Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 7. 8:02

Így fog kinézni a kelenföldi borzalom:
https://index.hu/gazdasag/2018/05/16/el ... lenfoldon/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 7. 8:17

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 7. 8:36

Mi az?
Ismerje meg a MUAMA Enence-t - egy japán csúcstechnológiai találmány, amely lehetővé teszi több mint 40 nyelven történő kommunikációt, így szinte bárkivel kommunikálhat ezen a bolygón! Kompakt méretének köszönhetően és olyan egyszerűen használható, hogy bárhová magával viheti, 30 másodperc alatt készen áll a készenlétre.

Ez lehetővé teszi a kommunikációt a legtöbb fontos nyelven, anélkül, hogy időt és pénzt pazarolna az unalmas nyelvórákra. Nincs több nyelvtanulás, nincs több gond külföldre utazáskor, nincs több idő és pénz pazarolva olyan nyelvtanulási programokhoz, amelyek egyszerűen nem működnek.

A MUAMA Enence egy korszerű japán technológia, amely lehetővé teszi azonnali kommunikációt egy másik személlyel, függetlenül attól, hogy milyen nyelven beszél. Ez az apró, de zseniális eszköz azonnal rögzíti és lefordítja több mint 40 nyelvet, ami megkönnyíti a kommunikációt. Használhatja utazáskor, üzleti találkozóknál vagy bármikor, amikor valamit más nyelven akar mondani. Az Enence segítségével azonnal kommunikál a világ bármelyik nyelvén!

Hogyan működik?
Az enencet az egyszerűség szem előtt tartásával építették fel, így bárki használhatja. Bár a legújabb technológiával van felszerelve, a készülék használata rendkívül egyszerű. Csak annyit kell tennie, hogy kiválasztja a kommunikációs nyelvet, és rögzíti szavait vagy mondatait. Még nagyon hosszú mondatokat is felvehet, és az Enence mindent tökéletesen lefordít!
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 7. 9:26

Hú Paggy, tényleg bevállalós vagy...nem semmi...a lényeg, hogy épségben hazaértél.! ma nekünk is sűrű napunk lesz...Köszönöm a képeket, és a beszámolót! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 9:28

Paggy, én nagyon szeretem a fény-árnyék játékot. Kár, hogy a képek nem minden esetben adják
jól vissza azt az élményt, amit a szemünkkel látunk. Mutatok ilyet is, és olyat is.

A falevelek például kivételesek. Nekik mindig jól áll a fények játéka. Hétfőn mentem vásárolni,
és egy törökmogyoró fákkal beültetett utcácskán haladtam végig. Mindig lenyűgöz, ahogy az
áttetsző levélen keresztül átsejlik a mögötte lévő árnya.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ilyen szép egészséges mogyorók vannak rajta:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 9:31

Most mutatom, ami nem tudta képben visszaadni azt, amit a szememmel láttam. Lehet,
hogy a fényképezőgéppel jobban sikerült volna. Nem mondom, hogy nem szépek, de a valóság
sokkal, de sokkal szebb volt. Most a fény játékáról beszélek, nem magáról a virágról. A másodiknak
szinte világított a közepe. A nap hátulról sütötte meg.

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 15:01

Ági! Ma kevesebb töltelékkel és mangó nélkül csináltam meg a quesadillát. Így nem kellett
hozzá villa, a kezembe tudtam venni a szeleteket, és az egészet meg bírtam enni. A tegnapi
is nagyon finom volt, mert krémes volt, a mai is nagyon finom volt, mert jobban éreztem a
megsült tortilla lapok ropogósságát. És még mindig van egy ilyenre való töltelék!
Ja, és sokkal könnyebb volt így megfordítani, hogy mind a két oldala megsüljön a tortillának,
habár most már a vastagabbat is ügyesebben fordítanám meg.

