Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 10:20

Sziasztok!Csak egy pillanatra jöttem egy újabb jó hírrel:
Ma a párommal és Lillával megyünk 2 jó helyre.Különösen Kata figyelmébe fogom ajánlani,mert az egyik az a hely,amit a Múzeumok Éjszakáján nem tudtam megnézni.Lányok ÚJABB MEGLEPETÉS!!!!Este jövök.(Persze nem szenzációhajhászásból nem mondom meg,hanem játékból,hogy hová megyek.) =)) =)) =)) Kata!Ennyi ideje videózok és mindig elfelejtem,hogy menet közben nem lehet ,mert szétesik a kép és túl gyors is vagyok.Köszönöm ,hogy szóltál, különben kárbavész az egész. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Most indulunk. :-h Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 14. 15:57

Sziasztok!

Vendégek elmentek, nézelődés később, de teszek fel pár képet.
Aztán megpróbálok pihenni kicsit, mert zakatol az agyam. - apu eredménye három év után nem jó-

Anyutól kaptam. Élőben gyönyörűek voltak. Háttérben apu.

Kép

Sült krumpli kicsit másként sütőben sütve bazsalikommal, sóval megszórva olivaolajjal nyakonöntve.

Kép

intelligens krémes- a tésztát úgy kell sütni, hogy a felvert tojásfehérjét darált dióval, mézzel megkenem, ezután jön az összeállitás.

Kép

rakott cukkini párolt zöldséges bulgurral

Kép

rétegezés előtt a cukkinit olivaolajon kicsit párolni, piritani kell
Kép

Közben nálunk kezd leszakadni az ég
Vendégvárós sós kilfi. Apu szereti, igy mivel nem édes szoktam csinálni ezt is.

Kép

Amivel még el voltam foglalva mostanában, az ez:

Kép

3,5 kg- mind anyunak csináltam. El is ájult tőle, mert a múltkor ahogy apu szülinapján hazamentünk akkor is vittem 2,5 kilót.
Mondtam ossza be, mert mostantól festeni fogok. :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 17:13

Megjöttünk.Nézegetek és felrakom,amit hoztam.
Ági!Igazán gazdagon terített asztal mellett ülhettek a szüleid.Csupa finomság:a fűszeres krumpli,a zukkini,aí sóskifli/nálunk kelt rongyosnak hívják/,a dióhabból készült krémes,végül a tengernyi tészta a húslevesbe!!!A húsleves elszállhatna ide hozzánk ,mert nagyon szeretem.
Szépek a pasztelszínű kardvirágok.Szeretem őket,főleg a mélyvöröset.A kardvirág rokona a fréziának,így a gondozása is hasonló.---SZORGALMAS,DOLGOS ÁGNES, PIHENJ JÓL MA ESTE!!!!!! :flower1: :flower1: :flower1:
Lányok, hozom a "CUCCOM".
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 18:55

2 helyen voltunk,ez az első:
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 18:58

Ez szerintem gyönyörű:
Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=msS47LHd6NU

Szörnyű,már beszélni sem tudok:
-Aranyhalakat etetni jöttünk ide és nem fordítva!!!! :((
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 19:00

A második hely/Kata szerette volna látni,VAGY Rita?/
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 19:02

=)) =)) =)) Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 19:03

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 19:03

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 19:04

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 19:05

Kép

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 19:08

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 19:12

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 14. 19:18

A nap végén egy közös kép:
Kép

Sziasztok: :flower1: :flower1: :flower1: Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 14. 19:35

Paggy! Fantasztikus program! Ezek koi halak? Miylen jó, hogy van haltáp adagoló és nem arany áron, mondhatni fillérekért, igy biztos nem etetik nem odavalóval az emberek ezeket a gyönyörűségeket. az út az nem volt kicsit vékony a tó körül? Vagy csak nekem tünt úgy?
A 3D-s képeknél meg csak ámultam. Néha, pl. mikor Lilla fent volt a menyezeten, az a kép hogy készült? Le vagyok tompulva és nem jövök rá sehogysem. Nagyon jól néztek ki igy hármasban! :-)
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 14. 19:44

