Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 12. 21:53

Spoiler: mutasd
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 12. 21:58

Nagyi,Neked muszáj kipróbálnod!!-De Lillus,a nagyi elég "fasúlyos" hozzá-Nem baj Nagyi,Te vagy a próbababa.a Mamának lesz meglepetés.
Kép

Na itt van.Lehet vihogni! =)) =)) =))
Ennyire nem vagyok kövér,csak az ing "előnytelen" :))DE TÉNYLEG,csak nem néztem tükörbe,mikor felvettem.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 12. 22:21

Ágika!Egyre szebbek és szebbek a virágaid!Ijesztően bonyolult a kínai írás úgy általában,biztosan nehéz lehetett ezeket is ecsettel megfesteni.Ha boldogság Neked,soha ne hagyd abba!Nem tudom mennyire vagy kreatív,mert ha igen, óriási lehetőséged van .ha nem nagyon,akkor is jó darabig örömet fog okozni.
Most én úgy érzem,hogy a szép fotók vonzanak.A fotózás a pillanat művészete,főleg most,amikor mindenki fotózik.MÉGIS!!!Van olyan kép,ami több mint a rögzítés.Ha elkapsz egy másodpercet ,amikor a hópelyhen a fény megcsillan,vagy a reggeli nap a virágok szirmán.......ÖRÖM, SZÉPSÉG....
Őszintén gratulálok a fiadnak és neked a 3. diplomájához!Nem mindennapi teljesítmény.Gondolom boldog vagy!..Jópofa dolog lesz : vegán konyhablog.kEDVELEM a zöldségnek/, párolva nem ,de nyersen IGEN/Köszönöm a képEket.Ja és Ödön nagyon szép!!!!
Rita!Köszönöm a recepteket,biztosan ki fogom próbálni,kivéve a tésztásat.Meglep,hogy Angliában ilyen hideg van.Néztem az időjárásjelentést,nálunk is a jövő héten 20 fok lesz.Irtó izgi Rita,hogy ennyire megváltoztál!!!!Várom a fejleményeket.STAHL JUDIT II. leszel? :)) :littlehearth:
Kedves Kata!Dejó,de jó,hogy többet kimozdulsz.Remélem megtanulod jól a telefonod és akkor elégedett leszel magaddal.Szép estét!Üdv:Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 12. 22:58

sziasztok lányok, most csak beköszönök, mert ülve elalszom...most lett vége az Istentiszteletnek...Áginak csak annyi előjáróban, hgy meghatóan kedves, és életre szóló intelem az a vers! Be kellene kereteztetni, hogy mindennapi mottóként ott legyen a falon! Bár apum lett volna ilyen. :-o
Majdnem kimaradt, Paggy, nagyon guszta volt a kaja az asztalon, a kis Lílla milyen kis ügye, beveszi a mamát minden huncutságra, egyébként nagyon aranyos az a kis blúz, és nagyon jól néztél ki benne. Remélem jól záródott a kiruccanás. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Nagyon szépek a képek, és az a kínai írás..elképesztő, nem hinném hogy menne részemről a megtanulásuk. Gratulálok a fiad sikeréhez, amihez szerintem te is hozzájárultál. :flower1: :littlehearth: \:D/
bár szeretem a konyhai kalandozásokat, de nem lennék vegán semmi pénzért, de az is biztos, hogy a húsfogyasztást ilyenkor nyáron valóban érdemes visszafogni fordított arányban. Viszont helyette megy a tej, tejföl túró sajt...és a mindenféle zöldfűszer kombó. De a lényeg, hogy az ember ismerkedik önmagával, keresi ami jó neki, és előnyére ad változást. És ez szuper dolog. :littlehearth:
Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 13. 7:42

:flower1: @};- :movingflower:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 13. 20:14

Sziasztok! Osztályozó értekezletünk volt, későn jöttem haza. Hétvégén jön a szokásos tanév végi
"papírmunka".

Ági! Szívből gratulálok a "kicsi" fiad teljesítményéhez! Ez férfi munka volt!