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 7. 15:54

Hozom a beszámolómat...
Kedves Rita, nagyon guszta az utolsó kép, /most tettem még csak fel a kaját/ addig gyorsan írok! A fényjátékok csodásan átjönnek, szerintem akkor a legjobban, mikor már ide is kitesszük, az a mogyorós sorozat csodaszép az igéretes termésével együtt, ami még rejtőzködik! :D :x
A folyondár vagy sarkanytyúka is nagyon szép... :movingflower:

hozom a képeket...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd Posta- otp- mjad a közjegyző...folyt.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 7. 16:30

Hozom a beszámolómat...
Kedves Rita, nagyon guszta az utolsó kép, /most tettem még csak fel a kaját/ addig gyorsan írok! A fényjátékok csodásan átjönnek, szerintem akkor a legjobban, mikor már ide is kitesszük, az a mogyorós sorozat csodaszép az igéretes termésével együtt, ami még rejtőzködik! :D :x
A folyondár vagy sarkanytyúka is nagyon szép... :movingflower:

hozom a képeket...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd Posta- otp- mjad a közjegyző...folyt.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 7. 16:44

Kép
a kánya csípje meg..már az utolsót akartam feltenni, erre ugrott egy nagyot az előző feltevésemhez, és mind letünt..kezdem előlről grr.
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
x_x :!! tripla idő de fenn van.... :x :ymhug: :-bd :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 7. 16:47

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
nem tudom mennyire érződik hogy szakad... :-bd :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:08

Kata! De jó, hogy ennyi mosolygós képet tettél fel Samuról! Nem is tudom, láttam-e már ennyire
szélesen mosolyogni. Nagyon tetszett neki az a poszter. Aranyos!

Épp dicsérni akartam az időjárást, amikor látom, hogy esős fotót is tettél fel. Ennek is akkor kell
esnie, amikor épp jártok egyet. Mondjuk némelyik felhőn látszik, hogy esőt hordoz.

Mennyi függőleges, hatalmas tömegű felhőt fotóztál! A sötét színűek igazán félelmetesek. Ismét
megjegyezném, hogy Győr is nagyon szép város.

Hat órán keresztül válogattam és tettem fel a most következő képeimet. De végre már fent vannak!

A helyi piacon, ahol csak egy zöldséges stand van, fotóztam ezt a paradicsom egyveleget:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:11

Már írtam, hogy nagyon jók a helyközi vonatok, és a menetidőt sem befolyásolja a csúcsforgalom,
szóval a lányommal soha nem megyünk Manchesterbe vagy Liverpoolba autóval. Kristóf más tészta.

A vasútállomás nem különösebben érdekes, de ha jobban szétnézünk, találunk érdekességeket. Ilyen
például a háromféle bicikli tárolási lehetőség.

Az első ingyen van, hozott anyaggal lehet kikötni a cangát.

Kép

A másodiknál 1 fontért (kb. 360 forint jelenleg) jó vastag lánc áll a kerékpáros rendelkezésére.

Kép

A harmadikat csak akkor használják, ha elfogyott az összes hely. Ez egy emeletes tároló, ahol két
szinten lehet elhelyezni a bicajokat.

Kép

Ha Manchesterbe mennénk a szemben lévő peronon várakoznánk. A kép szélén egy kinti váróterem
(bent is van), amit élen fűtenek. Még soha nem voltam bent a váróteremben, egyszer azt is megnézem,
hogy milyen.

Kép

De mi most Liverpoolba megyünk a katedrális tornyába. Csütörtökönként van olyan lehetőség, hogy
későig nyitva vannak, és lehet nézni a naplementét.

Kép

Beszállás:

Kép

Kép

25 perc a menetidő. Megérkeztünk. A második képen az állomás épülete:

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:12

Liverpool, anglikán katedrális:

A kereskedelemből származó vagyonának köszönhetően Liverpool a 20. század elején megengedhette magának,
hogy egyszerre két, hatalmas katedrális építésébe is belefogjon. Az anglikán székesegyházat Sir Giles Gilbert Scott
tervezte – máig ez a leghosszabb hajójú, leghatalmasabb orgonájú és leghangosabb harangú székesegyház a világon.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Liverpool#Katedr%C3%A1lisok

Szóval ez egy fiatal épület, 1903-ban kezdték építeni. Már írtam, hogy a nagysága ellenére, nagyon jó érzés
benne lenni. Ez is olyan, mint maga Liverpool. Nem tudod, pontosan meghatározni, hogy miért, csak azt tudod,
hogy annyira jó ott lenni.

A katedrális előtti utcában van a kínai negyed, nem a kapu túloldalán, hanem ahonnan fényképezem. De most
ide nem mentünk be, amúgy sem nagy szám.