Rita! Néztem a kétszárnyas ajtót, amiben négy üveg volt és össze-vissza jelentél meg benne. Ott a bibi az lehetett, hogy az üvegek nem sikban voltak az ajtóban, hanem valami vacak módon belerakva, igy igy adott vissza. :-)
Jót mosolyogtam, mikor irtad Paggy 3D-s mozijánál,hogy te abban a szemüvegben is jót tudsz aludni. :)) lehet én is igy tennék, miután már elszédültem. :))
Nekem is furcsák voltak ezek a tégla házak, mikor legelőször találkoztam velük Hollandiában. Olyan puritánnak tüntek, egyformának és összességében szürkének, hiába volt vörös a szine. Aztán ahogy a sztrádán eltévedve letértünk egy kis gyöngyszem szigetes, vagy csatornás helyre, tele ilyen házakkal, nagy kertekkel, megváltozott a véleményem. Már ott kifejezetten szépnek láttam a kis eldugott falut.
Nagyon-nagyon jól néz ki a legutóbbi betett éttermi étel is, és a leirás sem ördöngős. Biztos ki fogom próbálni!
Ma mégsem csináltam meg a tejszines cukkinit anyuék nagy sajnálatára. Kifejezetten kérték ne legyen lakodalom, igy azt már nem vállaltam be, mert sok lett volna. Mindent végig s zoktak kóstolni, de nincs elfelejtve, marad legközelebbre.

Ma ez jött velem szembe a facebookon. Nem lehet rossz. Van is itthon hozzá minden, bár a mazsolát azt kihagyom, vagy vegyszermentes vörösáfonyát teszek bele.

https://streetkitchen.hu/vegetarianus-e ... h-xATqNjYA
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 14. 20:08

Olvasgatok bőszen vissza, aztán mire irnék mindent elfelejtek. :((
Paggy! A parlagfű allergiámra eszem a száritott, vagy nyers parlagfüvet. A bükki füvesember javaslatára. Kb. 4-5 éve volt Szegeden, beszéltem is vele a pajzsmirigyem miatt és véletlenül került szóba a parlagfű. Annyira emlékszem ahogy mondta: Na idefigyeljen, ahogy most elmondom úgy csinálja. Első héten egy kisujj körömnyit, utána középső ujj körömnyit, majd a negyedik héten egy egész levéllel egyen meg. Mindezt érje el addig, amit nem jön a parlagfű virágzás. Egész évben igya az immunerősitő utifüvet, vagy a lándzsás utifű teakeveréket ez mellé.
Igy is tettem. Azóta elfelejtem a két hónap alatt kétszer beadott szteroidos szurit, mert anélkül már nem tudtam létezni. Hapcizás van, sűrű orrváladék, nemalvás nincs. A kertben épp ma jegyezte meg anyukám, hogy látja ott vannak a parlagfüvek is. :-)
Eddig ők hozták nekem vegyszermentesen a kertből, ha jöttek. Száritom, örlöm, hogy ki ne fogyjak belőle. Most is eszegetem már fél kávéskanálnál tartok, emelem szépen az adagot. Az utifű teával viszont leállok az allergia szezon végén, januárban viszont kezdem újra.
Sokan mosolyognak rajta, az ismerőseim nem merik kipróbálni, szedik a gyógyszert, fújják az orrsprayt. Én tudom, hogy működik,
Egy cikk, amit nemrég találtam. Biztos jó lehet, mert ugye pl az echináciát is alkoholban áztatják le....
http://humormagazin.com/hu/erdekessegek ... rgia-ellen

Kata! Az új telefonodban kellett alaplapot is cserélni?

Rita, nézem ismét az ódon kastélyt. Változatlanul tetszik, de hogy ott lakjak, hát nem is tudom. Nagy a belmagasság, a fűtésszámla óriási lehet. :)
A pláza még mindigy gyönyörű! :-)

Kicsit játszottam még a kardvirágokkal, mert annyira szépek!Anyu csak azt sajnálta, hogy nem hozott többet, mert látta mennyire tetszik, nem tudta mekkora vázám van. :-)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Lassan érő tipus vagyok úgy látszik. Most jutott eszembe, hogy nem reagáltam Paggy a koszorúslány ruhákra.
Mindegyik nagyon szép volt. De! A nap a menyasszonyé. Ha túlharsogja egy szin, mint pl a mély bordó, akkor a fehér szin " eltörpül " mellette. Elnyomja, mint ahogy látszik a képen is. A halvány szinek illenek szerintem a fehér ruha mellé, legyen az bármilyen, kinek mi tetszik. Ez emeli ki a a menyasszonyt magát. Más kérdés, mikor a menyasszonyi ruha szines. Persze mindez magán vélemény.

