Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 17. 9:34

Kedves Lányok!
Először is köszönöm Gabóci reagálását a rajzomra és külön nagyon Garfield bemutatását.A harmadik kép komoly macskának mutatja .
SZÉP. :-bd :flower1:
Más:A HÉT IGENCSAK AKTÍV LESZ:
Szerdán elmegyek a MADE IN ASIA kiállítás megnyitójára,mert szombaton túl sok a program ,így választanom kellett,mit mikor nézek meg.Ennek következtében valószínúleg nem látom a kerti rendezvényeket,DE KÍNAI HANGSZERES BEMUTATÜT MÁR LÁTTATOK A MŰPA KONCERTEN és a koreai támncegyüttest is ismeritek/MUGUNGHWA/.Elég olcsó a nyugdíjas jegy a múzeumban,valamint 1 évig lesz nyitva, ha lehetőségetek lesz rá, meg tudjátok nézni.Azt hiszem alaposan be tudom majd mutatni azoknak,akik nem jutnak el ide.Szombat a kompromisszumok napjaként alakul.Kedves ismerősömmel +Julikával és Verával veszek részt a Múzeumok Éjszakája néhány rendezvényén,így olyan kiállítást is megnézek,amit nem én válsztottam.Minden szombati eseményről késöbb tájékoztatlak Titeket.Legyen meglepetés!!!!
Itt most felhős ,meleg az idő..A SZOMSZÉD MOGORVÁN NÉZ RÁM AZ ERKÉLYÉRŐL,AMIT VALAMENNYIRE MEG IS ÉRTEK.A MELEG MIATT ,MINDEN MUNKA LELASSULT.MÁR MEGRENDELTEM EGY NAGY "KÖSZÖNÖMTORTÁT" NEKIK A CUKRÁSZ ISMERŐSÖMNÉL.vAJON a kártalanításon kívül, mit kéne adnom?eEZEN KOMOLYAN TANAKODOM,mert mégiscsak kellemetlenséget okoztunk nekik.Bár ők állandóan vasárnap fűrészelnek és nyírnak füvet,sőt jó hangosan káromkodva "beszélgetnek",de nekem ez belefér.Hiába adok bármit,akkor is utálkoznak,csak mégis jár a fájdalomcsillapítás.
Most megyek a bankba,nyúlketrecet takarítok,főzök és..-....Szép napot!Paggy :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 17. 9:44

Ezek nem ők:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 17. 15:07

hozom a képeket..
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép

Kép
Ma regel...
Kép
Kép
Ma már nem mozdulunk ki...
Rita! meg kellene próbálkoznom ezzel a lasagneval is...hát majd meglátom... :D
Gabóci..Garfild nagyon aranyos, öröm róla olvasni..a felhőképeid igencsak mesélnek..Mi is visszafordultunk, mert nem tudtam mikor csak le a vihar...
Paggy, hát a rajz mindent elmond..sok olyan dologgal terheled magad, amivel nem kellene, és azzal meg nem tudsz amivel szeretnéd...ki kell pakolni a nem odavalókat..és az élet apró örömeit meg észrevenni.. :D
Az előadásokat köszönöm :ymhug: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 17. 17:16

Paggy! Én is azt látom a rajzodba, amit a többiek. Sok terhet cipelsz, de a terheidnek legalább
a fele le fog menni, ha vége lesz a felújításnak, szerintem. Olyan helyszíneket válassz a múzeumok
éjszakáján, amik feldobnak, segítenek oldani a benned lévő feszültséget.

Gabi! Igazi felhővadász vagy! Nagyon szépek a képek! Máskor nyugodtan tedd be jó nagyba, hadd
legeltessük rajta a szemünket.
Garfield utolsó fotója valami csuda. Nagyon jók a fényei, és maga a macsek is. Mintha csendben
meditálna. :))

Kata! Mekkora felhők voltak nálatok ma is! Itt már kora reggel sütött a nap, és azóta is, igaz,
nincs akkora hőség, mint tegnap, "csak" 28 fok van.