Igen, így van, ahogy írtad, ha egy szálat leszakítasz erről a rózsafajtából, egész kis csokrod lesz.
És az is tetszik benne, hogy minden nap más színekben pompázik. A friss virágok világosabbak,
az érettek sötétebbek, de még egy virágon belül is más-más színe van a szirmoknak. Előkerestem
egy pár nappal korábbi fotót róluk...

Kép

...ezt pedig ma reggel készítettem:

Kép

Holnap ballagás, és a gyerekeknek megkezdődik a szünet. Mi másodikáig megyünk, és még azon a
héten 6.-án szombaton utazom.

Annyira szép már a lótuszod! Látszik, hogy lendületesen vezeted az ecsetet, nincs görcsösség a kezedben.
Az a kis rózsaszín nagyon feldobja a képet.

Ájultam el a fogalmazó íráson! A bonyolultságát mutatja, hogy nálunk csak vízszintes vonalas füzet
kell első osztályban, míg is már maga a sorvezető is bonyolult mintát ad ki. Nem csodálom, hogy
évekig gyakorolják az írást.
Rita
Adminisztrátor

Paggy, nagyon jó helyen laknak a lányodék. Már korábban láttam egy képet, amin jól látszott a kilátás
is. Az ételt hozattátok? Vietnámi kaját még soha nem ettem, de nagyon szeretném. Azt hiszem, ez
a program Angliára marad.

Az a torta! Szívesen megkóstolnék belőle egy darabkát. Kívül csoki, belül málna, nem hangzik rosszul.
Jópofa, hogy Lillának még a pólóján is lovak vannak.

Ne szabadkozz! Szerintem nagyon jól áll az az együttes neked. Szép az a blúz.

Mikor cigarettáztam, tudtam, hogy nem kéne, de attól szívtam tovább. Egészen addig, amíg egyik nap
a semmiből be nem kattant a fejembe, hogy én többé egy szálat sem szívok el. Emlékszem, késő délután
volt, amikor jött ez a sugallat, és annyira erős volt, hogy azóta, és ennek már sok-sok éve, valóban nem
dohányzom. De aznap reggel még boldogan pöfékeltem, és fogalmam sem volt, hogy délutánra fordul
egyet velem a világ.

Így voltam az édességgel is. Nagyon rá voltam szokva, tudtam is, hogy nem kéne annyi cukrosat ennem,
mégsem tettem ellene semmit. Aztán megint a semmiből jött egy nagyon erős elhatározás, és attól
fogva nem eszem cukros dolgokat (néha-néha igen, egy fagyi vagy szülinapi tortaszelet formájában,
de ez ritkán fordul elő). Ha azt mondom, hogy ötször nehezebb volt leszoknom róla, mint a cigiről, nem
túloztam. Fájt a hiánya, de ha egyszer erősen elhatározom magam, akkor onnan már nincs visszaút.

Most az állati eredetű termékeknek mondtam búcsút, de valamit ennem kell, ezért aktívan gyakorlatozom
a vega kajákkal, és eddig nagyon pozitív a tapasztalatom. És mivel sikerélményem van, egyik ötlet
hozza magával a másikat, és egyre bátrabban kísérletezem. Addig nem is kezdtem bele a váltásba, amíg
egy csomó receptes videót meg nem néztem, hiszen 40 éves főzőtapasztalatomat kellett sutba vágnom,
ezért az új életformáért. Egyébként lassan életformámmá válik az életforma váltás. :)) :))

Nagyon szeretem a lándzsás útifű virágját fotózni:

Kép
Rita
Adminisztrátor

Kata! Én is azt vallom, hogy mindenki tegye és egye azt, amit szeretne. Valamikori dohányosként soha
nem szólnám meg a jelenleg is dohányzókat, mint ahogy a húsfogyasztókról sem gondolok semmi rosszat,
hiszen 56 évig húsevő voltam. Fordítva viszont már nem ilyen egyértelmű a helyzet. Az egyik kolléganőm
már korábban vegán lett, de ő csak nyers dolgokat fogyaszt. Amikor erről beszélt a többieknek, mindenki
próbálta meggyőzni róla, hogy mekkora őrültséget csinál, és hogy mennyit árt ezzel a szervezetének. Ő
csak csendben hallgatta őket, és egy szóval sem hadakozott, elengedte a füle mellett. Nem kezdte a maga
igazáról meggyőzni őket, és ez nagyon szimpatikussá tette. Én már el sem mondtam senkinek. Csak a
családom és ti tudjátok.

