Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 6. 14:18

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 6. 14:19

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 6. 14:30

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 6. 19:42

Kedves Paggy, de jó hogy sok nézni és hallgatni való van, így nem unatkozik az ember, sőt mi több nem is igen tudom én magam utolérni magamat! De hála a rossz időnek legalább kényszerpihenőn vagyunk, nagyon rám fért, és olvasok,.. Találtam egy régi sorozatot,
[avistaz.to] Haeundae Lovers a 2. legnagyobbat töltöttem le A DA.an kint volt a felirata. Kedvenc szinészek vannak benne :ymblushing: :littlehearth:

gyönyörűek a képek virágok... :ymblushing: :littlehearth:

Ágikám nagyon szép a festészeted..gratulálok :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. május 6. 19:57

Helló Lányok! Haza jöttem, azt sem tudom, hol áll a fejem! ;;) Minek kell annyit fotózni? Most válogathatom! ;) Nagyon jól sikerült kirándulás volt, csak az időjárás nem kedvezett. Egy napsütéses napunk volt, a többin esett az eső. :(
Program: kőszegi városnézés, patika múzeum, a Szulejmán kilátó, (útközben a koronaőrző bunker) a Kálvária templom és Irottkő.
Ausztriában a Burgerland/Őrvidéki várakat (Lánzsér, Kabold, Léka és Borostyénkő ) néztük meg. Doborjánban felkerestük Liszt Ferenc szülőházát. A kirándulás csúcspontja hazafelé a varázslatos Jeli Arborétum volt, a most nyíló rododentronok özönével. :movingflower:

Képek
Kép
Spoiler: mutasd
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. május 6. 19:58

Ausztriában a Burgerland/Őrvidéki várakat (Lánzsér, Kabold, Léka és Borostyénkő ) néztük meg. Doborjánban felkerestük Liszt Ferenc szülőházát.

Képek
Kép
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. május 6. 19:59

A kirándulás csúcspontja hazafelé a varázslatos Jeli Arborétum volt, a most nyíló rododentronok özönével. :movingflower:

Képek
Kép

KépKépKépKépKépKépKépKép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 6. 20:23

Gabóci!
De jó, hogy itt voltál!!
Szuper kirándulásod volt! Nagyon jó képeket hoztál! Micsoda megoldás: nagy képben kis kép, tetszett!! :-)
Azok a várak! Hú, biztos sok élményben volt részetek! Az idő az meg olyan amilyen. Lényeg, hogy ott voltál, remélem a lábad is birta a kiképzést!
Az arbarétum is csodás. Kis utak mellett benőtt virágok. Tiszta labirintus. Gyönyörű szinekkel!
Hát, csak áradozni tudok!! :-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 6. 20:56

Csatlakozom Ági véleményéhez, csodaszép képeket hoztál, csak sóhajtozom! Gabóci te már annyira profi vagy, hogy a rossz idő ellenére, napsütés hiánya ellenére olyan élénk színes virágokat hoztál, és a várak...egyből a Tenkes kapitánya jutott eszembe.... :)) .Tudom nem ott játszódott de mégis... :)) Köszönöm neked ezt a tömény gyönyörűséget! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth: :-h
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 6. 21:20

Sziasztok,jó estét!Gabóci én még életemben nem láttam ilyen töményen szépséges virágokat!FANTASZTIKUS SZÍNEK
!Létezik ilyen lila?ÓRIÁSI!!!!Mindjárt jövök,csak levetkőzöm,most jöttem haza , végignézem a kirándulás képeitIgazán szép túrát tettetek,jó sok látnivalóval!Még ha busz is visz fel egy várhoz,akkor is kellett biztosan gyalogolni.
Tényleg a kaboldi(?) vár hasonlít a Tenkes kapitányának filmbéli várára.Lehet ,hogy itt forgatták?Milyen épen maradt várak,hja a török nem tette annyira tönkre és mivel a Habsburgok hazája,saját kastélyt, várat karbantartják.Érdekes ,Almásy László Borostyánkőn született.Nem tudtam.Sokan kémnek tartották.Láttátok az ANGOL BETEG c.filmet?Nem fáradtatok el nagyon ennyi látnivalótól?
És TÉNYLEG A CSÚCSPONT a JELI ARBORÉTUM.Jól időzítette a szervező.Sehol nem lehet látni ennyi szépséget.Nagyon köszönöm,hogy feltetted a képeket. :flower1: :littlehearth: :flower1: Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 7. 11:37