Nálunk este kezdődött a nagy égi háború. Jég nem esett, de úgy zuhogott az eső, mintha dézsából
öntötték volna.
Samuka jó kedélyűnek tűnik a képeken.

Nem tettem ki a "lasagnet", mert nem lett olyan jó, mint gondoltam. Viszont csináltam helyette
mást. Mindjárt teszem ki a képeket.

Reggel fotóztam ezt az icipici bogárkát. A felette és alatta lévő óriásinak tűnő vízcseppek valójában
egyáltalán nem azok. Átlag méretű cseppek. (fényképezőgéppel készült)

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 17. 17:16

Befejeztem az összes hivatalos papírmunkát és e-munkát. Boldogan álltam fel összeütni valami
gyorsat és könnyűt.

Egy cukkinit választottam áldozatnak. Pár napja már a hűtőben állt, nem akartam, hogy megromoljon,
és a növényi tejszínt is ki szerettem volna már próbálni. Kapros-tejszínes cukkinit készítettem. Ez az
étel nem újdonság nálam. Amikor még kertészkedtem, rengeteg cukkinink volt. Bármit főztem belőle
nagyon kapós volt. Annyi csak a különbség, hogy akkor tejszín helyett tejfölt használtam a habaráshoz,
és lisztet is, ami most nem került bele. Egyszerű, gyors, könnyű étel:

Hozzávalók (két főre):

1 közepes cukkini
1 fej vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
kb. 1 dl növényi tejszín (én rizstejszínt használtam)
egy csokor kapor
1 teáskanál őrölt pirospaprika
só, bors
kevés olaj
kb. 1 dl víz

A kockára vágott hagymát a felaprított fokhagymával kevés olajon üvegesre pároljuk. Ha kész, beletesszük
a pirospaprikát, majd felengedjük a vízzel. Beletesszük a kis kockákra vágott cukkinit, az apróra vágott
kaprot, sózzuk, borsozzuk és pár perc alatt készre főzzük. Beleöntjük a tejszínt, és még egyet rottyantunk
rajta. Én direkt kevés lével készítettem, hogy ne kelljen lisztet tennem bele.

Egy wrapnak mindkét oldalát pici olajon megpirítottam, és ezzel fogyasztottam a cukkinit. A fele megmaradt
holnapra ebédre.

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 17. 19:11

Hú ez megint de olyan de olyan guszta... ~o) :D Tuti megcsinálom! Köszönöm ezt a egyszerű natur tippet...már a látványától megéheztem...pedig most itunk banán turmixot, fonott kaláccsal..szombatról maradt, úgyhogy igencsak beosztottam kettőnknek 3 napra! :-bd . Úgy jóllaktam, hogy csak ülök és mesélek..xddd Aranyos a bogárka is, addig amíg meg nem csíp valahol. Itt most volt egy két dörrenés aztán meg megint ontja a meleget a nap...kicsit korán találtam kinyitni az ablakot.... 8-|
Legyen szép estétek! :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 17. 20:07

Ma délelőtt elvittem a laptopomat szervízbe egy karbanttartásra, hogy takarítsák ki a ventillátort, mert a zörgésen kívül nagyon melegedett. Este 6-ra kész lett. Amíg a buszt vártam nézegettem a felhőket. B-) :-* :-o

Kép

Kép

Úgy látom, egy ló vágtat a képen. :-*

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 17. 20:25

Egy másik reggeli fotóm, szintén fényképezővel készült. Ez is egy végtelenül picike rovar volt,
egy szöcskeszerűség. Érdekessége a hátán lévő vízcsepp. A vizes fűben való ugrabugrálás közben
cseppenhetett rá:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 17. 20:58