Aranyos a kis kávés csésze. nekem az oslói jobban tetszik, ha már választani lehet. Múltkor kaptam az egyik vendégemtől canadából tollat, nyakbaakszatósat. :-) Nagyon örültem neki. Volt, hogy ausztráliából hoztak kis plüss figurát. Nagyon szeretem hallgatni az utibeszámolókat. Álmomban sem gondolnám, hogy kapok is valamit. Vagy pl. volt, hogy egy óceánjáró hajón dolgozó magyar szerb leánytól kaptam képeslapot. Pici, de nagy dolgok ezek. Nagyon örülök pl. a tengerpartról hozott kavicsnak is :-) Úgyhogy Paggy megértem a " gyűjtőszenvedélyed". :-)

Kata, ha engem felébresztenek, borzalmasan mocos tudok lenni, igy totálisan átérzem mikor az alvás idődből felriasztanak.
A telefont nem kapcsolom ki, mert bármikor jöhet munka, de hogy mindig akkor csörög, mikor épp elalszom, az már hihetetlen. Visszaaludni meg csak a férfiak jó szokása, hogy rögtön tudnak.

Gabóci, remélem meggyógyul a lábad és ki tudsz mozdulni otthonról. Mondanám, hogy az idő is jobb már,de hétfőtől megint mondja a meleget. Pedig én úgy elvagyok ezzel az idővel.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 15. 14:05

Hhú most így egyszerre igen sok gyönyörűség és olvasnivaló jött velem szembe ..DE JÓ! :D :D :D
Nagyon tetszett a 3D, kiállítás, és a tókörüli séta az etetéssel.! Milyen jó is, hogy Lilla is már olyan kis önálló, van humora és kedves...édes volt az a balerinás kép is meg a falmászós és falra mászós is valamint az esernyős változat is. Paggy, Te meg kiválasztottad az égi szózatot :)) :)) :))
Jót derültem rajta! :)) Végül hármótok megható képe, nagyon kedves pillanat, ezt tuti el kell rakni a jövőnek is! ;;) :D ;) .
Ágikám, örülök, hogy jól sikerült a szüleiddel az ebéd, már a látványától is maximálisan jóllakott az ember. Most már remélem jön egy kis megérdemelt pihenés is..a kötelező tennivalók után! :ymhug:

Kérdeztél a telómról, igen a vadonatúj készülékbe kellett új alaplap, de ami a telón volt minden eltünt...úgyhogy nem győzöm bepótolni a hiányzó adatokat! Ez van . De legalább már működik. Egyébként mennyi hülyeség van itt a win 1o körül is...hihetetlen. Ha tényleg megszüntetik a jelszós módot, egyáltalán nem fogok neki örülni, mert ezek szerint algoritmus alapján meg majd úgy néz bele bárki ott fenn ahogy akar. és mi meg nem fogunk tudni róla.

Nem tudom hogy a telómon most együtt van e a messenger az sms-sel, de ha megint elkövettem ezt a bakit komolyan fejbevágom magam. Úgy eszi a teló töltöttségét mint a kacsa a nokedlit.
A kardvirágról apu jutott eszembe, gyerekkoromban tanította ,hogy kell elültetni...sok gumót hozott anno eladásra...nagyon szépek, én szeretem a pasztell, de természetes színeket...jók lettek nagyon a képeid Ágikám a kardvirágról, s látod az mondjuk nem jutott volna eszembe, hogy rokonvirág fréziával...hm.. :-bd

még mindig én vagyok az ügyeletes mosoda a szomszédnak...már centrizik, megyek szólok neki hogy jöhet a cuccokért! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 15. 15:52

Ági! Először is azt kívánom, hogy édesapád eredményei újra olyan jók legyenek, mint eddig voltak! Bízzuk benne,
hogy újra sikerülni fog felülkerekednie ezen a rettenetes betegségen. Drukkolok neki!