Kedves Lányok!Már éppen azon merengtem kutyasétáltatás közben,hogy EZ ÍGY NEM MEHET TOVÁBB,MINDENKÉPPEN LE KELL ADNOM AZ IZGÁGASÁGBÓL és ennek kapcsán lefényképeztem /bekukucskáltam/ a környék szép ZEN kertjébe /talán átmegy a kép mindjárt a telefonomról/amikort....de majd ezt a kép után írom le.....
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 7. 12:01

.....tehát merengtem,merengtem /itt most 3 szép kép jött volna,de nem jön át a telefonomról/HAZAÉRTEM.Az első,hogy a konyhában bekapcsoltam a rádiót és ezt hallom:
https://kavehazakejszakaja.hu/

Kávéházak egykoron és ma...
A XIX. század végén Budapest igazi "kávéház nagyhatalom volt" számtalan kávéház és kávémérés ( a kettő nem ugyanaz!) várta a feketére, társaságra, ilyesfajta miliőre, vagy éppen ihletre vágyókat.
Ha egy időgép segítségével visszautazhatnánk úgy jó 130 évet az időben, akkor időnként cigarettafüstbe burkolódzó, vibráló, élettel, történetekkel, eseményekkel teli fővárosi kávéházi életben találhatnánk magunkat. S egy pillanatra sem lenne furcsa, ha a szomszéd asztalunknál valamely híres író, vagy éppen költő vetné papírra aktuális gondolatait, éppen vitatkozna vérre menően költőtársaival irodalmi kérdésekben, vagy esetleg forradalmi gondolatokat dédelgetne.
Voltak azonban pikánsabb történetek is, például az egykori Fiume Kávéházba gyakran fordultak meg olyanok, akik párbajsegédet kerestek aktuális, párbajt kívánó konfliktusaik rendezésére.
Voltak olyan kávéházak, melyek a környező országok friss, írott sajtóját kínálták a betérők számára, s hiába próbálkoztak azzal, hogy az újságokra a kávéház nevét rápecsételték, bizony a kiadványoknak gyakran lábuk kélt, a pecsétnek visszatartó ereje nem volt.
Az is megesett, hogy a különleges miliő kialakítását tűzték ki célul, így született meg az egykori Japán Kávéház.
Merengés a régi idők eseményein lehet kellemes dolog, de ebben az esetben felesleges, a főváros mostani lakóit is elkényezteti, ugyanis kávéházakban a legcsekélyebb mértékben sincs hiány Budapesten.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 7. 12:17

Sitty-sutty,nosza telefon a barátnőmnek,van-e kedve, valamikor, fotózással és max 1 csésze kávé ivásával összekötött sétára , ilyen jó kis helyre?
-De-mondta,úgyhogy a dolog szervezés alatt. :ymparty:
Ám ,TÉNYLEG ELEGEM VAN MAGAMBÓL , a sok nyüzsi árt,TEHÁT sokkal kevesebbet!!!Semmi telefonos fényképezés,mint valami japán turista.- MAGAMNAK MONDOGATOM.---Igyekszem megtartani és csak heti 1x fotózgatni.Egyébként, ez ugyanolyan függőség mint a cigarettázás.De Lányok,mosogatás előtt és után :)) ,este ,amikor mindenki horkol körülöttem,vagy csak úgy vidámságból, JÓ IDE ÜLNI A GÉP MELLÉ és találkozni.Azt mondják ,nem valódi barátság,csak virtuális. Miért ne lehetne csak így picit beszélgetni a képek által?
Most hozok egy linket az elmúlt évből.Tudjátok "voltunk" a MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJÁN.találtam táncbemutatót a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Múzeum rendezvényér

Idén is lesz M.É. MEGYEK ,ha az Égiek is úgy akarják.Most viszont tényleg megyek mosogatni,nyuszkóketrecet takarítani.Üdv:Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 7. 17:19