Sziasztok Lányok! Először a rajzomról:köszi mindenkinek,aki reagált rá.Nem magamról akartam írni,hanem egy módszert megmutatni.Valaha tanultam,ha kívülállóként nézel rá a problémádra/rajzodra/jobban találsz megoldást vagy legalább közelebb kerülsz a megértéshez.
Gondoltam,érdekes lesz. :)
Vajon Ági jól van????Remélem nincs semmi gond! %%- %%- %%- @};- :littlehearth:
Kata és Gabóci 2 felhőfotós!Mindenképpen érdekes bámulni az eget,mert előtűnnek a csodák,mint itt is.Vágtató ló,szárnyas lények surrannak,manók ijesztgetnek,apró kutyák csaholnak a légben.MÁS VILÁG a MÁSVILÁG!Régebben többet nézetem fel,ma mindig rohanok,de Kata és Gabóci fotói után ismét kukucskálok és találgatom mi lehet odafent. :movingflower: :flower1: .Köszönöm szépen .
Rita!Egyrészt nincs mit mondani,mert csak ismételném magam:SZUPER KÉPEK,másrészt egy kérdés:
Megörökítesz vagy tetszik,amit látsz esetleg bemutatsz a képeiddel?Miért fotózol?
Ma gondolkodtam el ugyanis,hogy az én szintemen csak a pillanat megörökítése jöhet szóba.De akkor meg gyorsan kell kattintani,viszont nem élhet az ember fényképezőgéppel a kezében,mert NEM ÉLI MEG A PILLANATOT csak megörökíti.Jó bonyolult.Milyen nagy dolog,ha a művész megéli és megörökíti,de közben mondanivalója is van/tanít,felhívja a figyelmet,érzékennyé tesz másokat/
Most megyek a lecsót a hűtőbe teszem és megnézem a meggyes pitét,hogy kisült-e már.Üdv:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 17. 21:16

Hoztam egy kis kóstolót:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 17. 21:17

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 17. 21:19

Jó étvágyat annak,aki eheti!Nagyon finom a tésztája,zsírral készült meg tejföllel.
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 17. 22:22

Sziasztok Lánykák!

Köszi Paggy az aggódást, megvagyok, nincs semmi baj, csak kicsit összefutottak a dolgok és mire géphez jutottam, már el is aludtam itt a székben.

Láttam a rajzod mikor bekukkantottam, agyaltam is rajta hogy fogalmazzam meg, amit látok.
Az biztos,hogy nagyon sok terhet cipelsz a válladon és a jóból kapnak az éppen " rászorulók", de nekem úgy tünt, hogy a szép gondolataid amit szeretnél megvalósitani azok egyenlőre váratnak magukra, mert csak adsz és adsz.
Ezt tudod miből gondoltam? A kocsik kerekéből, meg a hátrafela mozgásból.
A Lumas Galériás kép is nagyon tetszik, ugyanúgy, mint a csónakos amit mutattál először ott jártadkor. Nagyon szuper a reggeli napsütéses Lizi árnyékos kép - bocsánat, ha Fruzsi az :-) - - a nap elvakitott :-) és nem jól látom a bundi szinét :-) -
Kobak cica hogy kelleti magát az asztalon, örült, hogy végre hazaértél. :-)
Szerintem a mogorva szomszédnak a kártalanitáson kivül tökéletes lesz a torta. Most gonosz leszek, de az jutott eszembe, hogy ha nem örülne neki, mert látszik az arcán, akkor csak egy mozdulat és lesz miért morcosnak lennie. Jó ez most vicc, de tényleg ez jutott eszembe. :)) Amúgy biztos örülni fognak neki.
Nagyon jól néz ki a meggyesed!! Nekem is van egy ilyen zsiros-tejfölös tésztás receptem, szeretem is. Most sajnos nem sok meggy lesz a fán, vennem is kell, ha akarok pár üveggel lekvárt főzni. Inni szoktuk a levét reggelente, bár az érdi bőtermű még nem érik, csak a cigánymeggyen vagyunk túl, ami nálunk ciberefa :-)

Rita, halkan jegyzem meg, de pusztán az önös szándék vezérel :-) , nem-e lehetne egy külön oldal a recepteknek, mert sokkal könnyebben megtalálnánk ha meg szeretnénk csinálni. A gondom az, hogy felejtek :-), igy pl. ma este azon agyaltam, hogy is cisnáltam a karalábé főzeléket... Ha csak rákattintok a receptekre, akkor pedig rögtön ott lenne. Ez persze csak ötlet.