Nagyon kitettél magadért! Mennyi finomság! Valóban felesleges lett volna még a kapros cukkinit is megcsinálni, amikor
a bulgurosban is volt cukkini. Örültem, hogy láttam egyben ezt az ételt. A receptje már megvan, így könnyebb lesz
elkészíteni. Világosan leírtad, hogy hogyan kell, el ismentettem, de mégis jó, hogy láttam is.

Azok a kardvirágok csodaszépek! A nagy képen is és a közelieken is! Közelről nézve már nemcsak a színüket és a növény
alakját csodálhatjuk meg, hanem azokat a kis finom csipkéket, hullámokat, fodrokat, ami olyan egyedivé tesz minden
egyes virágot. Ilyenek miatt vagyok annyira oda a közeli képekért. Gyönyörűek!

De jó, hogy én semmire sem vagyok allergiás! Viszont a parlagfű a nem allergiásoknak is jó immunerősítő. Volt egy
ember, aki a kecskéit parlagfűvel etette, és azoknak a teje is jó volt az allergiásoknak. Igaz a mondás, hogy kutya
harapást szőrével.

Az üvegajtós rejtélyre a családom egy része is ezt a választ adta, akkor biztosan ez lehetett a fura szétdarabolásom
oka. :))

Megnéztem milyen süti a ma'amool. Igaza van a fiadnak, ez olyan morzsálódósnak néz ki, de az is látszik, hogy finom
lehet. Ha valami nagyobb városban fogok járni, keresni fogom a lehetőséget, hogy megkóstoljam, vagy lefotózzam.
Mondjuk nem tudom, mikor keveredek nagyobb városba, egyelőre csak kastély és kert meg park terveim vannak. Annyi
van a közelben, hogy hihetetlen.

A sajtos köményes sütidet náluk sörkiflinek hívják. Mit csinálsz csigakészítés közben? Csend van, zenét, filmet hallgatsz,
vagy mindegy, csak menjen valami a háttérben?

A sült krumplidat tovább gondoltam. A vágásokba vékony sajt /szalonna / kolbász darabokat lehetne tenni. Ha vegán
módra gondolom tovább, gombaszeletet és lilahagyma karikákat tudok oda képzelni, de úgy, hogy jól megsimogatom
őket is fűszerrel és olajjal. :D Itt szinte nemzeti eledel a héjában sült krumpli, amit ha készen van kettévágnak, és
paradicsomos babbal töltenek meg. Mindenütt lehet kapni, de még nem kóstoltam meg. A lányom mondta, hogy ebben
az utcai üzletben nagyon jót készítenek. Itt van a városban, addig nem megyek haza, amíg ki nem próbálom.

Én még tartok az arab fahéjas-mazsolás-mentás-citromleves dolgoktól, de az alapötlet nem rossz... sőt...

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 15. 15:53

Kata! A pláza 10-kor nyitott, és mi fél 11 után ott is voltunk, még nem voltak sokan. Az éttermek közül sok még ki sem
nyitott, és az asztaloknál is kevesen ültek a "hajóban". Jó, hogy megemlítetted, arról nem is tettem be képeket, pedig
ott is jártunk természetesen.

Vízi taxival nem utaztunk, de eddig kétszer is hajókáztam. Ezek az utak félórásak általában. Hosszabbak is vannak, de
ennyi elég kóstolónak. Ma teszek fel az egyikről képeket. Ma a nagyobbik fiamék egyedül mentek Liverpoolba, mi többiek
pihenőnapot tartunk. Mosok, főzök és fórumozok...

Tudjátok írtam már, hogy itt nagyon pontos az időjárás előrejelzés. Eddig minden esetben sikerült úgy megtervezni
az utakat, hogy el tudtuk kerülni az esőt. Jóval északabbra vagyunk mint Magyarország, más szögben éri a nap a földet,
ezért itt nagyon hűvösek a reggelek, még a délelőttök is, viszont kettő óra után már akkor is elég a rövidujjú, ha nem
süt a nap, és ez így is marad addig, amíg le nem megy a nap, ami itt este 10-kor van jelenleg. Fél tízkor még úgy tud
sütni a nap, mintha délután öt óra lenne. Hihetetlen.