Kép

Kép

Még egy általános iskola, és megérkeztünk:

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:13

Csak pár kép a belsejéből:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A toalett:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:13

Az ajándékboltban már voltunk, a tetején lévő kávézót most akartuk felavatni, de mire
lejöttünk a toronyból, bezárt.

Kép

Pár kép az ajándékboltból:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Már nem csak büdöskét látok mindenütt, hanem árvácskát is.

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:14

Újrahasznosított alumíniumból, kézzel készített dízstárgyak:

Kép

Kép

Kép

Kép

Bibliák gyerekeknek:

Kép

Bibliai történetek képregényben:

Kép

Kép

A gin mindenütt ott van. Ők olyan büszkék rá, mint mi az eredet védett pálinkáinkra vagy a skótok
a whiskyre:

Kép

És két zacskó szemmaszk...????!!!!

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:14

Lifttel mentünk fel a toronyba. Az utolsó métereket ilyen lépcsőn tettük meg:

Kép

A wikipédia szerint, állítólag ez a világ leghangosabb harangja:

Kép

Fent vagyunk:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Az Albert Dock és az óriáskerék erősen zoomolva:

Kép

Ebbe a temetőbe és közparkba is megyünk majd:

Kép

Hát ezt jól elkaptam!

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:15

Visszafelé, az ötödik emeleten ki lehetett szállni a liftből és megnézni egy hímzéssel kapcsolatos
kiállítást. Jobban tetszett, mint amire számítottam:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Innen le lehetett nézni a katedrális aljába. Élveztem!

Az ajándékbolt és a kávézó:

Kép

Fotókiállításra készülnek odalent. A telefonommal készítettem róluk képeket, de véletlenül hozzáértem
valamilyen gombhoz és majdnem mindegyik kép sz@r lett. Szerencse, hogy csak ott csináltam rossz fotókat,
ezek még jók lettek:

Kép

Kép

Kép

Egy szinten az üvegablak tetejével. Félelmetes egy kicsit:

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:15

Mivel a kávézó már bezárt, kiültünk az étterem teraszára (itt sem voltunk még). Zsuzsi egy kapucsínót
ivott, én meg megkaptam az arra a hétre járó scone-mat. Bevált kaján ne változtass, most is eperdzsemet
és vajat ettem hozzá. De jó, hogy itthon nincs scone!!!

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:16

Irány a volt kőfejtő, ami a bezárása után temető lett, de mára közparkká alakították át, a síremlékek
meghagyásával. A kőfejtések miatt a park az utcaszint alatt van.

Szt. James Park

A wikipédia szerint: A 16. századtól, 1825-ig működött a kőbánya. Ezután 1936-ig temetőként használták
a területet. Bezárása után a temető az enyészeté lett. 1972-ben kezdték meg a parkká való átalakítását,
a még meglevő sírkövek megőrzése mellett. 1773-ban még a kőfejtő korában fedeztek fel a munkások
itt egy forrást, amely a mai napig megvan, mutatok is majd róla képet. A St. James Park első fokozatú
történelmi hellyé van nyilvánítva.

https://en.wikipedia.org/wiki/St_James_Cemetery

Kép

Kép

Kép

Kép

Több öltönyös "irodistát" láttunk itt ebédelni:

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:16

A forrás. Egy kisfiú pancsikolt a kifolyó vízben és az előtte álló sekély medencében:

Kép

A forrás és a környéke a toronyból zoomolva és nem zoomolva:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Utunknak vége, megyünk a városba:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 7. 19:17

Hazafelé olyan vonattal utaztunk, amilyenben még nem ültünk. Zsuzsi se, új lehetett.

Kép

Itt a buszokon is van telefon töltési lehetőség, ahogy az az ajtó fölötti kiírásban olvasható.

Kép

A vonaton konnektorok is vannak a laptopok töltéséhez. Lehet utazás közben is dolgozni.
Természetes, hogy ingyen wifi is van.

Kép

És amit eddig még nem láttunk vonaton, az a szőke hajú férfi mögötti fehér kijelző. Azon mutatták,
hogy hol járunk, melyik állomás következik.

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 7. 19:40

Sziasztok!

Nem leszek bőbeszédű, mert nagyon elfáradtam ma, borzalmasan fáj a lábam, van olyan izomlázam, hogy tyüha. Hogy mitől, én sem tudom.
Úgyhogy fürdés és vizszint jön nemsokára.