Megcsináltam a lencsefasirtot, még volt egy kis sprágám, azzal ettem. Amikor sült a tetejét úgy ahogy a normál fasirtnál szoktam, megkentem egy kis mustárral. Nem égett meg, pedig azt hittem. Finom lett, de nem birtam kettő egészet megenni belőle, mert annyira jól lakatott. Betettem a fagyóba. Kiváncsi leszek milyen lesz, ha kiveszem majd éhhalál esetén :-)

Kép

Spoiler: mutasd
Személy szerint szuper jókor jöttek a receptjeid, a hormonok miatt küzdöttem a kilókkal közel egy éve. Ami a kilókért felelős hormon, az nálam magas. Miért is ne lenne az, de az már pofátlanság részéről, hogy a bizonyos napokon elindul a kiló saját magától, utána meg visszajön. Ebbe fáradtam bele. Most meg élvezkedek, mert azt hiszem kifogtam rajta :-)

Az iskolád ahol tanitasz nagyon tetszik. Nem is találkoztam még ilyen padokkal, székekkel.
Zsuzsi vöröses égalja képe nagyon tetszik!
A mostani cukkinis paprikás ételt is megcsinálom majd, lehet, hogy nem is a bulguros lesz belőle, hanem a Tied. Egyenlőre még a wrapot kellene meglesnem még egyszer, hogy hogyan készül.

GAbóci, jó volt látni Garfieldot! Az a mosdás utáni pihenéses kép, hát nagyon jóra sikeredett. Először azon gondolkoztam, hogy az az ő farka-e, mert igazán különleges pozicióban volt. :-) A felhős képeid nagyon tetszenek, főleg az első és az utolsó. Kiderült már mi a ribizli baja?
Andris várja már az új iskolát? Ott is lehet tagozatot választani, hogy mifelé induljon, vagy idővel fogja kiforrni magát? A második adag felhős képed ami a panelok felett mutatja azt a szép fehér felhőt, nagyon tetszik.

Kata, a felhők tudják, hogy Feléd kell menni, mert nem tudsz annyit kimozdulni és helybe mennek. :-)
Samukát is jó volt látni! :-) A legújabb felhős képeiden rögtön láttam egy szellemet, egy griffmadarat és egy fülesbagolyt. :-) Szépek!
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 18. 7:02

Ági! Rohanok dolgozni, így csak csatolom az eddig posztolt ételek receptjét.
Én úgy szoktam csinálni, hogy ide leírom a receptjét a képekkel együtt, majd
az egészet átmásolom Wordbe, és elmentem, hogy meglegyen. Így szoktam
elküldeni a lányomnak és a menyemnek is.

Szép napot mindannyiunknak!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 18. 7:06

Rita! Szuper! Köszönöm szépen! :-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 18. 8:06

Sziasztok lányok, szép reggelt. hátágra süt a nap..eső sehol.,egyenlőre. és 2o fok van, ami nagyon kellemes. :D .
Köszönöm mindenkinek a sok szép képet, és beszámolókat. Éppen azon töröm a fejem, hogy venni kellene egy fényképezőt, de mindig lebeszélem magam, hogy majd máskor...most 4o-ért láttam szuper vizálló, ütésálló stb. ..majd visszahívom a boltot a pontos adatokért!

De jó lesz ha egy helyen lesznek a receptek. Ha lenne nyomtatóm, mindjárt ki is nyomtatnám azokat amik remekül sikerültek! :littlehearth: :D .
Ági, örülök hogy elmúlt az a fránya fejfájás. Maradjon is így. :x :ymhug:
Gabóci, minden rosszban van valami jó, mert ha nem kellett volna megcsináltatni a masinádat, lehet nem lett volna időd és megfelelő helyed a remek felhőképekhez...mert ugye az sem mindegy hogy éppen honnan nézzük azt a felhőt! Ugye azt már mondanom sem kell, hogy egyik másik legizgalmasabb meg éppen akkor van amikor buszon vagyunk, vagy más miatt most nem tudok képet csinálni...olyankor meg csak sóhajtozom, hogy miről maradok le már megint. Na mindegy , addig gyönyörködünk addig abban amit a természet így ahogy van hoz nekünk... :D ;) :flower1: :littlehearth:
Paggy, remélem már sikerült egy kis tehermentesítésre sort keríteni..a meggyes pitétől meg össze is futott a nyál a számban... :)) :D :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 18. 9:58