Ma reggel munkába menet fotóztam:

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 13. 21:20

Sziasztok!

Köszönöm szépen a gratulációkat és a dicséretet is. :-)
Ma azt hiszem nem az én napom volt, de ilyennek is lenni kell.
Fáj a fejem ezerrel, igy rövid leszek, mert a szemeim is keresztbe állnak a gép előtt.
Paggy!, Csinos vagy a blúzban. :-)
Szerencsém volt tegnap este láttam a dupla spoileres képet. Nagyon helyesek! :-)
Szép nagy hely, ahova költöztek, majdcsak rendben lesz minden náluk is.
Rita! Nemsokára vége a sulinak és repülhetsz a messzi távolba. :-)
Megyek fekszek vizszintbe, még filmet sem tudok nézni, úgyhogy ez már a vég.
Jó éjt mindenkinek.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 13. 21:26

Jobbulást kívánok, Ági! Pihenj, amennyit csak tudsz!

Kép

Nagyban:

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 13. 22:11

sziasztok lányok most csak beköszönök jó éjszakát kívánni, majd holnap hozom a ma esti képeket, egyenlőre duplán majd ..azuúj és a régi telő amig megvan. :D . Jó éjszakát, Ági remélem reggelre kialszod ezt a bődületes fejfájást, valószínűleg a nagyon meleg hozta ki nálad!
addig is jobbulást! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 14. 9:02

Kedves Lányok!Itt 34 fok van/fogalmam sincs hogy kell a C jobb sarkába a fokot tenni a billentyűn/.
Mostantól kis életképek jönnek majd ,mert beindult az iskolaszünet.Eljárós nagymama vagyok,hiszem a légkondi nélküli szobában alig lehet valamit csinálni egy 8 éves gyerekkel.Tehát strand,park,légkondis mozi.A ventillátor megy az állatok miatt,ha a párom felügyeli.Sietek lilláért.
Ági!Pihenjél a hűvös szobában,sok folyadék!!!Mindenkinek KIBÍRHATÓ NAPOT!Üdv:Paggy :movingflower: :movingflower: :movingflower:
NAGYON KÜLÖNLEGES A VÖRÖS_FEHÉR CICA.ESTE MEGNÉZEM.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 14. 9:40

Sziasztok!
Túléltem az éjszakát, köszönöm a gondoskodó szavakat. Sajnos ez a havi egy nap rosszullét, magas vérnyomással, bár mióta szedem ezt a gyógynövényes kapszulát, amit sziv és érrendszerre ajánlottak sokkal, sokkal jobb. Ez van. Vagy hormongyógyszer, amit nem szedek, vagy senyvedés még pár évig. Lényeg, ma kutya bajom.

https://www.vital-max.eu/aranygyoker_sw ... gL2w_D_BwE

Paggy! a fok jelét be tudod tenni ha lenyomva tartod az AltGr gombot és utána az 5 ös számot megnyomod.

Rita! Mi lett a mosógéppel?
Nálam tegnap a három rekeszes fagyasztós hűtöm mondta fela szolgálatot. A guta majd megütött. Még az a szerencse, van egy pót hűtő kis fagyóval amia fiamé volt fent Pesten, igy abba, meg a normál csak hűtőbe be tudtam pakolni, de kaotikus állapotok uralkodnak. A nagy fagyóba meg ment a három rekesz, igy ott se tudom már mi hol van.
A szerelő azt ajánlotta húzzam ki, két napot pihentessem. Imádom ezeket a szerelőket.

Fűszerek előkészitve a krumpli és többiek bekeverésére. A tarkaborsot megfeleztem egy kis ceyene borssal. A chilit is örölni szoktam, megelőzve a ráharapok érzést. :-)
Kiváncsi leszek ki mer majd belőle enni a fiúk közül. :-) Rántott sajttal lesz, meg nekem párolt spárgával amit sózok, borsozok.
Kép

Mindenkinek kellemes hűst a lakásba, még ha nehezen megy is.
Mi eddig birtok, Ödön miatt tegnap este már lehűtöttük a lakást, mert ne m volt elég a ventillátor őkelmének és kezdte kimarni a bőrét a melegtől.
Igy mi is élvezkedtünk.

