :))

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 25. 17:11

Sziasztok!Már megint dög meleg van.Mindjárt lefényképezem Ági és jövök vissza.
Nagy nehezen sikerült.Nem tudom miért,de egyszerűen nem veszi fela telefonos képeket a postimage,csak pixizzel.Tehát ez egy hasáb alakú beszögelés a házon.Fogalmam sincs miért csinálták.ezen az oldalon,ahol a páromék /a hugáé és az övé/lakás van a hasáb egyik oldala nyitott,tehát van szellőzés.a másik oldalon,ahol az én kis lakásom van/ki van adva egy fiúnak/ott olyan mint egy zárt négyzetes hasáb.Eddig a rossz teő miatt nem volt teteje és jött a levegő,most már van,de én azt akarom,hogy egy jól szellőző bádogkémény legyen ott.Fény alig jön nálam.Kellemes szürkület,de levegő igen.JÓ BONYOLULTAN magyatráztam.Most jönnek a képek a nyitott lichthofról,mert a lakásomba nem tudtam bemenni.Alszik a srác,nem zavarok.
Kép
a kép is hülye. 3 db egyik a kilátás,ha felállok a kádra,a másik az ablak, a harmadik ,ha felfele nézek kihajolva a kádon állva . =)) =)) =))
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 25. 17:38

Rita,Te vékony vagy?Egy picit kerekebbnek képzeltelek.De jó Neked!!!!! :))
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 25. 17:48

Még egy kis adalék.30 éve váltam el és vettem meg egy kopasz, szemüveges, dadogó férfitől a nagymamája lakását.Novembenben ,késő délután jöttem lakást nézni.A folyosón 1 villanykörte égett,mint a GÁZLÁNG c, krimiben.A pasi csíkos pizsamában jött le kaput nyitni,vietnámi papucsban,kezében egy hegedű.Jesszus, gondoltam,ez kicsoda?És felmentem az emeletre,kinyitottam az erkélyajtót , az egész kivilágított Gellérthegyet lehetett látni/akkor még!!/A pasi nagyon barátságos volt,s 10 perc múlva megvettem a lakást.A család ügyvéd ismerőse megnézte,hogy tehermentes.kb 1 év múlva összeköltöztünk.Miért?Mert átszóltam a szomszédba,hogy nem tudna -e segíteni,mert nem tudom a WC-t lehúzni.ILYEN ROMANTIKUSAN JÖTTÜNK ÖSSZE. =)) =)) =))
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 25. 19:06

Milyen jót derültem...nahát Paggy, a lényeg, hogy minden "összejött" anno :)) :D ;) Kell a szép emlékek katalógusa, hogy soha ne felejtsük el a szívünkben, hogy mit mi mindent köszönhetünk a Gondvíselőnknek, még akkor is ha valaki ha az életünk elején nem ismertük Őt, de mégiscsak olyan csodásan meg is tudja vigasztalni az embert a mindennapok gondjai közepette. Bár minden nap én is szembesülök egy két hiányosságommal, mégis van amikor megmosolyogtat, mert eszembe jutnak a műszakis vitáink. Esetek nagy többségének nekem volt igazam, de nem számít :D

Tegnap voltunk a csarnokban, és persze, hogy Szentmihályiakhoz mentem oda...spontán beszélgetés és máris apósról és anyukáról volt szó... :D
Velük kapcsolatban annyi szívmelengető emlékem van, hogy még most is meghatódom milyen aranyosak voltak velem. :D

Ritám jól elrejtetted, de én is megtaláltam a képet amin kint vagy...nagyon kellemes benyomás a hatás. Igaza van Paggynak, hogy tényleg sokkal vékonyabb vagy mint ahogy elképzeltem én is :)) :)) :)) .
Kép
Kép
Kép
eső után...estefelé... :D
Kép

Kép Fruzsinával
:D ;) :x :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 25. 19:32

Kata! De jó, hogy újabb dolgot tudsz kipipálni. Az autó is le van rendezve, a ház is el fog kelni.
Én sem tudom, milyen a kurkumaleves, de kíváncsi vagyok rá.