Sziasztok,elszállt ,amit írtam. :((
Kedves Mindnyájan,Akik hoznak képeket , AKIK kommentEltek és AKIK" csak "a háttérben olvassák!Léleksimogatók vagytok!Szeretnék egy történetet leírni.Régebben nagy kutyasétáltató csapat tagja voltam./Erről már írtam...HJA A SZÉP IDŐK ,A KUTYÁIM FIATALON és A PARK IS SOKKAL SZEBBEN , VADABBAN !!!/Nem a másokat fenyegető és veszélyeztető csapat voltunk,hanem játékos ,de fegyelmezett kutyatartók.Persze léteztek nem ilyenek is, mint mi.Jól összeszoktunk,mert nagyjából egyidős kutyáink voltak.Telt múlt az idő , új kutyatartók is kerültek a parkba.Mi ott a futtatóban jól elvoltunk , ők meg a kerítésen kívül nézegettek befelé.MINDEN ALKALOMMAL,ha megláttam/-tunk nézelődőt,odamntem és kértem jöjjön be,bemutatom a kutyáknak és gazdáknak.nem jelent semmit,hogy mi itt ismerjük egymást ,csak régebb óta járunk le.A futtató nem a miénk.Voltak olyanok,akik ráálltak és bővült a csapat,mások meg nem szerették a tömeget vagy nem akartak ismerkedni,mert merengni akartak a csodás parkban.Hozzá kell tennem,hogy nem ilyen egymás lelkében vájkáló beszélgetések voltak,hanem örömködés a kutyákkal.jókat játszottak,mi meg "dumáltunk" kicsit.Persze előtte vagy után külön is sétáltunk.Nagy jó volt benne,hogy az egyedülállók sem magányosan bolyongtak és nem kellett mesélni a magánéletéröl sem,ha nem akart,csak egy biztos pont volt,ha abban az időben lejött, talált ismerőst.TEHÁT GYERTEK NYUGODTAN A FÓRUMRA! :flower1: :-h
Kedves Ági és Kata!Köszönöm a reagálást,jó gondolat! :) :flower1:
Lányok!Gyönyörű képeket tesztek ki!!!!!Rita elcsábított a főzéssel,de csak majd akkor újítok,ha vége lesz a zűrnek körülöttem. :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Muszáj leírnom megint milyen kedves emberek ezek a munkások.Reggel a konyha ablakomban megjelent egy srác/ott az állvány/én üldögélek hálóingben merengve,ő megszólal:
-Elnézést kérek ! Megérkeztünk,tessék becsukni az ablakot,mert pucolom az üveget kívülről és nem szeretném a "hölgyre" ráfröcskölni a vizet! :)) :movingflower: Na mit szóltok?Egy 20 körüli srácnak nem néni vagyok a hálóingemben,hanem hölgy!!!!Már jól indult a napom! :)) Persze gyorsan becsuktam és felöltöztem.
Itt meleg van,de még tűrhető.MA TAKARÍTOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Holnap megnyitó!!!.Megyek is dolgozni.Üdv.Paggy :movingflower: \:D/ :movingflower:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 18. 10:19

Azért még húztam az időt picit.2 LINK:
https://www.lumas.de/pictures/tatiana_g ... he_return/
https://eurosport.hosszabbitas.hu/techn ... tok-felett
Most már tényleg megyek.... :-h :flower1:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 18. 10:20

Jajj, Paggy, ezt most nem tudom kihagyni: Hazaérek, rohanok, hogy főzzek, de előtte felnézek, hogy megvan-e a létszámolvasás, Olvasom amit irtál és vihogok magamban ezerrel, hogy én bugyiban szoktam a konyhában merengeni. :))
Na, rohanás tovább, mert kaja nem lesz délben, ha én itt merengek. :-)
Mindenkinek szép napot, kicsit hűvösebb lett tegnap, mára is maradt belőle.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 18. 13:32

Rita, megcsináltam a tejszines, kapros cukkinit.
Már a kóstolgatásnál vigyáznom kellett, hogy maradjon ebédre. Nagyon finom lett!