Kérdeztem a legkisebbemtől, hogy mi van ezzel a win 10 frissítéssel, amit emlegetsz, de ő nem tud semmilyen problémáról.

Paggy! A szabihidas képeiden milyen félelmetes, haragos színe van az égnek! Nagyon tetszik mindegyik fotón, ahol látszik.
A megmozdulásnak értem a lényegét, de nem kötött le annyira, mint Lilla haletetése és a 3D galéria. A haletetős képek
nagyon jól sikerültek, éles mind, és élénkek a színek. Mivel csináltad? Géppel vagy telefonnal?
Nagyszerű ötletnek tartom a haleleség automatát. Az eleség ára megfizethető, remélem senki nem dobál be nekik baromságokat!
Lilla nagyon aranyos a 3D-s képeken (a nagymama is :)) ), látszik, hogy nagyon élvezi.

Kedves a záróképetek... és azok a sütik...! Ki készítette a fotót?

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 15. 19:28

A nagy fiamék még nem voltak Chesterben, így oda látogattunk el. Három éve voltam ebben az állatkertjéről,
a középkori épületeiről, és városfaláról, valamint a római kori amfiteátrum maradványairól híres gyönyörű
városban.

Hiába linkelem be az oldalt, ahová három éve betettem a képeket, már csak az írásom látszik, a képeknek
se híre, se hamva. Annak idején a g+-szal raktam ki őket, az meg az idén áprilisban megszűnt, és a feltöltött
képek is megsemmisültek. A gépemen még megvannak, lehet, hogy egyszer, ha nagyon sok időm lesz, pótolni
fogom őket.

A csapat kétfelé oszlott. Hárman az állatkertbe mentek, hárman a városban maradtak. Én is maradtam, mert
már láttam az állatkertet és bármennyire szép is és nagy is és híres is, nem szeretem az állatokat bezárva látni.

Elsőként felültünk egy sétahajóra, ami fél órát "sétáltatott" bennünket. Olyan csodálatos a folyópart látványa,
hogy hiába próbáltam leszűkíteni a képek számát, nem nagyon sikerült. Mivel nagyon lejtős a part, az utcákon
sétálva nem látni, mi is van a partoldalban, emiatt nagyon boldog vagyok, hogy séta közben észrevettük a
hajókázási lehetőséget.

A folyó neve Dee. Az egyik partja nagyon magas, az védi a várost, az áradó folyótól. A másik partja zöld mezőség,
árterület.

Elkezdtük a sétát a Dee partján. Mindkét oldalon fal védi a várost az áradástól, kivéve a mezőnél:

Kép

Kép

A fenti hídról fényképezve:

Kép

Itt vettük észre a sétahajókat. A The Jackie épp indulásra készen állt:

Kép

Épp lóverseny volt, mindenütt kiöltözött embereket lehetett látni. Több nő viselt leheletnyi kis "kalapkát", ahogy
a filmekben is látható. Ez a nő volt az első, akin megláttam, de akkor már a hajón ültünk. Nagyon zoomoltam,
de csak ennyi látszik belőle:

Kép

Elindultunk. Jobb oldalon a mező, bal oldalon a szépségek:

Kép
Rita
Adminisztrátor

A kapitány szerint, Chesterben az volt a szokás, hogy a boszorkánygyanús embereket belelökték
a folyóba. Ha elsüllyedt nem volt boszorkány, ha fent maradt, akkor bizonyosságot nyert, hogy
boszi az illető, és megégették. Szóval így se, úgy se úszta meg. A

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 15. 19:29

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 15. 19:29

Kép

Kép

Kép

Kép

Ez a híd szintén Viktória királyné gyémánt jubileumára készült 1900-ban, mint a Victoria Park, amiről
pár napja tettem be képeket. Utánanéztem már, hogy hány éves uralkodás számít gyémántnak, hát a
60 éves.

Kép

Vissza: “Társalgó”