A két évvel ezelőtti fotóidra nagyon emlékszem. A régebbire nem. Milyen kicsi volt még Samuka!
Hogy szereti az állatokat!

Paggy, nyugodtan beszélhetünk húsos, zsíros témáról is, engem egyáltalán nem zavar. Valamikor
a pecsenyezsíros kenyér volt a kedvencem, húsdarabokkal a tetején.

A tejszínes forró csokit is megittam, mint ahogy a vajas sconet is. A hétköznapokban nem eszem
ilyesmit, de most itt voltak a gyerekek, én is inni akartam velük valamit a kávézóban. A sütit is
elsőként toltam be. Tegnap jó sűrű lencselevest ettem ebédre is meg vacsorára is, ma meg curryt
készítettem batátából és csicseriborsóból. Szóval nincs több bűnözés. :))

A Szoky konyhájából én is néztem régebben pár videót.

Egész komolyan megszenvedtem a gyerekekért. Zsuzsival már nagyon hamar keményedett a hasam
és ezzel egy időben nyílt a méhszájam is, emiatt szigorúan feküdnöm kellett. Ennek ellenére hét és
fél hónapra született. Szerencsére semmi baja nem volt, és azóta se. hamar utolérte a többieket.
A volt férjem könyörgött, hogy ne akarjak többet szülni, örüljek, hogy a lányunk egészséges. Csakhogy
én mindig három gyermeket szerettem volna, és erről nem akartam lemondani. Szilveszterrel már
az elején nagy gondok voltak. Többször bevéreztem, szigorú fekvés, majd óriási vérzés kíséretében,
levált egy darab a placentából. Befektettek a kórházba. Ágy két lába téglával alátámasztva, vagyis
fejjel lefelé feküdtem, hogy a gyerek bent maradjon, ha lehet. Még hat hónapos terhes sem voltam.
Tüdőérlelő a babának, nekem meg 11 liter infúzió. Nem szállhattam ki az ágyból másfél hónapig.
38 hetesen engedtek haza. Szerencsére Szilveszter időben, egészséges babaként jött a világra.
A férjem biztos volt benne, hogy letettem a harmadik gyermekről, ezért nagyon kiakadt, amikor
előálltam az újabb kisbaba ötletével. Megnyugtattam, hogy nem lesz semmi baj. Épp akkor ment
Czeizler Endrének a sorozata a tévében, és abban azt mondta, hogy a harmadik gyerek születése
kevésbé kockázatos, mint a másodiké, sőt még az elsőnél is, mert a két terhesség alatt kellően
megerősödött már a méh. Ez volt az én érvem, és én magam is hittem benne, hogy ez így van.
Kristófnál is keményedett a hasam, és idő előtt nyílt a méhszájam, be kellett volna feküdnöm a
kórházba, de kiharcoltam az orvosnál, hogy otthon feküdhessek, minden utasítást be fogok tartani.
Így is történt, nem is lett semmi baj, 38. hétre 4 kilóval megszületett.
Mivel anyukám már nem élt a második és a harmadik gyermekem születésénél, drága anyósomnak,
apósomnak, na, meg a volt férjemnek nagyon sokat köszönhetek. Amíg én feküdtem, addig ők
folyamatos szolgálatban voltak a gyerekek körül.