Kép

Megcsináltam a wrapot is abból a receptből, amit belinkeltem. FÉl adagot kevertem össze, ebből ha lapostányér nagyságot nézünk, lett három darab. Kisebbeket is csináltam, igy nekem négy lett. Tekerhető, bár én a kicsit próbáltam, nem a nagyot.
Simán meg lehet csinálni teljes kiörlésűből is, tej helyett meg növényi tejet lehet használni.

Kép

Paggy, ahogy néztem a galériás képet, annyira ingerenciám lett az ecset és tus elővételére. Igaz hegyeket még nem tanultunk, de a vizet igen, csónakot meg nem tart semeddig festeni :-)
Miylen rendes a társaság nálatok a háznál, hogy még az ablakot is megtakaritják. Le a kalappal előttük.
Ha nagyon sok időd lenne egyszer, megtennéd, hogy leirod a meggyes tésztájának receptjét?
Imádom az ilyen meggyes sütit.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 18. 15:59

Sziasztok! olvasom az itt irtakat, és én is vihogok ezerrel...hát néha szívesen lenne az ember ádámkosztümben, bocsi évakosztümben.. =)) de nem tehetem, itt Samuka itthon van velem, bár nem viszem a szemérmességet túlzásba... :)) :)) ma megnyírtam a drágámat, igaz csak ollóval..erről jut eszembe! nincs kép..pill.
na hozom őket...látni fogjátok milyen csalfa.../valahol már dörög..fél szemem kifelé, nehogy a paplan elázzon :D
először a felhők..

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép na ugye, hogy no komment... :))
vége a mesének... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 18. 18:30

HÚHA KATA!Egy ADONISZ!,Ha fiatalabb lennék elpirulnék!!!!Mint a koreai fickók!!! :ymdaydream: :))
Megint van egy nagyon szép képed,mindjárt hozom ÉS MÁST IS!!!!!Ez GYÖNYÖRŰ,mint valami templomi freskó:
Kép
ÜGYES VAGY!!!!!!!!!!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 18. 18:56

Ágika!Örülök,hogy beindult a fantáziád.Nézz be többször a LUMAS GALÉRIÁBA!Beteszem a linket mindjárt.Nagyon jól néz ki a cukkini a mártással.Majd kipróbálom!!! És írom a receptetc
Élesztős meggyes pite:
50 dkg liszt,25 vaj DE JOBB 20 dkg zsír,5dkg porcukor,1 mokkás kanál sütőpor,1,75 dl tejföl/20%-os!,2-3 dkg kekszreszelék ,ami felveszi a meggy levét/lehet dió,zsmorzsa.../
2 dkg élesztő/friss!/ kis langyos cukros tejben felfuttatva,1 csipet só,de szerintem 1,5 csipet kell,1 db tojás + az előre kimagozott és fahéjas cukorban pihent,majd lecsöpögtetett meggy
A meggy áll és várakozik.
Az élesztőt a kis tejben és mokkáskanál cukorral felfuttatod-a lisztet a zsírral elmorzsolod-hozzá a só a cukorral kevert tejföl-a tojás és az élasztő futtatva.GYORSAN dolgozol.A tészta kicsit lágy legyen!ne nagyon!Fél órát a hűtőben pihen 2 részre osztva.-Sütőt begyújtod először 200C°-ra
-Barna sütőpapítr a tepsibe-1/2 óra után kiveszed az egyik tésztát kinyújtod tepsi nagyságúra,1/2 cm vastagra,egy másik felvert tojással megkened,mikor már a tepsiben van/vékonyan ,leveszed a hőfokot 180-ra és 5 percre bemegy a sütőbe,majd kiveszed,rá a kekszmorzsa,rá a meggy és végül a kinyújtott másik lap.megkened felvert tojással és megszurkálod-be a sütőbe vissza!MOST JÖN A LÉNYEG!!!Itt azt írják 180C°-on 1 óra,de én néha kicsit magasabbra tettem 190-200-ra.,mert ne égjen meg ,de átsüljön teljesen.Villával a sarkakból mindig próbát veszek.Meg kell süljön az alja és a teteje is.-Ha kisült ,melegen vízbe mártott késsel felvágom és porcukrozom.Nem tudom,hogy légkeverésesben hogy kell.
https://www.lumas.com/galleries/budapest/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 18. 18:59

egjött a párom mnegyek enni adni!!
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 18. 19:08