Szia Paggy, érdekes hogy ahogy felvetsz egy gondolatot a kávéházról, vagy a művészetekről, vagy a párbajokról, rögtön Ida regénye jutott eszembe :))
Az akkori milliő valóban ilyen volt itthon és kint is, nem is kell 13o évet visszanézni.. ;) vagy az Aranyecset is, Dallostól ha jól emlékszem az író nevére..megint csak színeket, hangulatokat, érzéseket stb hoz fel bennem de olyannyira hogy szinte tobzódik bennem ,hogy most melyik irányba mozduljak, nézzek, olvassak...
egyébként már megint az Özönvíz 2. kötetét olvasom...valamiért nem tudom megunni.
Rádióban a neten szoktam hallgatni az aktuális politikai, stb mindenféle műsort, amit a Hit gyülekezet hívott életre a napi aktuál kinti és benti helyzetekről, orvosi, olvasói,hallgatói kérdések stb. a facen és a youtubon is lehet kérdezni. számtalanszor van nagyon szép zene is, vissza lehet hallgatni adásokat! Izgalmas és sokoldalú! Nagyon várom már hogy normál adón is hallgatható legyen annyira izgalmas és építő. :littlehearth:
Képek ma sincsenek, nem voltam olyan helyen ahol érdemes lett volna. + ma valami miatt forgalomelterelés volt, s emiatt majd egy órával később értünk haza mint gondoltam. De nagyon örültem, hogy Samuelnek tetszett a helyzet, bár kicsit csodálkozott az útvonalon... :D ;) :x :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 8. 13:35

Sziasztok!
Kata,szerintem is rengeteg jó műsor van a rádióban.Ki-ki saját ízlése szerint választhat az adók között.
Ma nagy nap van ,Lilla 8 éves.Reggel "beszereztem" neki a virágot.EZT:

Kép
Mivel a kutyasétáltatás közben együtt megláttuk ezt a gyönyörű színű rózsát,ilyent szeretett volna.Ma megkértem a tulajdonosát,nem adna -e 1 szálat.Aranyos volt,adott.Délután kiviszem az ünnepeltnek.Innen van:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 8. 13:40

Itt van a saját gang- és szobakertem:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 8. 13:41

Kép
Piszkos az ablak kívülről,mert a tetőn dolgoznak és mienk a felső emelet.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 8. 13:44

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 8. 13:45

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 8. 13:48

Ez a bezsúfolt gang,jó nagy szutyok van mindenhol.Indulunk sétálni.Szép napot!Este benézek.Üdv.Paggy
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 8. 14:25

Lillácskának boldog születésnapot... :x :ymhug: @};-
gyönyörűen megindultak a fréziák, egyik szebb mint a másik...A rószaszálról jut eszembe, anno nekem is ilyen színű volt a rózsacsokrom... :D ;)
Kis seregletedet nem igazán zavarja a virágzsúfoltság. :D :movingflower: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 8. 16:56

lemaradt...
Kép
Kép
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. május 8. 20:35

Sziasztok!
Hú, mennyi minden fogadott!
Paggy, Lillának boldog szülinapot!! Gyönyörű ez a rózsa! Egyszer hétvégén csengettek hozzánk. Ilyenkor mindenki a másikra mutogat, hogy na biztos nem hozzá jöttek. Egy ismeretlen pasas állt a kapuban, és kért egy szál rózsát a barátnőjének. Úgyhogy minden tiszteletem azoknak, akik ezt meglépik, nem pedig letépik a rózsát.
Változatlanul aranyos a banda indulásra készen. Rend és tisztaság meg akkor lesz amikor kész a tető. Úgyhogy gond egy szál se. :-)
Ma a tanár a festészeten azt mondta, hogy túl szép a lótuszom amit ide is betettem, igy nem egészen jó a kiállitásra. Igy nekiállok és sokadjára újra elkészitem kicsit másként. Állt előtte vagy öt percig, hülledezett, hogy nagyon jó, de mégse. Kérdeztem min lehetne javitani. Azt mondta, ez igy jó ahogy van, nem szabad hozzányúlni.
Na, bakfitty, akkor most kezdhetek gondolkodni, hogy is csinálja, de akkor is megcsinálom! :-)
Kata, nagyon kis szépségesek ezek a kutyik.
Holnapra megint mondja a hideget, esőt. Izéig fogok ázni biciklin, mert holnap már mennem kell dolgozni.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 8. 22:00

Sziasztok!Későn ,de megjöttem.Mindjárt hozok képeket.
Kata!nagyon szépek és tiszták ezek a kis wesztik.Köszönöm a képeket és Lillának betett rózsát az örömhírekbe,a tortát és a jókívánságokat.
ÁGi!Hoztam nekünk való képeket is.Mindjárt megérted.Lóhalálában felteszem,mert tudom,hogy aludnotok kell.
Kép

Lilla tortája.Igen fincsi volt!!!!Marcipános és a látszat ellenére nem túl édes.Itt már levette róla a 8-as számot és készülünk felvágni.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. május 8. 22:12

Ági!Most figyelj!Ezt kapta.A szöveg eredeti csak illusztrált,Rowling ajánlásával.
Kép

Vissza: “Társalgó”