Kata, Paggy! Köszönöm a bizalmat! Nem vagyok vékony, csak nem jól oszlik el rajtam a súly. A csípőmre,
a fenekemre, és a combomra rakódnak mindig a pluszok. Ez genetika, ezen az ütemes séta nem sokat
segít, de a torna igen. Rubint Réka összes DVD-je rajta van a gépemen. Nem ámítás amit csinál. Úgy
ég a zsír a gyakorlataitól, hogy nem hinném, ha nem tapasztaltam volna. Ma már nem akarok olyan
nagyon komolyan (lábsúly, karsúly, gumiszalag, 1kg-os, 1,5 kg-os kézi súly, mindennel fel vagyok szerelkezve)
tornázni, mint régebben, de ezek nélkül is jól fog esni átmozgatni magam. Czanik Balázs a másik kedvencem.
Felváltva szoktam tornázni rájuk. Ki kell használni, hogy kedvem van csinálni, mert ez ritka ajándék. =))

Milyen jó, hogy a párod ezermester! Kettőtök kapcsán kiderült, hogy ez egy romantikus foglalkozás. :))
Nagyon tetszik a megismerkedésetek története!

Ági! Igen, így kellett csinálni a gumisütit, ahogy te leírtad. Attól függött a színe, ki milyen szörpből
vagy üdítőből készítette. A fehér csík az mindig joghurtos volt. Én soha nem csináltam, de többször
is ettem belőle.

A lányomék most nem vittek haza azokból a dobozos kávékból, de tavaly a dohány és a csokis málna
volt náluk a sláger. Újabban reggel egy Omniát, ebéd után meg egy koffeinmentes Omniát szoktam
meginni. Most ezzel jól elvagyok. A cél az, hogy csak napi egy legyen - vagy egy se - de erről még nem
szeretnék lemondani.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 25. 20:06

Ma a már korábban többször elkészített csicseriborsós curryt főztem meg, de a batátát
nem köretnek tálaltam mellé, hanem belefőztem. Így egytálétel lett belőle. Ha lett volna
itthon tortilla, azért egyet pirítottam volna mellé. :D :D

Ez volt az eredeti:
Kép

És egy verziója nem régről:

Kép

Csicseriborsós batáta curry

Hozzávalók 2-3 főre:

kb. 25 dkg főtt csicseriborsó (én sós lében eltett változatot használtam)
1 nagyobb édesburgonya
1 nagy marék bébispenót
1 fej hagyma
2-3 gerezd fokhagyma
kb. 2,5 dl növényi tejszín
kevés olaj

Kép

Fűszerek:

1 csapott teáskanál őrölt curry
1 csapott teáskanál kurkuma
1/2 teáskanál csilipehely (el is hagyható)

Kép

Az apróra vágott hagymát és fokhagymát üvegesre pároljuk, majd rátesszük a megtisztított és kis kockákra
vágott édesburgonyát meg a fűszereket és jól összekeverjük.

Kép

Kevés vizet öntünk alá, majd készre pároljuk. Ezután hozzáadjuk a csicseriborsót és a növényi tejszínt.
Egyet forralunk rajta, és levesszük a tűzről.

Kép

Még forrón belekeverjük a bébispenótot, és fogyaszthatjuk is.

Kép

Kép

Nekem nagyon-nagy kedvencem ez az étel.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 25. 20:32

Ági! Mielőtt a gyerekek jöttek volna, újabb módon készítettem el a tortillát. Annyira, de annyira finom,
de nem lehet malackodás nélkül enni.

A héjában sült krumplihoz készített paradicsomos bab maradékához hosszú csíkokra szeleteltem
a tortillát, és egy üres serpenyőben alaposan megpirítottam. Ezután ráhalmoztam a babot és egy
kis vegán sajtot reszeltem rá.

Az a probléma, hogy a tortilla tészta a pirítás hatására ropogós-merev lesz, amibe már nem nagyon
lehet beleszúrni a villát, vagy ha igen, a merevre pirult tésztacsíkokat alig tudod belevarázsolni a
szádba. Kézzel-lábbal ettem, de irtó finom volt.

Kép

Elhatároztam, hogy legközelebb kisebb darabokra vágom a tortillát, de ez sem könnyítette meg
a dolgom. Malac módra ettem megint, de nagy-nagy élvezettel. Vegánfölös petrezselymes gombával:

Kép

Vissza: “Társalgó”