Gabi! Nelli pont ma írta, hogy melegszik és berreg a laptopja. A nagy meleg a gépeket is
kikészítette.
Felülről a második képed olyan, mintha Kata készítette volna. Az ő képein szoktak lenni
hasonló színű házak. Nekem az a ló dámszarvasnak néz ki inkább, mint amelyik a Mikulás
szánját szokta húzni. :D

Paggy! Én a leginkább a közeli természeti képeket imádom. A laptopomon nagyon szeretem
nagyban megnézni és szétküldözgetni a gyerekeimnek. Nagyon szeretik a képeimet, mindig
megdicsérnek. Szerintük érzékem van a fotózáshoz. Úgy gondolom, hogy valóban jó szemem
van rá, de csak a természetfotózáshoz. Szinte csak ez érdekel. Állat, növény és kész is.
Ha nem a természetben vagyok, akkor olyan dolgot szeretek megörökíteni, ami számomra
érdekes, meglepő, nem ismert, furcsa, vicces vagy csak hangulatos. Embereket soha nem jut
eszembe lefotózni, mert meg sem nézem őket. Kiesnek az érdeklődési körömből.

Guszta lett a meggyes süti.

De jó, hogy te már takarítasz! Rám is vár egy alapos nagytakarítás. Lassan el is kezdem.
Úgy fogom csinálni, ahogy az utóbbi években megszoktam. Egy nap, két helyiség, de az
nagyon alaposan.

Ági! Igen, lesz külön fórum a kajáknak, de ehhez kell a legkisebbem, meg kellenek induló
kipróbált receptek is. Ha kint leszek, meg fogjuk csinálni. Bárki tud majd új témát nyitni
az ő receptjének, fogok csinálni egy útmutatót ehhez. Végtelenül egyszerű az egész.

Nagyon örülök, hogy ízlettek a kaják! Azért is örülök, mert az ötletet még lopom ugyan, de a
megvalósítás során sokat változtatok az ételeken. A legkisebbemnek mondtam a minap, ha
kint leszek, csinálok neki vegán burgert. A lencsefasírtra gondoltam tölteléknek. Szerintem
nagyon finom lesz salátával, hagymával uborkával, meg a többi belevalóval.

Nagyon jól érzem magam a bőrömben ezektől az ételektől és hatalmas kedvem van a főzéshez.
Mindig eszembe jut valami, amit ki akarok próbálni. Már rég nem éreztem ilyet. Mindig
szerettem főzni, de már csak a megszokott kajákat készítettem, biztosra mentem, most
meg újra előjött a kreatív énem. Élvezem nagyon.

Nagyon jól néz ki a cukkini is és a saját wrap is! Én magamért nem kezdek bele a készítésébe,
inkább megveszem, de neked van igazad. Így a legkevesebb az adalékanyag benne és és te
magad is benne vagy. Mindjárt hozom a mai kreációmat is, amit a te zöldséges bulgurod
ihletet, csak vett egy kis kanyart a megvalósítása. :))

Kata!
Nálunk is sütött egész nap, de "csak" 31 fokig ment fel a hőmérő. Most este 7 óra van,
épp nem süt és 29 fok van. Jó nagy haragos felhők voltak felétek. Nálunk még nincsenek
fényképezhető méretű és szépségű felhők.

Samuka helyes legényke lett az új hajjal. Jól bírja a nyírást? Nem szokott türelmetlenkedni?
Az alsó képeken nagyon magyaráz valamit.

Mai képem telefonnal:

Kép

Vissza: “Társalgó”