Paggy! Először nem is fogtam fel hogy miért is fényképezted le az öltözéked. Aztán ahogy felvilágosultam örültem, hogy szerencsésen hazaértél olyan későn. E!aludni a buszon: még jó, hogy észrevették és szóltak. A másik meg szerencse, hogy jó idő volt, igy nem fáztál lenge öltözékben sem.
Nagyon régen történt, hogy a kertben dolgozgattam, a férjem elment a haverokkal kártyázni, a fiam Pesten volt még akkor. Úgy ki lettem zárva, mint a pinty. Kb. tudtam, hogy merre van, de tiszta piszok voltam a munka után, igy meg sem fordult a fejemben, hogy elinduljak. RÁadásul kulcs nem volt nálam, kapun kellett volna kimászni. A telefonon hiába hivtam, mint kiderült a kocsiban hagyta. Olyan éjszaka 11 körül ért haza. Majd megfagytam, bújtam ezerrel Arthurhoz - akkor még csak ő volt meg-, ültem mellette a kutyaszőnyegen. Amit a férjem kapott mikor hazaért.... Most már nevetek rajta, de akkor a guta majd megütött.

Kata, nagyon jó képeket hoztál! Samuka annyira aranyos amikor a képeket nézi! Milyen más szinű ebben a megvilágitásban a haja, mint megszoktuk. :-)

RIta, újra fogom nézni és gyönyörködni a képeidben, mert most csak átfutottam. A tortillás ételed nem is tudom melyik nézett ki jobban.
Mondtam a fiamnak, hogy iylet fogunk enni. Mondta is, hogy ugye anya azért a héten megcsinálod? Meg persze, csak kicsi időm legyen rá. Nagyon guszta a mostani is!
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 8. 11:35

Paggy! El is felejtettem mondani, hogy kívülállóként igen csak megmosolyogtam a kalandodat,
és az Ágiét is. De azért tudom, hogy benne lenni, nem volt kellemes élmény. Apukám ilyen
hasonlóan kalandos élményeknél mindig azt mondta, hogy nem baj, legalább lesz mit mesélni
az unokáknak.

Ági! Nem fogjátok megbánni, hogy elkészítetted. Biztos vagyok benne, hogy Zoltánnak is
nagyon fog ízleni. Én sem bánom, hogy még ma is quesadillát fogok enni (azért írom le a
nevét is, hogy tanuljam, mert mindig elfelejtem :)) :)) :)) ), mert annyira finom. A
belevaló is, de az a ropogósra sült tortilla...!!!! És a kettő együtt...!!!!

Ma megcsináltam a padlizsán másik felét a sütőben. Kis fűszeres rudak lettek belőlük. Volt itthon
még az elutazásom előttről egy vegán tejföl, aminek ma jár le a szavatossági ideje. Gondoltam
készítek belőle mártogatóst a rudacskákhoz. Tegnap lencselevest is főztem, meg itt az utolsó
adag quesadilla is, de azt a fél padlizsánt muszáj volt felhasználni. Sajnáltam volna kidobni.

Fűszeres padlizsánropogós (1-2 főre)

Fél padlizsán (egészben közepes méretű volt)
1 evőkanál étkezési keményítő
fajitas fűszerkeverék
bors
kevés olaj
só (csak a kész rudakat sóztam meg)

Kép

A padlizsánt hosszúkás rudakra szeleteltem. Az olajba belekevertem a fűszereket (a só kivételével)
és a padlizsán szeletekre öntöttem. A kezemmel összeforgattam őket, hogy mindenhová egyenletesen
jusson a fűszerekből. Majd rájuk szórtam a keményítőt is, azzal is jól összekevertem őket.

Az egészet tepsibe öntjük, és 220 fokon 20-25 perc alatt ropogósra sütjük. Mennyei lett!! Gyors,
könnyű étel. Köretnek is kiváló!

Kép

Kép

Mártogatós:

Egy vegánfölt kikeverek egy gerezd zúzott fokhagymával, egy csipet sóval és négy-öt levél apróra
vágott bazsalikommal.

Kép

Már egy szem sincs belőle. Emiatt később fogok majd ebédelni. Jó, nem volt sok, a képen nem látszik,
de a legkisebb tepsim elég volt a sütéshez.

Vissza: “Társalgó”