Ma szünetem van, holnap munka.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 14. 11:19

Sziasztok Lányok!

Leültem egy kicsit hűsölni, (szerencse, hogy van klímánk) mert nem régen jöttem haza, és eszméletlen hőség van kint, ...na meg szúnyog. Ritához hasonlóan, nálunk is ma lesz Andriska ballagása, utána náluk otthon vacsora a családnak. Már előre félek a melegtől, hiába lesz 17 órakkor. Mivel kora reggel, amikor bevásárolni szoktam, még nincs nyitva a virágos, és később a meleg miatt nem akartam elmenni megrendelni, természetesen ma már nem vállalta azonnal megcsinálni a csokrot, majd "menjek vissza érte 14 órakor". Na nem! Biztos, hogy mégegyszer nem fogok mászkálni a hőségben. Irány egy távolabbi virágbolt, ott megcsinálták rögtön.

Kép

Ági gratulálok a fiad sikeres vizgájához, jöhet a következő!!! :ympeace: :ymapplause:
A lótusz virágod nagyon szép. Sokadszorra állapítottam meg, hogy ez nekem nem menne, bármennyire is szeretném. Ez a kínai kalligráfia is tetszik, de relytély, hogy lehet ezt megtanulni.

Most befejezem, mert mennem kell az ebédet csinálni.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 14. 13:26

Lányok! Mindenki nagyon vigyázzon magára ebben a hőségben! :ympray: Árnyékban 32 C°. x_x

Úgy szeretnék pillangót fotózni, de nem nagyon sikerül elkapni a megfelelő pillanatot. A tied tetszik Rita. :) Nekem egy ütött-kopott orrszarvú bogarat sikerült lekapni. Még soha nem találkoztam vele.

Kép

Elmentem megnézni a kedvenc cseresznyefámat, mivel most van aszezonja. Látszik, hogy a sok eső után mennyi rothadt szem van rajta.

Kép

Szerintetek mit ábrázol a törzse?

Kép

Szinte naponta találkozom ezzel a két csavargóval, teszik a tömbkörüli sétájukat. Messzebb nem mennek el, csak itt a környéken, aztán haza.

Kép

Az én rózsáim is egy szárról...

Kép

Kép

..és az árnyékom.

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 14. 14:06

Gabóci, borzalmas meleg van nálunk is, be is kapcsoltam én is a hűsitőt ebéd után. Kimentem megnézni a postaládát, mert várok még egy ecsetet, megcsapott a meleg rendesen ahogy kiléptem az ajtón.
Andris virága nagyon tetszik azzal a földgömbbel. Minden virág kedvenc benne amivel csináltattad. Jó, hogy nem mentél vissza a csokorért, hanem megoldható volt máshol.
Szegény bogár azért olyan viharvert, mert próbálja magát hűteni a homokkal, nem?
A fa: jobbról egy egyszarvú szörnyfigura feje, elölről egy Ent - már ha láttátok a Gyűrűk urát, abban voltak a fák, amiket igy hivtak-, előlről meg egy nagy kéz van a nyakánál. Érdekes egy fa!
Nekem is van ilyen rózsám a ház előtt. Bimbósan, félig nyiltan olyan szép cirádás sárga, aztán meg ha kinyilik elvesziti és jó fakó lesz.
Most, hogy valamelyik nap metszettem az elnyiltakat, hát azért jó sok le volt törve a törzsről. Minden évben bosszakodom rajta, hogy eszembe nem jutna megtépázni más háza előtt a virágokat.

Rita, csak ennyi maradt az ebédből. Ez már a maradék eltevése után készült, igy a jó kis pirult részek nem látszanak. Finom volt.
Elkezdjük enni, erre a fiam megkérdezi: Anya, ezt biztos rántott sajttal kell enni? =))
Hát nem.:-) Megigértem neki, legközelebb natur csirkemellet kap hozzá. Viszont a spárgával finom volt.

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 14. 16:29

Egy igazán jó hely nem messze tőlünk/ma de.11 óra!:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 14. 16:30

Kép
Paggy